Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:14:01

LOGOUT.hu

Ajánlott ingyenes Windows programok
Androidos kérdéssel irány az Android alkalmazások topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52401) coco2


coco2
őstag

Köszönöm a tippeket mindkettőtöknek. A jelek szerint nem úszom meg a "kreatív" munkát. Nekiestem kézileg újragyártani az oldalakat.

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#52402) ollie válasza coco2 (#52395) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Egy weblap nem csak 1 fájlból áll jellemzően, pl vannak CSS fájlok is (a képekről nem is beszélve), azok szokták a formázási és színezési infókat tartalmazni.
Szerkeszteni amúgy Notepad++-t ajánlom, de kellenek mellé a CSS fájlok is, hogy megmaradjon a formázás.

***

(#52403) grizlisandor


grizlisandor
addikt

Sziasztok!

Eddig MPC-BE használtam az összefoglaló alapján, Windows Defender nem hagyta telepíteni, K-Lite Codec Packra, na most annak az egyik fájlját kezdte ki. Így átálltam erre az SMPlayerre, teszi a dolgát, csak egy zavaró része van, hogy ha beletekerek valami videóban feldobja a videóra a fejezeteket, már ha van. Bújom itt a beállításait, de nem találom. Valaki nem tudja, hol lehetne kikapcsolni, hogy ne dobja fel a fejezeteket a sorozatban/filmben?

(#52404) nepszter1


nepszter1
addikt

Sziasztok! Keresnék olyan applikációt ami jól fel tud olvasni egy könyvet pl.
Nem gond ha fizetős

(#52405) bdani94


bdani94
tag

Sziaztok!

Olyan kérdéssel fordulok hozzátok hogy régebben lezártam a gépen egy mappát amit most szeretnék megnyitni (Másik gép másik winchester) Szeretném lementeni vagy hozzáférni.. de az alábbi hibát kapom.. "0x80071771 " Neten rengeteg tippet trükköt kiprobáltam de mind hiába..
esetleg valami program vagy ötlet? :O

Kütyük: Matebook d15 Samsung Galaxy S23 Galaxy Tab S8

(#52406) liszi70 válasza bdani94 (#52405) üzenetére


liszi70
nagyúr

"lezártam a gépen egy mappát"

Mivel zártad le?

(#52407) bdani94 válasza liszi70 (#52406) üzenetére


bdani94
tag

Gyárilag Windowsos programmal. Semmi extrát nem telepitettem fel hozzá :)

Kütyük: Matebook d15 Samsung Galaxy S23 Galaxy Tab S8

(#52408) liszi70 válasza bdani94 (#52407) üzenetére


liszi70
nagyúr

(#52409) bdani94 válasza liszi70 (#52408) üzenetére


bdani94
tag

Igen evvel :)

Kütyük: Matebook d15 Samsung Galaxy S23 Galaxy Tab S8

(#52410) bobalazs válasza bdani94 (#52409) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Ilyet itt kell kérdezni. Windows 10 vagy Windows 11 topik.

(#52411) mezis válasza bdani94 (#52409) üzenetére


mezis
nagyúr

Titkosítottad?

mezis

(#52412) bdani94 válasza mezis (#52411) üzenetére


bdani94
tag

Igen :/

sajnalom köszönöm! :)

Kütyük: Matebook d15 Samsung Galaxy S23 Galaxy Tab S8

(#52413) cocka válasza bdani94 (#52405) üzenetére


cocka
veterán

EFS tanúsítvány el lett mentve a titkosítás után? Mert ha nem, akkor bebuktad a "másik gépen hogy tudom megnyitni" kérdést. A válasz: sehogy.

(#52414) tpeter77


tpeter77
addikt

Sziasztok,

Milyen böngészőt javasoljátok feltenni egy harmatgyenge gépre?
Windows 7 rendszer fut rajta, intel Atom 1.6GHz proci 2GB rammal, HDD-vel szerelve.
Chrome 32 bites 109.0.5414.120 (hivatalos) verzió fut rajta most de borzalmas lassú tőle.
Mit javasoltok helyette? Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#52415) cigam válasza tpeter77 (#52414) üzenetére


cigam
félisten

Falcon
Ugyanakkor nem SW a gyenge láncszem rajt. Az segíthet, ha letiltod a javascripteket, de ezt a gépet nyugdíjazni kell, vagy háziszervert(NAS) készíteni belőle.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#52416) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Pdf megnyitásához ezt használjátok-e, vagy ott az Edge ezen funkciója?
[link]

(#52417) cigam válasza GEPESZ66 (#52416) üzenetére


cigam
félisten

Bőven elég ami a böngészőben van.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#52418) GEPESZ66 válasza cigam (#52417) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Köszi!
Azért kérdezem, mivel újra raktam a WIN10-et, s feleslegesen nem akarok programokat felrakni.
Ez érdekelne még.
Zene és video lejátszáshoz mit használtok.

(#52419) SunMount3r válasza SunMount3r (#52387) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

No mivel erre a kérdésemre nem érkezett semmi itt, így neki láttam és egy alap Rainmeter Skin-ből farigcsáltam magamnak egy Stopperórát.


Problem solved... :D

(Amúgy ehhez is kapcsolódik, hogy nem tud e valaki olyan webhelyet, ahol nagy választékban vannak fent különböző ingyenes PNG ikonok?)

(#52420) cigam válasza GEPESZ66 (#52418) üzenetére


cigam
félisten

Elég a gyári nem? Amúgy meg ott a VLC, a BS-player (portabele is van belőlük, még "felrakni" sem kell)

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#52421) SunMount3r válasza GEPESZ66 (#52418) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Ha csak "koca" videózásról van szó, akkor szinte bármi megteszi. De az egyik legajánlottabb az MPC-BE+MPC Video Renderer, ha a minőség is fontos, amivel megy a HDR is.

Zene lejátszáshoz az ingyenesek közül a Foobar, vagy a Vinyl Player. Fizetősben talán a JRiver-nek van az egyik legjobb hangja.

[ Szerkesztve ]

(#52422) degec


degec
senior tag

Tiszteltem,
Windows11 legújabb 2hxx szeptemberi msdn build.....verziójában nem tudom a több évtizede megszokott, IrfanView-emet a fájlokhoz társítani..Win10 ről most tértem át. Ms sotreból kiválasztva sem, önálló telepítésként sem engedi. találtam cikket ami, a registry matatástól a jó isten tudja még min át, megoldja, de nincs hozzá kedvem. Van esetleg ötletetek ami ilyen képnéző, és ilyen gyors, és egyszerű is..és csípőből megy neki a fájl társítás is ? Tudnátok mondani egy jó? Megköszönném.. Talán HoneyView.. ? :D

(#52423) Dluinet válasza degec (#52422) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Kimasoltam a GYIK -ból:
K: Probléma: Nem tudom beállítani az IrfanView-t alapértelmezett megjelenítőként Windows 11 rendszeren ?
V: Úgy tűnik, hogy bizonyos Win11-telepítéseknél rendszerprobléma van, amelyet a "Microsoft Photos" alkalmazás okoz.
Próbálja ki a következőt: indítsa el a Rendszerbeállítások , az "Alkalmazások", "Alkalmazások és szolgáltatások" lehetőséget: keresse meg a "Microsoft Photos" lehetőséget. Kattintson a jobb szélen található menüre (3 pont), válassza a "Speciális beállítások" lehetőséget, lépjen a Visszaállítás szakaszba, és hajtsa végre a javítást és a visszaállítást is (néha el kell indítania a "Microsoft Photos" alkalmazást ezután, és be kell zárnia). Mostantól társíthatja a JPG-t stb. az IrfanView-hoz az "Alkalmazások -> Alapértelmezett alkalmazások" részben.
Alternatíva (néha): Távolítsa el és telepítse újra az IrfanView-t (adminisztrátori jogokkal, ne állítson be semmilyen társítást a telepítőben).

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#52424) dqdb válasza GEPESZ66 (#52416) üzenetére


dqdb
nagyúr

Ha csak kézikönyvekhez és hasonló dolgokhoz kell, akkor bőven elég az, amit a böngészőkbe beépített megoldások nyújtanak.

Ha hivatalos dokumentumok is képbe kerülnek, amelyek gyakran elektronikusan alá vannak írva és amiknek a hitelességéről nem árt meggyőződni, akkor kizárólag Adobe Reader vagy Foxit Reader, az összes ilyen böngészős megoldás ezen a téren vicc.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#52425) degec válasza Dluinet (#52423) üzenetére


degec
senior tag

:Y :Y :Y :R :R :R istenem erről sem kell lemondani, de köszönöm ! mekkora kínlódás azért ez.. félelmetes.. hogy a windows ennyit görcsöl ezen..

(#52427) grizlisandor


grizlisandor
addikt

Sziasztok!

Leváltanám a TC-t, mivel szabadulok a fizetős programoktól, Double Commander jó lenne, de a nem tudom melyik kezembe harapjak. Teljes verziós kiadásokban nincs dark mód, a béta és alfa verziókban van, de a vírusírtó hisztizik ezen verziók miatt. Bújom itt a googlet, de arra jutottam, hogy a teljes verziókban nincs dark mód. Kérlek cáfoljatok rám. :)

muCommander progival el lettem volna, csak olyan idétlenül írja ki a szabad tárhelyet.

(#52428) cigam válasza grizlisandor (#52427) üzenetére


cigam
félisten

Nem lenne egyszerűbb
- Megvárni míg lesz benne dark mód?
- A béta kiadást a kivételek közé tenni a vírusírtóban?

Mit jelent, hogy "idétlenül"?

De ott a FAR, vagy a onecommander ... minden másra ott az intéző ;]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#52430) tpeter77


tpeter77
addikt

(#52415) cigam

Nem az enyém a gép, csak szivességből újratelepítem és visszamásolok rá mindent, amit le tudtam menteni róla (kép, videó, doksik).
Köszi a progit, kipróbálom.

[ Szerkesztve ]

(#52432) grizlisandor válasza cigam (#52428) üzenetére


grizlisandor
addikt

Igazad van, 1.1.0 verzióval érkezni fog a stabilba is a dark mode. :)

Addig maradok bétán, amúgy a Defender nem szeret engem. :U

FAR esélytelen, OCt próbáltam, de hiányoznak a billentyűzetparancsok.

(#52433) Ricsii2001


Ricsii2001
csendes tag

Sziasztok fórumozótársak! Egyáltalán nem vagyok biztos, hogy jó helyen vagyok-e, mert ez a topic nagyon-nagyon idegen a számomra. A videó stream letöltésében szoktam néha reagálni erre-arra, valamint a mobilarénán is vannak hozzászólásaim, de ide még soha nem írtam.
Szükségem lenne egy olyan programra, vagy oldalra, amely képes egy hangfájlból (jelen esetben előadásokból) szöveges átiratot készíteni. Valaki tudna ilyet ajánlani? Az Alrite oldalt ismerem, és tökéletesen is dolgozik szinte, talán csak egy-két hibát ír. Azonban rendszeres használatra ez a program nagyon-nagyon drága. 16000 forintot kér el 10 órányi leiratért. Az nagyon sok, mivel 10 óra az nem a világ ideje, és én bizonyára hamar elhasználnám azt az időkeretet, és akkor megint kellene fizetni. Természetesen a vásárlással nincs gond, nem zárkózom el a fizetős megoldásoktól sem, de azért ez egy kicsit túlzás. Milyen ehhez hasonló programok vannak még, amelyek hasonló pontossággal dolgoznak, és olcsóbb az előfizetés, mint az Alritenél?
Köszönöm!

(#52434) tpeter77 válasza cigam (#52415) üzenetére


tpeter77
addikt

Szia,
a Falcon el sem indul a 32 bites Windows 7-es gépen.
3.1.0 verziót találtam belőle, esetleg másik verzió elfutna rajta?
Ha nem, akkor marad az Edge és Chrome, netán Firefox 32 bites v118 jó lehet?

(#52435) akaido válasza Ricsii2001 (#52433) üzenetére


akaido
addikt

Azt hiszem Transkriptor vagy ehhez hasonlónak nevezik ezeket a programokat. Ilyenek után kutass.

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#52436) akaido válasza tpeter77 (#52434) üzenetére


akaido
addikt

A Pale Moon-al tegyél egy próbát.

Esetleg egy K-Meleon is megfelelő lehet.

[ Szerkesztve ]

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#52437) BitRider válasza tpeter77 (#52434) üzenetére


BitRider
aktív tag

Vagy egy Lubuntu 16-os, esetleg 18-as (ebből még van 32-bites verzió), utóbbi abszolút friss Firefox-szal. És akkor legalább a böngészés akadálytalannak és biztonságosnak mondható.

A gyenge, régi masinákon ez a megoldás, nem az, hogy a minden szempontból katasztrófa, foltozatlan Win 7-re böngészőket próbálgatunk. Alternatíva még a Xubuntu ugyanezen verziói. Ha az adott proci 64-bites, akkor lehet próbálkozni a 20-as verziókkal is, esetleg Linux Mint XFCE-vel. Mind a 3 rendszer tök egyszerűen beállítható, csak frissíteni kell rajtuk egy kört (nem újabb verzióra, csak az alapokat), tisztogatni kicsit a tálcát, majd restart és kész is.

[ Szerkesztve ]

(#52438) Cs1csó


Cs1csó
félisten

Üdv, le akartam váltani a TeamViewer programot:
1. RustDesk: nem tudott elindulni a régi gépemen
2. Parsec csak 64 bites verziója van a régi gép csak 32 bites
3. Remote Utilites iszonyat szaggatott, az alap FPS 15 volt azt felvettem a maximumra 25-re de nem lett jobb adtam neki több CPU-t kevesebb bit színmélységet semmi iszonyatos volt
Úgyhogy ment vissza a TeamViewer :DDD

(#52439) BitRider válasza Cs1csó (#52438) üzenetére


BitRider
aktív tag

Az meg limitált ideig fog menni. 30-50 ezer forintért kapható 4-6. generációs üzleti micro asztali gép (HP, Dell vagy Lenovo), ami biztosan képes lenne normálisan futtatni az operációs rendszert és a távirányító progit.

(#52440) Dluinet válasza Cs1csó (#52438) üzenetére


Dluinet
nagyúr

chrome remote desktop?

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#52441) Cs1csó válasza Dluinet (#52440) üzenetére


Cs1csó
félisten

Azt kihagytam. Befáradtam a próbálkozásba. Legközelebb azt is kipróbálom - nincs telepítve a Chrome böngésző és ez egy kiegészítője annak -

(#52442) vgyuri válasza Cs1csó (#52438) üzenetére


vgyuri
őstag

RealVNC-t szeretem, keveset fogyaszt, van benne view only funkció is.

(#52443) Cs1csó válasza vgyuri (#52442) üzenetére


Cs1csó
félisten

Az UltraVNC-t is próbáltam de az sem jött össze. (már nem tudom miért pontosan)

Ez a RealVNC "ingyenes" ? (otthoni használatra)

[ Szerkesztve ]

(#52444) vgyuri válasza Cs1csó (#52443) üzenetére


vgyuri
őstag

5 gép lehet szerver, kliens bármennyi gépre felrakható ingyenesen.

(#52445) kivlov válasza vgyuri (#52444) üzenetére


kivlov
aktív tag

Meg tudnád mutatni hol ingyenes a RealVNC, mert 1 usernek 3 gépre is már fizetős? csak mert engem is érdekelne...

(#52446) vgyuri válasza kivlov (#52445) üzenetére


vgyuri
őstag

Igazad van, régen regisztáltam, akkor még 5 gép lehetett, mert nálam ezt írja a weboldalon: "Number of computers Up to 5"

[RealVNC Lite] itt viszont már csak 3 gépet ír az ingyenesben, 2023.02.14-én a Home helyett vezették be, aki most regisztrál az sajnos már csak 3 gépet vehet be egy csapatba [link] Több regisztráció, ha 3-nál több gépen használná valaki?

[ Szerkesztve ]

(#52447) coco2


coco2
őstag

Sziasztok!

Van egy pdf-em, amire írni szeretnék digitálisan.

A pdf egy hivatalos bejelentő form. Nem kellenek extra grafikus eszközök, épp csak meg tudjam spórolni a kézzel kitöltést (az aláírást leszámítva), hogy olvashatóan legyenek személyi és hivatalos adatok rajta kitöltve.

És persze ingyenes kellene. Eddig találtam online cuccokat, amik kitöltés után közlik, hogy na akkor most lementéshez fizessek, meg vízjelet raknak rá, meg tonnányi pénzbe kerülnek.

Legrosszabb esetben jpeg-be konvertálok, aztán jpeg-et editálok, és nyomtatok ki. De örülnék valami kevésbé nyakatekert megoldásnak.

A tippeket köszönöm.

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#52448) dqdb válasza coco2 (#52447) üzenetére


dqdb
nagyúr

Foxit Reader

Én az ilyenekre az aláírást is képből teszem rá.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#52449) vgyuri válasza coco2 (#52447) üzenetére


vgyuri
őstag

Acrobat Reader-rel is ki tudod tölteni, ha hivatalos form, akkor a mezőket is kezeli.

[ Szerkesztve ]

(#52450) dqdb válasza vgyuri (#52449) üzenetére


dqdb
nagyúr

Az ilyen hivatalos iratok esetben fehér holló sajnos az, amikor a felhasználó számára PDF formként teszik fel a mezőket (a posta vámkezelési űrlapja üdítő kivétel, pedig inkább alapnak kellene lennie), így marad az annotation, amiben a Foxit jobb, mint az Acrobatot erőltető Adobe Reader.

coco2: ha állami vagy önkormányzati hivatalnak kell beküldeni a dokumentumot, akkor kinyomtatás és ajánlott levélként feladás helyett javaslom az e-Papír használatát, Ügyfélkapu bejelentkezéssel használható, nem kell nyomtatni, nem kell postán sorban állni, ingyenes, és nemcsak arról lesz hiteles bizonyíték a kezedben, hogy valamit elküldtél nekik, hanem arról is, hogy bitre pontosan azt a dokumentumot küldted el nekik, amit.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.