Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:14:01

LOGOUT.hu

Ajánlott ingyenes Windows programok
Androidos kérdéssel irány az Android alkalmazások topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52251) BitRider válasza Vesa (#52250) üzenetére


BitRider
aktív tag

Sajnos zsír tök vagyok a codec-ekhez amúgy, örülök, hogy a madVR-t sikerült belőnöm úgy, hogy valóban hozott javulást, és a FreeSync-es monitornak köszönhetően az állandó akadozás sincs már, ott is a madVR-rel machináltam (60 Hz-en nézhetetlen bármi a 24 meg a hasonló elbaszott fps számok miatt, ha a lejátszó nem próbálja valahogy kihúzni).

Nálam olyan jelenség lépett fel egy ideje, hogy ha teljes képernyőre váltok, akkor megáll másodpercekre, de csak a képernyő szélességénél kisebb videóknál. Meg ugyanez a játékokra visszaváltás esetén. Ezt valamelyik AMD driver óta csinálja – már lemondtam róla, hogy ez megjavulna (esetleg majd a Win 11 alatt... vagy más konfiggal).

(#52252) cigam


cigam
félisten

Legalább tennétek off-ba, vagy mégjobb lenne, ha a neki megfelelő topokban tárgyalnátok ki.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#52253) Vesa válasza cigam (#52252) üzenetére


Vesa
veterán

Az OFF jogos, de egyébként számos itt ajánlott program kapcsán gyakorlatilag rendszeres, hogy kibeszélés tárgyát képezi valami probléma. Nem értem, miért pont ez zavart. De az tény, hogy OFF-ba kellett volna tenni, ezt elismerem és elnézést érte!

A tudomány a valóság költészete!

(#52254) cigam válasza Vesa (#52253) üzenetére


cigam
félisten

Ne vedd magadra, a többi is zavar, csak most már szóvá is tettem.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#52255) BitRider válasza cigam (#52254) üzenetére


BitRider
aktív tag

Minderre van egy remek megoldás...

[ Szerkesztve ]

(#52256) VGYke válasza VGYke (#52241) üzenetére


VGYke
addikt

Sziasztok! Vesa segítségét ismét megköszönve, önmagamnak válaszolok, kép (fotó) hátterének eltávolítása ügyben. Állítólag az Office (Excel, World, stb) -be beszúrt képben is lehet a hátteret eltávolítani, a LEÍRÁS szerint. Most próbálgatom, valóban működik, hogy milyen az eredmény, majd kiderül.

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#52257) DrDobos


DrDobos
őstag

Sziasztok!
Youtube videó letöltéshez az összefoglalóban írt [4K Video Downloader] ajánlott, vagy van jobb ennél? Esetleg jó lenne ha a videót konvertálni tudnám mp3-ba

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A55 5G

(#52258) BitRider válasza DrDobos (#52257) üzenetére


BitRider
aktív tag

Igen, van jobb annál: az új változata, aminek + van a végén (átvette a régi helyét, így már te is ezt linkelted). Ez a szinte teljesen újraírt progi, csak enged nagyobb felbontásokat is letölteni és sokkal jobban kezeli a vágólapot. Ugyanúgy 30 db / nap at ingyenes limit, ami teljesen élhető. A download részen van belőle offline installer, meg portable változat is (ha rendszeresen használod, érdemes az előbbit használni, mert az normálisan tud automata frissíteni).

Kicsit más a logikája, mint a réginek: előre beállítod felül, hogy mit akarsz kezdeni a cuccokkal (videó / audió / milyen felbontás / hova), utána meg csak bedobálod a linkeket. Sokkal gyorsabb így, mint a régi, ahol egyesével bekérte a videók infóit. Ha váltogatod azt, hogy zenét vagy videót akarsz letölteni, arra nem a legkényelmesebb.

Ha csak zenét töltenél le, arra meg a legjobb a MediaHuman Audio Converter. Be lehet úgy állítani, hogy ha a vágólapon van a link, csak annyit kell csinálnod, hogy a system tray ikonján megnyomod a Paste link funkciót és máris dobja ki neked a változatlan M4A-t (vagy konvertál MP3-at) a kiválasztott mappába.

Szerintem az a legkényelmesebb, ha mindkét progit egyszerre alkalmazod. Az egyiket a videókra, a másikat a zenékre. Utóbbinál egyébként nem érdemes MP3-akat konvertálni, mert az egyrészt lassabb, és hiába állítod 320-asra, nem lesz jobb a minősége, mint az eredeti M4A-nak (ezt a normális lejátszók még a telefonokon is viszik, szóval teljesen jó).

[ Szerkesztve ]

(#52259) BitRider válasza BitRider (#52258) üzenetére


BitRider
aktív tag

(#52260) DrDobos válasza BitRider (#52259) üzenetére


DrDobos
őstag

Koszi a segitseget :R

Samsung Galaxy A55 5G

(#52261) nepszter1


nepszter1
addikt

Sziasztok !
Létezik olyan program ami segit a tanulás koncentrációjában?
Gondolok itt arra hogy csak az adott oldal futhat amin tanulok és ne tudjak más szoftver elinditani mondjuk 1 óráig.

(#52262) sopruk válasza nepszter1 (#52261) üzenetére


sopruk
aktív tag

Nem tudom van-e ilyen program, de ne egy órát próbálj egyszerre egy dologra koncentrálni, hanem 25 percet, utána 5 perc szünet.
"A 25 percről okos emberek megállapították, hogy elég hosszú, hogy valami értékelhető dolgot meg lehessen csinálni, azonban nem túl hosszú, hogy az ember figyelme elvándoroljon." :)
bővebben: Pomodoro módszer - időmenedzsment technika

[ Szerkesztve ]

(#52263) Cs1csó válasza nepszter1 (#52261) üzenetére


Cs1csó
félisten

Olyan van ami felhívja a figyelmed ha túl sokáig gépezel. Nem kimondottan a tanulást hanem a koncentrációt és a "haszontalan" időtöltés csökkentését, kereteknközé szorítását segíti.

(#52264) cigam válasza DrDobos (#52257) üzenetére


cigam
félisten

Pont ma ingyenesen bezsákolható az MP3 Downloader for YouTube.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#52265) Donki Hóte válasza cigam (#52264) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Olyan program kellene nekem, ami pdf állományt konvertál szövegbe (word, txt, mindegy).

Sajna a pdf állományban nem lehet szavakat, bekezdéseket betünként kijelölni, nem úgy készült.

Néztem az összefoglalót, de nem látom, hogy melyik ajánlott program tudna konvertálni.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#52266) arfer válasza Donki Hóte (#52265) üzenetére


arfer
aktív tag

Word szerintem tud ilyet... Már ha a pdf text alapú, és nem beszkennelt kép.

(#52267) BitRider válasza Donki Hóte (#52265) üzenetére


BitRider
aktív tag

A PDF24 Creator-ban megpróbálhatod, az mégiscsak egy összetettebb, de ingyenes szerkesztő. A konvertálást online is eléred a progi felrakása nélkül.

Ha nem megy, mert mégis kép formátumról van szó, akkor van benne OCR (szövegfelismerés). Ahogy minden eszköze, ez is kint van weben.

[ Szerkesztve ]

(#52268) Donki Hóte válasza BitRider (#52267) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Köszi szépen, a webes verzióval sikerült, tényleg OCR kellett hozzá :R

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#52269) BitRider válasza Donki Hóte (#52268) üzenetére


BitRider
aktív tag

Jól összerakta, ékezetes karakterekkel együtt (már ha magyar szöveg volt)?

(#52270) Donki Hóte válasza BitRider (#52269) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Igen, meglepően jól dekódolta a magyar szöveget, bár szép, tiszta szöveg volt a dokumentumban.

Egyedül ott hibázott, ahol ilyesmi szöveg volt: kapu(i), itt úgy írta hogy: kaputi).

Dehát ennyi bőven belefér, ez egy nagyon ajánlott program :R

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#52271) Dayco


Dayco
tag

Sziasztok.
Olyan equalizer programot keresek (Windows 11-re) amiben kimeneti csatornánként lehet állítani a hangzásképet.
Tehát, különböző beállítást lehessen alkalmazni (vagy akár teljesen kikapcsolni) ha a hang kimenet fejhallgató/PC hangszóró/HDMI... stb.

Valakinek lenne ötlete/tapasztalata ilyen alkalmazással? :R

(#52272) Fire/SOUL/CD válasza Dayco (#52271) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Equalizer APO 1.2 (gyári oldal) | Equalizer APO 1.3 (sourceforge)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#52273) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Hello!

Olyan "óra" programot keresek, amit ki lehet pin-elni a képernyőre az összes ablak fölé, hogy mindig látszódjon. Az is jó lenne, ha számokkal és "analóg óra" módjára is egyszerre tudná mutatni az időt. Csak olyan jó, ami a másodperceket is mutatja. Létezik ilyen?

Köszi!

(#52274) bobalazs válasza SunMount3r (#52273) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Rainmeter skinek között millió féle van.
A skinen jobb gomb es pozíció beállítása legfelülre.

(#52275) BitRider válasza SunMount3r (#52273) üzenetére


BitRider
aktív tag

DS Clock > always on top, de még a full képernyős alkalmazások tetejére is ráhúzható, illetve akár milliszekundumot is beállíthatsz :)

[ Szerkesztve ]

(#52276) SunMount3r válasza BitRider (#52275) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

A weboldalán közölt képek alapján nem valami esztétikus a kinézete. :F

Most Rainmeter-el megoldottam ahogy kb. nekem jó, de két különböző óra skin is kellett hozzá és alaposan átszerkeszteni notepad-ban a skin-eket, hogy kb. jó legyen.

De amúgy a Skin-ek nekem még mindig túl átlátszóak, de nem tudtam őket sötétebbre venni, ezt szerintem nem is lehet így átállítani.

[ Szerkesztve ]

(#52289) pilipi válasza SunMount3r (#52276) üzenetére


pilipi
aktív tag

De lehet, csak törlik ha megírjuk, hogy :D

(#52290) SunMount3r válasza pilipi (#52289) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Most már vettem én is észre, de akkor most mi van? Mégis miért?

(#52291) pilipi válasza SunMount3r (#52290) üzenetére


pilipi
aktív tag

Írj privátot, ha gondolod.
Szívesen segítek.

(#52292) BitRider


BitRider
aktív tag

Felújítottam az összefoglalót az utóbbi 3 napon, enjoy! Azt hittem, soha nem fejezem be...

Újrarendeztem a kategóriákat, a linkek és ikonok update-elve lettek, illetve pár tucat új program is bekerült. Biztos lenne még mit faragni rajta, de én már annak örülök, hogy végre új ikonokat látni a legfelső sorban. :)

[ Szerkesztve ]

(#52293) hotkar válasza BitRider (#52292) üzenetére


hotkar
aktív tag

A CaptureScreenRecorder miért lett kegyvesztett?

Régebben az is ajánlott volt, használom is, de egy kollégámnak volt egy sejtelmes megjegyzése, miszerint "azt azért mégse".

(#52294) bobalazs válasza BitRider (#52292) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Nagyon ügyes vagy, köszönjük szépen!
Találtam számomra is hasznos linkeket !

(#52295) BitRider válasza hotkar (#52293) üzenetére


BitRider
aktív tag

1. olyan sosem volt az ajánlóban
2. most ha rákeresek se tudom beazonosítani
3. van 2 jó screen recorder az ajánlóban, így nem éreztem szükségét másnak

De szívesen kipróbálom, ha adsz egy linket.

(#52296) hotkar válasza BitRider (#52295) üzenetére


hotkar
aktív tag

Hát, így nézve most már én sem tudom, honnan szedtem a javaslatot.

Megnéztem a letöltési előzményeimet, és 2022. februárjában töltöttem le innen:

[link]

Az ESET Endpoint Security kéretlen alkalmazásnak minősítette most a telepítőt (bár ez sokmindent jelenthet), így inkább leszállok róla.

(#52297) BitRider válasza hotkar (#52296) üzenetére


BitRider
aktív tag

Ez is csak egy gyűjtőoldal közvetlen download linkje. Legalább ha a page-re vinne, akkor ott láthatnánk a fejlesztőt. De tök mindegy, az alternativeto.net keresés alapján ami még akad az ingyenes kategóriában jó véleményekkel, az a sima ScreenRec.

Erről valamiért egyszer lepattantam (tippre azért, mert az offline telepítője 447 MB, ami elég indokolatlannak tűnik :D ). Más nem nagyon van, amivel érdemes lenne foglalkozni.

[ Szerkesztve ]

(#52298) BitRider válasza BitRider (#52297) üzenetére


BitRider
aktív tag

Á, tudom, ingyenesen nem vesz fel FullHD képet, pláne nem 4K-t. Meg dög nagy bloatware.

(#52299) Troy.


Troy.
addikt

Sziasztok!

Irfanview-vel próbált már valaki heic formátumot megnyitni? Elvileg minden kiegészítő fent van, de sajnos csak fekete képernyő fogad megnyitás után.

.

(#52300) efemm válasza Troy. (#52299) üzenetére


efemm
tag

Q: How to load HEIC files in IrfanView?
A: You must install the HEVC extension/codec.
1) If you have Windows 10/11, you can install it from Microsoft Store:
You need to install 2 (!!) extensions from Microsoft Store: HEVC Video Extensions from Device Manufacturer AND HEIF Image Extensions.
or
2) Download and install the HEIC Codec, version 1.0.1 and later (Freeware, for Win7/Win8/Win10/Win11).
HEIC Codec
or
3) Search on internet for the "CopyTrans HEIC" Windows codec and install it (Free for personal use, for Win7/Win8/Win10/Win11).
CopyTrans HEIC Codec

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.