Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:14:01

LOGOUT.hu

Ajánlott ingyenes Windows programok
Androidos kérdéssel irány az Android alkalmazások topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52801) MaxxDamage válasza dqdb (#52800) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Telefonnal csináltam mozgóképet és ide nem tudom fel tölteni.
Erre kellene megoldás. :)

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#52802) tothbe válasza MaxxDamage (#52797) üzenetére


tothbe
addikt

szerintem te mjpeg-re gondolsz, az tud mozgást, a sima jpeg az csak kép formátum.
Arra pedig itt van pl. ez is, de van még ezer másik free gif to mjpeg converter is.

By(e) Tothbe

(#52803) tothbe válasza MaxxDamage (#52801) üzenetére


tothbe
addikt

a fórumnak nincs videó vagy mozgókép feltöltési opciója, ezért nem tudod feltölteni.

By(e) Tothbe

(#52804) ollie válasza MaxxDamage (#52799) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nem lehet.

***

(#52805) MaxxDamage válasza tothbe (#52803) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Tudom sajnos.
"A GIF formátum arcképfeltöltési célokat szolgál"

ollie:
GIF csak külső forrásból származó link/kép beillesztéssel lehet. :B

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#52806) akaido válasza maroz (#52791) üzenetére


akaido
addikt

(Ezért írtam, hogy például.)
Létezik ingyenes office alternatíva is pl. Libre Office.
Működik ebben is a szöveges dokumentumok mentése HTML formátumban.

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#52807) maroz


maroz
újonc

Köszönöm a válaszokat, akkor másképp kérdezem.

Blogon akartam bemutatni, hogyan növekszik egy növény pl. hetente. Azzal szembesültem, hogy csak egyetlen képet lehet betenni a szövegbe és a következőt már csak alá lehet tenni, az nem működik, hogy 2-5 képet teszek egy sorba.

A másik megoldás az volt, hogy képgaléria programot kellett telepíteni, ami az összes képet megjeleníti kicsinyítve akár 6-8 is lehet egy sorban, és mindegyikre egyesével kattintva lehet megnyitni a valódi képet és elolvasni a hozzá tartozó szöveges leírást.

Nekem az kellene, hogy felteszem a pl. 10-15 képet egy csoportba és a szövegben pl. három sorban tudom őket megjeleníteni, az első bekezdésben pl. a csíráztatás és ültetés 3-4 képe, a következőben 2-3 kép, ahogy kihajt a növény és megjelennek az első levelek, majd az utolsó blokkban a 4-5 kép, amikor már növekszik, virágzik és magot hoz.

Ezeket vizuálisan vízszintesen kellene látni, minden képhez csak képaláírás kell, és a hozzá tartozó bekezdés szövegében van a leírás, ezt a megoldást szeretném látni egy weboldalon.

---

Másik téma:

Képszerkesztőként az irfanview-t ismerem, de azzal csak úgy lehet egy képre rátenni szöveget, vagy más képet, hogy a meglévőt felülírja egész sávban.
Pl. egy óra számlapja van a képen perces rovátkákkal és 1-12 számok. Ha belülre beírom a 13-24 számokat, akkor felülírja a perces rovátkákat az átfedés miatt.

Olyan programot keresek, amivel az adott képre úgy tehetem rá a számokat, hogy a rovátkák érintetlenek maradnak.

[ Szerkesztve ]

(#52808) mickemoto


mickemoto
őstag

Sziasztok.
Valahol olvastam régebben hogy fotón, képen lévő szöveget amit alapból nem lehet kijelölni, valahogyan mégis kijelölhetővé lehet tenni. Egy idegen nyelvű írást szeretnék lefordítani, de előtte a szöveget a képről kimásolhatóvá szeretném tenni.

(#52809) Vesa válasza maroz (#52807) üzenetére


Vesa
veterán

Ha ezt ilyen statikusan akarod megcsinálni, akkor a helyedben én eleve képszerkesztővel oldanám meg. Vagyis csinálsz egyetlen nagy képet, amire kedved szerint rendezed el a 3 külön képet a növekedési fázisokról, és a kísérő szöveget is ott írod rá. Aztán ezt az egészet egyetlen képként mented el, majd ezt töltöd fel a blogra. Természetesen úgy, hogy a blog szövegébe csak egy bélyegkép kerüljön, majd arra kattintva jöhet fel a rendes, nagyfelbontású kép. Valami ilyesmi

Mindenképpen olyan képszerkesztőre lesz szükséged ami képes rétegeket kezelni, sajnos ebből túl sok ingyenes nincs. A legismertebbek talán a Gimp és a Paint.net

A tudomány a valóság költészete!

(#52810) BitRider válasza mickemoto (#52808) üzenetére


BitRider
aktív tag

Szövegfelismerő programra (OCR) van szükséged.

(#52811) Cs1csó válasza mickemoto (#52808) üzenetére


Cs1csó
félisten

Abby Fine Reader az egyik legismertebb (Optical Caracter Recognizer, ha jól tudom ez a mozaikszó tehát optikai karakter felismerés)
Vannak ingyenes programok is: [link]
pl. GimageReader-t hozza első helyen, nem ismerem, de több is fel van sorolva.

(#52812) Vesa válasza Cs1csó (#52811) üzenetére


Vesa
veterán

Csak kérdés, hogy ezek mennyire működnek jól olyan fotón, ahol a háttér nem fehér, vagy homogén, hanem mondjuk egy képre van ráírva a szöveg. Régen használtam ilyet, nem tudom mennyit fejlődtek.

A tudomány a valóság költészete!

(#52813) BiP válasza Cs1csó (#52811) üzenetére


BiP
nagyúr

Abbyy (2 ypszilon)
Optical character recognition vagy optical character reader

Régen én Omnipage-et használtam, de az Abbyy FineReader utolérte, és sokkal jobb.

Illetve ha csak 1 alkalomra kell, vannak ingyenes online megoldások, (akkor nem kell programokat telepíteni), de az nem mindig tökéletes.

Sőt, ma már egy okostelefon is képes ilyenre. Pl. Legutóbb egy görög nyelvű szöveget fordított le élőben. Értsd: a kamerát a szövegre irányítottam, és élőben felülírta magyar szöveggel, azonos betűtípussal, színnel. Sokkolt, hogy már ilyen is van. Talán Google Lens volt.

(#52814) BiP válasza BiP (#52813) üzenetére


BiP
nagyúr

Eredeti:

Fordított:

És ami a durva: szúrom be az eredeti képet mobilról ide be ebbe a kommentbe, és a telefonon lévő Acrobat felugrott, hogy szöveget érzékelt, szívesen szöveggé alakítja.

Szóval a lehetőségek tárháza végtelen.

(#52815) Cs1csó válasza Vesa (#52812) üzenetére


Cs1csó
félisten

:K sajnos nagyon hektikus. Úgy tudom a "csúcsot" az Abbyy Fine Reader és az Adobe Acrobat PRO jelenti. Ezeknél nincs "jobb"
Persze ezek fizetősek, az ingyenesekkel lehet próbálkozni, aztán talán az egyik jó lesz végül.

Bízom benne, hogy előbb utóbb ezen a "fronton" idővel áttörés lesz az MI-nek köszönhetően és bárki könnyedén digitalizálhat akár egy könyvet is ingyen.

[ Szerkesztve ]

(#52816) maroz


maroz
újonc

Ott a pont.
Egyben gondolom, hasonló a válasz a másik kérdésemre is, valahogy rétegeket kell használni, és átlátszóvá tenni.

csicsó (és mások):
MI nem létezik, az csak an n+1 -edik marketing duma, hogy a suttyók minél több pénzt fizessenek.
Sima "Turing Machine" a történet, ezért kussolnak nagy ívben, amikor hibajavításról van szó, mert pont az értelem hiányzik az egészből, csak az algoritmizálást finomítják.

(#52817) Dluinet válasza mickemoto (#52808) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Android > Google Lens > fordítás
ha van net kapcsolat, akkor azonnal működik

szerk: látom már más is megválaszolta

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#52818) blp85 válasza mickemoto (#52808) üzenetére


blp85
aktív tag

Múltkor csodálkoztam rá (mivel ilyet még nem használtam...), hogy a mobilom kamerája, amikor egy újságból akartam fényképezni, felajánlotta, hogy szöveges dokumentumként is lehet (nem fénykép, hanem szövegként vágólapra). Amúgy a Google Lens is megoldás lehet.

[ Szerkesztve ]

Soha nem lesz olyan, amilyen volt, de úgy sem marad, ahogy éppen van. Már a jövő sem a régi. (Eginald Schlattner)

(#52819) mickemoto válasza Dluinet (#52817) üzenetére


mickemoto
őstag

Sajnos a telefonomra azt írja a google lens nem telepíthető mert nem kompatibilis.

(#52820) mickemoto válasza Cs1csó (#52811) üzenetére


mickemoto
őstag

Köszönöm a válaszokat.
A goigle lens nem működik mert a telefonom nem kompatibilis vele.
A gimage reader nem csak win és linux rendszeren futtatható?
Nekem android rendszerem van csak.

(#52821) ollie válasza mickemoto (#52819) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A sima google app kell, a kereső widget szélén ott van egy kamera icon, arra ráböksz, és máris működik.

***

(#52822) Catman


Catman
aktív tag

Sziasztok. Van egy csomó rövid, 10-15 másodperces videóm, amit ki kellene válogatni. Egy olyan program kellene, ami egy listában minden videóról megjelenítene több thumbnailt, így gyorsan látni lehetne, melyik videóban mi történik. Létezik ilyesmi?

(#52823) poirot válasza Catman (#52822) üzenetére


poirot
senior tag

[kép]
Esetleg Total Commander miniatür nézet?

[ Szerkesztve ]

(#52825) Catman válasza poirot (#52823) üzenetére


Catman
aktív tag

Az a baj, hogy ez csak egy képet emel ki a videóból. Nekem az kellene, hogy mondjuk 2-3 másodpercenként mutasson egy képet a videóból, hogy lássam, mi történik benne, anélkül, hogy végig kellene néznem őket egyesével.

(#52826) poirot válasza Catman (#52825) üzenetére


poirot
senior tag

Esetleg Total Commander/miniatür és egy video lejátszó felgyorsítva. tudom, hogy nyögvenyelős, de a kérés is az... :)

(#52827) Dr.NX válasza Catman (#52822) üzenetére


Dr.NX
addikt

Video Thumbnails Maker

Elfogadom a sütiket.

(#52828) IT user válasza Catman (#52825) üzenetére


IT user
tag

A Total Commandernek van gyors nézőke (control + Q) funkciója is. Az egyik oldalon a fájlok, a másik oldalon megy a videó. Ha fájlt váltasz, vált a videó is.

[ Szerkesztve ]

(#52829) Catman válasza Dr.NX (#52827) üzenetére


Catman
aktív tag

Köszi, ez ígéretesnek tűnik.

(#52830) bacus


bacus
őstag

Létezik valami körlevél készítő funkcióhoz hasonló, ami sima txt kiterjesztésű fájlokkal dolgozik?

valami olyasmit szeretnék, hogy van egy script, amiben van egy paraméterem, a másik szövegszerkesztőben meg soronként a paraméterek, ez legenerálna nekem sok txt-t, ami mind az első scirtp fájl tartalma csak ott a paraméter ki van cserélve a tényleges paraméter értékekre?

Meg tudom oldani word és excellel, de nem akartam túlbonyolítani, illetve ahol kellene ott nem biztos, hogy van office.

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

(#52831) BitRider válasza bacus (#52830) üzenetére


BitRider
aktív tag

Akkor a feladat: telepíteni egy Office-t oda is, ahova kell. Duh.

Ha készülne egyedi program erre (elég egyszerű), azt is telepíteni kellene

[ Szerkesztve ]

(#52832) Vesa válasza maroz (#52816) üzenetére


Vesa
veterán

A rétegek eleve átlátszóak ezekben a programokban, ez a lényege. Tehát nem kell átlátszóvá tenni. De ha teljesen járatlan vagy a képszerkesztésben, akkor nem lesz könnyű dolgod. Mondjuk nem is nuclear science, ha időd van rá, akkor a youtube tele van tutorialokkal, amiből megtanulható gyakorlatilag minden.

A tudomány a valóság költészete!

(#52833) bacus válasza BitRider (#52831) üzenetére


bacus
őstag

Hmm, okos válasz. Az office fizetős, majd minden gépre gyorsba veszek egyet, mert egyszer kellett pár scriptet generálni. A telepítés is gond lehet (pl szerverekre) sok programnak van portable változata, meg lehetne ez akár egy darab exe fájl is, rengeteg ilyen eszköz van a neten, amit így készítettek, hogy ne kelljen telepíteni.

Elkészíteni sem olyan bonyolult, csak minek dolgozzak vele, ha van készen?

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

(#52834) ollie válasza bacus (#52833) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Office365, telepíteni sem kell, az online változat ugyanazt tudja böngészőben. E mellett nem géphez kötött, csak belépsz az acountoddal és bárhol használhatod.

***

(#52835) bacus válasza ollie (#52834) üzenetére


bacus
őstag

Nincs office365-m, nem is akarok. Az eredeti felvetésben is egy ilyen funkciót tudó (de minimálisan csak txt fájlokkal dolgozó) alkalmazást kerestem.

Nem az a célom, hogy office programmal oldjam meg a feladatot, hanem, hogy nélküle, ha ez nem volt világos, akkor valószínűleg rosszul fogalmaztam. :(

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

(#52836) BitRider válasza bacus (#52835) üzenetére


BitRider
aktív tag

LibreOffice

Nem hiszem, hogy készen találnál ilyesmi programot.

(#52837) coco2


coco2
őstag

Vajon találtak már ki video lejátszót a coub klippekhez?

(Video és audio részletek gyakran nem egyforma hosszúak, tudni kell őket aszinkron lejátszani, és akadás mentesen ismételni.)

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#52838) BitRider válasza coco2 (#52837) üzenetére


BitRider
aktív tag

De miért lenne jó ilyen lejátszó? A célja sem értelmezhető az oldalon kívül. Csak azért, hogy az onnan esetlegesen letöltött anyagokat kezeld, nyilván nem fejleszt senki ilyesmit.

[ Szerkesztve ]

(#52839) BRIKLY


BRIKLY
veterán

Sziasztok!

Létezik olyan program, ami egy lejátszott film közben lefordítja a hangot? Nem egy korrekt szinkronra gondolok, az sem lenne baj,ha úgy beszél,mint a Google fordító. :)

(#52840) San398


San398
őstag

Sziasztok!

Létezik SSD-hez olyan program ami leteszteli hogy valós e a kapacitás mint pendrive esetén a h2testw?

-----====A jóban az a rossz, a rosszban az a jó, hogy minden múlandó.====----- PÜ-re illik válaszolni!!

(#52841) BitRider válasza San398 (#52840) üzenetére


BitRider
aktív tag

Szerintem ez nem hardware-specifikus program, csak fájlokat ír és olvas. Ha SD-kártyákhoz és pendriveokhoz jó, akkor SSD-re is ráeresztheted.

[ Szerkesztve ]

(#52842) Dr.NX válasza BRIKLY (#52839) üzenetére


Dr.NX
addikt

Szerintem ez magyarra kivitelezhetetlen, AI ide vagy oda.
A YouTube oldal bizonyos videóknál próbál angol feliratot generálni az angol audióból, de hát az is elég gyenge.
Olyat tudsz esetleg, hogy feliratfájlt olvastatsz fel.

Elfogadom a sütiket.

(#52843) qwertly


qwertly
addikt

Sziasztok!
Keresek, hardver leltár programot. Lehetőleg ingyenesset. Amit próbáltam Aida de annyi fölösleges infót ad ami nem kell, nekem szigorúan csak minimális infó kell. Nem kell semmilyen link a termékhez vagy memória időzítések infók stb. Létezik ilyen program?

(#52844) liszi70 válasza qwertly (#52843) üzenetére


liszi70
nagyúr

(#52845) BiP válasza qwertly (#52843) üzenetére


BiP
nagyúr

Windowsban beépített System information (msinfo32)?
Speccy [link] ?
Ezek egyszerűbbek, mint az AIDA, és talán könnyű exportálni belőle.

HWINFO [link] ? - ez meg egy AIDA részletességű, de lehet, hogy itt meg jobban lehet szűrni, hogy mit szeretnél nézni. Van summary oldal is.

[ Szerkesztve ]

(#52846) BRIKLY válasza Dr.NX (#52842) üzenetére


BRIKLY
veterán

Talán még az is jó lenne,ha arra van valami program. (Utána kell néznem,hogy van-e felirat ahhoz a sorozathoz ami anyám nézni akar)

(#52847) Dr.NX válasza BRIKLY (#52846) üzenetére


Dr.NX
addikt

Mi a sorozat címe?

Elfogadom a sütiket.

(#52848) BRIKLY válasza Dr.NX (#52847) üzenetére


BRIKLY
veterán

Valami török sorozat, ha jól emlékszem: "Az örökség ára". Eddig valamelyik TV csatornán nézte,de nem adják le végig, valahol félben hagyták.

Szerk: rákerestem, az eredeti címe " Emanet "

[ Szerkesztve ]

(#52849) Cs1csó válasza qwertly (#52843) üzenetére


Cs1csó
félisten

A Speccy a te programod, kicsi egyszerű, letisztult: [link]

(#52850) San398 válasza BitRider (#52841) üzenetére


San398
őstag

Köszi megnézem akkor h2testw-vel

-----====A jóban az a rossz, a rosszban az a jó, hogy minden múlandó.====----- PÜ-re illik válaszolni!!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.