Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:14:01

LOGOUT.hu

Ajánlott ingyenes Windows programok
Androidos kérdéssel irány az Android alkalmazások topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52751) qwertly válasza dqdb (#52746) üzenetére


qwertly
addikt

Szia!
Megcsináltam de kiderült a noti elemje kezd kimerülni. Aksi ki van véve áramtallanitva lesz este igy dátumi is elállítódig. Marad az aksi benne , idő jó... :K

(#52752) mezis válasza qwertly (#52739) üzenetére


mezis
nagyúr

Próbálkozz másik NTP serverrel.
Én nem bízom az MS-ben.

mezis

(#52753) TigerCat


TigerCat
nagyúr

Sziasztok!

Keresek Windows-os programot, amivel fotókon levő objektumokat tudok körbevágni. A Photoshop nagyon ügyes, a Corel PhotoPaint sem rossz, ismerem az Affinity Photo-t is, de igazából jó lenne egy egyszerűbb is, ami vagy ingyenes, vagy pár Ft-ba kerül. Lényeg, hogy manuális körbevágást is tudjon, mert sokszor elmosódott a határ, vagy színben nagyon közel vannak egymáshoz, így pl. az online automatikus megoldások nem kezelik rendesen.

Mit javasolnátok?
Köszi!

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#52754) Met válasza kivlov (#52749) üzenetére


Met
nagyúr

Ránéztél, megvan minden?
Jó pár éve megjártam vele, volt egy hdd hiba, kellett a backup, kiesett pár hónap mert ugyan a könyvtárakat lementette a Cobian, de a tartalmat nem.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#52755) BitRider válasza TigerCat (#52753) üzenetére


BitRider
aktív tag

De ha ismered a fenti megoldásokat, és amúgy is néha szükséges a manuális beavatkozás, akkor nem tudom, mi kellhet még. Ez úgysem lesz még egy darabig kikerülhető és örülj, hogy ismered a legjobb szoftvereket a témában.


kivlov: Na, meg hogy lehet egy szoftvert úgy ajánlani, hogy a legújabb verziója eleve kerülendő? :F Amit a SyncBack progikban nem tudsz beállítani, olyan nem létezik. Csak egyszer kell eljutni odáig, hogy áttekinted a beállítási lehetőségeit.

[ Szerkesztve ]

(#52756) BitRider válasza atoszmester (#52737) üzenetére


BitRider
aktív tag

Marha egyszerű, a tömörítés tab-on bepipálod a ZIP gyártást:

Ha több lefuttatott profil fájljait szeretnéd egyetlen ZIP-be rakni, ahhoz külön létre kell hozni egy profilt és azt kell utoljára futtatni. Az egyetlen ZIP-be tömörítés is legyen bepipálva értelem szerűen.

Így néz ki pl. az IrfanView appdatám mentése egy ZIP-be – ez a standard, amivel pl. a progijaim beállításait mentem:


A Cobian ehhez képest sehol sincs...

[ Szerkesztve ]

(#52757) adrian94 válasza adrian94 (#52736) üzenetére


adrian94
őstag

Erre valaki? :)

(#52758) BitRider válasza adrian94 (#52736) üzenetére


BitRider
aktív tag

Pont ott, ahol keresel, felül ki lehet választani a típust (alkalmazás / dokumentumok). Emellett le tudod futtatni az O&O ShutUp10++ progit (menü > Actions > Apply only recommended actions), azt hiszem, ezeket a netes fölös kereséseket is kikapcsolja.

Plusz a start menü beállításaiból ki lehet lőni a fölöslegeket:

Ezután berendezhető szépen a Start menü (nekem mondjuk elég sok van bent, az ügyfeleknek fele ennyit szoktam bezúzni):

[ Szerkesztve ]

(#52759) qwertly válasza mezis (#52752) üzenetére


qwertly
addikt

Szia!
Köszönöm a válaszodat, kifogom próbálni evvel a beállítással.
Üdy, qwertly

(#52760) kivlov válasza Met (#52754) üzenetére


kivlov
aktív tag

Évek óta használom még sose volt vele bajom...

(#52761) kivlov válasza BitRider (#52755) üzenetére


kivlov
aktív tag

Én kérek elnézést hogy élek és mertem egy alternatívát ajánlani :R

7z ben tud tömöríteni ?
mert ilyen opciót nem találtam syncback-ben és azért a régebbi verziót említettem a cobain-ból mert abban még benne van ez, hátha másnak is fontos lehet mivel az újban már nincs

Írtam hogy kerülendő az újabb?
vagy ezen a fórum is csak a kötekedés megy meg az EGO hogy itt egyesek felsőbbrendűnek érzik magukat és csak az jó amit ő használ?

amúgy sima zip-et ezer éve nem használok, mivel nem túl hatékony...
ugyanazt a mappát a 7z kb 30%-al jobban tömöríti nekem és ez hosszútávon nagyon nem mindegy mikor több tucat webszerverről csinálsz mentést napi szinten pl...

De elnézést kérek ha belegázoltam a nagyok világába :R

[ Szerkesztve ]

(#52762) BitRider válasza kivlov (#52761) üzenetére


BitRider
aktív tag

Valóban az ingyenes verzió csak ZIP-et tud, a többi változat tud 7-Zip-et is. Örülök, ha nálad jó egy régebbi változat a Cobian-ból. Én ilyenkor azt is mérlegelem, hogy mi az, ami nyugodt szívvel továbbajánlható. A Cobian kapcsán vegyesek a tapasztalataim, és ezt erősítetted meg te is. Ennyi, nem több, nem kell túlértelmezni.

[ Szerkesztve ]

(#52763) atoszmester válasza BitRider (#52756) üzenetére


atoszmester
tag

Köszönöm, akkor nekifutok mégegyszer!

(#52764) atoszmester


atoszmester
tag

Ezt írtad: Ha több lefuttatott profil fájljait szeretnéd egyetlen ZIP-be rakni, ahhoz külön létre kell hozni egy profilt és azt kell utoljára futtatni. Az egyetlen ZIP-be tömörítés is legyen bepipálva értelem szerűen.

Lehet, hogy láma kérdés. Te lemented a profilokat is (Profiles Backup mappa) és a program beállításait is külön-külön? Mert a program beállításai (sok-sok kis fájl, tele ini fájlokkal) a mentés közben is folyamatosan változik, tehát amikor lementem, nem a végleges beállítást menti el. Remélem érthetően írtam. Profilok mentésénél ha csak futtatom a profilokat és nem változtatok rajtuk semmit azok talán nem változnak, de ezt nem figyeltem még.

Igazából az lenne a kérdésem, hogy Te hogy mented el a SyncBackPro/Free beállításait, milyen beállítást használsz erre a profilra?
A többi program AppData cuccait azt tudom, ugyanúgy csinálom én is mint amit linkeltél az IrfanView-nál.

[ Szerkesztve ]

(#52765) BitRider válasza atoszmester (#52764) üzenetére


BitRider
aktív tag

Persze, arra is van egy külön profil. :) És semmi extra, azt csinálom vele, mint minden más programnál. Csak ez esetben a %USERPROFILE%\AppData\Local-ban lévő 2BrightSparks mappát mentem mindenestül (így néz ki) és nem, nem változik menet közben az ini, csak ha valamelyik profilt megváltoztatod. De azt futtatás közben nem teszed, szóval jó ez így.

Ilyenkor, amikor egy adott mappát mentesz, akkor nem azt adod meg az elérési útban, hanem az eggyel fölötte lévő szintet, majd a fájlok tallózásánál csak a kívánt mappát jelölöd ki, illetve kikapcsolod, hogy az új fájlokat és mappákat is belefoglalja-e a mentésbe (így ni). Így nem csak a mappa tartalmát menti, hanem magát a mappát fogja bezippelni.

[ Szerkesztve ]

(#52766) atoszmester válasza BitRider (#52765) üzenetére


atoszmester
tag

Minden érthető, köszönöm szépen a részletes leírást!
Így már sikerült megcsinálni :R

(#52767) atoszmester válasza BitRider (#52765) üzenetére


atoszmester
tag

Azt esetleg nem tudod/tudja valaki, hogy be lehet-e állítani a SyncBackPro-ban (vagy a Free verzióban), hogy mentéskor több helyre is megcsinálja a backup zip fájlt? Mondjuk a D:\Backup ÉS az E:\Backup mappába is?

(#52768) BitRider válasza atoszmester (#52767) üzenetére


BitRider
aktív tag

Duplázod a profilt (jobb klikk > másolás > beírsz egy másik nevet) és azt beállítod a másik mappára. Ha megvan, egyszerre is ki tudod jelölni ezeket futtatásra.

Ha amúgy is minden mással megtennéd ezt a duplázást, egyszerűbb magát a D:\Backup mappát tükrözni az E:\Backup mappába, miután a normál backup lefutott. ;) Abban az esetben nem fog kétszer tömörítgetni, csak egy szimpla másolást végez, így hatékonyabb is.

[ Szerkesztve ]

(#52769) tknof1871


tknof1871
őstag

Üdv!
Van olyan program, ami például egy diktafonnal felvett beszélgetésből szöveget csinál amiben talán még keresni is lehet szavakra?

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#52770) mezis válasza tknof1871 (#52769) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv!
[link]

mezis

(#52771) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Hello!

A Windows-os Messenger app-ban nem lehet valahogy elérni, hogy ne ugorjon fel mindig a Windows indítása után? Kerestem a beállításokban, de semmi ilyesmit nem találtam rá. Akár "trükkös" megoldás is érdekel.

THX!

(#52772) BitRider válasza SunMount3r (#52771) üzenetére


BitRider
aktív tag

Kísérleteztem vele egy sort a 4t Tray Minimizer Free-ben... de a kedvencek kezelése a fizetős verzió része, ami meg lifetime-ban 70 dolcsi, ami kicsit röhej. Virágosat meg nem találtam. A megoldás amúgy a következő lenne...

• hozzá kell adni a Messenger process-t a kedvencekhez

• mivel a Messenger-nek van saját system tray ikonja, ezért a 4t-s deaktiválandó:

• a lényeg két füllel lejjebb van: ha először jelenik meg, akkor hide-olja az ablakot

[ Szerkesztve ]

(#52773) efemm válasza tknof1871 (#52769) üzenetére


efemm
tag

MS Word is tud ilyet. Dictate funkció. (kereséshez: speech to text)

(#52774) SunMount3r válasza BitRider (#52772) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Ha jól értem ennek a 4t Tray-nek is állandóan futnia kellene a háttérben hozzá? Hát ezt így nem nagyon szeretném, még egy programot állandóan, csak ezért az egy dologért... Más javaslat esetleg?

(#52775) BitRider válasza SunMount3r (#52774) üzenetére


BitRider
aktív tag

Azzal nincs semmi baj, tiszta és jó progi. Én arra használom, hogy billentyű-paranccsal bármit a system tray-be rakjak, legyen az az Opera vagy akár valami játék.

Nem ezért nem lenne jó neked, hiszen csak 5 MB memóriát fogyaszt a jelenléte (furcsa lenne, ha ennyid nem lenne rá), hanem mert az ingyenes verzió nem jegyzi meg ezt a beállítást. Nade messze kanyarodtunk onnan, hogy tök hülyék a Metánál, hogy ilyen alap beállítást kihagynak ..

(#52776) tibbike01


tibbike01
őstag

Sziasztok,

Kipróbáltam a Double Commandert, de a dark mód nincs benne és van rá megoldás a neten, de 2 éves verzióhoz kötött, illetve a vírusírtó is szólt érte.
Van rá mód, hogy ne csak a fájlredszer, hanem a teljes alkalmazás sötét módban legyen?

(#52777) bacus válasza tibbike01 (#52776) üzenetére


bacus
őstag

De mi a probléma a totalcmd -vel? Én egyszer megvettem már vagy 20 éve, azóta is minden gépemen ugyanazzal a key file-al megy. Az a cégem amire megvettem már nem él. Akkor sincs hátrány, ha vki nem veszi meg, mert az elején felugró ablak után semmi hárránya nincs az eval verziónak.

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

(#52778) BitRider válasza bacus (#52777) üzenetére


BitRider
aktív tag

Az, hogy az összes közül a legelavultabb? Csak hogy egy példát említsek... Meg eleve a koncepció.

tibbike01: Volt kifejezetten dark verzió. Nem tudom, ezt miért nem rakták bele az alapba.

[ Szerkesztve ]

(#52779) ollie válasza BitRider (#52778) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Mitől elavult? Folyamatos a fejlesztése.
Példát nem mondtál amúgy az elavultságra.

[ Szerkesztve ]

***

(#52780) liszi70


liszi70
nagyúr

Gyorsan kellett egy kis progi, amivel "always on top" ki tudok tűzni bármilyen ablakot a winben. Ha valakinek szintén ilyenre van szüksége, a keresés eredménye: DeskPins Most épp jópár jegyzettömb ablakot rögzítettem vele. Tökéletes. Faék egyszerűségű és nagyon pici.

(#52781) bacus válasza BitRider (#52778) üzenetére


bacus
őstag

Melyik része elavult? Bár én nem próbálgatom a többit, így nincs igazi összehasonlítási alapom, párszor "kellett" használnom egyebet ügyfélgépen, de nem szerettem bele egyik korszerűbe se. Nekem a totalcmd mindent tud amire szükségem van, még soha nem találkoztam olyannal, hogy valamit ne tudtam volna megoldani, mert pont ezt nem tudta beépítetten v. plugin szinten. Évek óta nem kellett új plugint telepítenem.

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

(#52782) atoszmester válasza bacus (#52781) üzenetére


atoszmester
tag

Elavultnak én se mondanám, de valóban van 1-2 dolog amiben jobb a Double Commander. A dark mode-ot nem említeném, nekem nem fontos. Viszont jobb a fájlkiterjesztés kezelése, sokkal részletesebben meg lehet adni egy fájltípusnál, hogy mikor mivel nyissa meg az adott kiterjesztést.
Pl ha F3-at nyomsz egy jpg fájlnál, be lehet állítani, hogy egy bizonyos progival nyissa meg (pl. Faststone Image Viewer), TC-ben csak plugint lehet használni F3-nál.

A másik számomra fontos, hogy van benne buboréktipp, azaz a fájl fölé viszed az egeret, részletesen be tudod állítani plugin-ek segítségével, hogy mit mutasson.

Persze, a TC meg másban jobb, pl van számomra egy nagyon fontos plugin (tLister) ami a Listeren belül füleken mutatja a különböző fájlokat.
Hiába adom hozzá ezt a plugint a DC-ben, minden egyes txt-nél külön Lister ablakot nyit. Éppen ezért használom mindkettőt.

(#52783) Vesa válasza ollie (#52779) üzenetére


Vesa
veterán

Ezt én sem értem. Mai napig használom, jó 25 éve. Dark mód is tökéletesen működik.

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#52784) w.miki


w.miki
veterán

Olyan (online) videó vágót tudnátok ajánlani, ahol egyszerre több részt is megadhatok, időpont szerint, és kivágja azokat a videóból, és egybe rakja a kijelöltt darabokat egy menetben? Egyszerűen kezelhetőt.

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#52785) maroz


maroz
újonc

Összefoglalóban nem találtam, olyan szövegszerkesztőt keresek, amivel html-ben lehet írni a szöveget, linkeket is lehet beszútni, sőt akár több képet is egymás mellé lehet tenni szükség esetén.

(#52786) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Diagnosztikai programot keresek, ami képes az óránként többszöri beakadások (egér nem mozdul 10-15mp-ig) okát kideríteni.
A háttérben kellene futnia az ismerős gépén, hogy a nap végén kideríthessem, hogy ilyenkor mi történik.
Hálózat, proci, ram, folyamatok aktuális állapota, CPU használata, stb.

Köszi! :R

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#52787) ollie válasza Bici (#52786) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Miért nem nézed meg az eseménynaplót a gépen?

***

(#52788) tothbe válasza maroz (#52785) üzenetére


tothbe
addikt

Microsoft Word :U

By(e) Tothbe

(#52789) akaido válasza maroz (#52785) üzenetére


akaido
addikt

Ahogy előttem is említette tothbe kolléga, az egyik megoldás lehet az MS Word. Bepötyögöd az egész weboldalnak szánt szövegeket, képeket, majd Weblapként mented a Fájl mentés másként opcióval.

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#52790) Bici válasza ollie (#52787) üzenetére


Bici
félisten

Nem értek a windows-hoz, mit tud ez az eseménynapló?
Az erőforrások aktuális terheltségi fokát is rögzíti, meg olyasmit, hogy egy folyamat nem válaszol?

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#52791) maroz válasza akaido (#52789) üzenetére


maroz
újonc

A fórum leírásában ingyenes programok szerepelnek.

Egyrészt nem veszek office-t ezért.
Másrészt az ingyenes office-ok se jók, mert azokban sincs képszerkesztő, ami a képet lekicsinyíti a kivánt mértre, így nem lehet képeket egymás mellé tenni, mert nagyobbak az oldalszélességnél.

Olyan ingyenes html szerkesztőt keresek, amivel szövegszerkesztőhöz hasonlóan lehet dolgozni, nem kell kódokat irogatni és mindig megnéz böngészővel, hogy most hogyan is néz ki, amit eddig írtam.

[ Szerkesztve ]

(#52792) BitRider válasza maroz (#52791) üzenetére


BitRider
aktív tag

notepad

(#52793) blp85 válasza maroz (#52791) üzenetére


blp85
aktív tag

Képek szerkesztésére ott van az Irfanview, mint ingyenes szerkesztő program.

Soha nem lesz olyan, amilyen volt, de úgy sem marad, ahogy éppen van. Már a jövő sem a régi. (Eginald Schlattner)

(#52794) dqdb válasza maroz (#52791) üzenetére


dqdb
nagyúr

Olyan ingyenes html szerkesztőt keresek, amivel szövegszerkesztőhöz hasonlóan lehet dolgozni, nem kell kódokat irogatni és mindig megnéz böngészővel, hogy most hogyan is néz ki, amit eddig írtam.
Rossz hírem van, ezek 10+ évvel ezelőtt kihaltak, mert rájöttek, hogy a weboldal nem egy statikus dokumentum, ha pedig mobilok is képbe kerülnek, akkor főleg nem. Akinek statikus dokumentum kell, annak elég a szövegszerkesztők HTML exportja, akinek pedig több kell ennél, azt "jobb" esetben ezek a megoldások inkább akadályozták, mint segítették, rosszabb esetben egyszerűen alkalmatlanok voltak a feladatra.

Itt tudsz nézelődni, hogy milyen HTML szerkesztők léteztek a múltban/léteznek most, a WYSIWYG oszlopot nézd (bár ezen editorok jelentős része is úgy WYSIWYG csak, hogy te kódot írsz, csak éppen van live preview a kód felett/mellett). Lehet, hogy valaminek a kihalás előtti utolsó változata megfelel neked, screenshotok alapján a BlueGriffon talán ilyen lehet.

nagyobbak az oldalszélességnél
Weben nincsen olyan, hogy oldalszélesség. Van egy viewport, annak van szélessége, ennek aktuális mérete függ az eszköztől, az ablak méretétől, a felhasználó által beállított nagyítástól az operációs rendszerben, a felhasználó által beállított nagyítástól a böngészőben.

Ha lekicsinyítesz két képet, hogy nálad kiférjenek egymás mellé, az nem garantálja, hogy másnál is ugyanígy ki fognak férni, sőt, vagy éppen az ellenkezője, a nagyobb méretű ablakban a két lekicsinyített kép elveszik egymás mellett szélességben, és nála kiférne az eredeti méret is, vagy lekicsinyítettből akár több is. A mai weboldalak megjelenése alkalmazkodik a megjelenítő eszközhöz, annak méretéhez, hogy a lehető legkényelmesebben legyen használni. Nyisd meg a Prohardver kezdőlapját egy új ablakban, majd kezd el csökkenteni az oldal szélességét, és látni fogod, hogy miről van szó.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#52795) bluemirage válasza dqdb (#52794) üzenetére


bluemirage
őstag

@maroz

WYSIWYG típusú webszerkesztő kell neked. Idővel elő fog jönni, hogy sajnos még itt is kell legalább alapszintű html ismeret, de majd belejössz.

A kompozer és nvu utódja bluegriffon. Bár Kb. 5 éve azt sem fejlesztik.
bluegriffon portable szavakra keresve találhatsz letölthető változatot az ismertebb portable portálokon. Volt már, hogy használtam... ahogy az elődjeit is (Kompozer, NVU) ...régen

Meliora sunt bono inimica

(#52796) Dr.NX válasza maroz (#52791) üzenetére


Dr.NX
addikt

Nem, csak a téma összefoglalóban ingyenes programok vannak felsorolva.
Attól még lehet beszélgetni fizetős programokról. :K

Elfogadom a sütiket.

(#52797) MaxxDamage


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Van program ami a GIF fájlt JPG-re konvertálja, de JPG-ként a GIF funkció megmarad?
Magyarul csinálok GIF képet és átkonvertálom JPG vagy JPEG-re és úgy is GIF-ként látható? Erre szeretnék programot, esetleg online oldalt ahol ezt meg is csinálja és link formájába ki is másolható akár. :R

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#52798) dqdb válasza MaxxDamage (#52797) üzenetére


dqdb
nagyúr

Mit értesz GIF funkció alatt?

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#52799) MaxxDamage válasza dqdb (#52798) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

"mozgókép" :K

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#52800) dqdb válasza MaxxDamage (#52799) üzenetére


dqdb
nagyúr

A JPEG formátum nem támogat animációt.

A GIF formátum nem jelent kötelezően animációt, az csak egy 256 színű, palettát használó fájlformátum, ami lehet animált is.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.