Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:14:01

LOGOUT.hu

Ajánlott ingyenes Windows programok
Androidos kérdéssel irány az Android alkalmazások topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31001) brd válasza kispx (#30993) üzenetére


brd
nagyúr

Darabolás esetén a RAR szerencsére darabolt fileonként tárolja ezeket az infokat, így kibontható az egész tömörített archívum, csak a hiányzó file-ok helyére kell egy pontosan akkora méretű darabot tenni (a legegyszerűbb/legyorsabb egy másik szeletet elmásolni, majd odanevezni a többi mellé). Így csak a hiányzó darabban lévő file fog hiányozni. Ez annyira működik, hogy még akkor sincs baj, ha az első szelet hiányzik.
A sérült file-ok megtartása azt jelenti, hogy amit elkezdett kibontani, de nem sikerült neki, azt hagyja-e meg. Tehát a félig kibontott file-okat hagyja meg ezzel, mondjuk egy videofile eleje lesz meg. Amit pedig el sem tudott kezdeni, arra ez nem vonatkozik (végül is ez az opció nevében is benne van ;) ).

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

(#31002) maestro87 válasza SirRasor (#30990) üzenetére


maestro87
őstag

Ilyen program engem is érdekelne!
Word-hoz a Dativus Click is használható, meg IE-rel is kompatibilis, de a többivel nem működik. Mai napig nem jöttem rá, hogy miért. :(( Pedig XP-nél vagy a régebbi Dativus verzió emlékeim szerint jobban működött. A cég meg úgy néz ki leállt a fejlesztéssel, pedig a kedvenc szótáram (volt).
Nekem is jól jönne egy olyan progi ami nem tolakodó, tehát lenyomott billentyű kombinációra fordítana csak.

[ Szerkesztve ]

(#31003) cigam válasza kispx (#30993) üzenetére


cigam
félisten

Ha ki is csomagolja, akkor lesz benne hiányzó rész.

Pont ez volt a célja a kérdezőnek is, csak nem tudtam/tuk azt a kapcsolót ami a hibát átugorva folytatja a következő kicsomagolható fájlal.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#31004) lacibacsi


lacibacsi
addikt

Üdv! Létezik olyan program, amivel a laptopok kijelzőjének és/vagy asztali monitoroknak a pixelhibáját tudnám ellenőrizni/kiszűrni? Köszi.

Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

(#31005) zone válasza lacibacsi (#31004) üzenetére


zone
őstag

ez teljes képernyőn + a szemed
Ugyanez program formájában: [link]

[ Szerkesztve ]

YouTube - https://goo.gl/bCKFYP

(#31006) cigam válasza lacibacsi (#31004) üzenetére


cigam
félisten

Olyan program nincs ami megmondaja, hogy pl. a 23. sor 435 oszlop zold szubpixele halott. Csak a szemdre hagyatkozva tudod átböngészni. Erre rengeteg program létezik pl. a Monitor test segítségével minden (szub)pixel leellenőrízhető a szemeddel.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#31007) lacibacsi


lacibacsi
addikt

Köszönöm mindkettőtöknek!! :R

Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

(#31008) mezis válasza lacibacsi (#31004) üzenetére


mezis
nagyúr

Én az Eizo tesztet szoktam használni.

mezis

(#31009) cigam


cigam
félisten

Gyakran van, hogy gyorsabb megnyitnom egy doksi-t wordpad-ban. Pik-pak megnyílik, gyors vele dolgozni. Van amikor viszont egy Office-ra vanszükség, ezért a társítás nem igazán jó megoldás. Létezik inteligens társító?
A jobklikk társítás megnyitás ezzel, nem túl hatékony, macerás. Olyan lenne jó, ami pl. attól függően melyik könyvtárból nyitom meg, attól függen más-más programmal nyitja meg. Vagy az is használható lenne, ha shift+duplaklikk, vagy hasonló trükkös klikkeléssel másik programmal nyitná meg az adott fájlt.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#31010) LonGleY válasza cigam (#31009) üzenetére


LonGleY
veterán

Parancsikon a nem alapértelmezett programról, és mikor az kell, elindítod, és rádobod a fájlt. De mi a baj a plusz jobb klikkel? Nehogymár az sok idő legyen. A mappás ötlet halva született, de szerintem ez a shiftes is. Ilyet esetleg valami 3rd party fájlkezelőben tudnál megvalósítani.

[ Szerkesztve ]

(#31011) cigam válasza LonGleY (#31010) üzenetére


cigam
félisten

Touchpaddal, és ügyetlen ujjakkal hidd el nem gyors...

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#31012) Kernel válasza cigam (#31009) üzenetére


Kernel
nagyúr

Total Commander egyik kedvelt tulajdonsága, hogy a felső eszköztárra ráhúzhatom bármelyik .exe programot, ami ott egy parancsikont képez.

Ezután az ikonra ráhúzhatok fájlokat, amit éppen meg akarok nyitni. Előfordul például, hogy egy videót másik lejátszóval szeretnék, vagy egyéb esetben is társítás nélkül, kényelmesen szeretnék ügyködni, csak alkalmilag használt programokkal.

Már csak azért is, mert amikor egy programban meg kell nyitni a File --> Open menüpontot, majd utána tallózgatni, böngészgetni, az engem valamiért "idegesít", irritál. Főleg, amikor azt többször, egymás után kellene eljátszani.

Így meg simán rövidre zárom a problémát, csak rá kell dobálni. A tallózást pedig a TC által biztosított megszokott, kényelmes felületen végezhetem, ahol az fülek is könnyítik, igény szerint.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#31013) cigam válasza Kernel (#31012) üzenetére


cigam
félisten

Na ez ügyes megoldás. Még a végén megszeretem/veszem...
Neked és LonGleY-nak is köszi a tippet!

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#31014) ollie válasza cigam (#31013) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A Total Commandert érdemes megvenni. Én kb. 11 éve vettem licence-t, és azóta is ingyenesek a frissítések.

***

(#31015) DrojDtroll


DrojDtroll
addikt

Van olyan program ami számolja az adatforgalmat a routeremen?

(#31016) tonyrulez válasza DrojDtroll (#31015) üzenetére


tonyrulez
őstag

Öööö... a router? A kezelőfelületén keresd ki Statistics címszó alatt (vagy valami más, gyártótól függ). Program erre nincsen, maximum custom firmware, ha esetleg a gyári nem tudná ezt a funkciót.

4 8 15 16 23 42

(#31017) DrojDtroll válasza tonyrulez (#31016) üzenetére


DrojDtroll
addikt

Köszi :)
Akkor próbálok olyan routert keresni amin van ilyen funkció.

(#31018) tonyrulez válasza DrojDtroll (#31017) üzenetére


tonyrulez
őstag

Akkor viszont kiegészíteném annyival, hogy van erre program, mert hirtelen hülyeséget írtam (bár a router felületén még mindig a legegyszerűbb megoldás): PRTG Network Monitor
Ez (elvileg) figyeli az összes kapcsolatot ami a router-en van. Ki még nem próbáltam, remélem valaki hozzáértő kiigazít ez ügyben. Ez sokkal professzionálisabb mint a router beépítettje és 10 felhasználóig ingyenes.

[ Szerkesztve ]

4 8 15 16 23 42

(#31019) DrojDtroll válasza tonyrulez (#31018) üzenetére


DrojDtroll
addikt

Belenézegetve a program oldalába elég jó kis proginak tűnik, de most jövök rá, hogy az én gépem nem megy folyamatosan, szóval a routeres megoldás mégis jobb lesz. (Csak felszínes statisztika kell.)

(#31020) cigam válasza tonyrulez (#31018) üzenetére


cigam
félisten

Feltéve, ha a router támogatja. Kétlem, hogy le tudná kérdezni a forgalmat, vagy hogy a routerbe épített switch-nek lenne "monitoring" portja, amin valóban megjelenik minden csomag.

Egyszerübb a routerre bízni, hisz úgyis ő végzi a csomagok küldését/fogadását. PL. a Tomato custom fw is alkalmas (többek között) forgalomfigyelésre, akár valós időben, akár kliensekre lebontva lekérdezhető:

Itt van egy egész jó lista melyik routerre lehet feltenni.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#31021) spe88


spe88
senior tag

Sziasztok!

Olyan programot mondanátok, ami egy az egyben letölt egy teljes weblapot, dokumentuomkkal mindennel?
WinHTTrack-et próbáltam, de mindig csa k1-2 MB-ot szed le, amivel semmire nem megyek, mert semmi nem tudok megnyitni offline!

Köszi

Spóroljunk! Kerül, amibe kerül!

(#31022) LonGleY válasza spe88 (#31021) üzenetére


LonGleY
veterán

Erre már válaszoltam.
Írtam, hogy oldalfüggő.
Jobbat nemigen találsz.

[ Szerkesztve ]

(#31023) DrojDtroll


DrojDtroll
addikt

Van olyan program ami csak 1 ablakot forgat el a képernyőn?

(#31024) =HG=


=HG=
addikt

Sziasztok! Egy progira lenne szükségem, ami iphon-al készített felvételt el tud forgatni...Tehát pl állítva készített képet fekvőre tud konvertálni...

(#31025) LonGleY válasza =HG= (#31024) üzenetére


LonGleY
veterán

Freemake Video Converter...

(#31026) =HG= válasza LonGleY (#31025) üzenetére


=HG=
addikt

Köszi! Siker! :R

(#31027) littleNorbi


littleNorbi
aktív tag

Sziasztok! Kellene egy olyan OCR program, ami egy scan-elt Excel táblázatot visszatud alakítani Excel-be.

(#31028) Dluinet válasza littleNorbi (#31027) üzenetére


Dluinet
nagyúr

abbyy finereader

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#31029) littleNorbi válasza Dluinet (#31028) üzenetére


littleNorbi
aktív tag

Próbáltam, nem igazán vagyok megelégedve vele...

(#31030) xKacsax


xKacsax
aktív tag

Sziasztok!

Egy olyan programot keresek amivel a webkamera képét lehet fájlba rögzíteni (viszonylag jó minőségben).

Jó lenne még az is ha ingyenes lenne a program, de az sem baj ha fizetős, csak működjön.

Válaszokat előre is köszönöm!

Verba volant, scripta manent.

(#31031) ollie válasza xKacsax (#31030) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A minőség a kamerától függ, nem pedig a programtól.

Amúgy a teljesen ingyenes, Windows Movie Maker is képes webcamből felvenni videót.

***

(#31032) xKacsax válasza ollie (#31031) üzenetére


xKacsax
aktív tag

Hát elvileg ez egy HD webkamera amivel rögzíteni kéne, csak eddig egy halom ingyenes programot kipróbáltunk és egyik sem akarta az igazságot vagy ha igen akkor nagyon rossz minőségben. Ellenben a skype viszont totál jó képet produkált. Windows 8.1 -ben viszont nincs WMM. Esetleg külön kell leszedni alkalmazás központból ? :O

Verba volant, scripta manent.

(#31033) maestro87


maestro87
őstag

Tudtok olyan programot ami 3D-s mkv-ból 2D-s DVD lemezt konvertál úgy hogy a hangot nem akarja átkonvertálni és a kimeneti lemez méretét be lehet lőni? Xilisoft, Aiseesoft kilőve meg a hozzájuk nagyon hasonlító alkalmazások.

(#31034) alienpapa


alienpapa
senior tag

Sziasztok!

Tudnátok ajánlani egy egyszerű, jól használható levelező programot. Nem feltétlen kell ingyenes....

''Science has failed our mother Earth.'' - S.O.A.D.

(#31035) LonGleY válasza maestro87 (#31033) üzenetére


LonGleY
veterán

Ha le tudod tölteni 3D-ben, akkor a 2D verzió még esélyesebb. Minek konvertálgatni?

Olyat tudok, ami Blu-Ray lemez fájlokból vagy azok ISO-ba csomagolt verziójából csomagol MKV-t, annak néha van értelme (ha nem szereted a tömörített képet, és sima lejátszóval néznéd): MakeMKV

(#31036) ollie válasza xKacsax (#31032) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Az első Google találat: [link]

Egyébként win7-hez is külön kell letölteni.

***

(#31037) tonyrulez válasza xKacsax (#31030) üzenetére


tonyrulez
őstag

VLC?

4 8 15 16 23 42

(#31038) bluemirage válasza alienpapa (#31034) üzenetére


bluemirage
őstag

Korábban Eudora-t használtam, de az régen volt, aztán szintén sokáig Thunderbird-öt meg Opera-t... aztán évekig The Bat-et, de ebből csak a fizetős ami tényleg jó.
A The Bat!-et azért kellett lecserélnem, mert a továbbított leveleket eml csatolmányba fűzi le... és van egy-két email szolgáltató, ahol az eml csatolást levágják... mert megfilozofálják, hogy vírusos lehet

Az ajánlás tehát:
Jelenleg EmClient van fenn, az ingyenes verziója, csak annyiban van korlátozva, hogy 2 account-ot/postafiókot tud kezelni. De ez nekem elegendő.
A másik ajánlott pedig az Opera Mail

[ Szerkesztve ]

Meliora sunt bono inimica

(#31039) cigam válasza alienpapa (#31034) üzenetére


cigam
félisten

a live mail, a thunderbird,... Ugyanakkor ott vannak a WEB-es felületü szolgáltatások is.
Pontosan mik az elvárások, melyik miért nem jó?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#31040) maestro87 válasza LonGleY (#31035) üzenetére


maestro87
őstag

A válasz egyszerű. Mert nincs olyan 2D-s verzió amilyen nekem kellene. De gondoltam, hogy választ nem kapok, csak kioktatást...

(#31041) whYz


whYz
addikt

Sziasztok

Keresek egy programot ami hasonlo tudassal bir mint az autocad 360, ingyenes, viszont offline is mukodik. Igazabol nagyon alap dolgokra kellene, falakat rajzolni majd megmerni a teruletet, keruletet, tavolsagokat majd ezt nyomtatni/pdf-be menteni.

Valaki tud ilyet?

(#31042) cigam válasza xKacsax (#31032) üzenetére


cigam
félisten

gyik sem akarta az igazságot vagy ha igen akkor nagyon rossz minőségben.

Melyik programmal próbálkoztál, no és főleg milyen codec, és bitrate beállításokkal?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#31043) Kernel válasza maestro87 (#31040) üzenetére


Kernel
nagyúr

Akkor viszont (már csak a kioktatás kedvéért is), esetleg ennyit tudnék hozzáfűzni:

http://www.google.hu/search?q=3d+convert+2d

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#31044) cigam válasza maestro87 (#31040) üzenetére


cigam
félisten

... és még neked ál feljebb :F

Persze ha nem a sértődöttségeden gondolkodtál volna, hanem a problémádon, akkor rájössz, hogy

Xilisoft, Aiseesoft ... meg a hozzájuk nagyon hasonlító alkalmazások. nem léteznek, hiszen ezek szoftver árusok(disztribútorok? Minek nevezik az egy kaptafára készülő, de külnféle külsővel elláttott más más márkanév alatt árult programokat?), nem videókonverter programok. Persze ha nem lövöd ki alapból, a termékeik között találtál volna a feladatra alkalmas programot.
A fenti programmal megkapod a 2D verziót. Ezzel pedig meg azt csinálsz amit akarsz. Esetedben a képet úgy tömöríted ahogy akarod a hangsáv érintetlenül hagyásával. Feltéve, hogy belefér a DVD-video szabványba. Tippem szerint az LPCM, Dolby Digital Plus, DTS HD, és a Dolby Lossless problémás a DVD lejátszóknak.

Rövid keresgélés után pedig találtam egy leírást ami az avidemux-al mutatja meg a teendőket.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#31045) cigam válasza cigam (#31042) üzenetére


cigam
félisten

Szövegértéssel hogy álsz?

Melyik programmal próbálkoztál, no és főleg milyen codec, és bitrate beállításokkal?
Amíg nemtudom melyik programmal próbálkoztál, nem tudom megmondani hogy lehet-e variálni a használt codec-et, hol kell tekerni a bitrátán, ami alapvetően befolyásolja a kapott videó minőségét. Vagy adott esetben ajánlok egy jobb alternatívát rá.

Fusd át ezt, és a "video compression" résznél válaszd a dv-t. Ez tömörítetlen (nagy méretü) videót ad. Ennél job képminőségre ne számíts.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#31046) alienpapa válasza bluemirage (#31038) üzenetére


alienpapa
senior tag

Köszönöm szépen, ki fogom próbálni őket!

(#31039) cigam

Eddig az Outlook-ot használtam, de nem igazán tetszik, meg is mondom miért.
Nem lehet neki beállítani, hogy a windows-al együtt induljon, csak egy kis trükközéssel.
Ugyanez vonatkozik a kis méretben való indításra is.
Ha végre sikerül elérni, hogy kis méretben windows-al együtt betöltődjön, akkor nem jelzi ki hogy van olvasatlan mail, csak azt, ha ezután kapok.

Igazából a fentebb írtakon kívül nekem annyi kell, hogy ha van olvasatlan levelem, akkor azt jelezze a tálcán az óra mellett egy kis ikon, meg tudjam nyitni a leveleim tartalmát rendesen, tudjak rájuk válaszolni. Nameg nem árt ha POP3 csatlakozás mellett hagy egy példányt a kiszolgálón is.

''Science has failed our mother Earth.'' - S.O.A.D.

(#31047) cigam válasza alienpapa (#31046) üzenetére


cigam
félisten

A leírás alapján nem új levelezőre, hanem egy másik programra, egy levélfigyelőre van szükséged. pl. popman

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#31048) ollie válasza alienpapa (#31046) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ne viccelj már, bármit indíthatsz a windows-zal, azért tettek bele gyárilag Startup foldert. :DDD

***

(#31049) maestro87 válasza Kernel (#31043) üzenetére


maestro87
őstag

Ezzel már elcsesztem vagy 2 napot...
Mellesleg ha nem lenne szükségem ilyen programra akkor minek tettem volna fel a kérdést? Hadd tudjam már én hogy mire lenne szükségem.

[ Szerkesztve ]

(#31050) maestro87 válasza Kernel (#31043) üzenetére


maestro87
őstag

Még annyit hozzáfűznék, hogy ugye te sem szeretnéd ha a boltban odamenne hozzád az eladó és rád erőszakolná a milka csokit a boci csoki helyett mert szerinte az a finomabb?

cigam:
Már megbocsáss, de ha te meg nem keresnél a kákán is csomót, akkor tudnád, hogy miről beszélek. Csak be kellett volna írnod a keresőbe a Xilisoft után azt, hogy '3D' és az első találatra kidobja a programot amiről beszéltem. Ez olyan mint mikor Mozillának nevezik a Firefox-ot és mindig szánt szándékkal belekötnek a kérdezőbe, holott tudják hogy mit akar az illető kérdezni.
Szóval légyszíves te se oktass már ki másokat ha az illető nem kéri. Köszi szépen!
Mellesleg ha már ilyen kioktatóan ajánlasz programot, akkor jó lenne ha nem ajánlanál rosszabbat annál mint amilyet a kérdező már kipróbált. Ha egy kicsit is rápillantasz a screenshot-ra, akkor te is láthatod, hogy csak BD lemezt tud konvertálni, fájlokat nem!
De az Avidemux sem jó, mert nem akarok többlépcsős konvertálást alkalmazni, mert szerintem az sem tud közvetlenül DVD-be konvertálni.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.