Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:14:01

LOGOUT.hu

Ajánlott ingyenes Windows programok
Androidos kérdéssel irány az Android alkalmazások topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34001) Dluinet válasza olivera88 (#34000) üzenetére


Dluinet
nagyúr

ha csak azt tudja a program, célszerű PNG, BMP vagy Tiff formátumba menteni a screenashotot

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#34002) alcsa


alcsa
senior tag

Hello!

Tudtok ajanlani egy zenelejatszot Windowsra amit el lehet erni webes feluleten?

Konkretan a zenelejatszo egy gepen menne, en meg szeretnem hallgatni a zenet egy masik geprol, bongeszobol.

Koszi elore is a valaszt!

[ Szerkesztve ]

(#34003) olivera88 válasza Dluinet (#34001) üzenetére


olivera88
veterán

PNG be mentettem.

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#34004) fo_di válasza alcsa (#34002) üzenetére


fo_di
őstag

vlc tud neten streamelni, ugyanazzal másik oldalon meg tudsz streamet hallgatni is
leírás

(#34005) Fire/SOUL/CD


Fire/SOUL/CD
félisten

Ide is belinkelem, hátha hamarabb kapok valami ötletet, mert az FF topikban leült az aktivitás, mint a sovány malter.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#34006) Kékes525 válasza Fire/SOUL/CD (#34005) üzenetére


Kékes525
félisten

FF-el (36.0.1) -el működik, mint az alábbi képen is látható.

Simple YouTube to MP3/MP4 Converter and Downloader

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#34007) alcsa válasza fo_di (#34004) üzenetére


alcsa
senior tag

Koszi!

(#34009) Fire/SOUL/CD válasza Kékes525 (#34006) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

[link]

mekker
Értékelem, hogy segíteni próbálsz, de a warez téma minden formája tiltott itt PH!-n, szóval inkább önként kérj meg egy modi-t, hogy törölje a hozzászólásod, nehogy figyelmeztetés vagy pihenő legyen ez miatt. :B
(Láttam, hogy van Free változata is és az is ki tudja szedni az audio-t MP3-ba, de nekem beépülő/addon kellene FF-hez, ahhoz meg pont nincs neki.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#34010) macera2


macera2
aktív tag

A FFox 36.01.-et használom. A fórumban közölt linket (lásd 34009-es hozzászólás) ha be akarom zárni, akkor a
A Firefox nem találja a fájlt a(z) chrome://quick_start/content/index.html
üzenetet kapom, ahelyett, hogy visszajönne az Origó. Volt újra telepítés, eredmény 0. Hogy lehetne ezen segíteni? Előre is köszönet a javaslatokért.

[ Szerkesztve ]

A fontoskodás és az inteligencia faktor szorzata mindig 1 .

(#34011) Core2duo6600


Core2duo6600
veterán

Hello,

Egy olyan progit keresek, amivel látható, hogy hova kommunkál a gép, és ezt mutatja valós időben

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#34012) TheProb


TheProb
veterán

Sziasztok!

Cégnél van egy McAfee Disk Encryption nevű program, ami jelszavasan védi és titkosítja a háttértárat, így ha pl ellopják az illető gépét akkor se fog fontos/titkos adat kiszivárogni.

Tudtok ilyet/ilyen jellegű app-ot consumer kategóriában esetleg?

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#34013) mokus1


mokus1
addikt

Olyan CD írót keresek amivel tudom szabályozni az író sebességét, és a TAO DAO módot is. Köszi

(#34014) kispx válasza Core2duo6600 (#34011) üzenetére


kispx
addikt

wireshark
Bár ez packet analyzer, de amiket felsoroltál, azokat tudja. Csak nem biztos, hogy egyszerűnek fogod találni a használatát.

(#34012) TheProb
Truecrypt, és az alternatívái.

[ Szerkesztve ]

(#34015) LonGleY


LonGleY
veterán

Egyszerű webcam progi érdekel, olyan, ami az XP-ben is volt alapból a Sajátgépben, ha telepítve volt a kamera. Videofelvétel és képlövés, ezeket kéne tudnia.

(#34016) LonGleY válasza LonGleY (#34015) üzenetére


LonGleY
veterán

Meg van valami weboldal, ahol a webcamet használva mindenféle vicces torzított képeket lehet elmenteni. Netán tudja valaki, melyik ez?

(#34017) mttssz válasza LonGleY (#34016) üzenetére


mttssz
senior tag

webcamtoy?

Elsőre: milyen oprendszer? Win8 felett alapból van ilyen.

[ Szerkesztve ]

(#34018) LonGleY válasza mttssz (#34017) üzenetére


LonGleY
veterán

Köszi, ez lesz szerintem!

Jah, amúgy Win 7.

(#34019) LonGleY válasza LonGleY (#34018) üzenetére


LonGleY
veterán

Ha alapból lenne, megtaláltam volna. Szóval van valami egyszerű?

(#34020) Sonja válasza LonGleY (#34015) üzenetére


Sonja
veterán

WebcamViewer

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#34021) Core2duo6600 válasza kispx (#34014) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Hát valóban nem az

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#34022) brd válasza Core2duo6600 (#34011) üzenetére


brd
nagyúr

Win7-től felfelé futtatásba: perfmon /res.

The only real valuable thing is intuition.

(#34023) bluemirage válasza mokus1 (#34013) üzenetére


bluemirage
őstag

Hát ez elég alap elvárás. Windows beépített írójára írt külön GUI állítólag az infrarecorder

Van ennél profibb is... de szerintem jobb, ha előbb ezzel az egyszerűbbel próbálkozol.

Az ImgBurn profibb, de beállítása és használata nehezebb. Anno a stúdióban ezzel dolgoztunk, mert mindent tud... de emiatt könnyű rosszul használni is.

[ Szerkesztve ]

Meliora sunt bono inimica

(#34024) Kernel válasza mokus1 (#34013) üzenetére


Kernel
nagyúr

Inkább úgy szokott felmerülni ez a kérdés, hogy valaki nem tudja beállítani az általa elképzelt sebességet.

Nero 6 például azért is volt nekem kényelmes sokáig, mert kiolvassa firmware által támogatott sebességeket az adott médiára, valamint kiolvassa a lemez ATIP-infójából a lemez által támogatott sebességeket, és eleve csak azokat ajánlja fel választásra, amit mindkettő támogat.

Vannak programok, amiben kiválaszthatsz nem támogatott sebességet is, de a firmware úgysem engedi, ehelyett felpörög maximumra és úgy írja meg. Vagy beáll mondjuk 6x default sebességre.

Az ImgBurn beállítható bármilyen sebességre, legfeljebb nem fog teljesülni. Ugyanakkor kiolvasható vele az ATIP és a firmware is, így adott a lehetőség a jó beállításra is.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#34025) mokus1


mokus1
addikt

Köszönöm mindenkinek a választ!
Igazából CD-tárba írogat CD-t. De úgy néz ki a márkával volt a gond. Sonyt nem szerette, a Maxellt megeszi :)
Bár a Maxellt régebben írtam és ha jól emlékszem windows media playerrel írtam vagy simán ráhúztam és a beépített windows programmal. Még ki kell kisérleteznem:)

(#34026) Core2duo6600 válasza brd (#34022) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Kösz

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#34027) dre11


dre11
csendes tag

Sziasztok!

Bsplayert próbáltam volna telepíteni egy új rendszerre, de az eset smart security szólt, hogy kéretlen alkalmazás van benne és nem engedte telepíteni. Volt másnak is ilyen problémája?
Milyen más lejátszót ajánlanátok win7-re, ami feliratot is tud keresni a neten?

Köszi

(#34028) LonGleY válasza dre11 (#34027) üzenetére


LonGleY
veterán

Azért, mert tele van reklámmal. Persze ettől még lehet telepíteni, az ESET-ben szépen a kivételekhez adható a dolog. De ha jót akarsz, akkor megválsz a védelemtől, mert csak fals alarmozni tud, semmi mást.

Normális feliratot 2 helyen találni: feliratok.info és hosszupuskasub.com. Egy lejátszót sem ismerek, amelyik ezeken keresne...

[ Szerkesztve ]

(#34029) dre11 válasza LonGleY (#34028) üzenetére


dre11
csendes tag

Köszi a tippet! :R
Akkor már megkérdezném, h milyen vírusírtó + tűzfal progit ajánlasz? :)

(#34030) LonGleY válasza dre11 (#34029) üzenetére


LonGleY
veterán

Szóval szerintem jobban jársz, ha inkább amgad szeded a feliratokat, ezek legalább minőségiek, nem úgy, mint az opensubtutles-ösek, amik közt az ilyen programok keresni tudnak.

Személy szerint Comodo IS-t nálam és az általam telepített gépeken. Ingyenes.

[ Szerkesztve ]

(#34031) dre11 válasza LonGleY (#34030) üzenetére


dre11
csendes tag

Köszi!

(#34032) bluemirage válasza Kernel (#34024) üzenetére


bluemirage
őstag

Pontosan. Ráadásul még ha meg is van, hogy az író és a média szerint mi a közös többszörös, azaz mely sebességek jöhetnek szóba... úgy, hogy mindkettőnek jó legyen. Na akkor jön a tapasztalat, hogy az adott médiakód és író párosítást mellett milyen írási görbék vannak egy-egy adott sebességnél. Ezek a NET-es adatbázisokban, fórumokban fellelhetők... és az alapján kell kiválasztani a sebességet. Pl. lehet, hogy hiába támogatott a 4x és 8x az írónál és a médiánál... szép írásképet pl. lehet, hogy az adott párosításnál csak 8x-nál lehet elérni.. tehát nem mindig a lassú a jobb. Aztán illik a forrást töredezettség-mentesíteni, még az írás megkezdése előtt. Rendszerwincsin tárolt adatot pl. sosem írtunk ki. stb... stb...
Az írás ugyanúgy művészet volt anno, mint pl. a CD rippelés és mp3 kódolás... :U ;) Régi szép idők...
Reméljuk, hogy mokus1-et a fentiek nem rémisztik meg... :)
Ma már egyszerűbb a helyzet... eleve nem árulnak jó minőségű írót és a médiák minősége sem a régi :D Haldoklik az optikai tárolás...

[ Szerkesztve ]

Meliora sunt bono inimica

(#34033) mokus1 válasza bluemirage (#34032) üzenetére


mokus1
addikt

Nem rémiszt meg. :)
Igazából otthon vagyok a témában, egyedül az autóban lévő CD-tár miatt volt lényeges a TAO-DAO mód. Végül kiderült hogy a Sony lemezeket nem eszi csak a Maxelleket valamiért.

(#34034) betyarr


betyarr
veterán

mp3-ba tömörített zenéknél a tömörítményben vajon eltárolódik az előadó-album-számcím hármas?ha igen,akkor ezt mivel lehet kiolvasni?
vagy ha nem,akkor van valami progi,ami pl. netes kapcsolattal tuti biztosra megtudja ezeket mondani?

(#34035) LonGleY válasza betyarr (#34034) üzenetére


LonGleY
veterán

Biztosra semmi sem fogja megmondani. Amúgy mp3 tag-nek híják, ez a fajlban tárolódik. Szerkeszthető és minden zenelejátszó kiolvassa.

[ Szerkesztve ]

(#34036) Dluinet válasza betyarr (#34034) üzenetére


Dluinet
nagyúr

ha nem lenne benne a fájlban, akkor itt egy zenefelismerő:
http://audiotag.info/

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#34037) betyarr válasza LonGleY (#34035) üzenetére


betyarr
veterán

minden esetben benne van,vagy csak ha a júzer kívánja?

Dluinet: köszi!

(#34038) localhost válasza betyarr (#34037) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Nincs .

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#34039) Hajdu.1


Hajdu.1
tag

Üdv!

Igen nagy szükségem lenne valami jó trojai keresőre!

Ti mit használtok ilyen célra?

(#34040) localhost válasza Hajdu.1 (#34039) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Malwarebytes

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#34041) Tamás008


Tamás008
tag

Sziasztok. Bad sector kereső programot tudnátok ajánlani?
köszi.

(#34042) bluemirage válasza Tamás008 (#34041) üzenetére


bluemirage
őstag

Csak a keresőt kellett volna próbaképpen használni. :N
Első körben Kernel javaslatát próbáld ki, azaz a Win beépített funkcióját.

Meliora sunt bono inimica

(#34043) Tamás008 válasza bluemirage (#34042) üzenetére


Tamás008
tag

Szia. Lefuttattam a Win szektor hiba keresőt.
kép: [link]

Akkor ezek szerint nincsen szektor hiba a D-n?
Köszi.

(#34044) Kernel válasza Tamás008 (#34043) üzenetére


Kernel
nagyúr

Úgy néz ki:

http://support2.microsoft.com/kb/314835

Közben találtam egy másik cikket is, ugyanaz GUI használattal:

http://support2.microsoft.com/kb/2641432

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#34045) bluemirage válasza Tamás008 (#34043) üzenetére


bluemirage
őstag

Nincs. Én megbíznék benne és nem a wincsin keresném a hibát.

Meliora sunt bono inimica

(#34046) rokendrol


rokendrol
senior tag

Kérdezném,hogy a Mega tárhelybe hány órát tudok tárolni ingyen és a face videó tárban,, nem egyben hanem külön külön?

(#34048) andorra


andorra
őstag

Szinte már meg is találtam azt a programot amit kerestem, mivel a "Magix Webradio Recorder 4" néhány problémát leszámítva mindent tud, amit elvártam tőle. Majdnem tökéletes a következő célra:
Netrádiós műsorok rögzítése MP3 fájlokban, előre programozhatóan. Id tagok alapján tételekre tudja bontani a felvételeket, megfelelő beállítás esetén. Ennél több, nekem nem is kellene.
Viszont a következő két problémám van vele: a rádiók lstája látszólag frissíthető, de valójában alig van köze a jelenlegi netrádió kínálathoz. Tény, hogy egyesével hozzá lehet adni címeket, de ez túl nagy munka és csak részleges megoldást ad. Az AAC kódolású adókat nem kezeli. Tehát, ha a fenti célra tudtok ennél jobb programot, kérem jelezzétek! Köszönöm.

(#34049) JSaN válasza andorra (#34048) üzenetére


JSaN
addikt

Udv
Olyan rajzprogram vagy megoldas kene, amikor egyszeru jpg-t betoltok hatterbe es utana uj layeren azon korbe tudok rajzolni dolgokat dxf-ben, hogy kesobbiekben kitudjam vagni pl plazman.

Steam profile: https://steamcommunity.com/id/1106198411061984/

(#34050) Fire/SOUL/CD válasza JSaN (#34049) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ingyenesben az Inkscape tudja, igaz (emlékeim szerint) "csak" AutoCAD R14 DXF formátumban menteni. (akkor lehet gond, ha nem AutoCAD-t használsz, hanem valami más CAD progit, bár ott is lehet, hogy sok simán tudja majd olvasni)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.