Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:14:01

LOGOUT.hu

Ajánlott ingyenes Windows programok
Androidos kérdéssel irány az Android alkalmazások topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51951) liszi70 válasza liszi70 (#51950) üzenetére


liszi70
nagyúr

Hopp, itt van valami: [link] Ez lenne a megfelelő?

(#51952) copass válasza liszi70 (#51950) üzenetére


copass
veterán

syncthing talán?

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#51953) BitRider válasza liszi70 (#51951) üzenetére


BitRider
aktív tag

SyncBackFree valóban. Az összefoglalóban is ott van ezer éve. Minden egyes ütközés-típus egyedileg lekezelhető. Meg ebben van megoldva az normálisan, hogy ha nem akarod, hogy az újabb mappákat, vagy fájlokat magában foglalja a szinkronizáció, akkor ezeket a fájlok kijelölésénél jelezheted (pl. egy portable program mentésekor a cache folder tartalma). Messze a legjobb ilyen jellegű program ingyenesen.

[ Szerkesztve ]

(#51954) liszi70 válasza BitRider (#51953) üzenetére


liszi70
nagyúr

Köszönöm! Igen, ott van az összefoglalóban mint fájlszinkronizáló, de az nem derül ki, hogy az adott konkrét igényre megfelel-e. Mint írtam, nincs folyamatosan gépen a 2 vinyó, alkalomszerűen teszem őket gépre. A fájlszinkronizálók egy részét ez a körülmény kizárhatja, ezért várok megerősítést, hogy tényleg jó-e. :)

#51952copass
Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#51955) BitRider válasza liszi70 (#51954) üzenetére


BitRider
aktív tag

Manuálisan futtatható, nem élő szinkronról van szó, tehát jó. Elsőre is megértettem, hogy mit szeretnél. Én ezzel pakolom a pendrive-jaimra a frissített szoftver-kollekciómat, ezzel mentem az appjaim beállításait stb. Azok is csak egyszeri alkalmak különféle meghajtókra. Ha kicsit is átmegy a logikája a beállításoknak, szeretni fogod.

Ha felrakok valamit a pendrive-omra az ügyfélnél, akkor a legközelebbi szinkronizációnál rá is kérdez, hogy azzal a fájllal / mappával mi legyen, miközben a tükrözést elvégzi. Ezt nem sok free app fogja megtenni. :)

[ Szerkesztve ]

(#51956) ViZion


ViZion
félisten

Sziasztok!
A feladat widows 2000 PC (nem elírás :O ) távoli elérése.
Átmenetileg kellene valami, amivel a német szervizes be tud lépni a gépbe.
Milyen lehetőségek vannak? Valami régi Teamviewer-t vagy UVNC-t keressek? :R

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#51957) ollie válasza ViZion (#51956) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A beépített nem jó? Remote Desktop Connection néven.

***

(#51958) liszi70 válasza BitRider (#51955) üzenetére


liszi70
nagyúr

Remek, köszönöm!

(#51959) detroitrw


detroitrw
addikt

Sziasztok!

Van olyan progi ami kepes a kepen levo szineket deketralni rgb vagy ral ... szinkod alapjan?
Olyanra van szoksegem ami egy fixelnek a szinet hatarozza meg, hanem ami egy altalam kijelolt teruletnek az adatat hatarozza meg.

:R

(#51960) ViZion válasza ollie (#51957) üzenetére


ViZion
félisten

Kolléga tesztelte, az nem működött vmiért, gondolom MS központi szerverekhez csatlakozna, ha még lenne. A gép az win 10, amivel túrkálni kellene a win2000 lelkében. UltraVNC-t teszteli, nem tudom, h azzal mire jutott.
Céges tűzfalon ios át kell jutnia, má' mondtam, h jobb lenne telefonról hotspot a win2000-nek, de még wifi stickünk sincs, amihez lenne ilyen régi driver. Max vmi routerrel megpróbáljuk ezt is... :U

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#51961) ViZion válasza detroitrw (#51959) üzenetére


ViZion
félisten

Photoshop, kijelölés, ctrl+j (új rétegre másol) majd select color range, itt állíthatod, h minden pixel vagy csak amik egybefüggő területet alkotnak. [link]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#51962) detroitrw válasza ViZion (#51961) üzenetére


detroitrw
addikt

Hmm koszi :K
Esetleg a photofiltre is tudhat ilyet? :F

(#51963) ViZion válasza detroitrw (#51962) üzenetére


ViZion
félisten

Magic wand eszköz ott is van, elvileg tudja. [link]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#51964) sztanozs válasza Lauda (#51931) üzenetére


sztanozs
veterán

Szerintem erre indulj el:
https://www.google.com/search?q=ai+video+subtitle+generator
Gyakorlatban még nem próbáltam ilyet, de tudom, hogy Zoom-hoz már van jópár bot, ami valami AI alapon generál feliratot vagy készít utólag leírást az elhangzottakról.

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#51965) adrian94


adrian94
őstag

Sziasztok.

Hol tudom azt beállítani, hogy ha bezárok egy oldalt a böngészőben akkor kijelentkezzen az adott oldalról és ha megnyitom újra be kelljen jelentkeznem?

(#51966) ollie válasza adrian94 (#51965) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Incognito módban nyisd meg.

***

(#51967) adrian94 válasza ollie (#51966) üzenetére


adrian94
őstag

Nincs rá '"normális" megoldás? Valami Chrome beállítás esetleg Google beállítás?

Vagy marad az, hogy kijelentkezek mindenhonnan.

(#51968) ollie válasza adrian94 (#51967) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Van még olyan beállítás (valszeg mondhárom nagy browserbe), hogy a sütik törlése, miután a böngésző be lett zárva. De ehhez is be kell zárni a böngészőt.

Azt nem tudom, hogy elég e csak azt a tabot zárni a cookie törléshez, ahol meg lett nyitva az oldal, vagy az összeset. Próbáld ki. De a cookie törléssel azt a baj, hogy minden weboldal specifikus beállítás is törlődik. Viszont máshogy nem tudod megoldani. Talán van valami böngésző kiegészítő erre, de azok több kockázatot rejtenek, mint az, hogy nem lépünk ki a weboldalról.

[ Szerkesztve ]

***

(#51969) sztanozs válasza adrian94 (#51967) üzenetére


sztanozs
veterán

De - pl. Crome:
chrome://settings/cookies

Always clear cookies when windows are closed > Add

Itt hozzaadod az oldalt, ahol minig szeretnel ujra bejelentkezni az ablak bezarasa utan.

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#51970) adrian94


adrian94
őstag

Köszi mindkettőtöknek :)

(#51971) adrian94 válasza sztanozs (#51969) üzenetére


adrian94
őstag

Megnéztem amit ajánlottál viszont valamelyik oldalnál működik, valamelyiknél nem.. Pl hardverapró/prohardvernél nem működik.. Hiába adtam hozzá, ugyanúgy bejelentkezve marad az ablak és/vagy a böngésző bezárása után.. :U

(#51972) BitRider válasza adrian94 (#51971) üzenetére


BitRider
aktív tag

Akkor tényleg az a legegyszerűbb, ha inkognitó ablakban indítod azokat az oldalakat, amikből amúgy is kilépnél. Közben meg nyitva lehet a normál böngésző is azokhoz, amikből nem lépnél ki.

(#51973) sztanozs válasza adrian94 (#51971) üzenetére


sztanozs
veterán

Mert a PH-csalad SSO-t hasznal. a rios.hu-t is ki kell tiltani

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#51974) sztanozs válasza sztanozs (#51973) üzenetére


sztanozs
veterán

vagy auth.rios.hu (de nem biztos, hogy ilyen cookie-tiltassal az automatikus kilepes is mukodik)

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#51975) hódmaci


hódmaci
senior tag

Sziasztok!

Szeretném pcmet virtuális gépre költöztetni.
Melyik programmal tudnám "konvertálni" VHDX formátumba?
Tudnátok ajánlani valamit?

Hölgyeim! Azt tesszük a kirakatba ami eladó.:)

(#51976) cigam válasza hódmaci (#51975) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

MS Sysinternals része: Disk2vhd v2.02

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#51977) hódmaci válasza hódmaci (#51975) üzenetére


hódmaci
senior tag

Bocsánat kifutottam az időből.
Vindows 7

cigam
Köszönöm. Megnézem.

[ Szerkesztve ]

Hölgyeim! Azt tesszük a kirakatba ami eladó.:)

(#51978) VIPowER válasza adrian94 (#51965) üzenetére


VIPowER
senior tag

Én ezt használom. Minden oldalra külön beállítható, és hogy mennyi idő múlva töröljön. (Bár én firefoxot használok)

(#51979) zsoltip


zsoltip
őstag

Üdv Fórumtársak!
Milyen másik topikba lehetne szoftverekkel kapcsolatban írni? El tundátok igazítani pls? THX.

Tömörítés ZIP formátumba.
7-ZIP szoftvert használok hosszú ideje.

A tömörítési beállításokban állítottam és nem tudják megnyitni az általam kreált tömörítvényeket.
Ezen a felületen, amit ez az ábra jól személtet: ÁBRA

Mi a túrót és hogyan állítsak be úgy, hogy a tömörítés foka a lehető legerősebb legyen, de meg tudják nyitni egy szimpla magyar hivatalban is a ZIP-et?

(#51980) BitRider válasza zsoltip (#51979) üzenetére


BitRider
aktív tag

A ZIP-nél pedig a Deflate az, amit még egy XP is, de a Windows 7 egészen biztosan ki tud nyitni/tömöríteni külön szoftver nélkül. Ennél fél fokkal jobb lehet 1-2 másik módszer, de a Deflate az alapbeállítás és a legkompatibilisebb darab. Amit állítanod kell, az a tömörítés foka, amit 9-es szintre kell állítani (angolul az az Ultra).

Viszont a képeden nem látszik a számozás, ami furcsa. Milyen verzió van fent? Ugyanis 23.01 a legújabb. Töltsd le, indítsd el a telepítőt és simán felülírja a mostanit: 7z2301-x64.exe

Ez után ezt kell látnod (nálam angol, nálad magyar lesz):

Ha ennél komolyabb tömörítést akarsz (pl. programfájlokhoz), akkor arra a 7z formátum jó a sima ZIP helyett (7z, Ultra, LZMA2). Azt is bárki ki tudja nyitni, aki bármennyire is épkézláb tömörítőprogramot telepít a gépére.

[ Szerkesztve ]

(#51981) ollie válasza zsoltip (#51979) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A windows gyárilag meg tud nyitni ilyen titkosítással (AES-256) rendelkező zipet? Azért kérdezem, mert ne várd, hogy bármilyen segédprogram legyen erre nekik.

[ Szerkesztve ]

***

(#51982) BitRider válasza ollie (#51981) üzenetére


BitRider
aktív tag

Ja igen, közben leesett a probléma... A ZipCrypto-t lekezelik a Windows-ok, az AES-256-ost nem. Előbbi az alapbeállítás tudtommal a 7-Zip-ben.

A Windows ilyen kis ablakot dob fel a jelszóval védett ZipCrypto-s ZIP-eknél, mikor megpróbálom kitömöríteni, vagy megnyitni közvetlenül a tartalmat:

Az AES valóban nem megy és arra hibát dob.

[ Szerkesztve ]

(#51983) Vesa


Vesa
veterán

Évekkel ezelőtt betettem pár fájlt egy .zip-be, jelszóval védve, de közben elfelejtettem a jeszót. Ez bukó, vagy létezik valami megoldás erre?

A tudomány a valóság költészete!

(#51984) BitRider válasza Vesa (#51983) üzenetére


BitRider
aktív tag

A Passware-nek pl. van ilyesmi eszköze (itt-ott elérhető ;) ) de ha több mint 6 karakterről van szó, akkor átlag géppel nem biztos, hogy érdemes nekiállni brute force-olni...

[ Szerkesztve ]

(#51985) Vesa válasza BitRider (#51984) üzenetére


Vesa
veterán

Köszönöm, akkor bukó... :O

A tudomány a valóság költészete!

(#51986) sztanozs válasza Vesa (#51983) üzenetére


sztanozs
veterán

Ha zip crypro, akkor torheto, ha aes, akkor vsz felejtos

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#51987) xrvman


xrvman
őstag

Sziasztok!

Mely programmal lehet összefűzni .mp4 fájlokat? Szeretné a kolléga egybefűzni a videót.

(#51988) bobalazs válasza xrvman (#51987) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

(#51989) liszi70 válasza xrvman (#51987) üzenetére


liszi70
nagyúr

"Mely programmal lehet összefűzni .mp4 fájlokat?"

Én a Shutter Encoder-t használom. "Merge" opció.

[ Szerkesztve ]

(#51990) xrvman válasza liszi70 (#51989) üzenetére


xrvman
őstag

Köszönöm mindkettőtöknek!

(#51991) Vesa válasza sztanozs (#51986) üzenetére


Vesa
veterán

Azt meg tudom valahogy nézni, hogy melyik?

A tudomány a valóság költészete!

(#51992) liszi70


liszi70
nagyúr

Ismertek olyan progit, ami lehetővé teszi M2T vagy M2TS videó-fájlok egyszerű vágását/darabolását és újrakódolás nélküli elmentését? Ahogy a VirtualDub teszi az AVI fájlokkal.

[ Szerkesztve ]

(#51993) Dr.NX válasza liszi70 (#51992) üzenetére


Dr.NX
addikt

Én a Lossless Cut-ot szoktam használni veszteségmentes vágásra.
https://github.com/mifi/lossless-cut/releases

Elfogadom a sütiket.

(#51994) bobalazs válasza Dr.NX (#51993) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

+1 a legjobb, pl. videokártyával rögzitett felvételeket instant vágja, újrakódolás nélkül.

(#51995) Krystal_s válasza Dr.NX (#51993) üzenetére


Krystal_s
addikt

és bobalazs
Titeket ez nem zavar?
Egy Portable program ne akarjon már ilyen módon változtatni semmit a Win registryben. Én évek óta figyelem ezt a programot hátha valamit változtatnak ezen. Több rendszeren is ránéztem, de ez engem zavar.

[ Szerkesztve ]

(#51996) Erikkk26 válasza Krystal_s (#51995) üzenetére


Erikkk26
tag

Sziasztok!

Létezik ingyenesen elérhető, automata, akár system-wide hangerő szabályzó program hogy például filmnézés közben ne kelljen folyamatosan annak állogatásával foglalkozni, mert egyik jelenet iszonyat hangos míg a másikban ahol mondjuk beszélgetnek a szereplők pedig fel kell venni mert máskülönben semmit sem érteni belőle..? Példának találtam egy ilyet 6,6 euróért. Ha nincs jobb alternatíva, legfeljebb megveszem ezt. VLC-t használok most filmnézésre ha ez számít és van esetleg jobb lejátszó is. PC-re érdeklődőm, ha ezt sikerül megoldani, Android TV-re is szívesen hallanék erről javaslatokat.

Köszi előre is!

Szerk.: Bocsi, nem válasznak szántam hanem új hozzászólásnak.

[ Szerkesztve ]

(#51997) bobalazs válasza Krystal_s (#51995) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Használom hogy ha kell, engem nem zavar, nincs benne kémprogram.

https://www.virustotal.com/gui/file/aa82622e4829da08f9755fc3be4a1b5dfb74288ab572c6fee95fdce9e3ce7a89

[ Szerkesztve ]

(#51998) bobalazs válasza Erikkk26 (#51996) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Windowsban van hangkiegyenlítő azt használom, bekapcsolom hogy ha kell.
Realtek, Creative, stb hangkártyákhoz mellékelt szoftverekben is szokott lenni ilyen funkció, ott gyorsabb kapcsolni.

[ Szerkesztve ]

(#51999) Cs1csó válasza Krystal_s (#51995) üzenetére


Cs1csó
félisten

Érdekes, lehet a frissítések keresése opciót oldották meg ilyen agresszíven, vagy valami regisztrációs modul.

(#52000) liszi70 válasza Dr.NX (#51993) üzenetére


liszi70
nagyúr

Köszi! Kipróbáltam, de az m2ts fájljaimra azt írja ki, hogy nem támogatott hangformátum, és nincs hang. Az avidemuxban van hang, viszont a kép belassul szerkesztés közben. :F

Úgyhogy a kérdés továbbra is fennáll, mivel lehet átkódolás nélkül, gyorsan és egyszerűen darabolni/vágni az m2t/m2ts kamera-fájlokat?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.