Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:14:01

LOGOUT.hu

Ajánlott ingyenes Windows programok
Androidos kérdéssel irány az Android alkalmazások topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51451) gyulank


gyulank
addikt

Olyan van, hogy egy OCR normálisan leutánozza a forrást ahelyett, hogy csinál egy szövegfájlt, és kész? Miért nincs?

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22621.3527 Ubuntu 24.04 x64

(#51452) Dluinet válasza gyulank (#51451) üzenetére


Dluinet
nagyúr

abbyy finereader

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#51453) AtHoS válasza Vesa (#51450) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Hát a szögegyszerű szövegszerkesztő azonnal indul és szinte semmit nem lehet formázni benne, de ugye nem vagyunk egyformák :B szóval nem tudom a notepad-ra milyen jelzőt is használnál, ha a LO szövegszerkesztője szerinted szögegyszerű ;]

De ezen nem fogunk összeveszni, csak TELJESEN más a nézőpont részedről :K

read-only mode on the forum

(#51454) tknof1871


tknof1871
őstag

Üdv!
Van egy youtube videó amit leakartam tölteni. Youtube -DLG és 4K Video Downloader nem tudta. Megpróbáltam feltölteni a coub-ra, arra gondoltam onnan majd letöltöm, de azt írta Access to this video is denied by the owner. De a böngészőben meg lehet nézni a videót. Nem privátra állított videó. A youtube eljutott arra a szintre, hogy a videói böngészőben megtekinthetők, de letölthetetlenek?

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#51455) sfdrakex válasza tknof1871 (#51454) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Mi ez a videó? Amire ránéztem, Premiummal engedi tölteni.

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#51457) tknof1871 válasza sfdrakex (#51455) üzenetére


tknof1871
őstag

Ez a videó linkje.
Most megpróbáltam megnézni, de nem voltam bejelentkezve a youtube-ba. Inkognitóban megnyitottam a böngészőt. Azt írta a youtube, Jelentkezz be az életkorod megerősítéséhez. Akkor ez valamiért korhatáros videó.

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#51458) dqdb válasza tknof1871 (#51457) üzenetére


dqdb
nagyúr

$ yt-dlp --version
2022.11.11

$ yt-dlp https://youtu.be/_c6uDo9wEuw
[youtube] _c6uDo9wEuw: Downloading webpage
[youtube] _c6uDo9wEuw: Downloading android player API JSON
[youtube] _c6uDo9wEuw: Downloading tv embedded player API JSON
[youtube] _c6uDo9wEuw: Downloading web embedded client config
[youtube] _c6uDo9wEuw: Downloading player d759e46a
[youtube] _c6uDo9wEuw: Downloading web embedded player API JSON
[info] _c6uDo9wEuw: Downloading 1 format(s): 302+251
[download] Destination: THAT CANT BE REAL | YouTube Reactions #34 [_c6uDo9wEuw].f302.webm
[download] 100% of 89.02MiB in 00:00:05 at 16.98MiB/s
[download] Destination: THAT CANT BE REAL | YouTube Reactions #34 [_c6uDo9wEuw].f251.webm
[download] 100% of 9.41MiB in 00:00:00 at 21.64MiB/s
[Merger] Merging formats into "THAT CANT BE REAL | YouTube Reactions #34 [_c6uDo9wEuw].webm"
Deleting original file THAT CANT BE REAL | YouTube Reactions #34 [_c6uDo9wEuw].f251.webm (pass -k to keep)
Deleting original file THAT CANT BE REAL | YouTube Reactions #34 [_c6uDo9wEuw].f302.webm (pass -k to keep)

Az yt-dlp simán leszedi. Frissítettem 2023.01.06-ra, az is leszedi.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#51459) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Sziasztok! Windowsra van olyan program, mint Androidra a Vanced? Youtube Musichoz kellene.

(#51460) Dluinet válasza pinnacle (#51459) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Vanced a hirdetéseket küszöböli ki. Ilyen chrome-ra az Adblock a Youtube

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#51461) Jarod1


Jarod1
addikt

Tudtok olyan programot ami a gépről kiszedi minden programnak a szériaszámait?

(#51462) poirot válasza Jarod1 (#51461) üzenetére


poirot
senior tag

Nem ismerem, de most olvastam róla.

LicenseCrawler 2.08 build-2731

Ingyenes rendszer kiegészítő program, amivel a Windowsban található programok sorozatszámait tudjuk megjeleníteni. A programnak van installálást nem igénylő, hordozható verziója is!

[link]

(#51463) Jarod1 válasza poirot (#51462) üzenetére


Jarod1
addikt

ááá köszi!!

(#51464) totron


totron
addikt

Új OS, a régiből Chrome alól migrálandó viszonylag nagy számú jelszó, a gazdája nem akar pepecselni vele. Milyen program ami..? Ezt tudja.

(#51465) dqdb válasza totron (#51464) üzenetére


dqdb
nagyúr

Ha a régi Windows alatt Chrome-ban aktív volt a jelszavak szinkronizálása, akkor az újban is be kell állítani a szinkronizálást, és ennyi.

Ha a régi Windows alatt Chrome-ban nem volt bekapcsolva szinkronizálás, akkor a régi Windowson futtatva ezzel lehet exportálni.

Ha a régi Windows alatt Chrome-ban nem volt bekapcsolva szinkronizálás, és a régi Windows már nem bootolható, akkor IJ, és itt az ideje megismerkedni a KeePassXC-vel.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#51466) cigam válasza dqdb (#51465) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Ha nem bootolható, de még elérhető a C:\Users\felhasználónév\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Default mappa, még van lehetőség lementeni a Login Data fájlt.

totron
Használjon portable chrome-ot ;)

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#51467) dqdb válasza cigam (#51466) üzenetére


dqdb
nagyúr

A Login Data fájlban titkosítva vannak a jelszavak maguk, és a titkosításhoz olyan Windows API-t használnak, amit adott Windows telepítés adott felhasználója számára generált véletlen kulcsot használja. Újratelepítéskor ugrik ez a kulcs.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#51468) cigam válasza dqdb (#51467) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Ugyanott a Local State fájlból kinyerhető a kulcs. [link]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#51469) dqdb válasza cigam (#51468) üzenetére


dqdb
nagyúr

Akkor változtattak rajta azóta, amikor legutoljára néztem, és nem DPAPI-t használnak. Ami alapvetően jó hír, mert gyengének gyenge volt eddig is a titkosítás, de így legalább megmaradt a hordozhatóság.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#51470) pinnacle válasza Dluinet (#51460) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Youtube Music miatt kellett volna, mert az is van a Vancedben. Azt hittem előfizetés kell hozzá, de PC-ről elérhető anélkül is. Firefoxon uBlock Origint használok. Az is tökéletesen szűri a reklámokat.

(#51471) HornedReaper


HornedReaper
senior tag

Sziasztok! Windows 10-es tablethez keresek touch keyboard-ot ami leváltaná a gyári beépített windows billentyűzetet. Sajnos a gyári lassú, laggol nagyon sok esetben, facebook alatt egyenesen használhatatlan. A face is bugos ilyen szempontból mert pl fel-le ugrál az oldal minden leütésnél, de jó volna másik on-screen billentyűzetet kipróbálni, ami ingyenes.

Keress kínai shopokhoz kuponokért

(#51472) ollie válasza HornedReaper (#51471) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

[link]

De előre mondom, valszeg nem a gyári keyboarddal van a baj, hanem hogy túl lassú maga a tablet.

***

(#51473) HornedReaper válasza ollie (#51472) üzenetére


HornedReaper
senior tag

Köszi, tegnap nézegettem szerintem ugyanazt a linket de ismeretlenül nem mertem még semmit letölteni.
Persze, nem mai gyerek (Intel m5 CPU) de a facebook különösen rossz hatással van rá.. Minden gyors és szép, böngészés meg minden de pl. a gyári touch keyboardon a felajánlott szavakat sem tudom teljesen kikapcsolni már win10 alatt, még regedit-ben sem, ami szerintem szintén lassítja.

[ Szerkesztve ]

Keress kínai shopokhoz kuponokért

(#51474) HornedReaper válasza ollie (#51472) üzenetére


HornedReaper
senior tag

Sajnos egyiknek sincs olyan funkciója, hogy a gyári Windows onscreen billt lecserélje

Keress kínai shopokhoz kuponokért

(#51475) Fire/SOUL/CD válasza HornedReaper (#51474) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Újra húzva az OS-t sem javul meg? (igaz, ez necces, ha valaki nem ért hozzá)

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#51476) HornedReaper válasza Fire/SOUL/CD (#51475) üzenetére


HornedReaper
senior tag

Biztos hogy nem, tele a net ezzel a problémával. Lehet kevés a 2mag 4szál ilyen szempontból, bár újabb Surface tableteknél is olvastam hogy panaszkodtak páran.

Keress kínai shopokhoz kuponokért

(#51477) akaido válasza HornedReaper (#51476) üzenetére


akaido
addikt

Ezeknél egyszerűbbet nem találok én sem: [link]

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#51478) szabonagyur


szabonagyur
félisten

Sziasztok

Ugy latom a Soda player eltunt veglegesen, igy Chromecastra sem tudok vele videot kirakni. VLC sem az igazi, valakinek alternativ otlet?

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#51479) newgamer


newgamer
aktív tag

Sziasztok!

Milyen ingyenes alkalmazást tudtok ajánlani, ami megkeresi a duplikált fájlokat?

Előre is köszönöm.

(#51480) akaido válasza newgamer (#51479) üzenetére


akaido
addikt

[link]

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#51481) liszi70 válasza newgamer (#51479) üzenetére


liszi70
nagyúr

Duplicate Cleaner Free

Szerk.: akaido, mire kikerestem a linket megírtad, de legalább megerősítettük egymást. :) Jó és hasznos progi, kedvelem.

[ Szerkesztve ]

(#51482) Ereshkigal


Ereshkigal
őstag

Üdv!

Olyan programot keresek, ami titkosít egy exe fájlt (vagy a könyvtárt, amiben van), azt indítva jelszót kér. Ez eddig még egyszerű lenne, de extra funkciók is kellenének: lehessen több jelszóval is hozzáférni (több user van ugye), meg tudja különböztetni, hogy melyik jelszóval fértek hozzá, és ezt logolja: tehát ki és mikor indította el. Létezik ilyen?

[ Szerkesztve ]

(#51483) cigam válasza Ereshkigal (#51482) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Talán ez jó lehet. A szolgáltatásai között van "matrix password" With schedule options, it is possible to protect a single program in different ways or with different passwords, by using multiple protection items.
Tippem szerint ez azt jelenti, hogy egy programot több alaklommal is levédhetsz különböző jelszavakkal.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#51484) totron válasza dqdb (#51465) üzenetére


totron
addikt

Köszi, az hol és hogyan látszik, hogy a jelszavakra vonatkozó szinkronizálás be van kapcsolva? Annyira nem hiszek a felhő intézményében, hogy nem is tudom ezeket.

[ Szerkesztve ]

(#51485) akaido válasza totron (#51484) üzenetére


akaido
addikt

[link]
[link]
Remélem segít.

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#51486) Ereshkigal válasza cigam (#51483) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Köszi!
Lehet több jelszót meg ütemezést beállítani egy fájlhoz, de egyszerre csak egy aktív (a listában legfelsőt veszi figyelembe). Én legalábbis nem tudtam elérni, hogy egyszerre mindet elfogadja.
Az a baj, hogy hétfőre kértek tőlem valamit... de nem találok erre kész megoldást. :(
Lehet összedobok két kis programot holnap: ez egyikkel (jelszóval levédve persze) egy fájlba név-jelszó párokat lehet felvinni, a másik meg bekér egy jelszót, megnézi, a listában szerepel-e, logol, illetve futtatja a védendő programot, amit még előtte átnevezek és eldugok valahova. :) Kicsig gány, de pár órába ennyi fér bele.

[ Szerkesztve ]

(#51487) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Hello!

Használ itt valaki Windows-ra telepített DeepL-t? Nekem csak az ingyenes verzió van fent, de néha elkezd hülyéskedni a felülete:
Ha frissen indítom, akkor mindíg jó még egy darabig, itt felül látszik, hogy engedi a nyelveket kiválasztani:

Aztán miután leraktam a tálcára és eltelik egy bizonyos idő (fogalmam sincs, hogy mennyi) és amikor újra megnyitom, vagy fordítanék vele, a nyelvválasztó fülek már sehol sincsenek és csak arról és arra a nyelvre fordít, amik legutóbb be voltak állítva és nem is lehet átállítani őket sehogy. Ha totál bezárom, majd újra elindítom, akkor megint jó, de akkor is csak bizonyos ideig.

Lehet ez "direkt" van így, nem tudom, de nem tud valaki valami módot arra, hogy ne csinálja ezt a DeepL?

THX!

[ Szerkesztve ]

(#51488) Top cat válasza SunMount3r (#51487) üzenetére


Top cat
őstag

Az online felület is hülyéskedik néha.

(#51489) Jarod1


Jarod1
addikt

Sziasztok
tudtok olyan programot ami saját képekből tudja tetszőleges időközönként állítani a háttérképet?
win10 alá

[ Szerkesztve ]

(#51490) tothbe válasza Jarod1 (#51489) üzenetére


tothbe
addikt

Nem nagyon értem a kérdést. Ezt az alap Windows is tudja maga.

By(e) Tothbe

(#51491) akaido válasza Jarod1 (#51489) üzenetére


akaido
addikt

[link] Ahogy előttem jelezte a kolléga, tudja a windows, elég régóta, saját maga váltogatni, akár egyéni mappából kiolvasva a képeket.

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#51492) Fr@nkieWilde


Fr@nkieWilde
senior tag

Sziasztok!

Hangírás!
Offline programot keresek, ami hanganyagból, írott, szerkeszthető (gondolom word) anyagot készít.
Létezik ilyen?
Köszönöm.

Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

(#51493) genndy válasza Jarod1 (#51489) üzenetére


genndy
addikt

Ha mindenképp külön program kell, vagy több mappából akarod betölteni a képeket, stb.:
John’s Background Switcher

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#51494) akaido válasza Fr@nkieWilde (#51492) üzenetére


akaido
addikt


Windowsba beépítetten van Beszédfelismerés. MS Office365 kell hozzá, és Wordbe lehet diktálni így: [link] (Office 2016 és 2019-ben nem lehet használni ezt a Beszédfelismerő funkciót.)

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#51495) ollie válasza akaido (#51494) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Csak persze ez nem ingyen van, meg nem létező felvételt fog leírni.

Ingyenes, főleg offline, biztos nem lesz magyarul, és valszeg más nyelven sem.

Igazából nem neked szólt ez a hsz, hanem a kérdezőnek, csak így kerek.

***

(#51496) Fr@nkieWilde válasza ollie (#51495) üzenetére


Fr@nkieWilde
senior tag

@ akaido: köszönöm.

Nem gond, ha nem ingyenes, ugyanakkor a Microsot, Google és társait kihagynám.

Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

(#51497) akaido válasza Fr@nkieWilde (#51496) üzenetére


akaido
addikt

Braina Pro, talán ez.
Nyilván rá lehet "kuglizni", és lehet találni pl. az "offline speech to text program for windows" keresésre vagy "voice recognition software"-re. Azonban ollie-nak kb. igaza lehet , nehéz találni a feltételeidnek megfelelőt.

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#51498) VGYke


VGYke
addikt

Sziasztok! 2 vagy több jpg., stb formátumú képet milyen ingyenes (hab a tortán ha portable) programmal tudok összefűzni, egymás alá, mellé stb. pakolni, hogy ezután ebből a mixből egy új képet készíthessek?

Most ezt úgy oldom meg, hogy vagy excelbe, vagy wordbe beillesztem a képeket, igazítom, méretezem, forgatom, stb. ahogy nekem tetszik, ezután PRINT-SCREEN.
Nyilván e fenti igen gagyi megoldás.

Tudtok segíteni?

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#51499) totron válasza VGYke (#51498) üzenetére


totron
addikt

Androidon van ilyen alapból, pár érintés csak egy montázs. Desktopra passz, de biztosan van.

(#51500) Visormail válasza akaido (#51494) üzenetére


Visormail
addikt

Ez egyébként Windows 10-en még nem működik magyarul, ha be akarod kapcsolni, akkor csak egy hibát dob, hogy ezen a nyelven nem elérhető, O365 hiába van telepítve/aktiválva. Windows 11-ben sikerült csak életre kelteni.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.