Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#89251) TaaT válasza DeFranco (#89250) üzenetére


TaaT
veterán

Ő arra gondolt hogy az arányokkal (a végeredmény tekintetében) van a baj, de tök mindegy.

Give them hell Ukraine!

(#89252) DeFranco válasza TaaT (#89251) üzenetére


DeFranco
nagyúr

tejesen mindegy tényleg, arra akartam célozni, hogy jelentős a különbség (időben) a másfél meg a két év között (még ha egy év is lenne az ideális) mert hat hónap nem nagy idő úgy általában de a "másfél" meg a "kettő" között nagy a különbség rend szerint mindenben

azt, hogy ehhez hogy sikerült hozzákötni a 3-4k spórolást az olajcserén, azt értem de nem akarom érteni :D

mindegy, egy állásponton vagyunk szinte mindannyian kivéve a kocsmatribológust, szerintem túlbeszéltünk a kérdést :)

(#89253) TaaT válasza DeFranco (#89252) üzenetére


TaaT
veterán

"szerintem túlbeszéltünk a kérdést"

:K

Give them hell Ukraine!

(#89254) hdman válasza TaaT (#89253) üzenetére


hdman
őstag

Igy is van, mindenki akkor dobassa le amikor akarja, nekem tok8 :))

Én.részemről maradok a 10-15 ezresnél és cserélek mindig mindent.

Sopron city :)

(#89255) giigz válasza hdman (#89254) üzenetére


giigz
veterán

Levegoszurot is cserelsz 10-15k-kent?

(#89256) Kornel válasza giigz (#89255) üzenetére


Kornel
veterán

én igen.
tegyük fel nem kap a motor elég levegőt, ez az egész keverékképzésre hatással van, valószínű fogyasztásnövekedést fog okozni. check lámpa addig nem gyullad ki, amíg ez határértéken belül van, tehát fogalmad se lesz róla. 1 deci plusz fogyasztás 10k km-en 4k huf, szóval bőven behozza az árát az új szűrő :K

(#89257) -v- válasza DeFranco (#89250) üzenetére


-v-
addikt

Ja értem hogy a 4/3 a közös, nem pedig anyagilag ... sokkal több értelme így sincs a hasonlatnak, na mindegy. :D

(#89258) hdman válasza giigz (#89255) üzenetére


hdman
őstag

Igen, minden szűrőt.

Sopron city :)

(#89259) Tomi0703 válasza runner 125 (#89199) üzenetére


Tomi0703
őstag

Koszi a tippet. :) Megfogadtam. :D

(#89200) kornelka: :R

(#89201) Dluinet: Sustina mar 30k lenne, annyit azert nem szanok ra. :DDD

neduddki: cepsat nem nagyon talatam (nem is kerestem annyira :) ), de vegulis te is aldasodat adtad az eneosra ugyhogy az lesz. :R

#89189 ) TaaT : koszi a webshop linket. :) tnap elfelejtettem megkoszonni. :B

[ Szerkesztve ]

(#89260) DeFranco válasza -v- (#89257) üzenetére


DeFranco
nagyúr

neked nincs értelmed :P

(#89261) -v- válasza DeFranco (#89260) üzenetére


-v-
addikt

:O

Magától megjavult viszont a műszerfal világításom :C

(#89262) DeFranco válasza -v- (#89261) üzenetére


DeFranco
nagyúr

biztos prémiumbenzint tankoltál... helyes, helyes... :C

(#89263) Jaded


Jaded
senior tag

Sziasztok! Én is beszállnék az olajcsere kérdéskörbe. Lassan nekem is cserélnem kell, 7500km-enként cserélem. Eddig Castrol Magnatec 10W40-et használtam, legutóbb viszont Liqui Molly ment bele. Van aki esküszik rá, nekem viszont nem jött be. Kb a Castrol is "tud Ennyit". Ki mit ajánl? Castrolt ne :D ja Seatba kellene, 1.9D 1Y motorkód.

Renault Megane IV Limited

(#89264) runner 125 válasza Jaded (#89263) üzenetére


runner 125
nagyúr

7500? Minek? :F
Ilyen csereperiódust egy tizenezret forgó sor 4-es motornál írnak elő.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#89265) TaaT válasza Jaded (#89263) üzenetére


TaaT
veterán

Régebbi motorokba majdnem teljesen mindegy mit öntesz, legyen benne a gyári ajánlás oszt jólvan. A dízel kettesgolf is teljesen jól el volt a Magnatec-el, csak a szutyok GM-es olaj nem tetszett neki.

Give them hell Ukraine!

(#89266) giigz válasza Jaded (#89263) üzenetére


giigz
veterán

Total/Mobil/Valvoline/Motul

(#89267) Tomi0703 válasza Tomi0703 (#89259) üzenetére


Tomi0703
őstag

Na, most meg indexen írta egy csávó, hogy kételkedik az Eneosba, hogy nem valami jó. Fasza. :D Valószínűleg egyébként túlbonyolítom a vásárlást. Csóri autó örülne ha bármilyen olajat kapna már, olyan rég volt cserélve. :B
Bocs, ha én indítottam el itt az olaj-flémet.

[ Szerkesztve ]

(#89268) Dany007 válasza DeFranco (#89243) üzenetére


Dany007
veterán

Akkor azt mondod vegulis hetvegi autos vagy? ;]

(#89269) DeFranco válasza Tomi0703 (#89267) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Márkás, bizonyított olajat tegyél bele, megfelelő viszkozitásút (minél vékonyabbat, amit még nem csipeget, 5W30-5W40-10W40) 'szt le van tudva. Ezen a szinten nem érdemes tovább fizikázni vele, ha csak nem tiltáson jársz vele kilinccsel előre.

@Dany007: tulajdonképpen igen, hét közben nem használom a kocsit.

[ Szerkesztve ]

(#89270) giigz válasza Tomi0703 (#89267) üzenetére


giigz
veterán

Mégegyszer írjam le? :D

Total/Mobil/Valvoline/Motul

(#89271) TaaT válasza DeFranco (#89269) üzenetére


TaaT
veterán

"ha csak nem tiltáson jársz vele kilinccsel előre."

1.9szívóD? :DDD ;]

Give them hell Ukraine!

(#89272) DeFranco válasza TaaT (#89271) üzenetére


DeFranco
nagyúr

(#89273) Ace owner válasza DeFranco (#89272) üzenetére


Ace owner
addikt

[link] ;]
Egyébként jól kapkodja a kormányt a srác :K
Most így a kilincsel előréről jut eszembe, ha Ladákról szeretnék kérdezősködni tudok valahová fordulni itt ph-n belül? Vagy tudtok ajánlani valami fb csoportot?

Galaxy Fold 4

(#89274) footy


footy
addikt

Milyen oldalon lehet megnezni egy adott auto fordulatszamat egy bizonyos sebessegen?

(#89275) DeFranco válasza footy (#89274) üzenetére


DeFranco
nagyúr

vezető felőli

(#89276) tomiii. válasza Ace owner (#89273) üzenetére


tomiii.
aktív tag

(#89277) Ace owner válasza tomiii. (#89276) üzenetére


Ace owner
addikt

Engem inkább mindennapi használatról érdekelne pár dolog.

Galaxy Fold 4

(#89278) hdman válasza DeFranco (#89275) üzenetére


hdman
őstag

Ez fájt :C :R

Sopron city :)

(#89279) tomiii. válasza Ace owner (#89277) üzenetére


tomiii.
aktív tag

háát..ha csak, mint átlagos autó lenne használva, akkor annak en nem látom sok ertelmet, ha meg szerelemből vagy utcai játszósnak kellene, akkor más barmit mondhat az nem szamit :D zsiguli.hu-n esetleg nézd meg vane még élet

(#89280) -v- válasza footy (#89274) üzenetére


-v-
addikt

Ha ismered az áttételeket akkor itt.

(#89281) Jaded válasza runner 125 (#89264) üzenetére


Jaded
senior tag

1.ennyit ír a kézikönyve 2.keveset járok vele,az is 80% város.

TaaT: Csak ne legyen mindegy, egy olyan motornak, ami patyolat és 230e km sincs benne :)

Renault Megane IV Limited

(#89282) 8th válasza TaaT (#89271) üzenetére


8th
addikt

Ne röhögj van ilyen ismerősöm... :K

"Egy nép csak úgy semmisül meg, ha önmagát semmisíti meg. Önmagát a nép úgy semmisíti meg, ha múltját már nem látja, jelenében csavarog, jövőjében nem hisz."

(#89283) TaaT válasza Jaded (#89281) üzenetére


TaaT
veterán

Pedig ha nem vettél észre különbséget egy Liqui Molly és egy Magnatec között akkor bizony mindegy. :)

8th: :C

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

(#89284) TaaT


TaaT
veterán

Ebből a szemszögből tetszik. :)

Give them hell Ukraine!

(#89285) runner 125 válasza TaaT (#89284) üzenetére


runner 125
nagyúr

Nekem gyári állapotában is.

Akkora batár autó, h valami elképesztő.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#89286) Kornel válasza Ace owner (#89273) üzenetére


Kornel
veterán

ladát akarsz venni?

(#89287) footy válasza -v- (#89280) üzenetére


footy
addikt

Erre gondoltam. Thx :R

(#89275) DeFranco :)

[ Szerkesztve ]

(#89288) -v- válasza TaaT (#89284) üzenetére


-v-
addikt

(#89289) Tomi0703 válasza DeFranco (#89269) üzenetére


Tomi0703
őstag

Oke. De most akkor az Eneos nem az? :DDD
" ha csak nem tiltáson jársz vele"
Meg mindig egy 2.4 dizel Hiacerol van szo. :DDD Lehetne amugy csak annyi penz a vilagon nincs amennyi kene a tankolashoz. :D

(#89270) giigz: Mondd, hogy mi volt A Fordba, azt veszek bele. ;] :DDD

(#89290) Dany007


Dany007
veterán

Jajj nem is meséltem még mit úsztunk meg a mai napon. :)
Lenn voltunk strandolni a gyerekkel a parton...
Kora este jöttünk hazafele, Füred felől a nosztorin fölfelé. Nem mentem gyorsan 80-100 körül. Jó nagy forgalom, szembe folyamatosan jöttek a part irányába.

Na egyik balos kanyarban voltunk épp, szembefogralom folyamatos, mikor egyszer csak a kanyar közepén puff egy motoros jön velem szemben! Épp előzte a sort... Én meg gondolkodás nélkül, amolyan reflexből kiengedtem jobbra az autót így elfért a motoros... Benne voltam már a balos ívben így egy hirtelen jobb rántással kerültem ki.
Olyan "jó érzés" volt az egész, mert amolyan TDU reflexből jött a mozdulat. Olyan érzés volt, mintha teljesen hétköznapi dolog lenne egy ilyen szembejövőt valamit kikerülni. Persze, aztán pár kanyarral később már jött a remegés a lábamba... Szintén persze ha nem motoros, hanem autós jön szembe akkor csattanunk.
Mivel balos kanyar kb elején-közepén volt az eset, szembe folyamatos autósor, így esélyem nem volt meglátni, hogy valaki az én sávomban jön szembe velem. Mikor megláttam akkor már csak kb 1-1,5 autónyi távolság volt köztünk és mentem vagy 90-nel biztosan.
Érdekes módon a párom nem ijedt meg. Azt mondta ő már látta, hogy jön a motoros. Anyósülésről abban a kanyarban jobb a belátás... Szóval szerinte nem volt olyan necces... Én meg azt láttam, hogy mikor megpillantottam a motorost pont a bal oldali lámpával volt kb egy vonalban. Ergo kellett a jobbra kerülő mozdulatom. Aztán lehet a motoros is ráhúzta volna és megússzuk, nem tudom.Kb 1,5 másodperc volt az egész mutatvány.
A lényeg nekem az egészből, hogy olyan reflexből jött a mozdulat ilyen vészhelyzetben, mintha minden nap ezt csinálnám. :D Persze TDU-ban levezettem már vagy 100k km-t. Ott gyakori az ilyen mozdulat. A kedvencem, hogy autókat előzgetek a lehető legnagyobb sebességgel anélkül hogy bármivel is koccannék vagy lemennék az útról. Jó, nyilván az egy játék, tök más a fizikája, de a szituáció és a reflexből jövő mozdulat no meg az egészet átölelő érzés pontosan ugyanaz volt.
Nem volt pánikszerű fékezés, leblokkolás, kormányrángatás se semmi, egy egyszerű de határozott mozdulat...

[ Szerkesztve ]

(#89291) giigz válasza Tomi0703 (#89289) üzenetére


giigz
veterán

:D Total/Mobil 5W30 :)

[ Szerkesztve ]

(#89292) neduddki válasza Tomi0703 (#89267) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

ert is hozza v. csak vmi kokler???...

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#89293) neduddki válasza Jaded (#89281) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

fontebblinkeltem egy acea04es MoS2-es oalajt ha ukdozesi manoiad van:- ) folotte meg egy 08as...

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#89294) Tomi0703 válasza neduddki (#89292) üzenetére


Tomi0703
őstag

Hat az indoklasait fenntartasokkal kezelnem (weboldaluk nem eleg komoly stb...). Egy masik kollega pedig minimum api/cf kovetelmenyt mondott es 10w40tol 5w30ig viszkozitast. Markara meg azt irta szimpatia kerdese. O hozzaertonek tunit. :)

(#89295) molnarpeter válasza Jaded (#89281) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

7500 nem a magas kéntartalmú dízelre vonatkozik? Amúgy 15000-nek kéne lennie tudtommal. (2003 AQM SDI nálunk 10 ezrenként kapja az ezirányú törődést.)

(#89296) Ace owner válasza Kornel (#89286) üzenetére


Ace owner
addikt

Nem mondom hogy igen mert szétszedtek hogy mekkora barom vagyok.. Nem akarok csak benne van a pakliban, azért akarok utánajárni.

Galaxy Fold 4

(#89297) neduddki válasza Tomi0703 (#89294) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

juropaban vagyunk hasznajuk mar az acea-t es annka amegfelelo evjar szerinti akrdjet, modst viccen kivul szakaleknak en magyaraztam el az egeszet az eneossal kapcsolatban mikor elkedtek hozni:- )

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#89298) Kornel válasza Ace owner (#89296) üzenetére


Kornel
veterán

Ha veszel, akkorra javaslom a 21061-et (1500s)
Az volt az első kocsim :)
Egyszer még veszek egyet, az 100 % :K

(#89299) giigz válasza neduddki (#89297) üzenetére


giigz
veterán

És ha ő így tiszteleg az amerikai szabvány kitalálója előtt? ;]

(#89300) Ace owner válasza Kornel (#89298) üzenetére


Ace owner
addikt

Az a forma amelyik a legjobban nem tetszik.. :N Sima kereklámpás vagy ha nagyon muszáj kocka. :))

Galaxy Fold 4

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.