Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#81001) trassher válasza roberto211 (#80999) üzenetére


trassher
addikt

Igen mivel te jóval magasabb vagy, szerintem a térded valahol a nyakad magasságában lehetne a bal 1-ben. :)

Redmi Note 7

(#81002) roberto211 válasza trassher (#81001) üzenetére


roberto211
őstag

Kb :D akkor marad a laguna vagy g astra :) meganeunk volt hat mar akkor is kicsit nehézkesen fértem el most nem hiszem h elférnék már. Pedig ignis tetszik is meg miden de hat nem nekem találtak ki akkor :D

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#81003) trassher válasza roberto211 (#81002) üzenetére


trassher
addikt

500K környékén én most ezt venném meg így külső és az alapján amit a típusról tudni lehet. Egy 1995-ös avant-ra pályázok nyár környékén a mostani swift helyett.

Redmi Note 7

(#81004) runner 125 válasza jozefgucci1 (#80986) üzenetére


runner 125
nagyúr

Sok a rémtörténet, én nem bízom bennük, illetve ezek az én olvasatomban már beleesnek a "downsizing" motorok kategóriájába, persze van akinél tökéletesen teljesít, ellenben a 2.4-es saját fejlesztést csak dicsérik.

S40-ből is létezik 2.4D, csak itthon ritka, érdemes kint is nézegetni.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#81005) vilmaboy


vilmaboy
őstag

tudnátok mondani olyan oldalt, ahol francia és olasz használt autókat lehet keresni? mint németben a mobile.de vagy nálunk a használtautó....?

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#81006) neduddki válasza roberto211 (#81002) üzenetére


neduddki
nagyúr

HJI!

megan kicsi, na al;atod ezt magyrazom, hogy hagyd a francb a c-t es inabb d-ben keresgelj...
iil. ki is vett is motanban flanszi-olasz kooprodukcijot?

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#81007) !Overdose! válasza vilmaboy (#81005) üzenetére


!Overdose!
őstag

[link]

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#81008) roberto211 válasza neduddki (#81006) üzenetére


roberto211
őstag

Lehet hogy meg ebbe a topicba/témába láma vagyok de itt mit takar a "c" meg a "D"? :D

Ha azt a kategóriát jelenti amit linkeltel az meg mar nagyon nagy nekem ilyen nagy családi autók mivel max 1-2en fogunk auutozgatni általában. "D" alatt az egyterűkre gondolsz?

[ Szerkesztve ]

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#81009) neduddki válasza roberto211 (#81008) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

bof

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#81010) Takika14


Takika14
aktív tag

Urak erre mit mondotok?

Tegnap belinkeltem már, egyik fórumozó azt mondta jó. Most szomszédom nagyon le akar beszélni erről az 1.9 DCi-ről. Szóval most nem tudom, hogy mi is az igazság. Bár Ő a régebbi Megane-t szidta, hogy motorikusan nem jók.

A 3-asra is igaz ez?

[link]

(#81011) mycso válasza stargazer (#80992) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Pedig nem rosszak, a nagy általánosságban nincs velük baj.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#81012) gaborbol


gaborbol
őstag

Par napja szobakerult a fillerbaszas, nem akartam regenyt irni, hogy en is "DeFranco szindromas" vagyok, csak en nem szerelohoz viszem minden aprosaggal, hanem megcsinalom magma mivel minden adott szinte hozza a lakhelyen.

Eljott az ujabb 75K az S80 eleteben, gondoltam kicserelem az automataban az olajat, szurot, automata v. olajdekni tomiteset, automata hutes csoveinek a tomiteseit, meg a gyorscsatlakozokat elkoccoltam ma reggel a markaszalonba, es.... Hat gyakorlatilag semmi nincs raktaron, de nem azert, mert elfogyott hanem mert ok nem szoktak cserelni! Leszivjak a regi olajat geppel, feltoltik a rendszert aztan ennyi.

De mondom hat a szuro bent van a hazba meg a magnes is ami osszeszedi a vasreszeleket az olajbol ez egy legendasan hires alulmeretezett valto ami rohadt kenyes a karbantartasra ezekkel mi van?
Nem volt ra valasz.

[link]

De 60K-ert leszivjak a regi olajat, meg tesznek bele 6 liter olajat, tudnam minek mert a kezikonyv 8.8 litert ir az enyemre a turbosra meg 9.6-ot.

Es szinte csak negativ tapasztalat mindenfele,igy marad a fillerbaszas tovabbra is. ... :(

[ Szerkesztve ]

(#81013) hobizoli válasza gaborbol (#81012) üzenetére


hobizoli
nagyúr

óccóba jojazhe'

több drón kell ;P

(#81014) gaborbol válasza hobizoli (#81013) üzenetére


gaborbol
őstag

Megkerdeztem, hogy milyen olajat raknak bele, mert ketfele valto van az egyikbe a sima DEXIII vagy DEX VI-os olaj kell ami 1600Ft/l liter vagy a speci VOLVO olaj ami 7-8k/ liter.
A sima 1500 ft-os...

Es vajon hany tulaj kerdezni ,meg hogy milyen olaj megy bele, meg miert nem az egesz lesz kicserelve hanem csak egy resze a tobbi meg kering a regi olajjal at a regi szuron, magnesen meg annyi szar van, hogy tobbet mar nem tud megfogni. Aztan majd jon a fejvakaras hogy-hogy beszart az automata pedig rendszeresen szervizeltek aztan ott a fel millas szamla.

(#81015) jozefgucci1 válasza runner 125 (#81004) üzenetére


jozefgucci1
addikt

A 2.4D-ről tudom , hogy csak dícsérik te is írtad anno és kollégámnak is ez van . Az1.6D nekem kevésnek tűnik akkor már inkább 2.0D az a Renault féle egység ha jól olvastam .Nagyon bejön az S40 és az asszonynak is de az S60 ami szerintem a legjobb csak olyan gyanúsan kevés bennük a kilométer !

Origin :jozefgucci1980 , Cod =játszótéri mászóka színekkel operáló, vérpistikebőszítő játékmenet...

(#81016) nesa válasza neduddki (#81006) üzenetére


nesa
veterán

En vettem egy citrom evasiont :K

(#81017) neduddki válasza jozefgucci1 (#81015) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

khmmm nem az 1870es gyutta ronotolvelnelu?:- )))
a D3 pedog -1hneger

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#81018) TaaT válasza gaborbol (#81014) üzenetére


TaaT
veterán

A motorolajjal sincs másképp bizonyos helyeken, 10W-40 mehet mindenbe egyesek szerint. :)

Give them hell Ukraine!

(#81019) BlacKSouL válasza stargazer (#80972) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Én olyannyira kipróbáltam egyet, hogy közel 100k km-t tettem már bele, és mikor átvettem a kulcsot még csak 4 km volt benne. Négy. :)

Úgyhogy engedelmeddel belinkelném a szerdán, menet közben készített fotómat. Azt mondanám, hogy a 9000 km amit itt épp mutat, talán már releváns eléggé ahhoz, hogy ne lehessen ráfogni hogy nem vegyes közlekedés. Ebben benne van a téli, és a tavaszi mostanáig.
Aztán tudjuk, hogy csal a comp. Kb. 0,5-öt. Tehát legyen, a valós érték 6,2 l/100km az elmúlt 9000 km-re mérve.

De 7,2-nél feljebb akkor sem tudtuk tornázni a céges ugyanilyet (hosszú távra), mikor tapostuk, kínoztuk, pörgettük, ütöttük-vágtuk.

De tudodmit? Hogy kellően ellensúlyozzam a spiritmonitort ;] :
Horvátországba leérkezve; hazaérkezve

ÉS még mondok jobbat. Ha kicsi kell, és ennél is kisebb fogyasztás, akkor Jazz 1.4 i-DSI.
Ugyanis faterom a Cityvel (az a sedan Jazz ugyanolyan motorral) 4,1 körül járkál el, benzin, 1339 ccm, 83 ló.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#81020) neduddki válasza BlacKSouL (#81019) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

hazuidozolittenegyfojtaban hogyfogyaszthanaegybenzinesotoennyitehhh:- (((

udv

neduddki

p.s. Qr:pls:- )

mod:"De 7,2-nél feljebb akkor sem tudtuk tornázni a céges ugyanilyet (hosszú távra), mikor tapostuk, kínoztuk, pörgettük, ütöttük-vágtuk." ehhakimeglesetugyaforganyiaztatamotrot:- )))

[ Szerkesztve ]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#81021) neduddki


neduddki
nagyúr

HI!

amikor meg rajnongtama bimmeeret....

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#81022) Kornel válasza neduddki (#81021) üzenetére


Kornel
veterán

Egy m5 johetne nekem is.

(#81023) tomcsi23 válasza neduddki (#81021) üzenetére


tomcsi23
veterán

M5 kabrió, mi?! ;]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#81024) BlacKSouL válasza neduddki (#81020) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Ehh, haggyadmá, megint előjött a télre háttérbe vonult kínja. Már írtam novothtibinek is, de még nem válaszolt, meg vagyok én áldva ezekkel a szerelőkkel. ;] Zolit azóta nem kerestem, de mikor kerestem meg sose volt elérhető. De nem lenne baj, ha már valaki megnézné. Lehet hogy banális apróság, azért is bosszant.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#81025) Takika14


Takika14
aktív tag

Erre a kérdésemre valaki?

[link]

(#81026) roberto211 válasza Takika14 (#81010) üzenetére


roberto211
őstag

Èn csak annyit tudok mondani ,hogy nagyon szép mint általában minden rönóó. :D

Illetve ez az "I-es megane motor probléma "rol annyit h, valószínűleg a francia előítélet beszél a szomszédodból mert nekünk volt I. megane. 2000 évjáratos(1.4 16v) és hibátlan volt. Meg azt hallottam (nem tudom mar ki mondta ),hogy a renault motorok nagyon jók. I . Meganenál a dizelekkel volt baj ha jol emlékszem de ugye egy 10eves példányokról beszélünk.

[ Szerkesztve ]

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#81027) Takika14 válasza roberto211 (#81026) üzenetére


Takika14
aktív tag

Értem, köszöntem a választ!

Azt tudom, hogy a régebbi dízelekkel volt baj de nem hinném, hogy minden második autó hulladék a rönónál főleg a fiatalabbaknál.

Bár szomszédnak 2 citroenje van, azt mondta francia dízelt ne vegyek...

(#81028) molnarpeter


molnarpeter
nagyúr

PUG 1.6 HDI melyik CR rendszert használja, hogyan sikerült konstrukció? 115 póni, Euro 5, egy 5008-ban.

(#81029) roberto211 válasza Takika14 (#81027) üzenetére


roberto211
őstag

:D érdekes h kishaszongèpjárműbe(dobozos )minden második francia. Berlingo,partner,stb.

Azt en se hiszem, hogy minden második hulladék ez nagyon ilyen francia fikazos duma.

Itt a sarkon auto szerelőnek koleosa van dízel azt hiszem es semmi gondja nincs vele.

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#81030) neduddki válasza molnarpeter (#81028) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

pozso totyikban formedvenykedtem a motorrol ma oleget

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#81031) mycso válasza Takika14 (#81027) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Benzineseknek semmi baja:
8v motorok hibátlanok
16v motoroknál trafó probléma szokott lenni, ha gyárilag nem a megfelelő van benne, csere után hibátlanok.

Diesel:
1.5dci gyári (nem elismert) konstrukciós hiba a gyenege minőségű hajtókar csapágy, 200k km-ert kibír, azért előtte érdemes cseréltetni mert nagy galibát okozhat (szereléssel 15-20k-s tétel) - ezen kívül hibátlanok
1.9dci, mint már írták a gyengébbikkel voltak problémák (120le), a 130lovas tudtommal jó.
2.0dci-ről nincs infóm/tapasztalatom.

[ Szerkesztve ]

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#81032) mokus1


mokus1
addikt

Tankolzam egy kútnál azóta nagyon tre az alapjarat néha le is áll. ugye gázos az autó most már azzal is. koszos benzin okozhatta? ki tudom autózni vagy szervíz?

(#81033) mokus1 válasza mokus1 (#81032) üzenetére


mokus1
addikt

esetleg valami adalék?

(#81034) hobizoli válasza mycso (#81031) üzenetére


hobizoli
nagyúr

1.5dci-nel inkabb az szokott a gond lenni a csapagyakkal, hogy 25-30k-s olajperiodust tart sok juzer, meg ontik bele a mindenfele jojazhe olajat, mert a gyari ajanlasu az relativ draga hozza.

több drón kell ;P

(#81035) stargazer válasza BlacKSouL (#81019) üzenetére


stargazer
senior tag

ja, a BC nem mindig pontos, pl. nálam 0,8-1,0 l körül mutat kevesebbet. a spritmonitor meg sztem tankolás alapján megy, bár ki tudja persze.

Fegyverben réved fönn a téli ég, kemény a menny és vándor a vidék, halkul a hó, megáll az elmenő, lehellete a lobbant keszkenő...

(#81036) mycso válasza hobizoli (#81034) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Az (rossz)olaj valóban "hozzásegít" a csapágyak kopásához, majd szétpergéséhez, de amit írtam az úgy van.
Amivel gyárilag szerelve vannak, azok silány minőségű csapágyak és max. 200k km-ert bírnak, utána széthullanak, a használt olaj és a csereperiódusoktól függetlenül.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#81037) stargazer


stargazer
senior tag

valószínű a spritmonitor elég korrekt adatokat mutat, mert nekem kúton mérés alapján kevesebb az átlagnál, 0,4 literrel, úgy hogy 110-et mutató órát tartom ahol lehet, 1-2 előzéssel, hosszabb úton közlekedek (50+ km), és az út nagyrésze nem túl kacskaringós. ha nagyon figyelek, és pl. jó előre leveszem a gázról a lábam kereszteződések/kanyarok előtt, akkor 6 literre le tudom vinni, ami 0,7 literrel kevesebb a spritmonitoros átlagnál. sztem ez jól tükrözi a valóságot. ha oda a BC-s adatok mennének, akkor az átlag fölött lennék 1 literrel.
Te kúton is mérted már?

Fegyverben réved fönn a téli ég, kemény a menny és vándor a vidék, halkul a hó, megáll az elmenő, lehellete a lobbant keszkenő...

(#81038) BlacKSouL válasza stargazer (#81035) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Azért abban megegyezhetünk, hogy még ha 1,0-t csalna is, a 6,7 az nem 8 :) Az én számolásaim alapján 0,5 körül.
De szerintem próbáld ki a kocsit

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#81039) gaborbol válasza mokus1 (#81033) üzenetére


gaborbol
őstag

Egyszer jartam hasonloan en is, 2 flakon oktanboostert raktam a tankba ugy sikerult kiautozi belole a szart, egytol javult a helyzet valmit, de a masodiktol hasznalhato lett annyira hogy labon kiuritsem. Ennyit meg talan meger mielott szervizbe megy esetleg.

[ Szerkesztve ]

(#81040) Rivaul


Rivaul
addikt

Sziasztok.
Itt is megkérdezném: Szívósor tömítés cseréjének áráról valakinek van valami fogalma?

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#81041) MunezXBK válasza Rivaul (#81040) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Autó, kerti traktor, tengeralattjáró, motorkód? :U

(#81042) nesa válasza Rivaul (#81040) üzenetére


nesa
veterán

Ez tipus es komplikacio kerdese, van amin 30 perc alatt megvan,viszont van amihez 3 ora is keves, ha komplikacio lep fel lehet a hengerfejet is le kell venni...

Ill van ahol a leomlot is le kell szedni mert kozos a sortomites....

[ Szerkesztve ]

(#81043) Rivaul


Rivaul
addikt

MunezXBK, nesa

Hupsz, értem :B

2000-es, 1.6i, Rover 45. Azt hiszem K szériás motor. Csepegteti a vizet sajna...

[ Szerkesztve ]

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#81044) nesa válasza Rivaul (#81043) üzenetére


nesa
veterán

hutotomito nem eleg?
Nekem a tel elejen elrepedt a Tipon egy gumicso annyit tettem hogy meglazitottam kicsit a kiegyenlito sapkat igy nemkerul nyomas ala hutotomito volt benne azota is jolvan, most hogy vegre van ideje pihenni mert vettem masodik kocsit majd kicserelem.

(#81045) Rivaul válasza nesa (#81044) üzenetére


Rivaul
addikt

Nem szívesen tennék vele semmit a javításon kívül. Ezek a rover motorok kényesek az ilyesmire. van másik autóm így tudom nélkülözni pár napig. Csak az árral nem vagyok tisztában. a tömítés cirka 1500ft de szétbombázni vajon mennyi :F

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#81046) molnarpeter válasza neduddki (#81030) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Szóval gyári ciklus felénél jóféle olajat szereti, amúgy használható. Alapvetően az 5008 milyen egyébként?

(#81047) Dare2Live válasza molnarpeter (#81046) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Én vezettem egy ~3-4.000kmet azalatt nekem tetszett. Ilyen családi egyterű SUV érzés.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#81048) neduddki válasza molnarpeter (#81046) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

otobild dajer

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#81049) molnarpeter válasza neduddki (#81048) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

&Dare2Live: Danke :R

(#81050) Acheron


Acheron
őstag

Sziasztok!
Toyota dízelekről milyen tapasztalatok vannak?
Elsősorban a 2009 - 2011, illetve 2012 - modellévek dízelei érdekelnek. (2.0 vs 2.2)
A 2.0 nem túl erős, de elég takarékosnak tűnik, nem tudom, a 150 ill 177 lovasok megérik -e a plusz kiadást és magasabb fogyasztást (évi 20 - 30 e Km)
A régebbi 2.2 -es (D-CAT) motorokról pedig olvastam rosszakat is - az újabbak hasonlóan problémásak?

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.