Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#88401) Qru válasza hdman (#88355) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ezzel én is így vagyok. Családdal voltunk telken érdekes 6,9 volt a fogyim ha egyedül megyek meg rendre 7,8-7,9 szokott lenni...

#nincsbennetarcsi

(#88402) bitpork válasza Qru (#88401) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Magunkat legyőzni a legnagyobb csata. Uh ti akarat gyengék vagytok ;]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#88403) Dluinet válasza bitpork (#88402) üzenetére


Dluinet
nagyúr

csak nincs tempomatjuk

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#88404) sasa134 válasza Dany007 (#88390) üzenetére


sasa134
addikt

Tiszteletből nem akartam ezt megkérdezni, de köszi a felvilágosítást. Baromi idegesítő, képtelen vagyok értelmezni amit ír. Ekkora egy baromságot én még fórumon nem láttam :U

Avanti Roma

(#88405) Dluinet válasza sasa134 (#88404) üzenetére


Dluinet
nagyúr

akkor neduddki-nak teljesen jól működik az írása, mert ez a is célja, hogy te ne olvasd el.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#88406) sasa134 válasza Dluinet (#88405) üzenetére


sasa134
addikt

Értem. Illetve nem, de biztos vannak szakemberek, akik az ilyesmi betegségeket kezelik.

Avanti Roma

(#88407) bitpork válasza Dluinet (#88403) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Ehh tudtam hogy számíthatok rád :P

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#88408) Typhoon47 válasza parandroid (#88400) üzenetére


Typhoon47
őstag

:DDD :K

"Education is important but big biceps are importanter"

(#88409) neduddki válasza parandroid (#88394) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

1Mm tavolsagbul nagyoin bator vagy mna:- )))

udv

neduddki

mod: Dluinet: koszike:- )))

[ Szerkesztve ]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#88410) Qru


Qru
MODERÁTOR

Térjetek vissza a topik témához!

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#88411) bitpork válasza Qru (#88410) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

És még csak OFFba sem rakod ;]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#88415) raczger


raczger
őstag

Tegnap voltam egy ismerősnél (aki segít nekem autókeresésben), aznap volt nála egy haverja olyan autóval, amit épp keresek és épp eladó. (BMW E46 320i Touring, faceliftes)
Nem adná drágán (1M), de elmondta, hogy vannak ám itt hibák, kb 200k km van az autóban és sok minden most jön elő. Amire még kb emlékszem, az a kardán (ott nem tudom mit kell cserélni, de egy jó szervíztől 200k-s ajánlatot kapott rá), első lengéscsillapítók, zörög a generátor csapágya, azt hiszem a klímával is van valami (talán a klímakompresszor is már hangosabb a kelleténél), hátsó ajtóknál ott valahol rohad a klíma miatt (állítólag ez típushiba). Hirtelen ennyire emlékszem, de kb 600-700k-t kellene költeni a most ismert hibákra.
Viszont 11 éves, első tulajos a kocsi, kicsit elgondolkoztam rajta, megpróbálom megbeszélni, hogy legalább hadd nézzem meg, mert hiába a sok hiba, mégis ismert előéletű autó, nem zsákbamacska. A keretből majdnem ki is jönne (ugye 1.5-1.6-ot szánnék most az autóra mindennel együtt). Ő és a tulaj próbál lebeszélni, nem csak az autóról, hanem a típusról is, csak az a baj, hogy az én igényeimnek egy ilyen autó felelne meg.
Mit gondoltok? Nézek én már mindenféle autót (talán már közel 10 típust és nézek hahun), már Swift Sporton is elkezdtem gondolkodni, de hát az meg az eredeti elvárásaimnak nem felelne meg (azt leszámítva persze tetszene).

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#88416) Typhoon47 válasza Qru (#88410) üzenetére


Typhoon47
őstag

Kivetted a vitorlából a szelet :( :DDD

"Education is important but big biceps are importanter"

(#88417) Dany007 válasza raczger (#88415) üzenetére


Dany007
veterán

No ez legalább egy tényleg korrekt ajánlat volt. :R Ritka az ilyen.
Az viszont már elgondolkodtató ha a szerelő és a tulaj is le akar beszélni róla! :D Azért az csak jelent valamit, nem? Tehát eladná az autót, mert rá kéne költeni mégegyszer a mostani értékét... Te meg megvennéd.
Az tényleg pozitív hogy tisztában vagy az elején az ismert hibákkal. De ... Hát nem tudom.
Ahogy itt olvasom a különböző írásokat, hsz-eket erről a típusról nekem nagyon pénztemetőnek tűnik.

Mert az okés, hogy megcsináltatod a problémákat, de ahogy olvasom ezek között még mindig nincs motorikus baj... Mivan ha később meg a motorikus problémák jönnek elő? Az még nagyobb lé lesz...
Nem tudom. Én nem tudnék dönteni a helyedben. :)

(#88418) -v- válasza raczger (#88415) üzenetére


-v-
addikt

Ez teljesen jól hangzik ... ha ismert előélet, km, első tulaj, akkor nem lesznek csontvázak, amit csinálni kell rajta megcsináltatod, legalább tudod az ki lett cserélve és rendben van, annyiért hozd el hogy megérje a javítással együtt, aztán van egy fasza géped :)

(#88419) !Overdose! válasza raczger (#88415) üzenetére


!Overdose!
őstag

Én hanyagolnám az E46-ot, de ha mégis ilyenre vágysz, akkor inkább ebbe ugorj bele, mint egy ismeretlenbe.

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#88420) tboy93 válasza raczger (#88415) üzenetére


tboy93
nagyúr

Hagy a fenébe szerintem, keress normális állapotú autót és szerintem ezt a típust is hanyagold. Swift sportot is elvetném a helyedben, 10L-t bezabál és annyira nem megy jól, ráadásul 3 ajtós és eleve kicsi az új stift.

[ Szerkesztve ]

(#88421) -v- válasza neduddki (#88374) üzenetére


-v-
addikt

Mágus mondta, nekem fingom sincs, és le is szarom :DD Ha nincs nincs, nekem az is jó. :K

(#88419) !Overdose!: mi a baj egy benyás E46-tal?

[ Szerkesztve ]

(#88422) neduddki válasza -v- (#88421) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

hol momndta?

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#88423) -v- válasza neduddki (#88422) üzenetére


-v-
addikt

A ph-s talin ...

edit: mondjuk úgy látom ez csak tiptronic-kal volt, az meg sima olajkavargatós nem? Nem vágom ott hol lenne lendkerék na mindegy :D

[ Szerkesztve ]

(#88424) Typhoon47 válasza raczger (#88415) üzenetére


Typhoon47
őstag

Nézd meg milyen E46-ok mennek egy misiért és utána rájössz, hogy foshalmok. Innentől kezdve teljesen mindegy milyen jó vétel. Ha a tulaj a saját "egytulajos" gépét 1 misire lövi be, akkor valszeg ott komoly gondok lesznek a 700k-s ráköltésen felül. Ha még kicsit többet költesz rá, akkor el is mondhatod egyből hogy ráverted a vételárát egy szép, de semmiben nem kiemelkedő 10 éves benyás bimerre. Mellesleg milyen tulaj hagyja, hogy felszummázzon 700k-s ráköltést, amit egyszerűen meg se csináltat?

"Education is important but big biceps are importanter"

(#88425) Mágus2 válasza neduddki (#88422) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Nagyon vágja mindeki a témát.

A4 B5 1.6 benzinben is van, ott mit keres szerinted? Motorkód és váltókód alapján 100%-ra meg tudom mondani, hogy van, vagy nincs.

(#88426) raczger válasza tboy93 (#88420) üzenetére


raczger
őstag

Azt keresek fél éve, de még semmi :DDD Spritmonitor alapján pontosan tudom mennyit eszik a swift, eszik az 10 felett is, ha úgy mész vele, ha nem akkor 8-ból elvan. Inkább az a baj, hogy kicsi, főleg a csomagtartója.

(#88418) [rvilike]: Jelenleg én is így látom a helyzetet, csak épp az nem túl bíztató, hogy a tulaj leginkább lebeszélne erről a típusról (nem találkoztam vele személyesen, mert akkor nem tudtam ott lenni, fckng vodafone miatt, még csak az sms sem jött át...).

Mondjuk nálam nem is amortizálódna annyira egy ilyen autó, mivel ő átlag 20k-t ment egy évben, én pedig 5-10k-t.

(#88417) Dany007: Szerintem pont motorikus problémák nem lesznek ezzel a motorral sosem, ha kezdetektől karban van tartva (egy késői olajcsere bármit ki tud nyírni).

Egyébként a napokban még ezeket nézegettem, illetve a Mercit tegnap találtam ismerőssel, ő inkább ilyet ajánlanai, mint a bmw-t. Audival meg csak annyi a baj, hogy kintről hozták, egyébként az tetszik, csak hát ritka belőle a szívó 2 literes benyás.
[link]
[link]

(#88424) Typhoon47: Most, kb egyszerre jöttek elő a gondok, állítólag 200k km környékén ezek szokásos gondok ennél az autónál.
Mellesleg számomra még mindig nem lényeges a "kiemelkedő" autó, veszek én bármilyen márkát, csak megbízható legyen és számomra tetsszen kívülről-belülről.

[ Szerkesztve ]

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#88427) neduddki válasza Mágus2 (#88425) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

ne beszelj felre, most az a alapvetes miszeritn triptronicban van, Feltegla szerint a szegedi szervizfonok monda /szeritme meg ijjen otohoz nemi foglaommal rendlekezo nem ejt ki a szajan, de ezt azert megkerdem meg Tole/

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#88428) MunezXBK válasza neduddki (#88427) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Oké, hogy nem tudsz írni, de értelmezni se?

Tiptronic...nem triptronic. Vagy én tudom rosszul és van multritronic is? :W

(#88429) Mágus2 válasza neduddki (#88427) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

A multitronicban ez a szépség van. A tiptronic csak egy 3 ágú tárcsához csatlakozik.

Szóval mindenki dobálódzik az automata szavakkal, de nem mindegy, hogy milyen.

(#88430) bitpork válasza Mágus2 (#88425) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Akkor most nézzük mán meg, he pofázzak itten minden féle hülyeségeket, még ha le is akartak-nak nyúlni minden helyen!
ASB HNN JMQ :R

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#88431) giigz


giigz
veterán

Nem értem miért válaszoltok a teljes téglának, totál hülyére vesz mindenkit.

(#88432) DZs válasza raczger (#88426) üzenetére


DZs
senior tag

A BMW-vel szemben én ezek közül választanék. Az Audi idősebb és több km lehet benne, mint a Merciben, de a kisebb kockázat.

(#88433) Dany007 válasza raczger (#88426) üzenetére


Dany007
veterán

"Szerintem pont motorikus problémák nem lesznek ezzel a motorral sosem, ha kezdetektől karban van tartva"

Hát, én nem értek a lovakhoz, de ez azért kicsit merész kijelentés. :) Okés, hogy benzines, de no.
Nem tudom, tényleg nehéz a döntés. A BMW meg hosszútávon biztos, hogy drágább lesz, mint egy másik random típus. Mármint a fenntartás.
Plusz, az lehet, hogy ezek "szokásos" dolgok 200k-nál ennél a típusnál, de hogy 700k-nyi javítás egyszerre jöjjön össze...

A Mercinek kicsit halottaskocsi feelingje van kívülről, belül viszont nagyon szép. Nekem jobban bejön, mint a linkelt Audié például.

Emlékszem néztél Mazdát is, azóta semmi? Ne kapkodd el. Vedd át újra a feltételeidet, melyik mennyire reális annyi pénzért stb... Aztán a kereső kidobja.
Nálam a favorit még mindig az az S60-as volt, amit elvittek előtted. =/

@#88428)MunezXBK:

:C

(#88434) TaaT válasza raczger (#88415) üzenetére


TaaT
veterán

A helyi E36-os bontós összerakott magának egy E46 touring-ot (dízelt), törötten vette, telepakolta egy csomó extrával, gyak mindent amit gyárilag annó kérni lehetett. 1.7m ft-ba állt meg.

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

(#88435) footy válasza raczger (#88415) üzenetére


footy
addikt

Egy premiummarka 10 felett konnyen sz*p*rollerre valik. A helyedben viszont ezt a Hyundai Sonatat megneznem.

[ Szerkesztve ]

(#88436) Typhoon47 válasza footy (#88435) üzenetére


Typhoon47
őstag

Belülről nem is annyira borzalmas mint gondolná az ember, bár ehhez gondolom kell a nem alap felszereltség.

"Education is important but big biceps are importanter"

(#88437) footy válasza Typhoon47 (#88436) üzenetére


footy
addikt

Egyaltalan nem gaz, sot kivulrol meg szerintem esztetikus is. Egyszeru technika, tagas-kenyelmes, jol ossze van rakva. Mi kell meg? En 100x inkabb megvennem mint barmelyik nemet 10+-os premiumot.

[ Szerkesztve ]

(#88438) raczger válasza footy (#88435) üzenetére


raczger
őstag

Ezt már néztem én is, sajnos az a baj, hogy automata (automata esetében csak tiptronicba mennék bele, de inkább manuálisat szeretnék). Ja és azért a bmw még mindig nem prémium márka, legalábbis nálam, prémiumnak mondjuk a bentleyt mondanám.

(#88433) Dany007: nézem a Mazdákat is, de mostanában nem volt nagyon semmi, pár napja ezt nézegetem, gondolkozok rajta, hogy meg kéne nézni: [link]

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#88439) 8th válasza Mágus2 (#88429) üzenetére


8th
addikt

[link] :K

"Egy nép csak úgy semmisül meg, ha önmagát semmisíti meg. Önmagát a nép úgy semmisíti meg, ha múltját már nem látja, jelenében csavarog, jövőjében nem hisz."

(#88440) footy válasza raczger (#88438) üzenetére


footy
addikt

Pedig az Audi, BMW, Mercedes a nemet sajtoban is premiumgyartokent van emlegetve, nem csak a magyarban. Nem tudom hogy a Sonata/Magentis van-e egyaltalan kezi valtoval benzinesben.

(#88441) neduddki válasza Mágus2 (#88429) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

tehat akkor kettostomegunke nyoma sincs, kosoznom szipen

udv

neduddki

mod: footy: lenne belole kombi, v. legbb liftbek:- )

[ Szerkesztve ]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#88442) gaborbol válasza raczger (#88415) üzenetére


gaborbol
őstag

6 evig dolgoztam tobb BMW szalonnak is, erdemes volt megnezni a dolgozoi parkolot, hogy hany BMW allt benne. Ezeket nem megvenmni nehez hanem fenntartani.
Es igaza van a sracnak, mert egy problemasabb 1 millas premium kocsiba amire eddig nem nagyon volt koltve es "kezdenek elojonni a gondok" siman 1-2 ev alatt ra lehet kolteni a vetelarat vagy annak a masfelszereset is. Ha csak nincs olcson alkatresz, ha csak nincs hozzaertes-szerelgetes otthon.

(#88443) DZs válasza raczger (#88438) üzenetére


DZs
senior tag

147e-nél kellett volna kuplungot cserélni benne?

(#88444) atos19881101 válasza raczger (#88438) üzenetére


atos19881101
senior tag

2.3-as Mazda6 motor az egyik legrosszabb választás szvsz.

/** while (state(Korso) != BROKEN) go (Korso, &Kut) **/

(#88445) !Overdose! válasza -v- (#88421) üzenetére


!Overdose!
őstag

Véleményem szerint bár nem különösebben problémás modell, mégis elég drága tud lenni a fenntartása, ha 100%-os műszaki állapotra törekszünk és cserébe egy 20i még nem ad túl sokat.

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#88446) -v- válasza atos19881101 (#88444) üzenetére


-v-
addikt

Miért? Gázok vannak vele?

(#88447) DZs válasza atos19881101 (#88444) üzenetére


DZs
senior tag

Én nem ismerem ezt a motort, de én is kíváncsi lennék, hogy miért rossz egy 2.3 Mazda benzines motor.

(#88448) atos19881101 válasza -v- (#88446) üzenetére


atos19881101
senior tag

A benzinesek közül nem a tartósságáért szeretik maradjunk annyiban. :)

/** while (state(Korso) != BROKEN) go (Korso, &Kut) **/

(#88449) -v- válasza atos19881101 (#88448) üzenetére


-v-
addikt

Pedig a japok altalaban tudnak motort csinalni ... cserebe nem is annyira megy, es azert eszeget.
Mik a nyugjei amugy?

(#88450) Mágus2 válasza neduddki (#88441) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

A JMQ tiptronic, szóval ott csak egy lapos tányér van.

bitpork Domiban még nem néztül, de küldtél nekem linket multitronic váltósról régebben, abban van az a nagy kettőstömegű rondaság. Domi tiszta. ;)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.