Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#169001) Tothgera30 válasza dkface (#168993) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Nem konkrétan a linkelt darab, csak random belinkeltem egyet.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#169002) BigBlackDog válasza hobizoli (#169000) üzenetére


BigBlackDog
veterán

A világos színűt is lehet akár 2-3 naponta mosni, nem fog elkopni. És egész nyugtató a napi munka után. ;]

(#169003) Gombinyó válasza BigBlackDog (#169002) üzenetére


Gombinyó
őstag

De akkor hamarabb lejön a Fusso :DDD

(#169004) norbert1998


norbert1998
veterán

Annyit javítanék, hogy a renault 2009-es, az alfa 2006-os. Az alfaban van tempomat, és 750 alatt nem lenne az enyém, rosszul emlékeztem.

(#169005) 426os válasza hobizoli (#169000) üzenetére


426os
őstag

+1. De a szurke meg annyira jellegtelen :D

.

(#169006) máyköl válasza 426os (#169005) üzenetére


máyköl
veterán

Szvsz ez a tökéletes szín:

(#169007) kisza25 válasza máyköl (#169006) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

ezt is naponta kell mosni, nekem hasonló színkombináció volt

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#169008) alázógyík válasza norbert1998 (#168981) üzenetére


alázógyík
őstag

Olasz autó tulajként plusz 1 szavazat a 147-re, de ha gondtalanabb élet a cél, akkor a Mazda. :D

(#169009) hobizoli válasza 426os (#169005) üzenetére


hobizoli
nagyúr

nekem porszinu van, annál max kozelrol latszik, ha koszos :DDD

feketenel a 4. emeletrol is lattam 2 nap utan mar

több drón kell ;P

(#169010) Integrale válasza hobizoli (#169009) üzenetére


Integrale
veterán

Sötétkék ugyan ez. Lemosom két nap után már nem nevezném szépnek. Az ezüst Lybra mosás után hetekkel is "tiszta".

"Bad reklám is reklám too"

(#169011) MunezXBK válasza Integrale (#169010) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Ugyanez.

Piros egész jó, főleg a Swissvax-szal.

(#169012) Integrale válasza MunezXBK (#169011) üzenetére


Integrale
veterán

Köszönöm, ezt rendszeresen elrontom. :(

"Bad reklám is reklám too"

(#169013) norbert1998 válasza alázógyík (#169008) üzenetére


norbert1998
veterán

Tetszett is az ötlet... Aztán megkérdeztem mi a helyzet a kpm vizsgával, jelenleg 1,5 hónap a várakozási idő hossza. Szóval még keresek, de lehet hogy a renault marad :(

[ Szerkesztve ]

(#169014) 426os válasza hobizoli (#169009) üzenetére


426os
őstag

Enyem fekete. En elengedtem, lemosom, masnapra tiszta kosz. Sajnos porzik az ut, alltaban is koszolodik. De amikor lemosom szep :))

.

(#169015) focvis válasza norbert1998 (#168994) üzenetére


focvis
veterán

Én továbbra is arra szavazok, hogy tartsd meg a Bravot. :R

(#169016) sagesz93 válasza norbert1998 (#169013) üzenetére


sagesz93
addikt

Autóvásárlás ügyben kb 2 éve én is így voltam, egy Fiat Puntom volt, imádtam meg minden de nem volt benne klíma. Lecseréltem egy 156 alfára extrás meg erős meg jó is, de összességében megbántam, ha a pénzügyeket nézem. Ez kicsit személyes ügy is, nem tudtam mit hoz a jövő. De amióta cseréltem sok minden változott az életemben( munkahely fizetés kapcsolat stb) és most a cserére és kocsira rakoltott összeget bánom főként, miközben tudom, hogy a Puntoval mi történt azóta (ismerősnek adtam el), és tudom hogy az elköltött osszegbol most sokkal jobbat tudnék venni, miközben a puntora valószínű aprópénzt kellett volna költeni.
Na mindegy, ezt most csak azért írtam le mert kicsit hasonlít a helyzeted az én volt sztorimra.

[ Szerkesztve ]

(#169017) zolnagy


zolnagy
őstag

Ki melyiket venné családi autónak (2 gyerek + feleség) hosszú távra (több, mint 10 év)?

Suzuki Scross 1,4 GL+ 4,82m
Fiat Tipo 5 ajtós 1,4 Tjet, easy+ 4,79m

A Tipo külsőre/belsőre jobban tetszik és most 5év vagy 75e km-ig ingyen kötelező szervíz is jár hozzá.
A Suzuki megbízhatóbbnak tűnik, de lehet ez csak rossz beidegződés.
A Suzuki kevesebbet eszik, mivel közvetlen befecskendezéses, cserébe fennálhat a kokszosodás később.
Az 1,4 Tjet többet eszik, mivel szívócső befecskendezéses.
Milyen motor ez a Tjet? A népítéletben vki lehúuza, mert sokat eszik és 30e km-ként gyertyát kell benne cserélni.

(#169018) norbert1998 válasza focvis (#169015) üzenetére


norbert1998
veterán

Annyira nincs jó állapotban, mint ahogyan azt a nyár elején gondoltam/reméltem, hogy lesz. :( :R

sagesz
Ez sajna mindig így történik. Az ember csak várna várna a legjobb vételre, de hát egyszercsak lépni kell, mert elszalad az idő és még mindig ugyanabban a kis ladikban utazunk.
Szélsőséges példa mondjuk egy jól beindult, de még egészen kezdő mérnök. Egyes Clio-t hajtott eddig, már egy éve kapja a csodás fizut, szülőknél él, vehetett volna már bármit, de nem tette, mert még egy kis pénz és mennyivel jobbat lehet venni. Mindig ez van :B

[ Szerkesztve ]

(#169019) BigBlackDog válasza zolnagy (#169017) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Suzukinál emlékeim szerint a koromképződés nem probléma, mivel ugyan közvetlen befecsis, de nincs EGR és nem jut vissza a korom a szívóoldalra (mivel nincs kipufogógáz visszavezetés). Eddig még nem olvastam sok gondról az S-Crossokkal kapcsolatban, úgy tűnik, hogy hozza a Suzukis beidegződést megbízhatóság szempontjából.

Ami szerintem fontos lehet a választásnál, hogy a Suzukiban magasan és ülsz. A Tiponál alacsonyra kell leülni és kevésbé tudsz ülőpozíciót felvenni. Ha hosszú távra tervezel, akkor esetleg szempont lehet (magasabb autónál könnyebb hátra berakni a gyerekeket, időseb korban és/vagy hátfájással már nem annyira egyszerű egy földszintes autóba beülni).

(#169020) sasa134 válasza zolnagy (#169017) üzenetére


sasa134
addikt

2 gyerek mellé én elgondolkoznék egy i30 kombiban. Comfort felszereltséggel 5,3M az 1.4 szívóval. Sztem az bealkudható 5re.

Avanti Roma

(#169021) zolnagy válasza sasa134 (#169020) üzenetére


zolnagy
őstag

1,4 szívó sztem kevés egy kompakt kasztniba. Főleg ezek az újabb eu6-os motorok.

(#169022) vzsryl válasza zolnagy (#169017) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Két fontos oka van annak, hogy mindenképp ki kell próbálnod ezeket az autókat, és azután dönts.
1. Mindkét autó racionális választás, és egységnyi pénzért kiemelkedően sok "autót" kapsz (az autó itt most melléknév).
2. Ennél sokkal kevesebb pénz elköltésénél is "a puding próbája az evés".

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#169023) focvis válasza zolnagy (#169017) üzenetére


focvis
veterán

Ha meg tudsz barátkozni az SCross orrával - nekem nem sikerült - akkor válaszd azt. Vélhetően megbízhatóbb, értékállóbb autó; gazdaságosabb és praktikusabb. A kox kérdést túlaggódja szinte mindenki.

(#169024) rbalint88 válasza zolnagy (#169017) üzenetére


rbalint88
addikt

csatlakozom az előttem szólókhoz. ha tetszik az s-cross, akkor azt vedd, a gl+ már elég jól felszerelt (led fényszóró meg minden cucc).

(#169025) sagesz93 válasza norbert1998 (#169018) üzenetére


sagesz93
addikt

Így van, ezért írtam, hogy ez saját példa, nem tudom nálad mi a helyzet és a háttér. Érdemes azért jól átgondolni(tán elmenni egy jósnőhöz :D), hogy ne vigyen el a hév, mint anno engem kicsit. Attól függetlenül imádom ám az alfát, csak az életem úgy alakul jelenleg, hogy abszolút nem tud prioritás lenni az autó. (de amikor megvettem, nem tudtam, hogy ez lesz)

[ Szerkesztve ]

(#169026) zolnagy válasza vzsryl (#169022) üzenetére


zolnagy
őstag

Köszönöm és a többieknek is.
Megfogadom a tanácsod, tesztvezetem őket, ha lehet.
BigBlackDog, köszi, ezt nem tudtam, hogy itt nincs EGR, azt hittem ez alap mindenhol.
focvis, először marha rondának tartottam, de mostanra már nem zavar.
rbalint88, a led fényszóró az valóban nagy királyság állítólag :K

Úgy látom, itt a Suzuki felé hajlik mindenki.
Pedig nagyon szép autó az a Tipo, de a racionalitás ezek szerint mást mond.
Mindegy, kipróbálom őket.

(#169027) F-ECT$ válasza zolnagy (#169017) üzenetére


F-ECT$
titán

Suzukira meg 3 + 7 év gari jár, az se rossz. Egyébként én épp tervezek egy S-Crosst tesztvezetni a napokban.

Dive ever, work never.

(#169028) zolnagy válasza F-ECT$ (#169027) üzenetére


zolnagy
őstag

De ott ugye nincs ingyen szervíz.

(#169029) vzsryl válasza zolnagy (#169028) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Épp múlt héten kérdeztem meg egy Scross tulajt, aki előtte volt az éves kötelezőn, és 25k volt a szerviz. Ez szerintem aprópénz, mivel cserébe garanciális marad az autó.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#169030) tboy93 válasza sasa134 (#169020) üzenetére


tboy93
nagyúr

+1, ultem vitaraban, 2. autonak okes, de 2 gyerekkel :/

(#169031) zolnagy válasza tboy93 (#169030) üzenetére


zolnagy
őstag

De a vitara az nem scross.
1,4 szívó motorral meg sose vennék meg egy akkora kasztnit. Azzal kínszenvedés lehet az autópálya.

[ Szerkesztve ]

(#169032) BigBlackDog válasza zolnagy (#169031) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Vitara nincs 1.4 szívóval. Régebben volt 1.6 szívó, most 1.4T és 1.0T van abban is. :)

[ Szerkesztve ]

(#169033) Tom1939 válasza zolnagy (#169026) üzenetére


Tom1939
őstag

Hát általában azt szoktam tanácsolni hogy azt kell venni ami tetszik (pedig scrossom van).
Nem akarom még jobban megnehezíteni a vásárlást, de pl. abban biztos vagyok hogy 10 év múlva amikor eladod az scross jelentősen többet fog érni (bár az 1.4t fiatoknak, legalábbis az "alapnak" amiben nincsen kényes plusz technika elég jó híre van, tehát az sem lesz borzalmasan kevés, csak hát a suzuki nagyon tartja értékét).

(#169034) Johnny_vT válasza focvis (#169023) üzenetére


Johnny_vT
senior tag

Fejben kevertem az újabb Vitarával, úgyhogy rágugliztam.

Most megyek hányást takarítani...

Értékállóságban Magyarországon a Suzuki a befutó ;)

[ Szerkesztve ]

- És te hogy neveznél egy baromi gyors, apró, kék izét...?

(#169035) tboy93 válasza zolnagy (#169031) üzenetére


tboy93
nagyúr

Igazad van, bocsi, benéztem, azt hittem vitaráról van szó :R

[ Szerkesztve ]

(#169036) mandras81 válasza mandras81 (#168451) üzenetére


mandras81
senior tag

Kicsit árnyalódik a kép, sikerült leszűkiteni pár típusra (az automata váltót elengedtem, benzines kombit/ egyterűt keresek évi 10-15k km -70/30% pálya-város - megbizható, és ami még nagyon fontos pályán csendes legyen, a keret 1,6-1,7M Ft vételár, és 3-400k elkülönítve első szervízre):
Opel Vectra C 2.2 kombi - 1,4M körül láttam már ígéreteseket
Ford Focus Turnier 2.0
Itthonról ez a kettő, még Mondeo szóba jöhetne, de 2-est nem igazán látok jót ilyen áron.

Mobile.de (fenti feltételek + EURO5 motor, mert így a regadó annyival kisebb, hogy úttal+szállással is beleférek a keretbe a szamoldki.hu szerint, tehát max. €5k vételár):
Renault Grand Scenic III 1.4TCE
Renault Megane III Grandtour 1.4 TCE
Ford Focus Turnier 1.6 101LE - csak ilyen motorral van
Skoda Octavia valamilyen TSI vagy FSI (még DSG-s automata is van)
VW Golf V.-VI Variant valamilyen TSI vagy FSI (még DSG-s automata is van)
VW Passat V-VI Variant valamilyen TSI vagy FSI (még DSG-s automata is van)
VW Touran valamilyen TSI vagy FSI (még DSG-s automata is van)
Hyundai I30 CW vsgy Kia Ceed is játszana, csak valahol mintha olvastam volna, hogy a többihez képest zajosabbak pályán, illetve amit én láttam, az mind manuális klimával szerelt, nekem meg automata kellene (kétzonás az ideális).

Ezek a francia 1.4TCE-k milyenek? Elbírják a kasztnit, megbizhatóak? TSI-DSG vonalba bele merjek ugrani (150-200k km futásteljesítmény)? Ha lerottyan a turbo, vagy a DSG-be kell belenyúlni, ezek mekkora tételek lehetnek (ugye 3-400k el lesz különítve)?

Van még a kritériumoknak megfelelő típus (Peugeut és Citroen kizárva)? Minden egyéb tanácsot is szívesen veszek.

(#169037) F-ECT$ válasza Johnny_vT (#169034) üzenetére


F-ECT$
titán

Mi ez az s-cross orr utálat? Ok, picit elüt a kocsi több részétől, de önmagában szerintem nem szörnyű, sőt.

[ Szerkesztve ]

Dive ever, work never.

(#169038) rbalint88 válasza F-ECT$ (#169037) üzenetére


rbalint88
addikt

De, onmagaban szornyu.

(#169039) footy válasza F-ECT$ (#169037) üzenetére


footy
addikt

Te tutira a FL-re gondolsz? Mert a PFL tenyleg nem volt kifejezetten ronda, az csak siman jellegtelen. Viszont 2016 ota rettenet az orra.

[ Szerkesztve ]

(#169040) tboldi válasza F-ECT$ (#169037) üzenetére


tboldi
nagyúr

Nekem bejön a FL S-Cross, de velem valami baj van, mert a Nissan Cube is tetszik. :D

[ Szerkesztve ]

(#169041) BigBlackDog


BigBlackDog
veterán

Én egy olyan autót akarnék, aminél az orrmaszk hasonlít az S-Crosséhoz, a lámpák formája, elhelyezése a Multiplára emlékeztet, a hátsó része meg mondjuk.... Az meg legyen olyan, mint a Thaliának. ;]

[ Szerkesztve ]

(#169042) Johnny_vT válasza BigBlackDog (#169041) üzenetére


Johnny_vT
senior tag

Egyik volt tanáromnak van Multiplája. Mikor megkérdeztük nem tartja-e rondának az autóját csak annyit mondott, hogy belülről nem látszik.

Végülis ja, aki fingott az nem érzi, hogy büdös. Viszont a csávónak 5 lánya van (viccen kívül a legelsőtől fogva fiút akarnak, de csak nem jött össze... :DDD ) és ezen kívül nincs olyan "normál" méretű autó, amelyik hatszemélyes lenne.

- És te hogy neveznél egy baromi gyors, apró, kék izét...?

(#169043) vzsryl válasza BigBlackDog (#169041) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Nem feltétlenül sorolnám ezen autók közé az Scross-t. A Multipla és a Thalia már ~20 éve mindenkiből kihozza a gyomor alsó-felső rész cserét, de az Scross-t sokan megszokták már, és tetszik nekik. Először bennem is hasonló gondolatokat ébresztett, mint a Multipla, de 1-2 év elteltével már kimondottan bejön az orra. Számomra a hátulja túl semmilyen, elavult, csúnya.
Az Scross megítélését leginkább az új kuvikhoz tudnám hasonlítani. Azt is meg kellett szokni, és már többeknek felsejlik az "olyan csúnya, hogy már szép" érzés, például nekem is.

De ízlések és pofonok ... :)

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#169044) focvis válasza tboldi (#169040) üzenetére


focvis
veterán

A Nissan Cube ide is jöhet, jópofa.

[ Szerkesztve ]

(#169045) 8th


8th
addikt

lol :DDD

(#169046) F-ECT$ válasza footy (#169039) üzenetére


F-ECT$
titán

Igen, az FL-re. A PFL olyan semmilyen, az FL legalább valamilyen. Picit agresszív, de nem ronda. Az már inkább zavar, hogy az autó többi része totál nem olyan stílusú, mint az orr rész.

Dive ever, work never.

(#169047) Tom1939 válasza 8th (#169045) üzenetére


Tom1939
őstag

Olvastam még régen egy olyan konstrukcióról ahol a benzinmotor már nem is közvetlenül hajtotta az autót hanem az akkut töltötte. Nu egy ilyen extra nem biztos hogy hülyeség lenne pl. egy nagy tesla értékű autóban (mondjuk egy kis 1 literes, mely vész esetén szép lassan de elvisz a következő töltőig).

(#169048) tboldi válasza Tom1939 (#169047) üzenetére


tboldi
nagyúr

A BMW i3 REX például ilyen. ;)

(#169049) 8th válasza Tom1939 (#169047) üzenetére


8th
addikt

Az első Opel Ampera szerintem hasonló elven működik, de nem vagyok benne biztos mert nem vagyok perfekt az ilyen elemmel működő játékautókból. :DDD

(#169050) F-ECT$ válasza Tom1939 (#169047) üzenetére


F-ECT$
titán

Van ilyen (ahogy írták is: i3 REX, Opel Ampera). De ez szerintem halott irány már.

Dive ever, work never.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.