Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9001) nesa válasza Qru (#9000) üzenetére


nesa
veterán

En nyaron leszoktam kapcsolni a riasztot/taviranyitot, szamtalanszor elofordult hogy a zsebembe a kulcs, melohelyen setaok el a kocsi mellett azt ahogy lepek nyit/zar... telen azert szeretem mert igy nemgaz ha befagy a zar.

(#9002) Rick4 válasza Qru (#9000) üzenetére


Rick4
félisten

Hát akinek le van dugózva az összes zár (vagy eleve nincs) a kocsiján az meg nem tud mit csinálni,

Van olyan modell aminél lenyomod a gombot, lezár mindent, és becsapod az ajtót. De egyébként két riasztóval simán megoldhatod, vagy hordasz magadnál hármat, egyszerre nyomod meg a gombokat, ebből egy zárja a kocsit, kettő zavarja a srácoknak a vételt. :D

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#9003) Rick4 válasza dabadab (#8996) üzenetére


Rick4
félisten

azóta a Li-ionra tértek át,

Azért tértek át, mert a tökéletes technológiát megvették, ennyit sikerült kihámoznod a szövegből? :D
Nem azóra, hanem amiatt...
A li-ion felforr a terhelésre, (ez történik a teslával is) hűteni kell, egy előnye van, hogy olyan formát csinálsz neki amilyet akarsz, az elektromos autókhoz hasonló elektromos akksis szerszámokban sokszor nem li ion akksi van, pont azért, mert a ni-mh sokkal alkalmasabb arra a típusú felhasználnásra.... Az olajcég miért is nem vette meg a li-ion technológiát? Mert nem kell neki, azzal az akksival a nem ellenfél egy elektromos kocsi....

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#9004) Qru válasza Rick4 (#9002) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Hmm ez jó tipp köszi.

#nincsbennetarcsi

(#9005) 8th válasza AMD Power (#8985) üzenetére


8th
addikt

Nálunk sem jobb ám a helyzet itt is teli vannak idióta faszkalapokkal az utak csak ugye a nagy számok törvénye ott érvényesül. Nemrég egy baromarcú rendesen rám húzta a kormányt előzés közben. Pont akkor jutott eszébe neki is előzni amikor én már mellé értem. Eléggé beszartam, hogy nekem jön mert kölcsön autóval voltam. Vigyázni kell nagyon főleg, hogy senkinek nincs a homlokára írva, az hogy egy közveszélyes barom. :(

[ Szerkesztve ]

(#9006) Dare2Live válasza Rick4 (#9003) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

nimh is melegedik terhelésnél, a lionnak meg nem csak a forma az előnye ráadásul annyira megvették az olajtársaságok a liont, hogy a plugin priusban már az van.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#9007) Qru


Qru
MODERÁTOR

Mit tudnátok ajánlani, haver kocsit venne:

- Nagyrészt vidéki utakra, esetenként 1-1 külföldi túra, kevés városi használat

- Legyen megbízható

- Nem kell nagy kasztni mert többnyire 2-3 személlyel lenne a gurulás

- Viszonylag erős (135LE+), kizárólag benzines, turbós is lehet

- Keret: max 5 milla

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#9008) t1 válasza Qru (#9007) üzenetére


t1
addikt

Lehet köpködni de ilyen igényekkel én egy új Swift Sportot vennék :)

(#9009) Tökmindegy válasza Qru (#9007) üzenetére


Tökmindegy
senior tag

3 as bömös,vagy C merga. Szerintem:)

Fúúúú, végre van egy kártya mégdrágábban mint amennyiért eddig sem tudtam megvenni! Király!!"by capulet75"

(#9010) giigz válasza Qru (#9007) üzenetére


giigz
veterán

PEUGEOT 207 1.6 16V RC 174 LE Ha egy ilyet vezethetnék...

[ Szerkesztve ]

(#9011) a_tesz válasza t1 (#9008) üzenetére


a_tesz
Korrektor

akkor legalább valaki álljon melletted, nehogy nagyon ellepjenek :D

én is ezt mondanám. az új sport 136 ló, egy élmény ha az előzőből indulunk ki (úgy néz ki hamarosan kipróbálhatom), 2-3 embernek felesleges nagyobb, és nem csak eu norma szerint fogyaszt keveset.

スバル | De semmi baj Eric, ne feledd, nincsenek hülye kérdések, csak hülye gyerekek! - Mr. Garrison

(#9012) AMD Power válasza Qru (#9007) üzenetére


AMD Power
titán

SEAT Toledo II. Árban is nagyon jók.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#9013) Napfénysüti válasza t1 (#9008) üzenetére

A leírt követelményeknek szerintem is megfelel. Én is kipróbálnék egy új Swift Sportot. :K

Més que un club!

(#9014) Rick4 válasza Dare2Live (#9006) üzenetére


Rick4
félisten

nimh is melegedik terhelésnél.. Igen, a li-ion meg forr. :D

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#9015) Lokids válasza t1 (#9008) üzenetére


Lokids
addikt

Szintén a Swift Sportot ajánlom, ha nem kell nagyobb. Rendesen szedi a lábát. :)

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#9016) dabadab válasza Rick4 (#9003) üzenetére


dabadab
titán

Azt te most komolyan mondod, hogy a NiMH a tökéletes technológia? Ne röhögtess már, tényleg, főleg úgy, hogy kb. mindenki emlékszik még a mobiltelefonok NiMH akksijaira, amiket szintén nem az olajcégek ármánykodásai miatt váltottak a li-ionok, hanem azért, mert jobb.

"A li-ion felforr a terhelésre"

A li-ion jóval kevésbé melegszik, mint a NiMH, kb harmadakkora hőt ad le, ami miatt jóval tempósabban lehet tölteni a li-iont, ami egy elektromos autónál nem az a kifejezett hátrány.

"egy előnye van, hogy olyan formát csinálsz neki amilyet akarsz"

Valamint kb. kétszer akkora az energisűrűsége, ami kb. a legfontosabb tényező egy elektromos autó akksijánál.

Szép dolog az önbizalom, ám a tájékozottság még szebb ;]

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#9017) Qru


Qru
MODERÁTOR

Kösz srácok az ajánlásokat. Stift Sport ok, mert úgy is japó mániás a lelkem. :)

Közvetítettem, de magától ebbe az irányba indult:

Merci C180

Audi A3 1,8 TFSI Quatro

Vélemények? Erőltessem a Stiftet? Nem ragaszkodik új verdához és az 5 misit se akarja feltétlen mind elverni...

#nincsbennetarcsi

(#9018) sagesz93 válasza Qru (#9007) üzenetére


sagesz93
addikt

swift sport nekem is nagy kedvenc, de ez az új astra gtc nem gyenge, igaz 5 milla sajna kevéske rá :(

[ Szerkesztve ]

(#9019) t1 válasza Qru (#9017) üzenetére


t1
addikt

Természetesen ebben az árkategóriában amiben ő gondolkodik sok jó kocsit lehet venni.
Azért bátorkodtam ajánlani az új Sportot mert nagyon egy eltalált autó nincsen túlbonyolítva de elég jól felszerelt és ha egyszer netalán javítani kell nem hagyja ott a fél kocsi árát alkatrészekre mint a linkelt Mercinél/Audinál. Illetve ha van ideje próbáljon ki több típust és akkor lehet dönteni. De 4.490.000 a Swift Sport nagyon jó választás.

(#9020) mycso válasza Qru (#9017) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Esetleg golf5 gti??? :U

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#9021) m3tr0


m3tr0
senior tag

Hááát 5 millió környékén biztos nem Swift Sportot vennék.
Hanem akkor mit?

Pl.: Seat Leon FR, ha nagyon karcosan de kijön 5 misiből egy VW Scirocco.

De van más sok lehetőség is, akár egy Honda Accord (Type-S, ha erősebb kell) stb. :DD

[ Szerkesztve ]

https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/mazda/mx-5/mazda_mx-5_coupe_1.8i_16v_revolution-20518846#sid=b13b1a91-1e0f-480c-b898-8b9bfb218ee3

(#9022) bitpork válasza Qru (#9017) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

1: Nem kell oda 2-3 riasztó! hagy gyengülni az elemet, és ha csak 1 méteren belül műxik akkor nincs nagy gáz- vagy anyósodat felejtsd a kocsiban...

2: 5 milla... én egy 1.9 pdtdi passatot javallok, 3-3,5 mlláért, és marad pénze egy kicsit nagyobb turbóra oszt akkorát tol rajta h leszakad a feje :)

Jah látom benzines kell... akkor meg 2.8 passat és arra egy turbót :D

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#9023) Qru válasza sagesz93 (#9018) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Huh ez a GTC Astra kemény. Bejövős nagyon! Sárgában vagy pirosban esetleg OPC kékben... Nyamííí! :)

To all: Megszívlelem/leljük a kapot tanácsokat, köszi! :R

#nincsbennetarcsi

(#9024) 8th válasza Qru (#9007) üzenetére


8th
addikt

Mennyire vállalkozó kedvű a haverod? Külföldi sérült autó nem játszik?

(#9025) Qru: értem, akkor mindegy.

[ Szerkesztve ]

(#9025) Qru válasza 8th (#9024) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

:(

#nincsbennetarcsi

(#9026) zeno70 válasza Qru (#9000) üzenetére


zeno70
tag

Sot - az a tuti, ha autod sincs. :DDD :DDD :DDD
En is gondolkoztam mar, hogy mit lehet kitalalni a tolvajok ellen, de tenyleg nincs 100%-os megoldas. Ha sehogy nem tudja kinyitni, beveri egy teglaval az uveget, osz jonapot.
Hala Istennek, nekem meg 27 ev alatt (azota van kocsijaim) semmi ilyen nem tortent, se feltores, se ellopas. Pedig olyan is volt, hogy Egerben egy forgalmas parkoloban, nyaron mindket oldalon csutkara lehuzott ablakokkal allt a Focus egesz nap (en meg a furdon ultem nyugodt szivvel). :Y
Akkor hult meg bennem a ver, mikor este vissza mentem a kocsihoz. Mindketten azt hittuk a parommal, hogy a masik bezarta a kocsit. :(
Szerintem azt hittek, akik lattak, hogy tul tiszta az uveg, esetleg kandi kamera figyeli oket. :F
Amirol szeretnek kerdezni: hallottam arrol, hogy van olyan folia, ami megnezheziti az uveg betoreset, esetleg lehetetlenne is teszi. Mit tudtok errol, erdemes ilyet teteni a kocsira?
A masik kerdesem pedig, hogy egy 2002-es Focusba lehet kapni (es beepiteni) utolag olyan audiot, amiben van Bluetooth telefon kihangosito is?

Jegyezd meg: pótolhatatlan vagy. Éppúgy, mint bárki más!

(#9027) Rick4


Rick4
félisten

Ez is szép történet:

Csak valamiért nem sikerült a számokat összehozni..

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#9028) Rick4 válasza zeno70 (#9026) üzenetére


Rick4
félisten

hallottam arrol, hogy van olyan folia, ami megnezheziti az uveg betoreset, esetleg lehetetlenne is teszi. Mit tudtok errol, erdemes ilyet teteni a kocsira?

Én most fogok ilyet tenni a kocsira, nem csak a betörésre kell, hanem UV szűrésre is, az a karod amelyik az üveg felől van, folyamatosan UV fénynek van kitéve, ami kicsit magasabb esély egy jó kis bőrrákra.
ez ellen sokaknak az az érve, hogy az üveg direkt úgy van kitalálva, hogy betörhető legyen, ha baleset van, ezen keresztül húznak ki, de erre pl ott marad a szélvédő is. Ha valamennyit kockáztatni kell, tuti megoldás sose lesz. Döntsd el, melyik a jobb megoldás. ;)

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#9029) Rick4 válasza dabadab (#9016) üzenetére


Rick4
félisten

Nem, nem ezt mondtam, olvass vissza. Már megint azt játszod, hogy nem érted amit neked írnak. Ez mire jó? :U
Plusz belekevered a telefon akksikat? Azoknak mi köze hozzá? Kb mint a vaslemez meg a damaszkuszi penge. De gondolom ha ennyire tájékozott vagy, hogy nagy arccal még büszke is vagy rá, akkor gondolom ezt olvastad:

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#9030) giigz válasza Rick4 (#9028) üzenetére


giigz
veterán

Attól a fóliától szerintem még bőven be lehet törni, csak nem fog annyira csapódni mindenfele, inkább marad szinte egydarabban...

(#9031) Rick4 válasza Dare2Live (#9006) üzenetére


Rick4
félisten

Az lehet hogy már az van (más megoldás híján( csak szenvedtek vele eleget mire ez valóban belekerülhetett a kocsiba: [link]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#9032) Stukker1987 válasza Qru (#9025) üzenetére


Stukker1987
senior tag

Az én eladó Alfa 199-em is ajánld be neki ;)

Eredendő bűnünk: vagy mindenben hiszünk, vagy semmiben sem.

(#9033) mycso válasza Rick4 (#9028) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Vagy mondjuk alapból olyan üveg, ami uv védelemmel van ellátva.... :U

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#9034) Zewa válasza Qru (#9007) üzenetére


Zewa
senior tag

Asszongya hogy Fabia Rs? Esetleg Shitroen Ds3?
Szerintem ez nem nagy autó és ha hátulra is be akarnak szálni akkor kényelmesebb a 4 ajtó.
Illetve ez még jól hangozhat ha tettszetős.

Amúgy +1 a Leon FR-re. :))

"Táncolni kell, uram, a zene majd csak megjön valahonnan…"

(#9035) Rick4 válasza mycso (#9033) üzenetére


Rick4
félisten

Valamennyi mindegyiken van gyárilag, a színezett is ilyen meg ami nem az is, de rá lehet erre menni 99%-ban, úgy a tuti. Engem ez nem nyugtatott meg: [link]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#9036) zeno70 válasza giigz (#9030) üzenetére


zeno70
tag

Nem a sima sotetito foliara gondoltam. Kozben rakerestem es ilyesmit talaltam (amire gondoltam): [link] 10 eves kocsinak talan mar nem letfontossagu, csak gondoltam, hatha ugy nem verik be konnyen...
Az audios temam inkabb erdekelne (beepitheto uj audio a Focusba, Bluetooth kihangositoval).

Nekem is a Zewa altal linkelt Honda a bejovos, mint sportos verda. De hogy a hazam tajan maradjak - erdemes nezegetni Focusokat is a sportos verziokban...szerintem. :D

[ Szerkesztve ]

Jegyezd meg: pótolhatatlan vagy. Éppúgy, mint bárki más!

(#9037) zeno70


zeno70
tag

En is csatlakozom akkor az ajanlokhoz.
Ez nem rossz: Lancer1 vagy Mazda esetleg Lancer2 - plane, ha szereti is a Japo kocsikat (!!)
Amirol meg elobb emlitest tettem: Focus :C
Mondjuk azt nem tudom, hogy lehet egy 2009-es kocsinak 43 (!!!) km-t futnia? Mar a szalonkocsik is mennek annyit. Kiallitasi targynak vettek...? :F

[ Szerkesztve ]

Jegyezd meg: pótolhatatlan vagy. Éppúgy, mint bárki más!

(#9038) Manitou válasza Qru (#9007) üzenetére


Manitou
addikt

(#9039) Tökmindegy válasza Qru (#9017) üzenetére


Tökmindegy
senior tag

Van ízlése a haverodnak:) C merci.

De te is írtad,hogy jórészt pályázna vele nem? Na most egy suzuki lett légyen az bármilyen méregzsák is véleményem szerint nem pályára való ,legalábbis hosszú távon nem. Nem mindegy miben vezet le az emberfia pár száz ,ezer kilométert ugye.

Fúúúú, végre van egy kártya mégdrágábban mint amennyiért eddig sem tudtam megvenni! Király!!"by capulet75"

(#9040) dabadab válasza zeno70 (#9037) üzenetére


dabadab
titán

A szalonauto az konkretan kiallitasi targy, nem megy sehova, amikor meg megis, akkor meg leginkabb traileren.

DRM is theft

(#9041) Rick4 válasza dabadab (#9040) üzenetére


Rick4
félisten

Nem jön a válasz. :U Lefordítsam mit írtak a linken? :P
Van itt egy film is neked: [link]

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#9042) kasza blanka válasza Vamp (#8959) üzenetére


kasza blanka
aktív tag

szép szép, de én ezekkel szemezek már pár napja

lancer 1.3 19év

lancer 1.5 21 év

vagy keletnek, vagy nyugatnak, de messze vannak :(
meg tartok tőle, hogy meklóhoz bevállalós: oké, hogy megbízhatüak, de ha van vmi baj, akkor suzukihoz mindenhol van alkatrész fillérekért.
volt mitsum, 280e km alatt egy ac pumpa, de aztán váltó és motor is heló lett. igaz kapott is a jóból, olajból meg annál kevesebbet, de most mindenki azt mondja, hogy ennyiért csak suzukit szabad venni, és hajlok is erre, mert olyanom is volt :)

hétvége óta 4 olyanról csúsztam le, hogy 17-20év, de tiptop és sok vizsga. félórán-órán belül úgy elviszik ezeket a 2kiló alatti suzukikat melós és válságautónak, mint a szél.

ezen a gázoson is gondolkodom most. kis alkuval, vizsgával mondjuk megáll 260-270ben és 100km-n minimum 1000Ft-t spórolsz. mire a vizsga lejár, mentél 25000km-t és visszaspóroltad az árát :)

[ Szerkesztve ]

(#9043) dabadab válasza Rick4 (#9029) üzenetére


dabadab
titán

"Plusz belekevered a telefon akksikat? Azoknak mi köze hozzá?"

Mondjuk az, hogy tok ugyanaz a technologia?

Egyebkent nagyon vicces, hogy konkretumokat tovabbra sem mondasz (ja de, a melegedesrol, amirol aztan ki is derult, hogy azt pont rosszul tudtad) ill. a konkret ellenvetesekre nem reagalsz.

Egyebkent komolyan erdekelne, hogy szerinted miert egy olyan akksi lenne a "tokeletes", ami a mostani li-ionosoknal is hosszabb totlesi idot valamint kisebb hatotavolsagot esvagy tobb plusz tomeget es elvesztett helyet jelent.

Az a szomoru helyzet, hogy jelenleg nem letezik olyan akku, amivel olyan elektromos autokat lehetne kesziteni, amik komolyan versenykepesek lennenek a belsoegesu motorosokkal.

Azert meg kulon elnezesedet kerem, hogy nem csak az altalad linkelt egyetlen cikkbol szarmazik minden akkukkal kapcsolatos ismeretem.

Az EV-1-et meg leginkabb az olte meg, hogy abszolut eladhatatlan auto volt*, a mostani fullelektromos autok minden szempontbol verik, aztan azok se kellenek a kutyanak se.

*: ja, az agyontamogatott, valos koltsegekkel koszonoviszonyban sem levo pilotprogram kereteben sikerult belole elhelyezni valamivel tobb, mint ezret.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#9044) zeno70 válasza dabadab (#9040) üzenetére


zeno70
tag

Nem figyeltel - en azon csodallkoztam, hogy az altalam belinkelt Lancer 2009-es evjarat (tehat hasznalt auto), van neki egy tulaja (ugyanis azt irja, hogy elso tulajdonostol...nem szalonbol) - igy milyen mar, hogy 43 km-t fusson??? Neked ez termeszetes? Nekem fura. :Y

Jegyezd meg: pótolhatatlan vagy. Éppúgy, mint bárki más!

(#9045) Rick4 válasza dabadab (#9043) üzenetére


Rick4
félisten

Mondjuk az, hogy tok ugyanaz a technologia?
Te mondhatod, én nem mondom, a linkek amit én a konkrétumnak számom, mást mondanak. Olvasd el ha meg akarod érteni azt amiről most próbálsz beszélni. ;)

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#9046) Zewa válasza zeno70 (#9037) üzenetére


Zewa
senior tag

135+ lovacska és benzines. Ezt minden ízében teljesíti a Fóka. ;]
Lancert frontot hihetetlenül eltalálták bár a drágábbik ülése az valami szörnyen ronda.. :K

Órvoisszapörgetés miatt az emebrek utaznaka km-re de egy vicc az egész 10-en éves dízelek 130e km-el? Ne vicceljünk már! 40-50e km könnyedén összejöhet de az hogy valaki 15-20e kmre vegyen erős 2l-es dízelt az igen ritka. nem úgy mint a használt autón. :DDD

[ Szerkesztve ]

"Táncolni kell, uram, a zene majd csak megjön valahonnan…"

(#9047) neduddki válasza Dare2Live (#9006) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

kenytelen voltak, mert a nimeh em alkalmas erre /de hat ezt tudod:- )/, de erdekes, hogy ez a "kenyszertechnologiat" is mennyire stabilal tudtak tenni /olt ra ido, meg az is ha nem a kommerciaol vacak cellait nezzuk akkor nem is meglepo/, de en mar az a lifepo-t varom rohattul a megfietheto tartomanyba, /vagy eg inkabb egy kis wassertroff-ot:- )/

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#9048) zeno70 válasza Zewa (#9046) üzenetére


zeno70
tag

Jovanna, azt beneztem. Csak akartam feltenni egy Fokat, de igy sikerult - sorry!
En meg ebbe a korbe az Imprezat is betennem...mint gyors es megbizhato auto (es benzines :D )

Jegyezd meg: pótolhatatlan vagy. Éppúgy, mint bárki más!

(#9049) Qru válasza Zewa (#9034) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Skoda pofás de a Honda még jobb. Arról nagyon sok jót olvastam és egy szívó benzinessel kevesebb gond van/lehet mint egy turbóssal.

:R

#nincsbennetarcsi

(#9050) neduddki


neduddki
nagyúr

HI!

hihi vegyunk otot:- )

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.