Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#121001) Tsebacsi válasza aero. (#120997) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Én is félig kuka vagyok autóvásárlási szempontból, hogy mi kell hozzá, ki mit jelent be, minek kell nálam lenni, ilyenek. :B

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#121002) aero. válasza Tsebacsi (#121001) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Pofonegyszerű adásvételi megírása után lehet kötni egy biztosítást, majd irány haza. Utána 15 napon belül át kell íratni, az eladónak 8 napja van bejelenteni, hogy eladta. :)

(#121003) Spancho válasza demars (#121000) üzenetére


Spancho
őstag

Eredetiségvizsgálatot mèg ott valahol a közelben megcsinálják , vagy ráèrhet utána is ?

A nyuszik és az őzgidák is várják a majálist, hát miért lennél épp te szomorú?

(#121004) aero. válasza Spancho (#121003) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Ha találsz a környéken aki elvállalja azonnal akkor persze, ezt többnyire az eladó fizeti, feltéve ha nem alkudik nagyot az ember, de 15 napon belül bármeddig ráér.

(#121005) demars válasza aero. (#121004) üzenetére


demars
addikt

Ha minden fasza, kitöltötték a papirokat, elhozza a kocsit. Köt rá biztosítást! Az igazolással bemegy eredetiség vizsgálatra valamelyik szervizbe! Majd az ott kapott igazolással mehet az okmányirodába!
15 napja van rá igen...
Azt nem tudom, hogy be kell e jelenteni valahol... Én sose tettem... Intézik ezek ezt a dolgot... A súlyadó csekk is majd jönni fog elvileg jövőre! (Mert egész évet kell fizetni... ) Az eladónak annyi dolga van max, hogy lemondja az ő biztosítását...

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#121006) !Overdose! válasza aero. (#121004) üzenetére


!Overdose!
őstag

Tapasztalatom szerint az eredetvizsga az esetek többségében inkább a vevő dolga, ha csak nem alkudja bele.

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#121007) bmwsan


bmwsan
senior tag

Nagy átlagban a vevo fizeti, kivéve ha bele alkudja, legalábbis magánszemélyeknél :D.
Arra figyelj, hoyg 15 nap és nem 15 munkanapod van az eredetiség vizsgálatra illetve az átírásra. Illetve valahogy azt kellene megoldani, hogy ahogy meg lesz az autó akkora már legyen rá kötelezö, mivel ha anélkül el kap a rendor akkor csak az o jóindulatán múlik, hogy kapsz-e csekket, ne adj Isten valami balaset történik az meg még nagyobb roller.
Ha nem megoldható, akkor nagyon óvatosan hazagurulgatsz. Bár én úgy tudom ha meg kötsz egy kötelezot egy autóra elore, de mégsem veszed meg akkor az érvénytelenné válik, vagy valahogy lehet érvényteleníteni.
Talán érdemes lenne a netrisket felhívni biztos tudnak segíteni, hogy hogy is van ez.

(#121008) h1ght3chzor


h1ght3chzor
őstag

Kocsi eredeti papírjait, adás-vételi szerződést vissza kapom, vagy csak az új papírokat kapom meg?

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetre.

(#121009) !Overdose! válasza h1ght3chzor (#121008) üzenetére


!Overdose!
őstag

Megkapod a forgalmit és a törzskönyvet (ha van), illetve a 4 példányban kitöltött adás-vételi 2 példányát.

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#121010) g4bb3r válasza !Overdose! (#121006) üzenetére


g4bb3r
tag

Én is így tudom.. nagyot kell alkudni hogy az eladó fizesse :)

Kötelező: mi úgy csináltuk amikor vettem , hogy amíg ment a papírozás addig neten laptopon megkötöttem netrisken (már előtte kinéztem mi kell) és amint megvan az emailes visszaigazolás a brókertől + küldi a kötvényt pdf-ben él a biztosítás. Ez kb fél órás szüttyögés. Érdemes netrisk-re előre regelni.

(#121011) Sutee89 válasza Kickass (#120975) üzenetére


Sutee89
aktív tag

Köszi!
Nagyon tetszik a Ceed és az i30 is, de sajnos 1,5 millió alatt az utóbbiból is csak néhány fehér holló akad.

Ami inkább beleférne a keretbe, az a Honda Jazz, Mazda 3, Toyota Corolla, Focus MK2, Astra H. Ezek közül talán az Astra H 1.7 CDTI lenne nekem a legokosabb választás, állítólag ezzel a dízellel sincs sok gond. De természetesen 1.6 benzinesek is játszanak. Jazzről is elég jókat olvastam Népítéleten, kevés az elégedetlen tulaj.

(#121012) tboy93 válasza Sutee89 (#121011) üzenetére


tboy93
nagyúr

Ennyibol egy 2005-os faceliftes 7gen civic is boven kijon, nezz ra arra is. 2-3-4-5 ajtos mind jo lehet.

(#121013) deicide válasza Qru (#120987) üzenetére


deicide
veterán

Ez urbán ledzsend. A nyár kellős közepén voltam Milánóban, 37-40 fok volt az Olasz alföldön, semmi baja nem lett a téli guminak. 7 évesen dobtam ki az a Bridgestone szettet és csak mert elöregedett, a mintájával még akkor sem volt semmi baj. Autópályán, vészfékezés nélkül semmilyen extra kopás nem lép fel.

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#121014) alázógyík válasza deicide (#121013) üzenetére


alázógyík
őstag

Nekem Transiton maradt fent, és úgy elkopott mint a franc. :K

(#121015) deicide válasza alázógyík (#121014) üzenetére


deicide
veterán

Nehéz autón lehet más a képlet, F Astra-val és 3 személlyel nem volt gond.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#121016) SzlobiG válasza deicide (#121013) üzenetére


SzlobiG
félisten

Pedig nem az szépen megég a felülete és veszít a tapadó képességéből. Akkor szokták nyárra hagyni ha következő télen már újat vesznek.

(#121017) deicide válasza SzlobiG (#121016) üzenetére


deicide
veterán

Fura akkor, biztos van gumi és gumi közt különbség, mert 4 évig jártam télen-nyáron a télivel és csak az utolsó szezonban éreztem, hogy csúszkál hóban.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#121018) alázógyík válasza deicide (#121015) üzenetére


alázógyík
őstag

A szállítmány volt a nehéz... :D

De tényleg nagyon sz@r nyárra a téli, sokkal nagyobb fékút, rosszabb tapadás.

(#121019) Gergőke88 válasza deicide (#121017) üzenetére


Gergőke88
addikt

Gyorsan is vezetsz, télivel jársz nyáron...
Igazi huligán vagy.... :P

(#121020) deicide válasza Gergőke88 (#121019) üzenetére


deicide
veterán

Az. Mentségemre váljék, két külön autóról beszélünk. :DDD

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#121021) rwin5


rwin5
őstag

Uraim legrosszabb esetben, milyen dolgok romolhatnak el már egy V-VI. golfban? (csak PD TDI motorral nézek) Gondolok ilyen rejtett bajokra, ami csak kis idő múlva jönnek ki. (Vannak-e olyan "súlyosabb" alkatrészcserék amik a pénztárcát megterhelik, és fel kellene készülni rájuk eme autó vásárlása esetén) 5-10 éves golfokról beszélek kb.

[ Szerkesztve ]

(#121022) Tsebacsi válasza deicide (#121013) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Az öreg mercijén hagytuk fent a télit mert már régi volt. 1-2 hét alatt úgy elmorzsolódott a felülete hogy csak pislogtunk. Ette rendesen a 15 fokos meleg.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#121023) Mágus2 válasza rwin5 (#121021) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Legrosszabb eset, ha 2.0TDI, mert ott az olajpumpa halála másodpercek alatt viszi a turbót és beállhat a két vezérműtengely, vagy az egész motor. Elég alattomos? ;]

1.9PD-t nézz, ott kicseréled 1x a a hajtókar csapágyait és onnantól örök élet. :K Meg se forduljon a fejedben a 2.0TDI. A legjobb esetben, amikor csak a pumpa és a turbó: 1000 euró, legrosszabb eset 4000.

SzlobiG 1.9PD-nél még nem láttam olyat, hogy meghalt volna a PD elem, mindenki csak nagyobbra akarja cserélni, més okból még nem cseréltem. Pedig nem tegnap kezdtem dízellel foglalkozni. Akadjunk már le erről az okosságról, hogy a PD elem biztos szar lesz.

[ Szerkesztve ]

(#121024) SzlobiG válasza rwin5 (#121021) üzenetére


SzlobiG
félisten

Mivel írtad, hogy PD így annak a cseréje zsebbenyúlós tud lenni, ha van kettős tömegű, akkor szintén drága mulatság, ha cserélni kell.

(#121025) rwin5 válasza Mágus2 (#121023) üzenetére


rwin5
őstag

Igen kellően elrettentő válasz arra, hogy inkább váltsak a családnak egy 100 éves bérletet tömegközlekedésre :D Nemrégiben pedig azt olvastam erről a motorról, hogy alig lehet baja.

Egyébként konkrét összegről beszélve ez mennyire saccolható?

szerk: nekem az 1.9-es hengerűrtartalommal ajánlották

[ Szerkesztve ]

(#121026) Mágus2 válasza rwin5 (#121025) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

1.9 mehet. Az jó motor. A BXE a kedvencem, nincs DPF, viszont az olajcserére kényes a csapágysor a hajtókarokban. Azt érdemes 150 000km után cserélni, mert gyári hiba miatt a 3. hengeren meg szokota fogni a hajtókart, ami elég nagy lyukat üt a blokkon. Ha veszel egy ilyet, érdemes minél hamarabb kicserélni a gyapágyakat. Az 1x150 euró, onnantól nem kell aggódni miatta. ;) Turbó és kettőstömegű sokat kibír bennük, PD elem is tartós.

Ha cserélték, előny. :K

[ Szerkesztve ]

(#121027) rwin5 válasza Mágus2 (#121026) üzenetére


rwin5
őstag

Most ráírtam haveromra is, hogy megijesztettetek, ő is azt mondta, hogy az övéké gyári hibás volt de garancia volt még rajta és kicserélték. Akkor ha keresek pd tdi- golfot az előny ha már 1x cserélték vagy inkább negatívum?

szerk: pd elemet *

re: okés köszi :R

[ Szerkesztve ]

(#121028) TayRol válasza deicide (#121013) üzenetére


TayRol
veterán

marad a nyári. vasárnap hazaérek, hétfőn reggel már megyek is a gumishoz.

(#121029) Qru válasza TayRol (#121028) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Bölcs döntés. A +20-ban nagyon kenődne a téli.

#nincsbennetarcsi

(#121030) akos727


akos727
senior tag

Szerintetek jó 205/55/16-os gumi Honda HRV-re úgy, hogy a gyári méret 205/60/16? Tudom, kevesebb mint egy centivel lesz alacsonyabb az autó, de ebből lényegesen problémám nem lehet, nem? Városban használom az autót, terepen nem, így a hasmagasság szerintem még mindig elég marad.
Kisebb átmérő tempóban akkora hátrány szerintem nem okozna, ileltve a max amit pályán megyek 7-8km.

[ Szerkesztve ]

(#121031) RexpecT


RexpecT
addikt

Így képek és leírás alapján Ti melyiket választanátok(melyiket nézzem meg előbb)?
[link1] vs. [link2]

:R

[ Szerkesztve ]

(#121032) Promi


Promi
aktív tag

Jobban megindul az autó, viszont a nyomvájúk könnyebben elviszik az elejét, és a kilóméteróra is pontatlanabb lesz.

(#121033) focvis válasza rwin5 (#121021) üzenetére


focvis
veterán

Linkelj már lécci Golf VI-ot PD TDI-vel, itt Magyarországon.

Egyszerűen nem bírom elképzelni, hogy ilyen autó - itt - létezne. :N

[ Szerkesztve ]

(#121034) h1ght3chzor válasza !Overdose! (#121009) üzenetére


h1ght3chzor
őstag

Már azon túl vagyok, elintézték nekem mindent. Magyarországon forgalomba van helyezve, az én nevemre átírva, meg minden, csak azt kérdezném, hogy amik voltak papírok, tőlük vissza kapom-e, vagy csak az újakat?

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetre.

(#121035) rwin5 válasza focvis (#121033) üzenetére


rwin5
őstag

mistake :P

(#121036) joshua7 válasza focvis (#121033) üzenetére


joshua7
veterán

Mert nincs is. Csak 1.6 és 2.0 CR TDI-vel szerelték. A Golf V-tel kifutott az 1.9 PD TDI.

Semper Fi

(#121037) focvis válasza rwin5 (#121035) üzenetére


focvis
veterán

Erre gondoltam én is. :-)
Meg arra is, hogy Mágus2 a 2.0 PD TDI-ről akart lebeszélni és nem a Golf VI-ba szerelt CR TDI-ről (lásd Joshua hsz.-ét). De csak gondolom.

Amiben biztos vagyok, az az, hogy egy Golf 6 jelentős minőségérzetbeli ugrás egy Golf 5-höz képest.
Szvsz inkább 6-ost vegyél, ha találsz megfelelőt.

[ Szerkesztve ]

(#121038) rwin5 válasza focvis (#121037) üzenetére


rwin5
őstag

Hamár aktív vagy akkor + kérdés :D ugye a KIA márkát is nézem, plusz olvastam az autónavigátorban, hogy 2009-es modellektől 7 év garancia. Egyetlen kivetnivalóm van a 6-7 év körüli autókat nézve, hogy párnál lefényképezték a motorteret de úgy néz ki kb mint a 30 éves golfunké. Árban viszont szerintem tök korrekt (bár itt se kép és nem is 6 éves, csak példálózok, hogy ennyiért megérné ennél a márkánál garanciásat keresni nem?) [egy hirdetés]

(#121039) stickermajom válasza focvis (#121037) üzenetére


stickermajom
addikt

Tényleg, arról nem készült valami elemzés, hogy itthon lejjebb ment-e a az érintett használt VW-k ára a csalós botrány óta? Vagy ezt csak szerették volna sokan? :D

[ Szerkesztve ]

(#121040) TaaT válasza stickermajom (#121039) üzenetére


TaaT
veterán

Megjegyezném, azt a NOx-et ami miatt kirobbant a hiszti, idehaza nem is mérik műszakin. [link]

Most akkor mit csökkenjenek a VW-k árai idehaza? :F

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

(#121041) Kornel válasza TaaT (#121040) üzenetére


Kornel
veterán

Mondjuk maguktol is csokenni fognak, erosen tul vannak arazva.

(#121042) nesa válasza TaaT (#121040) üzenetére


nesa
veterán

Attol hogy nem merik meg atbasztak mindenkit mert nem tudja PL az euro 4-5 ot , legjobb esetben csak a 3 at vagy azt se.

Szoval ha en azert vettem ilyet mert olyan kornyezet tudatos vagyok hogy csak a foka bebikre gondolok, es most ez kiderul, hat gomboc lenne a torkomba.

Egyebkent nem erdekelnek a foka bebik.

[ Szerkesztve ]

(#121043) TaaT válasza Kornel (#121041) üzenetére


TaaT
veterán

Persze, csökkenni fognak, de erre nem lesz hatással a dízel botrány. :)

Give them hell Ukraine!

(#121044) Qru válasza akos727 (#121030) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ez a gumis/felni topikba való kérdés.

Nem váltóméret szóval csalni fog a sebességmérője a kocsinak, módosul a futóműgeometria így ha nem állítatod be a futóművet akkor félre kophat a gumi, a nem tervezettnek megfelelő terhelés miatt a futómű alkatrészek is gyorsabban kopnak el...

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#121045) TaaT válasza nesa (#121042) üzenetére


TaaT
veterán

Aki környezet tudatos az vesz egy használt benzines autót, ami mondjuk már tudja az euro4-et.

Aki meg legyártat (megrendel) egy új autót az megöl kb 20fóka bébit, még ha prius-ról is van szó. ;]

Mondjuk már korábban is leírtam a témával kapcsolatban, ha egy vw ugyanannyit szennyez az utcán mint egy olyan autó ami a próbapadon tudja hozni a normát de utcán nem, a 2 nekem egykutya. Hiszen nem a laborban kell a környezetet védeni hanem az utcán. :)

Give them hell Ukraine!

(#121046) focvis válasza rwin5 (#121038) üzenetére


focvis
veterán

Nem igazán vagyok otthon a KIA-kban. 🤗 (Inkább a fritz gépek vonzanak.)
Autóbuzik ritkán veszik, így nem is igen foglalkoznak a motortér állapotával (szvsz). Vagy ha arra gondolsz, hogy nincs ezeken motorburkolat, akkor az azért lehet, mert a célközönséget nem érdekli a motortér és/vagy ezzel is spórolnak.

A linkelt autó a fotón jól néz ki. Suzuki SX4 nincs esetleg hasonló árban? Elterjedtebb típus.
Azt már írtam, mások is írták, hogy egy Golf és egy Kia Rio, Hunyadi i10/i20, stb. két külön világ. El kéne döntened, hogy merre tovább. :)

@stickermajom: nem olvastam ilyenről.

@(#121045) TaaT : olyan szép kormos a TSI kipuffja 700 km-rel a mosás után, ne tudd meg :))

[ Szerkesztve ]

(#121047) akos727 válasza Qru (#121044) üzenetére


akos727
senior tag

Áhh, ilyen is létezik, bocsi :) válaszod meg köszönöm :)

(#121048) rwin5 válasza focvis (#121046) üzenetére


rwin5
őstag

a suzuki egyáltalán nem tetszik, mint autó (tudom, hogy megbízható, de a legújabb modellek sem tetszenek, pedig az már nem is férne bele a pénzbe)

on: cr tdi motorral csak kombis golfot találtam

(#121049) TaaT válasza focvis (#121046) üzenetére


TaaT
veterán

Gondolom :) Am a tied már kettős befecsis nem?

Qru: ;]

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

(#121050) Qru válasza TaaT (#121045) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ó akkor én környezettudatos vok a szívó euro 4 bengásommal? Na ezt se gondoltam volna. :D

#nincsbennetarcsi

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.