Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#71001) blt.62 válasza bitpork (#70995) üzenetére


blt.62
őstag

Szegedi vagyok. Nem tudom még hogyan alakul a programom,de beszéljünk róla. Írnál pár dolgot az Audidról? Kor,motor,milyen az automata váltója,fogyasztás,stb. Privátban is folytathatjuk. Köszi

[ Szerkesztve ]

MegtorloXp

(#71002) footy válasza raczger (#70998) üzenetére


footy
addikt

Leginkább ott, de az alján is van egy két hely amit érdemes megnézni. Igazából ez az egyetlen komoly típushibája az autónak. Mindenképp nézesd át és akkor nem érhet meglepetés. Mondjuk szerintem ez még mindig olyan hiba amivel nem maradsz ott sehol és nem sürgős javítani, ha egy kicsit necces is.

[ Szerkesztve ]

(#71003) capulet75 válasza footy (#71000) üzenetére


capulet75
addikt

Évi 10k km az vágyálom. Főleg ilyen plusz külföldi túrákkal. :)

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#71004) footy válasza capulet75 (#71003) üzenetére


footy
addikt

Miért? Ha van kocsi akkor kulálni is azzal kell menni? PL. Mikor Debrecenben dolgoztam, akkor busszal jártam dolgozni, egyszerűen azért mert passzolt a tömegközlekedés. A kocsit pedig garázsban tartottam és csak hétvégén használtam a szülőkhöz menni és kirándulni. 1év alatt 8ekm ment bele.

(#71005) capulet75 válasza footy (#71004) üzenetére


capulet75
addikt

És? Én évi 1,5 - 2 ezer kilométert bringázom. Busszal is relatíve sokat járok. De ez nem jelent semmit.

[ Szerkesztve ]

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#71006) footy válasza capulet75 (#71005) üzenetére


footy
addikt

Te írtad:
Ha a fogyasztási kritériumok nem teljesülnek de 200k-val olcsóbb a kocsi, akkor számold ki hogy mennyi kiautózható különbözet jönk ki abból a 200k-ból.

A 200k különbözet fele már az első szervíznél elmegy, mert a TDI-n cserélni kell a vezérlést a mazda pedig láncos. Másik 50 elmegy mondjuk lengőkarra. Marad 50e plusz. Aztán lehet fél év múlva kifekszik a turbo vagy a kettős tömegű lendkerék.

Nekem is dieselem van, nem azt mondom hogy rossz, de évi 25ezer alatt nem éri meg a diesel főleg ha egy 10+-os autóról beszélünk. Szvsz 2 millió alatt én nem vennék egyáltalán dieselt.

(#71007) tomcsi23 válasza raczger (#70989) üzenetére


tomcsi23
veterán

Ja, az más. Akkor octaviát nem szabad venni. :N

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#71008) -v- válasza raczger (#70989) üzenetére


-v-
addikt

Ez milyen cég ahol rs-t adnak céges autónak? Én is ott akarok dolgozni :DD

(#71009) capulet75 válasza footy (#71006) üzenetére


capulet75
addikt

Az ilyen korú passatoknál általában már cserélve van a vezérlés, amelyiknél nincs azt meg nem kell megvenni. Persze hogy drágább a dizel, de a vw kevés törődéssel örök élet meg egy nap.

[ Szerkesztve ]

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#71010) mokus1 válasza TaaT (#70991) üzenetére


mokus1
addikt

Bocsi 10W40-et ajánlottak. Azt még nem én de amugy Ford Formulat raktak bele.

(#71011) footy válasza capulet75 (#71009) üzenetére


footy
addikt

Az ilyen korú passatoknál általában már cserélve van a vezérlés, amelyiknél nincs azt meg nem kell megvenni. Pajti, a vezérléscsere nem korhoz van kötve, hanem futásteljesítményhez. Én akkor is lecseréltetném ha a szervízkönybe be van ütve, mert magyarországon bárhol kitöltik 10-20 ezresért. Viszont ha elmegy a vezérlés akkor többszázezres károd lehet.
Még a becsületes nepper is azt mondta, hogy akkor is kicserélné a vezérlést ha az apjától venne autót, pedig ő több autót látott mint bármelyikünk.

Persze hogy drágább a dizel, de a vw normális törődéssel örök élet meg egy nap.
Ezt valami faluvégi szerelő mondhatta. A Passat B4/B5 1.9 tdi-vel legendásan jó széria volt (A B6 2.0PD-vel pedig az ellentéte). Viszont azok az autók már öregednek kifelé és óriási futásteljesítmény van mögöttük.

[ Szerkesztve ]

(#71012) Kornel válasza footy (#71011) üzenetére


Kornel
veterán

+1, kb. ez a realitás. :K

én az adott kritériumoknak megfelelően vennék egy 2.0 benzin/gáz mk3 mondeot :)

[ Szerkesztve ]

(#71013) capulet75 válasza footy (#71011) üzenetére


capulet75
addikt

Én ezt írtam: "Békülj meg egy kombi passat vagy mondeoval, 2002 környékéről" ( Tehát lehet B5) Még mindig én:"Persze hogy drágább a dizel, de a vw (B5 1.9Tdi) normális törődéssel örök élet meg egy nap." Te:Ezt valami faluvégi szerelő mondhatta. Te: A Passat B4/B5 1.9 tdi-vel legendásan jó széria volt"
Tehát akkor te és a faluvégi szerelő is egyetértetek. Egy jó B5 normális állapotban regadóval együtt is bőven belefér az 1.3M-be.

[ Szerkesztve ]

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#71014) footy válasza capulet75 (#71013) üzenetére


footy
addikt

Olvasd végig:

Ezt valami faluvégi szerelő mondhatta. A Passat B4/B5 1.9 tdi-vel legendásan jó széria volt (A B6 2.0PD-vel pedig az ellentéte). Viszont azok az autók már öregednek kifelé és óriási futásteljesítmény van mögöttük.

Tehát 3.-4. tulajként veszed meg bizonytalan előélettel 400e+-os futással. A dieselt azért veszik az emberek mert sokat mennek, egy 12-éves diesel autóban óvatos becsléssel is 360e lesz. Nem érdemes azt gondolni hogy kifogod a svájci pap hétvégi autóját mert az szopóroller lesz.

[ Szerkesztve ]

(#71015) #27813376


#27813376
törölt tag

Ma esti bajnok... Köd meg megkülönböztető jelzés sehol....

[ Szerkesztve ]

(#71016) Kornel válasza #27813376 (#71015) üzenetére


Kornel
veterán

fwd-olni kellene a rendőrségnek is :K

(#71017) capulet75 válasza footy (#71014) üzenetére


capulet75
addikt

Ámen. :) Amikor megemlítettem a magas futásteljesítményt itt mindenki felhördült hogy neki van/tud ismerős/családtagnál csodkevesetfutott varázsautót. Akkor gondolom ez nem olyan ritka. Ha akad aki évi 10k kilométerrel használta (ami ezek szerint simán releváns) akkor az az "óriási furásteljesítmény" nincs 150k. :) 150k-nál már cserélve van a vezérlés, akkor ez is letudva. És nem kilométeróra állást veszünk hanem állapotot.

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#71018) #10726912 válasza footy (#71014) üzenetére


#10726912
törölt tag

Na de most akkor....nem 2000-es évjárattól akar vásárolni? (Azok az autók öregednek már kifelé), ja, hiszen 13 évesek...de ez mit számít? :F S nem állapotot vásárolunk? Honnan tudod, melyikben mennyi futott km van? Csak kérdem, nem flame...de ezeket emlegetik itt a fórum társak. :U S ezekkel kb egyetértek Én is... :B

(#71019) raczger válasza capulet75 (#70999) üzenetére


raczger
őstag

Az átlag legyen 8.5 max, Alpokban fullra megpakolva meg annyit fog enni amennyit, 4 emberre fognak eloszlani az útiköltségek, az már mindegy.

(#71005) capulet75: én évi 5ezer km-t bringázok, ahova lehet vagy gyalog vagy bringával megyek. Ismerek olyat, aki még a budira is autóval menne (meg le a boltba ami 5 perc gyaloglás lenne).

(#71012) kornelka: gondolkodtam én is benzin/gázon, sokáig az volt a koncepció, hogy egyből átalakíttatnám, de most, hogy tesóm autójával (Chrysler Stratus 2.5 LX) egyre több, gázhoz köthető baja van, kicsit bizalmamat vesztettem. Jó lesz nekem a benzin is.

Dízelt max akkor vennék, ha a kiszemelt autóból nem lehetne normális állapotú benzinest találni.

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#71020) capulet75 válasza raczger (#71019) üzenetére


capulet75
addikt

Vedd a Mazdát. :)

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#71021) Kornel válasza capulet75 (#71020) üzenetére


Kornel
veterán

mazda árából mennyivel fiatalabb mondeo-t vesz? :U
ha nem benzin/gázt, akkor sima 2.0 benzint, ami ha jól tudom mazda fejlesztés?

(#71022) -v- válasza Kornel (#71021) üzenetére


-v-
addikt

Ja, az mazzag motor

(#71023) footy válasza capulet75 (#71017) üzenetére


footy
addikt

Persze hogy van keveset futott autó, én is mondhatom anyám leonját 2001-es 83ekm-rel 1.4-es benzines. Családi baráttól véve szervízkönyvvel. De mi már nem vezettük a szervízkönyvet pedig csak a második tulajok vagyunk. Akkor mondjuk egy németből behozott Passat, ami ott egyébként is munkásautó mennyire lesz kevés futással és valós szervízkönyvvel? A 2.-3. tulaj általában valami török/szerb aki pörrent rajta egyet hogy hamar elmenjen. Persze hogy vannak üdítő kivételek és nem kmóra állást veszünk, de ha van egy 140ezret futott benzines vagy egy 400-at futott diesel akkor azért nem mindegy.
Ha van egy valós futásteljesítményed, az esetek 99%-ban akkor sem lehetsz biztos benne hogy mikor volt vagy volt-e már cserélve a turbo és a kettőstömegű. Annak az árát egy olyan korú autó pedig már nemigen hozza vissza. Főleg akkor nem ha valaki évi 10e-t megy és a fúrumtárs annyit adott meg.

(#71024) 8th válasza footy (#71000) üzenetére


8th
addikt

Miért ne? 1Z/AHU motoros VW TDI-t kell venni. Az egyszerű mint a Kiszel Tünde és lassan vas árban van minden többek között a motor és váltó alkatrészek is így ha idővel hozzá is kell nyúlni akkor sem kap szálkás agyfaszt. Kerülni kell a Pug 406 Break-et és hasonszőrű szopórollereket és nincs probléma. Nyugodtan lehet dízelt venni. 10e km alatt üzemanyagon simán megspórolja egy jobb casco árát.

(#71025) TaaT válasza mokus1 (#71010) üzenetére


TaaT
veterán

Milyen autó? Milyen motor? :)

Give them hell Ukraine!

(#71026) capulet75 válasza footy (#71023) üzenetére


capulet75
addikt

Amúgy az ilyenektől kapok agyfaszt:"Akkor mondjuk egy németből behozott Passat, ami ott egyébként is munkásautó mennyire lesz kevés futással és valós szervízkönyvvel?" Honnan a bánatból jönnek ezek? Van ezek közt is full extrás, normális állapotú darab. A nyugati országokban, ahol van pénz a fapadon túl, belefér a normális felszereltség meg a szervíz. A második tulaj nem feltétlen egy 18 éves boyracer vagy a sátán. Mindegy, tényleg fejezzük be. Nem értünk egyet, hát istenem, ez van. Minden esetre ha az ember utánamegy, bőven lehet találni normális autót.

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#71027) MunezXBK válasza capulet75 (#71026) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Ebben a topikban csakis sz@r lehet a dízel, nem vetted még észre? :D

(#71028) mokus1 válasza TaaT (#71025) üzenetére


mokus1
addikt

Volvo v40 2000-es 1,6os a 109Le-s kivitel. Most hogy nézegetem két olajat találtam külföldi és hazai forumokon amit használnak 10w40esből.
Mobil Super S
Castrol GTX
Ezek jó olajak? Vagy keressek valami mást? Jellemzően 15-25km-es távokon használom az autót.

(#71029) footy válasza 8th (#71024) üzenetére


footy
addikt

De a használt lendkerékkel mire mész? Mikor áll az autó akkor mivel jársz? Miért nem jó az hogyha kicsivel többet hagy ott tankolásnál és nincs szívás?

(#71026) capulet75
Én meg éltem németországban is és most ausztriában élek. Mikor a német csávó azt mondta hogy azért nem használ mosásnál öblítőt, mert drága, akkor szerinted belerakatja a kocsiba a jobb olajat?
Ez egy ábránd hogy ha van rá pénz ki is adják. Sokkal több a fillérb@szó mint magyarországon.

Másik érdekesség: A törökök mindig megnézik hogy volt-e már török tulaja a kocsinak és ha igen akkor az kizáró ok. :D

[ Szerkesztve ]

(#71030) footy válasza MunezXBK (#71027) üzenetére


footy
addikt

Nekem is szardiesel van :) Engem annyi zavar, hogyha valaki nem akar dieselt és nincs is rá szüksége, akkor azt nem kell a diesel felé terelni.

(#71031) mokus1 válasza mokus1 (#71028) üzenetére


mokus1
addikt

illetve még Castrol Magnatec Professional találtam.

(#71032) capulet75 válasza footy (#71029) üzenetére


capulet75
addikt

Én meg Dániában élek, és itt azért nem használnak öblítőt rengetegen (mi sem, és nem fillérb@sz..ból) mert mi a francnak még egy vegyszer a ruháinkra?(Mosószerből is kb a fele mennyiséget használjuk mint az előírt, és jé tiszta meg jé illatos). Láttam itt (rengeteg) olyan 10+ éves autót ami fantasztikus állapotban van (200k+ km után is.) 60km a német határ, ott is találnék ilyen szerintem.

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#71033) raczger válasza footy (#71030) üzenetére


raczger
őstag

Nincs bajom a dízellel, sokáig azt akartam, de ésszerűbb döntésnek tűnik a benzin.

(#71024) 8th: 406 break-kel mi a gond?

[ Szerkesztve ]

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#71034) TaaT válasza mokus1 (#71028) üzenetére


TaaT
veterán

Volvokat nem igazán ismerem, a 2 felsorolt olaj meg rész szintetikus.

Meg kéne keresni a motorod olaj szabványát és nézni bele valami full szintetikus cuccot. Amúgy mennyi volt az az olajfogyás?

Give them hell Ukraine!

(#71035) mokus1 válasza TaaT (#71034) üzenetére


mokus1
addikt

Rész szintetikusak nem ajánlottak?
1dl/1000km kb.

Szerkesztve: Total Quartz 7000

Igen de most cseréltek benne VVT kereket (70000Ft) és a nem jó olaj is közrejátszhatott. inkább egy olajcsere mint még egy kerék

[ Szerkesztve ]

(#71036) -v- válasza mokus1 (#71035) üzenetére


-v-
addikt

Hát az a jelentős olajfogyástól igen messze van :C Az kb. a szarjál rá magasról kategória, nem is érdemes vele foglalkozni.

(#71037) footy válasza capulet75 (#71032) üzenetére


footy
addikt

Na ez az, hogy nem mindegy az elv, de gondolom ti nem is 3 hétig jártok egy ingben mint 1-2 kölni kollégám. Persze hogy lehet találni jó állaoptú 10+-os autót, de nem ez az alap és attól hogy egy autó németből jön nem lesz automatikusan jó állapotú.

(#71033) raczger
Ne hagyd hogy az utópisztikus fogasztási adatok becsapjanak :K

[ Szerkesztve ]

(#71038) MunezXBK válasza footy (#71037) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

De automatikusan rossz sem.

(#71039) TaaT válasza mokus1 (#71035) üzenetére


TaaT
veterán

Azt nem mondanám, de inkább full szintetikus cuccot raknék bele (ahogy a sajátomba is azt teszem [link])

Az még egyáltalán nem vészes, 2 csere között kb lemegy minimumra.

Give them hell Ukraine!

(#71040) bitpork válasza capulet75 (#71032) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Én most jöttem vissza Dániából és a kocsik amik öregek , azok nagyon öregek és az állapotuk sem a legjobb...arról nem is beszélve hogy még aktívan nyári gumiznak...

Az meg hogy az öblítőből a fele megy felhasználásra...szvsz annak köszönhető hogy 1,5 liter öblítő majdnem 2500 forint a legnónémebb fajtából.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#71041) footy válasza MunezXBK (#71038) üzenetére


footy
addikt

Pont erről beszélt egy pár adással ezelőtt az égéstérben a becsületes nepper, az igazán jó vételek elmennek a belső piacon, a külföldi nepper már nem ér oda időben. Nem a java jut a magyar piacra.

(#71042) mokus1 válasza TaaT (#71039) üzenetére


mokus1
addikt

Értem. Biztos lecserélem az olajat, viszont ez egy renault motor akkor pl ez [link]
lenne a legjobb megoldás. Szintetikus és jó is hozzá. Egyébként 6000km-e volt olaj cserélve

(#71043) Laraxior


Laraxior
titán

Vegyetek Seatot :DDD

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#71044) TaaT


TaaT
veterán

Ja, amúgy ma majdnem megszívatott egy skoda fábiás. Nagyban előzök lakott területen kívül, erre az a menetirány szerinti bal oldalról ki akar fordulni elém, szerencsére időben észrevettem és egyből elkezdtem neki refizni így csak félig jött ki, én meg simán be tudtam fejezni az előzési manővert. :))

mokus1: Én nem erőltetnem a vastagabb olajat ha 5W30-al csak ennyit eszik. :) Főleg hogy tél van.

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

(#71045) Dluinet válasza mokus1 (#71028) üzenetére


Dluinet
nagyúr

5w-30 esetleg 5w-40 kell neked, ha van pénzed, akkor ENEOS Sustina

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#71046) mokus1 válasza TaaT (#71044) üzenetére


mokus1
addikt

Normálisak a szerelők azért hiszek nekik. Egyébként tényleg azt nem mondtam hogy gázos az autó.

(#71047) bandus válasza bitpork (#71040) üzenetére


bandus
veterán

dzsízüsz, te mikor vettél utoljára öblítőt? :D

mi coccolinot használunk, ráadásul a drágábbik sensation-t, aminek 500 ft litere :)

[ Szerkesztve ]

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#71048) capulet75 válasza bitpork (#71040) üzenetére


capulet75
addikt

Nem öblítőből, mosószerből használjuk a felét, és nem azért mert drága. Pedig nem a nonémet vesszük, :N Nem tudom ezeket az "nagyon öreg" kocsikat merre láttad, mert tényleg vannak itt nagyon öreg autók, de azokat nyáron használják csak, különben garázsban van mind. ( Döbbenet mennyi oldtimer van Dániában) Persze hogy van jó pár A Astra meg hasonlók, de a havi fizú felénél is kevesebbe kerülő kocsik tetemes része műszakilag rendben van. ( Muszáj mert a Politi kvára megQr.) Nyári gumit nem igen látok már kocsikon, pedig most is hat fok van, enyhébb itt a tél mint Magyarországon.

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#71049) bitpork válasza bandus (#71047) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Itthon. Aarhusban a Lidl volt a legolcsóbb, és ha kis kiszerelésűt vett az ember fia akkor bizony 40-60 dkk volt egy két literes nóném, de jelell ellátott. Ez szorzandó 40,3-mal. Akcióban volt 39,9 1,5 liter jel nélküli lötty. Ariel v hasonló bizony elszaladt 100dkk környékére is ha 5 literes volt. A munkám miatt nekem naponta kellett mosni.

(#71048) capulet75 : én naponta láttam az Aarhus elkerülőn lerobbant és otthagyott 10+ éves kocsikat. Napokig ott voltak. Egyszer valaki az egyiket fel is gyújtotta másnapra. A nyári gumit meg ráadásul nem is a régi kocsikon láttam, hanem jött ügyfelem a raktárba és a pár éves range roveren a mínuszok között (sac 3 hete) totál slimre kopott nyári volt. Meg ahol laktam az allroaddal bő másfél héten keresztül féltestvéri szeretetből én rángattam ki reggel és este a nyári gumis szomszédokat a lejtő aljáról. Ronde-ban laktunk béreltünk egy házat a tengerparton. Viszont Kínában nincs ennyi biciklis mint Dániában.

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#71050) deicide válasza capulet75 (#71005) üzenetére


deicide
veterán

Ez valóban nem jelent semmit. Én 10k km-t bringáztam idén, de az autóimba szumma belement 30k az ingázás miatt.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.