Hirdetés

2024. június 8., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#88951) tomcsi23 válasza runner 125 (#88950) üzenetére


tomcsi23
veterán

A svéd, meg a japcsi mellé csak kéne egy bajor is? :)

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#88952) Qru válasza fi:zi'k (#88936) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Maradj a talajon, ahhoz vegyél autót amire használod.

15k km belefér, mert annyi a gyári csereperiódus (bár maga a gyári olaj gyártója 12k km-eset javasol normál használat esetén). Eladás előtt nyilván nem cseréli le az olajat a tulaj...

#nincsbennetarcsi

(#88953) giigz válasza Qru (#88952) üzenetére


giigz
veterán

Dehogynem ;] Hát nem tudtad? Eladás előtt a tulaj vezérlés és motor-, váltóolajcserével kezd, aztán kicseréli az összes izzót az autóban, biztonságképpen pedig akksit, gyertyákat, összes folyadékot, fékbetét/tárcsa elől-hátul, és kormányt, váltót újrabőrözteti, autót políroztatja, waxoltatatja, nanotechnologóiás valamivel lekeneti. Ezután pedig az ársáv aljára meghirdeti az autót. ;]

(#88954) TaaT válasza giigz (#88953) üzenetére


TaaT
veterán

"Eladás előtt a tulaj vezérlés és motor-, váltóolajcserével kezd, aztán kicseréli az összes izzót az autóban, biztonságképpen pedig akksit, gyertyákat, összes folyadékot, fékbetét/tárcsa elől-hátul, és kormányt, váltót újrabőrözteti, autót políroztatja, waxoltatatja, nanotechnologóiás valamivel lekeneti."

Give them hell Ukraine!

(#88955) sasa134 válasza papa01 (#88945) üzenetére


sasa134
addikt

Ezekre nagyon hamar újra rá lehet költeni a vételi ár felét, szóval az előttem szólókkal egyetértésben nem javaslom.. Fájdalmas lehet a történet, ha 3M körül várjuk a csodát ezektől a prémium kocsiktól.

[ Szerkesztve ]

Avanti Roma

(#88956) giigz válasza TaaT (#88954) üzenetére


giigz
veterán

:D

Ha már WD, új részek mikor jönnek, lehet már tudni?

(#88957) Kornel válasza giigz (#88956) üzenetére


Kornel
veterán

Megane vajon lesz-e az új részekben? ;)

(#88958) TaaT válasza giigz (#88956) üzenetére


TaaT
veterán

A magyar wiki szerint a 10. évad a legfrissebb nálunk. :)

De tegnap vagy mikor pl saab 9-3 cabriót glancoltak, ami 8. évadból volt.

Give them hell Ukraine!

(#88959) giigz válasza Kornel (#88957) üzenetére


giigz
veterán

Én örülnék neki... :DDD

Lassan 20 éve jelent meg, valami lestrapáltat szépen felújíthatnának, jó kis francia kirándulásos műsor jönne ki belőle :)

Taat: Utolsó rész az S11E07, amiben az Amphicar kétéltű autó volt :)

[ Szerkesztve ]

(#88960) Kornel válasza giigz (#88959) üzenetére


Kornel
veterán

Elmehetnél szakértőnek :)

(#88961) fi:zi'k válasza Kornel (#88957) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Renault? ;]
Vagy ti nem a Walking Deadról beszéltek?! :))

[ Szerkesztve ]

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#88962) tomcsi23 válasza TaaT (#88954) üzenetére


tomcsi23
veterán

Ma is volt egy rész, 3 gen rx7, 2 turbós. Aszongya Ed, ha már nem működik a klíma, kiszereli az egész cuccot, mert úgy is csak visszafogja a gépet. ;]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#88963) TaaT válasza tomcsi23 (#88962) üzenetére


TaaT
veterán

Arról csak képeket láttam eddig. :)

Give them hell Ukraine!

(#88964) TaaT


TaaT
veterán

Give them hell Ukraine!

(#88965) Kornel válasza fi:zi'k (#88961) üzenetére


Kornel
veterán

[link]

TaaT: a szárny azért kell, hogy el ne szálljon az m15a a hatalmas nyomatéktól :)

[ Szerkesztve ]

(#88966) runner 125 válasza TaaT (#88964) üzenetére


runner 125
nagyúr

..természetesen a sok proli kiegészítő mellett vonóhorog is jutott rá, h a ganajt azért ki lehessen húzni a határig.

tomcsi

Áh, dehogy. Viszont ki nem izgul egy kb új M3-ra. :D

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#88967) tomcsi23 válasza TaaT (#88964) üzenetére


tomcsi23
veterán

Ez itt van az Andor u.-nál. :)

Runner: ofkorsz. :K

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#88968) neduddki


neduddki
nagyúr

HI!

nem akr vki egy ocos vackot? :- )

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#88969) parandroid válasza TaaT (#88964) üzenetére


parandroid
nagyúr

A virágos otthonkás néni vajon a tulaj (nemdohányzó, autót garázsban tartó, svájci doktornő)?

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#88970) zolikaDB válasza giigz (#88953) üzenetére


zolikaDB
veterán

Mondjuk, ha az enyemet piacra dobnam, ebbol csak a valtoszoknya hianyzik...
Osszes folyadek, szuro kb 2000 km-es, izzok ujak, fekek, futomu rendbevagva, 3 nyaras/teles gumik, ami a pinceben van, az leapolva (jo, van rajta egy kis rozsda, pedig 2 eve fujtam...), uj ablaktorlok (teszkos, de jobb, mint a bosch), akksi 3. eves, frissen toltve. Es kb 1 honapja waxoltam... Mi is a hiba, mi is....?
Valtoszoknya kopott, auchanos (de nem flitteres, meg racsingos) uleshuzatot elol kiszivta a nap. Dudagomb nincs kiszakadva.
Ennyit errol :)

(#88971) DeFranco válasza zolikaDB (#88970) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Eladó? Nem. Nuff said.

(#88972) neduddki válasza DeFranco (#88971) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI

higyne lenen elado megkinank egy normalsoi arral ugrana:- )))

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#88973) Kornel válasza neduddki (#88972) üzenetére


Kornel
veterán

öccáz :D

(#88974) neduddki válasza H A M M E R (#88886) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

nayon volt otrve: eleje, baloldal, teteje rogyott ~2eve mostanra lett hejreallitva, es a honda szabo arulja, ok rakrak rendbe gyari cuccokkal

udv

neduddki

mod: kornelka: ne szalgyunk a el: 300khuf:- )

[ Szerkesztve ]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#88975) tboy93 válasza zolikaDB (#88970) üzenetére


tboy93
nagyúr

Ezzel csak az a probléma, hogy ha tudtad volna előre hogy el fogod adni, akkor hidd el te sem cserélted volna ki mindezt amit itt leírtál:) Most éppen elhiszem hogy patent a verda, de nem is akarod eladni. majd amikor eljön a gondolat, akkor majd Te is mérlegelsz, hogy cserélj-e ablaktörlő lapátot meg vezérlést.

(#88976) vendingo


vendingo
veterán

Üdv

Ismerős venne autót max 1.4 milláért.

Családi autónak 3 ajtós suzuki swiftet szeretne venni zafira után....
Próbálom a helyes irányba terelgetni.
Ki mit ajánlana? Kombi nem kombi mindegy, a suzinál legyen nagyobb.
Azért szeretne suzukit, mert ismerősének is az van és azt mondta neki, hogy nagyon megbízható és keveset fogyaszt.
Opelt nem szeretne, mert a zafirának behalt a motorja. (csak 5-10 ezrekkel lépte túl az olajcseréket, a barátnője víz nélkül ment, és behalt a motor...az opel szar, nem kell neki olyan... )
Dízelt se szeretne, mert a zafira is az volt és sok volt vele a gond.... :W

[ Szerkesztve ]

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#88977) Damage401 válasza vendingo (#88976) üzenetére


Damage401
senior tag

Ha ennyire gondos "gazdaja" volt az autónak, akkor vegyen inkabb szobabiciklit. Azert a kötelező dolgokat adjuk mar meg az igaslónak. Gondolom a szuzit is azért akar venni,mert egy olajjal is kimegy a világból, meg tankolni kell mert jo magyar igényetelen autó.

Siemens MC60>Sony Ericsson K300i>Sony Ericsson K750i> Sony Ericsson C902> HTC Desire > Nokia C7> Sony Ericsson Neo>Sony Xperia P>HTC Desire X> Sony Xperia L>Nexus 4>LG G2>Sony Xperia Z1 Compact> Sony Xperia Z3 Compact> Apple Iphone 6>Sony Xperia Z5 Compact>Samsung S7

(#88978) runner 125 válasza vendingo (#88976) üzenetére


runner 125
nagyúr

Jazz?

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#88979) Kornel válasza Damage401 (#88977) üzenetére


Kornel
veterán

azért az is tévhit, hogy azok mindent kibírnak.
főleg az újak, ugyanúgy érzékeny motorok, mint egy honda vagy toyota.
talán régen az ezres többet kibírt, de azt is csak egy darabig.
most jönnek elő a sokadik tulajnál a gondok, naponta írják suzuki fórumon, hogy generálozni kell a motort a régi swiftbe, mert ugye addig jár a korsó a kútra, amíg el nem törik.

(#88980) vendingo


vendingo
veterán

Találtam neki kettő ígéretesnek tűnő Bora 1.6-ot a közelben, meg egy focus-t.
Messzire se szeretne menni, szóval nagyon be van határolva az autóvétel...

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#88981) sasa134 válasza vendingo (#88980) üzenetére


sasa134
addikt

Az az 1.6-os öreg VW motor sokat eszik de legalább nem megy (volt, meg van is a családban), szereti csipegetni az olajat.
Mint mindent, azt is ki lehet nyírni, de amúgy egy megbízható motor ( tipikus hibája az alapjárat ingadozás).
Én is Jazz-t , vagy mondjuk egy Corollát javasolnék. Meg egy " Autókarbantartás alapok" kézikönyvet.

Avanti Roma

(#88982) tboy93 válasza Kornel (#88979) üzenetére


tboy93
nagyúr

Inkább a 1.3 16V-vel vannak gondok, mindenkitől ezt hallom. Az 1.0, 1.3 8v-vel nem sok gond van még most sem.

karbantartásról jut eszembe, tegnap FNC fészbuk csoportban kiírja a gyerek, hogy gyűjtést szervez magának fékbetétre :DDD több se kellett a népnek szétszedték rendesen :C

[ Szerkesztve ]

(#88983) Damage401 válasza Kornel (#88979) üzenetére


Damage401
senior tag

Értem én mit írsz, csak arra akartam reagálni bármilyen "igénytelen" is egy autó, benzin/gázolajon kívül igényel még törődést. Szuzit meg azért írtam, mert az ismeretségi körömben mind így gondolják, hogy csak tankolni kell, többi nem számít. Kérdező írta, hogy mi a helyzet, de mikor leírta hogy csereperiódusokat meghaladva vizet forralva megyünk az autóval, az kicsit sok volt reggelre a gyomromnak :) Mert ha valaki autót vesz és felelősséggel tegye. Persze ezt csak én gondolom így, meg akik szeretik ha az autója rendben van. Sok olyan van, hogy csak mennyen kitérdelek hogy a futómű életveszélyes megy ez még. Próbálok rávilágítani egy olyan részre, hogyha valamit használok nem csak a saját biztonságom legyen meg hanem a másoké is.

Szerk.: Tudom kioktatásnak hat. De mindenért felelősek vagyunk mi magunk. Látom itt a fórumon mert csak Read-only van, hogy többek között itt igen gondos gazdák lehetnek az autóknak. Még a Megane is :)

[ Szerkesztve ]

Siemens MC60>Sony Ericsson K300i>Sony Ericsson K750i> Sony Ericsson C902> HTC Desire > Nokia C7> Sony Ericsson Neo>Sony Xperia P>HTC Desire X> Sony Xperia L>Nexus 4>LG G2>Sony Xperia Z1 Compact> Sony Xperia Z3 Compact> Apple Iphone 6>Sony Xperia Z5 Compact>Samsung S7

(#88984) tboy93 válasza Damage401 (#88983) üzenetére


tboy93
nagyúr

Az ilyen ember vegyen Teslát, azon tényleg csak féket meg gumit kell cserélni:) és nem haragszik meg a sok rövidtáv miatt vagy hogy leállítod az autópályán és nem hagyod visszahűlni a turbót.

(#88985) Damage401


Damage401
senior tag

Bocsánat nem mennyen (nem a mennyországba) Hanem menjen :D :D
Teslaval én is közlekedni nagyon bejövős. :)

Siemens MC60>Sony Ericsson K300i>Sony Ericsson K750i> Sony Ericsson C902> HTC Desire > Nokia C7> Sony Ericsson Neo>Sony Xperia P>HTC Desire X> Sony Xperia L>Nexus 4>LG G2>Sony Xperia Z1 Compact> Sony Xperia Z3 Compact> Apple Iphone 6>Sony Xperia Z5 Compact>Samsung S7

(#88986) vendingo válasza sasa134 (#88981) üzenetére


vendingo
veterán

Már a 2. golfom van 1.6-al. Volt 8v és 16v is.
A 8v-re nem emlékszek már, de a 16v egyáltalán nem csipeget olajat.
Tény, hogy fogyaszt és nem megy, klímával meg majdnem vissza gurul dombnak felfelé, de szerintem egy jó konstrukció. Nekünk bevált.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#88987) jozefgucci1 válasza sasa134 (#88981) üzenetére


jozefgucci1
addikt

+1 a Corollára ! Nekem az volt és nagyon megbízható a gépezet a kötelezőkön kívül nem kelett hozzányúlni a tíz év alatt . Mindenből a gyárit kapta mindíg az is igaz . Előtte stiftem volt azt is szerettem nagyon de fapad a corollához képest .

Origin :jozefgucci1980 , Cod =játszótéri mászóka színekkel operáló, vérpistikebőszítő játékmenet...

(#88988) #10726912 válasza zolikaDB (#88970) üzenetére


#10726912
törölt tag

Tedd fel a tiedet a hahura a legkisebb árral... ;] meg cserélj váltószoknyát. :D

(#88989) ReSeTer


ReSeTer
senior tag

Először is, autóvásárlás helyett vágd pofon. Majd ha észhez tért, akkor elmagyarázod, hogy az autó nem csak üzemanyaggal megy. Ugyanúgy ahogy ő se csak kajával, hanem néha azért kell vitamin meg gyógyszer is.

Ha van autóra 1 milliója akkor van olajra is pénze.

(#88990) sasa134 válasza vendingo (#88986) üzenetére


sasa134
addikt

a 8V csipeget ...nem is kicsit, ez általános jelenség

Avanti Roma

(#88991) neduddki válasza sasa134 (#88990) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

mit varsz egy 30 eves kontrukcijotol?

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#88992) Qru válasza vendingo (#88976) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jazz. Jobban pakolható mint a Corolla családi autónak jobb választás és szintén igénytelen a szó pozitív értelmében. Bár némi odafigyelés annak is kell (olajcsere időben stb).

#nincsbennetarcsi

(#88993) sasa134 válasza neduddki (#88991) üzenetére


sasa134
addikt

Semmit, tényt közöltem.

Avanti Roma

(#88994) Kornel válasza neduddki (#88991) üzenetére


Kornel
veterán

semmit se, ahogy írta is, de ennyi pénzért lehet jobbat is venni.
ld. írták a jazz-t.
az nem 30 éves konstrukció :K

(#88982) tboy93 : ha tudnád, hogy mennyi ezres meg 1.3 8v is motorcserés lesz.
fb csoportban mindennapos kérdés, hogy bontott motor vagy felújítás?
szerintem pont az lett a végük ezeknek a kocsiknak, hogy híresen igénytelenek, ezért így is bántak velük. olaj nem kell bele, mert drága, stb.

[ Szerkesztve ]

(#88995) TaaT válasza sasa134 (#88981) üzenetére


TaaT
veterán

Mondjuk először ki kéne találni hogy Vendingo meg te melyik 1.6-os motorra gondoltok, mivel tudjuk hogy 2félével forgalmazták idehaza. :)

Az utolsó mondatoddal viszont nagyon egyetértek, itt a fórumban is sokszor felmerülnek olyan kérdések amik általánosságban a fedélzeti irodalomban megtalálhatók. [link]

Igaz, mivel ezek a fedélzeti irodalmak tartalmazzák a kilométer állást is, elég gyorsan kukázódnak a nepperek és vagy a tulajdonosok által.

Give them hell Ukraine!

(#88996) tboy93 válasza Kornel (#88994) üzenetére


tboy93
nagyúr

Ismerősi körben sok 1.0 - 1.3 8v van és nincs bajuk, bár az igaz, hogy mindenki cseréli az olajat rendeltetésszerűen. Én váltóproblémákról többet hallottam (régi swiftnél is, újnál meg aztán főleg), bár valószínűleg az is azért hullik szét, mert nem cserélnek benne olajat. :(

[ Szerkesztve ]

(#88997) Kornel válasza tboy93 (#88996) üzenetére


Kornel
veterán

regi swiftnek gyakorlatilag nincs baja, ha rendesen karbantartod, egyedul a gatlok miatt volt visszahivas, illetve rohadnak rendesen mar 15+ ev korul.
uj swiftnek a valtoja eleg gyengusz, egyszeruen szar, akkor is tonre mehet, ha csereled az olajat benne, ha meg nem, akkor tuti kuka lesz. ezeknek meg az a szerencsejuk, hogy viszonylag fiatalok, igy nem hajtottak meg szet oket annyira.
viszont a regi swiftek zomet mar teljesen lelaktak, nem szervizelik, es csodalkoznak, ha el kell bontani.
minden autoval torodni kell, meg azokkal is.
egyebkent tenyleg rohadt sokat kibir, en az ezresnen 10 helyett 15 ezrenkent csereltem olajat, igaz szintetikusat, de azt nem hiszem, hogy sok kocsi kibirta volna, amikor ugy mentem az vele a vizatfolyasokon, hogy a motor 2/3-aig ellepte a viz, a hofokmutato ugy esett nullara, hogy csak na. ezt egymas utan vagy 10-szer :D ja es a valtoba is befolyt a viz, megse lett baja.
mit csinalhatnak vajon az olyanok, akiknek motort meg valtot kell cserelni? :D

(#88998) sasa134 válasza TaaT (#88995) üzenetére


sasa134
addikt

1.6 8V (R4) -ra gondoltam - de ebből is van mondjuk 101 lovasból 3 féle 135 és 140-es nyomatékkal (ez utóbbiból 2 féle, más fordulaton adják le a maxot), illetve 102 lovas 148Nm-es, nekem ez utóbbi volt, Audiban, és ette.
Borában apósnak szintén, abban a 101-es volt. Ez ezzel jár. A 16 szelepesnél nem tudom, mi a helyzet.
Amúgy megbízható motorok, jó értelemben igénytelenek.

Avanti Roma

(#88999) TaaT válasza sasa134 (#88998) üzenetére


TaaT
veterán

Én az 1.6 8V-s motorokat mind egy kalap alá veszem, kicsi a különbség köztük. Ahogy az 1.6 16V-sek is nagyon egyformák (kivéve FSI).

A 16V-sek nem nagyon eszik az olajat, legalábbis nemigen hallottam ilyenről. És szigorúan 1.6-ra gondolok, nem 1.4-re.

Give them hell Ukraine!

(#89000) sasa134 válasza TaaT (#88999) üzenetére


sasa134
addikt

Volt sajna 1.4 -esem (16V, 75 ló, egy 3 éves Poloban), és az is ette :O

Igazából már nem sok benzinmotort vennék meg a VW palettáról, talán csak a 2.0 TFSI-t, ha nagyon új.

[ Szerkesztve ]

Avanti Roma

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.