Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#70001) neduddki válasza Dr.FantastiK (#69998) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

oleg erdeke slennmert a hellanak csak egyfajta flex-e van a kereskedok szernt is

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#70002) szőröscica válasza BNM (#69999) üzenetére


szőröscica
addikt

Én 1.5-ös dízel Citroen Saxot néznék a helyedben.

Ha benzines, akkor Swift, vagy Corolla, Civic, Almera.

(#70003) neduddki válasza BNM (#69999) üzenetére


neduddki
nagyúr

Hi!

mennyi pizi?

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#70004) m3tr0 válasza giigz (#70000) üzenetére


m3tr0
senior tag

atyaúristenteténylegszemellenzősrönómegánfanvagy.... :W :W :W

https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/mazda/mx-5/mazda_mx-5_coupe_1.8i_16v_revolution-20518846#sid=b13b1a91-1e0f-480c-b898-8b9bfb218ee3

(#70005) giigz válasza m3tr0 (#70004) üzenetére


giigz
veterán

Csak miattad irom :D

Egyenkent viccet felreteve a Civic is vagy valami mas japo is jo lehet neki :K

(#70006) BNM válasza neduddki (#70003) üzenetére


BNM
csendes tag

300k lenne a határ mert ha össze töröm akkor ne fájjon a szívem. Ja azt elfelejtettem írni hogy friss jogsival venném :)

(#70007) neduddki válasza BNM (#70006) üzenetére


neduddki
nagyúr

hi!

buzuki

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#70008) BNM válasza neduddki (#70007) üzenetére


BNM
csendes tag

Hát igen. Lehet hogy az lesz. Föld utat mennyire bírja ? Mert én sajnos olyan helyen lakok...

(#70009) szőröscica válasza BNM (#70008) üzenetére


szőröscica
addikt

Oda lehet jobb lenne egy ilyen: [link]

Vagy ha esőben is közlekedsz és nem akarod, hogy folyton kicsavarja a szél az esernyőt, akkor: [link]

Viccet félretéve. Nézd meg az 1.5 dízel saxokat is, annál takarékosabb kisautót nem nagyon találsz és szögegyszerű a technika.

(#70010) baryll válasza BNM (#70008) üzenetére


baryll
tag

Ezek nem földútra lettek kitalálva. Oda lada niva kell. Esetleg egy samara, de sárban már az is elakad. A suzuki-nak alacsonyan van az alja. Ha viszont közel van a kövesút, és odáig elmegy, akkor már a suzuki az
egyik legjobb választás.

(#70011) hobizoli válasza Kornel (#69934) üzenetére


hobizoli
nagyúr

0-100-ban a kisturbosok nem annyira jok, mint pl 80-120-ban
Ugyanis 1-sben nincs -szamottevo- turbonyomasuk, csak 2-stol

a masik meg, hogy pl a 201m-s drag-nal, ahol egy atlagnal kicsit jobb motorizaltsagu auto 10-11sec-t megy a nem boyracer safjorral is tipikusan 100-110km/h koruli ET-vel, tehat a meres alkalmas arra is akar, hogy a 0-100-s sprinteket szemleltesse a valosagban, ott 0.1sec diffi is kb egy autohosszt jelent, ami kb 4 meter differencia

ugyhogy amikor tizedmasodepercekrol beszelunk lefikazva, hogy az a 0.3-0.4sec az semmi, akkor jo tudni, hogy pl 4 tized sec kulonbseg a ket auto kozott , az mar kb egy nyerges kamion szerelveny hossza a pottal, ami eleg latvanyos tud lenni a valosagban :K

több drón kell ;P

(#70012) hobizoli válasza szőröscica (#70009) üzenetére


hobizoli
nagyúr

vagy a 1.5D 106-s pözsókat, ami tökugyanaz, csak ezt a tulajdonságát kevesebben ismerik

több drón kell ;P

(#70013) hobizoli válasza 8th (#69938) üzenetére


hobizoli
nagyúr

a kisturbost is vissza lehet szurni 3-ba, es akkor megint hol van az a szivo? ;]

több drón kell ;P

(#70014) hobizoli


hobizoli
nagyúr

[link] :DDD

több drón kell ;P

(#70015) DeFranco válasza hobizoli (#70014) üzenetére


DeFranco
nagyúr

ez szerintem nem túl mulatságos...

(#70016) BNM válasza hobizoli (#70014) üzenetére


BNM
csendes tag

Tuti meghalt benne valaki

(#70017) neduddki


neduddki
nagyúr

HI!

na ennek most mi ertlem vot?

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#70018) Qru válasza neduddki (#70017) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Kellett vmi a címlapra. :D

#nincsbennetarcsi

(#70019) footy válasza DeFranco (#69924) üzenetére


footy
addikt

Nem tudom mennyire van kihegyezve, hogyha azt nezzuk, hogy 2.0-bol 120 loerot hoztak ki. :U
Az illesztesek engem is aggasztanak, azt mar irtam korabban.
akár véletlen hiba folytán, és ha ott elszáll valami, akkor vihet sok mindent Ez pont a turbosra jellemzo.
Ott meg ugye hozza jon az hogy hideginditasnal altalaban a turbo kapja utoljara a kenest pedig az progo a legnagyobb fordulatszamon.

plusz pont a végletekig reszelés olyan gyártási pontosságot követel, amit később (mire megveszed) az aftermarket gyártók nem fognak (és akarnak) majd hozni
Motorbol szerintem nincs aftermarket ;)

(#69925) !Overdose!
Egyetertunk, viszont a motorkarakterisztikarol nem talaltam kepeket se a TSI-nel se a Skyactive-nal.

(#69928) hobizoli
A Bravokat nezegettem, mert nagyon tetszik a forma es a digo verdakkal sincs semmi bajom. (Ha a 156-nak nem lett volna szar a torestesztje, akkor azt vettem volna 1.9JTD-vel). A fogasztas viszont nem tul barati a 1.4T-nel, nalam ezert esett ki.

(#69943) neduddki
Nekem tetszik az irany :K

[ Szerkesztve ]

(#70020) vendingo válasza BNM (#69999) üzenetére


vendingo
veterán

Renault Twingo 1.2 16v?
Nekem 5.5-nél nem evett többet se városban, se pályán, olcsó pénzért lehet kapni és mégse suzuki

[ Szerkesztve ]

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#70021) runner 125 válasza DeFranco (#69994) üzenetére


runner 125
nagyúr

IT-Kereskedelem.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#70022) giigz válasza vendingo (#70020) üzenetére


giigz
veterán

130-nál 5,5-nél többet eszik.

(#70023) deicide válasza giigz (#70022) üzenetére


deicide
veterán

A csóró ingázóknak (nekem is) a pálya 100km/h-t jelent az esetek nagy részében, mert a munkáltató nem téríti. A 130 vs 100 az én Sukoró-Budaörs távomon 6 perc, a fogyasztáson meg spórolok 13-14k-t/hó. Úgy meg meglehet pályán is az 5.5 nála. :)

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#70024) szőröscica válasza deicide (#70023) üzenetére


szőröscica
addikt

Ja, ha nem sietek én is óra szerint 120 tempomatra állok rá, akkor elketyegek nagyon baráti fogyasztással, ha meg menni kell, hát menni kell. :)

(#70025) giigz válasza deicide (#70023) üzenetére


giigz
veterán

Ha valaki azt írja, hogy pályán ennyi a fogyasztás, akkor mehet a városban is, meg országúton is, az arra fog vonatkozni, hogy 120-140 km/h mellett mennyit eszik a kocsi.

Ha a pályán megy 90-100-zal, akkor azt úgy érdemes írni, hogy országúti fogyasztás ennyi és annyi.

Vagy ez csak nekem lenne így egyértelmű, és csak engem téveszt meg az, hogy pályán 5,5 a fogyasztás? Mert akkor nekem pályán 5 liter alatt van 60-70 km/h-nál, csak ezt ugye már nem írom ki...

(#70026) ABE válasza vendingo (#70020) üzenetére


ABE
őstag

Az 5.5 országúton reális lehet, városi-elővárosi fogyasztásra inkább 6.5, autópályán pedig simán bekapja a 7 litert 130 körül.

[ Szerkesztve ]

(#70027) vendingo válasza ABE (#70026) üzenetére


vendingo
veterán

Nekem soha az életben nem evett 7 litert.
Mindig fullra tankolom és városba kavarogva is 600km-et, pályázva is 600km-et és országútón is 600km-et tudtam menni egy tankkal +-30km.

Ezt soha nem hiszi el nekem senki, pedig így van, sok ezer km-et tettem meg vele, tudom mik az adatok.

Pl idén voltam rovinjba 590km soprontól, kereken 1 tankkal mentem le még ott kanyarogtam egy kicsit és utána tankoltam.

A pálya azt jelenti, hogy 120-140 között.

[ Szerkesztve ]

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#70028) deicide válasza giigz (#70025) üzenetére


deicide
veterán

Én is úgy szoktam értelmezni, ahogy Te írtad, csak lehet, hogy a pálya neki is azt jelenti amúgy, amit nekem.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#70029) Revolit


Revolit
senior tag

Villámkérdés: Mehetek végig a kis-körúton egy csomagért, mikor érdemes menni így pénteken? Munka után az halál, ilyen 2-3 óra magasságában járható? (Azt leszámítva, hogy az már művészet milyen szarul vannak ott a lámpák összeszinkronizálva...)

(#70030) deicide válasza Revolit (#70029) üzenetére


deicide
veterán

Más alternatíva nincs? A kiskörút a Szabihíd felől agyrém, visszafelé annyira nem gáz.

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#70031) ABE válasza vendingo (#70027) üzenetére


ABE
őstag

Oké, 40 literes a Twingo tankja, mész vele 600 km-t, mondjuk tudsz belenyomni 37 litert tankoláskor, ez még mindig 6.2-es fogyasztás, ami messze nem 5.5.

(#70032) deicide válasza ABE (#70031) üzenetére


deicide
veterán

Gondolom ha 5.5 jött ki, akkor nem fért bele 37 liter, csak 33.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#70033) TaaT válasza giigz (#70025) üzenetére


TaaT
veterán

"Mert akkor nekem pályán 5 liter alatt van 60-70 km/h-nál, csak ezt ugye már nem írom ki..."

Pályán azért lehet 100-al menni a szélső sávban a kameszok és a lassabb kisteherek között. Én is mentem már úgy a dájzel kettesgolffal, az nem szereti a 100-nál nagyobb tempót :)

Többieknek.

Vélemény? :DDD A tervezők ezúttal elektromos turbófeltöltőt használnak...

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

(#70034) ABE válasza deicide (#70032) üzenetére


ABE
őstag

Hát igen, az egy tankot sokféle módon lehet értelmezni. Nekem azt jelenti, hogy kigyulladt a lámpa, utána megyek vele még egy kicsit, aztán fullra nyomom. Olyankor meg több megy bele, mint 33 liter. Mondjuk különösebben nem akarok vitába belemenni, viszont 12 éve van Twingónk, és nem tartom reálisnak az állítást, hogy 5.5 fölött nem fogyaszt.

(#70035) deicide válasza ABE (#70034) üzenetére


deicide
veterán

Nyilván ha más a tapasztalatod, akkor nehéz elhinni. Ami biztos, a GTC-m se fogyaszt 5.5-öt, sőt még óvatos autópályával sem nagyon megy 8 alá. :DDD

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#70036) Revolit válasza deicide (#70030) üzenetére


Revolit
senior tag

Igen, én is kerülném, valszeg nagykörút felől támadok inkább :)

Google maps traffic-ot szoktam nézni, de nem mondanám túl pontosnak. Az elmúlt időszakok alapján kalkulált forgalom meg kész, állandóan alábecsüli.

(#70037) szőröscica válasza Revolit (#70036) üzenetére


szőröscica
addikt

Használj Waze-t!

(#70038) -v- válasza szőröscica (#70037) üzenetére


-v-
addikt

+1

(#70039) vendingo válasza ABE (#70034) üzenetére


vendingo
veterán

Már pedig nekem ennyit fogyaszt.
Neked mikori évjárat van milyen motorral?
Nekünk 11 éve van twingonk. 2002-es 1.2 16v.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#70040) giigz


giigz
veterán

Nem tudnám azt mondani, hogy rosszul néz ki. Kívül belül eléggé el lett találva :)

(#70041) runner 125 válasza giigz (#70040) üzenetére


runner 125
nagyúr

Cseréld le a mostanit, állítólag ezen már át is látni.

;]

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#70042) Laraxior


Laraxior
titán

Valaki magyarázza már el nekem, hogy egyirányú utcában, lakóházak, kapubejárók mindkét oldalon, az egyik oldalra felváltva vannak felfestve az "X"-ek, és a parkolóhelyek, itt lakom, de nem akarok mindig beállni az udvarra, állhatok az X-re vagy se? Egyszer álltam fizetős helyen, de nem váltottam jegyet, megbüntettek, oké, nincs is ezzel gond, mindig az "X"-en állok, majdhogynem a kapunkkal szemben, de sose büntettek meg.
Ma kijött a vénasszony, hogy kihívja a rendőrséget, és majd ők megbüntetnek. Máshova nem tudok állni, max másik utcában, ami nemigazán szerencsés :W

Kb így fest az utca:

Az alsó vonalon bejelöltem nagyjából, hogy hol a kapunk, pont nem szerencsés, mert a másik oldalon is velünk szembe van, így ha a szembe szomszéd, nem az "X"-re áll, akkor nekem elég ki-bejönni az udvarba, tekintve, hogy az utca épphogy autószéles, itt vitték le a visszapillantóm is.
Amit jelöltem piros kérdőjellel az a kérdéses dolog. Van ott kapu, kijáró, de odabasztak valami sövényt, tehát nem használják, ergo ők nem jönnek ott se ki se be.

[ Szerkesztve ]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#70043) raczger válasza Laraxior (#70042) üzenetére


raczger
őstag

Én úgy tudom, hogy megállni szabad, de várakozni nem. Pontosabban akkor állhatsz meg ott, ha nem zavarod az ott lakókat a ki-be járásban. Gondolom te várakozásról írsz, azt úgy tudom, hogy nem szabad.

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#70044) Laraxior válasza raczger (#70043) üzenetére


Laraxior
titán

Aszonta az öregasszony, hogy az forgalom elől elzárt terület, nem akartam vele vitatkozni, hogy az a csíkos terület, nem az "X".
Nem is akadékoskodtam, de tényleg ültettek egy sövényt oda, elé is tettek pár nagyobb követ, hogy ne tapossa le az autó, figyeltem rá, hogy a kövekhez se érjek, nem tudom mi a zavaró neki, hogy rendőrséget akart hívni. Mondjuk mindenki az "X"en áll, mert ott nem kapunk büntit...de lehet az lesz a legegyszerűbb, ha veszek egy éves parkolóbérletet. Nem tudom mennyi lehet, de gondolom tizenpárezer forint, nem a világvége, és akkor meg van oldva a gond. :R

(#70045) mukibuci: Egy Lexus-ba szállt ma be, úgyhogy nem hiszem, hogy rászorulna a virágra meg a csokira :DDD Mondjuk csak egy 220d volt, de attól még Lexus.. :D

[ Szerkesztve ]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#70045) mukibuci válasza Laraxior (#70044) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

vigyél az öreglánynak virágot meg csokit ;)

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#70046) raczger válasza Laraxior (#70044) üzenetére


raczger
őstag

Hát igen, ha forgalomtól elzárt terület lenne, akkor be se hajthatnál a kapun :DDD Valószínűleg azért nem büntetnek érte, mert látják, hogy nincs használva a kapu, vagy észre sem veszik, de szerintem jogosan büntethetnének emiatt.

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#70047) sdd2


sdd2
veterán

Üdv!

Milyen kocsit érdemes venni 300 ezer Forint környékén ami nem eszik olyan sokat és nincs szétrohadva, stb és az alkatrészek sem olyan drágák hozzá. Dízelt kerülném, ha részecskeszűrő van benne.

Jó térerőt mindenkinek. iPhone 15

(#70048) neduddki válasza sdd2 (#70047) üzenetére


neduddki
nagyúr

H!

-41:- )

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#70049) giigz válasza sdd2 (#70047) üzenetére


giigz
veterán

Swift, Saxo, 106

[ Szerkesztve ]

(#70050) !Overdose! válasza sdd2 (#70047) üzenetére


!Overdose!
őstag

300k-ért szerintem nem is kapnál DPF-s dízelt. :DDD

Swift. :K

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.