Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#89651) DeFranco válasza bitpork (#89648) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Lefelé állít, felfelé nem. Ha 95-höz állították be a gyárban, akkor 95-ről le tud lépni 91-re, felfelé 98-ra nem.

Azt nem tudom, hogy melyik motort milyen oktánszámhoz állítanak, ezt majd egy okos megmondja, én csak az értő olvasást gyakorlom. Feltételezem 95-höz vannak belőve ezek a 7-15 éves motorok amikkel mi járunk, kivéve a megánt, annak még hondaféltengelyt is beletömhetsz a tankjába, azzal is elmegy.

(#89652) kalmanchris válasza neduddki (#89623) üzenetére


kalmanchris
tag

Igen... ismét egy nem kellően megalapozott műszaki ismeretekkel megírt cikk a totalcar-tól, tévhitekkel vegyítve.

(#89653) Kornel válasza DeFranco (#89651) üzenetére


Kornel
veterán

az enyém pl. 95-re van optimalizálva könyv szerint is.
nem hinném, hogy a múltkori 4,51-es országúti átlagomat báemilyen evoneovpowermaxmotionszázezermegmégegyhiperszupermegaplus benzin csökkenteni tudta volna ;]

(#89654) sasa134


sasa134
addikt

Urak, vezetett már vki Mitsubishi ASX -et? vélemény?

Avanti Roma

(#89655) -v- válasza giigz (#89650) üzenetére


-v-
addikt

Enyembe mm100 megy, de ez ismeri is ... amugy mm-el jobban fogyaszt az enyem, az a tapasztalat, szal azok az adalekok csak csinalnak valamit vagy faszom tudja, de ez a tapasztalat. Viszont ha nem ismeri a motorvezerlod a 95nwl magasabbat, mindegy mm95 v 100, vpower 95 v 100 megy bele, semmit nem profitalsz a magasabb oktanszambol ...

(#89656) Kornel válasza -v- (#89655) üzenetére


Kornel
veterán

viszont a jobb adalékokból még lehet előny. csak kérdés, hogy megéri-e.

mod:
szakértőktől kérdezem, a modern motorvezérlők is alkalmazzák ezt a plusz benzinbefecskendezéssel való henger hűtést, ugye?

[ Szerkesztve ]

(#89657) DeFranco válasza -v- (#89655) üzenetére


DeFranco
nagyúr

tedd hozzá, hogy a tiéd sportváltozat

(mondjuk lehet mindegy is hogy hozzáteszed-e)

@kornelka: meg is kéne nézni az enyém mire van. mondjuk így is úgy is 95-öst kap, csak kérdés milyet. nekem a shell nem jött be a zuglói kúton.

[ Szerkesztve ]

(#89658) Damage401 válasza -v- (#89655) üzenetére


Damage401
senior tag

No ha már feldobtad a labdát. 2003 G Astramhoz hol tudnám megnézni, hogy mit érdemes tankolni bele (Az oké hogy én valamelyest megérzem, a jobb eltud égni a benya benne) Viszont használtató, így a kiskönyvek amiből okosabb lennék nincs benne. Van erre valamiféle honlap?

Siemens MC60>Sony Ericsson K300i>Sony Ericsson K750i> Sony Ericsson C902> HTC Desire > Nokia C7> Sony Ericsson Neo>Sony Xperia P>HTC Desire X> Sony Xperia L>Nexus 4>LG G2>Sony Xperia Z1 Compact> Sony Xperia Z3 Compact> Apple Iphone 6>Sony Xperia Z5 Compact>Samsung S7

(#89659) -v- válasza DeFranco (#89657) üzenetére


-v-
addikt

Mindegy igen mert gyarilag ez se ismerne

(#89660) DeFranco válasza -v- (#89659) üzenetére


DeFranco
nagyúr

nem mondod :DDD tényleg?

és mit csináltatok, megtanítottátok rá? hogyan?

(#89661) kalmanchris válasza Damage401 (#89658) üzenetére


kalmanchris
tag

Talán a kezelésijében. Az enyémben így van: 95-98 ólommentes, majd megemlíti, hogy "a gépkocsi kényelmesebb használata érdekében 98-as oktánszámú üzemanyag használata javasolt."

(#89662) Kornel válasza kalmanchris (#89661) üzenetére


Kornel
veterán

és mivel 98-as nincs, így tankolhatsz 100-ast :D

mod: vaj'h jövő héten mi lesz a címlapos írás a TC-on? :D
neduddki? ;]

[ Szerkesztve ]

(#89663) -v- válasza DeFranco (#89660) üzenetére


-v-
addikt

Hat mar ezer eve nem a gyari progi van rajta

(#89664) Declare


Declare
őstag

Dizelnel lehet jelentösege a premium szlötyinek? Vagy ott csak a hidegtürese jobb es annyi?

(#89665) footy válasza DeFranco (#89651) üzenetére


footy
addikt

Nekem volt egy 2005-os Fabiam 100 lovas 1.4-gyel. Abba 98-as(vagy 100as?) kellett, a 95-ossel az elso par utem kopogos volt inditas utan, de a teljesitmenyben nem sok kulonbseget lehetett erezni.

(#89666) Laraxior


Laraxior
titán

Computerrel ki lehet olvasni h milyen oktanszamokat ismer a motorvezerles? Vagy le van irva a kiskonyvbe is?

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#89667) Qru válasza -v- (#89655) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nálam csak min (91 oktán) van megszabva, meg, hogy max 10% lehet a benyó etanol tartalma. Sima 95-öset kap, a 91-hez képet az is prémium. :DDD

Vezérlés csere: Igen, az zsebbenyúlós valóban. Mert 100k km-ernél van nagyszervíz az 250-290k között van szervíztől függ, meg attól is, hogy gyári vagy utángyártottat rakatsz bele .
Ebben benne van a komplett vezérlés csere vízpumpával, fesztítőgörgőkkel, a 4 gyertya cseréje, mind a 3 difi olaj cseréje, a hűtőfolyadék csere, váltó olaj csere, motorolaj és az összes szűrő cseréje (pollen, levegő, benzin).

#nincsbennetarcsi

(#89668) Damage401 válasza kalmanchris (#89661) üzenetére


Damage401
senior tag

Írtam is hogy használt-autó. Így az ilyen kis kézikönyve nincs meg.

[ Szerkesztve ]

Siemens MC60>Sony Ericsson K300i>Sony Ericsson K750i> Sony Ericsson C902> HTC Desire > Nokia C7> Sony Ericsson Neo>Sony Xperia P>HTC Desire X> Sony Xperia L>Nexus 4>LG G2>Sony Xperia Z1 Compact> Sony Xperia Z3 Compact> Apple Iphone 6>Sony Xperia Z5 Compact>Samsung S7

(#89669) DeFranco válasza Damage401 (#89668) üzenetére


DeFranco
nagyúr

neten fent van gondolom. milyen autóról beszélünk amúgy?

@Laraxior: nekem benne van a kezelésiben, minimum és maximum 95-ös kell, nincs varia. tanken, gemütlich fahren, autobahn genießen, wiedersehen

[ Szerkesztve ]

(#89670) Damage401 válasza DeFranco (#89669) üzenetére


Damage401
senior tag

Szia

Z14XE (G Astra,szíjas)

[ Szerkesztve ]

Siemens MC60>Sony Ericsson K300i>Sony Ericsson K750i> Sony Ericsson C902> HTC Desire > Nokia C7> Sony Ericsson Neo>Sony Xperia P>HTC Desire X> Sony Xperia L>Nexus 4>LG G2>Sony Xperia Z1 Compact> Sony Xperia Z3 Compact> Apple Iphone 6>Sony Xperia Z5 Compact>Samsung S7

(#89671) bitpork válasza Declare (#89664) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Nekem - lehet placebo- de halkabb a motor kicsivel. Tavolsagbeli kulonbseg nem nagy max 50km teli tank eseten.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#89672) Dany007 válasza giigz (#89639) üzenetére


Dany007
veterán

Olyan 8-10 liter lehetett mikor rátankoltam még 42-t. De még így se volt teli.
Shell nitro valamit raktam bele. Talán picit jobban húzott, annyira nem érzékeltem a különbséget. De jobb érzés volt, meg volt egy kis placebo is. ;]

De amúgy igazatok van, kornelka-nak is. Csutkára kéne tankolni és úgy menni 100km-t majd megint csutkára, mondjuk az első kattanásig és akkor világosan le lehetne olvasni egy digitális kijelzőről mindenféle számolás nélkül, hogy mennyit fogyaszt százon.

Egyébként ahogy mondod, nem szeretem csutkára kiszárítani a tankot. Általában kijelzés után 10 max 20km-rel megy bele a következő. Olyan 7-8 liter lehet kijelzésnél. Nem tudom hogy van ez a Mondeonál.

Megmondom őszintén elsőre az OMV-nél voltam hogy tankolok bele 98-ast. De olyat nem találtam, csak azt max motion akármit és fogalmam se volt hogy mi az... :B
Aztán átmentem a Shell-hez és ott is csak 95-ös volt, meg mindenféle über szuper spéci nevű cucc. Na akkor mondom ha már csak ez van, akkor menjen bele a max.

De tényleg, most lemegy ez a kör és telerakom fullon... majd mikor tudom hogy városozok csak, akkor majd 100km után beállok megint.
Egyébként ez is a probléma az egésszel, hogy eléggé vegyesben utazok. Legalábbis előre nem mindig tudom mikor hova fogok menni. Múlt hónap pl csak város, ilyen évek óta nem volt. Jövőhéten meg v.színű lesz 2-3 pesti út ami cca 250-300km alkalmanként. Tehát megint csak nem lesz releváns az érték, mert lesz benne vidék és autópálya is bőven a szokásos városi menet mellett. : )
Egyébként nem vagyok egy fogyasztás troll. Nekem igazából mindegy hogy 8 vagy 9l-t eszik városban. A kíváncsiság hajt, hogy legalább egyszer lemérjem ha már a boardcomputert kispórolták az autóból, plusz ami most különösen érdekel, hogy mennyivel megyek többet 48l 95-ösből, mint 42 liter Shell nitro +-ból. Mert ha nincs érdemi különbség - ugye elvileg 9l-es fogyasztásnál a plusz 6 liter az 45km - akkor nincs értelme a 95-öst tankolni ha alig megyek vele távolabb és a nitro+ vagy a max motion 100 még jobbat is tesz az autónak.

(#89673) Damage401 válasza Damage401 (#89670) üzenetére


Damage401
senior tag

Találtam csak angol. Lehet benne lesz :) [link]

Siemens MC60>Sony Ericsson K300i>Sony Ericsson K750i> Sony Ericsson C902> HTC Desire > Nokia C7> Sony Ericsson Neo>Sony Xperia P>HTC Desire X> Sony Xperia L>Nexus 4>LG G2>Sony Xperia Z1 Compact> Sony Xperia Z3 Compact> Apple Iphone 6>Sony Xperia Z5 Compact>Samsung S7

(#89674) kalmanchris válasza Kornel (#89662) üzenetére


kalmanchris
tag

Agip-nál és auchan-nál még van.

(#89668) Damage401: az enyém is használt...

(#89675) giigz válasza Dany007 (#89672) üzenetére


giigz
veterán

"De amúgy igazatok van, kornelka-nak is. Csutkára kéne tankolni és úgy menni 100km-t majd megint csutkára, mondjuk az első kattanásig és akkor világosan le lehetne olvasni egy digitális kijelzőről mindenféle számolás nélkül, hogy mennyit fogyaszt százon."

Majd mindjárt mesél neduddki a kattanásról, de annyit én is mondhatok neked, hogy 100 km után újratankolni kegyetlen pontatlan lehet, még ugyanannál a fejnél is... :)

"Megmondom őszintén elsőre az OMV-nél voltam hogy tankolok bele 98-ast. De olyat nem találtam, csak azt max motion akármit és fogalmam se volt hogy mi az... :B"

Pedig jól jártál volna vele, a MaxxMotion 100 elvileg schwechat-i, tehát a híres osztrák nyál, ami mendemondák szerint jobb minőségű, és fél literrel kevesebbet fogyaszt tőle az autó. Én még nem próbáltam, de majd sort kerítek rá, biztos jó minőségű az is, úgy, mint az EVO, viszont az fogyi csökkenést nálam nem eredményezett (pontosan még nem is számoltam, de jelentős csökkenés nem látszik).

[ Szerkesztve ]

(#89676) kalmanchris válasza giigz (#89675) üzenetére


kalmanchris
tag

"...és fél literrel kevesebbet fogyaszt tőle az autó"

Egy mezei 5-8 literes átlagfogyinál szerintem nincs az a nyál (max a lábad), amitől ekkora difi lenne. 12l felett már talán.

(#89677) giigz válasza kalmanchris (#89676) üzenetére


giigz
veterán

Német/osztrák nyálra ezt szokták mondani, ezért írtam, hogy mendemondák szerint...

(#89678) Dany007 válasza giigz (#89675) üzenetére


Dany007
veterán

"Majd mindjárt mesél neduddki a kattanásról, de annyit én is mondhatok neked, hogy 100 km után újratankolni kegyetlen pontatlan lehet, még ugyanannál a fejnél is... "

Isten ments. Majd ha megtanult magyarul írni. ;]
De egyébként nem azt szajkózta itt mindenki, hogy csak az a pontos? Ha 100km után rátankol az ember? Mert hogy ez pontosabb lehet így, mint a BC-s érték?

Mondjuk ezek után már mást nem tudok kitalálni, minthogy leengedjem a tankot. Szépen kitakarítom, csont szárazra törlöm, aztán tankolok bele x litert. Igazából mindegy mennyit. Mondjuk 20 litert. Aztán megyek 100km-t és leengedem megint és megmérem mennyi fogyott. De ugye talán még ez sem lesz pontos, mert marad a rendszerben is egy kevés. (gondolom). :D

(#89679) giigz válasza Dany007 (#89678) üzenetére


giigz
veterán

Persze, pontos is lehet. De nem mindig az.

Az a legpontosabb, hogy teletankolod, jelez, megint teletankolod ugyanazzal (jelen esetben prémium nyál), és amikor jelez, most már ha különbséget akarsz nézni, akkor pl. simával televered. Na kb. így a két teletankolásból már ki tudsz mondani egy fogyasztást a hiperszuper benzinnel mérve, viszont az összehasonlításhoz az utána következő 95-tel is nagyon hasonló körülmények között kell menned. Ez nálad mint írtad nem nagyon megoldható, így pontosan nem nagyon tudod kideríteni, hogy melyikkel mennyit fogyaszt az autód, hibás mérésből meg kár következtetést levonni...

Ja azt csak halkan jegyzem meg, hogy ha elhisszük a prémium nyál nagyobb tisztító hatását, akkor pl. prémiumra simát tankolva még lehet, hogy a simára is kihatással lesz az előtte tankolt prémium.

Tehát ezt pontosan nehéz lemérni, csak annak könnyű az ilyen benzinek közötti fogyasztásbeli különbséget tesztelni, mint pl. én, aki minden nap ugyanazon az útvonalon megyek oda-vissza, és nincs különbség a felhasználásban.

(#89680) Damage401 válasza kalmanchris (#89674) üzenetére


Damage401
senior tag

No megnéztem, 98 ólommentesig képes felismerni a benyát. Sebaj, néha alkalomadtán kap "prémiumot" is.

Chris: Arra értem, hogy eddig amit vettem kocsit, mindig adták hozzá a kis kézikönyvet. Ehhez meg nem. (mindegy a net a barátom megtaláltam amit akartam.)

Siemens MC60>Sony Ericsson K300i>Sony Ericsson K750i> Sony Ericsson C902> HTC Desire > Nokia C7> Sony Ericsson Neo>Sony Xperia P>HTC Desire X> Sony Xperia L>Nexus 4>LG G2>Sony Xperia Z1 Compact> Sony Xperia Z3 Compact> Apple Iphone 6>Sony Xperia Z5 Compact>Samsung S7

(#89681) neduddki válasza neduddki (#89644) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

orczy: 95: 400, 98:412

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#89682) Dluinet


Dluinet
nagyúr

95 nitro+ az továbbra is 95-ös, pedig prémium benzin

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#89683) Dany007 válasza giigz (#89679) üzenetére


Dany007
veterán

Ja értem. De másik módszer sem százszázalékos. Pl amikor épp kijelez kitudja hol vagy és merre. : ) Annyira nem tudom kiszámolni, hogy épp a kút 1-2 km-es közelében jelez-e ki.
Plusz a kijelzés erősen talaj függő. A házunk előtt pl egy kb 5-10%-os lejtő van, ahol parkolni lehet. Na onnan indulva pl mindig többet mutat és csak 4-5km múlva jelez ki újra. De ez változó.
Problémásabb azt megoldani hogy mindig kijelzésnél érkezzek a kútra.

No mindegy a lényeg hogy ezt most kipróbálom a 95-össel, aztán meglátjuk. Ha már ennyire mondjátok a Max Motiont akkor lehet az lesz a következő.

(#89684) Qru válasza Dany007 (#89672) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

"Talán picit jobban húzott" Ennyit egy no fear matrica is ér. ;]

mod:

És még olcsóbb is. :D

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#89685) neduddki válasza kalmanchris (#89652) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

na meslj hoigy szeintemd mi nem stimmel?...:- )

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#89686) Dany007 válasza Qru (#89684) üzenetére


Dany007
veterán

Persze! Igazából semmibe nem telne hogy nyomjak magamnak párszáz darabot és körberagasztgassam vele az autót. :D
De egyébként nem is az volt a cél a benyával. Persze örültem volna, ha Munez féle TDI érzés befigyel... de nem így lett sajnos. Nembaj, azért magasabb fordulaton lódul ahogy az kell. :)

(#89687) kalmanchris válasza neduddki (#89685) üzenetére


kalmanchris
tag

- túlzott a 8 órás munkaidő
- 100-110 ha minden cserés, idejében szerelve 60-70-ből megvan. Nekem is ennyi volt,mert a hídtest még ép volt
- a zsírzószemes megoldás halottnak a csók

... és a viszem, hozom hídcserét felejtsük el. Képesek a gyári csapágyak helyett bronzperselyezni a tengelyt, majd 1 év múlva újra előjönnek a tünetek. Legjobb, ha az orrunk előtt szedik szét és rakják össze gyári SNR csapágyakkal, tömítésekkel.

[ Szerkesztve ]

(#89688) neduddki válasza kalmanchris (#89687) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

az eneym 2 ora volt, es 10rugo /me oleg vol visszautni/, feltels modfot esmerd???

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#89689) -v- válasza Qru (#89667) üzenetére


-v-
addikt

Na ja tied amcsi, ott a 91es mar a kozepkategoria :D

(#89690) Dluinet válasza neduddki (#89688) üzenetére


Dluinet
nagyúr

89461

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#89691) neduddki válasza Dluinet (#89690) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

bof

udv

neduddki

mod: mijota van itten kotelzo arak??? meg kotelzone egyfotm ameghibasodas???? Moszio Boulange-t esemred>>>

[ Szerkesztve ]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#89692) kalmanchris válasza neduddki (#89688) üzenetére


kalmanchris
tag

Ok. Ezt is lehetett volna írni: A javítás költsége 250-300ezer is lehet és napokra otthagyhatjuk az autót, elriasztva ezzel a médiából élő magyart.
Persze, márkaszervízbe, ahol nem is láttak még ilyen hidat szétszedve és rászámolnak 12-15 órás munkadíjat.
Maradjunk annyiban, hogy 110-ből bőven megvan szereléssel, garival együtt, de akkor már a cikkben említett 3. fázisban van a híd.
Ja... magyar helyesírást ismered?

(#89693) jozefgucci1


jozefgucci1
addikt

Végigolvastam a reggel óta keletkezett 70 hsz-t és ha már prém üzemanyag ( mert nem csak benzines jármű van ám ) akkor gázolajból télen megéri vagy érdemes jobbat beletenni ? Mennyire indul jobban tőle a kocsi és fogyasztásban vajon számít e ? Egy barátom a Q7-be shellnél tankol simát neki az vált be ,de pl az Eni kúton tankolt olajtól elkoszolódott a szűrő hamar .

Origin :jozefgucci1980 , Cod =játszótéri mászóka színekkel operáló, vérpistikebőszítő játékmenet...

(#89694) neduddki válasza jozefgucci1 (#89693) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

leginkabb az akerdes mit mokolnka az uzemenayaggal amit mregkapsz /topm a mailvialgban mar semmit o dehogy meg egyebek, nekme meg tojjus a hatam.../

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#89695) TaaT


TaaT
veterán

Jobb helyeken van egy kis segítség a tanksapi fedélen.

szerk.: és akkor hol tankoljak ezek után 98-ast? :W

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

(#89696) giigz válasza TaaT (#89695) üzenetére


giigz
veterán

Agip/Auchan :) Vagy Lukoil? :D

(#89697) TaaT válasza giigz (#89696) üzenetére


TaaT
veterán

Ja hogy csak az üzemeltetést veszik át? Akkor megnyugodtam. :)

Give them hell Ukraine!

(#89698) Qru válasza -v- (#89689) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem is prüszköl a mosóbenzintől. :DDD

#nincsbennetarcsi

(#89699) TaaT


TaaT
veterán

Még hogy a nők nem tudnak parkolni ;] [link]

Give them hell Ukraine!

(#89700) Tankblock


Tankblock
aktív tag

Hello,

Kicsit kimaradtam pár napra és az utolsó 500 hsz alapján a topic átnevezhető "milyen üzemanyagot tankoljak" -ra. :DDD

Saját tapasztalatom a PUG 206SW a OMV95 és az OMW 95 MM között min0,5l/100km volt. Az első MM tankolása után nem volt sok különbség, de kb a 3. után már számolhatóan kevesebbet fogyasztott. A VW Polo-m már csak a OMV 95 MM kap.... Nem kísérletezgetek.

Release the Beast....

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.