Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#88651) Kornel válasza bitpork (#88650) üzenetére


Kornel
veterán

Mehetne élőben az anyázás :)

Meg mérnénk 0-100-at, meg 80-120-at is. ;)

[ Szerkesztve ]

(#88652) LógaGéza válasza bitpork (#88643) üzenetére


LógaGéza
addikt

Ez gondolom nem csak a 3L-re vonatkozik (a váltó), hanem a többi dízelesre is ebből a típusból. Rákérdezek, ha tudok a család szerelőjétől, hogy be tudja-e állítani a váltót :)

Azt, hogy milyen állapotban van a váltó, azt egy hozzáértő megtudja állapítani az autó vásárlása előtt?

Végülis első autóm lenne, tuti nem lenne szarrá hajtva...

[ Szerkesztve ]

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#88653) bitpork válasza Kornel (#88651) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Ahogy látom rögtön mindenki visszahúzódott a proxyja mögé :DDD

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#88654) bitpork válasza LógaGéza (#88652) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

a lupo automatája a linken leírtak miatt különleges. A többi automata is típus függő: a multitronikkal sokan megjárták a felújítás rögös útját. A tiptronik jobban bírja de a karbantartás hiánya azt is kicsinálja okozva ezzel sokaknak akár 400ks költséget is.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#88655) Kornel válasza bitpork (#88653) üzenetére


Kornel
veterán

én biztos nem :K
ha lesz időpont, és nem melózok akkor, akkor találkozunk ott ;)

(#88656) LógaGéza válasza bitpork (#88654) üzenetére


LógaGéza
addikt

Na várjunk csak... A 3L-es az Tiptronic automata, a PD TDI meg 5 fokozatú manuális. Ettől függetlenül vonatkozik erre is a fent vázolt helyzet?

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#88657) bitpork válasza LógaGéza (#88656) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

A linken megemlítettek egy külön nyomástartályt. Az passatban pl még nem jött velem szembe. De ha valóban biztosra akarsz menni akkor mielőtt megveszed megkeresed a guruját és oda elviszed átvizsgálásra a kocsit. Még akkor is ha ez 20-30kba kerül.

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#88658) Laraxior válasza LógaGéza (#88656) üzenetére


Laraxior
titán

Manualist olcsobbert ujitjak fel.... Automata horribilis (is lehet...) Bar 200ezer kmenkent nem art benne vezerlest cserelni, ami kozel 300k forint, kinek mennyit er a kenyelem.

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#88659) bitpork válasza Laraxior (#88658) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

A lupoban 300k a vezérlés csere? :Y

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#88660) Laraxior válasza bitpork (#88659) üzenetére


Laraxior
titán

Tiptronicban. Mindegyikben van egy valto vezerlődoboz. Ha elkezd rangatni a valto, meg nem ugy vált ahogy kellene először ezt cserelik es ezzel együtt olajat is. Ez nekem 285k-t kostalt. Ha ezzel megszunnek az anomaliak akkor szerencse, ha nem akkor vissza a regi vezerlőegyseg es lehet bontani a valtot. Ez viszont nem lesz meg 300ból ez biztos.
Tudom, mert tajekoztattak amikor leadtam a Lagunat. Azt mondta a szaki, h 50k km utan talalkozunk legkozelebb ha minden rendben lesz egy valtoolaj-cserére. 10k km letelt, minden rendben van.... Es ugyebar mar amikor legkozelebb lesz motorvezerles csere, es valtovezerles-csere akkor mar nem lesz nalam az auto :D

[ Szerkesztve ]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#88661) LógaGéza válasza Laraxior (#88658) üzenetére


LógaGéza
addikt

Távol álljon tőlem - nem akarok se 3L-t, se automata váltósat. 1.4 PD TDI és 1.4 szívóbenzines között vacillálok :)

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#88662) Laraxior válasza LógaGéza (#88661) üzenetére


Laraxior
titán

En 1.4 benzint vennek. Lehet tobbet eszik mint a dizel, de nincsen benne se porlaszto, se adagolo, se semmi. :))
Persze a nyomatek is kisebb.... De aki 1.4est akar venni az ne akarjon gyorsulni.

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#88663) 8th válasza bitpork (#88659) üzenetére


8th
addikt

Az elég csúnya lenne. :D

"Egy nép csak úgy semmisül meg, ha önmagát semmisíti meg. Önmagát a nép úgy semmisíti meg, ha múltját már nem látja, jelenében csavarog, jövőjében nem hisz."

(#88664) LógaGéza válasza Laraxior (#88662) üzenetére


LógaGéza
addikt

Gyorsulni nem akarok, inkább biztonságosan járnék :B

Viszont ahogy nézem a benzines majdnem duplaannyit fogyaszt - akár 7-8 litert is! ;]

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#88665) !Overdose! válasza Kornel (#88655) üzenetére


!Overdose!
őstag

Szintén.

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#88666) VegyesTamás válasza LógaGéza (#88664) üzenetére


VegyesTamás
senior tag

ez bőven a jobblábtól is függ :)
1.4 es, igaz nem egy rakéta, de ahhoz, hogy felvedd időben a forgalom ritmusát simán elég. Volt főnökömnek a P206-os terhelve (4-5 személy, szerszámok, város) 6.2 -őt evett.

Nekem 1.3 as átlag 16s alatt van 100-on, nem hinném, hogy általános közlekedésre sokkal több kéne, sőt kacsingatok már keményebb gátlók felé, hogy stabilabb legyen :)

Tiktokpomfrit /VTMDrifting/ Youtubeon és Facebookon és tiktokon - Drift, Vlog, Sztorik Dániából, tiktokon dánul, magyar tiktok - DánKrumpli

(#88667) Laraxior válasza LógaGéza (#88664) üzenetére


Laraxior
titán

Persze, a Lupo 8 liter az enyem meg a 3ezres motorjaval 8,5 liter.... :DDD
Baratnőm Seatja is allitolag bekért gázból 10et.... Aztan mondtam neki hogy nem artana valtoztatni a vezetesi stilusan, pl mi a fasznak nyomni a gázt ha latom hogy piros a lampa es mar csak 50m-re vagyunk tole, meg gyorsitasnal sem kellene 5000ig pörgetni....
Most jottunk vissza 5-600km-es turarol, 8,5 lityi korul produkalt, mondjuk vegig ott ultem mellette, es volt benne, hegyre felmenet is, nem is keves.

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#88668) Kornel válasza Laraxior (#88667) üzenetére


Kornel
veterán

mennyien nem tudnak vezetni :(
nyomja a gázt, pedig piros a lámpa, aztán satu.
aztán csodálkozik, hogy sokat eszik a kocsija.
motorfékről a legtöbb embernek fogalma sincs.

(#88669) bitpork válasza Kornel (#88668) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

A mostani kicsi de turbós motoroknak olyan nincs. :)

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#88670) Laraxior válasza Kornel (#88668) üzenetére


Laraxior
titán

Pedig,ő kreszoktató, csak szeret "sportosan" vezetni, felvilágosítottam, hogy 1.4, 75LE-vel nemigazán lehet ilyet tenni.... :DDD

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#88671) VegyesTamás válasza Laraxior (#88670) üzenetére


VegyesTamás
senior tag

1.3 65 lóval is lehet csak okosan :) spórolni is tudni kell ...pl ki kéne használni azt az átlag 1,5 tonnát alattunk amire hat a gravitáció meg a tehetetlenség :) nem is beszélve, hogy már nagyon rég óta motorfék üzemmódban a legtöbb autó nem is kap üzemanyagot.

[ Szerkesztve ]

Tiktokpomfrit /VTMDrifting/ Youtubeon és Facebookon és tiktokon - Drift, Vlog, Sztorik Dániából, tiktokon dánul, magyar tiktok - DánKrumpli

(#88672) 8th válasza LógaGéza (#88664) üzenetére


8th
addikt

Esetlegesen a turbó és a pd elem lehet nagy szopó ha már halódnak megfelé. Azok tényleg drágák még a "kanyarban leesett" is. Ha viszont ezek rendben vannak vásárláskor (ezért is erősen ajánlott beméretni vásárlás előtt) akkor nem kell tőle félni. Kopó alkatrészek árai nagyjából megegyeznek a benzinesével. Nem para. De a 3L sem az. Váltójától meg pont nem kell fosni. A rossz híre is csak azért terjedt el mert nem nagyon ért hozzá senki és össze vissza gányolták őket vagy a márkaszervíz több százezer forintért cserélt benne komplett alkatrészt egységeket amire egyébként nem is feltétlen lett volna szükség de ez számukra az előírt protokoll. Egyszer kell rendbe tenni a váltóját - ami egyébként egy sima mechanikus váltó egy tök egyszerű robottal a tetején - és a világból kimegy az is. Megszokást igényel, hogy nagyobb padkákra nem lehet vele felállni mert felakad az eleje de ezt leszámítva teljesen jól használható kis kocsi. Jobb mint az 1.4 tdi.

"Egy nép csak úgy semmisül meg, ha önmagát semmisíti meg. Önmagát a nép úgy semmisíti meg, ha múltját már nem látja, jelenében csavarog, jövőjében nem hisz."

(#88673) Kornel válasza bitpork (#88669) üzenetére


Kornel
veterán

Miért ne lenne?

(#88674) bitpork válasza Kornel (#88673) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

ha csak nem 4-5k rpmről engeded el a gázt olyan gyenge hogy érezni is alig. Bár lehet h csak én vagyok hozzászokva Domihoz :U

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#88675) Kornel válasza bitpork (#88674) üzenetére


Kornel
veterán

5-ben biztos gyenge, 3-ban már érezhető.

(#88676) Mr.Grincs


Mr.Grincs
veterán

Sziasztok!

Megvettem egy Mondeo-t, sikerült csak egyet találni ami minden kritériumnak megfelel, ami az elvárásaimat illeti.
Az új családtag

 /  MacBook Air A1466 /  Apple iPod Classic 160GB / BMW F21 125d M-CCH-981, Automatic, DPF OFF /  iPhone 13 256 GB Blue / MALTA, MELA!

(#88677) bitpork válasza Mr.Grincs (#88676) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Az orrát törték?

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#88678) zsolt19900 válasza 8th (#88597) üzenetére


zsolt19900
őstag

én is már elközlekedtem párszáz km a kis fekete ördöggel :) és iiiigen, az a nyomaték az az az :D dúúúúrva a benyásunkhoz mérten -Ignác-

de viszont amit említettél, a hangját, nos nekem az kifejezetten tettszik :D tettszik ez a háromhengeres hang :) főleg amikor kiforgatom szépen 3-3.5ig (tudom-tudom nem kell, de élvezem) és úgy odaduruzsol, mint valami jó kis háromhengeres motorkerékpár :D eszméletlen hangja van -számomra- :)

mondjuk így pörgetgetéssel sokváros kevés autóút 5.5nél nem eszik kevesebbet, de számomra ez is nagyon pozitív érték

nagyon nem bántam meg, hogy a pd-s lupot választottam, egyszerűen tettszik :) és már annyira nem kell gondolkodjak, hogy a kövi autómban milyen szív

szerk.: és igazából nem is a szágoldozásra van kihegyezve a gép, hanem inkább a dinamizmusán csodálkozom el sokszor, ahogy tényleg eléri a 2000et és a gázpedál ugyan abban az állásban marad, mégis olyan mint ha egy benzinest padlóznék le :)

[ Szerkesztve ]

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#88679) Mr.Grincs válasza bitpork (#88677) üzenetére


Mr.Grincs
veterán

Patentok elengedtek elöl hátul, törve nem volt. Egyedül a job első ajtó lett fényezve. Az első tulaj a főtáv vezérigaztója volt. 2 tulajtól van.

 /  MacBook Air A1466 /  Apple iPod Classic 160GB / BMW F21 125d M-CCH-981, Automatic, DPF OFF /  iPhone 13 256 GB Blue / MALTA, MELA!

(#88680) bitpork válasza Mr.Grincs (#88679) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Gyöhetnek képek tucatjával! De a rendszám miért van akkor olyan állapotban mint a villamos sínek az éves első 35°C napi hőhullám után?

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#88681) Laraxior válasza bitpork (#88680) üzenetére


Laraxior
titán

Eleg ha csak nekigurul valaminek vagy neki gurulnak vonohoroggal. Az enyem is olyan mintha papirbol lenne es elotte osszegyurtek volna. Osszetalalkoztam egy vonohorgos balfasszal, akinek raaadasul ugyanilyen Lagunaja volt, es ketszer is ramtolatott.... :W

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#88682) hdman


hdman
őstag

[ Szerkesztve ]

Sopron city :)

(#88683) Mr.Grincs válasza bitpork (#88680) üzenetére


Mr.Grincs
veterán

A váltó gyönyörűen vált. 200 ezernél volt olaj cserélve benne most 210 van benne. A hátsó fékbetétet leetetem még vele az cserés lesz hamarosan. Van hozzá télgumi alufelnivel, a felni megy a piacra és veszek acélt helyette szerintem. De ezeken a 18 as papucsokon is agyalok, hogy megy a fenébe.

 /  MacBook Air A1466 /  Apple iPod Classic 160GB / BMW F21 125d M-CCH-981, Automatic, DPF OFF /  iPhone 13 256 GB Blue / MALTA, MELA!

(#88684) gaborbol válasza parandroid (#88638) üzenetére


gaborbol
őstag

Nalunk is ez van(USA, MD). Autopalya mindenhol, autouton senki sem eloz pedig van szaggatott-lehetne, 5 ev alatt talan egyszer eloztem akkor is neztek, hogy mi volt ez :)

Nalunk tartjak a sebesseghatarokat sot otot-tizet ra szoktak dobni es ugy megy a teljes sor. Akkor van gond, ha rendor all az ut szelen akar milyen okbol, allhat az az autopalya masik oldalani is ami el van valasztva korlattal, akkor is dugo van-lesz mindket savban, mert mindenki lelassit, szinte megall a rendor mellett aztan megy tovabb.
Egyszeruen nem ertem miert ilyen kivancsiak, mert mindig ezt csinaljak, es mindenhol, ez nem Maryland sajatossag. A fittipaldikat meg, hamar kiszedi a rendor agressziv vezetes, meg kozuti veszellyeztetes miatt, meg csak nem is kell gyorshajtani hozza, eleg ha bevag masok ele, vagy ha nincs kovetesi tavolsag.

Ket hete jottem at New York-kon, pont a csucsforgalomkor ertem be a varosba, azert az egy kicsit mas vilag. Mocskos aggressziv, gyoker modon vezetnek,

(#88685) hdman válasza gaborbol (#88684) üzenetére


hdman
őstag

Ez itthon is így van:

- ha meglátják a rendőrt 30-cal csorognak tovább...

- balesetnél megy a bámészkodás, ami még nagyobb dugót generál, plusz pár jóképű még pluszban összetöri egymást a bambulás közben...

De amitől a legjobban fárszt kapok az az oszták kanyarodási manőver: megy 50-nel, lassit,lassít,lassít,LASSÍT, és égő féklámpával 2 km/h szuperszónikus sebességgel elkezd kanyarodni. Förtelem... :W

Sopron city :)

(#88686) hdman


hdman
őstag

LOL, most olvasom, hogy Plastik Józsi megvette Karotta Honda CRV-jét :)

Azért egy takarítás és lámpapolírozás nagyon ráfért a vasra :)

Sopron city :)

(#88687) 8th válasza hdman (#88686) üzenetére


8th
addikt

Nekem nem lett volna pofám ilyen redvásan büdösen átadni egy autót. Ez nettó igénytelenség.

"Egy nép csak úgy semmisül meg, ha önmagát semmisíti meg. Önmagát a nép úgy semmisíti meg, ha múltját már nem látja, jelenében csavarog, jövőjében nem hisz."

(#88688) hdman válasza 8th (#88687) üzenetére


hdman
őstag

Teljesen egyetértek, +1.

Sopron city :)

(#88689) VegyesTamás válasza hdman (#88685) üzenetére


VegyesTamás
senior tag

ezt így tanítják, ha vizsgán nem így csinálod jó eséllyel megbuksz. Van aki nem tudja levetkőzni ezeket

Tiktokpomfrit /VTMDrifting/ Youtubeon és Facebookon és tiktokon - Drift, Vlog, Sztorik Dániából, tiktokon dánul, magyar tiktok - DánKrumpli

(#88690) runner 125 válasza hdman (#88686) üzenetére


runner 125
nagyúr

Uh baz, ez azért ultragáz.

Eleve nem is értem, egy kutyarács a hátsó ülés mögé és nincs ez...

mod.

Jó autó a CRV, de az automatával 11-12 litert beszlopálja.

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#88691) neduddki válasza hdman (#88686) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

most eg yvilag omlott bennem ossze, nem s otm hogy fogok aludnia het maradekreszebe...n:- )))

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#88692) tomiii. válasza 8th (#88687) üzenetére


tomiii.
aktív tag

mintha azt írta volna, hogy nem is árulta még igazán, csak szób került, Józsi meg meg is vette, szóval nagy eretnekséget nem látok a dologban

(#88693) hobizoli válasza Kornel (#88628) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Fiat Panda 100HP, 1.4 16v 95LE, 9.6sec 100-ra....es szinten 1t-s bodeban van

több drón kell ;P

(#88694) Kornel válasza hobizoli (#88693) üzenetére


Kornel
veterán

Nagyon helyes, hogy más szerint sem zsákutca.
Szóval lehet mégis autózható egy 1.4 szívó? :)

(#88695) hobizoli válasza Dany007 (#88632) üzenetére


hobizoli
nagyúr

azert annyira nem konnyu auto am a mk1 Punto, a legfapadabb kivitele is ~900kg
pl ennyi a Sedan "fullos" 1.6-s Swift is kb
a hasonloan alapmotoros fapad Swift meg 760-770kg "csak"

több drón kell ;P

(#88696) hobizoli válasza Kornel (#88694) üzenetére


hobizoli
nagyúr

azert az ebbol csinalt TJET oda-vissza odaveri, ahogy kell ;]

több drón kell ;P

(#88697) hdman válasza neduddki (#88691) üzenetére


hdman
őstag

Látod, mik vannak :))

Sopron city :)

(#88698) KMan


KMan
őstag

D típusú matrica rendszámmal van esetleg valakinek tapasztalata?

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#88699) 8th válasza tomiii. (#88692) üzenetére


8th
addikt

Nem vagyok egy puccos királyfi de abba kocsiba konkrétan bele se szartam volna olyan okádék volt. Az csak sár szárazon a 80%-a kijön egy erősebb sörtéjű normál porszívóval, vizes takarító géppel meg az egész. Legolcsóbb dm-es nedves törlőkendő simán leszedi a műanyag elemekről a legmakacsabb koszt is (azzal szoktam) de még egy sima nedves szivacs + papírtörlő kombó is jó. Ha eladok egy kocsit még ha egy országos cimborámnak is tutira nem így adom át. Tököm se szagolná más ázott kutyájának a bűzét meg vakargatná lefelé utána a sarat. Ezzel a koszfészekkel járt vajon előadást tartani is?

"Egy nép csak úgy semmisül meg, ha önmagát semmisíti meg. Önmagát a nép úgy semmisíti meg, ha múltját már nem látja, jelenében csavarog, jövőjében nem hisz."

(#88700) DeFranco válasza 8th (#88699) üzenetére


DeFranco
nagyúr

nekem a legtöbb tisztítószerrel az a bajom, hogy viszi a piktogramot is a műanyagról :O

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.