Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#113001) Dio111 válasza TaaT (#113000) üzenetére


Dio111
tag

És milyen jó is volt az :D

(#113002) nesa válasza Dani_kp (#112996) üzenetére


nesa
veterán

Peddig ez kb semmilyen kategoria ebben is max 2 gyerek fer el, pont mint barmilyen masik 5 szemelyesbe, szoval a csaladi az kicsit eros, en elfogadnam masodik kocsinak ha egyedul megyek, de ha egyedul megyek akkor nem ez a megfelelo kategoria.

(#113003) TaaT válasza Dio111 (#113001) üzenetére


TaaT
veterán

Hát én nem tudom, az 1600-osunkat sosem kellett kurblizni aszem, bár én akkor még nagyon kicsi voltam. :)

Give them hell Ukraine!

(#113004) válasza matyi19 (#112979) üzenetére



senior tag

1.8 benzin Mondeo kombi

(#113005) roberto211 válasza TaaT (#113003) üzenetére


roberto211
őstag

Nekünk meg az "a" vectrat meg a kadettet tolni reggel, mindig ezért kestem el állandóan ovibol-suliból anno :D :DD

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#113006) kenguru99 válasza TaaT (#113000) üzenetére


kenguru99
aktív tag

(#113007) Dio111 válasza TaaT (#113003) üzenetére


Dio111
tag

De megvolt rá a lehetőség ha az öninditó megadta magát na meg ha rajtafelejtetted a lámpát :D

Én se sokszor használtam de volt amikor kellett és hát egyedül a legjobb :D

(#113008) 8th válasza TaaT (#113000) üzenetére


8th
addikt

Volt bizony :K [link] [link] [link]

(#113009) FrankMonzano válasza roberto211 (#112978) üzenetére


FrankMonzano
őstag

Koszi, ha meg ezt fogom csinalni, lehet beruhazok egy stiftre, azt melle valami jobb jargany. Mennyit visz el a stift eves fenntartas szinten?

(#113010) roberto211 válasza FrankMonzano (#113009) üzenetére


roberto211
őstag

Ha jobb állapotut fogsz ki aminek nincs semmi különösebb baja tehat nem kell helyrehozni akkor tankolod es kész.

En eddig a kötelezőn kívül költöttem ra 2 kormanyosszekotot meg 2 lengőkart (utóbbit most) tehat nem szokott baj lenni vele. Ha van is fillerekbol megoldható... Ezáltal nem tudom megmondani mennyi az eves fenntartása :D. Benzinártól függ :D

Tankolás, ha nem üvegelsz akkor olyan 4,8-6 , ha tolod neki mint az állat 6,5-7+ . De általában előbbi szokott beválni azaz 5-6l között. Gépjárműadó se sok ra. Átírás se.

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#113011) matyi19 válasza raczger (#112995) üzenetére


matyi19
őstag

Nem tudom, soknak tűnik az a 2l-es benzinmotor...
Amúgy, Erdélyből írok.

(#113012) deere


deere
csendes tag

Passat B6 (1.9 disel)
Citroen C5
Mazda 6

Mindhárom kombi és 2005 utánni évjárat.
Melyik lenne jobb vétel?

(#113013) fi:zi'k válasza deere (#113012) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Madzag, csak ne egye a rozsda.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#113014) szőröscica válasza deere (#113012) üzenetére


szőröscica
addikt

C5, mert hatalmas és kényelmes.

[ Szerkesztve ]

(#113015) Dorien válasza matyi19 (#112987) üzenetére


Dorien
veterán

Astra H? Akkor már inkább egy Focus vagy Mondeo. Ekkora futáshoz csak benzinest.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#113016) runner 125 válasza deere (#113012) üzenetére


runner 125
nagyúr

A három közül én az Accord-ot mondanám.

:))

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#113017) roberto211 válasza szőröscica (#113014) üzenetére


roberto211
őstag

Az lehet de en nagyon sok hibát olvastam régebben róla mar ha a regi c5 rol van szo. . Inkabb a Mazda.

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#113018) Typhoon47 válasza deere (#113012) üzenetére


Typhoon47
őstag

C5 II.gen, nem egy nagy autó, de el lehet benne férni. Rendkívül kényelmes és megbízható típus lett.

"Education is important but big biceps are importanter"

(#113019) sasa134 válasza deere (#113012) üzenetére


sasa134
addikt

Benzines Mazda.

[ Szerkesztve ]

Avanti Roma

(#113020) thomeef válasza roberto211 (#113017) üzenetére


thomeef
őstag

Az a baj hogy úgyis mindenki azt fogja ajánlani ami neki bejött és valamiért ragaszkodik hozzá, én azt mondom még a legszarabb konstrukcióból is ki lehet fogni nagyon jó darabokat és a legjobbakból is borzalmas állapotút. Amelyik típusokat kinézted azok közt nézelődj és a legígéretesebb hiredtésben lévőt nézd meg személyesen.

[ Szerkesztve ]

"A férfi abban különbözik a fiútól, hogy egy nagyságrenddel drágábbak a játékai."

(#113021) roberto211 válasza thomeef (#113020) üzenetére


roberto211
őstag

"azt mondom még a legszarabb konstrukcióból is ki lehet fogni nagyon jó darabokat és a legjobbakból is borzalmas állapotút."

Ez igaz , de az arány nem mindegy. Nem tudom a 2005 utáni c5 milyen de a régiekkel elvileg rengeteg hiba volt. Nem tudom a 2005 utániba javították e vagy sem. És itt most nem speciel az állapotról van szo hanem az előfordulható tipushibákról ami c5nél volt bőven. Mazdarol meg azert nem nagyon mondható el ez ,plane ha benzines. De természetesen az is ott van a pakliban h vesz egy c5 öt és semmi gondja nem lesz vele.

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#113022) raczger válasza matyi19 (#113011) üzenetére


raczger
őstag

Nem olyan sok az, ha nem "padlógáz-padlófékkel" használod, értelmes fogyasztást is ki lehet hozni belőle (de ez szerintem igaz az összes többi 2 literes körüli autóra), saját adataim: [link]

Arra a futásra nem számít annyit a kis-nagy motor és inkább legyen benne egy kis tartalék én azt mondom. Ha nem egy Bp méretű városban mennek el a kilométerek, akkor én biztosan 2 literes benzines autót néznék: Accord vagy Mazda6, esetleg faceliftes BMW 318i, de ott sok a széthajtott bontószökevény, gondolom ott sem más a helyzet. Volvo S60 2.4 140LE? Nem kell megijedni a 2.4-es motortól, ugyanannyit eszik, mint a fent említett 2.0 literes motorok. Ha esetleg kisebb motor mellett döntenél, szerintem ajánlható 1.6-os Focus kombi (2004 utáni).

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#113023) TayRol


TayRol
veterán

Szevasztok,

Tudom, hogy nem a topic címéhez kapcsolódik, de szeretnék a kocsiba váltózárat és/vagy még egy lopásgátlót tenni. Milyent és hol érdemes?

Köszi!

(#113024) tboy93 válasza TayRol (#113023) üzenetére


tboy93
nagyúr

Engem a valtozarrol lebeszelt a riasztos szaki (pedig azt is szerelnek be), RFID vedelmet javasolt, 17k-ert be is rakjak.

(#113025) TayRol válasza tboy93 (#113024) üzenetére


TayRol
veterán

Olvasom... Szóval ez egy autóriasztó? Neten jóval drágábban találtam meg, ez a 17e nagyon olcsó. Gondolkoztam még esetleg UV jelölésen is, ugye 10 éves kocsiról beszélünk amit nagy valószínűséggel alkatrész miatt vinnének.

[ Szerkesztve ]

(#113026) tboy93 válasza TayRol (#113025) üzenetére


tboy93
nagyúr

Pontosan en sem tudom mit tilt le, de hasznalata ugy nez ki, hogy a kocsi csak akkor indul ha a kulcstartodon levo kis muanyag bizbaszt hozzaerinted mondjum a muszerfalad egy bizonyos pontjahoz (masik oldalt rejtett vevő van). Szszm-on 17-ert rakjak be :) Szamlat nem tudom, hogy ad-e rola.

(#113027) KMT válasza TayRol (#113025) üzenetére


KMT
addikt

Én is hasonló dilemmában vagyok. Riasztó, váltózár mellé kellene még valami. Ilyen korban tényleg talán az elrettentés lehet a leghatékonyabb (keres másikat). Viszont ha az alvázszámot gravíroztatod ki, akkor pont segítesz neki, mert az alapján tudják "másolni" a gyári kulcsban lévő chip-et állítólag...

Az egyedi, rejtett kapcsolóval is szimpatizálnék, de az meg nem rettent el. Ha meg már kiiktatta a többi védelmet és akkor szembesül vele, akkor lehet, hogy inkább folytatja, mintsem nulláról kezdjen egy másik autót, nem? :U

(#113026) tboy93
Ez jó lehet, de nem tudja könnyen kiiktatni? Mármint nem úgy, hogy megkeresi, hogy hol van, hanem a motortérből azt kerüli ki, amit letilt.

[ Szerkesztve ]

(#113028) tboy93 válasza KMT (#113027) üzenetére


tboy93
nagyúr

Mindent ki lehet iktatni, ha szerencsed van nyersz vele plusz 30mp-et ;) Valtozarat ugy kiiktatjak hogy be se kell jutniuk az autoba, ha el akarjak vinni akkor elviszik, te csak annyit tehetsz, hogy nehezited a predat, ha az egyiket 2 perc elvinni a masikat meg csak 30 mp, akkor szerencses esetben nem a tied tunik el reggelre :)

[ Szerkesztve ]

(#113029) TayRol válasza KMT (#113027) üzenetére


TayRol
veterán

UV gravirnál jogos az elgondolás.
Azert szereltetnék be cuccokat hogy - ahogy tboy is mondja - megnehezítsem a dolgukat es ne az enyém vigyék el.

(#113030) KMT válasza tboy93 (#113028) üzenetére


KMT
addikt

No de én is erről beszéltem, csak továbbgondolva. A kérdés, hogy melyik a leghatékonyabb. Lehet, hogy egy drágább kormányzár? Az legalább látszik...

[ Szerkesztve ]

(#113031) LuckyL válasza TayRol (#113025) üzenetére


LuckyL
őstag

uv jelölésnek nem sok értelme szerintem
az hogy majd egyszer talán találnak valakinél egy hátsó ajtót téged nem fog vigasztalni
ha egyáltalán nézi valaki, amit nem hiszek

cryptot minden termékemért elfogadom

(#113032) matyi19 válasza raczger (#113022) üzenetére


matyi19
őstag

2L fölötti motrost biztos nem veszek! (Nem a fogyasztás miatt)

Láttam ma élőbben is több típust, ami jelenleg szóba jöhet:
Passat B6 1,9 disel
Audi A4 1,9 disel
Esetleg Ford Focus (jobb lenne mint a VW vagy Audi?, illetve ha Focus akkor milyen motorral?)

Az összes 2005 utánni modell.

(#113033) hobizoli válasza matyi19 (#113032) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Alfa 156 1.9JTD ;]

több drón kell ;P

(#113034) trassher válasza roberto211 (#112978) üzenetére


trassher
addikt

Ha rám hallgatsz az ignis-t jó messzire elkerülöd. Faternak az van új korától de az nem embernek való. A '96-os swift ami az első autóm volt attól fényévekre van. Belül szűkösebb, az ülései rosszabbak, futóműve is kényelmetlenebb egy fokkal.

Redmi Note 7

(#113035) TayRol válasza KMT (#113030) üzenetére


TayRol
veterán

Jó kérdés... Ha könnyen "feltörik" a váltózárat akkor nem rakatok bele, annyira nem olcsó, hogy feleslegesen beszereltessem.

(#113036) roberto211 válasza trassher (#113034) üzenetére


roberto211
őstag

Hát nem tudom.

Nálunk meg noveremeknek volt új korától 8évig vagy 9 nem tudom mar, egy 1.3 glx ,futóműve keményebb ,pattogósabb,legnagyobb kátyúkat is átpattogta viszont ülésre nem panaszkodtam .. Tény nem ez a "süppedős" plüss volt hanem keményebb de tartott. A hely szélessége valóban kisebbnek tűnik tehat jobb1 be akárhogy akartam soha nem fértem el a kesztyűtartó miatt. Hátul ,meg bal1 be igen.

Nem éreztem hogy szűk lenne pedig nem vagyok kicsi.

De ez nem 100% csak ez is benne van a következő esélyesekbe. Ha ugyanannyiért találok majd ignist mint stift 2-őt akkor nyilván utóbbi lesz. Utóbbi jobban tetszik sokkal. Meg ismerem is mivel van egy belole.

Szeptember utan lesz szerintem aktuális a csere. Akkor azt megtartanám 2-2,5 évig utana meg nagy eséllyel vennék egy szalonsuzit. 1.2 dual vvt ,gl ac LED swiftet ellehet hozni 2,8ért kb, 0km el.

2017 be kb meg gondolom lesz a kisopres es eltudom hozni olyan 2,4-2,5 ert. Ennyit meg nekem megér majd egy zsír új auto. És akkor 5-8 évig nem kell autók utan néznem.

[ Szerkesztve ]

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#113037) trassher válasza roberto211 (#113036) üzenetére


trassher
addikt

Nekünk is újkorától van meg. 2007-es, most van benne 300.080 km. :D 50 km-es út alatt nekem fáj benne a derekam akárhogy is állítom az ülését.
Csak suzukiban gondolkodsz?

Redmi Note 7

(#113038) roberto211 válasza trassher (#113037) üzenetére


roberto211
őstag

Nem tudom akkor nem vagyunk egyformák :D :D

Suzuki,Honda,Mazda,Toyota.

De ha uj autót veszek majd később akkor nagy eséllyel csak suzi igen.

Mondjuk használtba is mert stift 2 tegyük fel 900 egy 2005-7es gs/glx felszereltséggel. Na most ennyiért fiatalabbat máshol nem kapok. 10 év fölötti autót meg mar nem nagyon akarok legközelebb. Valszeg az ignis vagy a stift II lesz az utolsó 10 év vagy kicsivel a 10év fölötti autom.

[ Szerkesztve ]

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#113039) Vesztor87 válasza trassher (#113034) üzenetére


Vesztor87
senior tag

Én csak utasként utaztam Ignisben, Swiftet ('00 3 ajtós gls és 5 ajtó '01-es) vezettem is, nekem az Ignis nem tűnt kisebbnek, sőt... A Swift talán szellősebbnek hat, mert semmi sötétítés nincs az ablakon, és hajszálvékonyak még az ülés lapjai is, a hátsó ülés pl nagyon rövid is, úgy tűnik hogy nagyobb a hátsó lábtér, közbe pedig csak optikai csalódás. Legalábbis én ezt láttam.
Vezetni egyébként annyira rossz azt az Ignist? Én utasként pl a régi Swiftet rühelltem, hangos, pattogós, borzalom, egy 25 éves Audi80-as sokkal jobb, vezetni ugyanakkor szórakoztatóbb, könnyű vele városban is tekeregni.

(#113040) roberto211 válasza Vesztor87 (#113039) üzenetére


roberto211
őstag

Pattogosnak nem pattogós a Swift. Az ignis pattogós.
Swift olyan közepes. Se nem lágy se nem kemény.

En szeretem vezetni mondjuk a regi stiftet, nekem meg halknak tűnt ezért levettem a motorhazteto aljáról azt a "hangtompito" vagy hôvédő vagy fogalmam sincs milyen anyag ami felvan oda patentolva igy most kicsit erősebb hangja van :D De mondjuk en nem szeretem a nagyon halk autókat lehet ezért tűnik nekem halknak.

Amúgy ez h kinek mit rossz vezetni egyenfuggo. Valaki ignist nem szereti vezetni valaki meg mast. Mert máshoz szokott. En peldaul utaltam anyámnak a regi Renault scenicet vezetni a kuplung miatt , meg haverom gastrajat szinten a kilometeres kuplung miatt meg az miatt h nekem speciel nem volt eleg pörgős. De cserébe kis kompakt volt , elviselhető ülés,halk és nagyon jó volt az úttartása.

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#113041) Kornel válasza roberto211 (#113040) üzenetére


Kornel
veterán

a swift nem pattogós? :)
kiesik az ember fogából a tömés :D
ettől eltekintve persze célnak megfelel, csak már öreg mind.

(#113042) trassher: új vitarát volt szerencsém kipróbálni, meglepő módon normális futómű van alatta, úgy tűnik sikerült meglépniük a 2000-es évek szintjét ezen a téren, ami azért pozitív :K
egy régi sx4 futóművére lennék kíváncsi, azokkal szemezgetek most.

[ Szerkesztve ]

(#113042) trassher válasza Vesztor87 (#113039) üzenetére


trassher
addikt

Itt áll az udvarban egy 2007-es ignis és egy 1996-os swift. Az ignis szűkebb belül, pláne hátul. Hátul 2 ember kényelmesen elfér, az ignisben kevesebb hely jut a lábnak. Az összes suzuki pattogós, annyi pénzért ez jutott. Az ignis 1.3-as motorja jóval jobb mint a régebbi swifteké de vezetni nekem kényelmetlenebb. Alapból magas az autó, szépen dől egy egyszerű körforgalomban is. Azon pedig ne csodálkozz hogy egy B4-es 80-as audi oda-vissza szarrá veri akár még a mai suzukikat is. Az autó volt és ma is az.

Redmi Note 7

(#113043) roberto211 válasza Kornel (#113041) üzenetére


roberto211
őstag

Hat akkor nem egy fogalom nálunk a pattogós :D

Pattogós az ignis. Itt tényleg az ember is pattog. A Swift inkabb .....nem tudom megfogalmazni. Kemény/pattogós futóműnek a lágyabb változata.

Amúgy az igaz h öreg sajna mar. Ezért akarom hamar lecserélni.

Mondjuk speciel en szeretem a pattogós-kemény futóműveket. Kényelmetlenebb mint pld egy francia lágy futomuje, de legalább érzel valamit ...

trassher: "egy B4-es 80-as audi oda-vissza szarrá veri akár még a mai suzukikat is. Az autó volt és ma is az."

Kicsit azert túlzás. ;) Annak idején biztos jó volt , de ennek ellenére nem vennék egy 25 eves kocsit. Ez a mai autókkal hasonlat meg... Ez is túlzás. Vitaranak,s crossnak pld eleg finom a futóműve.

[ Szerkesztve ]

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#113044) Dorien válasza roberto211 (#113040) üzenetére


Dorien
veterán

Az hangszigetelés, általában a dízelek motorházfedelére teszik. Én 8 évig vezettem szívódízel Berlingót, most nagyon tudom értékelni a benzines Focus csendességét, rezonanciamentességét. :) A fogyasztás is csak max. fél literrel több városban, országúton meg kb. ugyanannyi, viszont teljesen más az utazási komfort. A futóműről (control blade vs. merev hátsó híd) meg ne is beszéljünk... :)

[ Szerkesztve ]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#113045) Kornel


Kornel
veterán

hogy témánál maradjunk...
mármint a topic témájánál :)
megane2?
link1
link2

érvek, ellenérvek?

(#113046) !Overdose! válasza Kornel (#113045) üzenetére


!Overdose!
őstag

Inkább ellenérvek. ;]

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#113047) roberto211 válasza Dorien (#113044) üzenetére


roberto211
őstag

Én is ültem szivodizel berlingoba :D. Hat nem egy halk tény de a regi platós mercihez kepest semmi. Mire lejottunk azzal 25km t a fülem csöngött. Olyan hangja volt 80nal mintha 250el menne :D

Kornelka: Faterom vett most ilyen meganet nem rég. Hat en nem vagyok tole elájulva. Plane nem a sedanetol. Jobban csorog zörög neha mint az en suzim.

[ Szerkesztve ]

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#113048) Kornel válasza !Overdose! (#113046) üzenetére


Kornel
veterán

na, hallgatom őket :D
az 1.6-ról rosszat nem hallottam, vezérléscsere, meg okoskerék csere vásárláskor, és kalap.

(#113049) gzbotii válasza Kornel (#113045) üzenetére


gzbotii
veterán

Egyik barátoméknak ilyen van. Újonnan vették 5 éve. Eddig csak banális problémák voltak vele (hátsó csapágyak pl). Barátom szereti, szerinte ajánlott autó.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#113050) hobizoli válasza roberto211 (#113047) üzenetére


hobizoli
nagyúr

:DDD

ke-ke-ke-ke-ke-ke

több drón kell ;P

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.