Hirdetés

2024. május 18., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#89151) neduddki válasza tboy93 (#89146) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

hajjaj latd latod miujjen jo hogy visszatarottalak a hujjesegektol iy most vna pized sustinara...
amugy ha utannaniztol volna mit momdott a tribomokus most tudnad a valaszt

udv

neduddki

mod: TaaT: mi baja is van a valodi castolnak?

[ Szerkesztve ]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#89152) Qru válasza tboy93 (#89146) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem rég voltam a 18. országos Volvó talin ott beszéltem egy olajmernökkel azt mondta ha 10k-ként cseréled jó a Castrol is minden otóba. Ennek ellenére megvettem az 5 liter 5W30 Motult (igaz ebben benne volt a házhozszállítás is) 16,8k-ért. Én nyugotabban alszom ha rendes olaj van benne.
De a Hondámba én is Castrol Magnatecet öntök (szintén 10k-s csereperiódus).

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#89153) tboy93


tboy93
nagyúr

Hajaj kapok a fejemre :DDD köszi mindenkinek :R öö most 5w30 vagy 5w40 :F mi a különbség? :B

[ Szerkesztve ]

(#89154) giigz válasza neduddki (#89151) üzenetére


giigz
veterán

"TaaT: mi baja is van a valodi castolnak?"

Már megint direkt értetlenekedsz... :D Senki nem beszélt valódi Castrol-ról, azt csak te képzelted oda, a Castrol-ról volt szó elárulom neked ;)

(#89155) neduddki válasza tboy93 (#89153) üzenetére


neduddki
nagyúr

Hi!

ezresel dragann a 30as

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#89156) runner 125 válasza tboy93 (#89153) üzenetére


runner 125
nagyúr

Vedd az Eneos-t, itt még olcsóbb is.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#89157) tboy93 válasza runner 125 (#89156) üzenetére


tboy93
nagyúr

Köszi, szűrőket honnan érdemes venni, illetve milyet? Az kb mindegy? (pollen, levegő, olaj) Vagy bízzam az autószerelőmre oszt kész?

(#89158) TaaT válasza neduddki (#89151) üzenetére


TaaT
veterán

"mi baja is van a valodi castolnak?"

GTD Kettesgolfba pl teljesen jók, de modernebb motorba nem raknám, PD és a Classicuss™ TDI is csipegeti bőszen a Bárdis/Unix-os anyagot.

Give them hell Ukraine!

(#89159) runner 125 válasza tboy93 (#89157) üzenetére


runner 125
nagyúr

Pollen és a légszűrő szerintem teljesen mindegy, olajszűrőból én gyári Honda-t vettem.

Ha, kell priviben tudok küldeni Honda-s telefonszámot, bár lehet már te is hallottál Tóth Imiről. Végtelenül korrekt, profi srác, minden gyári Honda olajat és a szűrőt tőle vettem, jóval webshop árak alatt.
Váltó, szervó, fékolajat nem cseréltetsz akkor már?

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#89160) neduddki válasza TaaT (#89158) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

van egy flakom 3.6khufos 10w40es benutatoba szivesenodadom felhaznalasra|:- )))

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#89161) TaaT válasza neduddki (#89160) üzenetére


TaaT
veterán

Ha erre jársz bedobhatod. :)

Give them hell Ukraine!

(#89162) tboy93 válasza runner 125 (#89159) üzenetére


tboy93
nagyúr

pü ment :R

(#89163) neduddki válasza TaaT (#89161) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

meg is erdmeled....:- )))

udv

neduddki

,od: tboy93: ajaj draga lesz az....:- ) bof

[ Szerkesztve ]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#89164) #03969024 válasza TaaT (#89142) üzenetére


#03969024
törölt tag

Félreértettem valamit? A videón beakad a hátulja a szegélybe... Azért, aki ilyen szerelvénnyel közlekedik, annak profibbnak kéne lennie!
MOL olaj... Azért gondolom van olcsóbban is... Évtizedekig dolgoztam MOL olajokkal. Az én verdámban is a legjobb a Tranzit TDS volt, de kapott sima TurboDieselt is... Igen, 15W40-est. Szóval, bő 400k-t futottam Mol kenőanyagokkal, semmi lerakódás, egy cseppet sem eszik belőle, s még mindig pöccre indul... Pedig időnként kormol is rendesen a szerencsétlen... Lassan lehúztam 30 évet a szakmában, igaz, nagygépekkel, de ebben az olajtémában érzek némi parasztvakítást. S ne feledjétek: A 15W40 csak a viszkozitás... Nem ez a legfontosabb!
De biztosan jön valaki, aki megmondja a tutit...
Peace!

(#89165) giigz válasza TaaT (#89142) üzenetére


giigz
veterán

Tesco-ban van MOL olaj, jó áron szokott lenni :)

(#89166) TaaT válasza giigz (#89165) üzenetére


TaaT
veterán

De ott már olyan nagy a kísértés hogy inkább a teszkós olajat válasszam. ;]

Give them hell Ukraine!

(#89167) TaaT válasza #03969024 (#89164) üzenetére


TaaT
veterán

Mindenbizonnyal a"z ilyen balfék sofőr" hibája hogy a vontatmány elfordult a hátsó zsámolyon és elkezdett driftelni és felakadt a hídkorlátban. :U

Give them hell Ukraine!

(#89168) Kornel válasza TaaT (#89166) üzenetére


Kornel
veterán

Apám rakott annak idején a ladába Cora-s winny olajat. :N

(#89169) Typhoon47 válasza Kornel (#89168) üzenetére


Typhoon47
őstag

Na és bevált? ;]

"Education is important but big biceps are importanter"

(#89170) Dany007 válasza Typhoon47 (#89169) üzenetére


Dany007
veterán

De ez egyébként nem derül ki egyhamar, nem?
Tehát nem úgy van, hogy belerakja a gagyi olajat, aztán pár hónap múlva felrobban a motor...

Hanem hogy mondjuk évek múltán szépen jobban amortizálódik a motor, meg előbb jönnek elő a baja, esetleg komolyabb problémája lesz idővel...

Hát nem tudom, én ezen se spórolnék. Inkább 95-öst rakok prémium üzemanyag helyett, minthogy 5-6k-t spóroljak az olajon.
Az átlag ember úgyis évi 10-12k km-t megy, ergo kb évente kell cserélni. Ha azt az 5-6k különbséget leosztjuk akkor havi szinten párszáz forintos különbségről beszélünk, annyit meg megérdemel a motor.

(#89171) #03969024 válasza TaaT (#89167) üzenetére


#03969024
törölt tag

Most viccelsz, Kinek a felelőssége a rakomány tisztességes rögzítése, vagy a tükör használata?
Még egy adalék az olajtémához, bár kicsit más terület: Volt a cégnek egy csomó Defendere, 300 Tdi. Vettük hozzá a méregdrága gyári gázolajszűrőt... Lejárt a gari, mondom a főnökömnek, hogy vehetnénk töredékáron az Armafilt-től... Persze, megkaptam a magamét, ilyen vackot nem teszünk egy Land Roverbe! Aztán megjöttek a vadiúj TD5-ösök. A gázolajszűrőn Made in Hungary felirattal...

(#89172) TaaT válasza #03969024 (#89171) üzenetére


TaaT
veterán

Te biztos nem lennél ilyen "balfék". ;]

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

(#89173) hobizoli


hobizoli
nagyúr

több drón kell ;P

(#89174) TaaT válasza hobizoli (#89173) üzenetére


TaaT
veterán

Végig ki lett fizetve. :K

Give them hell Ukraine!

(#89175) DeFranco válasza TaaT (#89174) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Hát forduljak meg, de nem tudom, hogy ezt hogy lehetett összehozni. Valaki elmagyarázná a hülyéknek (nekem) hogy mit látunk?

(#89176) giigz válasza #03969024 (#89171) üzenetére


giigz
veterán

Egy ismerősömék cégénél jó sok darab 2.5 dízel Ranger volt, mind MOL olajjal és MOL gázolajjal ment, ebből adódóan soha egyiknek sem volt baja, pedig ott nem 120k km után cserélték a kocsikat...

[ Szerkesztve ]

(#89177) runner 125 válasza DeFranco (#89175) üzenetére


runner 125
nagyúr

Az biztos, h betétet többször cserélt, mire így elfogyasztotta a tárcsát.

Addig addig fékezte míg a tárcsa külső fele egyszerűen elfogyott, s már a belső fele is olyannyira elvékonyodott, h fék hatására elvált az agytól.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#89178) TaaT válasza DeFranco (#89175) üzenetére


TaaT
veterán

"mit látunk?"

Egy belsőhűtésű tárcsát látunk. :) Így nézhetett ki mielőtt leesett. [link]

Give them hell Ukraine!

(#89179) DeFranco


DeFranco
nagyúr

aaaa... értem, köszi :)

az gondolom nem tűnt fel neki, hogy kicsit darabosan fékez, 'szitte a 15 éves kormoran már nem tapad úgy mint régen és dolgozik az ABS :D

[ Szerkesztve ]

(#89180) #03969024 válasza TaaT (#89172) üzenetére


#03969024
törölt tag

Más a hivatásom. Ha balfék lennék benne, az sok pénzbe, esetleg életekbe kerülne...

(#89181) TaaT


TaaT
veterán

Give them hell Ukraine!

(#89182) Kornel válasza Typhoon47 (#89169) üzenetére


Kornel
veterán

érdekes módon semmi baja nem volt, igaz 10k km-enként le volt cserélve mindig, és országúton futott, azt is szigorúan 90-el, mert 95-nél már kapcsolt a 2. torok :D
meg egyébként egy ladába szerintem még az az olaj is túl "modern" volt, 1976-ban kezdték gyártani, nem egy mai konstrukció :K

(#89183) kovacsroli válasza tboy93 (#89042) üzenetére


kovacsroli
senior tag

Szia,

Ő az :)
Ez még a hahus kép, szerdán tudok csak menni érte sajnos. 250km-re van úgy hogy így tudok elszabadulni melóhelyről.

Viszont látom, hogy az olajokról beszéltetek. Ebbe az 1.6-os benzines fiestába milyet lenne célszerű tölteni?
Szeretném beszerezni mire hazagurítom :)

Ha hülye vagy az olyan mintha meghalnál. Te nem érzed, csak másoknak fáj.

(#89184) neduddki válasza kovacsroli (#89183) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

pont a napkban volt rol aszo:- ) keressv issza

udv

neduddki

[ Szerkesztve ]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#89185) tboy93 válasza kovacsroli (#89183) üzenetére


tboy93
nagyúr

szép! sok balesetmentes km-t hozzá! :))

[ Szerkesztve ]

(#89186) tboy93


tboy93
nagyúr

Másik csoportban már feltettem a kérdést, de sajna senki nem tudott nekem normális lakatost, fényezőt ajánlani. Főnököm Vitoján van egy kis rozsda, becsületes, jó munkát végző embert keres, nem a legolcsóbbat. Budapesten kit tudtok tiszta szívvel ajánlani?

(#89187) giigz válasza kovacsroli (#89183) üzenetére


giigz
veterán

5W30-as Total/Mobil/Valvoline/Motul :)

(#89188) Tomi0703


Tomi0703
őstag

Sziasztok!

Ha már olaj...

Fater Toyota Hiace-ba (2.4 D, 2000-es évjárat) is esedékes lenne a csere, milyet kéne bele venni? :DDD
Neten keresgettem a Hiace könyvét, de nem nagyon sikerült rátalálnom, úgyhogy kerestem milyen olaj mehet bele. Ezeket találtam: olajdoki1 2. Ezek okésak? Valamint linkelhetnétek egyből a webshopot is. :B Szülinapja lesz ezzel lepném meg mert már bőven esedékes lenne. :)
Köszönöm. :R

[ Szerkesztve ]

(#89189) TaaT válasza Tomi0703 (#89188) üzenetére


TaaT
veterán

webshop [link]

Give them hell Ukraine!

(#89190) hdman


hdman
őstag

Alpina D3 0-160 sprintben elkeni az M3 száját :Y

[link]

Én hétfőn fogok olajat cserélni, holnap megyek a bárdiba, olajért meg a szűrőkért. Asszem kipróbálok egy szenes szűrőt is.

Az a durva, hogy az egyik szűrőt a kesztyűtartót kiszerelve kell cserélni :P :))

[ Szerkesztve ]

Sopron city :)

(#89191) giigz válasza hdman (#89190) üzenetére


giigz
veterán

És vegyesben 5,3-at fogyaszt ;]

(#89192) Qru válasza hdman (#89190) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nekem is onnan lehet kikapni a pollenszűrőt. Kérdezd meg DeFrancot neki milyen "egyszerű" kiszedni a fókából... ;]

#nincsbennetarcsi

(#89193) TaaT válasza hdman (#89190) üzenetére


TaaT
veterán

A videón 0-160-nál az M3 előrébb van majd egy autónyival. :B Igaz, a D3 körideje jobb.

Give them hell Ukraine!

(#89194) lsc válasza Tomi0703 (#89188) üzenetére


lsc
nagyúr

Felhívod vagy bemész egy toyota kereskedésbe ott biztosan megmondják hogy milyen kell, de szerintem 10/40-es jó bele, ha meg japán akkor eneos.

Az élet kegyetlen .

(#89195) hobizoli válasza TaaT (#89193) üzenetére


hobizoli
nagyúr

az az majdnem egy autohossz ott nincs 0.1sec sem :P

több drón kell ;P

(#89196) hdman válasza giigz (#89191) üzenetére


hdman
őstag

20km-en :)

Sopron city :)

(#89197) neduddki válasza Tomi0703 (#89188) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

na ez az a motor amibe oncse bele vmit oszt kimegy a vilgabol, megis aszondanam vmi nevesebb gyar 10w40eset, meghozza, hogy az acea08 szerinti diszpergens es detergens tulajdansogok mar az egben legyenek

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#89198) Tomi0703 válasza lsc (#89194) üzenetére


Tomi0703
őstag

Pl. ez? :D Amúgy szerintem biztos ami biztos felhívok egy Toyota kereskedést.

(#89197) neduddki: Igen, ritka igénytelen (a szó jó értelmében) egy autó.
Acea08? Annyira (sőt, semennyire) nem vágom a témát. Ez lenne az Acea A3/B3/B4? A linkelt Eneos szerinted megfelelő?

Köszi mindkettőtöknek. :R

(#89199) runner 125 válasza Tomi0703 (#89198) üzenetére


runner 125
nagyúr

Kérdezz rá Index forumot, a Milyen motorolajat vegyek topikban, sok szaki jelen van, megmondják mi a javasolt.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#89200) Kornel válasza Tomi0703 (#89198) üzenetére


Kornel
veterán

Az jó lesz bele.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.