Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3001) soldi3r válasza Rick4 (#3000) üzenetére


soldi3r
veterán

vagy épp ellopták :) kulcsos esetnél van pár olcsóbb megoldás, mint a tréler

E30 (oo=[][]=oo)

(#3002) tomcsi23 válasza Manitou (#2968) üzenetére


tomcsi23
veterán

El akarta kötni a kocsit, csak a rendszer éber volt. A kéziféket nem oldotta ki a "tolvaj"? :DDD

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#3003) #10726912 válasza Laraxior (#2917) üzenetére


#10726912
törölt tag

Csatlakoznék pár emberhez: Grat. a vásárláshoz, manapság ritka már sajnos(sajnos ilyenné vállt kis hazánk :((( ), hogy valakinek a kocsija hobbija is legyen egyben :))
Üdv.

(#3004) Mr.Grincs válasza Sandrew (#2793) üzenetére


Mr.Grincs
veterán

Magánszemély adja. Külföldön dolgozik a csávó. Amikor hívtam éppen melózott és hallottam hogy valami csávó németül dumál a háttérben..

 /  MacBook Air A1466 /  Apple iPod Classic 160GB / BMW F21 125d M-CCH-981, Automatic, DPF OFF /  iPhone 13 256 GB Blue / MALTA, MELA!

(#3005) zoo8800 válasza Mr.Grincs (#3004) üzenetére


zoo8800
veterán

Citrom megvan még? :))

rip and tear, until it is done

(#3006) Manitou válasza tomcsi23 (#3002) üzenetére


Manitou
addikt

:N :DDD

(#3007) Rick4


Rick4
félisten

Mondjatok egy olyan kocsit, ami normálisan, de nem végletekig tatásan hajtva elmegy országúton 5-5.5 liter benzinből, és nem Punto 2-es. 2000 utáni legalább 4*-os töréstesztes, légzsákos, klímás kocsi legyen mindenképp. Most a Punto-val 7 liter gázzal eljárok, ez 1400Ft, baja sincsen, meghibásodási esélye is csekély.
Csak nézelődök, lenne-e értelme lecserélni, vagy van-e egyáltalán még ilyen kiskocsi.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#3008) giigz válasza Rick4 (#3007) üzenetére


giigz
veterán

Peugeot 206 1.4 :) Renault Clio 1.4 :)

(#3009) Rick4 válasza giigz (#3008) üzenetére


Rick4
félisten

Ja, nem mondtam, 193 cm, 120 kiló férjen el a kormány mögött. Ezek rögtön ki is estek.. :D

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#3010) giigz válasza Rick4 (#3009) üzenetére


giigz
veterán

+ Ebben a kategóriában az autók 99%-a :) :D

(#3011) Rick4 válasza giigz (#3010) üzenetére


Rick4
félisten

Az utólag írt kitételnek nem felel meg az a 99%... :U

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#3012) Manitou válasza Rick4 (#3009) üzenetére


Manitou
addikt

A puntó neked egy nyomorgás lehet akkor

(#3013) giigz válasza Rick4 (#3009) üzenetére


giigz
veterán

Jah igen, egy 193 cm körüli ismerősöm állítólag kényelmesen elfér a 206-ban hosszútávon is.

[ Szerkesztve ]

(#3014) Rick4 válasza giigz (#3013) üzenetére


Rick4
félisten

Ültem benne, a köldökömmel tekertem a kormányt. :D

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#3015) macikos válasza Rick4 (#3007) üzenetére


macikos
addikt

Ehhez mit szólsz?

[link]

Külön kiemelve a leírásból:

"ASSZONY LÁTJA KOMBI, GYEREKEK MÁR OVIBAN KASZTOT LÉPNEK NEKÜNK BMW VAN"

"ÉPP 120 AL GURULTOK, KIS SÓS MOGYORÓT ROPOGTATSZ, GYEREKEK HÁTUL PIHENNEK, ÉS MÁR FEL IS TŰNIK A TÜKÖRBEN A VÉRTUNER ZOLIKA A KIS 1.3AS SZÉJJJJELLEDEZETT, ÜVEGSZÁLAZOTT BÓDÉBAN, ÉS TOLJA"

:D

(#3016) Rick4 válasza Manitou (#3012) üzenetére


Rick4
félisten

Valahogy nem az, totál kényelmes megyek vele heti 2000-2500km-t is. Csak kérdem, mi lehet még ami szóba jön. Nem feltétlenül kisautó kell. :U

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#3017) Rick4 válasza macikos (#3015) üzenetére


Rick4
félisten

Nézegettem ezeket is, de kötve hiszem, hogy a 420Ft-os gázolajból elég neki 3.3 liter, erre a részére meg többet nem akarok áldozni, 1400Ft/100km amit most tud a Punto úgy, hogy nem a fogyasztást nézem, tehát lehetne kevesebb is. Max benzines gázzal ami szóba jöhet, de hol eszik ez vegyesben 6 litert (amiből 7 liter géz lenne)? Lejtőn. Nagy, kényelmes autóm van több is, keveset fogyasztó, de kényelmes kell.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#3018) Tökmindegy válasza macikos (#3015) üzenetére


Tökmindegy
senior tag

Volt ilyenem,csak kicsit fiatalabb. Amíg jó addig remek. De ha valami nem jo:) No meg ezekbe a 10 en éves dizelekbe minimum föld - hold távolság benne van oda vidsza.

Fúúúú, végre van egy kártya mégdrágábban mint amennyiért eddig sem tudtam megvenni! Király!!"by capulet75"

(#3019) Tökmindegy válasza Rick4 (#3007) üzenetére


Tökmindegy
senior tag

Vegyél egy 1.5 D saxot az első ülést kidobod, el fogsz féni,és garantáltan 4 lityi alatt fogyaszt országúton. Város 4.5. Erre meg is esküszöm. Mondjul puritán egy jármű:)

Fúúúú, végre van egy kártya mégdrágábban mint amennyiért eddig sem tudtam megvenni! Király!!"by capulet75"

(#3020) zoo8800 válasza Tökmindegy (#3019) üzenetére


zoo8800
veterán

No és a 4 csillagocska? Rakjon bele bukócsövet? :DDD

rip and tear, until it is done

(#3021) Manitou válasza zoo8800 (#3020) üzenetére


Manitou
addikt

;]

Rick4: az érdekes
munkatársam hasonló paraméterekkel igaz 196 még egy A4-es audit is nyomorgásnak nevez, gondolom egy punto nem tágasabb mint egy A4-es.

(#3022) Tökmindegy válasza zoo8800 (#3020) üzenetére


Tökmindegy
senior tag

Na jó:) Mindent nem lehet egyszerre. Kis fogyi meg négy csillag. Toyota Corolla 1.5 D?

Fúúúú, végre van egy kártya mégdrágábban mint amennyiért eddig sem tudtam megvenni! Király!!"by capulet75"

(#3023) Manitou válasza Tökmindegy (#3022) üzenetére


Manitou
addikt

yaris lenne a jó, csak az nem szereti a gázt.

(#3024) hobizoli válasza Manitou (#3021) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Nemtom, hogy csinaljatok, de nekem 182cm-nel elore(!) van allitva az ules, es amikor kupplungot koppra kinyomom eppencsak nincs behajlitva a bal labam

Es ha ulesbe beledolok a kinyujtott karom csukloja pont a kormany tetejen van

A hattamla all, nem felig fekvesere van beallitva

több drón kell ;P

(#3025) Manitou válasza hobizoli (#3024) üzenetére


Manitou
addikt

Én 183 vagyok , én nem is nyomorgok az almerámban :N És nekem sincs hátratolva az ülés.
Mondjuk a 182 nem egyenlő a 196-al és gondolom nem is vagy 120 kg :D
Neki a lába nem fér el rendesen a kormány alatt.

(#3026) tothm


tothm
őstag

Ez milyen vétel szerintetek?[link]
Tudom, nincs valami sok info, de első ránézésre nem olyan rossz...

(#3027) Tökmindegy válasza tothm (#3026) üzenetére


Tökmindegy
senior tag

Kis kocsi,kis ár, kicsi teljesítmény,kis fogyi
Ha jó akkor ennyit biztos megér, a skodrik megbízható járgányok. Egyszerű mint a faék.

Fúúúú, végre van egy kártya mégdrágábban mint amennyiért eddig sem tudtam megvenni! Király!!"by capulet75"

(#3028) Manitou válasza tothm (#3026) üzenetére


Manitou
addikt

törve van az A oszlopnál

(#3029) shteer válasza Manitou (#3028) üzenetére


shteer
titán

felületes, olcsón javítható

látni kell, kipróbálni és átnézetni.

..szerintem jónak tűnik

(#3030) LuckyL válasza Manitou (#3028) üzenetére


LuckyL
őstag

és tényleg
elég ronda sérülésnek tűnik azért
kiváncsi lennék hogyan lehet ezt javítani
meg is kérdezem majd az ismerőst kasztnist, kiváncsi lettem

cryptot minden termékemért elfogadom

(#3031) Yushchenko válasza tothm (#3026) üzenetére


Yushchenko
őstag

1.2 6V-t felejtsd el.

(#3032) Napfénysüti válasza Rick4 (#3000) üzenetére

Nem tartom túl valószínűnek. :(

Més que un club!

(#3033) Rick4 válasza Tökmindegy (#3019) üzenetére


Rick4
félisten

Még jó, hogy leírtam, dízel vackok nem érdekelnek, nem baj. :U A totalcaron is erőltették ezt, ott is leírtam, 400 egy ilyen taliga, 500 fölött meg már Punto van, nagyon nem egy kategória, sőt, 400 alatt 1-es punto is akad akár gázzal is, és az is veri a saxo-t. Gázzal meg annyi pénzből lehet járni, hogy nincsen ellenfél. Csak mondom hátha tudtok valamit.... :U De akkor csak ilyenek jutnak.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#3034) Tökmindegy válasza Rick4 (#3033) üzenetére


Tökmindegy
senior tag

Nézd. Tudomásom szerint,semmi sem fogyaszt jobban üzemanyagból,mint a régi jó kis 1.5 ös szívó dízelek. Benzinesek biztos nem. A mostani modern dízelmocik meg lutrik,főleg használtan,ha hozzá kell nyúlni akkor irtózatos árak röpködnek. És ugye azért is adják el a legtöbbet ,mert rengeteg km-er van már bennük.Abban igazad van,hogy a 400 huf fölötti gázolaj áraknál ,már meggondolandó. Gázról én nem mondok véleményt,sose használtam,de nem is fogom,így fogalmam sincs mennyire jó vagy rossz az.
De ha gáz akkor végül is nézhetsz bármit amibe bele lehet építeni nem? Úgy tudom valamivel többet fogyaszt egy autó gázból mint benzinből,nos a mai átlag vasak pályán 100-110 körül 5-6 literrel elvannak,legyen az bármi. Szerintem nincs nagy különbség közöttük. Innentől bármit vehetsz ami ebbe a kategóriába tartozik ,gondolom:)

Viszont ha számolsz. ez jön ki. Pályán 1.5 d. 110 nél 3.6 körül fogyaszt. Tehát 40 lityiből ami olyan 17000 huf elballagsz olyan 1200 km ert. Na gázból ez mennyire jön ki? Nem tudom azért kérdezem.
Megnéztem 220 egy lityi gáz..Az 40 liternél 9000 huf majdnem a fele a gázolajnak. Na most már csak annyi a kérdés avval mennyit mész el

[ Szerkesztve ]

Fúúúú, végre van egy kártya mégdrágábban mint amennyiért eddig sem tudtam megvenni! Király!!"by capulet75"

(#3035) soldi3r válasza Yushchenko (#3031) üzenetére


soldi3r
veterán

pedig az awy jobb mint az azq

E30 (oo=[][]=oo)

(#3036) Rick4 válasza Tökmindegy (#3034) üzenetére


Rick4
félisten

Jó fej vagy, hogy nem olvasod el, mi alapján kérdezek bármit is. Így könnyű 25 soros választ írni bármire... :DDD Hagyjuk, nincsen miről beszélnünk.

Leírtam, a fos 1.5D is többet eszik, mint a mostani kocsim, vagy megérted, és nem írsz ennyit, vagy nem érted. :U

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#3037) Tökmindegy válasza Rick4 (#3036) üzenetére


Tökmindegy
senior tag

Elolvastam. Járj biciklivel ,az biztos kevesebbel is beéri. Vagy gyalog. Amúgy mit idegeskedsz?:)Ülj be egy kád langyos vízbe és megnyugszol bakker.Még ilyet.
Megjegyzem pont ugyanott vagy költségben. ;]

[ Szerkesztve ]

Fúúúú, végre van egy kártya mégdrágábban mint amennyiért eddig sem tudtam megvenni! Király!!"by capulet75"

(#3038) Rick4 válasza Tökmindegy (#3037) üzenetére


Rick4
félisten

Hol van ugyanott? Micsoda? Mit idegeskednék? hogy leírok valamit, amivel homlokegyenest válaszolsz? ezen nincs mit idegeskedni... :DDD

Ha meg nincsen megfelelő infó, kár a szájat tépni ennyi fasságért. :U

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#3039) soldi3r válasza Tökmindegy (#3034) üzenetére


soldi3r
veterán

nagyjából egál egy kisköbcentis lpg-s autó és egy 1.5 1.6 szívódé üa költsége
mondjuk a szívó diesel menni nem fog és jó állapotút nem nagyon lehet találni

[ Szerkesztve ]

E30 (oo=[][]=oo)

(#3040) Rick4 válasza soldi3r (#3039) üzenetére


Rick4
félisten

Pontosítok, az üzemanyagköltség kevesebb, az üzemeltetési költség meg még kevesebb, kényelemről, biztonságról meg végképp nem beszélve. És a kis dízeleket drágán adják, mindenféle valós ok nélkül.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#3041) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Nah, leendő sógorom 1-2 héten belül valszeg megveszi ezt a Bora -t. Ausztriából hozták be, azért nincs még papírozva. Vannak kisebb sérülések körbe, karcolások, horpadás is van egy. Két PD elem rossz benne, mert hidegen nagyon füstöl. Azokat elvileg most cserélik, benne van az árban. Egyébként vezérlést is kell rajta cserélni, az már nem tartozik a vételárba. Futóművet is rendbe kell rakni, mert városban használták, egyébként tökéletes.
Szerintetek jó vétel? Most VW Vento TD -je van, soha nem volt baj azzal a motorral, ugyan így keveset evett. Mennyire lesz ez bajosabb, mennyire több pénz fog ráfolyni?

Egyébként itt a mostani autója, egyenlőre eladó. Ha nem megy el, akkor marad a beszámítás.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#3042) soldi3r válasza MPowerPH (#3041) üzenetére


soldi3r
veterán

informáld le egy szervizben! gyanus, hogy 150-nél cserés 2 elem

E30 (oo=[][]=oo)

(#3043) Rick4 válasza MPowerPH (#3041) üzenetére


Rick4
félisten

3300 EUR-ig jobbnak tűnő kocsik vannak a mobile.de-n, és az még mindig kevesebb ennél 200K-val.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#3044) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Hiába, ez van. Részletre venné egyébként is, ezért ő nem tud autót behozni magának. 2 évre havi 48k -t fizet így, plusz beveszik az autóját 500k -ért.

soldi3r: Egy darabig VW szervizben volt vezetve a könyve, aztán átvitték más helyre, de ott tovább lett töltve egészen eddig a km-ig. Jah, még valami. A turbo -ja fel van újítva, kint a garrett csinálta.

Maga a motor mennyire költséges? Csak mert sok rosszat hallani a PD-ről... De ugye az alacsony fogyi csábítja. Előtte sima TDI -t akart, de a végén rábeszélte magát erre.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#3045) soldi3r válasza MPowerPH (#3044) üzenetére


soldi3r
veterán

akkor a km óra állást szorozd meg 2-vel
én azért rákérdeznék

E30 (oo=[][]=oo)

(#3046) MPowerPH válasza soldi3r (#3045) üzenetére


MPowerPH
félisten

De a belsején meg nem látszik. :U Én is megnéztem, a kormánya alig kopott. Az ajtó fogantyúk nincsenek lekopva, ami VW betegség ennél a szériánál. Az ülés nincs kiülve, a kárpit is szép. Váltógomb szintén rendben van.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#3047) zoo8800 válasza Tökmindegy (#3034) üzenetére


zoo8800
veterán

[link]
Van pár típus, ami kevesebb gázolajjal eljár, mint az 1.5D Saxo ;)

rip and tear, until it is done

(#3048) Manitou válasza zoo8800 (#3047) üzenetére


Manitou
addikt

Nem is tudtam, hogy kispolákból volt ilyen durca motoros kiadás is :D
[link]

(#3049) soldi3r válasza MPowerPH (#3046) üzenetére


soldi3r
veterán

lehet autópályás volt, akkor meg nem észrevehető

E30 (oo=[][]=oo)

(#3050) Tökmindegy válasza zoo8800 (#3047) üzenetére


Tökmindegy
senior tag

Én ezen nem vitázom. Amíg az enyémet hajtottam egy tankkal 40 liter Budapesten mindig elmentem 1000km ert. Most én ezzel a táblázattal nem tudok mit kezdeni:)

Persze ez függ a vezetési stílustól is ,de én kitapostam a belét szegénynek,hogy haladjon is.

[ Szerkesztve ]

Fúúúú, végre van egy kártya mégdrágábban mint amennyiért eddig sem tudtam megvenni! Király!!"by capulet75"

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.