Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#88301) jozefgucci1


jozefgucci1
addikt

Szevasztok ! Nemrég elhoztam a hondát a szervizből .Kicserélték a szokásos olaj + szűrők dolgokat és a hazaúton 3 km volt éreztem hogy remeg a gázpedál ?! Reggel mikor bevittem még ez nem volt . A fordulat nem ingadozik a motor még nem volt üzem meleg az igaz .Hiba üzi nincs csak a gázpedál finoman vibrál de csak az a többi nem .

Origin :jozefgucci1980 , Cod =játszótéri mászóka színekkel operáló, vérpistikebőszítő játékmenet...

(#88302) whitezo88 válasza Qru (#88299) üzenetére


whitezo88
nagyúr

Jaja en is olvastam ma de nem tudom mi nevetsegesebb: hogy par even belul megadja magat es szeriahiba, vagy hogy 80k huf a csere munkadijjal ...

(#88303) hdman


hdman
őstag

1 hónap 12 nap alatt:

Ma megint voltam a Teslánál, tegnap nem is láttam, hogy hátul töltőállomások vannak kialakítva:

Sopron city :)

(#88304) FrankMonzano


FrankMonzano
őstag

Sziasztok!

Nem igazan jott konkret valasz a kerdesemre, bar kisse zavarosan is tettem fel azt.
Melyik modell szerintetek a legoptimalisabb a kovetkezok kozul :

Ford focus II ferdehatu
Toyota corolla ferdehatu
Mazda 3
Honda civic

Benzinest szeretnek, max 1.6-ost,
2005 vagy utanit, 1.5 - 2milla korul

(#88305) ReSeTer válasza FrankMonzano (#88304) üzenetére


ReSeTer
senior tag

Még mindig zavaros. Mire optimális? Hungaroring körrekordot felállítani? Mert akkor kuka az összes.

Érted...

(#88306) giigz válasza FrankMonzano (#88304) üzenetére


giigz
veterán

Legalább az alap dolgokat írd már le, amin el lehet indulni. Mennyit mész évente, felhasználás jellege, mik a fontos paraméterek számodra, stb.

(#88307) FrankMonzano válasza giigz (#88306) üzenetére


FrankMonzano
őstag

Nagyreszt varos lenne, a tobbi autout, videk, ilyenek.
A varost inkabb kulvarosi reszre pontositanam.
Azert gondoltam max 1.6-ig, mert nem akarok 10L es afeletti fogyasztasokat, ugyanakkor a dizel kizarva a nagyobb hibalehetosegek miatt (errol nem nyitok vitat:) ).
A felsorolt modellek kozul talan a foka a legoptimalisabb, a toyota kisse unalmas, a honda tularazott, a mazda 3 se rossz, de a foka jobban tetszik egy arasznyival.
Nyilvan attol is fugg, melyikbol lesz olyan allapotu, ami szamomra elfogadhato.
Jelenleg egy 1.4 16v clio tech runom van 2000/6. havi.

(#88308) footy válasza jozefgucci1 (#88301) üzenetére


footy
addikt

Tuti nem csinálta eddig? Amennyire én tudom a kéttömegű miatt szokott pulzálni a gázpedál.

(#88307) FrankMonzano
Olvass vissza egy pár oldalt és nézd meg a spritmonitort. A kis hengerűrtartalom nem egyenlő a kis fogyasztással.

[ Szerkesztve ]

(#88309) neduddki válasza FrankMonzano (#88307) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

es mi a hejjzet a 7g5d fl-vel? mongyuk designa sehn nincs a 8g-hez kepst az bisztos, de ar is baratasagosabb jellemzoen

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#88310) FrankMonzano válasza neduddki (#88309) üzenetére


FrankMonzano
őstag

Minel ujabbat szeretnek,2005, de inkabb utanit.
Az ufo civicek meg dragak.

(#88311) Kornel válasza FrankMonzano (#88304) üzenetére


Kornel
veterán

focus 2, vedd meg a giigz családjának az előző autóját, egy kereskedés árulja, pár nappal ezelőtt linkelte.
igaz az sedan :)

(#88312) FrankMonzano válasza Kornel (#88311) üzenetére


FrankMonzano
őstag

Igen,az sedan... :)
Ha mar ennyit kiadok, nagyjabol legyen olyan, mint amilyet elkepzelek magamnak.

[ Szerkesztve ]

(#88313) Kornel válasza FrankMonzano (#88312) üzenetére


Kornel
veterán

oké, csak egy tipp volt, leírása alapján én simán megvenném, ha hasonló kocsit keresnék.

(#88314) LógaGéza válasza neduddki (#88309) üzenetére


LógaGéza
addikt

Én még mindig nem látom át ezeket a Civic jelöléseket. 7G addig okés, hogy 7. generáció, de a többi? Hondás topikban is kérdeztem, de erre még nem kaptam választ :(

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#88315) Dany007


Dany007
veterán

No, kijelzett ez a szerencsecsomag...
De még csak 440km-nél járok...

Ugye múltkor tankoltam bele pontosan 20k-ért Shell hiper-szuper nitro plusz benyát 470 forintért literjét.
Vagyis 42,5l-t tankoltam. És mentem vele 440+10km (mert így volt a tankolásnál, első kijelzés plusz 10km).
Tehát elvileg 450km-t mentem 42,5 literből, sajnos csak város volt és mindig (!) klímával. Talán ma volt az első nap, hogy nem kellett klímát kapcsolni.
Ebből már könnyedén kiszámolható, hogy 9,44 litert evett százon így, itt a városban, végig klímával. Hát, szerintem ez nem rossz. 1.8-as motor am. A régi Omega ennél többet evett klíma nélkül is. :D
Majd most kipróbálom sima 95-össel is ugyanezt a menetet. Bár attól tartok a következő hónapot biztos nem úszom meg pályázás nélkül. Amit igazából jobban is szeretek, de az összehasonlítás csak úgy lenne releváns...

(#88316) Kornel válasza Dany007 (#88315) üzenetére


Kornel
veterán

pontos mérést itt tudsz vezetni, teletankra mérve mindig.

(#88317) tboy93 válasza LógaGéza (#88314) üzenetére


tboy93
nagyúr

4d=4 ajtós, 5d=5 ajtós, FL= faceliftes vagyis ráncfelvarrás utáni

(#88318) Dany007 válasza Kornel (#88316) üzenetére


Dany007
veterán

Igen igen, tudom hogy úgy a biztos. De annyira nem vagyok fogyasztás mániás, csak megközelítőleges értékre voltam kíváncsi. Meg ennyit amúgyse szoktam városozni egyhuzamban. Meg azért az év nagyrészében klíma se megy egy hónapon át folyamatosan...

Más.
Most szervizest "keresek". Főképp csak gondolkodom rajta. Hogy kihez lehetne majd vinni az autót. A nepperem ajánlott egyet itt Vp-ben, de elmondása szerint ő leginkább az alap dolgokban tud segíteni, kifejezett Fordos az ürge. Mert majd azért tél előtt át akarom nézetni az autót rendesen.

Aztán most lett egy autó-tuningos ügyfelem. :) Akik kb mindent csinálnak all-in-one. Szerviz, chippelés meg amit akarok... Gondolkozom rajta, de kicsit sufninak érzem őket a weboldal alapján. Meg hát szvsz ami "mindent tud az általában semmit se" igazán jól. Legalábbis ez a tapasztalat egyéb területeken.
De, nekem mégis olyan szervizes kéne, aki ért hozzá, igényes és egy helyen mindent megtud csinálni, amire csak szükség lehet. Érdemes egyáltalán ilyet keresni?
Mehetne apósom szerelőjéhez is, aki bagóért csinálni bármit, de ő se kifejezett Fordos... Apáméhoz is mehetne ő biztosan megbízható, jó áron dolgozik stb... de ő se Fordos. Sőt, ő konkrétan Renault márkaszervízből ment maszek vállalkozónak. És asszem apámé az egyetlen Ford amit szervizel... :U
Tehát oda se nagyon akarom vinni...

(#88319) LógaGéza válasza tboy93 (#88317) üzenetére


LógaGéza
addikt

Aha értem.
És a LS vagy ES jelölések?

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#88320) jozefgucci1 válasza footy (#88308) üzenetére


jozefgucci1
addikt

Szevasz ! Nem reggel mikor vittem még nem csinált semmit most meg már mikor elhoztam remegett mint amikor rezeg a mobil ! Nem hinném a kettőstömegűt .A motor nyugodt kuplungolásnál nincs ciripelő hang vagy csilingelés . Holnap úgy is megyek vele aztán megvizslatom .

Origin :jozefgucci1980 , Cod =játszótéri mászóka színekkel operáló, vérpistikebőszítő játékmenet...

(#88321) neduddki válasza LógaGéza (#88314) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

az ajtok szam gyun a generacio jeloles utan /5.5es angol civic meg siman angol neven szerepel/

udv

neduddki

mod: kiviteli szint, generacionknt mas lehet

tboy93: ne keverd ide az amerikai jelolest:- )

[ Szerkesztve ]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#88322) tboy93 válasza LógaGéza (#88319) üzenetére


tboy93
nagyúr

off

[ Szerkesztve ]

(#88323) 8th válasza Kornel (#88200) üzenetére


8th
addikt

Tesómék a kilencvenes évek eleje óta nyúznak különböző turbódízeleket a fővárosban legtöbbször rövid távokon. Kamrás tédét majd közvetlen befecskendezésű adagolós tdi-t most jelenleg pd-t de volt már common rail psa dízelük is. Soha egyiknek sem volt semmi baj a turbójával. Illetve egyiknek igen de azt már eleve rossz turbóval vették. Nagyon túl van lihegve ez a turbó téma. Egyedül autópályán kell rá odafigyelni és járatni egy kicsit leállítás előtt de a menetszél is sokat segít a hűtésben, ha meglátod az autópálya pihenőt üresben kigurulsz megállás után járatod egy kicsit (15-20sec) leállítod ennyi. Nagy tudomány. Normál utcai használatnál meg egy másodperc hűtés sem kell neki. Fogod leállítod és annyi. Nem cukorból van az nem olvad el.

"Egy nép csak úgy semmisül meg, ha önmagát semmisíti meg. Önmagát a nép úgy semmisíti meg, ha múltját már nem látja, jelenében csavarog, jövőjében nem hisz."

(#88324) hobizoli válasza pető bá' (#88221) üzenetére


hobizoli
nagyúr

eleve ki az a balf@sz, aki 20 percekent (150km/h=50km) megall 20percre pihenni? :F

több drón kell ;P

(#88325) pető bá' válasza hobizoli (#88324) üzenetére


pető bá'
őstag

egy elvetemült példa volt gondolom, nem kell szerintem teljesen véresen komolyan venni.. :U

8th: "üresben kigurulsz" - hogy miiiii?

;]

[ Szerkesztve ]

"... and I hope you have a great day!"

(#88326) 8th válasza pető bá' (#88325) üzenetére


8th
addikt

Bocs elfelejtettem, hogy itt mindenki sonky üzemmódban közlekedik...

"Egy nép csak úgy semmisül meg, ha önmagát semmisíti meg. Önmagát a nép úgy semmisíti meg, ha múltját már nem látja, jelenében csavarog, jövőjében nem hisz."

(#88327) whitezo88 válasza 8th (#88323) üzenetére


whitezo88
nagyúr

Amugy nincs az sok autonal foleg ujabbakbal hogy ha le is allitod, meg egy ideig magatol megy a visszahutese a turbonak? Mintha errol hallottam volna mar.

(#88328) Kornel válasza 8th (#88323) üzenetére


Kornel
veterán

Ok, van ilyen is, meg van ellenpélda is.
Ahogy írtam is, sok embernek arról sincs fogalma, hogy a 30000-es olajcsere nem a maximum, 34000 - nél még alig lépte túl.
Szerinted mennyit vett el a turbo életéből?

(#88329) szaki1986


szaki1986
tag

Sziasztok!

Ősszel, de legkésőbb télen szeretnék autót venni. Keret kb. 700 eFt (átíratás, stb. nélkül).
Böngészem már egy jó ideje a hirdetéseket, teszteket, de nagyon nem körvonalazódott még egyenlőre semmi konkrét elképzelés. Hátha tudnátok segíteni.

Használat: 85% város (melóba/bevásárolni járás), 15% országút (kirándulás néha hétvégenként ide-oda). Szerintem havi max. 800-1000 km-t autóznék.
Méret: Nem kell nagy családi autó, mivel (egyenlőre) csak egyedül használnám. Clio - Polo kategória tökéletes számomra, de lehet Megane - Golf kateg is.
Dízel v. benzin: Tök mindegy, nincs preferenciám. A lényeg, hogy minél kevesebbet fogyasszon. 6,5 liter alatt jó lenne.
Kényelmi igények: Klíma jó lenne, legyen biztonságos (min. 2, de inkább 4 légzsák), közponzi zár, elektr. ablak elöl.
Évjárat, futott km: 2003-tól felfelé szeretnék, és 200 ezer km alattit.

Ezen feltételek alapján próbálok keresgélni egy megbízható, gazdaságos kisautót. Lehet vmiből engednem kell majd, de hátha akad egy ilyen autó, ami ezeket az igényeket kielégíti.

Amiket nézegettem: Renault Clio II, Mégane II, Fiat Stilo, Ford Fiesta, Focus, VW Polo, Suzuki Swift... szóval a "szokásosak" :). "Női" autót nem szeretnék (pl: Yaris, C3, Twingo, Ka, ...).

Vkinek esetleg vmi tippje, ötlete? Megköszönném.

Üdv

https://www.flickr.com/photos/136049009@N07/

(#88330) tboy93 válasza szaki1986 (#88329) üzenetére


tboy93
nagyúr

stilot ne, focus fasza és én a yarist se vetném el, pöpec verda:)

(#88331) DeFranco válasza szaki1986 (#88329) üzenetére


DeFranco
nagyúr

focust felejtsd el, ennyi pénzért csak szívást kapsz nem autót

(#88332) MunezXBK válasza szaki1986 (#88329) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Clio 1.5 dCi.

(#88333) 8th válasza Kornel (#88328) üzenetére


8th
addikt

És az a konstrukció hibája? :U

"Egy nép csak úgy semmisül meg, ha önmagát semmisíti meg. Önmagát a nép úgy semmisíti meg, ha múltját már nem látja, jelenében csavarog, jövőjében nem hisz."

(#88334) parandroid válasza hobizoli (#88324) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

"Csillagom, elmentél pisilni, mert indulunk. Nem baj, menj el megint!"
"Nem igaz, hogy pisilned kell, még fel sem értünk az A3-ra, mégis hol álljak meg egy autópályacsomópontnál?"
"Egyszerűen nem hiszem el, hogy félóránként pisilned kell, ilyen a világon nincs!"
"Nem, nem ihatsz kávét, sőt, kérem a vizespalackot is! micsoda, hogy úgyis már megint kell pisilni? Kibírod! Nem, nem pisilheted össze az autót!"
"Basszus, Nürnbergnél vagyunk, az 200km, és már ötödször állunk meg, sose fogunk Mo-ra érni."

És akkor a gyerekek is éhesek, meg nyűgösek, meg lemerült a tablet, de a csomagtartóban van a töltő, meg márpedig ő nem mekiben akar enni, hanem subwayben (mondjuk ez nagyon helyes), komolyan, a végén már a kutya nem érti, hogy miért kell ennyiszer kijönnie a dobozából...

Folytassam?

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#88335) mokus1 válasza Dany007 (#88315) üzenetére


mokus1
addikt

Én szintén most tettem tele a járgányt, 61 liter/920km ami nagyrészt város és szinte mindig klímával ami 6,6 liter. Meglepő. Egyébként 2,4 JTD

Csütörtökön meg megy fényezőhöz a kocsi, sok volt a kőfelverődés a motorházon úgyhogy úgy gondoltam ennyi belefér :)

(#88336) Dany007 válasza mokus1 (#88335) üzenetére


Dany007
veterán

Hehe, na jó, de az dízel. :D Apósom 2.5-ös régi dízel Omegájával mentem 1-2 hónapot és bizony az is meglepően keveset fogyasztott. Tehát ja, ez így normális. :)
Amúgy szerintem nem olyan rossz az a 9-9,5 körüli fogyasztás ilyen körülmények között a benzinestől. Majd meglátjuk ősszel klíma nélkül mit dob.

@peterkeT:

Na jó, de a félóránkénti pisilés egy felnőttnél már orvosi eset. :) Komolyan. Ez azért nem olyan általános. A gyerek mizéria inkább :D

[ Szerkesztve ]

(#88337) Declare válasza hdman (#88303) üzenetére


Declare
őstag

Azert nagy sor nem kigyozott a "tesla benzinkuton" :D

(#88338) parandroid válasza Dany007 (#88336) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Az utazás miatti izgatottság, idegesség, meg a reggeli kávé az oka. Az első 2-3 óra kritikus, utána megnyugszik, Ausztrián már kb megállás nélkül át tudunk menni. Amikor a gyerekekkel jártam az anyjuk után (havonta átlagban két alkalommal, 4 hónapig), akkor volt, hogy kétszer álltunk meg összesen, 9 óra alatt megvolt a 900+ km (Soprontól az utolsó 120 km már nem autópálya). Mostanában a 12 órának már örülök.

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#88339) raczger


raczger
őstag

Diszkósítva :DDD

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#88340) sasa134 válasza parandroid (#88338) üzenetére


sasa134
addikt

Vasárnap a Köln - Győr (1060km) 14 óra volt. Volt rosszabb is már, de sosem vidám..

Avanti Roma

(#88341) bitpork válasza sasa134 (#88340) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Én legutóbb Munchen előtt ragadtam be 1x 18 km 1x 25 km útfelújítás :( Nem volt őszinte a mosolyom.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#88342) whitezo88 válasza bitpork (#88341) üzenetére


whitezo88
nagyúr

Kaliforniában ilyenkor egy jointtal szokták elütni az időt a dugóban... legalábbis amit meséltek onnét.

(#88343) sasa134 válasza bitpork (#88341) üzenetére


sasa134
addikt

Mindig van valami..nyáron meg főleg pokol, van, hogy órákat állok/araszolok. Mindig mondja a Stau-híreket a rádió, itt NRW-ben mindennapos az összesen 3-4-500km-es dugók kialakulása (persze az egész tartományra nézve, ezek 10-20km-ekből jönnek össze)

Avanti Roma

(#88344) Qru válasza bitpork (#88341) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Frunkfurt előtt legutóbb 1 órát álltam mire megmozdult a sor. :W

#nincsbennetarcsi

(#88345) bitpork válasza Qru (#88344) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Én nagyon örültem volna az egy órának :K Hamburg Elb tunel, amikor a 8 sávból csak 3 működik? Pedig az ember elvárná a németektől a jobb tervezést és összeszedettebb forgalomirányítást.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#88346) -v- válasza bitpork (#88341) üzenetére


-v-
addikt

Mikor nem újítják azok fel a fél világot ... mindig mindenhol terelés, útépítés stb. :U

(#88347) Dluinet


Dluinet
nagyúr

csak úgy: gif

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#88348) parandroid válasza Qru (#88344) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Nagyvárosok környéke mindig kriminális - egyrészt a felújítások miatt, másrészt rövid távokra is autópályáznak, ezért a környék forgalma is ide torlódik. Munkakezdés, munkaidő vége gyakorlatilag ugyanúgy beállítja a városoknál az autópályákat, mint a várost magát. Tavaly ráadásul sikerült egy hétfőn elindulnunk Mo-ra, aztán Würzburgtól Nürnbergig egy folyamaots dugóban állni, onnét már simán csak teli volt a pálya, de azért lehetett haladni. Mint kiderült, kifogtuk a nyári szünet első napját, ami Bayernben akkor történetesen épp augusztus közepére esett - itt tartoményonként máskor van nyári szünet, a mi gyerekeinknek akkor már egy hónapja tartott.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#88349) Qru válasza parandroid (#88348) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Horvátoknál csúsztunk bele ilyenbe, pedig ott csak egy sima turnusváltás volt (szombatonként van, akkor nem érdemes menni).


bitpork: Meg is dobta a fogyit akkor bár az átlagon nem változtatott sokat 9 liter volt (2002-es 1,8 16V 125LE-s Mondeo).

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#88350) hdman válasza Declare (#88337) üzenetére


hdman
őstag

Pedig van pár Tesla bécsben :)

Ma amikor ott voltam, pont "tankoltak" egy kocsit.

Sopron city :)

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.