Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#88151) kpal válasza TaaT (#88148) üzenetére


kpal
veterán

lehet egér van benne :D

garázsban tartottak között ritka az ilyen .

#88149) kornelka:kíváncsiságból megnéztem ennek a szériának a legalját , bár érdekes Németbe is így lelaknak egyes autókat . vajon a magyarországiak is hamar erre a sorsra jutnak .

[ Szerkesztve ]

(#88152) MunezXBK válasza jozefgucci1 (#88150) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Autoglym bőrtisztító + ápoló.

(#88153) runner 125 válasza jozefgucci1 (#88150) üzenetére


runner 125
nagyúr

Munez-t megerősítem, Autoglym bőrtisztítő + ápoló. Azzal kenem én is.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#88154) jozefgucci1 válasza runner 125 (#88153) üzenetére


jozefgucci1
addikt

Nagyon patentül néz ki. Azt hiszem beruházok én is egy ilyen szettre aztán hétvégén kiglancolom és nézek egy 0-100-at :)

Origin :jozefgucci1980 , Cod =játszótéri mászóka színekkel operáló, vérpistikebőszítő játékmenet...

(#88155) hdman


hdman
őstag

Ma voltam a Bécsi Teslában, körülnyálaztam a kocsikat, hát húbazz :)

Csávó beindított egyet nekem, csak lestem. Szerintem holnap is megyek, ha ráérek, megkérem, hogy guruljunk egyet az udvaron :))

Sopron city :)

(#88156) footy válasza runner 125 (#88153) üzenetére


footy
addikt

Ezek az ulesek nagyon komolyan neznek ki. A tied summum S60?

(#88157) raczger válasza runner 125 (#88145) üzenetére


raczger
őstag

Hát igen, azért reménykedek, hogy 1.5 körül is sikerül egy vállalhatót találnom, de én is egyre jobban látom, hogy 2 felett lehet biztosan jót találni.

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#88158) sasa134


sasa134
addikt

No elment az A3, ideje új, nagyobb kocsi után néznem. Már szinte mindent végigzongoráztam, de gondoltam itt is megkérdezem, hátha nem jutott valamilyen típus eszembe..
Költségvetés: 3 - 3,3M Ft max.
Jól pakolható, nagyobb méretű kocsi kell mint az Audi volt, felkészülve a család bővülésére. Olasz, francia, nem köszönöm. Évi 8-10k km-t megyek most csak, szóval leginkább benzinben gondolkodom. Kombi is jöhet, hatchback is. Családi egyterű (még) nem. Tudom, állapotot veszünk, de zavarna, ha 100k felett lenne az órában. 6 évesnél régebbit nem nagyon szeretnék. Nem vagyok lóerő bolond, nem kell semmi tuning meg fittyfene, csak biztonságos, megbízható autózás, lehetőleg kényelmesen. Ki mit venne? (van egy erős kiszemeltem, pontosabban 2 is)

Avanti Roma

(#88159) tboy93 válasza sasa134 (#88158) üzenetére


tboy93
nagyúr

Én a helyedben mindenképp kombira mennék rá, babakocsit könnyebb abba bepakolni :K

(#88160) Declare válasza hdman (#88155) üzenetére


Declare
őstag

Ilyen helyre en meg nem mertem bemenni :DDD vagy valahol messze kellene leparkolni az astrat :)

Gyorsulas es fogyasztasi adatokat irj majd :DDD

(#88161) Kornel válasza sasa134 (#88158) üzenetére


Kornel
veterán

Avensis kombi.
De mivel a kombi és a benzin páros elég ritka, egy liftback is jó lehet.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#88162) sasa134 válasza tboy93 (#88159) üzenetére


sasa134
addikt

Jó eséllyel az lesz, vagy 5 ajtós. Végignéztem egy csomó félét, tényleg, Qashqai (kicsi csomagtartó, motorválaszték nem túl szimpi, így letettem róla), Avensis ( belül nem igen tetszik, cégesként vezettem de nem tudtam megkedvelni - pedig jó, de nem áll össze vágyaim tárgyává), A4 (csak 1.8 Tfsi férne bele, amit nem nagyon ajánlanak, kombi nem áll meg 3.3-ban, legalábbis az új A4-ből). Passat - motorkínálat probléma, 1.4 TSI vagy 1.8T, nem merem megvenni egyiket sem. Accord - kombi nem áll meg 3.3-ban ( ha mondjuk egy 2009-es, max 70e-80e-et futott példányt akarok, a sedán nem jól pakolható).Merci C (180/200) - szintén csak a szedán férne bele, amit amúgy imádok, és nagyon jó autónak tartok, csak rövid időn belül kicsi lenne. E90/91 - kombi 320i inkább olyan 3,5M-tól van, ami szép, a limuzin csomagtartója kevés. Pedig ez is nagyon bejön, de elrettent az olajfogyasztás , ill. egyéb költséges potenciális meghibásodások, amikről olvasni. Superb - irdatlan ronda kívülről szegényem, pedig marha jó beleülni, cégesként ezt is vezettem jópárszor. Passathoz hasonlóan motorválaszték gond a benzines palettánál (1.4/1.8 turbo..). Volvo: V50 kicsi hátul, új S60 még nincs ilyen ársávban meg amúgy is kicsi a csomagtere. 2.0 benzines V70 beleférhet, egy 2008-2009 körüli. Imádom, nagyon bejön az egész, de gondolom 10-11l alatt nem járna el ezzel a motorral. Ami azért sok (illetve reális egy ekkora kocsihoz).
Rav4 nem kell, felesleges, Tiguan szintén csak 1.4TSI-vel férne bele de azt sem tartom ésszerű választásnak a céljaimhoz. Opelből Insignia passz, nehéz, nem tetszik, itt kint elég rossz az Opel reputációja így eladáskor sokat buknék. Seat - az új Sport Tourer nagyon tetszik, de még a büdzsén kívül van és ott is inkább a dizelt szabad megvenni, ami meg nem kell. Ford - benzinesből nem nagyon tudok semmit, Mondeo-k inkább dízellel vannak itt, sztem annyi pénzért lehet jobb kocsit venni. Így jutottam el kb a 6-os Mazdáig (2. generációs), 2l szívó benzin, árba belefér, sőt lehet automatával is, kombi vagy 5 ajtós. Van esetleg valami jobb javaslat?

[ Szerkesztve ]

Avanti Roma

(#88163) runner 125 válasza jozefgucci1 (#88154) üzenetére


runner 125
nagyúr

Thx. Ha, már vásárolsz, akkor érdemes egy teljes csomagot összeállítanod.
Rovaroldó, műanyag és gumiápoló, bőrtisztító, bőrápoló, sampon, illetve valamilyen wax (pl. SRP). Normál felhasználás mellett évekig elég lesz egy autóra.
Mikroszálas törlőkendőket meg szinte bárhol kapsz, legutóbb én a Coop-ban vettem 5 dobozzal, talán még tart az akció. 2 méretes kendő úgy 350ft.

hdman

Múltkor Győrben ment el mellettünk egy, épp a járdán álltunk. Elképesztő, azon döbbentünk meg, h csak a gumik hangját hallottad, ahogy elsuhant. :D

footy

Háát, még milyen kényelmes. Igen, Summum.

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#88164) parandroid válasza sasa134 (#88158) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Nekünk, ha nem egyterű felé hajlottunk volna egyre inkább, akkor a Mazda 6, vagy az új Octavia lett volna a befutó. Utóbbinak kicsit ódzkodtam a TSI motorjától (benzinest néztem mindenképpen én is), nem feltétlenül akartam egy olyan motort, ami pont ugyanolyan bonyolult, mint egy modern turbódízel. Kia / Hyundai párost is néztem, de valahogy nem állt össze a formavilága, meg még a Mondeo jöhetett volna szóba, de odáig végülis nem jutottunk el. Ha hatchback is szóba jöhet, akkor pl a Mazda 3 az egyik legszebb formaterv a piacon, persze ez teljesen személyes vélemény.

Szerk.: Közben nézem a következő hozzászólásodat, egyfelé indultunk, csak nekem már megvan a két gyerek, és egyre nagyobbak lesznek, no meg ennél csak több lesz legfeljebb, ha valamelyiket agyon nem csapom, meg még kutya is van, úgyhogy a kombi is kevés néha.

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#88165) hdman válasza Declare (#88160) üzenetére


hdman
őstag

Munkaügyben voltam. :)

Feliratkozott a jaguár a porsche a lambo és a bentley közé :)

Ezekről asszem képet is raktam, de a lamborol biztosan :))

Sopron city :)

(#88166) giigz válasza runner 125 (#88163) üzenetére


giigz
veterán

En is a Coop-bol vettem 2 kendot, viszont az Auchan-ban 5 db. van ilyen aron :) Szep szinesek :D

Es azt meg az ebay sem veri, de aki onnan akar venni, ott is ezer alatt/korul van 5 db, de lehet jobb ajanlat is van, regen en is rendeltem mikroszalas kendot ebay-rol, de most mar a nagy boltokban is olyan olcson lehet kapni :)

[ Szerkesztve ]

(#88167) sasa134 válasza parandroid (#88164) üzenetére


sasa134
addikt

Igen, a 3-as is felmerült, de a költségvetésbe belefér a 6-os, ami azért jóval nagyobb (mármint a 2. generációs). A legújabb 3-as sajna még 5 milla körül mozog használtan, szóval az nem játszik..

De ez még mindig rohadtul bizergálja a fantáziámat: [link]

[ Szerkesztve ]

Avanti Roma

(#88168) runner 125 válasza sasa134 (#88162) üzenetére


runner 125
nagyúr

Ha, nem ragaszkodsz a kombihoz és kell a nagy hely, elegáns, nem rivalkodó megjelenés, megbízható motor, nézz meg egy S80-at.
A 2.4 D5 az egyik legjobb diesel konstrukció, mindemellett korrekt a teljesítménye és nem eszi le a gatyád. Illetve, már a 6 sebességes Geartronic is egy a jól sikerült automata.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#88169) sasa134 válasza runner 125 (#88168) üzenetére


sasa134
addikt

Köszi az ajánlàst, most aztán elultetted a bogarat..Eddig S80-at nem mertem nézni.
Ebből a sima 2 lityis dizel (Psa) mennyire problémás? :/

[ Szerkesztve ]

Avanti Roma

(#88170) neduddki válasza Kornel (#88138) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

amikor az es,merpost a cbi-ert cseszegette, a hujje gyrek annyira megvol thatodvca hogy nekm kelle tmegkerensi a papirt /mert eltetem vele:- )/
de nekme meg a 4200K is sok a jobol azt se ertem minke???

udv

neduddki

mod: zsolt19900: muszerrel merd kezben nem hiszek:- )))

[ Szerkesztve ]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#88171) neduddki válasza jozefgucci1 (#88150) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

vmiu lajtos lanonlinos bortisztitoval, es utana mehet ra a farkas TheRevival

udv

neduddki

mod: exexex; mert nem vagy bejentkezve

[ Szerkesztve ]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#88172) DeFranco válasza neduddki (#88171) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Miért nem látok árakat a webshopban? Vagy a műanyagápoló ingyen van?

(#88173) neduddki válasza DeFranco (#88172) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

ja jut eszzmbe a sonax matt muszerfalapooja jol ebaxta a muszerfalam, tiszta folt lett, ne hasznlajatok:- (((

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#88174) DeFranco válasza neduddki (#88173) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Interesting, nekem meg teljesen OK a dolog, vagy ötször átkentem vele. Melyiket használtad? Most használtad először?

(vagy csak prozentet kapsz az első farkastól aki sütni tud ;] )

[ Szerkesztve ]

(#88175) parandroid válasza sasa134 (#88167) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

A 3-as BMW, meg az A4 itt olyan népautó, ráadásul nagyon kevés belőlük a benzines. Esetleg valami újabb egyes BMW? Mondjuk babakocsival annál is gondok lesznek.

Nem tudom, néztél-e egyébként finanszírozási ajánlatokat újautóra, érdemes benézni néhyán kereskedésbe, azért nem mindegy, hogy tényleg kamatmentes-e a hitel, amit kapsz rá, vagy felszámolja az évi 4-5%-ot, ami a használt autókra általában szokás. Ha meg beéred bemutatóautóval, akkor jelentős kedvezmények is járnak rá. Nem tudom, honnét indul most egy 3-as Mazda (gondolom 15k EUR körül indul), a benzines 6-os olyan 20k EUR-tól megy a ráaggatott flinc-flancok függvényében. Ráadásul durván jól számolják be a használt autókat új autó vásárláskor - lehet, hogy érdemesebb lett volna rákérdezni egy-egy kereskedőre, mielőtt megszabadulsz a tiédtől.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#88176) sasa134 válasza parandroid (#88175) üzenetére


sasa134
addikt

Köszi, igen, mindenképp be fogok menni itt a Mazdába, a legjobb lenne egy használt, garis kocsit márkakereskedéstől elhozni. Ki akarom fizetni egyben, ha lehet, így új kocsi nem hiszem, hogy lesz belőle.
1-es BMW nem nagyon lenne (méretben) ugrás az A3-hoz képest sajna. Férjen bele egy babakocsi + cuccok 2 felnőttnek+ 1 gyereknek

[ Szerkesztve ]

Avanti Roma

(#88177) neduddki válasza sasa134 (#88176) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

odi utan agya magat oktaviia 2fl hatnem?;- )

udv

neduddki

mod: ja karpitos esmeros asoznta a starwax a legjobb /meg gy ne ocso/

exexex: ez:- (((

[ Szerkesztve ]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#88178) sasa134 válasza neduddki (#88177) üzenetére


sasa134
addikt

Mivel adna többet az Octavia mint egy Mazda 6? Sztem semmivel, főleg ha benzinben gondolkozom.

Avanti Roma

(#88179) DeFranco válasza neduddki (#88177) üzenetére


DeFranco
nagyúr

még mindig nem értem, hogy hoztad össze... használtad már ez előtt? mikor kezelted előtte utoljára és mivel?

nekem extrém módon bejön ez, amit linkeltél, és nem csak én dícsérgetem...

(#88180) runner 125 válasza sasa134 (#88169) üzenetére


runner 125
nagyúr

Áh, Volvo-t D5-tel, vagy saját fejlesztésű benzinessel kell venni. A legröhejesebb, h belerakták már azt a lófing 1.6-os downsizing diesel-t is az 1,7 tonnás S80-ba, aztán marketingelik, h 5,7-et eszik - fél literrel kevesebbet, mint a D5. :D
De, legalább cserébe nem is megy és 2 évente lerúgja magáról a turbót.

Hallgass meg egy ilyen D5-öt élőben, pár méterről nem egyszerű eldönteni, h benzinmotor vagy diesel, olyan egyenletes és halk a járása. A motor egészen 2001-ig vezethető vissza, innen is látszik h mennyire jó konstrukció, gyakorlatilag apró változtatásokkal, a mai napig elérhető a Volvo kínálatban. A legújabb generációja 215 le-t, és 440Nm-t tud, ami lendületes autózásra több, mint elegendő. Hozzáteszem Volvo forumon többen is használják ezen teljesítményre optimalizálva a korábbi 163 és 185 lovas D5-öket, hiba nélkül.

Ahogy fentebb írtam, tényleg nagyon egyben vannak, megbízható konstrukció, mindemellett piszkosul kényelmesek is.
Menjetek el és próbáljatok ki egyet. Ha, nem lesz meg a csí, nem ez a te autód, de egy esélyt szvsz megér. :)

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#88181) parandroid válasza sasa134 (#88178) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Formavilágban. Nekem sok szempontból sokkal jobban bejött a németes, szögletes egyszerűsége, mint a Mazda kétségkívül szokatlanabb, és bevallom, esztétikailag előremutatóbb formavilága. Persze ez megint egyéni ízlés kérdése. Motorból viszont ott az a fránya TSI, más meg szinte nincs is.

A legutolsó, faceliftelt Octaviáról beszélek, ebből már hiányzik az elődje esetlensége. Viszont árban nagyon durva, mire lekonfigurált nekem a kereskedő egy elfogadható felszereltséget, már 25k EUR-nál tartottunk, és navi, meg még pár appróság még nem is volt benne. Szóval árban gyakorlatilag ugyanott van, mint a Mazda 6.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#88182) neduddki válasza sasa134 (#88178) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

ocsobb a futomu:- ) amugy egy liftbek v. kombi jo valasztas mazzagbol, ha sok varosza lenne akkor ellenebn egyterube ngndokodnek

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#88183) sasa134 válasza neduddki (#88182) üzenetére


sasa134
addikt

Köszönöm Mindenkinek a segítséget! Próbálok megnezni egy S80-at, meg 320i-BMW-t is kéne próbálni , mert 3-abol csak dizelt vezettem.
Nem egyszerű a történet, bele kell majd úgyis szeretnem a kocsiba. Köszi a segítséget!

Avanti Roma

(#88184) tboy93 válasza runner 125 (#88180) üzenetére


tboy93
nagyúr

Háát nem tudom, dízel volvo? Baráti társaságban van egy XC60 és egy XC90 is (két külön család). Az XC60-ban már a második turbó van és pluszban most tört el a turbócső vagy mi, hegeszteni kellett. Az XC90-be most lesz 400.000km, az a 3. turbót kéri most és az automata váltó is most adta meg magát.

Mindkét tulaj azt mondta, hogy nyugodtan elő lehetne írva a szervizkönyvben hogy 200k km után turbó csere :DDD

Mindkettő újonnan vásárolt, pályáznak vele sokat, lehet épp ez a baj?

[ Szerkesztve ]

(#88185) MunezXBK válasza tboy93 (#88184) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Olajat hány km után cseréltek a váltóban?

(#88186) tboy93 válasza MunezXBK (#88185) üzenetére


tboy93
nagyúr

Gőzöm nincs :N csak együtt nyaraltunk egy hétig és beszélgettünk az autókról egy kicsit. Illetve kishazánktól 1500km-re kezdte el forralni az XC90 a vizet, úgyhogy jó volt hazajutni szarakodó turbóval, döglődő automatával és forró vízzel :DDD A poén az, hogy odafele még csak a turbó problémázott.

(#88187) neduddki válasza DeFranco (#88179) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

nekm oijjan foto slett hogy csak na, amig volt a 10 eves wsplat muanyagapoloja /meg a regi/, meglepo modon semmi gond nem volt vele, utann iden tavasszal nem tom mit kentem ra, de azzal sem lett volna gond ha nem vakulok meg a napsutesben, akkor kerult kpebe a sonax extrema matt,jorabaxtam:- (

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#88188) runner 125 válasza tboy93 (#88184) üzenetére


runner 125
nagyúr

Az 5 sebességes Geartronic köztudottan gyengébb konstrukció, mint az újabb 6, ezért is emeltem ki utóbbit, bár ehhez nagyrészt az is hozzájárul, h nem cserélnek olajat, vagy szar olajjal töltik fel, illetve nem cserélnek ki mindent. gaborbol elég frankón részletezte már a Volvo topikban.

Persze, van az a réteg, akinek fingja nincs mi az, h turbovisszahűtés. Meghajtja pályán 150-nel, majd 50km-enként megáll 20 percre cigi-kávé-pisire. Így mindegy milyen autó és motor, a turbo hamar kifekszik.

Saját és forum tapasztalat alapján nyilatkozom, index-en senki nem cserélt még turbot, persze a user-ek 90%-a használtan vette, így nem mindnek ismert az előélete, de van 400k feletti futású S60 is.
Nem azt mondom, h a D5-ön még a turbo sem romlik el, de ha az ember ésszel használja, sokkal tovább bírja, mint a mai kis, turbos motorok.

ui. Balu viszont újonnan vásárolta az S60R-t 2003-ban. 2.5 turbo benzin, 300 le gyárilag, 230.000km-nél jár, gyári csigával.

sasa134

Sok sikert. Majd számolj be a végkifejletről.

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#88189) sasa134 válasza runner 125 (#88188) üzenetére


sasa134
addikt

Mindenképp! Az idő szerencsére nem sürget, munkába tömegközlekedek, elvagyunk. Köszi még 1x!

Avanti Roma

(#88190) sasa134


sasa134
addikt

Egy kérdés : a 2l benzin Mazdàban van kettőstömegű?

Avanti Roma

(#88191) tboy93 válasza runner 125 (#88188) üzenetére


tboy93
nagyúr

Nekem csak az a bajom ezzel, hogy nehogy már én legyek az autóért. Az autó egy használati tárgy, ha autópályán meg kell állni, ne kelljen már visszahűteni a turbót, bírja ki, oldják meg. A másik a rövidtáv, engem az se érdekel. Ha én napi 2x2 km-re veszem az autót akkor azzal se legyen gondja, akkor és úgy használhassam amikor akarom, ne úgy hogy az autónak legyen jó. Persze a megfelelő karbantartás fontos, olajcsere etc.

(#88192) MunezXBK válasza tboy93 (#88191) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Megfelelő karbantartás a visszahűtés is. Nem nagy cirkusz, 30 m.perc.

(#88193) bitpork válasza tboy93 (#88191) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Van olyan mi rendelkezik elektromos olajszivattyúval ami leállítás után is gondoskodik erről, de szerintem azt innen nem sokat fizetnék meg.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#88194) Kornel válasza tboy93 (#88191) üzenetére


Kornel
veterán

ezért nem kéne fűnek fának erőltetni a dízelt, vajon hányan értenek hozzá?
plusz ugye amit bitpork is ír, van a turbo visszahűtésre megoldás, csak plusz pénz.
de mondjuk mindent egybe véve jól van ez így, kell a gazdasági növekedés, hadd vegyék csak a turbokat a birkák :D

(#88195) tboy93 válasza MunezXBK (#88192) üzenetére


tboy93
nagyúr

nalam a karvantartas az olajcsere, nem ez a turbomacera:) nem veletlen van nekem benyas verdam :DDD

(#88196) DeFranco válasza tboy93 (#88195) üzenetére


DeFranco
nagyúr

hát, akkor elég gyorsan ki fog kopni alólad a szép ótó :DDD

(#88197) runner 125 válasza tboy93 (#88191) üzenetére


runner 125
nagyúr

Puncid van-e? ;]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#88198) Kornel válasza runner 125 (#88197) üzenetére


Kornel
veterán

Az olajat is biztos így cseréli
[link]

:DD

(#88199) ReSeTer


ReSeTer
senior tag

Azért elég meredek, hogy nem bír valaki várni fél percet, hogy ne kelljen cserélni utána turbot, vagy hogy elvárja 2km-es távok megtétele után, hogy bírja a motor.

Ez kb olyan dolog, mintha valaki azt várná el egy vadászgéptől, hogy 5l vizet fogyasszon, mert ugye az is használati tárgy, és ő van értünk, nem pedig mi.

(#88200) Kornel válasza ReSeTer (#88199) üzenetére


Kornel
veterán

Valljuk be ha az autogyártók felhivnák a vevők figyelmét ezekre, akkor nem szaladgálna Pesten se ennyi dízel.
Na akkor terjedne el a hybrid a városokban.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.