Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:24:18

LOGOUT.hu

Vírusirtó Topic 2019

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#58751) HoppMaster


HoppMaster
aktív tag

Én feltettem a Kaspersky-t, de azóta olyan dologra lettem figyelmes, hogy lassabban nyitja meg pl a videokat.
Lehetséges ez?

(#58752) ƵøŁĭ


ƵøŁĭ
veterán

Nézzük mit reagál a Panda ügyfélszolgálata. Érvényes kódot nem fogad el!

'Thank you for your collaboration. Your request was issued succesfully. You will shortly receive a confirmation message at your mailbox."

[ Szerkesztve ]

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#58753) Cs1csó válasza akaido (#58750) üzenetére


Cs1csó
félisten

Még a letöltés hagyján de a stream-eknél van a probléma.

(#58754) Cs1csó válasza ƵøŁĭ (#58752) üzenetére


Cs1csó
félisten

Minek Panda?

(#58755) Kékes525 válasza HoppMaster (#58751) üzenetére


Kékes525
félisten

A vírusirtók kellemetlen mellékhatása hogy lassítják a rendszert, egyik jobban, míg mások kevésbé. Az ellenőrzéshez idő kell. Legkevésbé talán az ESET lassít.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#58756) Szellem. válasza Kékes525 (#58755) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Ebben igazad van, de nem csak lassíthatnak, hanem a túlbonyolított programok még gondot is okoznak sajnos. Nem indulnak el programok, sikertelen telepítés, stb.

Példa nálam: Felraktam az asztalira a 1903-as buildet, de fent hagytam a KIS. Telepítés után az oldalsávon folyton ugyan az az üzenet jelent meg, hogy állítsam be a Fókuszsegédet. Az istennek nem tudtam belőni. KIS letöröl, és megoldódott.
Ma felraktam a laptompomra a 1903-at amin csak Defender volt és minden hibátlanul megy. Plusz, az asztaliról is leszedtem jelenleg a KIS 2019-es mert visszafogta a böngészést még az Edgebn is.

(#58757) Szellem. válasza Szellem. (#58756) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Amúgy akinél a KIS 2019 lassít, az egyértelműen a Titkosított Kapcsolatok vizsgálata miatt van! Ezt kell kikapcsolni!

(#58758) Balcsix


Balcsix
senior tag

Sziasztok!

Körülbelül 2 évig használtam Kaspersky Free-t Comodo tűzfallal karöltve. Ennyi idő után már azt éreztem, hogy a gép mellet a netet is visszafogta (nem kicsit), így valaki tudna esetleg ajánlani más ingyenes megbízható/bevált vírusírtót plusz egy tűzfalat mellé ha nincs vagy nem túl jó minőségű a beépített?
Előre is köszönöm!

Szerk: Még annyit, hogy OS újratelepítés után vagyok, és kipróbálnék esetleg valami mást. Arra lennék kíváncsi, hogy nektek melyik ingyenes védelem jött be a legjobban?

[ Szerkesztve ]

(#58759) milan26 válasza Balcsix (#58758) üzenetére


milan26
senior tag

Avast free+gyári tűzfal

(#58760) Mikulásbá válasza Balcsix (#58758) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Defender és kész-plusz azért a kötelező böngésző bővítmények kellene,de azok amúgy is.

(#58761) ƵøŁĭ válasza Cs1csó (#58754) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

Csak megnéztem működnek-e a kódjaim.

Jó napot kívánok hát itt meg mi folyik?

-Avast Premier + Cleanup 2019 15 PC 5 ÉV : 2999Ft
-Malwarebytes Anti-Malware 1 PC 5 ÉV : 3599 Ft
-Bitdefender Total Security 2019 5 PC 6 HÓNAP : 3499Ft (kedvencem)

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#58762) Balcsix válasza Mikulásbá (#58760) üzenetére


Balcsix
senior tag

Böngésző bővítményt eddig csak az AdBlock Plust használtam. Kellene még valami, vagy ez elég?

(#58763) Mikulásbá válasza Balcsix (#58762) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Inkább az uBlock Origin az ajánlott,jobban bánik az erőforrásokkal,testre is szabható,de alapon is kiváló.
Én még a Windows Defender Browser Protection-t is javaslom.

(#58764) Balcsix válasza Mikulásbá (#58763) üzenetére


Balcsix
senior tag

Bocs a hülye kérdésért, de Chrome-ban ezt hol tudom engedélyezni?

(#58765) akaido válasza ƵøŁĭ (#58761) üzenetére


akaido
addikt

[Innen szedtem le az ESET IS-t]
...de van itt még letölthető Malware Hunter is.

[ Szerkesztve ]

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#58766) akaido válasza Balcsix (#58764) üzenetére


akaido
addikt

[link]

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#58767) ƵøŁĭ válasza ƵøŁĭ (#58761) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

Ez igen. Nem foglalkoznak vele.

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#58768) Balcsix


Balcsix
senior tag

Arra mi a magyarázat, hogy eddig a Kaspersky is illetve az Avast is megfelezte az internet sebességét?
Vírusírtó nélkül mérhető 950-970 megabit az 1 gigabitből, amint felraktam az Avastot 500 lett belőle, de mondom ezelőtt a Kaspersky-vel is ugyan ez volt. A gép is belssult egyből amint felraktam...

[ Szerkesztve ]

(#58769) Balcsix válasza Balcsix (#58768) üzenetére


Balcsix
senior tag

Viszont van egy érdekes dolog. A szelessav.net oldalon mértem vírusírtó nélkül 950 Mbit le-fel töltési sebességet. Amint felraktam az Avastot a letöltési sebesség 530-550 Mbit lett, míg a feltöltés maradt ugyan úgy 950 körül. Speedtesten általában 700-800-at mértem lefelé, és az maradt most is körülbelül ugyan annyi, a feltöltésem pedig ezen az oldalon 130-200 között van (körülbelül mindegyik szerveren mértem már legalább kétszer)
Érdekes dolgok történnek itt. :D

[ Szerkesztve ]

(#58770) Pano válasza Balcsix (#58769) üzenetére


Pano
addikt

Én azt javaslom, hogy a net sebességet inkább úgy teszteld le, hogy elkezdesz egy nagyobb fájlt letölteni, vagy feltöltenie egy olyan helyre/helyről amiről tudod, hogy ki bír szolgálni. Ha úgy képes a maximum sávszélességgel tölteni nincs gáz.
A mérési metódusba bele tudnak keverni a vírusirtók, de ez nem feltétlen jelenti azt, hogy csökken a sávszélesség.

(#58771) Cs1csó válasza Balcsix (#58769) üzenetére


Cs1csó
félisten

+1 Pano szerintem is magát a tesztet fogja.

(#58772) milan26 válasza Balcsix (#58762) üzenetére


milan26
senior tag

(#58773) Cs1csó válasza milan26 (#58772) üzenetére


Cs1csó
félisten

Szerintem ez az Avast Online Security egy szemfényvesztés, a miner ellenes kiegészítőnek külön sem látom értelmét mert az UBO-ra a filterlists.com-ról lehet hozzáadni ilyen szűrőket: coinminer, nocoin stb.

HA komolyabb védelmet akarsz akkor használd az UBO-t megerősített üzemmódban: 3rd-party scriptek és a
3rd-party frame-eket blokkold globálisan - haladó beállítások bekapcsolása majd globális oszlop bal oldal piros.
és a megbízható oldalakon feloldani majd menteni és előbb utóbb az ismert oldalaid már mentve lesznek de minden új oldalnál ezek már nem tudnak lefutni.

(#58774) milan26 válasza Cs1csó (#58773) üzenetére


milan26
senior tag

Az mit jelent, hogy szemfényvesztés? A NoMinert azért raktam fel, mert az avast folyton jelzett, hogy blokkolta a bányászt, és ez idegesített. Mióta felraktam ez megszűnt. Enni egyik sem kért eddig.

Nálam egyébként a vírusirtó is nagyjából dísznek van, kb 10 éve nem fogott semmit.

[ Szerkesztve ]

(#58775) Cs1csó válasza milan26 (#58774) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ez igaz lehet, ha olyan oldalakon jársz ami a bányászásra épít ott ez fontos jellemzően az online ingyenes filmeket stream-elő oldalak bányásznak - géped erőforrásait használják - miközben te filmet nézel.

A magyar regisztrációhoz kötött torrent oldalak jobb és megbízhatóbb választás.

(#58776) milan26 válasza Cs1csó (#58775) üzenetére


milan26
senior tag

Tudom, fenn is vagyok majdnem az összesen. Nem látogatok filmes stream oldalakat, nem tudom már, hogy hol jelzett.

(#58777) Cs1csó válasza milan26 (#58776) üzenetére


Cs1csó
félisten

A filter lista jobb választás, valószínűleg kisebb az erőforrásigénye.

(#58778) Tuomas


Tuomas
addikt

Helló!

Defenderben érdemes bekapcsolni a zsarolóprogram elleni védelmet? Alapból miért van kikapcsolva?

We were here

(#58779) UserX válasza Pano (#58770) üzenetére


UserX
őstag

Tudsz adni ilyen tesztoldalhoz linket?
Emlékszem régen volt egy megbízható magyar teszt szerver, de már nem emlékszem a nevére.
Előre is THX!

(#58780) Pano válasza UserX (#58779) üzenetére


Pano
addikt

Ebben sajnos nem tudok segíteni.

(#58781) ƵøŁĭ válasza Tuomas (#58778) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

Kapcsold be és meglátod. Kellemetlen tud lenni.

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#58782) Szellem. válasza Pano (#58770) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Azt gondolom, hogy teljesen megbízható a böngészőn keresztöli sebességteszt, amennyiben az a speedtest.net és be van állítva a pontos lokáció illetve a szolgáltató. Abban igazad van, hogy az AV termékek beleszólhatnak ebbe, azonban itt konkrétan az Avast és korábban a Kaspersky lett felhozva problémás termékként. Jelen esetben ez a két termék Core i3, Core i5 processzorok esetén lefogja a processzort és ez okozza a sávszélesség lefeleződését vagy a drasztikus csökkenését. Ez akkor is meg fog mutatkozni ha egy fájlt tölte le, ami esetében ugye az is fontos, hogy megbízható szerverről töltsön és ott rendelkezésre is álljon az adott sebesség.
Nem rosszak az i3-as és i5-ös processzorok, így nonszensz, hogy egy szar 3rd party szoftver lefelezi a sávszélt a processzor terhelése miatt. Lassan ott fogunk tartani, hogy nem a játékok és az oprendszer miatt veszünk gépet, hanem, hogy kiszolgáljuk az Antivirus szoftvereket. :R

[ Szerkesztve ]

(#58783) Balcsix válasza Szellem. (#58782) üzenetére


Balcsix
senior tag

i5-3570k processzorom van. Szóval akkor lehet ez a probléma másnál is fent áll, csak vagy nem veszik észre, vagy nem érdekli őket, hiszen a legtöbb helyről 200 Mbit/s sebességgel is lehetetlen letölteni...
Azért érdekes ha valóban ez a probléma, hogy ennyire erőforrás igényes egy vírusírtó.

(#58784) stingy2 válasza Szellem. (#58782) üzenetére


stingy2
senior tag

Speedtest appal Digi 1000/300 net: 950/310
Edge böngészővel 910/310
Firefox UBO, Noscript, Trafficlight 650/300
Win. Defender mellett.I3 8500.

INTJ

(#58785) Balcsix válasza Balcsix (#58783) üzenetére


Balcsix
senior tag

Nem a vírusírtó volt a hibás! Szépen sorban elkezdtem törölgetni a feltelepített programokat, drivereket. Az ASRock XFast LAN progi okozta a hibát! Így most már 950 Mbit körül van a letöltésem, a feltöltésre pedig a speedtest progija 1100-at ír. :D

(#58786) Kékes525


Kékes525
félisten

Érdekes fejlesztések a HitmanPro.Alert-nál: HitmanPro.Alert 3.8.0 Build 839 Community Technology Preview 1

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#58787) junior11


junior11
veterán

Egyre több vírus terjed digitális aláírással

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#58788) ƵøŁĭ válasza Kékes525 (#58786) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

Ez jól hangzik.

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#58789) Kékes525 válasza ƵøŁĭ (#58788) üzenetére


Kékes525
félisten

Remélem a megvalósítása is jó lesz.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#58790) Jack Oneill


Jack Oneill
veterán

Ez jo lesz.
[link]

(#58791) kali válasza Jack Oneill (#58790) üzenetére


kali
legenda

A magyarázat nem az igazi...

(#58792) Semplar válasza Jack Oneill (#58790) üzenetére


Semplar
őstag

Sting szokásos kedvenc cikke a gonosz sunyi (lásd a hozzászólásokat) reklám utálókról. :DDD

“Don’t worry, nothing gets away here, the place belongs to the Mafia.”

(#58793) HoppMaster válasza Jack Oneill (#58790) üzenetére


HoppMaster
aktív tag

Biztos lesz válaszlépés a reklámblokkoló cégeknek is.

(#58794) ƵøŁĭ válasza ƵøŁĭ (#58752) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

Természetesen válaszra se méltatnak.

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#58795) HoppMaster válasza ƵøŁĭ (#58794) üzenetére


HoppMaster
aktív tag

Biztos valami nagy projekten dolgoznak :)

Nálam a domain szolgáltatóm ilyen jelenleg. Akkor fontos vagyok ha fizetnem, kell, de most h problémám van a sok spam miatt most nem foglalkoznak az emberrel.

(#58796) Zola007


Zola007
veterán

Közös / vegyes használatú céges laptopokra tudtok ajánlani jó komplex védelmet Win10 mellé emészthető áron?
Ingyenes is szóba jöhet :R

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#58797) milan26


milan26
senior tag

Én azt hiszem, hogy ami céges használatra is ingyenes, az a Comodo és a beépített Deffender, de várd meg a többiek válaszát is.

(#58798) Cs1csó válasza Zola007 (#58796) üzenetére


Cs1csó
félisten

+1 a Defender mellett ha ezeken a gépeken PRO verzió van akkor különösen ajánlott a Defender (PRO esetében még pár dolgot be lehet kapcsolni mint a Home-ban)

(#58799) olasz61 válasza Cs1csó (#58798) üzenetére


olasz61
tag

Konkrétan mi az a pár dolog?

(#58800) Cs1csó válasza olasz61 (#58799) üzenetére


Cs1csó
félisten

A PRO verzióban több a beállítási lehetőség, de hogy konkrétan mi az nem tudom nekem Home van. Biztos lesz itt aki olvassa és tud neked pontos leírást adni és akár valami videót stb. linkelni.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.