Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:24:18

LOGOUT.hu

Vírusirtó Topic 2019

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#58401) prabhu válasza SunMount3r (#58398) üzenetére


prabhu
senior tag

Lehet félreértettelek, de úgy gondoltam, hogy a kipróbálás nálad azt jelenti, hogy tényleg ki is próbálod :)
Van tűzfal az IS és Smart Security verziókban.

(#58402) SunMount3r válasza prabhu (#58401) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Nem telepítgetek semmit feleslegesen, ha értetted amit írtam a gépről, akkor azt is, hogy miért nem. Pláne nem ilyen jellegű védelmi monstum programokat, amik jó mélyen beleássák magukat a rendszerbe és registry-be is.
Elég friss a Win7 telepítésem és szeretném, ha még jó ideig tartaná magát. Meg ugye hogyan és mivel is tesztelném pár nap alatt, hogy milyen szintű és irányú a változás...?

Gondoltam vannak ezekről infói itt valakinek. De ha nem jön egyértelmű megerősítés, akkor nem kockáztatok.

[ Szerkesztve ]

(#58403) Jack Oneill válasza Szellem. (#58400) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Ezt speciel nem olvastam a honlapjukon, de az egyiptomis dolgot most tették közzé a facebook oldalukon.

(#58404) Pano válasza Jack Oneill (#58403) üzenetére


Pano
addikt

Plag a NOD32 rövidítésre értette, a NOD jelenti azt, amit írt.

(#58402) SunMount3r: Az a baj az antivírus szoftverekkel, hogy nagyon érzékenyek a szoftveres és hardveres környezetre, így mindenkinek máshogy teljesítenek. Ami valakinek mondjuk szarrá lassítja a gépét, van akinek tök simán fut. Az egyik viselkedéselemzője folyton belepofázik a dolgokba, egy másik gépén meg nem.
Ezért szoktuk ajánlani a próba cseresznyét és emiatt nem lehet egyértelműen ajánlani valamit. Maximum a lehetőségek szűkítésében tudunk támogatást adni.

[ Szerkesztve ]

(#58405) salaud válasza Pano (#58404) üzenetére


salaud
aktív tag

Ez a próba-cseresznye nagyon igaz. Ma kipróbáltam a Kaspersky Cloud antivírust, a telepítést követő 5 percben a gép hátast dobott kékhalállal, ilyet sem láttam még ezen a gépen. Reboot után eltávolítás és a gép újra ultrastabil. :W

A Linux nem ingyenes. Meg kell fizetni a tanulópénzt. Az emberek 66 százaléka nem tud számolni! Gondoljatok bele, ez majdnem a fele!!

(#58406) ƵøŁĭ válasza salaud (#58405) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

Főleg a Comodo esetében. Nem csak az én laptopomon tapasztaltuk az alábbi eseteket az elmúlt években:
- nemtudja letölteni az adatbázist
- újraindítást követően nem jelenik meg
- 100%-os processzorhasználat
- fájl elküldése sikertelen
- kékhalál
- nem bootol be a gép

Lehetne ezt sorolgatni de másnak pl. megfelelően működik.

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#58407) Cs1csó válasza ƵøŁĭ (#58406) üzenetére


Cs1csó
félisten

- nemtudja letölteni az adatbázist - pipa
- újraindítást követően nem jelenik meg pipa
- 100%-os processzorhasználat szoszo
- fájl elküldése sikertelen pipa
- kékhalál szoszo
- nem bootol be a gép szoszo

(#58408) ƵøŁĭ


ƵøŁĭ
veterán

Trend Micro 2020 Beta


Beta Testing Period: April 09, 2019 - May 20, 2019
Home - BetaPortal Projects | Beta Portal - Trend Micro

[ Szerkesztve ]

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#58409) salaud válasza ƵøŁĭ (#58408) üzenetére


salaud
aktív tag

Települ.

A Linux nem ingyenes. Meg kell fizetni a tanulópénzt. Az emberek 66 százaléka nem tud számolni! Gondoljatok bele, ez majdnem a fele!!

(#58413) Sunyi Sanyi


Sunyi Sanyi
senior tag

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni, hát ha tud valaki megoldást nyújtani.
Egy GEFEST 3.0. ransomware-t sikeresen benyelt egy laptop. Annyira, hogy a személyes dolgokat blokkolja, netre nem enged fel, a portable ellenszerek (Spybot, Spyhunter4), csökkentett üzemmódban indítás nem igazán használtak eddig. Az op. rendszer egy Win10. Menthetetlen a dolog, és csak is egy újratelepítés oldja meg a dolgokat? vagy van e rá megoldás(rendszer-visszaállítási pont sem lehetséges)? :O

[ Szerkesztve ]

(#58414) Cs1csó válasza Sunyi Sanyi (#58413) üzenetére


Cs1csó
félisten

Újratelepítés

(#58415) Pano válasza Sunyi Sanyi (#58413) üzenetére


Pano
addikt

Szia!

A spybot és ezeket felejtsd el, sz**nak egy pofon, semmit nem érnek. Készíts pl egy Kaspersky rescue disk-et, bootolj be róla, frissítsd az adatbázisát és tisztítsd meg vele a gépet. Amikor elindult egy emsisoft emergency kit-el újra ellenőrizd át a gépet (előtte itt is frissíts adatbázist).
Ezután ezzel az eszközzel már a kódolt fájlokat vissza tudod állítani.

De lehet jobban járnál azzal, ha lementenéd a kódolt személyes fájlokat, újratelepítenél mindent és aztán kódolnád vissza azzal, amit utólag linkeltem. De ha mindenképp meg kell próbálni a jelenlegi rendszert menteni, akkor az első megoldással kezd. A fájljaid mind két esetben szerencsére visszanyerhetők.

[ Szerkesztve ]

(#58416) salaud


salaud
aktív tag

Gratulálok a moderátoroknak, hogy egy antivírus tesztelésekor a felismerés pontosságára használt kéretlen alkalmazás felsorolása wareznek számít. Ugyanis senki nem állította, hogy azzal volt aktiválva a Windows. Továbbmegyek, meg sem volt említve, mire lehet használni az adott alkalmazást. Minden vírusellenes termék tesztelésekor belerakom, felismeri-e és minek ismeri fel. Remélem a ti munkátok is ilyen elismerésben részesül.

[ Szerkesztve ]

A Linux nem ingyenes. Meg kell fizetni a tanulópénzt. Az emberek 66 százaléka nem tud számolni! Gondoljatok bele, ez majdnem a fele!!

(#58417) Szellem. válasza salaud (#58416) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Én olvastam a hsz.-ed és pontosan ez volt írva: "A Windows KMS-el lett aktiválva szándékosan."
Ilyet akkor sem írsz le, ha direkt, ha nem direkt teszed. Ezen meg kár felkapnod a vizet. Nem a Modik védelmében írom, hanem tényként ez volt leírva a hsz.-edbe.

(#58418) salaud válasza Szellem. (#58417) üzenetére


salaud
aktív tag

Akkor helytelenül írtam, telepítve lett a tárgybeli alkalmazás, de a win próbaverzió. Nem warezolok, saját gépeken is megvásárolt windows van. Ez a kapkodás eredménye.

Mindazonáltal azt az egy sort kitörölve meghagyható lett volna maga a hozzászólás, értelme nem sérült volna, engem meg ugyanúgy lehetett volna figyelmeztetni.

[ Szerkesztve ]

A Linux nem ingyenes. Meg kell fizetni a tanulópénzt. Az emberek 66 százaléka nem tud számolni! Gondoljatok bele, ez majdnem a fele!!

(#58419) jim bcs válasza salaud (#58418) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

"de a win próbaverzió."
A vízjelet meg elvitte a déli harangszó?

Az előző hsz.-edre meg csak magadnak gratulálhatsz, senki másnak.

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#58420) Szellem. válasza salaud (#58418) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

A Win próbaverzióra utaló jel nem látszódott.

Legközelebb kérlek figyelj ezekre oda. :R

[ Szerkesztve ]

(#58421) salaud válasza jim bcs (#58419) üzenetére


salaud
aktív tag

Vízjel 30 nap után van. Ez meg friss telepítés volt.

[ Szerkesztve ]

A Linux nem ingyenes. Meg kell fizetni a tanulópénzt. Az emberek 66 százaléka nem tud számolni! Gondoljatok bele, ez majdnem a fele!!

(#58422) juefa


juefa
újonc

Lehet, hogy kicsit off, mert nem technikai kérdés, de hátha tud valaki segíteni:

Balf@sz módon letöltöttem az AVG-t. A telepítéskor elkérte a bankkártya számomat. Ugyan nem értettem világosan miért, de megadtam. Ezt maga a program csinálta! Semmilyen weboldalra nem regisztráltam. Küldtek is egy nullás számlát, én pedig megnyugodtam, hogy ingyen van. Rövid idő után jött a hidegzuhany. Egyszer csak beterhelték a kártyámat 39,9 EUR-ral. A magyar disztribútor egyébként nagyon készségesen annyit mondott, hogy nem egyedi a probléma, és ha megtévesztettek, akkor legjobb, ha a bankomhoz fordulok és ehhez még forma levelet is küldtek, szóval tuti, hogy valami ármányság van, mert nagyon rá vannak készülve. Van ügyvéd a családban, ő azt mondta, hogy mivel nem velük szerződtem, ők valószínűleg tényleg nem tudnak ennél többet csinálni....

Gondolkozom, hogy tegyek-e feljelentést, de nincs kedvem hónapokig rendőrségre járkálni.... és mi a garancia rá, hogy nem fogják megint lehúzni a kártyámat?!?!?!?!

Ahonnan a terhelési értesítő jött (Digital River Ireland) oda nem tudok írni. Nagy nehezen megtaláltam egy működő elérhetőséget a céghez. Nyilván csak és kizárólag angolul..... Megjegyzem a program is magyarul szólt hozzám, a levelek is részben magyarul jönnek. Hogy engedheti meg magának egy ekkora cég, hogy hogy sunnyog egy k, nagyot a bankkártya lehúzással, majd kiderül, hogy onnantól magyarul sem tudnak, vagy a magyar cégük , akik az AVG weblapján is szerepel meg semmit nem tud a vásárlásról.

Az ír cégnél már annak is örülök, hogy léteznek, mert ami magyarul van infó, az majdnem a kínai gépi fordítás szintjén mozog. A kérdésemre mondták, hogy ők csak a pénzt szedik be. De a levelükben, amit korábban küldtek azt írták, hogy ők viszonteladók, de bármikor átadhatják a szerződést és a kártya adataimat másnak.... Hogy miiiiii?????? Ezek normálisak?

A frissítéseket a levél szerint pedig nem az AVG-től, vagy ahogy itt a fórumon olvasom, hogy az Avasttól, hanem egy AVG Netherlands B.V.-től tölthetem le....

Számomra az sem derült ki, hogy ki kivel van..... de lehet, hogy ez a cél?

Szóval szerintetek mi a fenét csináljak?

[ Szerkesztve ]

(#58423) Kékes525 válasza juefa (#58422) üzenetére


Kékes525
félisten

"De a levelükben, amit korábban küldtek azt írták, hogy ők viszonteladók, de bármikor átadhatják a szerződést és a kártya adataimat másnak.."

Ez a GDPR rendelet szövege magyarul-ba ütközik és milliós eurós büntetés jár érte. Nem a rendőrségen, hanem az adatvédelmi ombucmannél kell feljelenteni őket. ÜGYFÉLSZOLGÁLAT, KAPCSOLAT - NEMZETI ADATVÉDELMI ÉS INFORMÁCIÓSZABADSÁG HATÓSÁG

Persze, ha erre hivatkozva szólsz nekik, akkor fülüket-farkukat behúzva mindent megtérítenek.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#58424) ƵøŁĭ válasza juefa (#58422) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

Suhanj ide. -> Refund request

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#58425) AtHoS válasza juefa (#58422) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Nagyon sántít ez a történet (ingyenes virnyákkergetőnél levelek jönnek-mennek, ez már egy Mexikói szappanoperára hajaz), de jó nagy méretes banánra hajoltál rá, mert számlát akkor küldenek, ha megadod az ahhoz szükséges adataidat. Innentől játszhatod a h...t, de egyfelől nincs semmi alapod meglepődni azon, hogy fizetni kell valamiért, ha már a számlázáshoz is megadtad a neved, címed, bankkártya adataidat.

Bevett szokás amúgy, hogy egy kimondottan számlázással foglalkozó céget bíznak meg a vásárlás lebonyolításával (pl. hátha mond neked valamit az, hogy: steam)

Legbiztosabb, ha a bankodnál jelzed a problémát, akkor biztosan megmarad a pénzed vagy a befizetett tanulópénzen tanulva legközelebb ha valamit nem értesz, akkor nem adod meg a bankkártya adataidat

read-only mode on the forum

(#58426) seneca07


seneca07
tag

Sziasztok, a Trend Micro-val kapcsolatban mi a véleményetek, tapsztalat? Erös gép kell alá?

(#58427) ƵøŁĭ válasza seneca07 (#58426) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

- olcsón beszerezhető termék
- felhasználóbarát kezelőfelület
- átlagos -> x <- jó szignatúra felismerés
- chates ügyfélszolgálattal elégedett voltam
- jó proaktív képesség
- biztonságos bankolás
- zsarolóvírus ellen védelem
- átlagtól több téves riasztás
- frissítés zavartalan
- közösségi hálózat védelem
- újraindításkor picit lassan tölti be a modulokat
- inkompatibilitási gondok előfordulhatnak
- telemetriai adatok náluk is kérdéseses
- teljes keresés eltud tartani egy ideig

[ Szerkesztve ]

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#58428) Imi1981


Imi1981
veterán

Windows 10-en a defender-nek meddig tart egy teljes vizsgálat? Még a negyedénél se tart de még 3:40 - percet ír befejezésig és még megy felfelé.

(#58429) Cs1csó válasza Imi1981 (#58428) üzenetére


Cs1csó
félisten

Adatmennyiségtől is függ, érdemes akkor csinálni amikor magára tudod hagyni.

(#58430) Imi1981 válasza Cs1csó (#58429) üzenetére


Imi1981
veterán

Most néztem már végzett. Akkor nem értem miért írt olyan sok időt. Volt pár kizárt mappa lehet azt is beleszámolta?

(#58431) Semplar válasza Imi1981 (#58430) üzenetére


Semplar
őstag

Nem sok az, kb. mint a Comodo.

“Don’t worry, nothing gets away here, the place belongs to the Mafia.”

(#58432) Imi1981 válasza Semplar (#58431) üzenetére


Imi1981
veterán

Igen többet írt ki mint ameddig valójában tartott . kb 20 perc alatt végzett de 3 óra 40 percet írt ki befejezésig .Szerintem akkor még a kizárt elemeket is beleszámolta.

(#58433) daimonion válasza Imi1981 (#58432) üzenetére


daimonion
senior tag

Nem bántásból, de nem mindegy mennyit ír ki ha pl 3 perc alatt végez ? Akkor kell aggódni ha már eltelt 3 óra és nem végez .Amúgy meg hagyod futni a háttérben, és majd jelez szépen :P Ezzel csak feleslegesen idegeled Magad amiért kár :R

Aki ki szeretné próbálni az új 1903-as 18305 -ös build Windows verzióban a Sandboxot érdemes az alábbiakra figyelnie
Home verzióban nincs benne csak a PRO és Enterprise változatokban.
Be kell kapcsolni az alaplapon a virtualizációt
This feature is only available for Windows 10 Pro and Windows 10 Enterprise starting with version 1903 (build 18305) on devices with processors and motherboards that support virtualization. If you don’t see this feature, you’re likely not running the supported version of Windows 10 or hardware virtualization isn’t supported or not enabled.

If hardware virtualization isn’t enabled, check your motherboard manufacturer to find the instructions on how to enable the feature.

[ Szerkesztve ]

(#58434) Pano válasza Imi1981 (#58432) üzenetére


Pano
addikt

Azért ír annyit, mert úgy van kifejlesztve, hogy mellette használni is tudd a gépet (azt hiszem írja is, hogy közben nyugodtan folytathatod a munkát).
Tehát az időbecslés azért ennyi, mert itt-ott amikor szükséges átengedi az erőforrásokat éppen annak a folyamatnak, ami kéri. Miközben fut a szkennelés, te látszólag nem csinálsz semmit, de mondjuk a háttérben a Firefox éppen csekkolja a frissítéseket akkor oda vándorol a processzor idő, így előreláthatólag, abban a pillanatban több időre saccolja a rendelkezésre álló "erő" alapján.

(#58435) Imi1981 válasza daimonion (#58433) üzenetére


Imi1981
veterán

Egyáltalán nem aggódtam és nem idegelem magam ! Nem tudom miről beszélsz . A legelső ehhez tartozó hsz-emben kérdeztem meddig tart mert több mint 3 órát írt de akkor még futott a keresés . Kicsit később láttam ,hogy már végzett .Ennyi

(#58434) Pano Kösz! :R Így már érthető . Mivel nem piszkáltam a gépet így gyorsabban futott a szkennelés .

[ Szerkesztve ]

(#58436) juefa válasza juefa (#58422) üzenetére


juefa
újonc

Köszönöm LiLxWaYnEx javaslatára kipróbáltam a Refund requestet. Kíváncsi vagyok az eredményre. Ellenőriztem mégegyszer, röhej,de ez a link egyetlen levélben sem szerepel és a Digital River sem írt róla. De úgy látom, hogy az AVG is fel van készülve erre, mert kapásból az első vagy második kérdés az, hogy engedély nélkül terhelték-e a meg a bankkártyámat? Igen. Úgy. :W
Az ügyvéd ismerős szerint nekem a bolthoz kell fordulnom, akinek "fizettem". A Refund Request pedig az AVG oldalán van.

Még amit most a tanácsaitok alapján összehalásztam, hogy ez nem egészen ugyanaz mint a steam. Aki levonta a kártyámról az összeget, a Digital River-től kapott nullás számlán
[link]
lévő szöveg
[link]
és a Digital River oldaláról letölthető tájékoztató szerint ők a saját maguk árulják a programot, a steam pedig a piactér, akik tényleg csak pénzt beszedni segítenek.

[link]

Az más kérdés, hogy vannak arra utaló jelek, hogy nem így van, mert a programban adtam meg az adataimat. Gondolom az AVG porogramjába a Digital River nem nyúlt bele. Ahogy utánanézem elég nagy cégről van szól.

Amiért gyanakszom, hogy a Digital River levelében az AVG címeként [link] szerepel. A [link] szerint viszont azon a Holland címen nincs AVG. Tök máshol van egy irodájuk. Ráadásul a linkelt avg.com oldal alján tényleg ott van, hogy a cég az Avast. De az sem szerepek az oldalon, hogy kapcsolatban állnának a Digital Riverrel,

Szóval vagy nagyon lehúztak, vagy itt tényleg az az üzletpolitika, hogy minél jobban összezavarják a vevőt.

Egy dologra biztosan jó volt az eset, hogy soha az AVG közelébe se menjek.

[ Szerkesztve ]

(#58437) konci79 válasza juefa (#58436) üzenetére


konci79
őstag

Vagy inkább ne add meg a bankkártya adataidat úgy, hogy nem tudod kinek és miért adod meg...

(#58438) ƵøŁĭ


ƵøŁĭ
veterán

False Alarm Test March 2019 | AV-Comparatives
A spanyol csoda odavágott.

[ Szerkesztve ]

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#58439) Sunyi Sanyi válasza Pano (#58415) üzenetére


Sunyi Sanyi
senior tag

Köszönöm a segítő válaszod, máris ráugrok a témára és megpróbálom helyrehozni a dolgot, ahogy leírtad! :K :R

(#58440) junior11 válasza ƵøŁĭ (#58438) üzenetére


junior11
veterán

Szegény Pandamaci :D

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#58441) junior11


junior11
veterán

Kaspersky vs Bitdefender | Tested vs Malware -The PC Security Channel

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#58442) ƵøŁĭ


ƵøŁĭ
veterán

Identity Theft Protection részeket nézzétek.

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#58443) juefa válasza konci79 (#58437) üzenetére


juefa
újonc

Nem szokásom. Pont ez a felháborító, hogy elvileg egy "nagy nevű" cégnek adtam meg, nem pedig egy ismeretlennek.... Ha bedőlök egy netes vi@gr@ az nettóban az én bajom....

Azóta még teszteltem. Valóban az avg.com-ról letöltött program működik ilyen módon.Ezek után viszont kérdéses, hogy honnan tudod akár egy nagy nevű cégről, hogy hihetsz-e nekik vagy nem?

(#58444) sztikac válasza ƵøŁĭ (#58442) üzenetére


sztikac
őstag

Hát... Megkérik az árát :U

(#58445) Pano válasza ƵøŁĭ (#58442) üzenetére


Pano
addikt

Most akciós, nem tudom mi a gondod vele :U ;] :DDD

Sose értettem a Symantec ilyen irányú politikáját, hogy milyen alapon kérnek el olyan pénzeket, amilyeneket. A termékeik semmivel sem jobbak, mint a többi versenytársé. Igaz, rosszabbak sem.

(#58446) Szellem. válasza Pano (#58445) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Nem véletlenül vonult ki Magyarországról. A legdrágább termék volt már pár éve.

(#58447) Cs1csó válasza Szellem. (#58446) üzenetére


Cs1csó
félisten

PONTOSAN! Túl jó nekünk!

(#58448) sztikac válasza Pano (#58445) üzenetére


sztikac
őstag

Az emberek egy bizonyos százalékának a fejében a magasabb ár automatikusan jobb minőséggel párosul...
"Ennyi pénzért ennek már nagyon jónak kell lennie!" :DDD

(#58449) ƵøŁĭ válasza Pano (#58445) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

Ilyen pénzéhes bandát. Amilyen marhaságokat belemagyaráznak az emberek fejébe ,hogy megvedd a terméküket. Nem lenne rossz program de azért álljon már meg a menet. Kb ér 2500 Ft-ot. Lassan már nem a vírusoktól kell félni hanem a gyártóktól. Személyes adatok felhasználása , erőltetett vásárlás, ügyfélszolgálat minősége.Nagy mellénnyel állítanak mindent miközben egyik sem tud mindig megvédeni.

[ Szerkesztve ]

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#58450) Mikulásbá válasza ƵøŁĭ (#58449) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Egy cimborám használta régebben,azt mondta,full gyökérig beírja magát mindenbe a program,nem lehet leszedni,hogy semmi ne maradjon utána-újra rakta a wint,csak akkor tűnt el teljesen.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.