Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:24:18

LOGOUT.hu

Vírusirtó Topic 2019

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#59351) sz.j


sz.j
nagyúr

"Vigyázzon, ravasz vírus söpör végig a magyar neten, a pénzét lopja el"

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#59352) #86564352 válasza sz.j (#59351) üzenetére


#86564352
törölt tag

Pontosan ilyenek miatt mondogatom manapság a reklámszűrő megfelelő listákkal az első védelmi vonal. Szokásos HVG tech rovat szakik: "az AV szoftver nem tudott mit kezdeni vele, javasoljuk telepítsen AV szoftvert." és Adguard vagy Ublock Origin és AdwCleaaner meg se említve. :U

(Azért hozzátenném akinek legkésőbb a bankkártyás résznél nem esik le a dolog?!)

(#59353) aprokaroka87 válasza #86564352 (#59352) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Nekem mobilon egy 1.3 milliós+ hoszt listát használ a blokada :D

+ ott van a gyári hosts fájl is, mivel a blokada https oldalakat nem tud blokkolni.

Persze a hülyeség ellen nincs védelem, plusz az ilyen "marketing" kampány fejlesztői is tudnak védekezni a hosts alapú blokkolás ellen :)

(#59354) Cs1csó válasza #86564352 (#59352) üzenetére


Cs1csó
félisten

A hozzászólások is jók:

"A Kaspersky az helyből maga egy kémprogram, komolytalanná teszi a cikket ha víruskeresőként emlegetik."

Túl kellene lépni, hogy a böngészőt - is - csak vírusvédelemmel védjük. Tartalomblokkoló: reklám + script stb.

Mindegy.

BEXARÁÁÁÁS! A cikk alatti beszélgetéshez - DISQUS - már nem lehet hozzászólni:

Ehhez a beszélgetéshez már nem lehet hozzászólni, mert le lett zárva. :C

[ Szerkesztve ]

(#59355) csaba1203 válasza #86564352 (#59352) üzenetére


csaba1203
addikt

Teljesen egyet kell értsek veled.Egy jó reklám szűrő aranyat ér minden szempontból.
Gyorsabb tőle a böngészés is nem beszélve a biztonságról,amit ad.

(#59356) aprokaroka87 válasza csaba1203 (#59355) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

meg persze az odafigyelés:)

(#59357) #53667584 válasza #86564352 (#59352) üzenetére


#53667584
törölt tag

"Azért hozzátenném akinek legkésőbb a bankkártyás résznél nem esik le a dolog?"
A kolléganőmnek nem esett le. Meséli, hogy a "férjem mondta, hogy ne adjuk meg, de én úgy voltam vele, hogy hátha".

(€59349) -Nomad-
Akinek adblockhoz kellene néhány szűrő itt talál rengeteget: filterlists.com

[ Szerkesztve ]

(#59358) #86564352 válasza #53667584 (#59357) üzenetére


#86564352
törölt tag

Félelmetes. Legalább tanult az esetből vagy legközelebb is beugrik? (félek mi lesz a világból ennyi buta emberrel, szerintem kéne szavazati joghoz valamilyen teszt előbb)

(#59359) #53667584 válasza #86564352 (#59358) üzenetére


#53667584
törölt tag

Simán bedől ilyennek bármikor. Ez a kártyaadatok megadása kb. egy hónapja történt nála, valamilyen szerencsejátéknak álcázott oldalnak adta ki az adatait. Mikor mondta nekem és én a fejem fogtam, akkor úgy próbált mentegetőzni, hogy "de hát írták ott mások, hogy ők már nyertek telefont". Egyébként a kollégáim közül ő az egyik olyan, aki úgy próbál biztonságosan élni, hogy nem csinál paypal fiókot, mert az ellopja a pénzét.

(#59360) ƵøŁĭ


ƵøŁĭ
veterán

Yeahhhh... Email üzenetben megkaptam a valós jelszavamat.

Hi, I know one of your passwords is: --------

Your computer was infected with my private malware, your browser wasn't updated / patched, in such case it's enough to just visit some website where my iframe is placed to get automatically infected, if you want to find out more - Google: "Drive-by exploit".

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#59361) junior11 válasza ƵøŁĭ (#59360) üzenetére


junior11
veterán

Szokásos sextortion zsaroló levél gondolom... A net tele van velük.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#59362) #53667584 válasza ƵøŁĭ (#59360) üzenetére


#53667584
törölt tag

Milliónyi email+jelszó páros található meg a neten. Sokaknál bepróbálkoznak.

(#59363) hellan válasza #86564352 (#59344) üzenetére


hellan
csendes tag

Ahogy olvasom nem tudni még, hogy ez vmi sima reklám volt, vagy hogyan terjedt.
Ahol maga ez az oldal megnyitásra került, de semmi egyéb nem történt, ott is futtassunk mindent és ha nincs találat újratelepítés?

(#59364) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

Üdv!
had kérdezzem már meg hogy a qq.com jellegű hostok mit takarnak?

megpingelve a deploy.static.akamaitechnologies.com

jön ki.
Blokada több hozzá kapcsolodó url-t blokkol.

Megbizható?

(#59365) Jenne


Jenne
senior tag

Az adathalászat elérte az UPC-t is. [kép]

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#59366) aprokaroka87 válasza Jenne (#59365) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

vótmá.
itcafe-n van is róla cikk :)

(#59367) #86564352 válasza hellan (#59363) üzenetére


#86564352
törölt tag

Nem kell újratelepíteni Windows-t ha arra gondolsz, ez csak reklámos beetető csali, nem konkrétan a gépen pusztító malware. Egy browser history és cookie törlés ha megnyugtat annyi elég. És persze adblocker beállítás.
Szóval a rosszfiúk megcsinálják a káros kóddal a reklámot, felrakják egy adnetworkbe aztán a balfasz portálok ellenőrzés nélkül adják el a felületüket az ilyen külsős reklámhálózatoknak és ott becsusszan a káros javascript. Az index is beszopta többek közt.

"Az I2 esetében a szombat-vasárnapra időzített támadássorozatért egy külső szolgáltatónál elhelyezett, rosszindulatú kódot rejtő reklám volt a felelős, amit azonosítása után letiltott az Index2 technikai csapata. A támadás azonban minden olyan weboldalt érint, ami jelenleg is tartalmazza az efféle hirdetéseket, ezért érdemes óvatosnak lenni (mint mindig)." [link]

Érdekelne ezek után megnézik majd előre mi is kerül ki az oldalukra vagy szerződést bontanak a hibázó adnetworkkel (meg sem nevezik), vagy megy minden tovább bocsi figyeljetek dologgal letudva?

Egyszeri usernek pedig nem esik le az eltérített gagyi webcím, sem a kamu szöveg, sem a bankkártya adatok kérése. (én nem találkoztam vele igaz a sima indexen járok csak általában, többnyire angol oldalakat nézek vagy bizonyára az Adguard vagy a Smartscreen megfogta ha volt valahol)

Az a szerencse ez csak ilyen bankkártya adathalász gagyi volt, tényleg csak a nagyon hátrányosak dőlnek be ilyennek. Mi van ha a következőnél már user beavatkozás nélküli káros kód mehet ki a honlapra?

Nem tudom hova vezet ez, minden oldal fizetős lesz, limitálják az ingyen olvasható cikkek számát vagy mind könyörögni fog user kapcsolja ki az adblockert ha van. Az egészet a kapzsiság tette tönkre, a kutyát nem zavarná ha a hírportál saját maga a saját domainjéről felelősséget vállalva mutatna normális, ízléses, nem zavaró oldalanként 1-2 hirdetést, de a 10-20 bullshit hangos ugrálók és villogó popup lófaszok és animgifek irányba mentek inkább kiszervezve külső cégeknek ellenőrzés nélkül lényeg csak pénzt adjanak a felületért.

Nem fogják fel gáz esetén nem a külső partner adnetwork reputációja fog esni, hanem az övék. Régebben a New York Times is belefutott ebbe többek közt, hiszen egyszeri user csak azt érzékelte ő csak híreket olvasott nem járt semmilyen kétes oldalon.

Ezért hiába könyörög egy oldal kapcsoljam ki a reklámszűrőt, a biztonság fontosabb, először a tartalomgyártók és a reklámipar takarítsa le a szaros cipőjét és akkor esetleg megfontolom beengedem-e a házamba, ha nem akar tiszta lenni akkor nem érdekel a tartalmuk sem, mindig van másik információforrás.

Azt hiszem ebben a topikban vagy a reklámszűrősben is írta valaki a gemius kérdőív szarságot itt a prohardveren, na én azzal sem találkoztam mert az Adguard logban megnézem és látom a hit.gemius fost szépen blokkolta a Tracking protection filter.

Még arra sem képesek az előfizetést kérő oldalak, pl. Ars Technicánál láttam egyrészt túlzó az árazásuk, másrészt ha már valaki egye-fene támogassuk őket alapon előfizet akkor is az oldalon ugyanúgy fut több tracker mert adfree előfizetést mondtak ők, nem azt abbahagyják a követést és profilépítést. Még arra se jöttek kutya se fog egyesével előfizetni regisztrálni, hanem nekik kéne összállni csomagot árulni egy központi helyen kedvező áron. (USA-ban az Apple próbálkozik most ezzel Apple News+ szolgáltatással)

[ Szerkesztve ]

(#59368) hellan válasza #86564352 (#59367) üzenetére


hellan
csendes tag

Köszönöm szépen a részletes magyarázatot!
Szerencsére nem velem "jött szembe" ez a csodás dolog, hanem ismerősnél és ő kérdezte h mit lehet tenni / mi okozhatta. Csak nem tudtam h mi a forrása ennek az egésznek (gépen levő malware vagy reklámos átirányítás) ezért kérdeztem, hát ha itt vki gyorsabban értesült a forrásról. :)
Én Chrome-ot használok, rajta AdGuard-dal (ill ma egy hivatkozás ellenőrzőt is tettem mellé) egész hétvégén nem találkoztam ezzel a jelenséggel.

(#59370) junior11


junior11
veterán

AV-TEST.org június 2019 eredmények Windows 10-en

[ Szerkesztve ]

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#59371) csaba1203 válasza Szellem. (#59369) üzenetére


csaba1203
addikt

Ha jól értem ez többet nyújt,mint a free változat?
Van belőle magyar nyelvű és honnét lehet tölteni?

(#59372) Pano válasza junior11 (#59370) üzenetére


Pano
addikt

Nem csodálkozom, hogy ebből a tesztből egyre többen maradnak inkább ki.

(#59373) junior11 válasza Pano (#59372) üzenetére


junior11
veterán

Na igen...

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#59374) junior11


junior11
veterán

Android ransomware is back

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#59375) Szellem. válasza csaba1203 (#59371) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Igen egyértelműen többet nyújt. Még magyar nyelvű verzió nincs belőle. Friss ropogós.
Én a KIS 2020-ból is az angolt használom.

(#59376) Szellem. válasza Pano (#59372) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Jelenlegi tesztek közül ami ér valamit az az MRG Effitas tesztjei. A többi mehet a kukába ahogy vannak.

(#59377) junior11


junior11
veterán

New TrickBot Version Focuses on Microsoft's Windows Defender Trickboték megpróbálják kicselezni a WD-t

[ Szerkesztve ]

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#59378) csaba1203 válasza Szellem. (#59375) üzenetére


csaba1203
addikt

Szerintem ebből nem is lesz magyar,ahogy utána néztem.
Nem tudom igazán mi az a plusz amivel többet ad de én a free-vel is jól elvagyok.
Nem érzek késztetést a cserére.

(#59379) Pano válasza Szellem. (#59376) üzenetére


Pano
addikt

Megmondom őszintén, én még mindig siratom a Kaspersky-t. Pár hónapja vettem Anti-Virust licenszet, de egyre jobban be kell látnom, hogy ez az antivirus brutál visszafogja a gépet. :(. Akkor veszed észre igazán, ha mondjuk valamiért kikapcsolod kicsit a rezidens védelmet (egy hétre tettem fel nod32 is, hát a különbség.. MÁV vs mágnesvasút, kb.). Pedig a gépem is tök új és nem éppen alsó kategória.
Aztán úgy vagyok vele, hogy ilyen erős védelem szerintem nekem felesleges, meg nem egy antivírusnak veszem az erőforrásokat.

[ Szerkesztve ]

(#59380) junior11 válasza Pano (#59379) üzenetére


junior11
veterán

Mit vettél, ami ennyire fogja a gépet? :F

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#59381) Pano válasza junior11 (#59380) üzenetére


Pano
addikt

Kaspersky AntiVirusról beszéltem előző hsz-emben.
Mai napig imádom, mert nagyon jó védelem, de a rendszer terhelése... "jajne" kategória, még mindig.
Igazából akkor tűnik fel a legjobban, amikor vagy kikapcsolod, vagy ebből a szempontból összehasonlítod más termékkel. Meg ha gyorsabb neted van, mint 100-200 megabit, akkor jól bele tud harapni böngészés közben.

[ Szerkesztve ]

(#59382) junior11 válasza Pano (#59381) üzenetére


junior11
veterán

Jah, félreértettem. Pár hónapja 30 napig én is használtam a KIS-t, tény, hogy a WD-hez képest kicsit "nehezebb" de nekem nem nagyon fogta a gépet, igaz, komolyabb, erőigényes feladatokra sem használom, már több mint 6 éves laptopról van szó, SSD-vel. Netem csak 100-as.

[ Szerkesztve ]

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#59383) csaba1203 válasza Pano (#59381) üzenetére


csaba1203
addikt

Nem tudom lehet igaz,amit írsz nekem sem a legerősebb a laposom de a free mellett nem érzek lassulást nem lassabb mintha a Defender lenne csak fenn.

(#59384) Szellem. válasza Pano (#59379) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Amit írsz én nem tapasztalom, pedig elég vicces a laptopom. 5500U proci, 16G Ram, ssd. Rajta a KIS és észre sem veszem, de akkor sem látok különbséget, ha leszedem és AV nélkül megy a gép.
A netbe meg gyengébb prociknál harap bele. Az asztali gépemben egy rendes corei7 van, nem pedig mobil, mint a laposban és a 500 megás netből semmit nem vesz le.

[ Szerkesztve ]

(#59385) Szellem. válasza csaba1203 (#59383) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Ha Free esetében nem veszel észre semmit, akkor a fizetős kiadásokban sem fogsz!

(#59386) csaba1203 válasza Szellem. (#59384) üzenetére


csaba1203
addikt

Nekem 4600U van benne de mondom nem érzek lassulást.
A felhasználói szokásaimhoz bőven elég a free verzió is.

(#59387) ƵøŁĭ válasza junior11 (#59370) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

Ilyen moslék (PC Matic) terméket nem tesztelni kéne hanem a céget elzavarni.

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#59388) junior11 válasza ƵøŁĭ (#59387) üzenetére


junior11
veterán

Nem ismerem, bár a Malwarebytes sem remekelt ismét, ha ezt tesztnek lehet vmilyen szinten nevezni...

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#59389) csaba1203 válasza ƵøŁĭ (#59387) üzenetére


csaba1203
addikt

:D :DD

(#59390) Szellem. válasza csaba1203 (#59386) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Akkor neked is egy vicces processzorod van. :) Sokat fejlődtek a Kaspersky termékek erőforrás terén és abszolút nem igaz rájuk hogy fogják a gépet.
Plusz ebben a tesztben -ami egy pár napja már volt- még az Eset termékeket is megelőzi performance téren. De lehet nézni más teszteket is. Szóval, közel sem vészes a dolog.

(#59391) salaud válasza Szellem. (#59390) üzenetére


salaud
aktív tag

Fél éve kipróbáltam a Kaspersky free-t és fizetőset is. Az asztali gépemre tettem fel, ami nem egy csúcsgép, de egy AMD Ryzen 1500x 16 Gb RAM-mal nem egy kétmagos laptop cerka. Amíg bármi komolyabbat el nem indítottam, addig elhanyagolható volt lassulás, de amint futott egy játék, vagy videokonvertálás-vágás, képszerkesztés, durva lassulás kezdődött. Játék esetén 20-30 FPS-el kevesebb lett, online játékok esetén a ping többszörösére nőtt, lagg-olt minden, és persze az FPS esés is megmaradt. Videokonvertálás konkrétan 30-50%-ot lassult, szoftvertől függően, képszerkesztéskor egy raw kép megnyitása több mint egy percig tartott.
Egyszerűen nem akartam elhinni, hogy ezért a géplassításért valaki fizet. :F

A Linux nem ingyenes. Meg kell fizetni a tanulópénzt. Az emberek 66 százaléka nem tud számolni! Gondoljatok bele, ez majdnem a fele!!

(#59392) Szellem. válasza salaud (#59391) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Ezekkel a hozzászólásaitokkal nem tudok mit kezdeni. Nálam nincs lassulás. Korábban voltak problémák, még a régebbi verziókkal és a régebbi gépeimen, de azokban ugye HDD volt és régen volt. Jelen esetben nálam nincs ilyen lassulási gond. Az is biztos, hogy sok AV-nak nagy az erőforrás igénye és kell alá a fasza vas. Amúgy meg nonszensz, hogy lassan megint ott tartunk, hogy nem az op. rendszerhez veszel gépet, hanem az antivírushoz. :D
Ettől függetlenül elhiszem amit írtok, de furcsállom.
Olyan van, a KIS esetében, hogy ha a Titkosított Kapcsolatok Vizsgálata aktív, tehát be van kapcsolva, akkor lassabban töltenek be weboldalak, stb. De, ezt a funkciót amúgy is érdemes kikapcsolni biztonsági szempontból is. De játékban BO4, stb., én sosem vettem észre a megnövekedett pinget. Sem KIS-el, sem KIS nélkül.

(#59393) Pano válasza Szellem. (#59384) üzenetére


Pano
addikt

Én mást tapasztalok.
De ez van, tudjuk, hogy ahány gép.. Lehet a kellő és megszokott szoftveres környezetemet nem szereti annyira.

(#59394) olasz61


olasz61
tag

Kaspersky nálam csak a pinget emeli meg 9-ről 21-re.Ki és bekapcsolt SSL szűréssel is.Sebességet nem lassítja a netet sem.Digi net 250/100.Intel(R)_Core(TM)_i3-7130U_CPU_@_2.70GHz. 8GBRam Bitdefender Totál 2020-nál ez a jelenség nincs.

[ Szerkesztve ]

(#59395) csaba1203 válasza Szellem. (#59392) üzenetére


csaba1203
addikt

Igen egy jó SSD csodákra képes ez tapasztalat. :K

(#59396) Cs1csó válasza salaud (#59391) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ilyet nem tapasztaltam én sem (i5 4690, GTX 970, 8GB RAM) egy dolog volt ami zavart: a gép bekapcsolása után az első alkalommal amikor hozzáértem az egérhez és megmozdítottam azt a CPU kihasználtság az egekbe szökött pár másodpercre - Kaspersky volt az a folyamat ami ennyire megpörgette a CPU-t. Más védelemnél ilyennel nem találkoztam.

Korábban ennél is zavaróbb volt: a fájlkezelő első megnyitásakor az összes asztali ikon "vibrált" egyet.

Plag a te géped erős masina, de lehet az is okozhat ilyen eltérő eredményeket, hogy Intel vagy AMD proci van a gépben lehet a Ryzen-t kevésbé szereti, passz.

(#59397) #86564352 válasza Szellem. (#59390) üzenetére


#86564352
törölt tag

Szerintem pont fordítva értelmezed a performance táblázatot. "This table is sorted from highest to lowest score where the highest score denotes the lowest impact on the system."

A magasabb pontszám jelzi a rendszerre gyakorolt legkisebb hatást. Azaz ESET és Defender jobban szerepelt a Kaspersky-nél, az oroszok csak az Avast-nál jobbak és kb. McAfee, Avira szinten terhelik a rendszert. A részletes táblázatnál is látszik a CPU használatnál a Kaspersky jóval többet használt. A linkelt teszt a mondanivalód ellenkezőjére igazolás.

Van a teszt és van a real world. Mezei user felteszi a Kaspersky-t és bumm már lassabbnak érzi a netezést SSL szűrés miatt, mert annyira beleeszi magát a rendszerbe. Plusz az extrák VPN és egyebek. A Cloud verzió gondolom még jobban az adatgyűjtéssel.

(#59398) salaud


salaud
aktív tag

Felraktam a Kaspersky Cloud free-t, angolt, amit felajánl. Telepítéskor nem kértem a KSN-t, a KSC-t és egy leírthatatlan Firefox kiegészítőt kérdés nélkül felrakott. A KSC-t leszedtem, a Ffox kieg. nem leszedhető. SSL ellenőrzést kikapcsoltam, Ignoráltam az IE beépülőt(??!), a Kaspersky Password Managert, utóbbiért még mindig ugat. Apróság, ámde érdekes, IE nincs a gépen, leszedtem rögtön telepítés után, soha nem is futott. Kaspersky fiókot kért, csináltam neki.

És most a meglepő:

Tényleg sokat optimalizáltak rajta, nem válik használhatatlanná mellette a gép. Pici lassulás van, de már elviselhető. Használható, ha az apró idegesítő (lásd fent) dolgaitól eltekintünk.

Amúgy Tencent PC Manager-t használok/tam tök elégedetten, az semmi más nem akar lenni, mint antivírus.
Nem reklámoz, nem tukmál, nem kér fiókot, csak működik.

A Linux nem ingyenes. Meg kell fizetni a tanulópénzt. Az emberek 66 százaléka nem tud számolni! Gondoljatok bele, ez majdnem a fele!!

(#59399) #86564352 válasza salaud (#59398) üzenetére


#86564352
törölt tag

Miért is kérnének a kínaiak fiókot amikor a programjuk használatával elfogadod gyűjtenek mindenfélét. :D

(#59400) ƵøŁĭ válasza #86564352 (#59399) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

Többiek is várják szívesen az adatainkat :D .

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.