Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:24:18

LOGOUT.hu

Vírusirtó Topic 2019

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52351) Szellem.


Szellem.
Topikgazda

Senki nem nevez át semmit, főleg nem egyedül.
A mai napon lesz készítve egy általános reklámblokkoló topik.
Ott külön ki lehet tárgyalni a reklámblokkolókat.

Létre is hoztam:
Reklámblokkolók Topikja

Mostantól az össze reklámblokkolós témát, kérdést itt beszéljük meg. Fajtától, típustól függetlenül.

Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#52352) Mikulásbá válasza Szellem. (#52351) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Szerintem nem kellett volna.A védelem szerves része a reklámblokkolás,a komplex védelmekben benne is van alapból.
Az,hogy néha többet beszélünk egy-egy részről,az nem gond.Majd elmúlik,de visszakereshető lesz,ha valaki megakad valamiben.
Már annyi topik van itt a PH-n,nem kellene minden apróságért nyitni.Előbb utóbb be kell majd zárni,nem lesz annyi hsz.
Szerintem. :U

(#52353) SityiSXT válasza Mikulásbá (#52352) üzenetére


SityiSXT
őstag

Azt azért nem árt észben tartani, hogy a reklám alapvetően még mindig sok-sok oldal egyetlen bevételi forrása. Ezt démonizálni ilyen mértékben nem túlzás egy kicsit?

(#52354) Mikulásbá válasza SityiSXT (#52353) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Engem nem zavar ha ez a téma,bármeddig,pro és kontra.Arra írtam,hogy ezért nem kellene talán új topik.

(#52355) Szellem. válasza SityiSXT (#52353) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Igazából nem a reklámokkal van a gond. A téma itt első körben a különböző bányász szkriptek miatt indult el.
Az viszont valós és gusztustalan probléma.
A reklámok részei az oldalaknak. Itt is két dolgot különböztetnék meg:
A normális reklámot és a gusztustalant. Az elég gáz, ha egy oldalra belépsz és a normál tartalom amiért odamentél alig olvasható,, mert szanaszét van pimpelve az oldal reklámokkal. Ez engem zavar, ha a bevételét növeli az oldalnak, ha nem.

(#52352) Mikulásbá: Részben igazad van! Engem sem zavart, mert már része a védelemnek. Főleg a bányászó szkriptek miatt! Nem én kezdtem el hisztizni!

[ Szerkesztve ]

(#52356) Kékes525 válasza Szellem. (#52355) üzenetére


Kékes525
félisten

Így igaz. Tegyük hozzá, hogy reklámokra az interneten elterjedt üzleti modell miatt van szüksége a honlapoknak. Hozzájárulnak a site fenntartásához. Nyilván ez megértés csak a "normális" reklámokra vonatkozhat.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#52357) Pano válasza Szellem. (#52355) üzenetére


Pano
addikt

Én voltam aki meg merte említeni.
Felőlem ezt a HSZ-em is törölheted.
Amúgy meg nem hisztiztem, enyhén szólva is messze volt tőle. Az erre való reakció, na az közelebb ál a hisztihez ;] :DD

[ Szerkesztve ]

(#52358) Szellem. válasza Pano (#52357) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Nem csak a te hsz.-ed lett törölve, hanem az utána jövő 3 is ami reakció volt a tiédre.
Amúgy meg amit leírtál abban semmilyen építőjelleg nem volt, szimplán trollkodás, mint a mostani is! ;]

Az új topikot, meg azért hoztam létre, mert részben sok volt a reklámblokkoló témából itt, részben az ilyen és hasonló megjegyzéseket elkerüljük, mint amilyen a tiéd volt. :)

[ Szerkesztve ]

(#52359) Jack Oneill válasza Mikulásbá (#52352) üzenetére


Jack Oneill
veterán

+1 Egyet ertek. Igaz, akkor inkabb at kellenne nevezni a virusirtok topikjat.

[ Szerkesztve ]

(#52360) vidékiürge


vidékiürge
tag

Sziasztok!

Kérdésem lenne, milyen lényeges különbség van egy fizetős Norton és egy ingyenes avast! között? Fizetőst norton használok, teljesen korrekt, viszont egy másik helyen szükség lenne egy ingyenes verzióra (ami nem egy erőforrás zabáló). Köszi a válaszokat!

Őskor, Ókor, Középkor, Újkor, DualCore *** Köszönöm, hogy nem vagy megmondóember!

(#52361) csaba1203 válasza Szellem. (#52355) üzenetére


csaba1203
addikt

A védelem szerves része a KIS-nek is de fasorban sincs a reklámcsík blokkolójuk egy Adguard-hoz képest.
A kettő viszont tökéletes páros persze a KIS bővítménye off-ba rakva nehogy összeakadjanak. :D

(#52362) ƵøŁĭ


ƵøŁĭ
veterán

Fölösleges a mellébeszélés.Az új téma lehetőséget ad kibeszélni a marketing alapú reklámok védekezésének lehetőségeit.Kicsit túlzásba mentek itt a dolgok.Célszerű lenne a fő témánál maradni és a reklámblokkolók témát a bányászat fogalma alá rögzíteni.

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#52363) Szellem. válasza ƵøŁĭ (#52362) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Én ugyan ezt vallom.
Nem rossz az, hogy ezt itt kibeszéljük. A vírusvédelem meg elég széles körű lett manapság.
Nem kötelező mindenkinek olvasni és ide járni.

[ Szerkesztve ]

(#52364) Cs1csó


Cs1csó
félisten

Nekem is megfordult már a fejemben, hogy kellene egy külön REKLÁMBLOKKOLÓS topik. Mert ez a téma belelóg a böngészők és a biztonság témakörébe.

+ nagyon "felhígul" ezektől a hozzászólásoktól ez a topik is.

(#52365) Greenebola válasza Greenebola (#51292) üzenetére


Greenebola
senior tag

Köszi, hogy írtatok a Webroot fórumra, de sajnos ezt az üzenetet kaptam. :(

"We appreciate your suggestion and have taken it into consideration. At this time we are not adding additional languages, but we will resurface this request if that changes. Thank you!"

Viszont ez már Shokk :DDD
Webroot Store

WEBROOT SecureAnywhere™ Internet Security Complete Beta Tester

(#52366) Cs1csó válasza Greenebola (#52365) üzenetére


Cs1csó
félisten

Webroot-os sérvkötő nincs, az érdkelne. A Comodo-nál is megoldották közösségi módon - gondolom ingyen fordít blattida - a fordítást.

(#52367) blattida válasza Cs1csó (#52366) üzenetére


blattida
nagyúr

Yes of course.
Ha akarná, a webroot is megcsinálná...

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#52368) ƵøŁĭ


ƵøŁĭ
veterán

Családi gépen megadta magát az AVG.Nem lehet a definíciós fájlt frissíteni.

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#52369) #61199872


#61199872
törölt tag

Üdv! erről a vírusirtóról tud valaki infót mondani?csak kíváncsi volnék milyen védelmet ad.[link]

(#52370) YASKATIR válasza #61199872 (#52369) üzenetére


YASKATIR
aktív tag

En a helyedben elkerulnem oket. A weboldalon megadott cimen (PO7 6XP) csupan 357 ceg van bejegyezve

[ Szerkesztve ]

(#52371) Jack Oneill válasza #61199872 (#52369) üzenetére


Jack Oneill
veterán

ESET bejelez rá!!!

(#52372) #61199872 válasza YASKATIR (#52370) üzenetére


#61199872
törölt tag

pedig angol vírusirtó cég.(vagy csak a látszat csal?)ezekszerint ez olyasmi mint a furkó antivirus? feltelepítem mindent csinál csak nem véd? :DDD

(#52373) #61199872 válasza Jack Oneill (#52371) üzenetére


#61199872
törölt tag

fura mert a VT-szerint tiszta az oldal.vagy ennyire begbízhatalan a VT url szűrője?

(#52374) Kékes525 válasza Jack Oneill (#52371) üzenetére


Kékes525
félisten

+1

(#52373) trancedj

A VT nem mérvadó.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#52375) Jack Oneill válasza #61199872 (#52373) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Virus Total? Ugye nem gondoltad komolyan? :D Pont 1-2 hete volt erről cikk, hogy mekkora félrevezetés.

(#52376) blattida válasza #61199872 (#52369) üzenetére


blattida
nagyúr

Ahoj!

Nem tudom, hogy az ilyen gagyi, full ismeretlen, semmi érdemi információval, referenciával nem rendelkező átverős szarok miért vonzanak embereket...és miért kíváncsiak rá, mint az óvodások?
El kell kerülni messzire az ilyeneket.
A vt-t meg hagyjuk, pláne, az url vizsgálójukat.

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#52377) #86564352 válasza #61199872 (#52369) üzenetére


#86564352
törölt tag

Én nem tudok komolyan venni ilyeneket, kiakad a gagyimérő:

PLANS INCLUDE LOADS OF AMAZING EXTRAS!
SYSTEM BOOSTER

:U

(#52378) EnterR válasza #61199872 (#52369) üzenetére


EnterR
veterán

ESET Mobile is kilövi. :D

PSN ID: marquuard

(#52379) ƵøŁĭ válasza blattida (#52376) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

És ezt is kerüljétek.

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#52380) Cs1csó


Cs1csó
félisten

Érdekesek az emberek, van számos unos untalan szembe jövő ingyenes védelem nem tudom miért nem lehet ezek közül választani: avast free, avira free, avg free, panda free és csak azokat írta ide ami akár 15 évnél is régebbiek.

(#52381) Liner


Liner
aktív tag

Sziasztok! reménykedek benne, hogy jó helyen járok. Van egy oldal ami nekiállja felpörgetni a procimat ha nem zárom le akkor kb 10 mp és már ugrál az egér zug a ventilátor 15 mp fagyi.. Ilyennel még nem volt dolgom, vajon, hogy tudnám kivédeni? Mert a Vpn és a fizetett AVG-m nem elég de letöltöttem egy kaspersky-t az se védi ki egyáltalán mi ez?

Gondolom a flashplayer beállításoknál kéne mókolnom de azt meg nem találom sehol a linkelt oldal 404

[ Szerkesztve ]

Vannak olyan emberek, akik azt hiszik, hogyha otthon vannak a programozásban, akkor már mindent tudnak. Pedig - törvény. Valahol kapsz, valahonnan elvesznek.

(#52382) Kékes525 válasza Liner (#52381) üzenetére


Kékes525
félisten

Majdnem jó helyen. Reklámblokkolók Topikja Itt válaszolok.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#52383) Szellem. válasza Kékes525 (#52382) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

A Coin Mineres téma ide való! Azt kibeszélhetjük itt. is.

(#52384) frewwy


frewwy
tag

Sziasztok!

Milyen secondary/exploit elleni védelmet ajánlotok egy Avast Premierrel rendelkező laptopra? Persze ha egyáltalán szükséges, de gondoltam megkérdem, féltem a projektmunkáimat. :D

(#52385) Dévacsen válasza Szellem. (#52383) üzenetére


Dévacsen
senior tag

Akkor ne linkeljek többet pl:Android,okosteló témában cikket,ami egyébként vírus,banki lopás vagy ilyesmi témájú? :)

ཨོཾ་ཨཱཿཧཱུྃ་བཛྲ་གུ་རུ་པདྨ་སིདྡྷི་ཧཱུྃ

(#52386) Kékes525 válasza Szellem. (#52383) üzenetére


Kékes525
félisten

OK :R

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#52387) Szellem. válasza Dévacsen (#52385) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Hogyne linkelhetnél. Ezt nem is értem, hogy miért kérded?
A reklámblokkolók is részben idetartoznak. Arról van szó, hogy ha reklámblokkoló témáról van szó akkor ha már nem a biztonság kérdéséről beszélünk, akkor az menjen a topikjába.

(#52388) Dévacsen válasza Szellem. (#52387) üzenetére


Dévacsen
senior tag

Ok... :) akkor jöjjön a mai gyöngyszem hátha érint valakit..Lopják a banki adatokat az olcsó okostelók..[link]

ཨོཾ་ཨཱཿཧཱུྃ་བཛྲ་གུ་རུ་པདྨ་སིདྡྷི་ཧཱུྃ

(#52389) tpeter77 válasza ƵøŁĭ (#52379) üzenetére


tpeter77
addikt

az első 5 sorrendje vajon hogy jött ki? :D Mert az általunk favorizáltak a 6. helytől indulnak.

(#52390) alázógyík válasza Dévacsen (#52388) üzenetére


alázógyík
őstag

origo... :C :W

(#52391) old-dog


old-dog
aktív tag

Sziasztok!
A KIS mellett érdemes más az összefoglalóban ajánlott kiegészítő védelmet is futtatni időnként?

(#52392) szabog4


szabog4
aktív tag

Sziasztok!

Eddig azt hittem, rossz a hűtése a gépemnek, mert nagyon meleg volt a gépházban. Munka miatt sokat is ment. Most viszont ~ hideg szobában és leszedett oldallappal is túl forró volt. Megnéztem GPU-Z-vel a VGA-t és 98%os használaton volt. (procit 12 szálon, de nem pörög úgy, mint a vga.)
WECUTIL.EXE program kilövése után minden oké.

Mivel tudom megölni, leállítani örökre ezt a szutyit? Google 1 magyar oldalt rakott ki, ami nem biztonságos. Gyakorikérdések szerint meg egy segédprogram (hírcsatorna).

https://msdn.microsoft.com/en-us/library/bb736545(v=vs.85).aspx

Nem igazán jutottam vele sokra. Windows Event Colletor service-re nem rakott ki semmit a start menü kereső és wecsvc-re sem. Nem tudom hova kellene meg mit írnom. :W

Tudnátok segíteni? Rossz topikba írtam netán?

HUN_Thorpedo

(#52393) blattida válasza alázógyík (#52390) üzenetére


blattida
nagyúr

Akkor mi van, ha origó? Átvette és megosztotta, az eredeti forrással együtt. Sem a dr web, sem pedig az említett kínai mobilok nem légből kapottak, mint ahogy az sem, hogy kártevők vannak "gyárilag" egyes távol-keleti mobiltelefonokon. Évek óta téma.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#52394) Mikulásbá válasza szabog4 (#52392) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Utorrentet használsz?Ha igen,cseréld qBittorrentre.

(#52395) ƵøŁĭ válasza szabog4 (#52392) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

- uTorrent 2.2.1 verziót használd
- Dr.Web CureIt!-et futtasd le

[ Szerkesztve ]

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#52396) szabog4 válasza ƵøŁĭ (#52395) üzenetére


szabog4
aktív tag

uTorrent 2.2.1 -et használok. A Dr.Web-et meg nézem is. Köszönöm!

HUN_Thorpedo

(#52397) #36031232


#36031232
törölt tag

Sziasztok,
nálatok jelez valamit erre a fájlra a vírusirtó ? [link]
Az avastnak nem tetszik. :( A VirusTotal szerint elleben tiszta.. [link]

[ Szerkesztve ]

(#52398) #41473792 válasza #36031232 (#52397) üzenetére


#41473792
törölt tag

EAM szerint tiszta.

(#52399) SP4C3 válasza #36031232 (#52397) üzenetére


SP4C3
veterán

böngésző megnyitja, nem jelez. Comodo IS

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#52400) #36031232 válasza #41473792 (#52398) üzenetére


#36031232
törölt tag

Köszönöm, hogy megnéztétek. Nálam ezt írja az avast: PDF.UrlMal-inf [Trj]. Elvileg ez azt jelenti, hogy olyan url van benne, ami feketelistás. Na mindegy nekem jó lesz :) Mondjuk elég csalódás a dokumentum maga..

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.