Hirdetés

2024. június 8., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:24:18

LOGOUT.hu

Vírusirtó Topic 2019

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33709) pendre54


pendre54
addikt

Üdv!
Nos, ha már sláger téma ez a CTB Locker, akik ebben járatosabbak, kérnék véleményt.
Tegnap este a gmailes fiókomban a promóciok között volt egy üzenet, amelynek feladója első ránézésre az öcsém volt.
Az emailben volt egy angol-magyar nyelvű katyvasz, számsorokkal kibélelve, meg egy nagy zöld keretben egy csatolt melléklet, hogy nyissam meg. Akkor néztem rá jobban, és láttam, hogy a feladó email címe, az öcsém email címével kb. 90-95 %-ban megegyezik, annyi eltérés volt, hogy ami az öcsém email címében nagybetű, itt kis betű volt, és volt egy 0 is a végén plusszba. Persze nem nyitottam meg semmit, töröltem az egészet, viszont két kérdés foglalkoztat azóta.
1./ A feladó(k) honnan a fenéből tudták, honnan szedték az adatot, hogy az öcsém email címével majdnem azonos címről, célirányosan pont nekem küldték el, mivel tény, hogy az öcsémtől szoktam kapni a legtöbb emailt?
2./ A CTB Locker, ha benyeli az ember, a géphez csatlakoztatott összes USB-s cuccot megfertőzi. Na már most, én gyakorlatilag a gép előtt ülve állandóan zenét hallgatók egy külső USB-s DAC-al, konkrétan ezzel[link]
Egy esetleges fertőzésnél, jelenthet valami veszélyt erre a cuccra, konkrétan olyasmire gondolok, hogy be tud-e épülni a DAC-ba, és a Win újratelepítése után, ha csatlakoztatom a DAC-ot, kezdődik előről minden?
Előre is köszi a véleményeket.

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.