Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:24:18

LOGOUT.hu

Vírusirtó Topic 2019

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33301) BigManus válasza Jenne (#33299) üzenetére


BigManus
addikt

Szia!

A topicon belül van egy olyan link ami szerepel az MBAM listáján, ezért kapod a riasztást.

Hequila

Ha céges policy nem tiltja, akkor bármelyik ingyenes programot felteheted.

[ Szerkesztve ]

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#33302) Jenne válasza BigManus (#33301) üzenetére


Jenne
senior tag

Köszi a választ. Ha nincs a MBAM valós védelme és így nincs blokkolva az az oldal akkor mi történik? Beszedek valamilyen fertőzést?
Ezt azért kérdezem mert sokaknak nincs MBAM Pro a gépükön ami blokkolná.
Elnézést a tudatlannak tűnő kérdésemért.

[ Szerkesztve ]

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#33303) BigManus válasza Jenne (#33302) üzenetére


BigManus
addikt

Elvileg semmi.
Gyakorlatilag viszont vagy jogos a tiltakozása vagy fals a riasztás.

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#33304) zsoika válasza Hequila (#33293) üzenetére


zsoika
addikt

A böngészőből kötve hiszem! A padlásról kellett levennem a router dobozát, mert tudtam, hogy abban egy cetlire írtam a felh.nevet és a jelszót...tehát nem volt mentve. Lehet hogy a padláson is járt? :) Most jut eszembe, hogy igen mert onnan jön lefelé a net. :D
Milyen internetszolgáltatónál vagy ?(Invitel?)

[ Szerkesztve ]

(#33305) UserX


UserX
őstag

Privátban kérnék szépen friss, ropogós CTBLocker mintákat (SAJÁT FELELŐSSÉGEMRE!!!). MBAM-al, EMSI AM-el, ESET-el akarom tesztelni, talán jut rá időm a hétvégén. Akkor ezek szerint a Webroot sem 100%-os :( . Előre is köszönöm!!! :R

Üdv:

UserX

[ Szerkesztve ]

(#33306) Kelvin válasza UserX (#33305) üzenetére


Kelvin
őstag

"Akkor ezek szerint a Webroot sem 100%-os :("

A hülyeség vagy a nemtörődömség illetv a tudatlanság ellen nem sok minden véd :D

"A legvégén nem az fog számítani,hogy mennyi év volt életedben,hanem hogy mennyi élet volt éveidben"

(#33307) UserX válasza Kelvin (#33306) üzenetére


UserX
őstag

Egy kolléga volt szíves elküldeni azt a mintát, amit a Webroot nem ismert fel. Very Big THX neki!!! :R Nos, az MBAM eleve blokkolta az oldalt, aki innen tovább lép, az egyértelmű 'user error', avagy ahogy te fogalmaztál 'a hülyeség ellen nincs védelem'. Ez igaz. Én mégis kikapcsoltam az MBAM-ot és letöltöttem a fájlt. Az EMSI kicsomagoláskor blokkolta:

Ezután újabb kicsomagoláskor az EMSI védelmét kapcsoltam ki. Az MBAM engedte kicsomizni, de jobb egeres kereséskor (így valószínűleg futtatáskor is) az eredmény:

Üdv.

UserX

(#33308) ƵøŁĭ válasza UserX (#33307) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

Azt a mintát én is kérném . ;]

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#33309) TFSi válasza UserX (#33307) üzenetére


TFSi
őstag

Az Emsisoft az utóbbi egy-két évben meglepően jól muzsikál, több fórumszaki is előszeretettel emlegeti mostanság. :)

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#33310) UserX válasza ƵøŁĭ (#33308) üzenetére


UserX
őstag

Továbbítva! Ha gondolod oszd meg légyszi a teszteredményeid!

TFSi: Én kb. 2 éve használom, meg vagyok vele elégedve, vszínűleg megint meghosszabítom (bízom benne, hogy kijönnek valami jó kis Valentin Napi promóval). Vírust még nem kaptam be, bár a védelmi combo-m: EMSI AM, MBAM, Outpost FW érezhetően lassít a C2D, 4 GB RAM-os gépemen, de szerintem megéri... :F

(#33311) Mikulásbá válasza UserX (#33307) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Jöhet nekem is,a KIS-em várja. :U

(#33312) ƵøŁĭ válasza UserX (#33310) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

"Vírust még nem kaptam be, bár a védelmi combo-m: EMSI AM, MBAM, Outpost FW "
MBAM Pro fölösleges ilyen védelem mellé .

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#33313) TFSi válasza UserX (#33310) üzenetére


TFSi
őstag

Mit kell róla tudni? Erősségek, gyengeségek? Az EMSISIFT IS mennyire bugmentes szoftver?

Bocs a hirtelen felindulásból feltett egyszerre három kérdésért... :R

[ Szerkesztve ]

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#33314) blattida válasza TFSi (#33309) üzenetére


blattida
nagyúr

Az emsi mindig is jó volt, csak amíg az ikarus motorját használták, addig nagyon sok fals jelzésük volt, de alapvetően csak ilyen probléma volt vele, mint védelem, mindig erős volt és a legjobbak közé tartozott.

LiLxWaYnEx
Már tegnap megkapták a mintát és be is rakták az adatbázisukba, csak sajnos, már későn.

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#33315) UserX válasza Mikulásbá (#33311) üzenetére


UserX
őstag

Ment PÜ!

TFSi: Én bugját gyakorlatilag nem tapasztaltam, nincs FP riasztás (stb.). Mondjuk én 'ésszel' netezek.... Ellene esetleg, mint írtam az előző HSZ-emben annyi szól, hogy a kombinált védelem egy kicsit lassít. Böngészőnek Comodo Dragont használok és fent van még a PopTray nevű kis progi, amivel még a szerverről tudom törölni a gyanús maileket (Freemail stb.), mielőtt a kliens szoftvet (Thunderbird) letöltené...'Fekete listát' is be lehet vele állítani.

LiLxWaYnEx: Én 'biztosra' megyek, megvettem a LT licencet, amikor még árulták :DDD .

[ Szerkesztve ]

(#33316) TFSi válasza UserX (#33315) üzenetére


TFSi
őstag

Köszönöm.

Csak nem lassít jobban, mint a KIS... :DDD Na nem mintha nem fejlődtek volna az oroszok, de azért még nem egy WRSA...

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#33317) UserX válasza TFSi (#33316) üzenetére


UserX
őstag

A laptopomon KAV+Outpost FW van, szóval tudom, hogy nem egy sebességbajnokok (iszonyatos boot idő stb., de én türelmes ember vagyok :DDD ), főleg így együtt az 'oroszok'...Ha érdekel az EMSI tegyél vele egy próbát...

[ Szerkesztve ]

(#33318) UserX


UserX
őstag

Más. Ha már így leírtam a védelmem részleteit, még egy kérdésem lenne. A háztartásomban található gépeken eltérő védelmeket használok, ennek két oka van:

1. 'anyagi' :DDD. A 'kevésbé' fontos gépeket nem védem olyan erősen.

2. Egyszer azt olvastam pont ezen a fórumon, hogy jobb különböző szoftvereket használni az esetlegesen helyi hálózatokon terjedő vírusok miatt (gyakran osztok meg mappákat a hálózaton stb.). Ennek van igazság alapja?

Üdv:

UserX

[ Szerkesztve ]

(#33319) UserX


UserX
őstag

Bocs, nem a HSZ-eimet akarom szaporítani, de 'szómenésem' van. Véleményem szerint ez a CTBLocker nagyon durva. Eddig ha bekaptunk egy vírust, legrosszabb esetben win. reinstall vagy visszaállítás image-ből, de az adatok legalább megmaradtak. Nekem több éves win. telepítésem van az évek során rengeteg adatot gyűjtöttem össze, 2 külső winyóm is van. Véleményem szerint a CTB az eddigi legdurvább jelenség és a 'fejlődés' is ez irányba mutat a vírusírók részéről (anyagi haszonszerzés)....Csak kapnák már el őket végre...

[ Szerkesztve ]

(#33320) nagyArc válasza UserX (#33319) üzenetére


nagyArc
tag

Teljesen igazad van. Nemcsak technikailag durva, hanem azért is, mert "második generációs" dolgokkal van összekapcsolva: TOR + Bitcoin. Ez jelenleg teljes anonimitást biztosít, nem lehet kinyomozni, hogy kinél landol a pénz.

(#33321) blattida válasza blattida (#33267) üzenetére


blattida
nagyúr

Ehhez csak egy kis adalék: most olvastam, hogy az újabb ctblocker variánsok közül egyre több már törli a shadow copy fájlokat, így ez a visszaállítási mód náluk nem működik.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#33322) copass válasza blattida (#33321) üzenetére


copass
veterán

csak ha van rendszergizdai joga, nélküle nem törli. de az se tutibiztos sajna.
azt néztem hogy a truecrypt megszünt, viszont veracrypt lett helyette, titkosított konténerbe másolat?!:D

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#33323) kispx válasza copass (#33322) üzenetére


kispx
addikt

Ha a konténer fejlécét titkosítja, akkor is úsznak az adatok.

[ Szerkesztve ]

(#33324) blattida válasza copass (#33322) üzenetére


blattida
nagyúr

Sajnos akkor is képes törölni, ha nincs admin joga, ez is kijátszható.
Igen, már én is írtam korábban a titkosítást, mint valódi megoldást.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#33325) VIPowER válasza UserX (#33307) üzenetére


VIPowER
senior tag

AVG sikeresen vizsgázott, bár nem tőled kaptam meg őt. Skin/Style-okat kerestem win-re, és egy letöltött zipben volt. Azt ugyan engedte letölteni, de megnyitásnál szólt hogy gond lenne.

(#33326) copass válasza kispx (#33323) üzenetére


copass
veterán

nem fejlécre keres, hanem kiterjesztésre. tehát a kepem.jpg, titkosítás után kepem.jpg.titkositott lesz.
így nem kódolja le megint önmagát mégegyszer.
plusz van egy pár könyvtár amit kihagy a vizsgálatból. dekodoláskor meg egyszerűen *.jpg.titkositott-ra keres, mert minden kiterjesztést máshogy titkosít.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#33327) Sanyi19 válasza embe (#33269) üzenetére


Sanyi19
őstag

Egyik ismerősöm is így járt, most a Panda decrypter programjával (PandaRamsonwareDecrypt) próbálkozunk mert lett pár érintetlen fájl ami a vírusos meghajtón is rajta volt. Így elvileg kinyerhető a kulcs. Ti találtatok rá valamit?

“Az élet nagy titka az, hogy nincs nagy titok. Bármi legyen is a célod, elérheted, ha hajlandó vagy érte tenni.” (Oprah Winfrey)

(#33328) csabi10


csabi10
senior tag

Szerintetek G2A-ról melyiket érdemes meg venni?
Emsisoft Internet Security vagy
Kaspersky Internet Security 2015
1 laptora és 1 pc-re kéne.

(#33329) Kelvin válasza csabi10 (#33328) üzenetére


Kelvin
őstag

Vigyázz mert majd csak fizetéskor derül ki, hogy még rájön az áfa. Ez eddig nem volt ugye....g2a-n és társain

"A legvégén nem az fog számítani,hogy mennyi év volt életedben,hanem hogy mennyi élet volt éveidben"

(#33330) UserX


UserX
őstag

Jó reggelt mindenkinek! :DDD
A tegnapi mintát az ESET is karanténozza kicsomagoláskor.

(#33331) ƵøŁĭ válasza UserX (#33330) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

Nem meglepő eredmény . :)

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#33332) sz.j válasza BigManus (#28300) üzenetére


sz.j
nagyúr

" ... Ezen a linken találsz képeket, most csináltam reggel."

Kár, hogy levetted, mert olykor segítség volt.

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#33333) sun35


sun35
csendes tag

Üdv mindenkinek . Régebbi 2 magos 3 giga ramos számítogépre tegyek bitdefender total security 2015-öt vgay maradjak a 360 total securitynél?. Xp rendszert használok. Köszönöm.

(#33334) BigManus válasza sz.j (#33332) üzenetére


BigManus
addikt

Mi volt a linken? Én nem töröltem semmit tudtommal...

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#33335) Greenebola


Greenebola
senior tag

Tesztelte már valaki a HitmanPro Alert, CTB-Lockerrel?
CryptoWall 3 and CTB-Locker defeated by HitmanPro.Alert

WEBROOT SecureAnywhere™ Internet Security Complete Beta Tester

(#33336) csabi10 válasza Kelvin (#33329) üzenetére


csabi10
senior tag

Akkor marad valami ingyenes megoldás, csak tudnám melyik a legmegbízhatóbb. Promós AVG IS vagy 360 TS-re gondoltam.

[ Szerkesztve ]

(#33337) sz.j válasza BigManus (#33334) üzenetére


sz.j
nagyúr

Az AVG beállítása képekben.

Eddig ha az ismerősök kérdezték, hogyan kell az AVG-t jól beállítani mindig megadtam a linket és ezzel le volt tudva a dolog. Most meg majd mehetek hozzájuk beállítgatni :D

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#33338) hdf


hdf
tag

Sziasztok!
A McAfee IS nem frissít febr.5-én du. 4 óra óta. Tehát már közel 48 órája. :Y Még ilyen nem volt, mióta használom. (tavaly december)
Pedig automatikusra van állítva, de szoktam gyakran kézi indítással is frissíteni az adatbázisát (a frissítésre nagyon kényes vagyok). Sehogy nem hajlandó frissíteni. Másnál is van ilyen probléma?
Ez azért nagyon gáz. :W

(#33339) daimonion válasza csabi10 (#33336) üzenetére


daimonion
senior tag

Miért nem a gyári oldalon próbálkozol.Egyébként meg ha komolyan gondolod az emsisoft vásárlást akkor írj PÜ-t mert tudok 25% os kuponkódot hozzá ....

1 évre 5416 FT ba fog kerülni az EMSISOFT IS.....

[ Szerkesztve ]

(#33340) BigManus válasza sz.j (#33337) üzenetére


BigManus
addikt

Ezen ne múljon... Hétfőn csinálok hozzá új képes leírást.
Itthon nincs Windows, azért csak hétfőn.

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#33341) ƵøŁĭ válasza hdf (#33338) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

Szia!

1.Hivatalos megoldás : [link] .
2.Telepítsd újra vagy add hozzá a jelenlegi .dat frissítést és nézd meg után na hátha frissít .

Lehet választani . :DDD

[ Szerkesztve ]

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#33342) csabi10 válasza daimonion (#33339) üzenetére


csabi10
senior tag

A gondom csak az hogy 2 gépnél az már több mint 10 ezer ft nekem az sok, ezert inkább maradok az ingyenes AVG-nél.

(#33343) sz.j válasza BigManus (#33340) üzenetére


sz.j
nagyúr

Köszi, de ne fáraszd magad, annyit nem ér az egész...

Amúgy, jobb híján csináltam egy szöveges leírást (képek nélkül) és ha kell azt szoktam elküldeni. Ha ez alapján sem tudják beállítani, akkor ... (ha épp van időm) átmegyek hozzájuk.

Ui.
Az AVG IS 2015 most egy éves promóval (ingyenesen) letölthető. Lásd a Program promó topikot.

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#33344) sz.j válasza sz.j (#33343) üzenetére


sz.j
nagyúr

Bocsi, lemaradt .... :B

Az Ui.-t csabi10-nek szólt

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#33345) csabi10 válasza sz.j (#33344) üzenetére


csabi10
senior tag

Köszönöm. Ha már így beszélgettekróla jöhetne a beállításához valami segítség. :R

(#33346) UserX válasza ƵøŁĭ (#33331) üzenetére


UserX
őstag

Lehet, hogy 'nekünk' nem meglepő, de akik írnak ide nap mint nap HSZ.-eket, hogy a *.jpg át lett nevezve *.jglzer-re, mit lehet tenni (?), azoknak talán tanulságos....

[ Szerkesztve ]

(#33347) olivera88


olivera88
veterán

A KIS mennyire gépigényes? Core i5 és 8 gb ram mellett nem kellene h gond legyen vele ugye?

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#33348) Mikulásbá válasza olivera88 (#33347) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Még kevesebbel sem.

(#33349) daimonion válasza csabi10 (#33342) üzenetére


daimonion
senior tag

Mint írtam van 25 % KEDVEZMÉNY ! így az ára 2 gépre 7584 FT
De félre ne értsd nem akarok erőszakoskodni :R :K

[ Szerkesztve ]

(#33350) olivera88 válasza Mikulásbá (#33348) üzenetére


olivera88
veterán

Ok. Thx. Akkor már nem olyan gépigényes mint régebben.

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.