Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:24:18

LOGOUT.hu

Vírusirtó Topic 2019

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30051) mrszitya válasza L7wy (#30049) üzenetére


mrszitya
senior tag

Gondolom, ha az tényleg rollback volt, funkcionalitásban nem tudhatta ugyanazt. Amúgy mi a baj a Kaspi ismertségével? ;]

#stingy2

Nemcsak jelszókezelő van a Webroot-ban, hanem egy identity shield nevű védelmi réteg is. Láthatod is, hogy funkcionál, mivel egy kis lakat jelenik meg a böngésző indításakor a Webroot tálcaikonján.

Jelszókezelőt nyugodtan használhatod, de nyilván a banki belépési adatokat nem kell arra bíznod. Ph!-re vagy egy email fiókba való belépéshez biztonságosabb, ha a böngészőbe épített helyett egy alternatív jelszó managert használsz. Pl. egy Firefox alap jelszókezelőjének a törésével valószínűleg többen foglalkoznak az alvilágban, mint egy külön telepített megoldáséval. Az NSA meg mindent megold. :D

Webroot SecureAnywhere Identity Shield protects all the details that you may share with an internet banking, web shopping or social networking website, such as: login details, passwords, account numbers, credit card details, social security numbers and personal information such as addresses, dates of birth etc. Webroot SecureAnywhere Identity Shield protects these details all of the time against keyloggers and screengrabbers which may try to steal your information.

[ Szerkesztve ]

(#30052) blattida válasza mrszitya (#30046) üzenetére


blattida
nagyúr

A comodo rollback-je még nem annyira kiterjedt funkcionális szempontból, mint a webrooté (márcsak azért sem, mert a viruscope az alapja, ami még nagyon korai fejlődési szakaszban jár), viszont a kaspersky megoldásánál (aminél méretkorlátozás is van) hatékonyabb...

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#30053) huskydog17 válasza Qasam (#30034) üzenetére


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

A Bitdefender Internet Security 2015 mióta ingyenes? A román cég nem kínál ingyenes csomagot.

#csabi10: Ingyenes licenc téren szerintem az Avast, AVG és Avira a legjobbak, bár én a német terméket választanám a három közül.

#adamssss: Szerintem totál felesleges külön, 3rd party tűzfal használata. Bár ez a teszt Windows 7 SP1-el készült, de kétlem, hogy a Win 8.1-nek butább lenne a saját tűzfala, mint a 7-esé. Szerintem bőven tökéletes lenne az ingyenes Avira, de ha van érvényes ESET kódod, akkor a NOD32 is bőven jó.

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#30054) ViharVadász válasza huskydog17 (#30053) üzenetére


ViharVadász
őstag

Amennyi promó lehetőség van a Bitdefender Internet Security-hez, szinte ingyenes:D
blattida: Köszönöm Neked a választ, bocsi, hogy most írtam, csak most vettem észre. Végül az ESET Smart Security-hez tértem vissza.:)

"Video games are meant to be just one thing: fun. Fun for everyone"

(#30055) huskydog17


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

Amúgy több évnyi Avast használat után úgy döntöttem, hogy kipróbálok egy másik terméket. Több nagy teszt átolvasása után a Nod32 7-es verziójára esett a választás. Most természetesen az ingyenes, 30 napos próbalicencen vagyok, de ha lejár, lehet kipróbálom az Avira-t, ha addig nem lesz egy újabb Bitdefender promó. :)
Amúgy érdekes, hogy miután lecseréltem az ingyenes Avast-ot a gépem sebessége még SSD-vel is javult. Az ESET terméke kevésbé fogja az erős gépemet, bár nem gondoltam, hogy SSD mellett lehet majd érezni sebességbeli különbséget, azonban bőven lehet.

BirkaZoli: Ja így már értem. :)

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#30056) daimonion


daimonion
senior tag

360 Total Security
Version of the official version 5.0.0.2000 August 29, 2014

1.Bug Fixes:

1.1 Program crashes on scanning specific files.

1.2 Scan may stop at initialization when performing virus scan on non-administrator account.
360 total security

(#30057) MATEO6600


MATEO6600
őstag

Sziasztok!

Win 8.1-em van, régi géppel, eddig a win beépített védelmét használtam, de kevésnek bizonyult.
Lassulásra hivatkozva felraktam a Malwarebytes nevű programot, és nyomtam egy scannelést.
Talált is jó sok férget, mindet karanténba helyezte.
Kérdésem: ha letörlöm a programot, akkor a fertőzött fájlok/bejegyzések kiszabadulnak a karanténból?
Vagy ha helyette felrakom az Avirát és fent hagyom, az jobb ötlet?

(#30058) netpeti98 válasza MATEO6600 (#30057) üzenetére


netpeti98
addikt

A Malwarebytes használható más védelmekkel egy időben is.

(#30059) stingy2 válasza MATEO6600 (#30057) üzenetére


stingy2
senior tag

egyszerűen töröld ki a karanténből a benne lévő elemeket, akkor már nem lesz ami kiszabaduljon(ez véglegesen törli őket a gépről)

[ Szerkesztve ]

INTJ

(#30060) Cs1csó válasza csabi10 (#30033) üzenetére


Cs1csó
félisten

Avast Free Antivirus, jól testreszabható, jelenleg nem hozza a legjobb teszteredményeket, de nálam stabilan működik. Az ingyenesek közül (előbb utóbb miden promó stb. lejár) még ajánlható az AVG is. FONTOS! kiegészítő védelemnek :
- Malwarbytes Anti-Malware
- és a a webböngésző védelmének kiegészítésére: wot, adblock, ghostery, trafficlight, safepay

(#30061) csabi10 válasza Cs1csó (#30060) üzenetére


csabi10
senior tag

Köszönöm.
Wot minek a rövidítése, és mire szolgál? Nem ismerem, a többit igen.

[ Szerkesztve ]

(#30062) Imi1981


Imi1981
veterán

Sziasztok!Tudnátok ajánlani magyar nyelvű(fizetős is lehet) kis erőforrás igényű virusírtó progit?Gépem amd sempron 3000+ 1.67ghz ,1.5 gb ram és win 8.1 32bit van rajta.Mostanában kb másfél éve nem is használtam vírusírtót, mert okosan neteztem és csak ritkán átnéztem malwarebytes-al ,de már nem csak én használom a gépet és meg online bankolunk is ezért inkább rakok rá valami jobb virusírtót,de csakis kis erőforrás igényű jöhet szóba mert nem bírom elviselni ha nagyon be lassul a gép.Kösz előre is!

(#30063) M3oH válasza csabi10 (#30061) üzenetére


M3oH
addikt

WoT Linkeket birálja, hogy mennyire ajánlott, biztonságos rákattintani. Vannak erre azért jobb alternatívák, de azért nem hasztalan.

(#30064) Rol06 válasza ƵøŁĭ (#30030) üzenetére


Rol06
tag

Persze az egészre :D, komoly következmények nélkül nem igen tudom elképzelni a következő pár hetet az ügyben...

(#30065) Mikulásbá válasza Imi1981 (#30062) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Pl. Eset Smart Security

(#30066) Imi1981 válasza Mikulásbá (#30065) üzenetére


Imi1981
veterán

Azt régen használtam és jó volt. Még mindig jól elmegy gyenge gépen? Kipróbáom a probaverziót.

(#30067) Kékes525 válasza Imi1981 (#30066) üzenetére


Kékes525
félisten

Szerintem is jó lesz. Elsőként az alapértelmezett beállításokat használd, mert ha rosszul állítod be akkor belassulhat.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#30068) ƵøŁĭ


ƵøŁĭ
veterán

Mac Antivirus Test Reveals Winners, Losers

[link]

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#30069) Gabesz87


Gabesz87
veterán

Sziasztok. Lehetséges, hogy nem teljesen ide tartozik, amiért írok, de sajna nem találtam megfelelőbb topicot. 1-2 hete az egyik e-mail címemre (T-Online-os) kapok 2-4 db tipikus spamnek kinéző levelet, ízületi fájdalomról, hajhullásról stb stb, és persze a varázslatos megoldásról, ha a linkre kattintok (persze nem kattintok rá!). Egyszerűen már kivagyok ezektől, az az idegesítő, hogy nincs bennük semmilyen leiratkozó link. Annyit tudok csinálni, hogy spam beállításoknál (Outlookot használok), beírom a tartománynevet, hogy tiltsa az onnan jövő leveleket. Csak az a gáz, hogy minden nap más-más tartományból jön a levél, viszont a vége mindig ...email.info (pl. @comingemail.info, @cordoemail.info, @erodedemail.info stb. Van már egy pár ilyen a tiltott feladók közt). A küldő mindig magyar név, és a @ előtti rész is egy keresztnév. Nem tudjátok, mit lehetne kezdeni, hogy ne jöjjenek ilyen levelek? Vagy hogy egyáltalán ne lássam őket legalább. Ezt az e-mail címemet ráadásul csak telekomos ügyintézésre használom ill. sulis dolgokhoz használtam, tehát nem regeltem vele sehol, ahonnan jönnének spamek.

(#30070) Narxis válasza adamssss (#30038) üzenetére


Narxis
nagyúr

Szia!

Én már 3 hónapja használom így, semmilyen vírussal nem találkoztam. Csapj mellé egy malwarebytes-ot és rendben leszel.

Thanos was right.

(#30071) 0xmilan válasza Narxis (#30070) üzenetére


0xmilan
addikt

Attól még, hogy nem találkoztál vele, lehet, hogy ott van. Nem mindegyik vírus fog szólni, hogy "szia! feltelepültem."

(#30072) TFSi válasza 0xmilan (#30071) üzenetére


TFSi
őstag

MBAM Pro-val azért a sima MSE/Defender is elég ütős megoldásnak számít. :K

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#30073) L7wy válasza TFSi (#30072) üzenetére


L7wy
őstag

Lehet hogy ütős, de semmi zero day védelem nincs.

Windows 10 x64 ----- Qihoo 360 TS

(#30074) TFSi válasza L7wy (#30073) üzenetére


TFSi
őstag

Ez igaz, viszont elég kevés gyártó kínál erős 0 napos védelmi technológiát, ill. kell hozzá bizonyos szintű felhasználói ismeret is. Itt a zero day védelem legfeljebb az UAC maxon... :)

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#30075) netpeti98 válasza TFSi (#30072) üzenetére


netpeti98
addikt

Igen, de az MBAM Pro is fizetős, lifetime licenc nélkül.
Akkor már jobban jár az ember egy rendes av+MBAM Free párossal. Esetleg pluszba még MBAE.

(#30076) blattida válasza L7wy (#30073) üzenetére


blattida
nagyúr

Azért ez nem teljesen igaz. Ugyan az mbam alapvetően adatbázis alapú felismeréssel rendelkezik, viszont a heurisztikája azért annyira nem rossz, friss kártevők esetében sem. Az egy másik kérdés, hogy ha nem ismeri fül sem adatbázis, sem pedig heurisztika alapján, akkor bukta van...

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#30077) L7wy válasza blattida (#30076) üzenetére


L7wy
őstag

Tipikusan zero day védelemre gondoltam, meg nálam a heurisztika kb egyenlő az adatbázis alapú védelemmel. Amúgy a heurisztika is egy érdekes dolog, mert kb mindegyik cég máshogy definiálja. Az egyik az adatbázisra épülő technológiát emleget ami a már meglevő vírusdefiníciók alapján felismeri a még definiált vírusokat, míg mások a viselkedéselemzést is ide sorolják... (én az elsőt tartom annak)

[ Szerkesztve ]

Windows 10 x64 ----- Qihoo 360 TS

(#30078) t72killer válasza Gabesz87 (#30069) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Esetleg a teljes .info tartományt blokkold, illetve adj meg az üzenetben tipikusan előforduló kifejezéseket.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#30079) tonyrulez


tonyrulez
őstag

Bitdefender IS 2015 már megint kiírta a javíthatatlan hibát. Melyik az a legjobb ingyenes vírusirtó, ami a legkevésbé fogja vissza a gépet és nem pofázik feleslegesen?

[ Szerkesztve ]

4 8 15 16 23 42

(#30080) ƵøŁĭ válasza tonyrulez (#30079) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

Avast . Frissítés/programfrissítés/kártevő találatkor/ajánlatkor jelezz .
Panda : Reklámablak (kikapcsolható)/kártevő találat nincs frissítés során felugró ablak .
AVG: felugró ablak kártevő találatkor .
Avira: Ajánlat/frissítéskor felugró ablak .
Comodo : HIPS,tűzfal és társai által várható ablakok.
360 TS új verziója meg szereti a memóriát .

Jó lesz neked az Avast.

[ Szerkesztve ]

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#30081) tonyrulez válasza ƵøŁĭ (#30080) üzenetére


tonyrulez
őstag

Köszi, feltettem az Avastot, jól működik, de pár perc múlva fel is jött egy önreklám :( Vagy egy idő után ezek megszűnnek?

4 8 15 16 23 42

(#30082) ƵøŁĭ válasza tonyrulez (#30081) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

Nem fog mindennap felugrani csak időközönként (nagy akció például ) .

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#30083) ƵøŁĭ


ƵøŁĭ
veterán

360 TS új build : 5.0.0.2001
What's new in the latest version?
Enhanced product stability

Programon belül nem látom ,hogy frissülne .

[ Szerkesztve ]

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#30084) CJ4567 válasza ƵøŁĭ (#30083) üzenetére


CJ4567
veterán

1977-nél leragadt nálam.

No Sana No Life

(#30085) ƵøŁĭ válasza CJ4567 (#30084) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

Egyszerű letöltöd az új .exe-t majd megnyitod és kiírja ,hogy update ,felfrissítted .

[ Szerkesztve ]

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#30086) Narxis válasza 0xmilan (#30071) üzenetére


Narxis
nagyúr

Sokkal több eszközzel ellenőrzöm. Ezért is tudom biztosan, hogy teljesen jó az MSE+MBAM+józan ész párosítás.

MSE nélkül is meglennék simán, csak minak tiltsam le? Egyáltalán nem zavar.

Thanos was right.

(#30087) Narxis válasza L7wy (#30073) üzenetére


Narxis
nagyúr

Volt már olyan neked amikor használt a zero day védelem? Tehát amikor megakadályozta volna a rendszer fertőzését?

Mert nekem még nem ellenben szinte mindig volt egy 100%-os vakriasztás. Mind HIPS mind adatbázis mind heurisztika részről. Ezért untam meg ezt a macska egér játékot.

Thanos was right.

(#30088) 0xmilan válasza 0xmilan (#29975) üzenetére


0xmilan
addikt

Nem vírus okozta a konstans CPU terhelést, hanem a PresentationFontCache.exe. :W Teljesen véletlenül leltem rá a Win Erőforrás-figyelőjében.

(#30089) L7wy válasza Narxis (#30087) üzenetére


L7wy
őstag

Hát akaratomon kívül nem volt, de úgy nagyon kevés lehetett volna (nem nagyon tévedek olyan oldalakra amikor csak netezgetni akarok), szinte nem is emlékszek ilyenre. Ha pedig szándékosan tesztel az ember, akkor elég nagy valószínűséggel találkozik zero day védelmes riasztással is.

Windows 10 x64 ----- Qihoo 360 TS

(#30090) ƵøŁĭ


ƵøŁĭ
veterán


Micsoda javítás :((( .

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#30091) ƵøŁĭ


ƵøŁĭ
veterán

2013 .Szeptember 4 AVG 2014 .
2014.Szeptember 5 AVG 2015 ?

[ Szerkesztve ]

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#30092) ƵøŁĭ


ƵøŁĭ
veterán

Emsisoft Internet Security

Megjelenés : 2014.09.08

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#30093) M3oH válasza ƵøŁĭ (#30092) üzenetére


M3oH
addikt

Na végre. Kíváncsian várom, remélem az OA kulcsot beszámolják jó árasítva

(#30094) dqdb válasza M3oH (#30093) üzenetére


dqdb
nagyúr

Ha regisztrálod a honlapjukon az EAM és OA kulcsodat, akkor már most lehetőséged van összevonni a kettőt egy EIS kulcsba. Az összevont kulcs lejárati ideje a két kulcs lejárati idejének átlaga lesz.

Ha csak OA kulcsod van, akkor erre állítólag lesz kedvezményes upgrade-lehetőség.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#30095) M3oH válasza dqdb (#30094) üzenetére


M3oH
addikt

Köszi, utána is járok a dolognak.

(#30096) ƵøŁĭ


ƵøŁĭ
veterán

Mint egy jóllakott napközis .

:W

[ Szerkesztve ]

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#30097) quailstorm válasza ƵøŁĭ (#30096) üzenetére


quailstorm
nagyúr

NOD32-nek elég 90MB ;]

(#30098) ƵøŁĭ válasza quailstorm (#30097) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

Az utolsó 2 frissítés után kezd a memóriaigénnyel telhetetlen lenni . Viszont adott nagy mennyiségű memóriahasználat a nap folyamán nem progresszív és időközönként jön elő -_-' .

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#30099) CJ4567 válasza ƵøŁĭ (#30096) üzenetére


CJ4567
veterán

Ilyet még nem is láttam :DDD

No Sana No Life

(#30100) szlendörmen


szlendörmen
újonc

Sziasztok! Lenne egy problémám. Én hülye, letöltöttem 1 programot és telepítettem, aminek köszönhetően a Websearcher nevű szutyok is feltepelült a gépre és nem tudom levakarni sehogyan. A böngésző kezdőlapján mindig ez jön be és a merevlemez használata állandóan ugrál a 99% és az 1% között. A programok telepítése törlése opciónál se találja, se sehol a gépen. Nagyon idegesít, gondolom ez egy vírus. Hogyan tudnám levakarni a gépről? Előre is köszi a segítséget!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.