Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:24:18

LOGOUT.hu

Vírusirtó Topic 2019

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22101) májkiy


májkiy
tag

Vírusírtó gyártók nem írnak vírusokat titokban, hogy jobban vegyék a terméküket? Csak úgy eszembe jutott...

(#22102) blattida válasza májkiy (#22101) üzenetére


blattida
nagyúr

Ha titokban teszik, akkor honnan tudjunk róla? :F :U ;]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#22103) ƵøŁĭ


ƵøŁĭ
veterán

Norton Antivirus 2014 Beta
Mintaszám: 130
On demand scan:

Minták futtatva:
Nem vártam meg...

[ Szerkesztve ]

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#22104) BigManus válasza blattida (#22102) üzenetére


BigManus
addikt

:D

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#22105) Visormail válasza blattida (#22102) üzenetére


Visormail
addikt

Há de te nem jársz a titkos gyűlésekre, ahol a világuralmi dolgokat beszélik meg, vagy mi? :DDD

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#22106) szaki26a válasza Visormail (#22105) üzenetére


szaki26a
aktív tag

Mivel én járok ezért el tudom mondani, hogy nem ;)
Viccet félretéve épp ellentétes problémáik vannak, egyszerüen már minddent automatizáltak amit lehet, de olyan mértékben nő a napi vírus menyniség, hogy egyre drágább a feldolgozáshoz szükséges kapacitás fentartása. Ha belegondolsz nem véletlen, hogy fele annyi viruslabor sincsen mint AV gyártó.
(A VB is a motor és adatbázis licenszelésből élt vígan, míg ki nem nőte a labort a napi feldogozandó adatmenyniség)

[ Szerkesztve ]

(#22107) Akos96


Akos96
senior tag

Valakivel előfordult már olyan, hogy a Bitdefender Free csak úgy leállt? Játszok, netezek, nincs semmi probléma, nem ír ki semmit, nem áll le a működése. Egyszerűen bezárja magát valamikor, én meg azt sem tudom, hogy mikor, mivel semmi visszajelzés e felől.

[ Szerkesztve ]

"A tévében nézed a szaxofonost, És azt gondolod, hogy de jó neki."

(#22108) ƵøŁĭ válasza netpeti98 (#22098) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

F-Secure IS 2014 TP
Mintaszám: 130
On demand scan:

Minták futtatva:

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#22109) csaba1203 válasza ƵøŁĭ (#22095) üzenetére


csaba1203
addikt

Nekem is nemrég járt le a KIS 2013-as licenszem és kiváncsiságból felraktam a NOD 32 6-os kiadását.A gépem,mintha kicserélték volna persze ezzel tisztában voltam.A másik része tesztelgettem azért csúnya oldalakon is és pozitív csalódás ért.Ahogy észrevettem mintha a frissítések száma is sűrűbb lenne valamivel.Egyenlőre marad védelemnek és úgy látom,hogy azért próbálnak a csehek is lassan felzárkózni :D :DD

(#22110) Szellem. válasza csaba1203 (#22109) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

úgy látom,hogy azért próbálnak a csehek is lassan felzárkózni Szlovákok! :)

Egyébként meg abszolút nem rossz védelem. Véd az rendesen. Csak ugye le lett húzva anno. Pedig gépterhelésben nagyon is jó.

[ Szerkesztve ]

(#22111) csaba1203 válasza Szellem. (#22110) üzenetére


csaba1203
addikt

Az én szokásaim mellett a gyári defender is elég lenne de miért ne flancoljon az ember :D :DD

(#22112) sun35 válasza csaba1203 (#22111) üzenetére


sun35
csendes tag

Sziasztok. Szerintetek érdemes lecserélni a Cis 6.2-őt webroot antivirus 2013-ra?. Rendszerem xp sp3, 1,5 giga memoria ,celeron 2.4 gigás processzor.Köszönöm.

(#22113) TFSi válasza sun35 (#22112) üzenetére


TFSi
őstag

Szia!

Szerintem nem, de ha nagyon ragaszkodsz hozzá, akkor egy Comodo Firewall + Webroot SecureAnywhere AV igen ütős kombó lehet. Én is azt használom, bár még csak kb. egy hete, de eddig minden a legnagyobb rendben.

[ Szerkesztve ]

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#22114) alapz@j


alapz@j
tag

Ezzel a termékkel kapcsolatban van valakinek tapasztalata? Azt írják, hogy saját engine és saját lab van mögötte: NanoAV

(#22115) csaba1203 válasza alapz@j (#22114) üzenetére


csaba1203
addikt

Még nincsen mert vagy 2 éve béta státuszban van.Rengeteg videó van róla a Tube-on.Ruszki cég lehet,hogy majd valami jó sül ki belőle.Mindenesetre elég sokáig hegesztgetik a programjukat :D :)

(#22116) blattida válasza csaba1203 (#22115) üzenetére


blattida
nagyúr

Már vagy 4 éve béta állapotban van, ami nem is meglepő, mivel a nulláról kezdték a fejlesztést és egy hatékony av "elkészítése" elég sok időt igénybe vesz, programozás, mintagyűjtés, fejlesztés, infrastruktúra kiépítése, stb.
Csak azért tűnik neked ez hosszú időnek, mert ahhoz vagy szokva, hogy az ilyen cégek már sok éve léteznek, a termékeikkel együtt.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#22117) Visormail válasza sun35 (#22112) üzenetére


Visormail
addikt

Szerintem igen mivel harmatgyenge a gép és a webrootnak van a legkisebb gépigénye. Ahogy írták a tűzfalat fent hagyhatod mellé a comodoból annak is nagyon kicsi a gépterhelése, és azért nem árt főleg hogy xp-ről van szó.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#22118) BigManus válasza Akos96 (#22107) üzenetére


BigManus
addikt

Volt már nálam is ilyen...

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#22119) Visormail válasza BigManus (#22118) üzenetére


Visormail
addikt

Nekem még nem tűnt fel ilyen.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#22120) csaba1203 válasza blattida (#22116) üzenetére


csaba1203
addikt

Valóban igazad van.De van sok új olyan fiatal cég is,akik nem bajlódnak ilyen fejlesztéssel inkább licenszelnek motort és más egyébb infrastruktúrát.Azért dícséretes,hogy itt szó sincs ilyesmiről minden saját kútfőből megy.Talán lesz még egy Kaspersky-hez hasonló orosz produktum a piacon.

(#22121) BigManus válasza Visormail (#22119) üzenetére


BigManus
addikt

Valószínüleg hardver függő a dolog. Nálam csak kétszer jelentkezett, de ez még a program megjelenése után történt, táhát nem mérvadó, hogy másnál is előjöhet.

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#22122) Dj.Gábor


Dj.Gábor
csendes tag

Szisztok!

Valaki megtudna mondani,hogy milyen az uj Eset Smart Security 7 Beta verziója? és akinek ha megvan, akkor dobna róla 1 linket,ahonnnan letudnam tölteni? ja és magyarul szeretném. és 2 gépre. ugyszint 32 és 64 bites gépre. előre is köszi a segitséget . :R

(#22123) csaba1203 válasza Dj.Gábor (#22122) üzenetére


csaba1203
addikt

Parancsolj:-[link]
Sajnos be kell érned az angol változattal.
Magyar majd valamikor a végleges kiadáskor.

(#22124) Dj.Gábor válasza csaba1203 (#22123) üzenetére


Dj.Gábor
csendes tag

Köszi. ésa végleges az mikor lesz?? :Y

(#22125) ƵøŁĭ válasza Dj.Gábor (#22124) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

It's not known yet.

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#22126) Dj.Gábor válasza ƵøŁĭ (#22125) üzenetére


Dj.Gábor
csendes tag

Thx

(#22127) Dj.Gábor válasza csaba1203 (#22123) üzenetére


Dj.Gábor
csendes tag

És ez jobb mint a 6os.? vagy még mijen ujdonságok vannak benne? és látok ott valami ujjlenyomat ikont mutat. az micsoda.? :Y

(#22128) csaba1203 válasza Dj.Gábor (#22124) üzenetére


csaba1203
addikt

Általában mindig következő év elején tehát január felé szokott jönni de pontosan én sem tudom.A béta verziók is stabilan mennek a Tube-os videó-k szerint.Persze hibák mindig lehetnek ezért nem ajánlott éles gépre csak valami virtuális környezetben tesztelni.

(#22129) Dj.Gábor válasza csaba1203 (#22128) üzenetére


Dj.Gábor
csendes tag

Értelek. de ahogy adtad a linket. és ott tuc választani, hogy ezt. vagy a Nod32.-t valasztod. akkor Ennél az ESS 7 Betanal van ott ojan ujjlenyomat. az mivan még benne? o.O [link]

[ Szerkesztve ]

(#22130) csaba1203 válasza Dj.Gábor (#22127) üzenetére


csaba1203
addikt

Sok újítást szerintem nem fog tartalmazni a 6-os-hoz képest.Inkább a meglévőket tökéletesítik fejlesztik pl kártevő eltávolítás hatékonysága,amiben le voltak maradva a konkurenciához képest.

(#22131) Dj.Gábor válasza csaba1203 (#22130) üzenetére


Dj.Gábor
csendes tag

Ott van a link. arra az ujjlenyomtra vagyok kivi. hogy az mit jelent. takar, :F

(#22132) csaba1203 válasza Dj.Gábor (#22129) üzenetére


csaba1203
addikt

Szabad fordításban a személyes adatok védelme funkciót részletezi.Tehát bankolás,a hálozat védelme az USB eszközök védelme stb.

(#22133) Dj.Gábor válasza csaba1203 (#22132) üzenetére


Dj.Gábor
csendes tag

Jah. igy mostmár világos. köszi az infót. :R

(#22134) TFSi


TFSi
őstag

Érdekes megjegyzések a bankolós modulokról, most éppen a Kaspersky Safe Money van köpködés alatt... :D

Egészen jó cikk, kevésbé hozzáértőknek is ajánlható, némi angol tudással:

[link]

A cikk majd egy éves, de kíváncsi vagyok mit fejlődtek azóta az oroszok... :U

Kipróbáltam egyébként az "a" patch-es új KIS-t, de nagyon nem vált be:

- iszonyat lassú boot és rendszerfelállás
- nevetséges trükk, hogy piros az ikon, de a programmodulok még nem elérhetőek
- Anti-Banner-rel belassult böngészés
- visszafogja a fájlműveleteket
- még mindig nem oldották meg az Fx kompatibilitást, pedig terítéken volt, majd a "b" patch...

:(((

[ Szerkesztve ]

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#22135) TFSi válasza TFSi (#22134) üzenetére


TFSi
őstag

Lejárt a szerkesztési időm sajnos, de van még pár dolog:

- sikerült lebutítani a beállításokat, amelyekkel szépen lehetett optimalizálni a működést

Van pozitívum is:

- gyorsabb lett a full scan
- nem szaggatja a skype hívásokat (csak éppen jól érezhetően visszafogja a Skype indulást)
- minimális tűzfalbeállításokkal a GRC teszten megfelelt
- kikapcsolt Anti-Bannerrel, még erős beállítások mellet is jó böngészési sebesség (NoScript-tel)

Összességében, sebesség tekintetében szerintem nem történt előrelépés, sőt...

A sebességi megfigyeléseim egyébként egy egészen erős vason történtek: i7 3630QM (2,4GHz-3,4GHz), 8GB RAM (DDR3-1600MHz), GeForce 650M, 1000GB HDD, Windows 8 Pro x64.

[ Szerkesztve ]

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#22136) Dj.Gábor válasza TFSi (#22134) üzenetére


Dj.Gábor
csendes tag

Én véleményem szerint, nemajánlanám a Kaspersky virusirtot. mer 1 időbe énis feltettem, de ugy lefagyasztotta a gépet,mint az ítélet. Na és akkor szóba nehozzam,hogy mivolt akkor,mikor még a virusdefiniciot, frisitette, és mikor nézettem át vele a gépet. és nem gyenge gépem van. Mer Originaltan,még akkor volt benne Win7 Home Premium, 64 bit., 4gb ram, és 2.20Ghz proci. és kegyetlenul megfogta a gépet.alig tuttam vele mit kezdeni. De kinek a pap,kinek a pappné, és de szerintem ezt csak ojan hasznalhassa, akinek legalab 8gb ramja, és vagy 3 magos procija van. :K

[ Szerkesztve ]

(#22137) Gaberking


Gaberking
senior tag

hamyka ismét visszatért? :D

(#22138) Orlin válasza ƵøŁĭ (#22099) üzenetére


Orlin
addikt

Szia!Én az Avast 2014 bétára lennék kíváncsi!Köszi.

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#22139) csaba1203 válasza Gaberking (#22137) üzenetére


csaba1203
addikt

:D :DD :D

(#22140) csaba1203 válasza TFSi (#22135) üzenetére


csaba1203
addikt

Ez elég rossz hír.Minden kezdődik előlről.Majd isten tudja hányadik patch után történik valami pozitív változás csak győzze kivárni a user.

(#22141) szaki26a válasza Gaberking (#22137) üzenetére


szaki26a
aktív tag

Én is oJan véleményen vagyok, hogy igen :)

(#22142) netpeti98 válasza ƵøŁĭ (#22108) üzenetére


netpeti98
addikt

:R

(#22144) BigManus válasza Dj.Gábor (#22143) üzenetére


BigManus
addikt

Akkor elszomorítalak...
Amint lejár a beta időszak, lejár a licenc is ehhez.

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#22148) ƵøŁĭ válasza Dj.Gábor (#22147) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

Na akkor leírom a tutit . Mit csinálhat egy activator (fix)?-> !TILOS !
-adatokat lop a gépről
-automatikusan generál a fake kulcsot
-a vírusirtó moduljai nem fognak frissülni
-amint elindítod a NOD-ot,ami ugye automatikusan indul a windows-al ,onnantól kezdve egy rejtett háttérfolyamat fut végig és ki tudja mit csinál

Végezetül ,én nem ilyen arcokat vágnék ( :DD :C ) ,hanem elgondolkodnék egy kicsit .Mindennek meg lesz a maga gyümölcse .
Remélhetőleg ha megcsinálnák azt ,hogy önvédelmi modult lehetetlen lenni kikapcsolni akkor elkerülhető lenne a fix .Úgy érzem pár sort megint írnom kellesz a supportnak .

(#22138) Orlin
[link]

[ Szerkesztve ]

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#22149) Dj.Gábor válasza ƵøŁĭ (#22148) üzenetére


Dj.Gábor
csendes tag

És pl. mijen adatokat tudna lopni,? mikor semmi szeméjes ugy nincs a gépemben. Ja és rendesen frisiti a virusdefinicios adatbázist is,. És most azt hogy érted, hogy ,, mindennek meglesz a maga gyümölcse," ? :F

(#22150) kispx válasza Dj.Gábor (#22149) üzenetére


kispx
addikt

Én nem fogadnék rá nincs személyes adat a gépeden. Pl.: rögtön ott a az e-mail címedhez (amivel ide beregisztráltál) tartozó jelszó. Ugye azt nem akarod mondni, hogy mióta felraktad az activatort azóta egyetlen egyszer sem léptél be oda.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.