Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:24:18

LOGOUT.hu

Vírusirtó Topic 2019

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22601) BigManus válasza Szellem. (#22600) üzenetére


BigManus
addikt

Szia!

[link]

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#22602) King Unique válasza Szellem. (#22600) üzenetére


King Unique
titán

Tálca---jobb katt---tulajdonságok----Navigation (angolban vagyok..) és ott bepipálod.
De nem értem egyeseknek ez megint mért olyan égetően fontos dolog, mikor 1 katt desktop csempére, v Win gomb asztán átvált az is... :D

(#22603) micafighter válasza King Unique (#22602) üzenetére


micafighter
nagyúr

Ha állandóan win7 módban dolgozol a gépen, és mindig kattingatni kell, akkor kicsit bosszantó lesz egy idő után. De sokaknál meg szerintem csak az a gond, hogy ha meglátják a csempéket megilyednek :D

Webrootban lehet rollbackelni olyan alkalmazást, ami nem fut, és nem is akarom futtatni? (ami fut azt mutatja a system tools/system control/control active processes alatt, és ott lehet blockolni, aztán takarítással megy a rollback, de mi van ha az ember nem akarja futtatni)

[ Szerkesztve ]

(#22604) blattida válasza micafighter (#22603) üzenetére


blattida
nagyúr

Csak egy apró módosítás és készen is van a Webroot Uninstaller. :K ;]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#22605) szaki26a válasza micafighter (#22603) üzenetére


szaki26a
aktív tag

Lehet manual malware remove a neve. Megmutatod neki az exet es futatsz egy keresest. Lesz egy virustalalat manualy added cimszoval es leszedi. De csak a monitorozott programokra mukodik a roleback :)

(#22606) Greenebola válasza szaki26a (#22605) üzenetére


Greenebola
senior tag

A rollback, hogy működik illetve, hogy kell csinálni?

WEBROOT SecureAnywhere™ Internet Security Complete Beta Tester

(#22607) micafighter válasza szaki26a (#22605) üzenetére


micafighter
nagyúr

Emlékeztem, mintha láttam volna olyat hogy kézileg megmutatom neki az exet, de amikor később kerestem, hogy hol is láttam, már istennek se nem találtam :D

köszönöm :R

(#22606) Greenebola :

,, (#22599) micafighter: http://www.viddler.com/v/b04c902f " ;)

[ Szerkesztve ]

(#22609) Greenebola válasza micafighter (#22607) üzenetére


Greenebola
senior tag

:R hálás köszönet.

WEBROOT SecureAnywhere™ Internet Security Complete Beta Tester

(#22610) BigManus válasza Tappancs2001 (#22608) üzenetére


BigManus
addikt

Ez miként tartozik a vírusirtó topicra?

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#22611) micafighter válasza szaki26a (#22605) üzenetére


micafighter
nagyúr

Megvan, pc security/quarantine/antimalware tools :U

(#22610) laca026 úgy látom már egy illetékes el is távolította. Lehet amugy csak véletlen rossz topicba írt

[ Szerkesztve ]

(#22612) micafighter


micafighter
nagyúr

https://www.eset.hu/vasarlas/arak

komolyan van, aki ennyiért megveszi?

(#22613) ƵøŁĭ válasza micafighter (#22612) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

Igen.

- egy rajongó
-gazdag ember

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#22614) micafighter válasza ƵøŁĭ (#22613) üzenetére


micafighter
nagyúr

Aki webrootot használ, kipróbálná, hogy:

1. Az identity shieldhez hozzáadni kézileg egy alkalmazást (tehát amit alapból nem ismert)

( identity & privacy / view & edit protected applications / add application)

2. Ezután ha előtérben fut az alkalmazás, a webroot system tray iconján látszódnia kell egy kis lakatnak, ami jelzi hogy fut az identity shield. Ha ott a kis lakat, akkor overview alatt ahol a "system events" -et számolja, view details. Ettöl a felület újra fog indulni, ez egy ismert hiba, javítva lesz, viszont így a kézileg hozzáadott alkalmazásnál már nem müködik az identity shield.

Azok az alkalmazások, amiket alapból ismert az identity shield, továbbra is müködnek, és védve vannak előtérben való futáskor.

Viszont ha megkeressük a kézileg hozzáadott alkalmazást, a identity & privacy / view & edit protected applications listában, és megváltoztatjuk a státuszát "protected"ről mondjuk "allow"-ra, aztán vissza "protected"-re, akkor megint müködni fog, ha az alkalmazás előtérben fut, akkor identity shield aktivizálódik.

Nekem ez konkrétan a Comodo Dragonnal történt / történik, próba képp hozzáadtam még pár alkalmazást kézileg, és az összes "elvesztette" a védelmet.

[ Szerkesztve ]

(#22615) ƵøŁĭ


ƵøŁĭ
veterán

BullGuard Internet Security 2014 Beta 2
The changes made on beta 2 are:

- OnAccess improvements at the Antivirus plugin with the purpose of reducing the impact on PC resources.
- Installer Quick Scan improvements with the purpose of increasing the detection and removal of infections when installing Bullguard
- Much more refined, but still work in progress, Messaging Center
- Status overlays on the main screen, but still work in progress
- User interface improvements
- Various bug fixes on all the plugins

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#22616) szaki26a válasza micafighter (#22614) üzenetére


szaki26a
aktív tag

Kiprobalom sajnos a gui nagyon gaz lett 174 esnel nagy valoszinuseggel a vedelem aktiv csak visszajelzes nem jo. Tudsz irni supportnak?

[ Szerkesztve ]

(#22617) micafighter válasza szaki26a (#22616) üzenetére


micafighter
nagyúr

https://detail.webrootanywhere.com/servicewelcome.asp ha itt írok az jó, vagy esetleg tudsz jobbat? :)

[ Szerkesztve ]

(#22618) szaki26a válasza micafighter (#22617) üzenetére


szaki26a
aktív tag

Ez a jo. Majd csak ird meg nekem is pmben ami zajlik. Kivancsi vagyok.

(#22619) micafighter válasza szaki26a (#22618) üzenetére


micafighter
nagyúr

Rendben :K elküldtem nekik.

(#22620) micafighter válasza micafighter (#22614) üzenetére


micafighter
nagyúr

"Viszont ha megkeressük a kézileg hozzáadott alkalmazást, a identity & privacy / view & edit protected applications listában, és megváltoztatjuk a státuszát "protected"ről mondjuk "allow"-ra, aztán vissza "protected"-re, akkor megint müködni fog, ha az alkalmazás előtérben fut, akkor identity shield aktivizálódik."

ez addig müködött, amíg újra nem indítottam a gépet. El kellett távolítani a kézileg hozzáadott alkalmazást a listáról, és hozzáadni újra. Most egyenlőre ugytünik müködik. Azokkal az alkalmazásokkal továbbra sincs gond, amiket alapból véd.

(#22621) micafighter válasza micafighter (#22620) üzenetére


micafighter
nagyúr

"El kellett távolítani a kézileg hozzáadott alkalmazást a listáról, és hozzáadni újra. Most egyenlőre ugytünik müködik" Ez is csak addig müködött, amig újra nem indult a gép. amiket alapból védett, azokkal továbbra sincs gond.

(#22622) Greenebola


Greenebola
senior tag

Hasznos kis programot találtam.
Antivirus Remover Letöltés

WEBROOT SecureAnywhere™ Internet Security Complete Beta Tester

(#22623) micafighter válasza Greenebola (#22622) üzenetére


micafighter
nagyúr

nem tudom mennyire lehet megbízható, vírusírtó törlésénél szerintem érdemes óvatosnak lenni, mert miután leszedted a régit, lesz egy kis "rés", amíg az újat felteszed. Alatta simán be lehet kapni valamit. Szerintem vagy a gyártó saját, külön letöltött eltávolítójával érdemes leszedni a virusirtót, vagy ami mégjobb, a revo és társai :) (webroot rollback :P :D :D ) mert azok tényleg mindent lepucolnak. (revo uninstaller, advanced uninstaller, amiket saját tapasztalat alapján merek/tudok ajánlani, ezekből van ingyenes is)

[ Szerkesztve ]

(#22624) ƵøŁĭ


ƵøŁĭ
veterán

Windows 8.1 vs F-Secure

Nem lehet beaktiválni.

[ Szerkesztve ]

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#22625) derapo


derapo
tag

Sziasztok!

Nos,van egy kis bibim,amit nem tudom,hogy virus-e ezért ide irom.Pár nappal ezelőtt egy barátom áthozott egy mp4 lejátszót rakjam át róla a zenéit a telefonjára. No,művelet elkezd..deném,de az mp4-en a fájlokat nem láttam.Nagy nehezen rájöttem "rejtett system" fileok voltak rajta..mindegy total commanderben ide vonatkozó menüpont kijelöl,elkezdtem másolni,befejez minden oké.

Tegnap a külső vincsimről szerettem volna feltenni valamit a gépre,és nincs rajta egy darab adat sem.
No mondom..hova lettek a cumók??Látom ám,hogy a foglalt terület nem változott ezért megnéztem,hogy rejtett fileok vannak-e rajta..és az összes mappa rejtve lett...

Kérdés 1: ez virus? AVG nem talált semmit.
Kérdés 2: hogyan állitsam vissza a mappák "nem rejtettségét" ?

Köszi.

https://www.youtube.com/watch?v=etVHIG8i_Ls

(#22626) Greenebola válasza micafighter (#22623) üzenetére


Greenebola
senior tag

A adott biztonsági programok eltávolítóját a hívatalos oldalukról tölti le.
Arra jó ,hogy nem kell keresgélni megnyitom és töltöm le ami kell.

Nah azt kéne kipróbálni, hogy egy AV-t feldobunk és rollbackeljük :DDD lehet ki is fogom :)

[ Szerkesztve ]

WEBROOT SecureAnywhere™ Internet Security Complete Beta Tester

(#22627) micafighter válasza Greenebola (#22626) üzenetére


micafighter
nagyúr

Igen, azt láttam a képből, de mi van, ha mégsem onnan tölti le? :) meg az is lehet, hogy tényleg leszedi a gyári eltávolítót, és majd csak utána kezd csínytalankodni a gépen. Így megkönnyíti a saját dolgát. Letörlöd neki az avdet. Én csak azt mondom, ha vírust írnék, egy ilyesmi verzió biztos eszembe jutna :D szerintem gond nélkül le kell szednie :P

[ Szerkesztve ]

(#22628) Visormail válasza ƵøŁĭ (#22624) üzenetére


Visormail
addikt

Nálam sikerült 8.1en a telepítés és az aktiválás, mind korábban amikor még a 2013ast töltötte le, mind most ebben a pillanatban virtuális gépen kipróbálva a 2014essel. Nem nevezted át véletlenül a telepítőfájlt? Mert azt már korábban megfigyeltem, hogy akkor nem találja a kulcsot.

derapo: igen ez alapján eléggé vírusnak tűnik. Először azt irtsd ki mbam/hitmanpro/Emsisoft Free Emergency Kit/Comodo Cleaning Essentials/Kaspersky rescue disk valamelyik biztos megtalálja ha tényleg az. Majd utána foglalkozz a fájlok rejtettségének visszaállításával.

[ Szerkesztve ]

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#22629) ƵøŁĭ válasza Visormail (#22628) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

Nem de megpróbálom 2013-al . Megigényeltem a CHIP kóddal az előfizetési kódot .F-Secure által linkelt telepítőt leszedtem s beírtam a kódot .

[ Szerkesztve ]

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#22630) Visormail válasza ƵøŁĭ (#22629) üzenetére


Visormail
addikt

Akkor passz

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#22631) ancsan


ancsan
csendes tag

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem!
Felraktam a COMODO Internet Security Programot de nem tudtam normálisan frissíteni mindig le ált a letöltés sokadjára sikerült letölteni! Most ez vírus vagy valami hiba.

(#22632) ƵøŁĭ


ƵøŁĭ
veterán

Avira 2014 Beta
Discontinued features

Avira Antispam (aka SPACE) is discontinued and removed from the offer. It was in Internet Security and Internet Security Plus.
Local Backup is discontinued and removed from the offer. It was in Internet Security and Internet Security Plus.
Avira FW is discontinued and replaced with Windows Firewall Management for OS higher than Vista..

Additional changes / bugfixes in all products

Enable WFP on Win7 and Win 8 for all products that need it
Remove the safe start functionality from all products and all OS

Known Issues

Symbol check fails on several files
WSCSVC (Windows Security Center Service) shows that Avira is still set as AV Software after uninstallation when the WSCSVC is set to manual start
AntiVir Service will hang sometimes after multiple restarts
Systray icon might be missing even though avgnt.exe is running
Purchase links for Internet Security Suite are broken
LSP Mailguard does not close socket after detection
MD5 mismatch will show up during update from AV13 ISEC to AV14
Free version will be available later next week

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#22633) szaki26a válasza Greenebola (#22626) üzenetére


szaki26a
aktív tag

A telepitot kezzel kell majd monitoroztatnod az biztos, hogy utanna mi lesz arra kivancsi lennek en is. Elvileg av k rendelkeznek onvedelemmel, hogy virusok ne piszkalhassak oket.

(#22634) ƵøŁĭ


ƵøŁĭ
veterán

Ashampoo Anti-Virus 2014
[link]

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#22635) BigManus válasza ancsan (#22631) üzenetére


BigManus
addikt

Szia!

Honnan töltötted le?

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#22636) LógaGéza


LógaGéza
addikt

Üdv!
Valaki tud valami megoldást arra, hogy Windows 8.1 RTM-en hogyan lehetne már csak telepíteni is a CIS/CFW-t?
Egy picit off, de ha valaki tud kb olyan tűzfalat, mint a CFW, az se lenne rossz - nekem főleg a programok pontos és megbízható tiltási lehetősége érdekelne

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#22637) micafighter válasza ƵøŁĭ (#22634) üzenetére


micafighter
nagyúr

a csaj is jön a dobozban? :D akkor lehet rendelek egyet.. :D az ui szép, ha tudása is van annyi, akkor szuper kis termék lesz :D de attól félek, nagyobb hangsúlyt fektettek az ui fejlesztésébe mint a védelmébe :\ sajnos ez a trend ma mindenben. De hátha nem lesz igazam :)

(#22636) LógaGéza : http://changeblog.emsisoft.com/?s=online+armor -> ez is jó fal, de win 8.1 támogatás még sajnos csak a bétában van

[ Szerkesztve ]

(#22638) ancsan válasza BigManus (#22635) üzenetére


ancsan
csendes tag

Szia!

Comodo oldalárol!

(#22639) ancsan válasza ancsan (#22638) üzenetére


ancsan
csendes tag

Lehet hogy még a szoftverbázisról töltöttem de ezt már egy másik gépre is felraktam ott semi hiba nem volt.
A másik most nézek ilyen virus ellenörző oldalakat amit itt láttam a Hardveraprón és van aminél nem tudok fellépni!

(#22640) LógaGéza válasza micafighter (#22637) üzenetére


LógaGéza
addikt

Tökéletes lenne, ha találnék egy Download linket hozzá :B Lehet úgyis megszeretem majdan, ha nem, akkor CFW update után visszakerül az.

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#22641) Greenebola válasza ancsan (#22639) üzenetére


Greenebola
senior tag

Futtasd le a valamelyiket vagy mind kettőt HitmaPro vagy MBAM

WEBROOT SecureAnywhere™ Internet Security Complete Beta Tester

(#22642) blattida válasza ancsan (#22631) üzenetére


blattida
nagyúr

Szia!

A második opció. A comodo szerverei is időnként túlterheltek és olyankor a letöltés lassabb vagy sokkal lassabb is lehet a szokásosnál.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#22643) ancsan válasza blattida (#22642) üzenetére


ancsan
csendes tag

:R

[ Szerkesztve ]

(#22644) ancsan válasza Greenebola (#22641) üzenetére


ancsan
csendes tag

:R

(#22645) ancsan válasza ancsan (#22644) üzenetére


ancsan
csendes tag

Köszönöm!
Ezeket nyugodtan fellehet rakni a COMODO mellé?
Valamelyik ingyenes?
Mert ha van is vírusom az biztos hogy Conficker vírus, mert a panaszaim egyeznek ennek a vírusnak a működésével!
Csak azt irják hogy a Microsoft Security Essential kiszüri és a Pendrive-okat ellenőriztem a Programokkal együtt!

(#22646) netpeti98 válasza ancsan (#22645) üzenetére


netpeti98
addikt

A Hitman PRO és az MBAM is megfér szinte bármelyik termék mellett. A Malwarebytes keresésre és eltávolításra ingyenes, a Hitman PRO pedig keresni tud és 30 napig ingyen eltávolítani.

Üdv netpeti98

[ Szerkesztve ]

(#22647) LógaGéza válasza LógaGéza (#22640) üzenetére


LógaGéza
addikt

Közbe rájöttem, fel kell rakni egy alapot, majd Beta update mellé egy pipa, és frissíteni.
Köszönöm a segítséget :R

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#22648) Cs1csó válasza LógaGéza (#22636) üzenetére


Cs1csó
félisten

Privaefirewall, Online armor free, de a CFW kábé ugyanezt tudja csak magyarul, annyi hogy addig amíg nem lesz kompatibilis - pár hét esetleg egy hónap gondolom - tedd fel valameiket.

(#22649) blattida válasza Cs1csó (#22648) üzenetére


blattida
nagyúr

Az oa free sem támogatja a win 8.1-et, de mondjuk a 8-at sem és a privatefirewall is kérdéses...

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#22650) szaki26a válasza LógaGéza (#22647) üzenetére


szaki26a
aktív tag

Windows 7 firewall control szerintem jó 8.1 hez is, ha csak kifelé akarsz programokat tiltani mig megjön a frissítés :)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.