Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:24:18

LOGOUT.hu

Vírusirtó Topic 2019

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14151) AmigaFan válasza Visormail (#14150) üzenetére


AmigaFan
aktív tag

Köszi az infót, akkor én is nekilátok amint lesz rá időm!

Amiga Forever...

(#14152) Visormail válasza AmigaFan (#14151) üzenetére


Visormail
addikt

Erőforrás igény [link], a 64biten úgy látom továbbra se túl sokat dolgoznak :)

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#14153) AmigaFan válasza Visormail (#14152) üzenetére


AmigaFan
aktív tag

Ez még kevesebb mint a 2012! Amúgy ugyan olyan gördülékeny minden? Nem fogja jobban a gépet remélem!

Amiga Forever...

(#14154) eternam válasza ƵøŁĭ (#14130) üzenetére


eternam
tag

Végre 64 biten is működik az Avira ProActic! :C :C :C

Az emberek nem fogadták el az igazságot hatalomnak, ezért megtették a hatalmat igazságnak. Pascal

(#14155) blattida válasza eternam (#14154) üzenetére


blattida
nagyúr

MI az a Proactic? :F ;]
Hol látod, hogy működik 64 biten is?

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#14156) blattida válasza blattida (#14155) üzenetére


blattida
nagyúr

Náluk ez szerepel:

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#14157) eternam válasza blattida (#14155) üzenetére


eternam
tag

Proactív csak elírtam a felhő alapú védelem.

Az emberek nem fogadták el az igazságot hatalomnak, ezért megtették a hatalmat igazságnak. Pascal

(#14158) blattida válasza eternam (#14157) üzenetére


blattida
nagyúr

Na, ne keverjük.
A Proactive a helyi viselkedés elemző, mely már több éve létezik, és van az új felhő alapú hitelesítő és vizsgáló rendszer, az pedig a Protection Cloud.

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#14159) Visormail


Visormail
addikt

Nem vettem észre lassulást. Így van a proactive továbbra sem működik 64biten a cloud az más.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#14160) Narxis


Narxis
nagyúr

Jó lett ez az új Avira, nem végeztek félmunkát a fejlesztők.

Thanos was right.

(#14161) Szellem. válasza Narxis (#14160) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Kipróbáltad?

(#14162) Narxis válasza Szellem. (#14161) üzenetére


Narxis
nagyúr

Igen.

Thanos was right.

(#14163) szabeska válasza Narxis (#14162) üzenetére


szabeska
addikt

Fent is marad? :)

F1

(#14164) Narxis válasza szabeska (#14163) üzenetére


Narxis
nagyúr

Nem. :) Csak erre a cloud cuccra voltam kíváncsi, de kellemes antivírus. Nem tapasztaltam problémát, gyors, nem lassít semmit stb.

Thanos was right.

(#14165) szabeska válasza Narxis (#14164) üzenetére


szabeska
addikt

És amúgy mit használsz?

F1

(#14166) Narxis válasza szabeska (#14165) üzenetére


Narxis
nagyúr

Ami állandóan van az csak on-demand, Hitman Pro és Malwarebytes Pro(jó ennek van valós idejű védelme).

Van egy teljes mentésem így a rendszerről és mindig mást teszek fel, ha nem tetszik vagy meguntam akkor visszaállítom és nyoma sincs az előző antivírusnak. Ez a notebookom.

A játékos pc-men Kaspersky IS 2013 van.

Thanos was right.

(#14167) dnsi válasza Narxis (#14160) üzenetére


dnsi
aktív tag

Nekem nem igazán vállt be, voltak gondok ( 100 -ason nyomta a procit egyszer csak).

[ Szerkesztve ]

(#14168) _stick_


_stick_
őstag

Sziasztok!
AVG IS 2012, Malwarebytes AM mellé szeretnék egy anti spyware progit. Win 7-et használok, mit ajánltok? (Ha egyáltalán kell a fentiek mellé még védelem) :R

(#14169) Mosanke válasza _stick_ (#14168) üzenetére


Mosanke
senior tag

Szerintem ezek így bőven elegendőek arra(is). Nem kell más.

[ Szerkesztve ]

(#14170) Macisajt3


Macisajt3
tag

Sziasztok!

Remélem tudtok nekem ajánlani egy megfelelő vírusírtót\tűzfalat\spyware\egyéb védelmet.

Egy laptopra szeretném rárakni és annak a védelmét szeretném ellátni vele. A gépben van erő(Intel i5-2450 + 8gb ram), viszont az akkumulátor üzemideje miatt valamilyen szolid erőforrásút keresek. Ebből adódóan az erejét inkább teljes átvizsgáláskor szeretném használni, egyébként nem.

A gép 2 router mögött van általában, de minimum az egy. (egymás után vannak kötve, a második repeaterként) Nem szükséges a folyamatos pásztázás, elég ha külső adathordozó csatlakoztatásakor, valamint például fájl megnyitáskor ellenőriz. Terveim szerint kb 2-3 hetente egyszer futtatnám le az alaposabb keresést.
Ami még fontos lenne számomra, hogy a weblapokat ellenőrizze (talán avg vagy nod32 tudott ilyet, már nem emlékszem rá).
Rutinosabb felhasználó\böngésző vagyok, nem kattintgatok mindenféle bannerre, linkre, az elmúlt 5 évben nem volt komolyabb fertőzésem.
Játék módra nincs szükségem.

A fentiek mellett kritériumom lenne még, hogy a gépen szoktam különböző pénzügyi tranzakciókat végezni (utalás, vásárlás, ebay, paypal, payza stb), így ezekre vonatkozóan is jó lenne egy normál fokú védelem. Nem Nasa titkokkal dolgozom, de azért maradjon az adat gépen belül :)

Opcionálisan érdekelne még e-mail szűrés is, de nem tudom az pontosan milyen levelekre vonatkozik. (azaz böngészőn keresztüli elérésre is - pl gmail -, vagy csak imap\pop3 letöltés esetén.

Túlságosan sok beállítással nem szeretnék szórakozni, inkább alapon hagynám. Természetesen ez nem vonatkozik arra, hogy először "megmondjam" neki, melyik program érheti el a netet és melyik nem.

Szóval valamilyen kompakt védelmet keresek. Ha esetleg csak 2 programmal valósítható meg amit leírtam nem gond, de jobban örülnék ha egy el tudná látni.

Remélem nem túlságosan magasak az elvárásaim és tudtok nekem ajánlani :)

Üdv

(#14171) BigManus válasza Macisajt3 (#14170) üzenetére


BigManus
addikt

Szia!

Azért ha végig olvasod amit írtál, bizony nagyok az elvárások... Szerintem kompromisszum lesz a vége.
Amit javasolnék, az az AVG IS 2013.
Proactivra állítot tűzal, a többi beállítást meg igény szerint átnézed és kikapcsolod.

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#14172) mobal válasza Macisajt3 (#14170) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Szia!

AVG IS 2013, szerintem felesleges állítani rajta bármit is feltelepíted és használod. Észrevenni nem fogod ezen a konfiguráción, továbbá olcsón hozzájuthatsz v3 store -on!

mobal,

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#14173) AmigaFan válasza Narxis (#14160) üzenetére


AmigaFan
aktív tag

Egyetértek! Most így 1 napos használat után már ki merem jelenteni, hogy optimalizáltabb mint a 2012, nem fogja a gépet még annyira sem! Minden pörgős, szépen teszi a dolgát, eddig hiba mentesen. Ha a 2012-ből indulok ki, akkor szerintem megelégedéssel fogom ezt használni tovább! :DDD

Amiga Forever...

(#14174) dbius


dbius
veterán

Nem szorosan a témához tartozik, de kapcsolódik hozzá:

Van-e valakinek személyes, konkrét tapasztalata ramdrive és vírusirtó együttműködéséről vagy együttes használatáról?

Azért teszem fel a kérdést, mert pár hete van egy ssd a laptopomban, az addig használt vinyót pedig a dokkolóba raktam át.

1 gigát lecsíptem a ramból és ramdriveot készítettem, amire átraktam a felhasználó és a rendszer temp könyvtárait, valamint a böngészők cache könyvtárait, ill. firefox esetén a downthemall letöltésvezérlő/kiegészítő temp könyvtárát.

NIS2013 van fent azóta a laptopon, de nem működik együtt rendesen a NIS a ramdrive-val. A letöltéseim crc hibásak. Tesztelések során rájöttem, hogy a hibát az okozza, hogy az egyes fájl szeleteket a nis megvizsgálja letöltés során a ramdriveon. Emiatt valami oknál fogva minden letöltésem, ami a letöltés során a ramdriveot használja, crc hibás.

Csak akkor lesznek jók a letöltéseim, ha a ramdrivera nem kerülnek ideiglenes fájlok a letöltések közben.

A böngésző cache áthelyezése pedig a youtube videóknál okoz problémát, egyszerűen egyetlen videó sem töltődik végig, kb. 25%-nál megállnak, onnantól sehová tovább, mintha vége lenne a lejátszásnak :W

A probléma egyértelműen a NIS miatt van, NIS nélkül minden hibátlan. Annak viszont nincs értelme, hogy a ramdriveon szinte mindent kivételek közé rakok, hiszen szinte egyenértékű azzal, mintha nem lenne fent semmilyen védelmi szoftver.

Szomorú tapasztalat ez, az ssd kímélése miatt szeretném így használni a rendszert (jogtiszta win7 ultimate x64 hun sp1), de egyelőre csalódás lett a vége, mert jelen formában nem tudok letölteni, csak ha nem használom a letöltés során a szeletek tárolására a ramdriveot, ill. youtube videókat sem tudok nézni egyetlen böngészővel sem (azaz firefoxot és operát használok, azokkal nem).

Ezért szeretném megtudni, hogy Nálatok van-e esetleg hasonló körülmények mellett valamilyen tapasztalat - akármelyik védelmi szoftver használata esetén - ?

Kicsit furcsa nekem a saját problémám, mert a neten keresgélve nem nagyon találtam a problémámmal kapcsolatban hasznos dolgot, infót, ezért gondoltam arra, hogy itt is felvetem a dolgot.

A NIS topicban sem kaptam semmilyen épkézláb javaslatot a probléma megoldására.

(#14175) Narxis válasza dbius (#14174) üzenetére


Narxis
nagyúr

Cseréld le a NIS-t.

Thanos was right.

(#14176) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Tudnátok mondani egy olyan vírusirtót ami biztos megtalálja ha van valami vírus a gépen és nincs sok fals riasztása.

Csak egy keresés erejéig raknám fel, mert mintha valami visszafogná a gépet, de nincs időm újrarakni a rendszert.

Jelenleg MSE van fent, azt gondolom le kéne előtte törölni, igaz?

(#14177) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Feltettem a Hitman-Pro-t.Ez felhő alapú, tehát ennek segítségével vizsgálja át a gépet?
Meglepő, hogy milyen gyorsan végez a vizsgálattal, néhány perc csak.

(#14178) Pano


Pano
addikt

Halihó.

Mivel ez nekem még új terület, noobot fogok játszani :D Alap elméletekből ki tudok indulni, de a gyakorlati tapasztalatok -értsd: empirikus- híve vagyok.
Pár napos az SSD-m. A kérdés az lenne, hogy aki próbálta, mennyire hat az SSD-re valamelyik antivirus? Érdemleges inkább ezt, vagy azt használni, vagy arra is olyannyira pozitív hatással van, hogy szinte tök mindegy melyiket használod mert nem lehet érezni?
Persze fontos az, hogy azért ne rombolja az élettartamát, de abból kiindulva, hogy az AV inkább olvas, mint ír, kevés a valószínűsége.

[ Szerkesztve ]

(#14179) mobal válasza Vasinger! (#14176) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Hitman Pro, egy keresésre tökéletes, 4 motor felhő alappal.

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#14180) GEPESZ66 válasza mobal (#14179) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Köszi!
Úgy olvastam, hogy a KIS a Malwarebytes-el (nem is a PRO) nem teljesen fér össze.Ezért leszedtem, s felraktam a HITMAN-t.30 nap letelte után is tudok vele keresni (ezt írta egy fórumtárs), csak írtani nem.

(#14181) BigManus válasza dbius (#14174) üzenetére


BigManus
addikt

Szia

Azt olvastam külföldi fórumokon, hogy az AVG és a Panda működnek együtt rendesen az SSD-RAMDRIVE-okkal.
Tapasztalatom nincs, konkrétat nem tudok.

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#14182) dbius válasza BigManus (#14181) üzenetére


dbius
veterán

Köszönöm a választ, ez már legalább kézzelfoghatóbb. Lehet tesztelek még pár szoftvert - ha lesz türelmem - amikhez van licencem is (bitdefender, kaspersky, avg).

Egyelőre viszont visszatértem az utóbbi időben általam méltatlanul elhanyagolt Linuxhoz.

(#14183) riki válasza mobal (#14179) üzenetére


riki
senior tag

Én azért nem esnék hasra a 4 motortól. Ez miatt,tapasztalataim alapján nagyon sok a fals. Ha talál valamit, mindig meg kell nézni melyik motor jelezte ,mert a sok fals riasztást általában a Dr Web okozza . Ezeket szoktam, csak más keresővel megnézni,de még soha nem volt alapja. :U

[ Szerkesztve ]

(#14184) Gyurvagyi


Gyurvagyi
tag

Már az Avira termékek is elérhetők a V3-on.

[link]

Challenge accepted!

(#14185) ƵøŁĭ válasza Gyurvagyi (#14184) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

IS esetében ~3847 Ft megspórolható.

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#14186) vocalhost


vocalhost
tag

Már lassan 3 hete használom az AVG Internet Security 2013-at és nagyon meg vagyok vele elégedve.

Gyors szkennelés, nem lassít, jó sok beállítási lehetőség. Megérte megvenni! (Windows 8 64 bit alatt használom és minden működik)

| - Motorola Defy(MB525) @ WhiteRabbit 1.7.1 -|

(#14187) Brekecs válasza ƵøŁĭ (#14185) üzenetére


Brekecs
aktív tag

Igen khmm van még olcsóbb [is]:D :B

[ Szerkesztve ]

Windows 11 Pro x64 :-) Malwarebytes' Anti-Malware (Lifetime) + AdGuard (lifetime) ! + Wise Care 365 (lifetime) :-)

(#14188) ko9


ko9
addikt

Egy kérdés: Olvasom folyamatosan a fórumot, és szinte szó sem esik a Vipréről. Nekem sajnos most járt le a licenszem, szerintem eddig amit próbáltam a legjobb IS Win8-ra (BIS, KIS volt eddig fenn)...
Most felmegy az új Avira, kíváncsi vagyok, hogy tényleg ennyire jó, vagy csak túl van hypeolva :U

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#14189) ƵøŁĭ válasza ko9 (#14188) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

Nem csak a Vipreről nem esik szó hanem pl. TrendMicro,Bullguard.
Eddigi tapasztalataim a termékkel kapcsolatban.
-könnyed,észrevehetetlen
-webszűrője kiváló
-fizetős
-magyar nyelven nem elérhető
-sok false
-eltávolítással néha gondok adódtak
-jelez ha vírust észlel,de karanténozni illetve eltávolítani nem sikerült neki
-letisztult egyszerű felület
-frissítés lassú
-van jobb ingyenes alternatív ellenfele pl.avast

6.5/10 nálam.

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#14190) L7wy válasza ko9 (#14188) üzenetére


L7wy
őstag

(#14191) Narxis válasza L7wy (#14190) üzenetére


Narxis
nagyúr

Semmi sem véd zero day vírusok ellen, csak ha hajlamosak vagyunk kompromisszumot kötni a kényelmes automatikus mód rovására és/vagy a gépigényére(mondjuk lecseréljük az Avirat Kaspersky-re).

Ezt a "túlhypeolást" se értem, hogy mit akar jelenteni. Nem érzem, hogy sokat lenne reklámozva, arról van szó, hogy az Aviranak sikerült egy kevés bugot tartalmazó továbbra is könnyed ugyanakkor hatékony vírusirtót kiadnia. Nyilván csak annak hatékony akit nem győz le a saját paranoiája.

Thanos was right.

(#14192) L7wy válasza Narxis (#14191) üzenetére


L7wy
őstag

Nekem Windows 8-on nincs most semmi Defenderen és smartscreenen kívül. Szóval nem vagyok paranoiás (bár nem is feltételezem, hogy rólam feltételezted ezt). Amit írtam, azért volt, mert ha nála felmerül a kérdés, hogy hypeolva van, akkor az ő szemében túl van hypeolva, mert valami eget rengető változás nem történt Avirában.

[ Szerkesztve ]

Windows 10 x64 ----- Qihoo 360 TS

(#14193) motacilo


motacilo
aktív tag

Az Avira korábban is egy jól teljesítő védelmi program volt és most is az. Az ingyenes megoldások közül az egyik igen jó választás: jó védelem, kis erőforrásigény, talán túlhaladott GUI, sajnos magyar nyelv hiánya.
Bármelyik átlag felhasználónak jó választás!

(#14194) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Újféle felfogás a cikk szerint vírusírtó témában. Talán érdemes ránézni. Is antivirus dead?

(#14195) ko9 válasza motacilo (#14193) üzenetére


ko9
addikt

Hát nekem az Avira GUIja nagyon nem tetszik. Az sem tetszik, ha talál valamit, akkor a felugró ablakban nem lehet kivételhez adni. Ráadásul mióta fennvan, néha a weblapok csak "félig" töltődnek be, ergo kép és formázás nélkül. F5 után minden jó, de azért na...

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#14196) ƵøŁĭ válasza ko9 (#14195) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

Avira-nak az ingyenes terméke kevesebb modullal rendelkezik mint pl. AVG,AVAST. Ha nem jött be az avira ,próbáld ki az AVG-t,F-Secure-t,Norton-t,CIS-t.

[ Szerkesztve ]

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#14197) ko9 válasza ƵøŁĭ (#14196) üzenetére


ko9
addikt

IS Plus 30 naposát raktam fel, de szerintem sok lesz...

F-Secure mennyire jó Win8-al? Utoljára mikor néztem, még semennyire volt :)

[ Szerkesztve ]

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#14198) TFSi válasza bobalazs (#14194) üzenetére


TFSi
őstag

Hasonló technológia van beépítve az új Kaspersky védelmekben is. Egyébként érdekes cikk, köszi! :)

[link]

[link]

[ Szerkesztve ]

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#14199) ƵøŁĭ válasza ko9 (#14197) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

Nem tudom,próbáld ki és így ki tudod tapasztalni milyen is :) .
[link]

[ Szerkesztve ]

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#14200) janes1976


janes1976
őstag

Van 2 gondom a Bitdefenderrel. Az egyik az, hogy hiába teszem be gyakorlatilag mindenhol a file-t a kivételek közé, nem veszi figyelembe és sikít. A másik meg az, hogy a frissítéseknél sokszor újra kell indítani a gépet, mert írja hogy ezt kell tenni. Ez azért baromság. Az lesz a vége hogy leszedem (hiába vettem meg) és kipróbálok mást. Úgy néz ki hiba volt a KIS-t lecserélni. :O

Annó (1000 éve) AVG-t használtam és akkor bevált. :U

AVG IS 2013 milyen? Valaki összefoglalhatná aki használja. :U Jó védelem? :B

[ Szerkesztve ]

Xiaomi X6 Pro 512/12 GB (Grey)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.