Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:24:18

LOGOUT.hu

Vírusirtó Topic 2019

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13851) blattida válasza TFSi (#13848) üzenetére


blattida
nagyúr

Azért, mert nincs arra felkészítve a rendszer, hogy a kaspersky saját adatbázisa szerinti fertőzött dns szervereket kiszűrje, aminek valószínűleg az az oka, hogy maga a traceroute funkció nem a saját technológiájuk, hanem licencelik és még nincs ilyen mértékben integrálva a saját rendszerükbe.
Szerintem csak idő kérdése, bár az oroszok nem a sebességükről híresek.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#13852) mrszitya válasza BigManus (#13847) üzenetére


mrszitya
senior tag

Pontosan értettem mire célzol... Az én véleményem sem fog változni, a webszűrő hasznos. Nem tökéletes, egy esetben sem, mint ahogy semmi sem az, de hasznos.

Jó legyen akkor légzsák, ezek szerint nektek akkor @blattida-val nem kell légzsák a kocsiba.
Én manapság senkinek nem mernék/tudnék eladni légzsák vagy öv nélküli kocsit. :D
A légzsákot indító szoftver számítási módszere nem tökéletes, de nem nyílik ki csak azért mert egy szúnyog nekicsapódik a kocsinak, blablabla...
Nem folytatom a költészetet, mert meguntam... Remélem ti sem akarjátok. :)

Egyetértünk a lényegében, hogy jó lenne, ha ilyen esetben csak az átirányítást blokkolná és figyelmeztetne, meg jó lenne ha a webes adatbázis gyorsan frissülne, de ez van. Jobb a megelőzés, ha túlbuzgó is...

A webszűrő hibáján kívül napestig lehetne még pl. a sandboxok, viselkedéselemzők hibáiról is vitatkozni, de akkor is jó, hogy kitalálták őket.

(#13853) Visormail válasza ƵøŁĭ (#13842) üzenetére


Visormail
addikt

Az FSAV 2012 magától nem fog frissülni 2013ra, vagy nem ajánlja fel?

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#13854) Narxis válasza mrszitya (#13852) üzenetére


Narxis
nagyúr

Ez mondjuk igaz. Legegyszerűbb ha kikapcsolja az ember azt ami neki nem kell. Mert a HIPS-től kezdve a legegyszerűbb szignatúra alapú detektálásig mindegyik gondot okozhat. Őszintén szólva az egész antivírus púp az ember hátán, keresi mindenki magának azt amiben a legjobban bízik de a védelem erőssége majdhogynem mindig a kényelem rovására megy.

Mondjuk ez is érdekes, hogy hogy lebutították a testreszabást. Leglátványosabb a Kaspersky, régebben a telepítésnél több beállítás volt, ma már csak 1-2 klikk. Ha kikapcsolom a webszűrőjét akkor pedig sárgán villog. Persze nem csak ők mozdultak ebbe az irányba.

Thanos was right.

(#13855) Mikulásbá válasza Visormail (#13853) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Bár nem tőlem kérdezted,de nem valószínű.

(#13856) Llew


Llew
senior tag

Melyik vírusirtót és esetleg tűzfal párost, vagy egy komplett biztonsági rendszert javasolnátok, aminek elég kicsi az erőforrásigénye, hogy a gép nagyobb lefogása nélkül elfusson egy Celeron D 3,2; 1 GB RAM-os rendszeren, tud magyarul és lehetőleg keveset kérdez (szüleim netezős gépére lenne)?

[ Szerkesztve ]

Az emberiség olyan, mint a krumpli: a java a föld alatt van.

(#13857) PumpkinSeed válasza Llew (#13856) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Comodo vagy valami ilyesmi a neve! [link]

Ebből van ingyenes és fizetős is. Gondolom nem szeretnél fizetni, ebből az ingyenes is nagyon jó és tűzfalat is tartalmaz. :) Én régóta ezt használom meg vagyok elégedve vele! :)

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#13858) Mikulásbá válasza Llew (#13856) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Ezek alapján én a F-Secure IS 2012-őt javasolnám.A legjobbak egyike,gépet nem fogja,magyarul tud és semmi dolgod vele,teszi a dolgát csendben.(a tűzfalat érdemes normálról irodaira állítani,de ha úgy marad,ahogy volt, az sem baj)
Magazinos kóddal,amit havonta kell bemásolni a programba,gyakorlatilag ingyen használható!

[ Szerkesztve ]

(#13859) mobal válasza Llew (#13856) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Szia! Nem akarom költeni a pénzed, de egy kis memória bővítést végeznél a gépen, szerintem bármelyik kis erőforrás igényű szoftver megfelelne!

Ha fizetős (v3 store -on találsz olcsón) akkor AVG, BitDefender és Eset Internet Securityk ha pedig ingyenesre lenne szükséged a Comodo.

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#13860) mobal válasza Mikulásbá (#13858) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Melyik magazinhoz adják?

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#13861) Mikulásbá válasza mobal (#13860) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

A CHIP-ben van Kaspersky AV,ESET és F-Secure ingyenes kódok.Havonta megjelenő újságban az új kódokat mindig be kell másolni a védelmi programba.(az ESET-nél mailra kell kérni)

(#13862) PumpkinSeed válasza mobal (#13859) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Szerintem nem feltételen muszáj Ram-ot bővíteni. Ha csak szülőknek kell akkor az 1gb bőven elég mert a Comodo nem szívja le nagyon a szülők türelme pedig végtelen és gondolom nem nyitnak meg egyszerre 12 weboldalt mint a haladóbbak. :)

[ Szerkesztve ]

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#13863) Mikulásbá válasza PumpkinSeed (#13862) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Én azt mondom,ha van rá lehetőség (a gépben) és pár ezres,akkor érdemes lenne bővíteni 2 GB-ra.
A RAM olyan,hogy minél több van,annál jobb.Jót fog tenni a sebességnek.

[ Szerkesztve ]

(#13864) PumpkinSeed válasza Mikulásbá (#13863) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

True story, de ahhoz, hogy netezős gépen menjen egy vírusirtó nem kell pénzt kiadni. :)

Természetesen ha van valakinek felesleges pénze akkor nyugodtan fejleszthet, és akkor a szülők is örülnek mert gyorsabban bejön az ebéd receptje de a mai Magyarországban meg kell nézni mire költünk. :)

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#13865) Mikulásbá válasza PumpkinSeed (#13864) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Nem írta,hogy asztali gép vagy lapos,de egy 1 GB-os RAM max. 5000 Ft.Szerintem ezt ki lehet bírni,de persze nem muszáj!Így is tökéletes netezgetni,és a védelmi program sem fogja megakasztani.

[ Szerkesztve ]

(#13866) PumpkinSeed válasza Mikulásbá (#13865) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Akkor ezt megbeszéltük. :) De nem a RAM volt a kérdés. :)

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#13868) blattida válasza Mikulásbá (#13863) üzenetére


blattida
nagyúr

Mivel egymagos a gép, ezért szinte fölösleges, annyira minimálisan gyorsulna.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#13869) mobal válasza PumpkinSeed (#13862) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Persze, érthető is de javallott.

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#13870) csaba1203 válasza Llew (#13856) üzenetére


csaba1203
addikt

A Microsoft Security Essentials is jó védelmet ad és észrevétlen a gépen a párom netbook-ja is 1 GB memóriával dolgozik és semmi lassulás nem tapasztalható rajta :)

(#13871) ƵøŁĭ válasza Llew (#13856) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

Ingyenes: Avira Free,Panda Cloud ,MSE
Fizetős: Vipre,ESET

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#13872) Hunork válasza ko9 (#13720) üzenetére


Hunork
veterán

Szia!

Elnézést kérek, meg sem köszöntem a segítséget! :R
Mivel eddig nem volt nálam semmilyen üres adathordozó, így a linkedet nem használtam, de a hétvégén biztos ami biztos alapon, ráeresztem a gépre!
Bár a probléma már megoldódott, a korábban említett topikban meg is írtam, sőt, a blogomban is elmeséltem.
Majd azért jelentkezek az eredménnyel.

Üdv!

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#13873) motacilo


motacilo
aktív tag

A tesztek alapján úgy tűnik a ZoneAlarm Free Antivirus + Firewall igen szépen fejlődik: a jó tűzfal és a jó AV motor együtt ígéretes kombinációt alkot, ráadásul ingyen. Talán az egyik legjobb ingyenes megoldásnak tűnik mostanság.

(#13874) TFSi


TFSi
őstag

Ezt már láttátok? Új AV-Test-es anyag jul/aug XP-n:

[link]

Az ESET ezen a teszten már 2 éve gyengélkedik, arányaiban nem nagy a lemaradás, de ahhoz képest mekkora hírneve van... :DDD

[ Szerkesztve ]

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#13875) szabeska válasza TFSi (#13874) üzenetére


szabeska
addikt

ZoneAlarm itt is jól szerepel, talán fel is teszem...

F1

(#13876) riki


riki
senior tag

Esetleg ,van valakinek infója arról, mikor jelenik meg a Qihoo 360 angol nyelven ? Már régóta esedékes a dolog . Hirek szerint, amióta összeborultak az Avirával ,mint ha, nem igazán akarnának ebben a régióban terjeszkedni. Bár az is igaz ,hogy a "Nagy fal" mögött ,magasan vezetik a felhasználók táborát. És ez lehet ,hogy elég nekik ? Akkor meg, mért indulnak szinte minden mérték adó teszten ,nem gyenge eredménnyel . :F

(#13877) motacilo válasza TFSi (#13874) üzenetére


motacilo
aktív tag

Ja, korábban már belinkeltem, de most már elkülönítették a többi régi teszttől. Emiatt a teszt miatt is írtam, hogy átlagos gépre jó választás lehet.

[ Szerkesztve ]

(#13878) Rico33


Rico33
aktív tag

Ide is berakom, hátha érdekel valakit.
FIS 2013 promo

A küldött kulcs ugyanaz, mint a linkelt oldalon, ergo mindenki azt kapja szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#13879) hamyka


hamyka
senior tag

Szép jó estét!!

Olyan kérdésem lenne hogy a kasperskynek van-e online vírus keresője mint pl: nod32??

Eléggé jó eredményt ért el a teszten, ill hasonló hozzá a Check Point: ZoneAlarm Free Antivirus + Firewall ez tényleg ingyenes??

Illetve a zonealarmnak van ilyenje?

Íll szerintetek 1 ilyen gépen mennyire lassulna a fent említett vírus írtok?:

Alaplap: Asus- p5gc-mx-1333

memória: 0,99 gb ( az az 1 giga)

processzor: Intel core 2 duo E7200 2.53 ghz

a winyo: az 320 gigás (ha jól tudom)

táp az szerintem 350 vagy 400 wattos lehet :D

remélem jól írtam le minden adatot!!

Remélem tudtok segíteni :R

Comodó új távlatok...........

(#13880) #41133696


#41133696
törölt tag

Helló,

Erre ugranak e a védelmi rendszereitek ?:) :DDD

(#13881) mrszitya válasza #41133696 (#13880) üzenetére


mrszitya
senior tag

Szintén javascript-átirányító kódot raktak rá, de gyorsan helyre is rakták az üzemeltetők. :)
Wepawet-elemzés még aktív állapotban, majd a helyreállítás után. :)

(Avast aktív állapotában riasztott rá az átirányítás miatt, de utána már nem.)

[ Szerkesztve ]

(#13882) #41133696 válasza mrszitya (#13881) üzenetére


#41133696
törölt tag

Remek kis elemzés, hamar rendbe is hozták, köszi :R

(#13883) Jim74 válasza BigManus (#13834) üzenetére


Jim74
nagyúr

Most már nem is érhető el az oldal. Lehet, hogy észrevették a galibát, vagy már más is jelezte feléjük a problémát.

(#13884) mrszitya válasza #41133696 (#13882) üzenetére


mrszitya
senior tag

Igen ez jó kis oldal, mert megmutatja a beágyazott kódot is.

@laca026 és @blattida: kedvetekért helyesbítek kicsit :)
riasztott rá => blokkolta, pedig úgy tűnt megint, hogy már nincs semmi a célhonlapon. Viszont legalább csak a cél miatt blokkolt a webszűrő, amint eltávolították a rendszergazdák a kódot, már engedte betöltődni.

@GoodSpeed: Norton amúgy hogy járt el?

(#13885) Visormail válasza hamyka (#13879) üzenetére


Visormail
addikt

Már nincs, ezen a címen volt: [link], most azok az eszközök vannak amiket ott látsz. Helyette pl:
Bitdefender Free Online Virus Scan
F-Secure Online Scanner
Symantec Security Check

Igen ingyenes, ki van írva jó nagy bötűkkel [link]
ZoneAlarm® Free Antivirus + Firewall The ultimate free Internet security solution
Nem tudom mennyire lassít nem próbáltam.

[ Szerkesztve ]

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#13886) #41133696 válasza mrszitya (#13884) üzenetére


#41133696
törölt tag

Akkor blokkolta most már nem blokkolja :)

(#13887) Tappancs2001


Tappancs2001
senior tag

Sziasztok! A következőt szeretném kérdezni. Jelenleg Kaspersky Internet security van a gépemre telepítve, 256 napig érvényes licensszel. A kérdésem az lenne, ha frissítek a KIS2013-ra, a meglévő licenszem használható-e továbbra is, vagy újat kell, hogy vásároljak hozzá? Előre is köszi a segítséget.

(#13888) janes1976 válasza Tappancs2001 (#13887) üzenetére


janes1976
őstag

Igen, természetesen tovább használhatod. :K

Xiaomi X6 Pro 512/12 GB (Grey)

(#13889) @matthew@


@matthew@
őstag

Sziasztok!
Tegnap az MBAM Pro kiírta nekem h van újabb verzió és a telepítéshez kattintsak a buborékra, megtettem, feltelepült, de azóta nem tudom elindítani és ezt írja ki:
Run-Time error '453'
Can't find DLL entry point ProtectionNotifyChange in mbam

ez lehet a miatt h nem indítottam egyből újra a gépet amikor kérte? Mit csináljak szerintetek?

Matthew 24:42

(#13890) mobal válasza @matthew@ (#13889) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Első körben, töltsd le az MBAM oldaláról a telepítőt, és tedd újra.

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#13891) @matthew@ válasza mobal (#13890) üzenetére


@matthew@
őstag

Közben megoldódott a probléma, én voltam szenilis és rányomtam h újraindítás később de nem indítottam újra :DDD Most nyomtam egy restart-ot a gépnek és már megy szépen :K

Matthew 24:42

(#13892) Pano válasza TFSi (#13874) üzenetére


Pano
addikt

Szerintem meg már marhára elhagyhatná mindenki az XP-s beidegződéseit...

(#13893) blattida válasza Pano (#13892) üzenetére


blattida
nagyúr

Addig, amíg él és virul az xp, addig nem fogják.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#13894) TFSi válasza Pano (#13892) üzenetére


TFSi
őstag

A munkahelyen nekem is az van KIS-vel, de nem alapvetően ezért linkeltem az oldalt. Én is kíváncsi lennék Win8 alatti eredményekre, talán legközelebb.

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#13895) blattida válasza TFSi (#13894) üzenetére


blattida
nagyúr

Az majd legkorábban a hivatalos win 8 megjelenés után, előtte minek?

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#13896) csaba1203


csaba1203
addikt

Német CHIP magazin teszt:[link]
Az ingyenes ZA meglepően jól szerepelt :)

(#13897) motacilo válasza csaba1203 (#13896) üzenetére


motacilo
aktív tag

Ez nem új, csak az AV-TEST augusztusi eredményeinek újraközlése, némi blablával körítve.
Engem az F-secure gyenge eltávolítási képessége lepett meg, korábbi tesztjeikben ekkora gond nem volt vele, meg hát Bitdefender motor.

[ Szerkesztve ]

(#13898) Bazijoe73


Bazijoe73
senior tag

Sziasztok a Kasperskyt belehet ugy álítani, hogy az alkalmazások engedélyeit ne ő álítsa hanem rákérdezzen?

Samsung Galaxy S5 Rootolt

(#13899) tyan válasza Bazijoe73 (#13898) üzenetére


tyan
senior tag

Szia! KIS főablak -> Settings -> General settings -> Interactive protection -> Select action automatically elől pipát kivenni

(#13900) TFSi válasza blattida (#13895) üzenetére


TFSi
őstag

Valószínűleg már ők is megkaphatták a Win 8-at és reklámnak se rossz az AV gyártóknak, ha ideje korán készül egy teszt, pont az op. rendszer megjelenésének időpontjára. De engem aztán tényleg hidegen hagy, hogy a következő etapban, vagy csak év végén tesztelnek-e rajta... :)

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.