Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Linux kezdőknek - érdemes beleolvasni, mielőtt kérdezel

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44701) Pulsar válasza d3zs0 (#44700) üzenetére


Pulsar
veterán

köszönöm, már mentem is el :R

(#44702) RaPiDsHaRe


RaPiDsHaRe
aktív tag

Hello!
Ezekben a kérdésekben tudnátok nekem segíteni?

1,Mely utasítással lehet a diszkek állapotát tükröző, és/vagy diszkekhez kapcsolódó információkat kapni?

2,Szolgáltatás Publikus Privát Indoklás
HTTP X
HTTPS
SSH X
FTP X
NTPD
SPHINXSEARCH
NAGIOS (NRPE)
MUNIN-NODE
MYSQL

3, Milyen terheléselosztó módszereket ismer?
4, Milyen tűzfalmegoldásokat ismer?

(#44703) ubyegon2 válasza RaPiDsHaRe (#44702) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Az Összefoglalót olvastad? Görgess fel, így kezdődik:

Linux - abszolút kezdőknek!

Ez az írás egy hosszabb összefoglaló a kezdők számára, hogy az alapvető dolgokat tisztázzuk, ezzel segítve a kezdők és a kicsit gyakorlottabbak könnyebb haladását.

Látsz olyan részt benne, hogy szívesen megcsináljuk a házi feladatokat, dolgozatokat is?

(#44704) GGAllin


GGAllin
tag

Sziasztok!

Slacko64 Puppy-val kapcsolatban lenne kérdésem, feltelepítettem a Bluefish-t, be is rakta a programok közé de ha rákattintok, vagy más formában próbálom indítani nem csinál semmit :F
Ilyet mi okozhat?

bite it you scum !! ~GGA

(#44705) spammer válasza GGAllin (#44704) üzenetére


spammer
veterán

Indítsd terminálból és megtudod, hogy mi a gond.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#44706) qwertly


qwertly
addikt

Sziasztok!
Ha van egy fedora linux ami 60GB HDD van telepítve.Szeretném egy 500GB HDD átrakni megoldható?Úgy mint a windows alatt a ghostolás?Ha igen milyen programokat javasoltok erre lehetőleg felhasználó barát legyen :D Ha pedig nem oldható meg akkor ha beteszem ideglenesen az 500GB HDD miket kell csinálnom,hogy a linux lássa és a home mappa ezen legyen.

(#44707) GGAllin válasza spammer (#44705) üzenetére


GGAllin
tag

bluefish: error while loading shared libraries: libpython2.7.so.1.0: cannot open shared object file: No such file or directory

akkor már csak az a kérdés, hogy ezt, hogy tudom pótolni?

bite it you scum !! ~GGA

(#44708) lev258 válasza GGAllin (#44707) üzenetére


lev258
veterán

Le kéne vadásznod minden szükséges csomagot hozzá. Elsőként a libpython-t.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#44709) GGAllin válasza lev258 (#44708) üzenetére


GGAllin
tag

a package managerbe nincs benne sajnos..
ha innen töltöm az jó lesz a puppynak is?
és ha igen akkor melyiket kellene? :F

bite it you scum !! ~GGA

(#44710) spammer válasza GGAllin (#44707) üzenetére


spammer
veterán

Nézd meg, hogy biztos nincs-e meg fájl, vagy csak nem találja, lásd: Python executable not finding libpython shared library

Szerintem itt senki nem használ puppy-t, pláne nem Slackware alapút. Van valami különösebb oka annak, hogy ezt választottad? Nem járnál jobban valami népszerűbb, jobban támogatott disztróval?

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#44711) qwertly


qwertly
addikt

Sziasztok!
Esetleg valaki aki tudna tanácsot adni erre a kérdésemre nagyon megköszönném.

(#44712) CPT.Pirk válasza qwertly (#44711) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ha ugyanazt a partíció rendszert létrehozod az új vinyón, akkor csak az MFT táblát és aztán a partíciót kell átmentened az új vinyóra, ott pedig ki kell terjesztened az utolsó partíciót az új, nagyobb méretére.

Ez a módszer feltételezi, hogy az fstab fájlban nem UUID-vel hivatkozol a partícióra, hanem a hagyományos /dev... módon és azt is, hogy mikor elindítod az új rendszert, akkor már nincs bent a gépben a régi vinyó.

Egy live Linux alól ezt meg lehet csinálni, pl. a kparted partíció szerkesztővel, de szerintem a gparted is tudja ezeket.

Ilyet már konkrétan csináltam, működik. Persze csak Linux esetében, Windowsnak ez nem jó...

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#44713) Syl válasza qwertly (#44711) üzenetére


Syl
nagyúr

Szerintem Lenry ezen írása alkalmazható sima HDD-re való költözéskor is.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#44714) qwertly válasza CPT.Pirk (#44712) üzenetére


qwertly
addikt

Szia CPT.Pirk!
Köszönöm a válaszodat :R tudom linux és egy kicsit bütykölni kell ezért ezeket a programokat kezdtem nézegetni Parted Magic és a másik Clonezilla ezekkel nem lehet megcsinálni?Vagyis egy az egybe átkopiznám a kisebb HDD a nagyobbra utána a gpartedel megnövelném a home partíciót.

[ Szerkesztve ]

(#44715) qwertly


qwertly
addikt

Sziasztok!
Tudom bűn ilyet itt kérdezni de Hard Disk Manager 15 ez a program nem tudja a linux fájl rendszert kezelni?És ha evvel végezném el a mentést és a partíció átméretezést?

(#44716) Syl válasza qwertly (#44715) üzenetére


Syl
nagyúr

Fogod a windows-os YUMI programot, ráírod vele egy penre a Clonezillát és a Gparted-et. Az elsővel 1-az-1-ben átmásolod a másik vinyóra a linuxot, utána a másikkal átméretezgeted a partíciókat.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#44717) growler válasza qwertly (#44715) üzenetére


growler
őstag

Az imént másoltam át, egy live CD- lévő Ubuntu 16.04 Mate-t egy másik penre a dd segítségével.

sudo dd if=/dev/sdx of=/dev/sdy bs=4096

Az x és az y helyett , az adott eszközök azonosítója. A céleszköz - leválasztva.
Ezt a hozzászólást, a másolt live CD-ről írom.

[ Szerkesztve ]

(#44718) agy73p válasza growler (#44717) üzenetére


agy73p
senior tag

Akkor lenne igazán értékes és maradandó a segítség, ha ilyenkor leírnátok a lényeget, még talán kedvet is kapna - az olyasfajta newbie mint én - ezt használni. :R
Még sosem használtam, csak az imént utánanéztem. De most már értem, h mi-miért.
dd - duplicate data
if - input file
of - output file
bs - block size
és a 4096 miért 4096.

[ Szerkesztve ]

(#44719) Syl válasza agy73p (#44718) üzenetére


Syl
nagyúr

Na igen. if-of véletlen felcserélésével pápá az összes adatodnak :U

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#44720) herdsman12 válasza agy73p (#44718) üzenetére


herdsman12
őstag

A mozgatott blokk méretét lehet beállítani.
Egyszer próbáltam a blokk mérettel variálni egy 32GB SSD dd-nél.
Alap 512 byte, 4096, 1M, 10M.
A 25-30 perces akcióban pár másodperc különbség lett, azóta az 1M-et használom.

[ Szerkesztve ]

(#44721) Sonja


Sonja
veterán

Lenne egy kis problémám. Frissítésnél ezt a hibát dobja:

W: Sikertelen letöltés: http://dl.google.com/linux/chrome/deb/dists/stable/Release
A várt „main/binary-i386/Packages” bejegyzés nem található a Release fájlban
(Rossz sources.list bejegyzés vagy helytelenül formázott fájl)

E: Néhány indexfájlt nem sikerült letölteni. Figyelmen kívül lettek hagyva, vagy régebbiek
lettek felhasználva.

Ez rendben is van, mivel a Google dobta a 32bit-es Chrome-ot, én pedig használom az i386 depót, mivel a játékok igénylik az i386-os libeket. Sajnos kiiktatni a dpkg-vel az i386-os architektúrát nem lehet addig, míg el nem távolítom az i386-os programokat. Nem tudom ez utóbbi vonatkozik-e a libekere is vagy sem, de inkább nem nyúltam hozzá. :U

A kérdésem az, hogy nem lehet megadni/megoldani azt, hogy csak a Chrome-nál ne vegye figyelembe az i386-ot?! :B Oké, így is frissíti a rendszert a programokkal együtt, csak mindig kiírja ezt. :(

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#44722) Sonja válasza Sonja (#44721) üzenetére


Sonja
veterán

Egy megoldást találtam, ami nem tudom mennyire jó/nem jó?! :D A /var/lib/dpkg/arch file-ban kiszerkesztettem az i386-ot, így nem kellett eltávolítanom az i386-os programokat/libeket. :B

Szerk.: Megvan, megtaláltam az igazi megoldást! :C Először is visszaírtam /var/lib/dpkg/arch file-ba az i386-ot, így jött a hiba. Utána szerkesztettem a /etc/apt/sources.list.d/google-chrome.list file-t, amiben meg lehet adni, hogy melyik arhitektúrát használja. A deb után meg lehet adni az arhitektúrát, tehát így néz ki a sor most már:

deb [arch=amd64] http://dl.google.com/linux/chrome/deb/ stable main

Pfuhh, ezt is megoldottam. :DDD

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#44723) lev258 válasza Sonja (#44721) üzenetére


lev258
veterán

Nem értem a problémát. Ha a Chrome-ból már nincs többé 32 bites, akkor a Google tárolót törölheted is. Ettől még nem fognak eltűnni a 32 bites könyvtárak, se a 32 bites Chrome-od (az utolsó elérhető).

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#44724) Sonja válasza lev258 (#44723) üzenetére


Sonja
veterán

Úgy látszik nem volt érthető a leírásom. 64bit-es Ubuntut használok, 64bit-es programokkal. A játékok jó része csak 32bit-es, ehhez 32bit-es libeket használnak. Ahhoz, hogy nekem legyenek 32bit-es libek, megadtam régebben, hogy dpkg --add-architecture i386, így szépen szedegettem a 32bit-es libeket, amiket a játékok igényletek. Eddig nem volt gond, mert volt 32bit-es Google Chrome is, most viszont eltünt, és kereste, ezért volt a hiba kiírás. Viszont ugye már tudom, hogy meg lehet adni a repónak, hogy melyik arhitektúrát keresse, így volt hiba, nincs hiba. Marad szépen a 64bit-es Chrome, és frissül továbbra is hiba nélkül.

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#44725) lev258 válasza Sonja (#44724) üzenetére


lev258
veterán

"dpkg --add-architecture i386"
Ez az, amit normál esetben nem kell. Azért van a multiarch csomag, hogy ne legyen gond.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#44726) Sonja válasza lev258 (#44725) üzenetére


Sonja
veterán

Itt mire gondolsz? Milyen multiarch csomag?! :F

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#44727) Lasersailing


Lasersailing
senior tag

Sziasztok,

Van egy ilyen laptop-om:[Fujitsu A555G] (annyi eltéréssel, hogy SSD van benne gyárilag).

Erre a gépre tettem fel Linux Mint Cinnamon 17.3-as 64bit-es op. rszt és dual boot-tal win7-et (szintén 64bit).

Azt vettem észre, hogy linux alatt, ha csak bekapcsolom a gépet és nem csinálok semmit, akkor is gyakran bekapcsol a hűtőventillátor. Kipróbáltam win7-tel is, és ott nem kapcsol be (tehát nem a gép rossz).

Hőfokot mértem:
- linux mint (idle): 49 fokos a proci
- win7 (idle): 39 fokos a proci.
win 7nél 1 videó némán nézése mellett sem kapcsolt be a hűtőventillátor

win7 alatt ha elindítottam egyszerre 4 videót, akkor felment a proci hőfok 50 fok fölé, be is kapcsolt a hűtés azonnal.

Mit lehet tenni, hogy linux alatt kevésbé melegedjen a processzor? Esetleg másik disztrot használjak?
(Kár lenne a Linux Mint Cinnamonért, nagyon tetszik egyébként)

Előre is köszönöm az ötleteket / segítségeteket!

(#44728) lev258 válasza Sonja (#44726) üzenetére


lev258
veterán

64 bites rendszereken a multiarch gondoskodik arról, hogy a szükséges 32 bites függvénykönyvtárak felkerüljenek és azon programok, amik igénylik, tudják használni ezeket. A te megoldásod számomra egy kicsit kockázatos, mert kvázi kiadod a rendszernek, hogy egyszerre legyen 64 és 32 bites is.
Lasersailing: Videókártya? Driver (nyílt vagy zárt)? Vagy az integráltat (prociban levőt) használod?

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#44729) Atlantisz48


Atlantisz48
őstag

Sziasztok!

Az SSD-nek az írási mennyiségét valahol meg tudom nézni, mint Windows alatt pl a ssdok-al vagy a Hard Disk Sentinel.
Hol tudnék esetleg ezután járni?

(#44730) Lasersailing válasza lev258 (#44728) üzenetére


Lasersailing
senior tag

A videókártya egy Radeon R7 M260-as.

Driver telepítve van a dedikált videókártyához, de nem emlékszem melyik...

Este megnézem hogy melyik (talán a nyílt, arra emlékszem, hogy ez az "ajánlott" a linux által, ill. hogy három verzió közül tudok választani...). Érdemes kipróbálnom másikat?

Hogy tudom megnézni, hogy melyiket videókártyát használja a Linux? Be tudom beállítani hogy melyiket használja?

Azért is érdekelne (ha be lehetne állítani, hogy az integráltat vagy a dedikáltat használja), mert a dedikáltra gyakrolatilag csak a videóvágáshoz van szükségem, amit viszont csak hobbi szinten, ritkán űzök...

(#44731) lev258 válasza Lasersailing (#44730) üzenetére


lev258
veterán

A glxinfo|grep OpenGL parancs eredménye alapján meg lehet mondani.
Váltani lehet a Catalyst Cotnrol Centerben zárt driver esetén és ez alapján nyílt esetén.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#44732) Sonja válasza Atlantisz48 (#44729) üzenetére


Sonja
veterán

Ha a SMART közli az adatot (pl. Samsung a #241-ben közli), akkor ez a parancs jó lehet (/dev/sdb helyett nyílván a te SSD-t add meg):

sudo smartctl -A /dev/sdb | awk '/^241/ { print "TBW: "($10 * 512) * 1.0e-12, "TB" } '

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#44733) lev258 válasza Atlantisz48 (#44729) üzenetére


lev258
veterán

[link]
[link]
Nem éppen grafikusak, de igen alaposak.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#44734) Atlantisz48 válasza lev258 (#44733) üzenetére


Atlantisz48
őstag

Köszönöm szépen, mind a kettőtöknek választ :D :R

[ Szerkesztve ]

(#44735) fecsu válasza Sonja (#44721) üzenetére


fecsu
csendes tag

https://www.reddit.com/r/chrome/comments/48oje6/linux_how_to_fix_failed_to_fetch/

(#44736) Sonja válasza fecsu (#44735) üzenetére


Sonja
veterán

Igen, köszönöm, már rájöttem a #44722-es hozzászólásomban! ;) :R

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#44737) Pano


Pano
addikt

Sziasztok!

Elkövettem egy hibát és elakadtam a javításában,

Ubuntu 14.04
Feltettem a Viber desktop alkalmazást. Az indikátora a bal felső sarokba került (nagyon útban van és nem jó) ezért a következő megoldást találtam a neten és megcsináltam:

sudo apt-add-repository ppa:gurqn/systray-$(lsb_release -sc)
sudo apt-get update
sudo apt-get upgrade

Csak az a baj, hogy azóta nem tudok bejelentkezni az ubuntuba. Megadom a jelszót, egy pillanatra fekete képernyő -mint ha elkezdeni tölteni a startx-et-, majd visszadob a bejelentkezési képernyőre.
Ha vendégmenettel akarok belépni, úgy is.

A bejelentkezési képernyőn beléptem konzolba (ctrl+alt+F1), leszedtem a tárolót és a vibert azon leresztűl, de nem oldotta meg a gondot.

Mit tudok tenni?

Köszi

[ Szerkesztve ]

(#44738) lev258 válasza Pano (#44737) üzenetére


lev258
veterán

Ahogy látom, ez a ppa valami módosított Unity-t tartalmaz, de már több, mint egy éve nem is frissítették. Kár volt használni. Szerintem Terminálból újra kellene húznod a Unity-t (a grafikus felületet).
A Viber leszedése nem értem, miben segítene. Jó tudom, ilyen helyzetben az ember mindennel próbálkozik.
Gondolom Systemback mentésed nincs.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#44739) Pano válasza lev258 (#44738) üzenetére


Pano
addikt

Nincsen sajna backem:(

unityt hogyan tudnám újra? remove unity aztán install?

(#44740) lev258 válasza Pano (#44739) üzenetére


lev258
veterán

Én inkább a purge-ot használnám. És az ubuntu-desktop-ot sem árt újrarakni.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#44741) Atlantisz48


Atlantisz48
őstag

Üdv mindenkinek!

MySql Workbench + apache + php + lamp + mysql kapcsán hozzátok forduljak, vagy ez már haladó téma?

(#44742) lev258 válasza Atlantisz48 (#44741) üzenetére


lev258
veterán

Én haladónak mondanám.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#44743) ubyegon2


ubyegon2
nagyúr

Mi már a következő évtizedre készülünk! - az évtized legjobb Linuxos összefoglalója, a Linux abszolút kezdőknek topik Összefoglaló megújul!

Nagyszerűen halad a topik Összefoglaló megújulása, pár apró javaslaton kívül a fő thread az volt eddig, hogy a Wint mennyire szofisztikáltan szabad ócsárolni! Ha ennél nem találunk fontosabb szempontot, akkor...bakfitty

Egyébként engem anno épp a tényszerű leírás vonzott Winesként a Linuxban, amit ebben a leírásban ócsárolásnak említenek néhányan, pontosan az ilyen szembeállító megfogalmazás adott lökést! Ez tett kíváncsivá!

Ha Wineseknek nem tetszenek ezek, az ő bajuk, ez Linuxos topik és mindenki ismeri a Windowst, sokan áttértek Linuxra, sokan dual-boot módban telepítették.

Nem a Wineseknek készül az Összefoglaló, így nem is kell flamewart indítaniuk, aki nem akar Linuxot az ne is jöjjön erre a topikra! ezt hasznos jó tanácsként írom

Az előnyöket/hátrányokat nyugodtan meg lehet fogalmazni mindkét oprendszerről.

[ Szerkesztve ]

(#44744) Pano válasza lev258 (#44740) üzenetére


Pano
addikt

Köszi.

(#44745) Lasersailing válasza lev258 (#44731) üzenetére


Lasersailing
senior tag

"A glxinfo|grep OpenGL parancs eredménye alapján meg lehet mondani."

Túl kezdő vagyok, ezzel mit is kellene csinálnom? :F
Terminálba glxinfo-t beírtam, de azt hiszem, nem ezt kellene tennem...
(/grep opció nincsen)

Amúgy az "illesztőprogramok" elindítása az alábbiakat ajánlja fel:
-xserver-xorg-video-ati (ajánlott) (nyílt forráskód)
verzió: 1:7.3.0-1ubuntu3.1
X.org x server AMD/ATI display dirver
(ez van kiválasztva)

- fglrx-updates verzó: 2:15.201-0ubuntu0.14.04.1
- fglrx verzó: 2:15.201-0ubuntu0.14.04.1

Esetleg próbáljam ki az alsó kettő valamelyikét?

Sajnos a catalyst control center is kínai nekem (vagy ezt a csomagkezelőből kellene telepítenem?)

(#44746) lev258 válasza Lasersailing (#44745) üzenetére


lev258
veterán

glxinfo|grep OpenGL
Ez egyetlen parancs, mindössze be kell másolni a Terminálba. Az ott egy függőleges vonal (AltGr+W), nem ferde.
Jelenleg a nyílt drivert használod. Catalyst Control Center (Windowson még nem hallottál róla?) akkor lesz, ha a zártat telepíted.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#44747) lev258 válasza lev258 (#44746) üzenetére


lev258
veterán

Azt kifelejtettem, hogy valószínűleg az AMD kártyát használod, ami indokolhatja az extra fűtést.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#44748) korobi


korobi
aktív tag

Helló Mindenkinek.
opera böngészőt használókhoz lenne egy kérdésem!
pár firssítéssel ezelőt még tökéletesen ment a flash lejátszása a böngészőben, de most meg sem nyekken. tudom hogy a pepperflash kell neki, de hogy tudom ezt orvosolni hogy ne keljen feltenni a chromot? aurból a pepperflash függőségként húzza magával amire nekem nincs szükségem! :))
rendszer arch és debian8

(#44749) Lasersailing válasza lev258 (#44747) üzenetére


Lasersailing
senior tag

Köszönöm eddigi türelmedet!

Amire eddig jutottam: A parancs alapján amíg a nyílt forráskódot használtam az integrált GPU-t használta. Utána átraktam a második opcióra (a zárt forráskódú driver), és ezután már a dedikált GPU-t használta.

Így megjelent a Catalyst Control center is, ahol tudok váltani integrált és dedikált között. :)

Eddig nyilván rövid volt a teszt, de a hőmérséklet továbbra is 45-50 közötti (felfűti magát 50-re--> hűtés --> lemegy 45-re --> felfűti magát 50-re...)
Közben csak egyböngészős firefox van megnyitva, ahol ezt írom. (meg a terminál az ellenőrzéshez)

Ezek alapján mintha nem a videókártya fűtené fel, nem?

szerk: lev258: megtörtént az újraindítás, és terminálban ellenőriztem, sikeresen váltott.

[ Szerkesztve ]

(#44750) lev258 válasza Lasersailing (#44749) üzenetére


lev258
veterán

Váltáshoz újraindítás is szükséges.
Nálam laptopon, ami i3-as procival rendelkezik és nincs dedikált kártya, 49°C a hőmérséklet. Bár egy takarítás lassan esedékes, szerintem max. 5 °C-ot fog jelenteni. Nehéz összehasonlítani Windows-zal, mert ott nem ritka a gyártó által készített extra szoftver is laptophoz, ami precízebb szabályzást tesz lehetővé. Linuxon van lehetőség még egyfajta profilállításra, extra szabályzásra, csak ezek kicsit mélyebben vannak a rendszerben. Egy ilyen ismertető: [link]
Másképp, a Windows-os idle nem biztos, hogy azonos a Linuxos idle-lal.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.