Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Linux kezdőknek - érdemes beleolvasni, mielőtt kérdezel

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44151) Raynes válasza King Unique (#44146) üzenetére


Raynes
tag

Jajj, ez is milyen lámasága már a Windowsnak, hogy már 20 éve nem tudnak a telepítőjébe egy olyan opciót tenni, hogy a többi HDD-hez ne nyúljon telepítéskor, ne telepítsen rájuk rendszerbetöltőt. Elég gáz, hogy ezt az idióta, önkényes írkálást csak úgy lehet megakadályozni, hogy lehúzod a többi HDD-t, vagy felgyújtod a gépet. Tipikus microsoftos balfaszság ez is, mint a többi.

(#44152) CPT.Pirk válasza Pulsar (#44149) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Szerintem csatold fel a hálózati meghajtót az fstabban, így pont úgy írhatsz bele, mintha a helyi gépre mentenéd a fájlt. Ha jól értem a másik gép folyamatosan megy.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#44153) King Unique válasza Raynes (#44151) üzenetére


King Unique
titán

Azért azt tegyük hozzá, hogy HA előfordul, mert nem mindig szokott. Amúgy tényleg gáz, de ettől még nyilván használni fogja, aki akarja.

(#44154) Raynes válasza King Unique (#44153) üzenetére


Raynes
tag

Csak az a baj, hogy a Windowsban minden ilyen gáz, nem csak ez. Tele van ilyen idegesítő dolgokkal, meg értelmetlen korlátozásokkal, elavult dolgokkal. Egyszerűen képtelen lennék már használni, nem is értem, hogy régen, annyi évig hogyan tudtam ellenni azzal szarral.

(#44155) ubyegon2 válasza Raynes (#44154) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

:( Ne kezdjük el a flame-et.

Legyünk tekintettel azon fórumtársakra, akik Linux mellett még Win-t is használnak, akár még kedvelik is!

King Unique

Ez a zseniális megoldás, dual-boot! :) és bakfitty

[ Szerkesztve ]

(#44156) King Unique válasza Raynes (#44154) üzenetére


King Unique
titán

Azért ez így kicsit túlzás, mert ennyi erővel lehetne sorolni pro / kontra dolgokat mind2 rendszernél. Van olyan, ami nekem sem tetszik a Linuxban, de nem teszem állandóan szóvá, hanem használom úgy. Viszont pont ezért is van nálam dual-boot, aminek hála nem kell kompromisszumokat kötnöm és ki tudom használni mindkettő előnyeit.

[ Szerkesztve ]

(#44157) Pulsar válasza CPT.Pirk (#44152) üzenetére


Pulsar
veterán

Köszönöm, ezt ki próbálom :R bár siman mountolni próbáltam, de nem sikerül, de majd ma hátha... :)

(#44158) Raynes válasza King Unique (#44156) üzenetére


Raynes
tag

Nekem Linuxban csak a xorg nem tetszik, elavult már ez az X serverezés, főleg, mert nem támogatja alapból a vsyncet.

Más hátrányát nem találtam a Linuxnak. Egyedül még driver API nem lenne rossz hozzá, hogy adott driver kernelverziótól független legyen, és ne legyen annyi csomagfüggősége, de még enélkül is el lehet lenni.

(#44159) King Unique válasza Raynes (#44158) üzenetére


King Unique
titán

Szerinted mindenki más is így van az egész, eddig felhozott pakkal? Honnan tudnád, hogy nekem / másnak milyen szempontok számítanak? Szerintem a válasz adott és épp ezért nem kell, ahogy engem, úgy mást sem erővel győzködni. ;)

[ Szerkesztve ]

(#44160) Raynes válasza Flowtation (#44142) üzenetére


Raynes
tag

4 guriga RAM-ra csakis 64 bit. Már 2 GB és afölötti RAM-nál alapból mindig a 64 bit felé kell tendálni.

Ha más nem azért, mert 64 biten kétszer annyi CPU register használható, ami gyorsabbá teheti sok program futtatását, plusz az alkalmazások címterét is jobban védi a 64 bites mód, erről múltkor gyurmafigura vagy talán valaki más tett be egy jó kis linket az Arch Linux topikba, de nem találom.

32 biteset csak akkor érdemes tenni, ha csak 32 bites a proci, vagy nagyon gyenge a gép, vagy 2 GB-nál kevesebb a RAM.

(#44161) cigam válasza King Unique (#44159) üzenetére


cigam
félisten

Egy önkénes mérvadó ne tudná?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#44162) sss válasza Pulsar (#44149) üzenetére


sss
senior tag

Scp? És akkor samba sem kell.

(#44163) Vladi válasza Pulsar (#44149) üzenetére


Vladi
nagyúr

2 linux között ezt nfs-el csinálnám.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#44164) Lathronos


Lathronos
őstag

Jó estét tisztelt hölgyeim és uraim! :DDD

Elhatároztam a tegnapi nap folyamán, hogy készítek egy alacsony erőforrás igényű 32 bites openboxos Linux Mint remastert. Egy nap mély torkos szívás után már majdnem kész is van, csupán egy valamivel gyült meg a bajom, a menüvel. Nos a probléma a szerkesztéssel van, mivel eléggé szanaszét dobálta a dolgokat az openbox. Hogyan tudnám egységesíteni? Erről van szó:

Mint a képen látszik, minden kategóriából 2 van, de a tartalmuk ennek megfelelően 2 felé van osztva. Hogyan tudnám a Gnome applications tartalmát átmásolni a Your Applications-be, hogy minden egy helyen legyen? Ugyanis a menü szerkesztőben nincs külön kategóriákra bontva a gnome applications amiből át tudnám pakolni ami kell, csak egy link van hozzárendelve. Tud valaki megoldást?

[ Szerkesztve ]

Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

(#44165) Rimuru válasza Lathronos (#44164) üzenetére


Rimuru
veterán

Szerk: Sztorno, majd holnap irok, keso van mar...

[ Szerkesztve ]

Vigyázat, csalok!

(#44166) Flowtation válasza Raynes (#44160) üzenetére


Flowtation
őstag

Köszi!
Már tegnap meg is csináltam, minden rendben, megy is mint az álom. :)
Sőt az asszony is simán használja, semmi gondja vele. A nasos megosztás egyből megjelent, és ott is maradt (!). A málnára is egyből belőttem a megosztást.

Viszlát windows, hello linux. :)

[ Szerkesztve ]

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#44167) #21078528 válasza Lathronos (#44164) üzenetére


#21078528
törölt tag

MenuMaker...

(#44168) spammer válasza Lathronos (#44164) üzenetére


spammer
veterán

Megnyitod a menu.xml-t egy szerkesztőben.

szerk: nem tudom, mennyien használnak egyszerre több desktopot, de szerintem az átlag felhasználót zavarhatja az osztott panel, ezért lehet, hogy érdemes törölni a desktop 2-t és majd hozzáadja magának, aki akarja.

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#44169) Lathronos válasza spammer (#44168) üzenetére


Lathronos
őstag

Reménykedtem, hogy van könnyebb megoldás is. Na mindegy, rá fog menni 2-3 órám mire átszerkesztem az xml-t, de ha nincs más módja legyen. A másik kérdés, hogy megéri-e szenvedni vele? Ha csak 2-3 ember fogja használni akkor gyakorlatilag felesleges időpazarlásnak fog bizonyulni a ráfordított idő. Igazad van, a 2. asztalt törlöm. 8 év alatt mióta linuxot használok én is jól elvagyok 1 asztalon. :) A QupZilla már használható, nem omlik össze folyton? Ugyanis azt szándékozom beletenni a Firefox helyett, mivel az hasonlít rá a legjobban és egy frissen windows-ról áttért usernek könnyebb azt használni mint a Midori-t. Valamint valami szintén pehelysúlyú zenelejátszó tippet is elfogadnék. Pl. Audacious nem zabál sokat? Video egyértelmű, hogy MPV lesz.

Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

(#44170) spammer válasza Lathronos (#44169) üzenetére


spammer
veterán

Dobd fel az xml fájlt pastebin-re és meghegesztjük.

Qupzillát nem használom, de az Qt-s cucc, érdemes megnézni, mennyi extra függősége van. Rókával amúgy mi a baj? Esetleg alternatíva lehet még az Iceweasel (bár lényegében ez is Firefox), vagy ha még lájtosabb kell, akkor Palemoon (ami szintén régebbi Firefox). Webkites böngésző sem eszik kevesebbet, sőt...

Zenelejátszót passzolom, nálam nagy ritkán MOC megy, de az terminálos. ;] Egyébként Spotify-t használok. Ha nincs a Mint tárolóiban, akkor lehet, hogy érdemes felvenni a repóját: [link]. Így nem szükséges előre telepíteni sem, de ha valakinek kell, meg fogja találni.

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#44171) Rimuru válasza Lathronos (#44169) üzenetére


Rimuru
veterán

Ha nem akarsz vele sokat foglalkozni akkor torold ki "Your Applications" separator alatti reszt es hasznald csak a pipemenut, alapbol ez lenne a logikus mivel a pipemenut konnyu frissiteni nem ugy mint a kezzel beleirt dolgokat (ez is a lenyege), van olyan is ami alapbol general egyet amikor megnyitod (ertelemszeruen ez lassabb mint egy statikus file megnyitasa, de nem kell frissitessel foglalkozni). Ezt nagyon regen hasznaltam 3+ eve igy a neve mar nem jut eszembe. De van debian menu is (amit utalok, ajanlott csomagok kozott van awesome&openbox melle is), gondolom benne van mint tarolokban is.

spammer: moc gyenkegnek valo, mpd-bol tobbet ki lehet hozni. ;]

[ Szerkesztve ]

Vigyázat, csalok!

(#44172) spammer válasza Rimuru (#44171) üzenetére


spammer
veterán

Gyenge is vagyok, kb. 4-5 album van a gépemen, ehhez nem kell mpd. :DDD Spotify kényelmes nekem, hegesztettem hozzá dmenu-s cuccot, így a dög lassú gui-t sem kell gyakran bámulnom.

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#44173) Rimuru válasza spammer (#44172) üzenetére


Rimuru
veterán

Kar hogy premium kell ahhoz hogy megszabaduljon az ember a guitol... En csak annyit csinaltam hogy rabindeltem CTRL+XF86Audio* billentyukre a spotify parancsokat (ctrl nelkul mpd megy).
119G zenehez pedig kell az mpd. :DDD

Vigyázat, csalok!

(#44174) Lathronos válasza Rimuru (#44171) üzenetére


Lathronos
őstag

Sejtettem, hogy előbb utóbb felmerül a debian menü. Már próbáltam, nem igazán az ami nekem kell, leginkább az zavar benne, hogy a Debian-t nem lehet átírni másra, mert különben nem jelenik meg a menü. :W Kipróbálom a Your Apllications törlést, hátha megoldja. Magát a Your applications sort is töröljem?

(#44170) spammer
Köszönöm, igazán nagylelkű felajánlás. De ha már vállaltam, hogy megcsinálom, akkor szívok vele egyedül. Nem nehéz feladat átszerkeszteni az xml-t, csak ellustultam és ezért nem szeretem az időigényes feladatokat. :DDD Szóval azt mondod, hogy a Firefox nem fogyaszt sokat? Pl. ha valaki egy 2.4 GHz-es D320-as Celeron CPU-val szeretne netezni akkor sem? ;]

[ Szerkesztve ]

Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

(#44175) Rimuru válasza Lathronos (#44174) üzenetére


Rimuru
veterán

Csak azert mondtam mert debian alapokon vagy, amugy lathatod hogy nem a szivem csucske. :P Nez szet itt, hatha talasz egy neked tetszo dolgot.
Firefox: Ha nem fut napokig (ahogy nalam szokta), akkor nincs vele olyan sok problema.

Igen torold azt is, az csak egy separator aminek cime is van (es akkor mar nem fog kelleni).

[ Szerkesztve ]

Vigyázat, csalok!

(#44176) CPT.Pirk válasza Lathronos (#44174) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Tök mindegy milyen böngészőt raksz oda, egy CeleronD proci konkrétan kifekszik már a 480p YT videók mellett is.
Több ilyen Linuxos gépet is raktam már össze, bár gyorsabbak mint XP-vel voltak, de egyszerűen kínzás ezekkel felmenni a mai internetre. Egy index vagy origo címlap betöltése is 100% körül fogja tekerni azt a procit és akkor még nem görgettünk lefelé az oldalon... El kell ajándékozni a P4 celeron hardvert pár sörért, akkor legalább jó lesz valamire és nem szabad két magos Core2 proci alá adni, mert különben csak a saját idődet fekteted bele, miközben a végeredmény nem fogja hozni a kívánt szintet. Sajnos az openbox se tud segíteni azon, ha gyenge a proci és plusz magot se tesz bele...

Amúgy az FF mehet arra a gépre, én is azzal használtam ezeket a gépeket.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#44177) spammer válasza Lathronos (#44174) üzenetére


spammer
veterán

Nem fogyaszt többet, mint a többi, hasonlóan modern böngésző. Vagy legalábbis nem jelentős a különbség, miután már használja az ember.

A Midori vagy hasonló böngészők valamennyivel kevesebbet esznek, de nem is csoda, mert nem is tudnak annyit, nem konfigurálhatóak rendesen, nincs hozzájuk addon (vagy kevés van hozzájuk), esetleg még a html/css szabványokat sem tudják megfelelően követni.

(#44176) CPT.Pirk 127.0.0.1 index.hu Kb. ennyit érdemel az oldaluk. ;]

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#44178) Lathronos válasza CPT.Pirk (#44176) üzenetére


Lathronos
őstag

Tudom, hogy ez a CPU semmire se jó manapság, ezért is javasoltam kollégámnak, hogy adja el a PC-jét fémhulladéknak. :DDD Viszont C2D neki drága, pedig itt hardveraprón egy jóféle konfigot 4 GB RAM-mal és E8400-as CPU-val hozzávágnak 20.000 Ft-ért, és azzal még 6-7 évig linuxon biztos nem lenne gondja.

Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

(#44179) CPT.Pirk válasza Lathronos (#44178) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Tehát 20k egy komplett jó gépért az sok, de pl. internetre futja. Aha... Szóval ő nem akar invesztálni, cserébe te szívsz a géppel. Mindent értek. :D

spammer: példa volt, sok írás, kép, egyebek miatt. Amúgy ott legalább nem a kormánypropaganda megy...

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#44180) Lathronos válasza Rimuru (#44175) üzenetére


Lathronos
őstag

Köszönöm a javaslatot, mostmár a menü is rendben van, minden a helyére került. :R Még magyarra fordítom a menüpontokat, ráeresztem a remastersys-t és kész is vagyok. Nem hittem volna, hogy ennyivel megúszom. :C Tényleg nem is olyan kocka WM ez az openbox ha már megismerte az ember. :DDD

(#44179) CPT.Pirk

Neki a levegő is drága, pedig azt még ingyen adják. :DDD

[ Szerkesztve ]

Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

(#44181) Lathronos


Lathronos
őstag

Még egy kérdés: van rá mód, hogy a kijelentkező menü gombjait magyarra fordítsam?

[ Szerkesztve ]

Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

(#44182) Rimuru válasza Lathronos (#44181) üzenetére


Rimuru
veterán

Ez mi? :DDD Ha nem tudod akkor a menu.xml-bol olvasd ki mit indit.

Vigyázat, csalok!

(#44183) Syl válasza CPT.Pirk (#44179) üzenetére


Syl
nagyúr

>cserébe te szívsz a géppel

Kolléga mehet a számtech boltosok topicjába wolfman mellé ;] :))

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#44184) spammer válasza Lathronos (#44181) üzenetére


spammer
veterán

Gondolom ez az oblogout, ami elvileg egy python script. Valószínűleg a bin-ben vagy /usr/bin-ben lesz oblogout néven (terminálba: which -a oblogout), aztán ha megvan, csekkold le egy szövegszerkesztővel. Crunchbang alatt is egy python script volt, amiben csak át kellett írni magyarra a szavakat.

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#44185) Rimuru válasza spammer (#44184) üzenetére


Rimuru
veterán

Az oblogout az egy ertelmes valami nem ilyen. [link]
Vagy van egy masik oblogout amit nem ismerek? ;]
Ebben en pont oblogoutot ajanlok. Azt lehet "konnyen" magyaritani is, legalabbis egyszer korabban mar megcsinaltam.

[ Szerkesztve ]

Vigyázat, csalok!

(#44186) Lathronos válasza Rimuru (#44182) üzenetére


Lathronos
őstag

és (#44184) spammer

Ez a cb-exit nevű akármi nem az oblogout. De az oblogout jobban tetszik. Ha ezt a sort átírom oblogoutra akkor az fog futni?

<command>cb-exit</command>

[ Szerkesztve ]

Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

(#44187) CPT.Pirk válasza Syl (#44183) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

A topicot ismerem, de a kolléga dolgait nem. Mi az összefüggés, ő mivel küzd? ;]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#44188) Lathronos válasza CPT.Pirk (#44187) üzenetére


Lathronos
őstag

Azon kívül hogy mindkettőnknek azonos a szakmánk (ha jól sejtem) és hülyékkel vagyunk körülvéve a munkahelyünkön, nem tudom. :DDD

[ Szerkesztve ]

Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

(#44189) Rimuru válasza Lathronos (#44186) üzenetére


Rimuru
veterán

Akkor az lesz amit spammer mond, csak sed s/oblogout/cb-exit/ ird at cb-exit-re az oblogout-ot.

[ Szerkesztve ]

Vigyázat, csalok!

(#44190) Lathronos válasza Rimuru (#44189) üzenetére


Lathronos
őstag

:R

Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

(#44191) spammer válasza Lathronos (#44186) üzenetére


spammer
veterán

Ezek szerint akkor a kettő nem ugyanaz. Szóval akkor lényegében mindegy melyiket használod, amíg működik, mert mindkettő magyarítható.

szerk: egyébként ja, a Crunchbang is a cb-exit nevűt python scriptet használja.

(#44185) colomb2: "ilyen". Hát egy power dialognak pont bőven elég egy ilyen, főleg egy openboxra, tök felesleges a csicsa. ;]

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#44192) Rimuru válasza spammer (#44191) üzenetére


Rimuru
veterán

Ez mar kb semmit pluszba nem kerul es legalabb szep is. Ahhoz kepest ahogy en most kezelem az ilyen dolgokat az osszes hasonlo valami felesleges csicsa (futtatas{/bin/sh -c} + command{poweroff,reboot,stb}).
Amugy lehetne egy almenut is csinalni amiben kulon lennenek a szukseges dolgok, ahhoz nem is kell semmi plusz alkalmazast felrakni. Awesome menube ilyet akartam osszehozni: Egy menuelem ami=poweroff+egy almenu is nyilik amiben van a tobbi dolog, ilyen win7 szerut. Viszont hamarabb valtottam. ;]

[ Szerkesztve ]

Vigyázat, csalok!

(#44193) spammer válasza Rimuru (#44192) üzenetére


spammer
veterán

awesome menüt sem használom semmire, csak dísznek van ott az Arch "menügomb" a sarokban. :DDD Minden gombokra van állítva vagy alias/script.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#44194) Lathronos


Lathronos
őstag

Na itt az ide vonatkozó rész:

#Logout button
self.logout = gtk.Button("_Logout")
self.logout.set_border_width(4)
self.logout.connect("clicked", self.logout_action)
self.button_box.pack_start(self.logout)
self.logout.show()

#Suspend button
self.suspend = gtk.Button("_Suspend")
self.suspend.set_border_width(4)
self.suspend.connect("clicked", self.suspend_action)
self.button_box.pack_start(self.suspend)
self.suspend.show()

#Reboot button
self.reboot = gtk.Button("_Reboot")
self.reboot.set_border_width(4)
self.reboot.connect("clicked", self.reboot_action)
self.button_box.pack_start(self.reboot)
self.reboot.show()

#Shutdown button
self.shutdown = gtk.Button("_Shutdown")
self.shutdown.set_border_width(4)
self.shutdown.connect("clicked", self.shutdown_action)
self.button_box.pack_start(self.shutdown)
self.shutdown.show()

Viszont ha átírom a "_Logout"-ot "_Kijelentkezés"-re, a "_Suspend"-et "_Felfüggesztés"-re, a "_Reboot"-ot "_Újraindítás"-ra és a "_Shutdown"-t "_Leállítás"-ra akkor nem működik a cb-exit. :F Mit csinálok rosszul?

[ Szerkesztve ]

Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

(#44195) Syl válasza CPT.Pirk (#44187) üzenetére


Syl
nagyúr

Állandóan valami régi számítógépeket szerel, megy windows takarításokkal küzd, természetesen fizetség nélkül, jófejségből.
És ahogy lejön a topicból, ezt kifejezetten élvezi ;]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#44196) spammer válasza Lathronos (#44194) üzenetére


spammer
veterán

Érdekes, mert nálam is ennyi volt anno Crunchbang alatt és működött. Ha átírod, fel sem ugrik az ablak? Vagy csak a parancsot nem hajtja végre? Alapjáraton (angolul) működik minden? Futtasd terminálból az cb-exit-et, hátha ír valamit.

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#44197) Lathronos válasza spammer (#44196) üzenetére


Lathronos
őstag

Igen, ha átírom nem jelenik meg az ablak. lefuttatom akkor terminálból a cb-exitet, hátha megosztja velünk mi nem tetszik neki.

Ez a hibaüzenet ha átírom magyarra:

mintuser@mintuser-OEM ~ $ cb-exit
File "/usr/bin/cb-exit", line 70
SyntaxError: Non-ASCII character '\xc3' in file /usr/bin/cb-exit on line 70, but no encoding declared; see http://www.python.org/peps/pep-0263.html for details

a 70. sornál ez van:

self.logout = gtk.Button("_Kijelentkezés")

[ Szerkesztve ]

Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

(#44198) Lathronos válasza Lathronos (#44197) üzenetére


Lathronos
őstag

Mintha az utf-8-cal lenne gondja a http://www.python.org/peps/pep-0263.html oldal szerint, de annyira elfelejtettem angolul, hogy a szöveg nekem kínai. :O

Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

(#44199) spammer válasza Lathronos (#44198) üzenetére


spammer
veterán

#!/usr/bin/env python
# -*- coding: UTF-8 -*-

Írd be azt, amit vastaggal kiemeltem, a fájlban a 2. sorban kell lennie.

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#44200) Lathronos válasza Syl (#44195) üzenetére


Lathronos
őstag

Én nem állandóan foglakozok régi PC-kkel, laptopokkal, csak most hiányzott egy kis kihívás. De nem neki készítem az openboxos Mintet, hanem azoknak akik hajlandóak linuxot használni. Ő Windows user, mert az a király, a linux használhatatlan ócskaság ahogy ő nevezi. Én pedig őt illetem ugyanezen jelzővel. :DDD

Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.