Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Linux kezdőknek - érdemes beleolvasni, mielőtt kérdezel

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40151) ubyegon2 válasza hódmaci (#40148) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ott lesz, ha az itt látható ablakban a legalsó sort bepipálod:

elérés: Nemo-t megnyitod, Szerkesztés/Beállítások/Megjelenítés-ben legalul a Helyi Menük

[ Szerkesztve ]

(#40152) hódmaci válasza ubyegon2 (#40151) üzenetére


hódmaci
senior tag

Köszönöm.
Sikerült. :)

Hölgyeim! Azt tesszük a kirakatba ami eladó.:)

(#40153) ubyegon2 válasza CPT.Pirk (#40147) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Úgy általában nem vagy rákényszerítve a terminál használatára.

Én azért néha rákényszerítem magam! :D

A Glances terminalból például minden szempontból megfelelőbb, mint a gui-s Rendszerfigyelő/system-monitor.

Ha valaki rászabadul akár kezdőként is a terminalra, még ha nem is parancssorból csinál mindent, az ilyen segédprogramokat biztosan inkább használja majd, mint a gui-sokat!
a kezdetekkor én is ódzkodtam a terminaltól, mint informatikai analfabéla

(#40152) hódmaci Nincs mit!
Ha már Cinmanó a kedvenc DE-m, még jó, hogy segítek, hogy másnak is azzá váljon! :)

(#40154) lolka1980 válasza ubyegon2 (#40153) üzenetére


lolka1980
aktív tag

Sajnos nekem már nem tudnál segíteni hogy kedvenc legyen.

[ Szerkesztve ]

(#40155) #21078528


#21078528
törölt tag

Kedves Fórumozók!

Folytatódnak a Btrfs fájlrendszerrel kapcsolatos kalandjaim, avagy hogyan lett az Ubuntuból Antergos...
Olvasható itt.

(#40156) #89874944 válasza CPT.Pirk (#40001) üzenetére


#89874944
törölt tag

Van vmi használható fájl kereső linuxra? Olyan ami rendesen beindexeli, hasheli a fájlokat, mappákat és nem kell várni hogy egyesével végigbogarássza az egész merevlemez? :U Linux Mint 17.2-re kéne.

[ Szerkesztve ]

(#40157) CPT.Pirk válasza #89874944 (#40156) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Itt van egy régebbi cikk a témában egy rakás ilyen programmal, nézd meg őket: [link]

Amúgy terminálban a "locate" parancs is úgy működik, saját adatbázisa alapján keres, nem túrja végig a mappákat ha minden igaz.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#40158) spammer válasza #21078528 (#40155) üzenetére


spammer
veterán

Minden héten új disztró. :D

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#40159) #21078528 válasza spammer (#40158) üzenetére


#21078528
törölt tag

A tudomány érdekében mindent! ;) :DD

Minden esetre remélem sem az Antergos sem a Btrfs nem hányja össze magát, mert most már kicsit kezd sok lenni a telepítgetésekből...

(#40160) cekkk


cekkk
veterán

Sziasztok!

Feltelepítettem a openmediavault nas programot.
Sajnos valamiért a telepítő részre is írt a grubból.
Próbáltam ezen hozzászólás segítségével megcsinálni, de azt írja ki, hogy grub-install: not found.

Ez mitől van miért történik ez? :R

(#40161) Bohus


Bohus
aktív tag

Sziasztok!

Linux Mint alatt Double Commander fájlkezelőt használok. Állományok másolásánál (áthelyezésénél) a régivel azonos új fájl megkapja a másoláskori időbélyeget. Kerestem a DC beállításai között, de nem találtam hogyan lehetne másolásnál megőrizni az eredeti időbélyeget (, ami általában a fájl utolsó módosítására utal).
Vagy talán ezt nem is DC-n belül, hanem az op. rendszer beállításai között lehetne módosítani?

A Föld legnagyobb problémája maga az ember.

(#40162) ceia


ceia
őstag

(#40146) ubyegon2 Az Ubuntu nekem sem tetszik. A Mint még elmegy, de előbb biztos az Elementaryt próbálom ki.

(#40147) CPT.Pirk Nem használtam még egyik parancsot sem. De egyszer megváltoztattam az IP címem. Nem magyarországi IP-t akartam volna az olyan YT videók lejátszásához, amiket nem lehet nálunk megnézni. :D A KDE felület nem nagyon tetszik. Legalábbis amiket láttam.

#40149) spammer Már láttam a Freya-ról képeket, jónak tűnik - mindenképpen utánanézek annak is.
Ha ráérek megakarok nézni minél több disztrót a Distrowatch-on. Ma is megnéztem párat, de eddig semmi. Legfeljebb érdekesek voltak, pl. Lunar, Peppermint, AnitaOS, SymphonyOne, PureOS, Antergos.

        it's more fun to compute

(#40163) King Unique válasza ceia (#40162) üzenetére


King Unique
titán

Amúgy ezt a Windows alatti kényszeres babrálás dolgot én sem értem, mert pl. ipconfig is társait egy átlagfelhasználó baromira nem piszkálja, hát még sfc-t. Ha már fertőzött a rendszer, akkor alapból MBAM, KIS Live CD jön szóba, mintsem ezzel szórakozzon vki.

Amúgy a Freya szerintem nem nagy szám. Maga a felület szép, vonzó lehet az OS X szerű megjelenés, de több helyütt nekem korlátolt és kényelmetlen volt, pl. asztalra ikonokat sem lehet kirakni, meg ilyenek.
Mindennapi használatra szerintem egy Mint Cinnamon sokkal kényelmesebb és használhatóbb alternatíva, főleg Windows után. Ha a W7-es csicsás felülete nem jött be, akkor vsz a KDE4 sem fog. Nekem sem tetszik annyira, illetve a sok beállítás néha már kicsit zavaró. Jobban testre szabható az igaz, nagyon látványosak a KWin asztali effektjei, de a kevesebb néha több alapon, a Cinnamon mégis jobban kézre áll (nekem). Az új KDE meg először tetszett, aztán jobban használgatva valahogy mégsem jött be annyira.

amúgy micsoda fejlődés, már Linux disztrókat próbálgatunk. :C

[ Szerkesztve ]

(#40164) zolka95


zolka95
őstag

Xubuntun ha beírom terminálba, hogy "su", akkor kéri a jelszót, de hiába adom meg, mert azt írja, "hitelesítési hiba".
Miért?
Telepítésnél megadtam a jelszót (admin).
Ezt használom a terminálban is.
A felhasználói beállításokban beállítottam, hogy a fiók típusa rendszergazda legyen, de hiába.
Rendszerfrissítésnél kért jelszót, megadtam és elfogadta. Terminálban mért nem? :W

Figyeltél rám? Vagy azt a piros ruhás nőt nézted?

(#40165) CPT.Pirk válasza zolka95 (#40164) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Mert a root felhasználó az nem te vagy, a rendszergazdai dolgok azt takarják, hogy van sudo jogod. Az su parancs hatására a root felhasználóra szeretnél váltani, oda a root jelszót kell megadni. Valószínűleg telepítéskor átsiklottál ezen.
Mindenesetre ha a felhasználód tagja a sudo csoportnak, akkor azzal is meg tudsz csinálni kb. mindent, nem kell az su.

King Unique: ezek szerint neked se volt kábel modemes interneted, aminél voltak problémák az IP cím kiosztással...
Meg ugye kékhalál és egyebek után is kelhetett pl. az sfc. Puszta szerencse, ha ezek nektek kimaradtak.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#40166) King Unique válasza CPT.Pirk (#40165) üzenetére


King Unique
titán

De volt kábeles net, de ott parancssort nem nagyon kellett babrálni, legalábbis nekem. Sfc-t én soha nem szoktam nyomkodni és csak újabb Windowsokban van benne tudtommal. Ha szomorú smiley van, annak általában hardveres (---> csere), vagy driveres okai (---> másikkal próbálni) okai szoktak lenni.
Meg itt ez az egész kijelentés a fórumtárs részéről csak arra vonatkozott, hogy Win alatt a többség alapból csak GUI-t használ és nincs hozzászokva, hogy parancssort nyomkodjon, még ha az ezen platformokon sokszor egyszerűbb is.

[ Szerkesztve ]

(#40167) Rimuru válasza King Unique (#40166) üzenetére


Rimuru
veterán

8.1 (update 1 elott, utana mar nem tudom) alatt is kellett pl netsh annyira jo volt a gui wifi kezeleshez (csatlakozason kivul mast nem lehetett, a listan jobbgomb nem mukodott ugy mint pl 8.0 eseten). Regebben nem nagyon kellett mikor meg XP-t hasznaltam (azt se tudtam eszik-e vagy isszak ;]).

Vigyázat, csalok!

(#40168) King Unique válasza Rimuru (#40167) üzenetére


King Unique
titán

Hát nálam ez sem volt jellemző, mert wifinél néha pl. az Atheros kártya illesztőprogramja szarakodott upgrade-kor, vagy szűz telepítésnél és csak eszközkezelőben manuálisan kellett hozzá a másik drivert kiválasztani. Ha meg korlátozott, akkor a jobb klikk ---> hibaelhárítás rendszerint megoldja. Jobb klikk az újnál is van 3 opcióval.

(#40169) kovaax válasza zolka95 (#40164) üzenetére


kovaax
őstag

Olvasnivaló

-=- There's no place like /home -=-

(#40170) Sz7Cs


Sz7Cs
aktív tag

sziasztok !

van egy Gigabyte Brix mini pc ( i3-3227U, 8Gb ram, Intel HD 4000 , KINGSTON 120 GB msata ssd + 2tb wd külső hdd )

Linux Mint 17.2 Cinnamon-al szeretném használni.

a particionálást, úgy gondoltam, hogy:

30 gb ext4 /
90 gb ext4 /home
és a külső vinyót meghagynám ntfs-re, mert windows alatt is használni fogom.

két kérdésem lenne:
1. particionálás jó lenne így?
2. hogy tudom megoldani, hogy az adatokat tartalmazó mappákat (letöltés, zene, videó)
telepítés után a külső ntfs hdd-re helyezzem át ?

más jellegű kérdésem is lenne...
egy hasonló, de gyengébb mini pc-t kötnék tv-re, elsősorban média lejátszás céljából.
Kodibuntu x64-es oprendszert telepítenék rá. erről mik a tapasztalatok ?
jó választás lenne vagy esetleg van más alternatíva ?

a válaszokat előre is köszönöm :R

(#40171) King Unique válasza Sz7Cs (#40170) üzenetére


King Unique
titán

Üdv!

A 2-es pontot nem igazán értem, mert ennyi erővel manuálisan is átmásolhatod és folyamatos rámásolással a tartalmát frissítheted. NTFS-t simán írja, olvassa a Linux. Illetve akár külső merevlemezre is feltelepítheted kompletten a Mintet, hogy arról bootoljon.

(#40172) Sz7Cs válasza King Unique (#40171) üzenetére


Sz7Cs
aktív tag

azért gondoltam, hogy a pl. a letöltés mappa a külső ntfs hdd-n legyen, hogy kíméljem az ssd-t és egyből az usb hdd-re menjen a letöltés.

(#40173) spammer válasza Sz7Cs (#40172) üzenetére


spammer
veterán

A torrent kliensben / böngészőben stb. beállítod azt célnak és kész. A Letöltés mappa csak egy sima mappa, nem kötelező oda tölteni.

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#40174) King Unique válasza Sz7Cs (#40172) üzenetére


King Unique
titán

Ezt értem, csak azt nem, hogy akkor minek akarod bonyolítani, hiszen ennyi erővel létrehozol egy mappát (pl.letöltések) a külső HDD-n és oda töltesz? Ha meg kell róla vmi, akkor rácsatlakoztatod a gépre és kész. Direkt ilyen célra vannak ezek. :)
Lehet meg lehet csinálni a home, vagy bizonyos mappák áthelyezését (majd megmondják a szakik), de lényegében azzal a megoldással is szinte ugyanott vagy.
Windowsnál se úgy van, hogy csak a letöltések mappába lehet tölteni, azt állítasz be célnak, amit akarsz, pl. a külső merevlemezt. Illetve NTFS, mivel hajlamos a töredezésre, célszerű beállítani a torrent progiban, hogy foglalja le előre a helyet, mert akkor kevésbé töredezik.

[ Szerkesztve ]

(#40175) Sz7Cs


Sz7Cs
aktív tag

jól túlbonyolítottam :)

köszönöm mind kettőtöknek :R

(#40176) F.B.I.


F.B.I.
veterán

Mivel eddig így nem telepítettem, ezért kérdezném: adott egy 80Gb-os HDD, amin Win 8.1 van, ez 15Gb-ot foglal, ez az egy partíció van. Ide telepíthetem mellé az aktuálisan kipróbálandó Linuxot? :F :B
Faternak szeretnék egy párat megmutatni, mert eddig Zorin volt fent de lassúnak találta és a HDD is elhalálozott a gépből, ezért ezt kapta de a win még lassabb, azonban addig szeretném neki fent hagyni, amíg valami egyszerűt nem szok meg (ami kicsi is, pl. lubuntu, mint xfce).

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#40177) inf3rno válasza F.B.I. (#40176) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Külön partícióra tudod csak telepíteni a Linux-ot, szóval le kell választani neki helyet. Elvileg a windows alól ezt megteheted, és akkor valószínűleg úgy fogja csinálni, hogy nem sérül a rendszer. Linux telepítővel ugyanez már kétséges lenne. Ha sikerült helyet szerezned a Linux-nak (kell neki talán 10GB, plusz a programok helye), akkor onnantól kiírod pendrive-ra a telepítőt, és onnan felteszed. Partíciót nem kell előre készítened neki, csak a mostaniból csípjél le helyet, aztán hagyd partícionálatlanul, a telepítőnél úgyis be kell lőni, hogy ext4 fájlrendszer legyen rajta, a windows meg nem tud olyat..

Nem biztos, hogy rendben fog menni a win8 leállítása, nekem legalábbis win7-nél nem engedte az alvó állapotot, a win8-nál meg ha jól tudom alapból csak valami fél hibernációt tud, tehát mindig kimenti a memóriát a merevlemezre. Nem tudom, hogy az enyém valami egyedi eset e, vagy általános jelenség, hogyha grubból indítasz, akkor nem megy az alvás meg a hibernáció. A többiek erre tudnak választ adni.

A lubuntu-ra azt mondták itt pár napja, hogy nem valami jó, inkább mint + lxde-t javasoltak gyenge rendszerhez, de ez nem biztos, vissza kéne olvasni. A mint + xfce jó, de lehet, hogy azt is lassúnak találja majd. Érdemes mint + mate-val is egy próbát tenni, bár az elég kezdetleges xfce-hez képest, de gyorsabb.

Buliban hasznos! =]

(#40178) F.B.I. válasza inf3rno (#40177) üzenetére


F.B.I.
veterán

Kösz! Akkor windowsban particionálom, csak ennyi nem volt tiszta. :R

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#40179) inf3rno válasza F.B.I. (#40178) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Talán ez segít: [link] ha még nem csináltál ilyet win alól. Nehéz menüből megtalálni, hogy hol lehet partícionálni. Win-gomb+R -> compmgmt.msc -> enter, aztán rámész, hogy lemezkezelés.

Buliban hasznos! =]

(#40180) ubyegon2 válasza King Unique (#40174) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Lehet meg lehet csinálni a home, vagy bizonyos mappák áthelyezését (majd megmondják a szakik)

Ezt most telibe találtad! Én is most szembesültem ezzel, pontosan hogyan megy ez. Tudtam/olvastam, hogy lehet ilyen, de ennyi. Inkább ezt írtam. (igaz abszolút kezdőnek most is ezt írnám)

Itt meg a megmondja a szaki rész. :)

Nem próbáltam ki, továbbra is saját módszerem preferálom, de most, ahogy átfutottam, már látom, ráfér a frissítés a 2009-es írásra. Gondolom a GRUB-ról GRUB2-re váltás miatt már egy az egyben nem használható az írás. Mindenképpen csak haladóknak javasolt, akik már kiszúrják, mi nem jó a leírásban a GRUB váltás miatt!

No, aki kiszúrja, az megkapja a hét szemfülűje előtagot! ;]

(#40181) lev258 válasza F.B.I. (#40176) üzenetére


lev258
veterán

Windows 8.1 és csak egy 15 GB-s partíció? Semmi EFI, meg D:? Kicsit fura, de te látod.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#40182) ubyegon2 válasza inf3rno (#40177) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Linux telepítővel ugyanez már kétséges lenne. :U sok helyen olvastam hasonlót, mégsem értem

A mint + xfce jó, de lehet, hogy azt is lassúnak találja majd. Érdemes mint + mate-val is egy próbát tenni, bár az elég kezdetleges xfce-hez képest, de gyorsabb.

Ha XFCE lassú, Mate még lassúbb lesz, kicsit több a rendszerigénye, emiatt kétséges az is, hogy kezdetlegesebb! ;] (olvastad ezt vagy saját rövidtávú tapasztalat amit írtál?)

[ Szerkesztve ]

(#40183) Samus


Samus
addikt

Ez nem lesz egyszerű menet...
Anno kérdeztem, hogy mivel tudnám kiváltani a régi gépen a Windows-t, kaptam ajánlatokat, most neki is estem kipróbálni, de fennakadtam.

Mielőtt élesben telepítettem volna, a laposon teszteltem (hasonló konfig), először a Zoran OS 9 Core volt terítéken, örültem is, mert eléggé hasonlított a Windows 7 Aero felületéhez.

Viszont amint bejött a Youtube, a kép elment, és amíg nem reseteltem (laposon egyszerű ám...), addig ne is adott képet a gép.

Következett a Linux Mint 17.7 Cinnamon, ami ugyanezt csinálta, de itt már megkaptam, hogy a Cinnamon összeomlott, jelenleg tartalék módban fut, úgy-ahogy, ment is tovább a videó.

Ez így nem állapot, nem adhatom oda a szüleimnek, hogy tessék, nem túl stabil, ne nézz videót vele...

Semmit nem raktam fel a Chrome-on kívül (google-chrome-stable csomag). A gép egy Acer Extensa 5620Z, Intel T2390 CPU, 2 GB RAM, Intel X3100 IGP (965Express), apt-get update megvolt, net is volt a telepítés alatt.

Tehát, olyan rendszer kell, ami stabil, mint a beton, egyszerű, mint a szög, de azért szép, és megy rajta a Chrome, van Youtube, Facebook, megy a flash gond nélkül, és beéri kevés erőforrással (P4 3GHz, 2 GB RAM, GF7600GS 256MB). Nagyjából ennyi.

Ötletek?

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#40184) ubyegon2 válasza Samus (#40183) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Az első hsz-ben lévő link tartalmazza a Linux Mint XFCE 17.2 32 bites változatát, én azt próbálnám ki, Amiket kipróbáltál, ha nem is pontosan írtad a nevüket, lehet, hogy nem futnak jól már azon a gépen.

(#40125)-ben XFCE rendszerigénye és egy jó cikk, Váltás Windows XP-ről Linux Mintre

(#40185) lev258 válasza Samus (#40183) üzenetére


lev258
veterán

Két konfigurációról írsz. Az elsőn gond nélkül mennie kellene az említett rendszereknek, a hibával kapcsolatban nem zárnám ki a memória/merevlemez hibát. Az utóbbinál a kérdés, hogy az elérhető zárt driver mikori, melyik az a legkésőbbi LTS (kernel, xorg), amit támogat.
A Flash és a kevés erőforrás nem éppen rokonlelkűek. :DDD

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#40186) ubyegon2 válasza F.B.I. (#40176) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ubuntu 14.04 telepítése Windows 8/8.1 mellé

Ez egy jó és részletes írás Ubuntura, de hasonlóképpen más Ubuntu alapú disztrókra is.

[ Szerkesztve ]

(#40187) Samus válasza lev258 (#40185) üzenetére


Samus
addikt

A hardveres hibát kizárnám, mert Windows 7 alatt nincs semmi probléma, leszámítva, hogy bűn lassú a rendszer.

Természetesen a második rendszerre kell pakolnom valamit, amit használni is lehet. Az XP tökéletes lenne, de köszönhetően az M$-nek, már nem opció.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#40188) inf3rno válasza ubyegon2 (#40182) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Szvsz, a windows jobban tudja, mint a Linux, hogy mit hova helyezett el a meghajtón, és hogyan tudja biztonságosan csökkenteni a méretet úgy, hogy ne sérüljön a rendszer. De ezt én is csak sejtem, lehet, hogy a windows-os lemezkezelőben tényleg nincs ilyen feature, és a kettő egyenrangú. :-) Linux-osnál már olvastam olyan figyelmeztetést, hogy méret csökkentésnél lehet gubanc, meg instabillá válhat a rendszer. Windows-nál még nem találkoztam ilyen üzenettel...

Login időket néztem a saját gépemen. Persze lehet, hogy a login idő nem egzakt mércéje a dolognak. Mate elég fapados az animációk, élsimítások, stb. terén, abból gondoltam, hogy egyébként is gyorsabb lehet. Memóriában én úgy néztem, hogy hasonló mennyiségűt fogyaszt mind a 4 fő DE-vel a Mint, de azt sem hiszem, hogy a memória fogyasztás lenne a sebesség mércéje.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#40189) agy73p válasza Samus (#40183) üzenetére


agy73p
senior tag

OpenSuse?

(#40190) F.B.I. válasza inf3rno (#40179) üzenetére


F.B.I.
veterán

Köszönöm! :R neked is ubyegon2.

lev258: bocs vagy én írtam rosszul vagy te értelmezted félre, 15Gb-ot foglal azon lemez partición a Win8.1.

[ Szerkesztve ]

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#40191) inf3rno válasza Samus (#40183) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Driver-t cseréltél a recommended-re? Van driver manager, nézz szét benne, hátha az a gond.

Buliban hasznos! =]

(#40192) ubyegon2 válasza inf3rno (#40188) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ja, hogy az auto telepítésről első sor van szó, nem a valami más opcióról!?
Amúgy biztosan igazad lehet, Winhez jobban értesz. :)

Login időket néztem a saját gépemen.

Én is néztem már, Debian Jessie Cinnamon 3,5 se, Mint Cinnamon 11 sec system boot, ettől még használat közben nulla különbség, igaz SSD-n vannak. A Debiant csak az Antergos tudta beelőzni - fél secundoval.

Mate-t amúgy alig használtam még, de a rangsorban XFCE felett van. Utóbbi meg jóval pörgősebb, ha nem lennék cinmanóbuzi, biztosan az lenne a fő kedvencem!

F.B.I. ;) nincs mit!

Az a 15 GB amúgy kevésnek tűnik lev258 ft-nak szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#40193) inf3rno válasza ubyegon2 (#40192) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nem, a something else-ről van szó, azon belül meg a meghajtó zsugorításról. Auto-val sosem telepítettem még, nem is igazán tudom javasolni senkinek, mert ki tudja, hogy mit csinál... :D

Hmm nekem cinnamon 10 sec, xfce 5 sec, mate 2 sec vagy annyi sem emlékeim szerint. (Ezek login idők, szóval a jelszó beírástól mennyi idő alatt jutsz el oda, hogy látod az asztalt, és tudod használni.)

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#40194) ubyegon2 válasza inf3rno (#40193) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Auto loginon vagyok, így én a GRUB-ban történő kiválasztástól/indítástól tudok számolni.

Nem, a something else-ről van szó, azon belül meg a meghajtó zsugorításról.

Túl sok topikot olvasok egyszerre, Win rendszer zsugorításról volt szó, így egyértelműen igazad van, sorry!
Én nem sokat kísérleteztem anno, Wint átraktam Gparteddel egy az egyben SSD to HDD, még megvan ott, ha igaz. :) Moto Defy miatt fenn hagyom, hátha gyári rom recoveryre lesz szüksége.

[ Szerkesztve ]

(#40195) F.B.I. válasza ubyegon2 (#40192) üzenetére


F.B.I.
veterán

Ez egy olyan kitakarított 32 bites verzió. :B

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#40196) ubyegon2 válasza F.B.I. (#40195) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

:R Jól kipucoltad! Nekem legutóbb a 7 már 30 giga is volt!

[ Szerkesztve ]

(#40197) lev258 válasza Samus (#40187) üzenetére


lev258
veterán

Ez persze csak egy lehetőség, de a lassúságot okozhatják ezek is. A Linux rendszerek érzékenyebben tudnak reagálni ilyen dolgokra.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#40198) F.B.I. válasza ubyegon2 (#40196) üzenetére


F.B.I.
veterán

Semmi baj a Win7-el csak update1-et kell felrakni belőle és egyből kikapcsolni az updatet, mert konkrétan csak belassítja és telenyomja felesleges frissítésekkel a gépet. :K

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#40199) ubyegon2 válasza F.B.I. (#40198) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ez egy friss telepítés volt a mobil miatt és alaplapcsere miatt :F, de szerintem már későn szólsz. :D Wines korszakomnak kb. 2 éve vége lett, pingvin berúgta az ablakokat végleg.

[ Szerkesztve ]

(#40200) King Unique válasza ubyegon2 (#40180) üzenetére


King Unique
titán

OK, biztos.
Én ilyennel nem játszadoztam soha és vsz a jövőben sem fogok. Ha már letöltés terén annyira kímélni akarom az SSD-t, akkor eleve rakok a gépbe + HDD-t és oda töltök, vagy külső HDD-re, amit elér a Linux is.

(#40198) F.B.I.: abból SP1 van. A nagy mítoszok és okosságok egyike, hogy ki kell lőni teljesen a WU-t, bravó...a sok telepített program, sok install-uninstall ---> registry szemét, háttérfolyamatok, AV, töredezett NTFS fájlrendszer, ami leginkább lassítja, nem a frissítések.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.