Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Linux kezdőknek - érdemes beleolvasni, mielőtt kérdezel

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39351) inf3rno válasza CPT.Pirk (#39350) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Mint-el próbáljam, vagy más fajta Linux-ot ajánlasz hozzá?

Buliban hasznos! =]

(#39352) Syl válasza inf3rno (#39351) üzenetére


Syl
nagyúr

Ugyan már! A kapitány mi mást ajánlana, mint a csakrát :D
Mondjuk KDE-hez az a legtutibb :K

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#39353) inf3rno válasza Syl (#39352) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Akkor kipróbálom azt is, üsse kavics. Keresztkérdés: mennyire rugalmasan lehet kezelni a több linux egy ssd-n kérdést? Ha megunom az egyiket, akkor törölhetem, és hozzácsaphatom a szabad helyet más partícióhoz adatvesztés nélkül? Ill. tudok olyat csinálni, hogy a mostani mint-es partícióról leválasztok helyet a chakra-nak?

Buliban hasznos! =]

(#39354) CPT.Pirk válasza inf3rno (#39353) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Mindegyikhez kell egy külső cucc, amiről bebootolsz és tudod használni a partíció managert. A Chakra live image, abban van kparted, az tud ilyeneket csinálni. Vagy ott van pl. a gparted live, ami csak erre való.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#39355) olivera88


olivera88
veterán

Van a meteorológiai programrom ami a terminálból fut python scriptel, és egy modell térképet készít. És ezt a modellképet szoktam feltölteni szerverünkre Dolhpinból. Az lenne a kérdésem hogy meg lehetne e oldani azt h scriptet feltölteném szerverünkre megadnám neki a program elérési útvonalát hogy én gépemen keresse, mivel szerverre nem tudom telepiteni. Mert alap esetben nem működik ha felteszem a scriptet a szerverre, ezért mert nem szerverre van telepítve program ugye és nem találja. Azt szeretném ezt megpróbálni h ne kellene manuálisan feltölteni mindig.

[ Szerkesztve ]

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#39356) rii


rii
nagyúr

sziasztok

feltettem egy linux-t, amit CPT.Pirk ajánlott a #38911 post-ban

annyi minimális esztétikai gondom lenne csak, hogy pár weboldalon nem jól jelenik meg az idő ... pld a sat24.com is 7 órával kevesebbet mutat ... a másik meg egy chat felület ... ott szintén 7 órával korábbi időpontot ír ki, mint amikor az üzenet elküldésre került .. ez kissé zavaró

de a date-t kiadva, meg az X graf. felület alatt is jól mutatja az időt.

esetleg lehet ezt valahogy orvosolni?
lehet h -mivel nem gonbdoltam h bajom lehet belőle, - más földrajzi helyet adtam meg installkor

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#39357) CPT.Pirk válasza rii (#39356) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Akkor Debian nonfree iso-t tettél fel. Melyik asztali környezetet választottad? Nézd meg, hogy van-e telepítve ntpdate csomag, ha nem, akkor rakd fel. Ő az NTP időszerver kliens.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#39358) CPT.Pirk válasza rii (#39356) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Jah izé, a "locale" beállítást meg egyebeket természetesen tudod állítani később is, nem csak a telepítéskor.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#39359) lolka1980


lolka1980
aktív tag

Sziasztok!
Evolutionon szeretném beállítani a névjegyzéket(címjegyzéket) de falba ütközök.
A következő hibaüzenet jön:

nem nyitható meg a címjegyzék. Ez azt jelenti, hogy helytelen URI címet adott meg, vagy a kiszolgáló elérhetetlen.

Részletes hibaüzenet: Nem sikerült kapcsolódni a következőhöz: „envonek@gmail.com”: A kért erőforrás nem található: https://developers.google.com/accounts/docs/AuthForInstalledApps

Mint láthatjátok gmail névjegyzékkel szinkronizálnám.

Megnéztem ezt a https://developers.google.com/accounts/docs/AuthForInstalledApps címet de ott valami OAuth 2.0 ről ír
Ne de innentől ez már magas nekem
Esetleg valaki tudna segíteni?

[ Szerkesztve ]

(#39360) ubyegon2 válasza inf3rno (#39353) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Keresztválasz: sok Linux elfér ugyan:

de rugalom nincs több SSD-n se, mint HDD-n, az adatok partíción belül szanaszét vannak szórva, a te szavaiddal élve, így az oda-vissza rendezéskor lehet bármi, ezért is ugrik fel ez:

A hozzáadás talán nem annyira kényes, mint a zsugorítás. :U

(#39349) inf3rno
Elképzelhető, hogy tényleg hardver hiba, ha nem a google-nél van a gond.

Egy ideje erősen el. :)

Egyébként Cinnamonnál sem képzelhető el jobban a tearing, mint KDE-n. Ezt Mint esetére bizton állíthatom, mert Jessie-nél ugyanaz a cin verzió nem stabil, csak a 2.4. Azért csak próbáld ki a Chakrát, azon én sem láttam még tearinget, pedig 7x telepítettem, mondjuk ebből 5x csak fekete képernyőt láttam! :D

(#39352) Syl Mindkettő mondattal megelőztél! :)

[ Szerkesztve ]

(#39361) Syl válasza ubyegon2 (#39360) üzenetére


Syl
nagyúr

Azért figyelted? A Kapitány szó nélkül állta, hogy dicsértem a csakrát ;]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#39362) CPT.Pirk válasza Syl (#39361) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ma Chillout nap van! :D

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#39363) Essejó


Essejó
veterán

Sziasztok!

Hogy tudom beállítani, hogy az Linux Mintben ne a Totem hanem mondjuk a VLC legyen az alapértelmezett videó lejátszó?

Illetve más: Alighanem nem jó billentyűzetet választottam install közben és most nincs 0 (nulla) a klavin, ez hogy orvosolható?

[ Szerkesztve ]

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#39364) lev258 válasza Essejó (#39363) üzenetére


lev258
veterán

Menü/Alapértelmezett alkalmazások
Billentyűzet beállításainál nézz körül.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#39365) Essejó válasza lev258 (#39364) üzenetére


Essejó
veterán

Köszönöm szépen, mindkét válaszod tökéletes! :)

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#39366) Essejó


Essejó
veterán

Azért így sem gömbölyű minden. Amikor install közben beállítottam a billentyűzetet, akkor 101 gombos Magyart választottam. Ami nem is volt gond addig míg kiderült csak a NumLock-al van 0-m. Ugyanis a 0 helyén a hosszú Í volt. Aztán megváltoztattam a 101 gombost simán Magyarra és helyükre kerültek a számok az összes ékezetes betű is. Legalábbis azt hittem, de kiderült eltűnt a hosszú Í.
Hogy ez miért is gond? Mert amikor beírtam a Root pw-t akkor nyomtam egy 0-t is amiről nem tudtam, hogy tulajdonképpen hosszú Í és így a kiosztás megváltoztatásakor a hosszú í eltűnt.
Az, hogy most itt írtam egy csomó hosszú í-t az ne tévesszen meg senkit, perpill a Noti rá van kötve az asztali gépre és annak a klavijával írok.
A noti egy Lenovo T61 angol billl kiosztással, ergo a bal shift hosszú.
Szóval milyen Magyar kiosztást válasszak hogy a számok és az ékezetes betűk meglegyenek. Vagy hogyan lehet Root pw változtatni? Mert jelen állás szerint csak külső klaviatúrával tudom beírni a Root pw-t. :W

agy próbálgassam végig egyenként a kiosztásokat, hogy hátha az egyik passzol? :N

[ Szerkesztve ]

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#39367) lev258 válasza Essejó (#39366) üzenetére


lev258
veterán

Van több magyar kiosztás is, esetleg próbáld ki. Meg van még néhány egyéb beállítás is. Amúgy miféle spéci billentyűzeted van, amin a 0 az í helyén van?

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#39368) Apollyon válasza Essejó (#39366) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Ha angol a billzet de magyar a kiosztás, akkor az Altgr + j kombóval tudsz í-t írni.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#39369) Essejó válasza lev258 (#39367) üzenetére


Essejó
veterán

Spéci? passz... A felső az asztali gépé, az alsó a Notié. Viszont Iscariah válasza megoldotta a hosszú í-t.

A root pw-t meg már megváltoztattam.

0123456789öüó
qwertzuiopőú
asdfghjkléáű
íyxcvbnm,.-

0123456789öüó
qwertzuiopőúű
asdfghjkléá
yxcvbnm,.-

[ Szerkesztve ]

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#39370) BoB válasza Essejó (#39369) üzenetére


BoB
veterán

Most azt kell kitalálni, hogy ezek közül melyik az új jelszó? ;]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#39371) Essejó válasza BoB (#39370) üzenetére


Essejó
veterán

Csak lev258 kérdésére, hogy milyen spéci kiosztásom van akartam bemutatni.
Egyébként csak nyugodtan. :) Annyit elmondhatok, hogy 16 karakter, nagy és kisbetűk számok és még szóköz is van benne, szóval hajrá. :DD

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#39372) ubyegon2 válasza Syl (#39361) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Kapitány szavaira mindíg nagyon fidelünk!
Próbáltad volna kritizálni egyébként, hamarabb végződött volna a chillout day. ;]

(#39371) Essejó
Huha! Ezt kár volt elárulnod, most már csak azért is megfejti. :D

[ Szerkesztve ]

(#39373) #21078528 válasza Essejó (#39369) üzenetére


#21078528
törölt tag

A "hivatalos" magyar kiosztáshoz a 105 gombos nemzetközi billentyűzet tartozik.

(#39374) Gyb001


Gyb001
senior tag

Archlinux alatt milyen alternatívái vannak a pacman-nek? Még a yaourt ot ismerem de az sem találja meg a szükséges csomagot.
Debian alap repóban benne van: build-essential, Vagy ez csak debian alapúakra van?
Vagy itt hogyan lehet repókat hozzáadni?

[ Szerkesztve ]

A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station

(#39375) Rimuru válasza Gyb001 (#39374) üzenetére


Rimuru
veterán

Mit akarsz telepiteni? lehet benne van pl AUR-ban csak nem olyan nevvel ahogy te kerested.

Vigyázat, csalok!

(#39376) Gyb001 válasza Rimuru (#39375) üzenetére


Gyb001
senior tag

[link]

Ezek közül párat enged is telepíteni de néhányat pl:' libesd0-dev liblz4-tool libncurses5-dev ' nem talál.

bison build-essential curl flex git gnupg gperf libesd0-dev liblz4-tool libncurses5-dev libsdl1.2-dev libwxgtk2.8-dev libxml2 libxml2-utils lzop openjdk-7-jdk openjdk-7-jre pngcrush schedtool squashfs-tools xsltproc zip zlib1g-dev
g++-multilib gcc-multilib lib32ncurses5-dev lib32readline-gplv2-dev lib32z1-dev

Van egy régi akár téglásítható telefonom is úgyhogy valamit kezdeni kell vele. :D

[ Szerkesztve ]

A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station

(#39377) Gyb001 válasza Gyb001 (#39376) üzenetére


Gyb001
senior tag

Itt tényleg más néven vallak a dolgok. Pl Arch: base-devel = Debian: build-essential
elkezdem egyesével keresgélni :D

A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station

(#39378) Rimuru válasza Gyb001 (#39376) üzenetére


Rimuru
veterán

Itt jartal mar? Mikor legutobb szorakoztam vele, nem kellett plusz dolog a CM-hez.

Vigyázat, csalok!

(#39379) Madara-san


Madara-san
tag

Üdv emberek,

Az a problémám, hogy külső, USB HDD-re telepítettem az elementary os-t, és az asztali gépemen nem tud róla bebootolni. Azt írja, "gave up waiting for root devcie". A laptopomon ugyan erről a HDD-ról simán bebootol. Teljes lemezt neki adtam a linuxnak, ext4+swap. Tud valaki segíteni? A gépemen van Windows 7, és Mac OS X, de a Linuxot nem szereti...

Gigabyte GA-Z77-DS3H + i7-2600. Próbáltam USB2 és 3-as portban is, az elementary telepítő simán bootol USB-ról.

Kábelek, tartozékok konzolokhoz + egyéb: http://hardverapro.hu/tag/madara-san

(#39380) Rimuru válasza Madara-san (#39379) üzenetére


Rimuru
veterán

Szia!

Az eszkozazonositokkal lesz a problema, itt vagy a grub configot, vagy az fstab-ot kell majd szerkeszteni, hogy lehetoleg UUID alapjan azonositsa a particiokat. A lenyeget korabban mar leirtam itt. Neked ebbol a masodik, harmadik es a negyedik (chroot kihagyasaval) bekezdes a lenyeg, ha bebootolsz a laptopodon.

[ Szerkesztve ]

Vigyázat, csalok!

(#39381) Madara-san válasza Rimuru (#39380) üzenetére


Madara-san
tag

Köszönöm :) hamarosan kipróbálom, utána írok hogy sikerült.

Kábelek, tartozékok konzolokhoz + egyéb: http://hardverapro.hu/tag/madara-san

(#39382) inf3rno


inf3rno
nagyúr

A Grub-ról van valami használható leírásotok? Próbálom beleerőszakolni a Chakra-t a Mint-es Grub-ba (ugyanarra a lemezre tettem fel másik partícióra), de egyelőre tanácstalan vagyok, hogy ennek hogyan kellene nekiállni.

Buliban hasznos! =]

(#39383) lev258 válasza inf3rno (#39382) üzenetére


lev258
veterán

sudo update-grub volt már?

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#39384) inf3rno válasza ubyegon2 (#39360) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nem tudom, egyik ismerős felraktam Mint + Cinnamon-t, azt mondja nála is szaggat. Ezek alapján én már bármit el tudok képzelni. :)) Legjobb, ha tesztelek többet is. Még van Chakra mellett 2 szabad hely. Azt hiszem felrakok az egyikre még egy Arch + xfce-t. Negyediknek mit tudtok ajánlani?

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#39385) inf3rno válasza lev258 (#39383) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Még nem, köszi! Megnéztem, hát egyelőre csak valami tty jött fel, exit meg reboot amit sikerült beleütnöm. Külön telepíteni kell ehhez a KDE-t még valami csomagkezelőből vagymi?

Buliban hasznos! =]

(#39386) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Megnéztem újra. Hát nem tudom, nekem gyanús, hogy nem ennek kellene előjönni, hanem a KDE-nek kellene betöltődnie alapból. Van benne ti. egy kde4 mappa. Ami szintén fura, hogy felh név meg jelszó nem működik, amit megadtam telepítésnél, viszont ha beütöm, hogy root, akkor jelszó minden nélkül beenged. Valami itt nagyon félresiklott...

Buliban hasznos! =]

(#39387) CPT.Pirk válasza inf3rno (#39386) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Most a Chakráról van szó? Véletlen nem "zárt driverekkel" opcióval raktad fel egy dupla vga-s gépre? Az utolsó iso telepítője azzal a helyzettel nem tud mit kezdeni per pillanat, a "nyílt" driveres opciót kell választani, később lehet váltani drivert.
Ha egyszer elkészül az új iso, az már nem lesz ilyen...

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#39388) Essejó válasza inf3rno (#39382) üzenetére


Essejó
veterán

Hogy EZ mennyire használható azt én nem tudom eldönteni, de talán. :)

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#39389) inf3rno válasza CPT.Pirk (#39387) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nem volt semmilyen opció, leszedtem a legújabbat, ami kint van a Chakra oldalán, a download linknél. Felszórtam, ennyi. Semmi ilyen driver kérdésre nem kérdezett rá. Partíció választásnál hajlamos volt összeomlani, de azért 5.re sikerült feltenni. Csak egy monitorom van. Írtam a fórumukba, hogy ilyenkor mivan, hátha válaszolnak.

Mint-el kapcsolatban közben belefutottam olyanba, hogy nagyon megnyúlt a login time. Körülbelül 11sec most, amíg fekete képernyőt látok login után. Friss telepítésnél úgy rémlik ez kevesebb, mint 1 sec volt, de lehet az én emlékeim csalnak. Leszedtem a tálcáról meg az asztalról az összes kiegészítőt. 2 applet maradt, a menü meg az alap ablak lista. Így indítva is 10 sec körüli a login time. Úgy rémlik, hogy a kernel frissítés óta ilyen, de ezt sem mondom biztosra. Próbáltam elindítani a korábbi kernelekkel is a gépet grub alól, hogy megnézzem azoknál mennyi a login time, de mindegyiknél összeomlott a cinnamon. Ez normális?

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#39390) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Kipróbáltam, hogy mi van, ha visszaállítom 304-ről 340-re az nvidia driver-t, mert a régi kernelek csak azzal mentek (tesztelem, hátha a régebbi nvidia driver nem szaggat). Hát nem jött be az sem, ugyanúgy behal náluk a cinnamon. Annyi különbség van, hogy a login time náluk 5 sec, aztán megkapom a fekete képernyőt, hogy valami hasonlóba rakott, mint a csökkentett mód, és hogy a cinnamon összeomlott. Rákérdez, hogy újra akarom e indítani, de ha újraindítom, akkor is összeomlik. Ez a régi kernelek közül mindkettőre igaz, a gyári telepítős kernelre is. Ez így fura nekem, mert csak 1-2 revision verzió különbség van köztük, aminél nem szabadna visszafele kompatibilitási eltéréseknek lenniük, max bug javításoknak. Elképzelhető, hogy linux máshogy verzióz, passz. 3.16.0-38, 0-45. 0-46 amik vannak, de most már csak a 0-46-al megy a cinnamon.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#39391) lev258 válasza inf3rno (#39389) üzenetére


lev258
veterán

Kérdésedre válaszolva, nem normális. Valamit már rendesen átszabtál azon a rendszeren.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#39392) inf3rno válasza lev258 (#39391) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Hát nem tudom, hogy mit, volt 2 kernel frissítés, az egyik teljesen automatikusan, a másikat én frissítettem a legújabbra ugyanúgy 3.16.x-eset. Ezen kívül video kártya drivereket próbálgattam, hátha valamelyik működik, de azt se sajátot, hanem amit kiadott opciókat. Ezek közül egyik sem tűnik túl veszélyesnek. Az lesz, hogy visszalépek windows-ba, aztán újrarakom az egészet nulláról. Ahhoz sem fűzök sok reményt, hogy úgy működni fog, de más már nem jut eszembe.

Buliban hasznos! =]

(#39393) Syl válasza inf3rno (#39392) üzenetére


Syl
nagyúr

Én lassan három éve linuxozom (az itthoni gépemen egyedüli OS a linux, virtualboxban van csak win) és ennyi idő alatt fele szopás nem volt vele, mint neked ez a pár hét alatt :F Pedig én is végigpróbáltam számos disztribúciót. És kapaszkodj meg, ubuntu 12.04-gyel elvoltam probléma nélkül 9 hónapig :B
Nem azt mondom, hogy user error, de valami nagyon nem kerek ott nálad.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#39394) CPT.Pirk válasza inf3rno (#39389) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Amikor bebootol az iso és kijön az üdvözlő képernyő, akkor választanod kellett a pontok között. Gondolom elolvastad, hogy mik vannak ott. :F

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#39395) joecontra válasza inf3rno (#39384) üzenetére


joecontra
addikt

Például Xubuntu.

Üdv,
J

(#39396) Fenyő válasza inf3rno (#39384) üzenetére


Fenyő
őstag

Arch Xfce melós lesz, bár Evolutionnal nem annyira vészes feltenni, egy Antergos minimal netinstall Xfce-vel lehet egyszerűbb kezdésnek, bár az Xfce-t itt is pofozgatni kell egy kicsit, legtöbb disztró esetében marhára nem kulcsrakész.
Amúgy ha meg már van Ubuntu és Arch alap, ill Cinnamon, KDE és Xfce, akkor ezektől vmi eltérőt érdemes nézni/kipróbálni, pl RedHat alapokon Kororát vagy Fedorát mondjuk pl. Mate-val, ill OpenSuseval is érdemes lehet egy próbát tenni.

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#39397) rii válasza CPT.Pirk (#39357) üzenetére


rii
nagyúr

persze -.) azt tettem fel amit javasoltál ....
-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-
Window Manager (xfwm4)
Panel (xfce4-panel)
Desktop Manager (xfdesktop)
-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-

megvolt az az apt-get update ... de az apt get install-nál ezt mondja: apt-get install ntpdate
# apt-get install ntpdate
Reading package lists... Done
Building dependency tree
Reading state information... Done
E: Unable to locate package ntpdate

-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-
fel lehet esetleg tenni még más window managert?

össze van esetleg szedve valahol egy összehasonlítás screeshot-okkal? .-(

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#39398) CPT.Pirk válasza rii (#39397) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Pedig van ilyen csomag, nem igazán értem miért nem találja meg. [https://packages.debian.org/jessie/ntpdate]

Mi van a /etc/apt/sources.list fájlban?

Amúgy kis igényekkel még az Lxde van. Ha felteszed a kellő csomagokat, akkor felrakja az asztali környezetet. Pl. lxde-core vagy valami hasonló, megtalálod a csomagkezelőben. Ha nincs rendes grafikus fent, akkor tedd fel a synaptic-ot, abban egyszerűbb csomagokat keresni.
A neten találsz összehasonlító képeket, írásokat a különböző DE-k viszonyában.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#39399) inf3rno válasza CPT.Pirk (#39394) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nézd ez már olyan régen történt, hogy nem emlékszem. :D Valószínűleg úgy történt a dolog, hogy kint volt, hogy boot, hát bebootoltam, aztán megnyitottam az installert, ami telepítette. Ennyi. Nekem legalábbis ez rémlik.

Buliban hasznos! =]

(#39400) inf3rno válasza Syl (#39393) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nem szívtam én sokat, feltettem Mint-et cinnamon-al, nem működött rendesen már az eleje óta. Most meg chakra-t nem sikerült rendesen feltelepíteni. Egyébként i/o error-t írt azt hiszem a pendrive-ra chakra, úh most teszteltem a pendrive-ot badblocks-al, de mindent rendben talált. Az SSD-vel is minden rendben van az összes alkalmazás szerint, amivel néztem, úh nem tudom tényleg mi miatt rinyált, de nekifutok újra, aztán megpróbálom megjegyezni, hogy milyen hibák villannak fel. Nyilván a smart-ra támaszkodom ssd kérdésben, és nem fogok elhasználni badblocks-al az összes cellára egy teljes írást. Egyébként a telepítéses log-ot le tudom menteni valahogy ezeknél?

Leszedtem kb 20 iso-t különböző disztrokhoz eltérő desktopokkal. Újra partícionálom az SSD-t 6x20-ra, aztán kipróbálom a héten meg jövő héten, hogy melyik mit tud. Ha már egynél többet kipróbálok, akkor legalább legyek alapos. Gondolom lesz olyan, amit kihagyok, mert komplikált az install-ja, de csak lesz valami, ami nem akad vagy fagy le. Majd még jelentkezek.

@Syl
Én szeretek veszélyesen élni. :DD

@Fenyő
Ez a listám:

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.