Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Linux kezdőknek - érdemes beleolvasni, mielőtt kérdezel

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39501) whbear


whbear
senior tag

Hátha valakinek jól jön, ismerősnek ez volt a gondja amit sikerült megoldanom végül. Antergos telepítő a csomagok integritásának vizsgálata után hibával kiszáll. Ez többször előfordult mostanában ezért nem használtam. Az oka, hogy a mirrorlist nem jól generálódik le elsőre. Nem kell újraindítani a gépet, csak a cnchi-t, a / felcsatolva van ezért majd reklamál hogy nem tudja formázni de ez nem baj sőt jó mert rajta vannak a letöltött csomagok már. Ezután csinál egy rankmirrort ami kimaradt elsőre. Majd letölti a sérült vagy hiányzó csomagokat és ezután már rendben lefut a telepítés.

[ Szerkesztve ]

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#39502) Romvr


Romvr
őstag

Sziasztok,

Kis segítséget kérnék abban hogy már jó régen követtem utoljára a Linux Disztrók alakulását, viszont most szükségét érzem hogy újra belefolyjak a témába. Ezt a posztot is Ubuntu alól írom már.

Viszont némi keresgélés után sem találtam nekem megfelelő alternatívát hogy kiváltsam az itthoni Server 2013 r2-met valamilyen egyszerű Linuxos alternatívával. Igazából amire kellene az FileServer (SMB mivel Win kliensek lennének főleg), AD, illetve virtualizálni 3 egyéb OS-t amik párhuzamosan futnának.
A szerver távolról legyen elérhető Win és Linux alól is valami módon, eddig RDP-t használtam Win-ek között ugyebár.

Ha erre tudtok nekem valami ingyenes megoldást azért hálás lennék. Persze keresgélek még igényeimnek megfelelőt, de lényegében a sötétben tapogatózom.

Minden segítséget előre is köszönök!
Romvr

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

(#39503) lolka1980


lolka1980
aktív tag

Sziasztok!

NOIP Dynamic Update klienst szeretnék telepíteni linuxmint 17.2 cinnamonra.

Ezen leírás alapján.

Ezt kapom vissza:

noip-2.1.9-1 # make install
gcc -Wall -g -Dlinux -DPREFIX=\"/usr/local\" noip2.c -o noip2
noip2.c:136:19: fatal error: stdio.h: Nincs ilyen fájl vagy könyvtár
#include <stdio.h>
^
compilation terminated.
make: *** [noip2] Error 1

Tud valaki esetleg segíteni?

(#39504) Pano


Pano
addikt

Sziasztok!

Egy totál bagatel kérdésem lenne, amiben szükségem van segítségre, de nagyon zavar.

"Betárcsázós" internetem van (diginet) és ubuntu 14.04 alatt, ha mondjuk rendszer indítás van csatlakozni szeretnék, körülbelül 5x-6x bekéri a felhasználónév/jelszó párost, mire létrejön a kapcsolat. Nagyon bosszantó dolog és régebben nem volt ilyen.
Ezt hogyan tudnám megoldani?

(#39505) CPT.Pirk válasza Pano (#39504) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nyilván nem működik jól a jelszó tároló. Ubuntu topicban kérdezz rá. - bár a kapcsolódásnak sikerülnie kellene elsőre is, ez lehet valami kábelezési / kontakt hiba. Láttam már csúnya dolgokat a digis szerelőktől. :)

Amúgy ha veszel egy olcsó routert, akkor többet nem kell betárcsázást állítgatnod a gépen. Ez a legegyszerűbb megoldás.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#39506) Lathronos válasza whbear (#39500) üzenetére


Lathronos
őstag

Abban egyetértek, hogy az Ubuntu és Mint hálózatkezelése LAN és Wi-Fi oldalon egyaránt hagy némi kívánnivalót(nálam legalábbis). Néha 2-3 percet várok mire bejön egy pár kB-os oldal, és olykor frissítéskor is 20-30 kB-s sebességgel jönnek a csomagok. De ez nem mindennapos szerencsére. De hogy az Ubuntu tárolóiban 5 éves csomagok lennének azt kétlem. Bár debian esetében igaz, hogy 2 éves a csomagok többsége, de akkor sem 5.

[ Szerkesztve ]

Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

(#39507) lolka1980 válasza lolka1980 (#39503) üzenetére


lolka1980
aktív tag

A megoldás:

sudo apt-get install libc-dev g++ build-essential

(#39508) whbear válasza Lathronos (#39506) üzenetére


whbear
senior tag

Jó hogy írod ezt a hálózatkezelési problémát. Azt hittem csak nálam van az, hogy 4 különböző gépen is Ubuntu, Mint, sőt Debian alatt ha megnyitok egy linket akkor gondolkodik pár másodpercig, néha tovabb. Nem mindig, de zavaró. Valamint néha elmegy a WiFi és akkor reboot gép, reboot router. Na ez Arch alatt sohasem fordul elő. Fedora alolalól sem, ott viszont volt adatvesztésem sima másolás közben. Lehet vitatkozni, de ha az Archi jól be van lőve (több hónap, év tapasztalata alapján) akkor atombiztos. Persze ésszel kell frissíteni, előtte utánanézni nincs-e valami gond. És ott az angol tudás elengedhetetlen.

[ Szerkesztve ]

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#39509) CPT.Pirk válasza whbear (#39508) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Debiannal ilyet nem tapasztaltam.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#39510) _Dumber_ válasza lolka1980 (#39503) üzenetére


_Dumber_
őstag

gcc telepítve van?

látom már megoldódott

[ Szerkesztve ]

(#39511) IstvánLászló


IstvánLászló
senior tag

Segítségeteket kérném szépen hogy melyik Linux líve disztribúció verzióját tudnám telepíteni is konkrétan játékra is használni amiben wine is van integrálva.

A wine fórumot néztem sajnos angol és angolom is gyenge elakadtam hogy mit kell csináljak.

Minden segítségnek örülnék.

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#39512) CPT.Pirk válasza IstvánLászló (#39511) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

A wine-t nem szokták az alap telepítés részévé tenni, viszont telepíthető bárhova. A wine könnyebb használhatóságát a winetricks telepítése segíti, ott be lehet kattintani összetevőket, amiket a wine felrak a virtuális gépre, mint pl. a directx, .net, stb.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#39513) ubyegon2 válasza IstvánLászló (#39511) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

PlayOnLinux van integrálva ebbe is: Linux Mint 17.2 Cinnamon 64bit HU remaster
POL magyar ismertető

(#39514) IstvánLászló válasza CPT.Pirk (#39512) üzenetére


IstvánLászló
senior tag

Még csak most délután valamikor lesz majd időm Linuxot telepíteni egy másik hdd-re amiért elkel hogy menjek még-ma érte.

Azért csak kérdezi-tudom winetricks az mi?, bocs a buta kérdésért.

(#39513) ubyegon2 köszönöm a választ neked is.

Üdv, István

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#39515) CPT.Pirk válasza IstvánLászló (#39514) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

A wine-nak csak egy grafikus konfig felülete van, ahol pár alapvető dolgot lehet beállítani, pl. az emulált Windows típusát, ez a winecfg.
A winetricks ezzel szemben egy grafikus progi, ahol kiválasztod, hogy mi legyen feltelepítve a a wine által létrehozott virtuális gépbe.

Pl. egy aknakereső meg egy pasziánsz megy magától is a wine-vel, de játékoknak kell .net, visualc++, directx, stb. Ezeket felrakja.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#39516) Apaxp


Apaxp
senior tag

Sziasztok!
Adott egy TP-LINK TL-WR2543ND router. Vargalex firmware van rajta.
Ehhez kapcsolódik egy zyxel nsa310 nas amit a windows10 lát a hálózatban. A linux mint fájlkezelő hálózat részében nem jelenik meg. Böngészőben IP címmel be tudok lépni és látom is hogy mi van rajta.
A kérdésem: hogyan lehet a linux mint fájlrendszerében megjeleníteni a nas mappaszerkezetét.
Találtam egy (nekem) nagyon komplikált leírást zyxel nsa310 linuxra telepítéséről de ott kezdésnek kernelcserét írtak, de ahogy néztem, a jelenlegi kernelem újabb mint amit a leírás fel akar rakatni.

Samsung A52s 5g dual sim, Acer E5-573G win10+linux mint

(#39517) IstvánLászló válasza CPT.Pirk (#39515) üzenetére


IstvánLászló
senior tag

Köszönöm szépen válaszodat és még biztosan lesz majd még kérdésem.

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#39518) Syl válasza Apaxp (#39516) üzenetére


Syl
nagyúr

Hmmm. NSA310 van nekem is (igaz csak a telekom cisco modem/router van) és minden varázslat nélkül látszik a hálózatnál.
Régebben volt közbeiktatva egy vargalex-es TPlink, de azzal is ment minden gond nélkül.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#39519) inf3rno válasza Fenyő (#39498) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ha végigteszteltem a disztrokat, akkor xfce-n kipróbálom a 331-es driver-t, hátha. Gondolom van valami repo, amiből le lehet tölteni?

A vivides rész nekem most kínai. Ha az is valami driver, akkor megköszönném a repo címét. 3.19-es kernellel jönnek ki alapból disztrok vagy csak kernel frissítéssel lehet oda eljutni?

Buliban hasznos! =]

(#39520) inf3rno válasza Lathronos (#39506) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nekem Mint-nél semmi gondom nem volt a hálózattal, 2 hálókártya van bent, mindkettőt felismerte gond nélkül. A torrent is jól ment rajta.

Buliban hasznos! =]

(#39521) Fenyő válasza inf3rno (#39519) üzenetére


Fenyő
őstag

Fentebb linkeltem a 331-es deb fájlt amiből fel tudod tenni, csak előtte akkor válts vissza 3.13-as kernelre, Vivides driverek pedig a 3.19-es kernellel kijött nyílt driverek, X és Mesa, ami a 14.04.3/15.04-es Ubi-ban is van, viszont ha ezeket felteszed csak aptitude-el tudsz visszaállni alap Trusty-ra vagy Utopic-ra;

sudo apt-get install --install-recommends libglapi-mesa-lts-vivid libgl1-mesa-glx-lts-vivid xserver-xorg-lts-vivid xserver-xorg-input-all-lts-vivid xserver-xorg-video-all-lts-vivid libgl1-mesa-dri-lts-vivid libglapi-mesa-lts-vivid:i386 libgl1-mesa-dri-lts-vivid:i386 libgl1-mesa-glx-lts-vivid:i386 libgles2-mesa-lts-vivid libglapi-mesa-lts-vivid mesa-vdpau-drivers-lts-vivid xserver-xorg-dev-lts-vivid mesa-common-dev-lts-vivid libgles2-mesa-dev-lts-vivid libgles1-mesa-dev-lts-vivid libgl1-mesa-dev-lts-vivid libegl1-mesa-dev-lts-vivid libglew-dev

Wifis net meg szvsz inkább az adott chipsethez tartozó driver minőségétől, mintsem a disztrótól függ.

[ Szerkesztve ]

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#39522) #89874944


#89874944
törölt tag

Linux mint 17.2-nek 9 giga swap-et adtam, 8 giga ram mellé. Azt olvastam egy oldalon hogy 2 is elég lenne, ha ennél több van feleslegesen swappel, meg feleslegesen foglalja a helyet...

Van vmi egyszerű módja annak hogy kisebbre vegyem a swap-et és a rendszerhez csapja a fölösleget, vagy partition managerrel kéne játszani? :U

(#39523) harylmu


harylmu
őstag

sziasztok. (OpenMediaVault - Debian alapú)
az normális, hogy a page cache állandóan nő nekem? összesen kb 2 szolgáltatás fut: samba és transmission

ha nyomok neki egy: free && echo 1 > /proc/sys/vm/drop_caches, akkor lenullázódik szépen, majd újra elkezd nőni. be is tettem egy daily cron job-ba. nektek free -m parancsra mit dob?

(#39524) CPT.Pirk válasza #89874944 (#39522) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Mivel a swap egy partíció, így csak partíció managerrel tudod átszabni. Azt is egy live rendszer alól, az hozzá tud adni helyet egyik partícióról a másikra, ha egymás mellett vannak.

Amúgy ez a mennyi swap kell, ez urban legend szintű téma. Ha van olyan programod aminek nem elég a 8GB ram, akkor kell mert ő még írna valahová, ha nem, akkor a 0 is elég. :) Ha megnézed a swap kihasználtságodat most, akkor kb. 0 bájt lesz. A parancs hozzá: df -h

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#39525) Apaxp válasza Syl (#39518) üzenetére


Apaxp
senior tag

Csináltam egy újraindítást recovery módban és most helyreállítva már látja a nas-t

Samsung A52s 5g dual sim, Acer E5-573G win10+linux mint

(#39526) #89874944 válasza CPT.Pirk (#39524) üzenetére


#89874944
törölt tag

204 KiB :) majd átállítom hogy 80% alatt ne swappelgessen :D

(#39527) csiki_92


csiki_92
aktív tag

Sziasztok!

Ubuntun érdemes vírusirtót használni? És ha igen, melyik ajánlott?

(#39528) Rimuru válasza CPT.Pirk (#39524) üzenetére


Rimuru
veterán

Nem a free (-h) parancsot szoktuk ilyenre hasznalni? ;] Nekem a df semmint nem mond a swaprol :P

Vigyázat, csalok!

(#39529) ubyegon2 válasza #89874944 (#39526) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ha már nem akarod módosítani partíció managerrel, akkor vedd le a swappiness értéket 10-re.

(#39530) CPT.Pirk válasza Rimuru (#39528) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Mert nincs is swap partíciód? :)

Amúgy a free -h parancsot még sosem láttam. :D KDE-n amúgy van erre widget, ha van swapod, akkor a memória használat mutató azt is kijelzi, bár szerintem ismered.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#39531) inf3rno válasza Fenyő (#39521) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Tervben van, hogy felteszem a 14-es és 15-ös ubuntukat. Gondolom akkor ki tudom próbálni, hogy mennyire jók azok a driverek. Ha esetleg beválnának, akkor megpróbálom, hogy mint-re fel tudom e tenni őket.

Nekem alap funkciók terén sosem volt gondom a wifivel. Egyedül DNLA szerverről nem tudtam vele akadás mentesen lejátszani, de azt hiszem ez nem is elvárható egy 10.000ft-os routertől.

Buliban hasznos! =]

(#39532) #89874944 válasza ubyegon2 (#39529) üzenetére


#89874944
törölt tag

erre gondoltam:)

más:
Linuxra van milyen fájl indexelő program, mint win-en az Everything? :U

(#39533) Rimuru válasza CPT.Pirk (#39530) üzenetére


Rimuru
veterán

Hat... ez minek szamit? :DDD
Filename Type
/dev/zram0 partition
(van melle file is)
/home/swapfile file

Vigyázat, csalok!

(#39534) hódmaci


hódmaci
senior tag

Sziasztok!
Tudnátok valami leírást ajánlani ha lehet Magyarul,hogy hogyan tudnák rendszersérülés nélkül linuxmint mellé winxp-t telepíteni?

[ Szerkesztve ]

Hölgyeim! Azt tesszük a kirakatba ami eladó.:)

(#39535) CPT.Pirk válasza hódmaci (#39534) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Csak egy partíciót kell csinálnod, ahová tud települni. Viszont a grub-ot újra kell majd raknod, ha ugyanarra a háttértárra akarod telepíteni, mert gyalulni fogja az MBR-t. Amúgy miért pont XP-t? Azzal netezni ön és közveszélyes cselekedet, tele biztonsági hibával.

colomb2: Mit mond rá a df -h? Nekem most egyik gépemen sincs swap partíció.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#39536) hódmaci válasza CPT.Pirk (#39535) üzenetére


hódmaci
senior tag

Szia!

Ezért.
Amúgy semmi extra.Sajnos linuxon keresztül nem tudom,hogyan kell.
Pontosabban Linuxmint cinnamon 17.2-n
Még ssh csak csak,de a serial no meg a doku kábel installálása..........hát

Hölgyeim! Azt tesszük a kirakatba ami eladó.:)

(#39537) CPT.Pirk válasza hódmaci (#39536) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Hát, putty az van, a tftp-re is vannak progik Linuxon. A DKU-5 adatkábel már érdekesebb, de mivel csak egy egyszerű USB - RS232 átalakító van benne, így elég valószínű, hogy azonnal működik ha rádugod a gépre, mert kernel szinten támogatott.

Az lsusb parancs kilistázza mint eszközt, azt próbáltad már? Valamint ha minden rendben, akkor létrejön egy soros port a /dev alatt, ami vagy /dev/ttyUSB0 lesz, vagy valami speciális nevű, de meg fogod találni ha megnézed a mappát mikor ki van húzva, meg mikor be van dugva a kábel.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#39538) hódmaci válasza CPT.Pirk (#39537) üzenetére


hódmaci
senior tag

lsusb parancsra ott van a lista közt:

Bus 001 Device 007: ID 6547:0232 Arkmicro Technologies Inc. ARK3116 Serial

tftp-re mit?Milyen programot?

Hölgyeim! Azt tesszük a kirakatba ami eladó.:)

(#39539) harylmu válasza harylmu (#39523) üzenetére


harylmu
őstag

Erre tipp valakinek?

(#39540) Exom


Exom
tag

Windows 10 + Linux DUAL Boot készítése UEFI -vel és GPT-vel

Sokat küzdöttem vele kezdőként, leírtam, hátha másnak is problémája volt vele. A problémám az volt, hogy miután elindítottam a Windowst, eltűnt mindig a GRUB indítómenü.

Az installálást egy 250 GB -os SSD -re végeztem, amin már korábban volt egy Windows 7. Ezt megfrissítettem Windows 10 -re, ezáltal jogot nyertem arra, hogy akár tiszta telepítést is végezzek, amely esetben törölhettem a meglévő partíciókat, és kialakíthattam a helyet a Linuxmint -nek.

Mi a [GPT] és miért van rá szükség?

Röviden: 2 TB -nél nagyobb vinyó esetében, illetve ha 4 -nél több elsődleges partíciót szeretnénk csinálni, szükségünk van GPT -re.

Először a Windowst 10 kell telepíteni, majd az követően a Linuxot. A Windows 10 installkészlet létrehozása:

Le kell tölteni a https://www.microsoft.com/hu-hu/software-download/windows10 címről a MediaCreationToolx64.exe programot. Ezzel lehet letölteni ISO formátumban a Windows 10 installkészletet.
Az ISO image -t ki kell írni egy Rufus 2.2 -es programmal USB pendrivére.
(A partíciós rendszer és fájlrendszer legyen: „GPT partíciós séma UEFI -s gépekhez.”)
A gép újraindítása után ki kell választani, honnét bootoljon a gép.
Meg fogjátok találni az USB pendrive hivatkozását 2 példányban. Az egyik úgy kezdődik „UEFI:” Utána következik a pendrive neve. Esetemben egy „Kingston datatraveller 100 G3” eszközről beszélünk.

A bootolás során mindenképpen az „UEFI:” kezdetűt kell választani, mert ha az „USB:” kezdetűről bootoltok, akkor nem lesz UEFI -s a gépetek.

A gép elindulása után feljön az első képernyő, amin bármilyen választás és módosítás nélkül először is nyomjatok egy SHIFT + F10 -et. Ennek hatására kaptok egy parancs promptot.
Ki kell adni a alábbi parancsot:
diskpart
list disk
A 2. parancs kilistázza a számítógépben levő lemezeket. Ezek után ki kell választani egy lemezt, amire a telepítést szeretnéd végezni! (a felhasználni kívánt lemez azonosítóját kell odaírni)
A parancsok a következőek:
select disk 0
clean
convert gpt
FIGYELEM !!! EZ mindent töröl az adott lemezről !

Erre a műveletre szükség van, ugyanis egy MBR rendszerű formatált lemez esetén, az hogy töröljük a meglévő partíciókat, és újakat hozunk létre, még nem változtatja meg a korábbi MBR -t GPT -re! Kilépéshez a parancs:
exit
Folytathatjuk a Windows 10 telepítését. Válasszátok az egyedi particionálást.
Én létrehoztam egy 112 GB -os partíciót (a 250 GB -ból), a Windows 10 pedig létrehozott mellé automatikusan további 3 -at.

Ne felejtsétek el későbbiekben custom telepítést választani és kikapcsolni minden információmegosztást a Microsofttal.

A Windows 10 telepítését követően megnézhetitek a számítógép BIOS- ában a bootlolási sorrendet. Azt fogjátok látni, hogy az elsődleges boot eszközötök a „Windows boot manager”. Ez a későbbiekben sem fog megváltozni.

Le kell töltenetek a kedvenc Linux disztribúciótok install lemezét. Ki kell írni ismét a Rufus -al
(A partíciós rendszer és fájlrendszer legyen: „GPT partíciós séma UEFI -s gépekhez.”)
Lehet bebootolni róla (UEFI módban), és utána elindítani a telepítést.
Én Linuxmint 17.2 -et telepítettem. NE lepődjetek meg, amikor azt írja, hogy „Ezen a számítógépen nem található operációs rendszer”

Válasszátok a „Valami más” opciót

Létre kell hoznotok minimum 2 partíciót a szabad területből.
partíció típusa: cserehely, mérete: memória mérete + egy kicsi (4GB RAM esetén: 5GB)
partíció típusa: ext4, csatolási pont: „/”, mérete: amennyit szeretnél, (de javasolt min 30 GB, akár a rendelkezésre álló összes)

A rendszerbetöltő erre az eszközre kerüljön: (sajnos a képen nem ez látszik)
nálam /dev/sda2 – ez az a partíció, aminek a típusa efi (mindenki ellenőrizze)

A Linux installálása után az újraindítást követően látszani fog a GRUB indítóképernyője. Itt válasszátok a Windows indítását. A Windows elindulását követően szüksége lesz egy rendszergazdai parancssorra.
Windows gomb + x
Parancssor (rendszergazdai)

Adjátok ki az alábbi parancsot

bcdedit /set {bootmgr} path \EFI\ubuntu\grubx64.efi

Készen is vagyunk. Sok sikert.

[ Szerkesztve ]

(#39541) CPT.Pirk válasza hódmaci (#39538) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Akkor a /dev alatt is ott lesz valószínűleg.

tftp-re meg nézd meg ezt, valszeg megy Mintre is a leírás: http://www.cyberciti.biz/faq/install-configure-tftp-server-ubuntu-debian-howto/

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#39542) Syl válasza hódmaci (#39536) üzenetére


Syl
nagyúr

Én ha spéci vindózos hekkelést akarok csinálni (pl. iPad JailBreak, Samsung táblagép root-olás ODIN-nal stb.), rábízom a VirtualBox-ba telepített Win-re. Eddig mindent megtudtam vele oldani, nincs szükségem fizikai windowsra.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#39543) hódmaci válasza Syl (#39542) üzenetére


hódmaci
senior tag

Com portokat engedélyezted?
Ha igen milyen beállításokkal?

Hölgyeim! Azt tesszük a kirakatba ami eladó.:)

(#39544) Syl válasza hódmaci (#39543) üzenetére


Syl
nagyúr

Com-portot nem, mivel minden eszközöm USB-s.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#39545) CPT.Pirk válasza Syl (#39544) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Egyről beszéltek, mert Windows alatt minden komm. port COMxy lesz, független attól h. tényleg kiépített soros port, párhuzamos port, vagy valamilyen USB-soros átalakítóról van szó.
Vagyis ha az USB eszköz át van adva a vendég OS-nek, akkor menni fog a kommunikáció rajta keresztül, látszani fog a COMxy eszköz Windows alatt. - már ha van hozzá driver telepítve ofc. :)

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#39546) whbear válasza Exom (#39540) üzenetére


whbear
senior tag

Köszönjük a részletes leírást. Annyit tennék hozzá, hogy Linuxot inkább a Win32diskimager -el érdemes kiírni, Rufussal a Fedora nem indul el. A Windows boot menü szerkesztéséhez érdemes az EasyBCD - t használni, mert lehet mentést is készíteni és tud visszaállítást is csinálni.

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#39547) Syl válasza CPT.Pirk (#39545) üzenetére


Syl
nagyúr

>Egyről beszéltek

Biztos? Mert a VirtualBox-ban nálam nincs engedélyezve a soros port:

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#39548) whbear


whbear
senior tag

WMware player vagy VirtualBox? Melyiket érdemes feltenni 0 tapasztalattal a virtualizáció területén? LG G2 firmware frissítés és Garmin GPS frissítésére kellene. Van valami hivatalos MS ISO is amivel az IE - t lehet tesztelni. Az jó lenne erre?

[ Szerkesztve ]

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#39549) CPT.Pirk válasza Syl (#39547) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ez arra van, hogy ezzel a /dev alatt létező soros portos eszközt lehet becsatolni a Windows alá, úgy még drivert sem kell keresgélni mert natív soros portnak fog tűnni.

Elvileg mindkét megoldás működik.

whbear: a virtualbox nagyon egyszerűen kezelhető.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#39550) whbear válasza CPT.Pirk (#39549) üzenetére


whbear
senior tag

Azon menne ez az ISO? Legális szeretnék maradni.

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.