Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-13 09:39:52

LOGOUT.hu

A Topik fő témája a hazai bankok (kivéve az OTP):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30801) RR-13 válasza Boond (#30800) üzenetére


RR-13
őstag

Az ám a lájk. :))

(#30802) axioma


axioma
veterán

MBH. Me'g a mult heten bementem megszuntetni a rameroltetett szolgaltatasokat (na jo, kicsit tulzok, a belepesi bonuszpenzhez szuksegeseket, btw mar leirtak hogy aug.31 kellett volna jarjon nekem de me'g mindig nem kaptam meg), illetve kikapcsolni a marketinget es sms-t is, erre ma hivnak. Kiderult, hogy azert, mert a folyoszamla-hitelkeret alapbol 15 nap alatt szunik meg, de allitolag ott volt az aprobetuben, hogy majd felhivnak, es azert "kell" me'g egyszer szoban igen/nem megerositenem, mert igy akkor "aka'r" par ora alatt, de garantaltan 3 napon belul megszunik. [Ertelemszeruen a hivas celja nem ez, hanem radumalni es/vagy kideriteni, miert kerte/mondta fel az ugyfel.] Mondom eleve neki, hogy a termekbeallitasnak igy semmi ertelme (akkor csinaltak meg amikor megkaptam a hitelkartyam), ki az a hulye aki fszla hitelkeretbol koltene amikor ott van a hk turelmi ideje. Erre elkezdte, hogy a hitelkartyat "altalaban a visszateritesek" miatt kerjuk(!sic), nem az atmeneti penzzavar miatt, mert a hk kamata magasabb (az nem zavarta, hogy csak 1 honap utan). Mondtam ne akarjon mar kioktatni a hk termekrol, sokadik hitelkartyam... de csak mondta volna a magaet, hogy en hibasan tudom(!), azt hogy mire valo a fszla hitelkeret. [Hehe, akkor nem kotelezo eleve megszuntetni ha az ugyfel kiderul hogy nem erti a termeket?] Belediktalta a hangfelvetelbe, hogy akkor en nem engedem elmondani neki a mondandojat, rahagytam.
Az biztos hogy felidegelnie sikerult. Egyszeruen nem kellene alapbol hulyenek nezni az ugyfelet, ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#30803) Noxy válasza axioma (#30802) üzenetére


Noxy
veterán

bementem megszuntetni a rameroltetett szolgaltatasokat (na jo, kicsit tulzok, a belepesi bonuszpenzhez szuksegeseket,

Na most erre mit lehet mondani?
Sztm aki qr..nak áll, az ne csodálkozzon ha megba..k. :DDD

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#30804) axioma válasza Noxy (#30803) üzenetére


axioma
veterán

:) A reklamban nem volt arrol szo, hogy azok is feltetelek. En amugy azert mentem bele elsosorban, hogy "balek ugyfel" ramkeruljon, kapjak jo hitelkartyat (adtak max. kereteset amit a kartyatipus tud, szoval ez bejott, en meg ki is hasznalom). Az hogy a bonuszt nem adtak meg, az ma'r csak folyamat-hiba jelentese, ha egyszer jar akkor hol van, legkozelebb ha kevesbe agilis user a bonuszert megy az ne kelljen kuzdjon erte.

[ Szerkesztve ]

(#30805) INGJOKE


INGJOKE
veterán

Erste hk-nál alza online fizetés visszatérítést ad?

(#30806) pictigjis válasza INGJOKE (#30805) üzenetére


pictigjis
senior tag

biztosan nem, az alza mcc-je ugyanaz, mint a mindent is áruló tescóé

(#30807) Boond válasza RR-13 (#30801) üzenetére


Boond
addikt

Eredetileg elfoglalt egy fél képernyőt... kicsit kisebbre vettem... :)

"ki az a hulye aki fszla hitelkeretbol koltene amikor ott van a hk turelmi ideje."
Biztos van. Olyan is akinek nincs hitelkártyája, de van folyószámla hitelkerete.

[ Szerkesztve ]

(#30808) axioma válasza Boond (#30807) üzenetére


axioma
veterán

A B valtozat (nincs hk, fszla hitelkeret van) az valid. De ok _egyszerre_ adtak meg a hk-t meg a fszla hitelkeretet, es csodalkoznak hogy utobbira nincs szuksegem. Ebben a szcenarioban ki koltene a folyoszamlajarol?
Az is vicces volt hogy bemondta, hogy "csak" 21e marad akkor a szamlamon. Ami egyebkent mar honapok ota annyi, beutalas forintra annyi mint amit toltok a hk-ra rogton at... mintha el se tudna kepzelni hogy valakinek tobb szamlaja van, nem 21e-em marad ho vegeig. [De most hogy eltunik a fszla hitelkeret, le fogom vinni 2e-re.]

(#30809) Boond válasza axioma (#30808) üzenetére


Boond
addikt

Közben még írtam de lejárt az időkeret, nem küldte el... Az emberek jó része, nem foglalkozik ezekkel. Egyik topikba is írt valaki, hogy van ilyen kerete, sosem használta, de csak vonják a díjat... A banknak nyilván nem érdek, hogy a hitelkártya akár 45 napját játssza ki valaki. Üzletbe is inkább részletekre 0% hitelt ajánlották, mert gondolom van egy kvóta amit teljesíteni kell meg utána jutalékot kaphat az ügyintéző.

Ha ilyen olyan hitelt kell igénybe venni, hosszútávon, volt régen az "adósság rendező hitel", az nem túl jó irány.

Ha nem lett volna akció nem is nyitottá volna folyószámla-hitel keretet nem? :)

Valid, hogy el sem tudná képzelni, elég sok ember van akinek ez már scifi, hogy több számlája legyen, akár egy fintech akár egy hétköznapi második számla. Van aki véletlenül sem menne át másik bankhoz, hiába van jobb ajánlat, egy egy szolgáltatás miatt nyitni ott is egy számlát.

[ Szerkesztve ]

(#30810) axioma válasza Boond (#30809) üzenetére


axioma
veterán

Jaja, fszla hitelkeretre nem volt szuksegem, de csomagban jott, en figyeltem es tudtam h alairattak... de akkoris, tok eletszerutlen h egy ilyen tukmalas utan akar csak mert van, a hk helyett abbol menjek minuszba. [Illetve tudom mi az atveres, az egyenleghez hozzaadja... es igy figyelmetlensegbol, sajat penzenek hiszi a user es pl. utal belole - de ez nem lehet ugye az indoklasuk.]

[ Szerkesztve ]

(#30811) Stylewars_kp


Stylewars_kp
senior tag

Sziasztok,

ilyen volt már máskor is: [link]

"
Ideiglenesen szüneteltettük az új vállalkozások regisztrálását. Regisztrálj a várólistára.
Ugrás a fő tartalomhozSzemélyesCéges"

Ha volt, akkor meddig tartott a stop?

Köszi.

(#30812) RR-13 válasza Stylewars_kp (#30811) üzenetére


RR-13
őstag

Nagyon nem jó helyen tetted fel a kérdést, mert itt a Wise OFF Topic.
Itt kellene feltenni a kérdést.

[ Szerkesztve ]

(#30813) Stylewars_kp válasza RR-13 (#30812) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

Köszi.

(#30814) temporello válasza INGJOKE (#30805) üzenetére


temporello
tag

1%-ot ad.

(#30815) INGJOKE válasza temporello (#30814) üzenetére


INGJOKE
veterán

Jah jah 200k-ig az vágom :DDD

(#30816) RR-13 válasza INGJOKE (#30815) üzenetére


RR-13
őstag

Úgy értette gondolom, hogy összesen 1%-od ad rá csak az Erste, tehát a +3% nem jár rá.

(#30817) morbi04


morbi04
csendes tag

Sziasztok. Van itt valaki akinek a Gránit Banknál a Kamat Plusz számlája van? Van valami bökkenő benne, vagy tényleg havi szinten lekötés nélkül fizetik a kamatokat ?

(#30818) cocka válasza morbi04 (#30817) üzenetére


cocka
veterán

Gondolom havonta kell hozzá prezentálni a nettó min. 200k-t. Tehát úgy már nem is olyan sok az a jóváírás, hogy te tolod a nagy lóvét ahhoz, hogy filléreket adjanak havonta.

(#30819) INGJOKE válasza RR-13 (#30816) üzenetére


INGJOKE
veterán

Igen értettem én is. :)

(#30820) Blackmate


Blackmate
senior tag

Kötelező egy hitelszámla és kártya mellé hitelfedezeti biztosítást kötni?

Story: MBH jóljáró csomagban vagyok GO! hitelkártyával és nézegetem, hogy mi történik a kártyaigénylést követő 12 hónap után:

"Jóljáró Csomagajánlatban igényelt GO! vagy GO! Platinum hitelkártya kibocsátásától számított első 12 hónapos időszakban a Bank a hitelfedezeti biztosítási díját visszatéríti."
...
"12 hónapot követően a biztosítás díja a hó végén fennálló tartozás 1%-a, mely összeget az elszámolási időszak utolsó napján a hitelszámlán a Bank beterheli."

Próbálom most számolgatni, hogy megéri-e ez, vagy sem, mivel max 5000/hó a visszatérítés, amit végülis el is vinne a fedezetbiztosítás díja.

Jár még valaki jól az MBH-ban? :)

(#30821) axioma válasza Blackmate (#30820) üzenetére


axioma
veterán

En mar lemondtam a biztositast, elem toltak egy papirt es annyi. (MBH, joljaro, nekem majd 30e lenne a bizti...)
Amugy a bizti nem a hitelkeretre, hanem a zaraskori tartozasra szamolodik, de ugye evente egyszer adott honapban legalabb 70% kihasznaltsag kell ahhoz, hogy ne terheljek kartyadijat, szoval me'g kacifantosabb a nem-lemondas.

[ Szerkesztve ]

(#30822) Blackmate válasza axioma (#30821) üzenetére


Blackmate
senior tag

Igen, azt láttam a havi kivonatokban, hogy a biztosítás díja a használattól függött.

"evente egyszer adott honapban legalabb 70% kihasznaltsag kell ahhoz, hogy ne terheljek kartyadijat"

Ez melyik hirdetmény apróbetűs részében van? Pont a hitelkártyadíjakról nem találok semmit.

(#30823) TCr válasza cocka (#30818) üzenetére


TCr
veterán

Van jobb alternatíva alkalmazottként, ha valahová úgyis kapni kell az átutalt munkabért?

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#30824) Boond válasza TCr (#30823) üzenetére


Boond
addikt

Kamatot nézve nem hiszem.

(#30825) .tnm válasza TCr (#30823) üzenetére


.tnm
addikt

A költéseidtől függően Grániton belül is lehet jobb ajánlat. Igaz ugyan, hogy nem látraszóló kamat, de pl. egyhavi lekötés 8% kamattal elérhető másik csomagban is. Hosszabb távra meg állampapír. Persze ha megtakarításod nincs/nem lesz és így egy hónapra se tudod lekötni, akkor marad ez, a relatíve magas látraszólóval.

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#30826) TCr válasza .tnm (#30825) üzenetére


TCr
veterán

Vannak havi rendszeres megtakarításaim (pl. Államkincstár, IBKR), de úgy gondolom, hogy nem baj, ha a maradék likvid számlapénz is dolgozik kicsit. :)

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#30827) axioma válasza Blackmate (#30822) üzenetére


axioma
veterán

[link]
46. oldalon: "Második évtől az alábbiak érvényesülnek: A hitelkártya első éves kártyadíja 0 Ft, a második évtől kezdődően 5.100 Ft vagy 0 Ft. A hitelkártya éves kártyadíja a második évtől 0 Ft, amennyiben a hitelkeret kihasználtsága eléri a 70%-ot a vizsgálat időpontjában. A vizsgálat időpontja első alkalommal az igénylés helyszínén végzett első vásárlási tranzakció napját követő 15. teljes naptári hónap utolsó napja, illetve ezt követően minden évben ugyanezen nap. A hitelkeret-kihasználtság vizsgálata az ügyfél teljes tartozására (minden, a hitelszámlán lekönyvelt és foglalásban lévő tranzakcióra, beterhelt kamatokra, díjakra és egyéb költségekre) kiterjed."

Mondjuk en azt hittem egy ilyen combos visszateriteses hitelkartya inkabb 15e mint 5e, akkor ez se nagyon erv. [Mondjuk en egyeb okbol ugyis kihasznalom.]

[ Szerkesztve ]

(#30828) RR-13


RR-13
őstag

CIB Bank - Ma éjszaka kb. 7 órás Rendszerkarbantartás lesz 22:00-05:00-ig!

2023.11.09. 22:00 - 2023.11.10. 05:00

Valamint az alábbi időszakokban is:

2023.11.11. 22:00 - 2023.11.12. 05:00
2023.11.14. 22:00 - 2023.11.15. 03:00
2023.11.17. 23:00 - 2023.11.18. 03:00
2023.11.22. 22:00 - 2023.11.23. 03:00

A CIB Internet Bank, a CIB Bank Online, a CIB Bank Mobilalkalmazás, az eBroker, a Business Terminal és a CIB Business Online nem lesz elérhető.
Ebből kifolyólag az online bankkártyás vásárlások jóváhagyása a CIB Bank Mobilalkalmazáson keresztül szintén nem lesz elérhető.
A CIB24 telefonos ügyfélszolgálat korlátozott funkcionalitással lesz elérhető.
A bankkártyaletiltás lehetősége ebben az időszakban is biztosított lesz.

[ Szerkesztve ]

(#30829) Boond


Boond
addikt

2023. december 22-től K&H változások

Díjcsökkentés:
A Bank az OBA felé fizetendő díj csökkenésének következtében a Devizabelföldi és devizakülföldi természetes személyek részére nyújtott bankszámla,
betétszámla, és lekötött betét termékekre vonatkozó általános szerződési feltételek 10.3. pontjában foglaltak szerint a Bankra kötelező egyéb szabályozók
változására tekintettel, ahhoz igazodva, egyoldalúan csökkenti a Hirdetményben meghatározott egyes díjakat.

Ez kb 8/4 forintot jelent, csökkentést, minimum csomagnál :DDD

K&H mobil bank

Szolgáltatás igénybevételéhez szükséges eszközök paraméterei:
operációs rendszerek:
Android iOS
• 4.1. vagy magasabb alkalmazásverzió esetén:
olyan Android operációs rendszerű
okostelefonok, amelyeken legalább Android 8.0
verziójú operációs rendszer fut
• 4.1 vagy magasabb alkalmazásverzió esetén: iPhone
6S és későbbi iPhone készülékek, amelyek legalább
iOS 15-ös operációs rendszerrel rendelkeznek

[ Szerkesztve ]

(#30830) temporello válasza INGJOKE (#30819) üzenetére


temporello
tag

Az emag viszont elektronikai üzletnek számít,4%-os.Sőt múltkor Rossmanból rendeltem emag easyboxba,az is 4% volt.

(#30831) Atomgeszi


Atomgeszi
veterán

Pályázathoz kérnek banki kivonatot.

Ezt hol lehet elérni a Gránit banknál?

(#30832) VÁMpír


VÁMpír
aktív tag

K&H Bankhoz kérhetek ajánlást?

Fontos:
Az Akció keretében az Ajánló ajánlja maximum 3 általa választott partnerének (Ajánlott) a K&H
számlanyitás applikációt, és a Bank „K&H kényelmi plusz számlacsomag – online” számlacsomagját.
[link]

(#30833) RR-13 válasza Atomgeszi (#30831) üzenetére


RR-13
őstag

A Netbankban van oldalt a menüben pdf kivonat néven.
Kiválasztod melyik hónapi kell, és letöltöd, majd becsatolod ahova kell, ha kinyomtatva kell, akkor meg nyomtatottan. :K
Annál eredetibbet, (szükség esetén esetleg bélyegzővel hitelesítve) bizonyos csomagoknál csak bankfióki átvétellel lehet kérni, pl. az alap kivonatot díjmentesen, azon felül postára küldéssel, aminek 300 Ft postai küldés díja is van.

(#30834) Erdmis


Erdmis
tag

Sziasztok,
Raiffeisen ügyfelektől kérdeznék: egyszerűen nem tudok online vásárolni, mert nem jön a myraiffeisen app jóváhagyás értesítő. Rohadt bosszantó...
Másnál működik?

(#30835) Erdmis


Erdmis
tag

Sőt, direktbe se tudok belépni, mert arról sem jön push :W

(#30836) Atomgeszi válasza RR-13 (#30833) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Köszi!

Mobil appban ez nem volt elérhető. Csak weben, így már megvan.

(#30837) RR-13 válasza Erdmis (#30835) üzenetére


RR-13
őstag

Én előbb, és 1 órája is megkaptam a belépő Push üzenetet a jóváhagyáshoz.
Android 9 telefonon.

(#30838) Erdmis válasza RR-13 (#30837) üzenetére


Erdmis
tag

Köszi, akkor nem tudom mi a gond. Beszéltem az ügyfélszolgálattal is közben, nem tudják az okát, de vizsgálják - látják az induló tranzakciókat meg azt is, hogy elakad. Persze, hogy el, a jóváhagyás oldalukon, ahol kellene jeleznie a mobilappnak. Remélem megoldódik, mert így csak fizikai kártyával tudok fizetni, online meg cseszhetem...
Eddig semmi gond nem volt, igaz csak szeptember óta vagyok náluk :)

[ Szerkesztve ]

(#30839) RR-13 válasza Erdmis (#30838) üzenetére


RR-13
őstag

Próbáld meg az appot teljesen törölni, és ismét telepíteni, és aktiválni az egészet, hátha valami engedély probléma van, vagy valami összeakadt vele, amit az újra telepítés megoldhat, bár nem tudom milyen telefonod van. :))

(#30840) RR-13 válasza Erdmis (#30838) üzenetére


RR-13
őstag

Most próbáltam egy Android 7-es Huawei telefonon, ott is egyből megjött a bejelentkező jóváhagyó Push. :K

(#30841) Erdmis válasza RR-13 (#30839) üzenetére


Erdmis
tag

És ahhoz kell törölni a mobil-tokent direktben? Vagy ez nem lényeges, megjegyzi a telefont token törlés nélkül is?

(#30842) RR-13 válasza Erdmis (#30841) üzenetére


RR-13
őstag

Nem kell törölni semmit a direktben, de oda végül sms azonosítással léptél be gondolom.
A telefonon az újra aktiválást el lehet végezni ismét, mintha elsőnek csinálnád.

[ Szerkesztve ]

(#30843) Qtyii válasza morbi04 (#30817) üzenetére


Qtyii
tag

Csak fizunak kell oda mennie ennyi én 2-3eft kamatot szoktam kapni látra szóló … f*sza

(#30844) Erdmis válasza RR-13 (#30842) üzenetére


Erdmis
tag

Köszi szépen! Végül is megcsináltam, ahogy írod is simán ment az újra regisztrálás. Most már jön a push! Valami összekócolódott, de egyelőre működik.
:R

(#30845) Narxis


Narxis
nagyúr

Sziasztok!

Google Pay-t mennyire használjátok? Már a CIB-től egy ideje jönnek a levelek, SMS-ek, hogy adjam Wallet-hez a kártyát, most már valami összeget is jóváírnak ha Wallethez adom. NFC-s a telóm tehát tudnék vele fizetni csak egy kicsit viszolygok ettől. Illetve ha hozzáadom akkor azért még küldeni fogják az új bankkártyát is ha lejár a mostani? Abszolút nem vagyok otthon ebben az NFC-s mobillal fizetek világban.

Thanos was right.

(#30846) RR-13 válasza Narxis (#30845) üzenetére


RR-13
őstag

Szia.
Persze hozzáadhatod a GPay (Wallethez), mert az nem változtat semmin, az alapfolyamatok maradnak.
Annyi, hogy nem csak plasztik kártyával, hanem a telefonnal is tudsz aztán már fizetni, érintéssel a boltokban, ahogy a plasztikkal is lehet. :K
A kártya lejárata előtt mindenképp kapsz majd másikat, mivel a fizikai kártya szükséges (vagyis a száma és a CVV kód) a GPay (Wallet) hozzáadáshoz, használatához is, nélküle nem lehet hozzáadni, és használni. :N

(#30847) Stylewars_kp válasza VÁMpír (#30832) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

Tudok küldeni. Írok pm.

(#30848) Narxis válasza RR-13 (#30846) üzenetére


Narxis
nagyúr

Köszönöm :R

Thanos was right.

(#30849) GoodSpeed válasza Narxis (#30845) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog (1)

Pl ma is használtam a futárnál :D . Évek óta használom, én is láttam az üzenetet, de sajnos csak azokra vonatkozik akik "újak".

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#30850) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

Üdv!
Erste bank esetén 1.000000 ft Kanadába történő utalása megoldható a George appon keresztül?
Vagy ahhoz már be kell menni a bankba?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.