Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-13 09:39:52

LOGOUT.hu

A Topik fő témája a hazai bankok (kivéve az OTP):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31701) energiezolee válasza RR-13 (#31696) üzenetére


energiezolee
aktív tag

Köszike!

Üdv : Energie Zolee

(#31702) ACE- válasza cocka (#31699) üzenetére


ACE-
addikt

A Push üzenet szolgáltatója (általában Google), ahogyan az SMS-nél is, gondolom küld kézbesítési visszajelzést. És nyilván ha az nem jön meg, akkor küldi a rendes SMS-t.

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#31703) ACE- válasza cocka (#31700) üzenetére


ACE-
addikt

Szerintem alap, hogy havonta minden hónap elején, és végén ott van az egyenleg a számlakivonatban, abból meg kiderült hogy volt-e bármi "hiba", bár ezek a rendszerek szerintem olyan redundánsak hogy saját magukat ellenőrzik, fura lenne ha ilyen hiba egyáltalán előfordulhatna...

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#31704) energiezolee válasza cocka (#31699) üzenetére


energiezolee
aktív tag

Nekem úgy is mindig 50 másodperc mire megjönnek az sms-ek, hogy mindig online vagyok, és egyáltalán nem jön push. Remélem ezt hamar megcsinálják normálisan, mert ez így eléggé zavaró. :W

[ Szerkesztve ]

Üdv : Energie Zolee

(#31705) Sztmargit válasza Gallmix (#31679) üzenetére


Sztmargit
csendes tag

Androidos Gránit Bank mobilalkalmazáson keresztül próbálok EUR pénznemben vezetett devizaszámlát nyitni, azonban a bankkártya típusa és az átvételi hely kiválasztása után, a számlaigénylés megerősítésekor minden alkalommal a következő hibaüzenetet kapom: "Valami hiba történt. Nem sikerült betölteni az adatokat,... ".
Mi lehet ennek az oka?
(Az elmúlt 4 napban sok alkalommal próbáltam. Az alkalmazás törlése, majd újratelepítése után is ez a helyzet. Egyedül én vagyok a számlatulajdonos.)

Raiffeisen Bank, Gránit Bank és Revolut Bank ajánlókóddal rendelkezem, kérésre szívesen adok.

(#31706) energiezolee válasza Sztmargit (#31705) üzenetére


energiezolee
aktív tag

Tudom nem engem kérdeztél, de én tegnap nyitottam USD számlát Androidon és igényeltem hozzá kártyát problémamentesen.

Üdv : Energie Zolee

(#31707) Angie™ válasza RR-13 (#31692) üzenetére


Angie™
addikt

Én még csak most lettem Gránitos a Black Friday miatt, de a hibás sms-be már belefutottam és a dec. 28-án 13:00-kor végrehajtott bankkártyás tranzakciót (2db) azt sikerült nekik jan. 2-án lekönyvelni, ezért nem kaptam meg még a belépési bónuszt sem :DDD

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#31708) cocka válasza ACE- (#31703) üzenetére


cocka
veterán

Egyes bankoknál még a számlakivonatban sem alap, semhogy naplózva legyen.

Lásd Gránit bank! A számlakivonatban sincs benne, hogy tranzakciók után mennyi volt az annyi, csak a legalján van egy összes plusz, összes mínusz és a záró.. Na hát azzal aztán marhára ki vagyok segítve. :DD

Tudom, neked az is elég lenne, ha annyit tudnál: van pénzed vagy nincs. A többi nem számít. De akinek nem, annak ez fontos infó lehet.

És most megint arról szól a sztori, hogy egy alapinfóról miért nem tájékoztat a bank vagy amennyiben tájékoztat, miért kell ezt a lehetőséget is elvenni?

Mondjuk a CIB-nek ez a kizáró vagy logikája már más ügyben is előjött, lásd:

1. Ha hard tokened van, nem használhatsz mobilappot.
2. Ha mobilappot használsz, akkor nem használhatsz hard tokent.

Nehogy már egymást kiegészítsék, ha egyik nem működik, helyettesíthesse addig a másik. :C

[ Szerkesztve ]

(#31709) ACE- válasza cocka (#31708) üzenetére


ACE-
addikt

Mondd el azt az élethelyzetet, mikor szükséges a napi, vagy tranzakciónkénti egyenleg utólagos ellenőrzése, és azonnal megértjük...

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#31710) Gallmix válasza energiezolee (#31682) üzenetére


Gallmix
aktív tag

Egy deviza kártyánál nincs váltás.Feltételezve, hogy egyezik a deviza.
Forint kártyánál, én úgy tudom Mastercard árfolyamán vált + pár nap könyvelési árfolyam.
Ez akkor lehet előnyös, ha több eurót kapsz akkor a forintodért. Tehát erősödő forintnál.
Fordított esetben a Revolut lehet a jobb forint kártya helyett.

Ha van deviza, a deviza számlán, nincs gond, bármikor lehet vásárolni, váltás nélkül. Váltani meg megfelelő időben érdemes...

#31684
Nálam is késleltetve van az sms, rendszerbeállítás lehet.

RR
Pl. téves sms díj terhelése, ha nem érkezik meg a telefonodra a Push értesítés,
Ezt mostanában "teszteltem" - nem terhelték be, csak ami jogos volt. ismsre van állítva.
Sőt pozitív tapasztalat, hogy az ebank belépés után már automatikusan átállítja a rendszer erre. régen nem így volt.

A telefonos részre, általában nem kellett sokat várni. Volt ez a Bf akciók akkor a vége felé már kellett. De egy héttel utána pl még elég hamar felvették meglepően gyorsan, időnként. Ezt a Tpin-t megjegyzem, hogy erre jó :D Generáltam már egyet, az appból pár hónapja, de még nem használtam.

tranzakcióknál sem láttam eddig kirívó dolgot.
Másokhoz képest, szerintem hamar válaszolnak belső levélre is. Persze a BF akciónál itt is volt túlterheltség. De korábbi tapasztalat alapján pár nap alatt azért igyekeznek válaszolni, ami, szerintem jó. (máshol 15-30/+ napokat írnak, mint lehetőség.).

(#31711) Gallmix válasza Angie™ (#31707) üzenetére


Gallmix
aktív tag

Ezt nem értem. November 17 és Dec 1 között nyitottad a számlád? Sehogy sem telt el 60 nap. Annyi idő van a feltételek teljesítésére, kivéve a BF ajánlat (utalás) arra nyitástól 30 nap. Én így értelmezem. Külön - külön értelmezendők az akciók, egyik nincs hatással a másikra.

Minden feltételnek megfeleltél? pl Marketing be volt pipálva? (szerződés 2. oldal 3. pipa) Ha nincs utólag kérheted szabad formátumú levélben. Talán még számít.

Ha minden rendben volt, és technikai hiba miatt kimaradt a jóváírás, akkor jelezd nekik szabad formátumú levélben a netbankban. Jóváírják általában, ha jogos.

De, még nem futottál ki szerintem az időből.

(#31712) RR-13 válasza Angie™ (#31707) üzenetére


RR-13
őstag

Sajnos belefutottál az év végébe, és mivel csak 1 munkanap volt dec. 28 után a dec. 29. ezért a következő munkanapon könyvelték, ami jan. 02. volt, mert általában T+2 nap kell nekik.:U

Viszont a jóváírásokat ebben az esetben sajnos csak 2024. február végéig kell elvégezniük a hirdetmény szerint, tehát hivatalosan nincsenek elkésve.

Nyitási Akció:
"A 30.000 Ft jóváírása az összes feltétel teljesítésének hónapját követő hónap utolsó napjáig történik meg az újonnan megnyitott bankszámlán."

BF.:
"Amennyiben az új ügyfél teljesíti az akció minden feltételét, úgy 20.000 Ft jóváírásra jogosult, amely összeg jóváírása az összes feltétel teljesítésének hónapját követő hónap utolsó napjáig történik meg az újonnan megnyitott bankszámlán."

Kivétel ezek alól az ajánlási 8 ezres bónusz, mert azt 8 munkanapon belül kell elvégezni a számlán. :K

(#31713) RR-13 válasza Gallmix (#31711) üzenetére


RR-13
őstag

Nem az idővel volt baja, hogy kifutott, és az miatt nem kapta meg, hanem a januári könyvelés miatt átment januárba a feltétel teljesítése, ezért csak 2024. február végéig kell a banknak teljesíteni a 30+20 K jóváírást, és nem 2024. január végéig, ami így +30 nap. :U

#31710: RR :F

(#31714) energiezolee


energiezolee
aktív tag

Azt esetleg tudja valaki, hogy mikor jön Gránitnál az isms (push), akkor először miért csak azt írja értesítésben hogy "új üzenet a gránit banktól" és miután elindítom az appot utána már a részleteket is kiírja felugró értesítés formájában? Pedig még be sem jelentkeztem az alkalmazásba. Mutatok róla képeket:

[kép]
[kép]

[ Szerkesztve ]

Üdv : Energie Zolee

(#31715) RR-13 válasza energiezolee (#31714) üzenetére


RR-13
őstag

Az sajnos régóta így van, és nem nagyon tudni miért van pont így, de kb. nem sok értelme van az egésznek. Ráadásul nem lehet végig elolvasni az értesítést a belépéskor sem, mert az üzenet fele lemarad . :U

(#31716) energiezolee válasza RR-13 (#31715) üzenetére


energiezolee
aktív tag

Köszi! Ez is eléggé gáz! Ezzel értékes másodperceket veszít az ember, ami leginkább a gyors cselekvést akadályozza meg például, ha épp eltulajdonítják több részletben a pénzt a számlámról (sajnos nekem már volt ilyen). Remélem ezt is minél hamarabb megoldják!

Viszont tudok előnyt is írni. Nálam a Gránit app 5 másodperc alatt teljesen betölti a számlaadatokat az ikonjára klikkelés után, míg OTP alkalmazása legalább 12 másodpercig szenved, mire mindent betölt Xiaomi Redmi Note 10 Pro telómon...
Szóval ezért piros pontot érdemel.

[ Szerkesztve ]

Üdv : Energie Zolee

(#31717) Angie™ válasza RR-13 (#31712) üzenetére


Angie™
addikt

Igen, értem most már, köszönöm!

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#31718) Angie™ válasza Angie™ (#31717) üzenetére


Angie™
addikt

Ááá, megint történt egy érdekes dolog, egyre izgalmasabb ez a gránit :DDD
Szóval miután megnyitottam lekötöttem egy kis összeget 1 hónapra, azt írta még tegnap este az app, hogy lejár Jan. 8-án. Erre ma reggel jött az üzenet, hogy jóváírás történt a számlán. :DDD Akárhogy nézem a naptárat, ma még csak 6. van.
Azt megtudjátok mondani nekem, hogy a betétnél írja az app a várható hozamot, abból még le fogják vonni a kamatadót vagy ott már az az összeg van amiből le van vonva?

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#31719) .tnm válasza Angie™ (#31718) üzenetére


.tnm
addikt

ez megint a hétvége miatt van, szokott ilyen lenni. bár abból a szempontból érdekes, hogy 8-a rendes munkanap lenne amúgy.
nem "várható hozam" van odaírva, hanem "lejáratkor várható bruttó kamat": ebből következően ez még a levonások előtti érték. a nettó (amit tényleg kapni fogsz) az ennek kb. a 2/3-a. (már ha folyószámlás lekötésről van szó)

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#31720) Gallmix válasza RR-13 (#31715) üzenetére


Gallmix
aktív tag

Ezt legutóbb is néztem, de nálam akkor is el lehetett olvasni, mikor lenyitottam a fülecskét, végig. Lehet telefon függő?

(#31721) Apollo17hu


Apollo17hu
őstag

sziasztok!

kiruccanás németbe. hol / hogyan érdemes eurót váltani előtte? valuta érdekel. érdemes revolut / wise / ?? számlát nyitni, kártyát igényelni, majd atm-ből felvenni az eurót? mi a legolcsóbb megoldás?

köszi a tippeket!

(#31722) merqree válasza Apollo17hu (#31721) üzenetére


merqree
őstag

Nem tudom mennyi időd van, és hol bankolsz.
Ahogy én "csinálom":
Revolut vagy Wise számlára forintot elutalom (díjmentesen, köszönhetően Raiffeisen Gold 2.0-nak).
Ahol jobb a kondíció, ott átváltom, majd elutalom vissza a Gold 2.0-s EUR számlámra, amihez van bankkártya. Mivel évente 1-2 alkalommal csinálom, nem rendszeresen, és nem több millió forinttal, nem kaptam még miatta "figyelmeztetést".

Gyakorlatilag az utcalányoknál is van ma már terminál. Legalábbis másoktól ezt hallom :D

(#31723) spiritex válasza merqree (#31722) üzenetére


spiritex
veterán

Most, hogy a Wise mellett Gránit számlám is lett, azt látom, hogy a Gránit euró váltása még a Wise-nál is jobb, mert ugyanúgy középárfolyam, de nincs váltási költség, mint a Wise-nál.

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#31724) zsola400 válasza Apollo17hu (#31721) üzenetére


zsola400
aktív tag

Ahogy írod Revolut/Wise de kp. felvételnek díja van, általában 75e. ft-ig van ingyen a csomagba.
Kártyás vásárlás nem jó?

(#31725) axioma válasza zsola400 (#31724) üzenetére


axioma
veterán

mar nincs 75e se az ingyenesben...

(#31726) zsola400 válasza axioma (#31725) üzenetére


zsola400
aktív tag

A Curve szüntette meg az ingyenes kp. felvételt, Rev/Wise van.

(#31727) Boond válasza cocka (#31708) üzenetére


Boond
addikt

Én még nem láttam olyan számla kivonatot, ahol hazai banknál ez naplózva van, eddig mind aminél voltam, vagy emlékszem, ott csak a tételek vannak felsorolva. A számlaegyenleg változása nem. Kivétel a nyitó és a záró érték.

A legtöbb helyen ez hó eleje és hó végét jelent. K&Hnál viszont ez Hó 04 vagy Hó 05 Tehát még csak nem is egy hónapra esik a naplózás.

Ezt a tételes kimutatást,csak Revolutnál láttam eddig. Esemény, Terhelés, Jóváírás, Egyenleg. Itt négy sorba vannak vezetve a dolgok. Itt nagyon áttekinthető, nyomon követhető a változás.

Ez, hogy pontosan újra számolod a dolgokat... meg ellenőrzöl, kicsit paranoiás dolognak tűnik, nekem. Nagyon sokan a számlakivonatot sem nézik meg, tippre. Nem hogy ellenőrizzenek bármit is.

31672 INGJOKE

:DDD
Volt tavasszal, tavaly olyan bank, ami ilyen hülyeségek miatt ment csődbe... :U
És utána még két bank.
Ezek is addig játsszák ezt, amíg van rá "igény". Ha majd pénzbe kerül nekik, akkor észbe kapnak... kár, hogy az emberek, nem ennyire tudatosak. Bankolásnál, meg sajnos még inkább...

[ Szerkesztve ]

(#31728) energiezolee válasza zsola400 (#31726) üzenetére


energiezolee
aktív tag

Revolutnál nem csak magyar forintban ingyenes a 75000ft készpénzfelvétel? EUR-ban és más valutában is ingyenes?

[ Szerkesztve ]

Üdv : Energie Zolee

(#31729) Boond válasza merqree (#31722) üzenetére


Boond
addikt

Revolutra ne utaljon senki forintot, mert sokba fáj. Hozzáadás gomb, ami kártyás vásárlásnak minősül.

#31728) energiezolee
Minden valutában ingyenes, 75 ezer forintig megfelelő összegig.
* Külföldi atm viszont díjat számíthat fel, ezért itthon az otp eurós atmjei ajánlottak euró felvételre. Otp oldalán rá lehet erre keresni, jellemzően megyeszékhely, Budapest központú az elhelyezkedésük.

#31722 merqree

Teljesen felesleges, vissza utalni Raiffeisenre, fizetés szempontjából a Revoluttal is pont ugyan úgy tudsz fizetni.
Tárolni is lehet, Revoluton, Ha valaki inkább hazai bankban tárolná, az másik történet.

"Gyakorlatilag az utcalányoknál is van ma már terminál. Legalábbis másoktól ezt hallom :D"
Az egy vicces dolog lenne... :DDD Utána, hogy adóznak?

[ Szerkesztve ]

(#31730) energiezolee válasza Boond (#31729) üzenetére


energiezolee
aktív tag

Jó tudni. Köszi szépen az infókat! :R

Üdv : Energie Zolee

(#31731) axioma válasza zsola400 (#31726) üzenetére


axioma
veterán

kosz a korrekciot, kevertem oket

(#31732) ReSeTer


ReSeTer
senior tag

Helló!

Le van valahol írva az Unicredit ingyenes csomagjának szerződésében, hogy 2 év után mibe raknak át? Ez mindenkinek egyforma szokott lenni? Idén fog lejárni az akció.

(#31733) Gallmix válasza spiritex (#31723) üzenetére


Gallmix
aktív tag

Devizaváltásban lenyomta a Gránit Bank a Revolutot és a Wise-t

Vannak olyan esetek ahol jobb valóban :) Még Revolutnál is.

[ Szerkesztve ]

(#31734) spiritex válasza Gallmix (#31733) üzenetére


spiritex
veterán

És ezek az esetek pont érvényesek rám! :C

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#31735) RR-13 válasza ReSeTer (#31732) üzenetére


RR-13
őstag

Elég hibás maga a kérdés is, ezért gondolom a többiek sem nagyon tudtak válaszolni eddig rá.

Amennyiben az UC Bank Partner Aktív Zéró csomagról kérdeztél, akkor a kedvezményes időszak lejárata nincs a keretszerződésben leírva.

Azért nincs, mert a kondíciós listában van ez leírva, ahol a meghatározott külön kondíciókat is leírták, ami a számlanyitás dátumától számítva 3 évig biztosított, tehát nem 2 évig, ahogy írtad.
Nem tudom neked mikor nyílt a számla, mert nem írtad, ezért nem tudom melyik kedvezményes időszakba esel.

Azonban a 3 év kedvezménytől eltér a Mobilappos eseti átutalásokhoz kapcsolódó kedvezmény, ami pl. a 2022.07. hónapban nyílt számla esetében a számlanyitás évét követő harmadik év április 30-ig, vagyis 2025. április 30-ig van, tehát eddig lesz díjmentes az Appos eseti utalási kedvezmény az érintetteknek.

Amennyiben nem történik hosszabbítás a kedvezményre, de egyébként a fenti mindkettő esetében várható, hogy fog.

A számlacsomag típus módosítása is benne van a hirdetményben:
UC Bank hirdetményi leírás:

"A Bank jelen kondíciós listában meghatározott külön kondíciókat a számlanyitás dátumától számítva 3 évig biztosítja – kivéve a UniCredit Mobil alkalmazás segítségével bankon kívüli és bankon belüli eseti forint átutalási megbízásokat (erre vonatkozó információ a 4. és 5.számú lábjegyzetben).
A számlanyitástól számított 3 év elteltével a számlacsomag „Partner Aktív Plusz” számlacsomagra módosul és arra az „UniCredit Partner Aktív Plusz és Partner Ikon Plusz csomagokra vonatkozó külön kondíciók” dokumentumban foglalt kondíciók lesznek irányadóak.
A kondíciók módosulásáról a Bank az ügyfeleket értesíti.
A jelen pont szerinti 3 éves időtartamtól a Bank az ügyfél javára eltérhet, jogosult azt az ügyfél értesítése mellett meghosszabbítani."

[ Szerkesztve ]

(#31736) pethYeti


pethYeti
addikt

Sziasztok! Jól értelmezem, hogy Erste-nél Privilégium 2.0 csomaggal akar 10 millió forint utalása esetén is a díj maximum 6000 Ft?

(#31737) cocka válasza Gallmix (#31733) üzenetére


cocka
veterán

Ez csodaklassz, de ha fontban szeretnék költeni, akkor mit érek egy fontszámlával, amire kedvezően váltottam át? Ha nem tudom elkölteni róla az összeget neten fontban, semmi értelme. Márpedig GBP számlához kártyát nem adnak.

(#31738) Apollo17hu válasza Apollo17hu (#31721) üzenetére


Apollo17hu
őstag

koszonom az otleteket mindenkinek. vegul hagyom a fenebe az egeszet, nem eri meg azt a par ezer forintot. egyebkent anyamnak kellene az euro, de latva a dolgok menetet, nekem kellene kezelnem az uj szamlait, azt pedig nem akarom a nyakamba venni.

(#31739) cocka válasza cocka (#31737) üzenetére


cocka
veterán

És pont néztem is, hogy a német Amazon létezik olyan, hogy megadsz egy számlaszámot és a rendszer valahogy hozzáfér a rajta lévő pénzhez, nyilván az ügyfél közreműködésével.

[link]

Tán ez a direct debit az. (A Wise eurós számlájához tartozó számlaszámot adtam meg és elfogadta)
De az angoloknál ez sem opció. Nemzetközi vásárlásnál csak bankkártyás fizetést kínál fel.

(#31740) Gallmix válasza cocka (#31737) üzenetére


Gallmix
aktív tag

Vannak olyan esetek ahol jobb valóban :) Még Revolutnál is.

Ad valamelyik itthoni bank fonthoz devizakártyát? :) Én nem tudok ilyenről.

(#31741) cocka válasza Gallmix (#31740) üzenetére


cocka
veterán

Gondolom CHF-hez sem adnak.

De még szerencse, hogy ennek a kettőnek lenne leginkább értelme, hogy ne legyen dupla konverzió. Ehhez képest mit ad mind, csak EUR vagy USD alapú devizakártyát.

(#31742) Gallmix válasza cocka (#31741) üzenetére


Gallmix
aktív tag

https://granitbank.hu/szamlanyitas/bankkartyak/

Eur és Usd van. Fintechen kívül máshol nem láttam még más deviza kártyát.

Kevés lehet a kereslet itthon a CHF és a GBP kártyákra, vagy a díja túl magas.
Váltásra önmagában jó, itt is. Kártya hiányában marad az utalás. Esetleg még lekötheted :)

(#31743) cocka válasza Gallmix (#31742) üzenetére


cocka
veterán

Kártya hiányában marad az utalás.

Amazonon fizettél már utalással? Pont ezt írtam feljebb, hogy csak bankkártyát fogadnak el. Lehet EUR-ban is terheltetni, csak akkor 1.5%-ot rádobnak a semmire. Wise devizaváltójával nézve pedig örökké EUR-ban volt több a végösszeg.

PéjPellel lehet még íBéjen fizetni, de ott is úgy van megszakértve, hogy te egy magyarországi számlaszámmal rendelkező GBP számláról nehogy már véletlenül be tudj utalni GBP egyenlegre, mert csak forintot fogad a közvetítő beutalásokat fogadó egyébként unicredites számlaszám.

[ Szerkesztve ]

(#31744) Gallmix válasza cocka (#31743) üzenetére


Gallmix
aktív tag

Én a számláról mozgatni az összeget értettem, nem konkrét vásárlásra.

(#31745) Directors


Directors
senior tag

Sziasztok!

Cib banknál van Cib Online számlacsomagom.
A kártyám "Visa Inspire Unembossed".
A kérdésem az lenne hogy így külföldön "Ausztriába" milyen összegért tudok pénzt felvenni, illetve fizetni ?

Ezen kívül ezzel a kártyával tudok autót bérelni ?

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#31746) cocka válasza Gallmix (#31744) üzenetére


cocka
veterán

Én meg úgy értettem, hogy xart nem ér az egész hű de kedvező árfolyamos váltás, ha eredendően nem kapsz hozzá pl. GBP vagy CHF alapú kártyát. Ráadásul nemzetközi szinten sem értelmezhető a magyar devizaszámla, mert mindenki abból indul ki, hogy ha az IBAN HU-t tartalmaz, akkor tuti forintszámla. És ebből a szempontból jó is, hogy van ez a Wise, amivel egyelőre a magyar bankok e téren nem tudnak versenyezni.

(#31747) mickemoto


mickemoto
őstag

Sziasztok!
Ha euro számlát nyitok itthon akkor ha külföldről utalnak rá eurót van levonás, bármilyen költség?

(#31748) bigdady válasza Directors (#31745) üzenetére


bigdady
nagyúr

Országa válogatja. Sok helyen csak hitelkártyával lehet bérelni

(#31749) energiezolee


energiezolee
aktív tag

Sziasztok!

Online vásárlás után már 2x kaptam iSMS helyett sima sms-t Gránit sztár csomagnál. Én állítottam el valamit?

Üdv : Energie Zolee

(#31750) Gallmix válasza cocka (#31746) üzenetére


Gallmix
aktív tag

Szerintem nem a Wise a problémájuk a maga pár ezer ügyfelével, amikor a Revolutnak, itthon van 1 millió ügyfele... Előbb fogsz olyan embert találni mint wise tulajt. Ha átfezést is nézzünk, még kevesebb lehet a tiszta wise tulaj.

Én ezt extra igénynek érzem. Ha ennyire lenne rá igény, akkor foglalkoznának vele a bankok, de valószínűleg az ügyfelek nem fizetnék meg a költségeit egy ilyen kártyának.
Egy euró vagy dollár kártyára előbb találnak vevőket, nagyobb mértékben.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.