Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-13 09:39:52

LOGOUT.hu

A Topik fő témája a hazai bankok (kivéve az OTP):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31951) confuser válasza petike2014 (#31917) üzenetére


confuser
senior tag

És ez ahogy nézem összevonható a 10e-s ajánlással, úgy már tényleg nem rossz. Amit viszont nem tudok sehonnan kideríteni, hogy a 400e-s jóváírás bankon kívülről lehet-e sima átutalás, vagy jogi személytől/munkabérként kell-e érkeznie.

A hirdetmény szerint:
Ügyfél bankszámlájára (i) bankon kívülről vagy (ii) bankon belülről jogi személytől, jogi személyiséggel nem rendelkező gazdasági társaságtól, vagy egyéni vállalkozótól egyösszegben összesen minimum 400 ezer Ft vagy annak megfelelő összegű
deviza jóváírás érkezik...


Na most hogy az aláhúzott rész a bankon kívülről érkező jóváírásra is vonatkozik-e vagy csak a bankon belülről érkezőre, az nem világos. Visszakeresve sem találtam meg a választ. Van esetleg róla infótok?

Mostanában rámentem ezekre az 50e+-os nyitási akciókra, egyre csak gyűlnek a számláim (persze csak ingyeneseket nyitok), majd el ne felejtsem őket megszüntetni ~1 év múlva :D

(#31952) RR-13 válasza confuser (#31951) üzenetére


RR-13
őstag

Ügyfél bankszámlájára (i) bankon kívülről nem kell, hogy jogi személytől érkezzen, bárkitől érkezhet, magadtól is érkezhet másik banktól (vagy MÁK). :K
Tehát az aláhúzott rész csak bankon belüli átutalásra vonatkozik, csak arra értendő.

[ Szerkesztve ]

(#31953) axioma válasza confuser (#31951) üzenetére


axioma
veterán

evek ota nem fizuval teljesitettuk az egyik szamlan a bejovot, ingyenes volt ugy is, de amugy ezt mondjak ok is ha megkerdezed [MAK-bol v barhol sajat szamlarol is jo]

(#31954) confuser


confuser
senior tag

RR-13 & axioma:
köszi a válaszokat! Akkor mégegy plusz számla :D
Még gondolkozom rajta hogy a pénzkörforgást azonnali utalásokkal manuális csináljam havonta rászánva 15 percet, vagy rendszeres átutalásokkal 1-1 nap eltolással hogy biztosan ne felejtsem el :D

(#31955) RR-13 válasza confuser (#31954) üzenetére


RR-13
őstag

Amennyiben van CIB számlád is a "sok" között, akkor nem javaslom az állandó átutalást beállítani náluk, ha onnan akarnál ilyen utalást kezdeményezni, mert az állandó átutalási megbízás módosításának, és törlésének is minden esetben több száz forintos (jelenleg 436 Ft) díja van, szinte csak náluk, azon bankok közül, amit én ismerek.

Viszont, ha nem akarsz CIB-ről utalni, akkor bármelyik megoldás jó.

[ Szerkesztve ]

(#31956) confuser válasza RR-13 (#31955) üzenetére


confuser
senior tag

Van CIB is, ezért az az utolsó a tervezett utalási "láncban", főleg hogy elbénáztam mert nem BM-en keresztül kötöttem, így nem ingyenes onnan sem az eseti sem a rendszeres átutalás. Eredetileg onnan bankkártyával Revolutra terveztem befizetni, onnan meg visszautalni a főszámlámra, de ugye pont márciustól rámegy a Revolut a "looping"-ra, szóval sanszos hogy majd levásárlom a CIB-ről a minimálbér összegét (sajnos ez sem egy nagy mutatvány manapság), vagy MÁK közeli lejáratú DKJ vásárlás és onnan ki egy nagyon jó ötlet, amit itt olvastam, úgyhogy köszi érte :)

(#31957) Gallmix válasza RR-13 (#31947) üzenetére


Gallmix
aktív tag

Ez annyit tesz, hogy kijelentkezel. És újra be az új telefonszámoddal. ennyi. :)

Nálam is tegnap már biztos jó volt, a kártyák képe.

Jé meg változott a hirdetmények oldal kinézete Gránitnál...

#31956 confuser
Vagy feltudod venni, ha raksz rá ingyenes készpénzfelvételi nyilatkozatot arra a számlára :)

[ Szerkesztve ]

(#31958) confuser válasza Gallmix (#31957) üzenetére


confuser
senior tag

Ez is jó ötlet, de a Rafis 2*2*150 Gold 2.0-ban nem tudom megmarad-e, ha máshol nyilatkozok, utána kell nézni.

(#31959) RR-13 válasza confuser (#31958) üzenetére


RR-13
őstag

Amennyiben a CIB-nél nyilatkozol a törvényi díjmentes kp. felvételre, akkor a 4 db saját ATM-es 0 Ft-os kp. felvét megmarad Gold 2.0 csomagban, de akkor a másik bank ATM-jéből díjmentesen nem tudsz már felvenni Raiff kártyával 0 Ft-ért semennyit.

(#31960) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Gránit telefonszámcsere update: Ma már -a futó appot kihagyva- az új számra érkezett meg a beléptetős üzenet. Szóval ez pipa.
Az appos fiók törlése után újra-belépéskor a felhaszálóit, jelszót, és még az SMS kódot is megadva viszont szerverhibát ír ki a rendszer. De emlékszem, hogy egy évvel ezelőtt is hasonló dolgok voltak....

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#31961) RR-13 válasza confuser (#31958) üzenetére


RR-13
őstag

Vagy nem ezt akartad még tudni? :U

(#31962) RR-13 válasza ledgeri (#31960) üzenetére


RR-13
őstag

Gyorsak voltak.

[ Szerkesztve ]

(#31963) confuser válasza RR-13 (#31961) üzenetére


confuser
senior tag

De igen, köszi! Bár az alapján ahogy írtad a választ, felmerül a kérdés, hogy eddig is lehetett volna 4* saját ATM-ből és ezen felül idegenből is ingyen, ha Rafinál nyilatkozok? Ezt nem (sem) tudtam... 🙂

(#31964) RR-13 válasza confuser (#31963) üzenetére


RR-13
őstag

Nem az már nem lenne úgy, ahogy leírtad. :N
Ha nyilatkozól a Raiffnál, akkor a sorrendtől, és összegtől is függ, hogy veszed ki, és hol, de 2 db saját ATM-es, és 2 db idegen ATM-es díjmentes kivéted lesz lényegében, vagy ha nem idegen ATM-ből veszel ki, akkor megmarad a 4 db saját Raiff ATM-es, ha azt használod csak, de a 2 db idegen ATM-es meg összesen max. 150 ezer lehet csak továbbra is.

Nyilatkozat esetén:
"adott hónapban a 3. és 4. alkalom/ és/vagy 150 ezer forintot meghaladó első két alkalom, ha az Raiffeisen ATMből történik: 0 Ft"

Nyilatkozat esetén, ha egyben veszed ki a 150 ezret idegen ATM-nél, akkor már csak további 2 db Raiff ATM-es díjmentes kivéted marad.

Itt van erről a decemberben leírt Hsz-em:
31257 Hsz.

Amennyiben egyben veszed fel a törvényi 150 ezret, akkor az eredeti 4 db saját ATM díjmentességgel összefüggésben is csak további 2 db 0 Ft-os ATM felvételi lehetőséged marad.

Ebben az esetben, a 2., és a 3. saját ATM felvét lesz már csak díjmentes, és 1 db saját ATM-es díjmentes kp. felvétele veszik csak el.
Tehát összesen megmarad minimum 3 db díjmentes ATM felvételi lehetőség, nyilatkozat mellett is, amiből az első (vagy első kettő kp. felvétel) összesen csak 150 ezerig díjmentes idegen ATM-nél.

[ Szerkesztve ]

(#31965) confuser válasza RR-13 (#31964) üzenetére


confuser
senior tag

Huh, hát ez elég cifra (visszaolvastam a linkelt kommentedet is).

Ha jól értem (és a kondíciós listát újra átolvasva) ezek a valid díjmentes opciók:
1) Rafis nyilatkozat nélkül 4*150 saját ATM-ből
2) Rafis nyilatkozattal 1*150 idegen ATM-ből, majd 2*150 saját ATM-ből
3) Rafis nyilatkozattal mondjuk 2 részletben összesen 150 idegen ATM-ből, majd 2*150 saját ATM-ből
4) Rafis nyilatkozattal 4*150 saját ATM-ből

Ez utóbbit (4) sehogy sem tudom kiolvasni a kondíciós listából (pedig így lenne logikus), ezt csak a kommented alapján írom...
Viszont nem világos, hogy (1)-es esetben miért ne vehetnék fel máshol (ahol nyilatkozom) max 2 részletben 150-et, látszólag semmi sem tiltja.

[ Szerkesztve ]

(#31966) RR-13 válasza confuser (#31965) üzenetére


RR-13
őstag

Igen nem egyszerű ez, nehéz követni.

Majdnem jó, amiket írtál, csak a saját ATM-nél nincs 150 ezres korlát, csak az idegen banki ATM-nél:

1) Rafis nyilatkozat nélkül 4*150 az ATM-ból a maximálisan beállítható 300 ezres limittel.
2) Rafis nyilatkozattal 1*150 idegen ATM-ből, majd 2*150 a maximálisan beállítható 300 ezres limittel.
3) Rafis nyilatkozattal mondjuk 2 részletben összesen 150 idegen ATM-ből, majd 2*150 a maximálisan beállítható 300 ezres limittel.
4) Rafis nyilatkozattal 4*150 a maximálisan beállítható 300 ezres limittel.

VISA Gold kártya, Mastercard Gold, Mastercard Premium Gold bankkártya, Mastercard Premium Platina bankkártya esetén 500 ezres a napi kp. felvét limit, de gondolom nem ilyen kártyát akarsz, ha lehet még ezeket egyáltalán.

Szerk.: Köszi axioma a pontosítást a 300 ezerre.

[ Szerkesztve ]

(#31967) axioma válasza confuser (#31965) üzenetére


axioma
veterán

Sajat atm-bol nincs 150-es hatar [viszont napi(!) 300 a legtobb kartyan a beallithato allando kp-felvet-limit, amit -persze penzert - zaros idore meg tudnak emelni].

(#31968) pictigjis


pictigjis
senior tag

jobb biztos nem lesz... a számlakivonat végén van

Kedves Ügyfelünk! Az Erste MAX Hitelkártya Kedvezményprogram feltételei változni fognak 2024. március 23-tól.

További részleteket a 2024. januárjában megjelenő Erste MAX Hitelkártya Részvételi feltételekben és Tájékoztató levélben találhat majd.

(#31969) axioma válasza pictigjis (#31968) üzenetére


axioma
veterán

megtak topikban mar volt, 200->250, 3->2 kategoria, 4->3%

athoztam ide a valaszom:

Na akkor mar az MBH Go kartya majdnem elozi, hasznalatfuggo. A teljes havi koltesre (nyilvan ami nem kizart kategoria) jar az 1%, ezen felul az erstehez hasonlo kategoriak kozul abban, amiben epp a legtobb koltes volt, abban +2%, es ho vegen egybol, nem jatekforintban. Csak annak nem jobb aki nagyon 250e korul kolt es ket eros kategoriaja van.

(#31970) pictigjis válasza axioma (#31969) üzenetére


pictigjis
senior tag

de csak azután volt, hogy ide betettem :)

tehát itt írtak róla

(#31971) RR-13 válasza pictigjis (#31970) üzenetére


RR-13
őstag

Nekem már nincs, de nem is bánom. :U
Viszont éppen helyette ma nézegettem a Cetelem hitelkártyát, és 1% visszatérítés a vásárlásokra, és a kiemelt boltokban a fix. 7% kedvezmény, ezért szvsz. valakinek már jobb lehet, mint az Erste Max Hk.
Pl. Emag, Aqua, 220 volt, személyes vásárlásnál 7% fix kedvezmény.

Az éves kártyadíj nem kötelezően fizetendő évente, nullázható bizonyos feltétellel, de az első évben díjmentes, és a társkártya is (sajnos csak nagyon közeli hozzátartozó kérhet társkártyát), és havi 308 Ft a zárlati díj fixen.

Aki sokat rendel Emagon annak nagyon megéri, csak személyes, bolti átvételt kell választani hozzá.

(#31972) pictigjis válasza RR-13 (#31971) üzenetére


pictigjis
senior tag

nekünk van cetelem is, de kb. csak arra használjuk, hogy minden hónapban elköltsük a hitelkeretet a kimaxolt visszatérítésért. jó dolog ez az emagos kedvezmény, de ez a bolti átvételes korlátozás nagyon béna. most például egy 55-ös tévét rendeltem a héten, amire tök jó lett volna a kedvezmény, de egy ekkora doboz szállítását sehogy se tudnám megoldani, szóval marad a kiszállítás és a merengés, hogy miért nem lehet ezt másképp csinálni

(#31973) RR-13 válasza pictigjis (#31972) üzenetére


RR-13
őstag

Na igen ilyen példáknál, mint Tv vásárlás nem mindenki tudja kihasználni a 7% kedvezményt.

Speciál nekünk család-barátnak van olyan autója, amibe a 65-ös Tv is belefért, betolva, viszont nekünk meg nem volt még akkor sem Cetelem Hk. pedig az 500K tévénél jó kedvezmény lett volna. :))
Azért nem tudják megoldani, mert biztos tudod, hogy nem a POS terminálon vonják le a termék árát, hanem belépnek a Cetelem rendszerébe és ott terhelik meg a Hk. számlát.
Tényleg kitalálhatnának már más megoldást, mert évek óta csak ez a személyes fizetéses dolog van... :U

(#31974) fecus


fecus
őstag

Valakinek van már információja a Raiffeisen új kondícióiról?
Tavaly év vége felé váltott a család bankot. "0"-s csomagra. Először aláírtunk aztán elkotyogták, hogy az idén majd változnak a feltételek. Nem előtte szólt :W . Megvártam volna.

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#31975) RR-13 válasza fecus (#31974) üzenetére


RR-13
őstag

Melyik csomaggal kapcsolatban? A Premium Gold 2.0 :F
Talán nem a havi 400 ezres feltétel változik hátrányosan. Vagy arra céloztál?

[ Szerkesztve ]

(#31976) pictigjis válasza RR-13 (#31973) üzenetére


pictigjis
senior tag

Azért nem tudják megoldani, mert biztos tudod, hogy nem a POS terminálon vonják le a termék árát, hanem belépnek a Cetelem rendszerébe és ott terhelik meg a Hk. számlát.

igen, kisebb cuccot (airfryer) vettünk már ezzel a kedvezménnyel, jó sokáig is tartott :) erre lehetne kitalálni valamit, mert amúgy a kártyaszámokból is pontosan tudható, ha egy kártya cetelem hitelkártya. mittomén, zárolás eredeti áron, aztán ha kártyaszám = cetelem hitelkártya -› könyvelésre kerülő összeg csökkentése x százalékkal

(#31977) RR-13 válasza pictigjis (#31976) üzenetére


RR-13
őstag

Igen, pl. az általad írt ötlet is jó megoldás lehetne.
Valamiért mintha direkt nem akarnának más megoldást a fizetésre. :U
Személyit is kértek a kártya mellé fizetéskor?

(#31978) pictigjis válasza RR-13 (#31977) üzenetére


pictigjis
senior tag

ha jól emlékszem, igen, szóval mindenképp a kártyatulajdonosnak kell mennie

(#31979) Fifi válasza pictigjis (#31968) üzenetére


Fifi
őstag

Én is olvastam a kivonaton, de akkor még nem volt fent az új "Részvételi Feltételek".

Ez alapján "2024. március 23. napját követő első fordulónaptól", azaz 2024. április 10-től kell figyelni a kategóriákat és a költéseket.

Ez alapvetően előnytelen változás, de mondjuk jó alkalom annak, aki jelenleg rossz kategóriákat választott és nem telt le még a 180 naptári nap az utolsó választása óta, hogy új kategóriák mellett tegye le a voksát.

(#31980) fecus válasza RR-13 (#31975) üzenetére


fecus
őstag

Igen a Gold 2.0.
Nem céloztam, nem tudom, mert az ügyintéző sem tudta még akkor. Csak kérdezem, hogy mi változik?
Én még nem kaptam semmi értesítést.

[ Szerkesztve ]

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#31981) Gallmix válasza RR-13 (#31973) üzenetére


Gallmix
aktív tag

Személyesen megrendeled fizeted és házhoz szállítással kéred? (máshol működött ilyen)

Cetelem:
Az éves kártyadíj nem kötelezően fizetendő évente, nullázható bizonyos feltétellel,
pl?
Ha nem kérsz számlát papír alapon, azzal is csökken a díj.
Ha nincs forgalmad akkor sem lesz költséged - számlavezetési sem.
Az sms-ekre egységes díj van, nem darabonkénti.
Ez a 7% kedvezmény korábban 10% volt.

(#31982) Gallmix válasza RR-13 (#31920) üzenetére


Gallmix
aktív tag

Gránitnál is van pár változás (Jan 19):

- 40.000 jár már szelfis nyitásra (+ ajánlásra 8000)
- a bankszámlát és a bankkártyát 24 hónapig kell megtartani (ez ingyenes feltétel nélkülinél nem gond, legoptimálisabb esetben ~ 5000 forintból meg van a 2 éves kártyadíj is).

Az új Szelfi számlanyitáshoz kapcsolódó akcióban az alábbi bankszámlák megnyitásával lehet
részt venni:
 Gránit Sztár bankszámla
 Gránit Kamat Plusz bankszámla
 Gránit Bajnok bankszámla
 Gránit Bajnok Plusz bankszámla
 Gránit Diákszámla
 Gránit Digitális bankszámla
 Gránit Digitális Plusz bankszámla
 Gránit Family Junior bankszámla
 Gránit Kapcsolat Plusz számlacsomag
 Gránit Osztálypénz bankszámla

Szelfis Számlanyitás Hirdetmény 2024.01.19- 03.05

[ Szerkesztve ]

(#31983) pictigjis válasza Gallmix (#31981) üzenetére


pictigjis
senior tag

minek okoskodsz már megint teljesen fogalmatlanul? ritka irritáló egy szokás, akkor is, ha már megszokta tőled az egész fórum

A kedvezmény a vételárból kerül levonásra és minden termékre érvényes abban az esetben, ha a rendelés átvétele és fizetése az egyik eMag üzletben történik. tehát nem, nem lehet házhozszállítást kérni ehhez a kedvezményhez

nem, soha nem volt nagyobb hét százaléknál a kedvezmény az emagnál, már az edigital korszakban is ennyi volt. más partnernél most is van 10

ha pedig majd okoskodás helyett elolvasod a hirdetményt, tudni fogod, hogy nem csak akkor nem kell fizetned ezért a kártyáért semmit, ha nincs forgalmad, hanem akkor is működik, ha minden hónapban elköltöd a teljes hitelkeretet

(#31984) Gallmix válasza pictigjis (#31983) üzenetére


Gallmix
aktív tag

Direkt nem neked válaszoltam. :(((
Van Cetelem kártya nagyon régóta vásároltam is üzletben anno. Ennyit a fogalmatlanról. Arra már nem emlékszem (rég volt), hogy Extreme digitál (mert régen arra élt a kedvezmény) vagy Euronicsban volt a házhoz szállítási lehetőség, de inkább mindkét eset lehetett.

Segítsen neked a... egyébként is...

tehát nem, nem lehet házhozszállítást kérni ehhez a kedvezményhez
Mindent lehet csak akarni kell... Nekem rutert nem tudtak vissza menni, mert mert...
Aztán mégis csak ment nekik, Jé... pedig az új (ugyan olyan) már más áru volt, az enyém ugyan olyan, meg akciós olcsóbb.

10 éve kb még lehetett rá lehetőség, mert kérdezték is. 10% volt akkor, nem hét.

[ Szerkesztve ]

(#31985) Gallmix válasza Gallmix (#31984) üzenetére


Gallmix
aktív tag

Tavaly patikában voltam így. Nem lehet, törvény van rá. Majd meg beszélték egymás között üzlet vezető engedélyével, mégis lehet, mert bontatlan és a patikus adott nem jót, (+kártyával fizetve) másik változat kellett volna ugyan abból. megoldották, visszavették kicserélték.

Ha akarják megoldják. Helyben kifizeted, lehúzzák a kártyát, oké, aláírod a nyugtát, szevasz, heló. Eltudjátok dobni srácok? köszi. (régen még saját futáruk is volt, extrém digitálisoknak).

Euronicsban tavaly a srác üzlet vezető azt mondta, ha akarja, beállítja nekem 10 hónapra kamatmentesre a vásárlást, 3 hónap helyett (Joker) - Egyiket sem kértem, simán rendeztem Cetelemmel. De beszélgettünk, és maga ajánlotta fel.

[ Szerkesztve ]

(#31986) Gallmix válasza pictigjis (#31983) üzenetére


Gallmix
aktív tag

:DDD

Most komolyan?

nem, soha nem volt nagyobb hét százaléknál a kedvezmény az emagnál,
Dehogy nem volt, nekem ezek szerint régebb óta van Cetelem kártyám mint neked. :U :B

Amikor a 7% bevezették az volt a marketing duma, hogy "szuper hetes" így adtak el -3% csökkenést. Érezd magad jól, mert ez szuper... az meg csak sima 10 volt...

Nem egyszer vásároltam a 10% kedvezménnyel, nagyobb értékű dolgot - extreme digitálban.

" hanem akkor is működik, ha minden hónapban elköltöd a teljes hitelkeretet"
Költse aki akarja... :DDD Ennyire nem érdekel. Az egész kártya csak azért van, mert anno 15% kedvezményt kaptunk a vásárlásból Euronicsnál, ott is lett kiváltva, ez volt a feltétel.

Gondoltam, hogy valamilyen költéshez lesz kötve az ingyenesség.

[ Szerkesztve ]

(#31987) pictigjis válasza Gallmix (#31986) üzenetére


pictigjis
senior tag

hagyd már abba a szófosást! az emagnál soha nem volt hét százaléknál nagyobb kedvezmény, a tény ez. ha feltétlenül nagyon sok évvel ezelőtti dolgokról akarsz nosztalgiázni (például arról, mekkora kedvezmény volt egy valójában tök másik cégnél), meséld el otthon másnak

azért ilyen szinten nyomni az offolást nem akármi

(#31988) RR-13 válasza fecus (#31980) üzenetére


RR-13
őstag

A célzást úgy értettem, hogy az lehet kb. csakis olyan szintű változás, ami az egész hirdetményre kihatással van, ha a 400 ezret emelik, vagy a bejövő utalási feltételt változtatják hátrányosra.
Más emelést, díjmódosítás nem nagyon fogja érinteni a 0 ft-os számlát, ha teljesítve van az utalási feltétel.
Még senki nem kapott tájékoztatást erről. :(

(#31989) Gallmix válasza pictigjis (#31987) üzenetére


Gallmix
aktív tag

Kibeszélt az emagról? :DDD
Akkor még Emag nem is volt talán Mo-n sem, nem hogy egyesültek volna (egyik megvásárolta a másikat). Ez az Emagos összefonódás nem olyan régi történet. Azóta nem jártam az üzleteikben...

ha feltétlenül nagyon sok évvel ezelőtti dolgokról akarsz nosztalgiázni
Az emagra azért van kedvezmény, mert felvásárolta az Edigitált és így mint jogutod megörökölte a 7%ot... ok okozat... :W

Amióta ez megtörtént kb el van sorvasztva az ED, mint név brend. A tulajoknak talán van % százaléka az emagba.

azért ilyen szinten nyomni az offolást nem akármi
Talán te vagy ilyen hatással az emberekre... :U

[ Szerkesztve ]

(#31990) Gallmix válasza RR-13 (#31988) üzenetére


Gallmix
aktív tag

Ez a már megkötött számlákra is érvényes, vagy csak az utániakra?
jogilag utóbbi eset, újak esetén nem?

(#31991) RR-13 válasza Gallmix (#31981) üzenetére


RR-13
őstag

"Ez a 7% kedvezmény korábban 10% volt"

A Cetelem kedvezmény az Extreme Digitalnál emlékeim szerint alapból 6 % volt nagyon sokáig, majd 10 % lett, és 2 hetes időszakos akciók voltak magasabb kedvezménnyel, pl. 15%

És az Edigitálnál lehetett régen megoldani, hogy személyesen fizettünk egy netes rendelést (az volt beállítva, hogy személyes átvétel), és házhoz szállítást utólag kérhettél, de Emagnál ez nem működik a netes rendelés utáni személyes fizetéskor. :(

Még az Extreme Audiónál volt folyamatos 10% kedvezmény régen, ami most csak 7%, mint az Emagnál, ahol viszont nem volt magasabb eddig csak a 7%, és ma az Emag volt a kiemelt bolt, amiről írtam.
Az Edigital az Emag "összeolvadás" dátuma: 2022. május 02.
És az Euronicsben is 10 % volt pl. 2018-ban a kedvezmény Cetelemre

A Cetelem kártyaingyenességgel kapcsolatban erre értettem a feltételt:

"1 Időlegesen nem kerül felszámításra abban az esetben, ha a hitelkártya számlán az adott díjtétel esedékessé válásának időpontjában fennálló tőketartozás kizárólag a Hitelkártyák Általános Szerződési Feltételei szerinti Alszámlás tranzakcióból származik."

[ Szerkesztve ]

(#31992) RR-13 válasza Gallmix (#31982) üzenetére


RR-13
őstag

Ez a bankkártya megszüntetés opciós feltétel elég gáz tőlük:
"Amennyiben a számlanyitást követő 24 hónapon belül a számla vagy a bankkártya megszüntetésre kerül, abban az esetben az ügyfél köteles a jóváírás teljes összegét (40.000 Ft) a Bank részére visszatéríteni."

[ Szerkesztve ]

(#31993) RR-13 válasza Gallmix (#31990) üzenetére


RR-13
őstag

Még nincs semmi infó erről csak találgatás van.
Viszont, ha változás lesz, akkor a fenti "infó" alapján a régi számlákra is érvényes lesz a változás, nem csak az újakra. Majd kivesézzük akkor, amikor aktuális.

(#31994) Gallmix válasza RR-13 (#31991) üzenetére


Gallmix
aktív tag

A 15%-ost azt nem tudom, hogy volt. Lehet tényleg akció volt épp akkor, csak nem a bolté, hanem a Cetelemé. Mert csak azzal a kártyával járt rá, ezért lett csináltatva.

Köszönöm a megerősítést. :)

Az emagos időből nagyon nincsenek tapasztalatok, mert boxba szoktam rendelni, vagy korábban futár hozta ki. Ezt a %-os kedvezményt inkább ED idején használtam, később kisebb dolgoknál már nem érte meg. (jellemzően ilyeneket rendeltem emagról).

(#31995) Gallmix válasza RR-13 (#31992) üzenetére


Gallmix
aktív tag

Van egy ilyen feltétel is. Tanultak ebből is.

Egy ügyfél kizárólag egy alkalommal jogosult a jóváírásra.

Van értelme, ha meg van a kártyád akkor nagyobb eséllyel fogod használni a számlát :)
És lezárnak vele egy kiskaput is.

30.000-nél bejött a marketing a nyitásnál
40.000 a 24 hónap és kötelező kártya tartás (ha eddig nem volt).

Még így is nagyon jó feltételek vannak, más bank kártya áraihoz képest. Jó a kártyák ára csomag függő. Elfogadható szinten van így is.

[ Szerkesztve ]

(#31996) RR-13 válasza Gallmix (#31989) üzenetére


RR-13
őstag

Te beszéltél az Emagról itt 31986 Hsz, ezért kaptad azt a választ pictigjis-től.

"Dehogy nem volt, nekem ezek szerint régebb óta van Cetelem kártyám mint neked"

#31994: Az Edigital karácsonyi, bolti kedvezményes akciója volt a 15% Cetelem Hk. kedvezmény.

A korábbi válaszomban nem megerősítés volt a "cél", hanem leírtam mi, hogy volt, mert tényleg az Emagra írtad, hogy volt több is mint 7%. :N

És az Edigital, és az Emag témát fejezzük is be, és ez miatt már ne OFF-oljunk, hiszen eredetileg a Cetelem Hk. jelenlegi, és nem a korábbi kedvezményei volt a téma.

[ Szerkesztve ]

(#31997) RR-13 válasza Gallmix (#31995) üzenetére


RR-13
őstag

Nekem kifejezetten nem tetszik ez a kártyás megtartás feltétel. :(((
Oké, hogy számlahűséget írnak elő, de kártyahűséget is :F Ilyenre sehol nem volt példa eddig.

Nekem ne zárjanak be ilyen kiskaput, mert ez szerintem túlzás volt.
Elég lett volna a 12 hónapról 24 hónapra emelés.
A 10 ezres nyitási jóváírás emelése mellett az sem arányos, de elengedem.

Ennek a Topiknak az az egyik fő célja, hogy az ÜGYFELEK járjanak jól a bankoknál a számlanyitásoknál, és nem az, hogy a bank milyen egyedi, hátrányos feltételt szabjon a kiskapuk bezárására.

Én ugyan nem fogom többet használni a bankkártyát sem, és a számlát sem ez miatt, hiszen a vásárlásokat a Hk-val végzem.
Te miért őket "véded", nem értem.

(#31998) Gallmix válasza RR-13 (#31996) üzenetére


Gallmix
aktív tag

Én egy kalap alá vettem az emagot, mint jogutódot. Ilyen értelemben volt.

"Az Edigital karácsonyi, bolti kedvezményes akciója volt a 15% Cetelem Hk. kedvezmény."
Lehet, de ettől én még Euronicsben vettem, az meg nyáron volt.

És az Edigital, és az Emag témát fejezzük is be, és ez miatt már ne OFF-oljunk, hiszen
Rendben :)

Nekem kifejezetten nem tetszik ez a kártyás megtartás feltétel. :(((
Egyrészt téged nem érint jelenleg, mert van számlád. :)
Másrészt meg egy jogos kiskaput zárnak le, bank szempontjából. pl nem lehet visszamondani a kártyát. Nagyobb eséllyel fogod használni is a számlát valamire. A 2. évvel még rátesznek egy lapáttal - ösztönző.

Nem egy nagy érvágás, de azért ezer forintos nagyságrendű különbségek lehetnek csomagok között. Legjobb továbbra is Sztár és a Bajnok kártyát tekintve, minimális díjnál. Platinum meg egyedi eset, aki kihasználja, ők eddig sem egy évre terveztek.

Pár ciklus óta pl Hős csomagra is érvényes volt, most kikerült.

Ennek a Topiknak az az egyik fő célja, hogy az ÜGYFELEK járjanak
Ez rendben is van, de nem túl életszerű a visszamondása rövid idő után. Talán sok eset volt. Mindkét oldalt megértem. Ügyfelek így sem járnak rosszul, összképet nézve.

Te miért őket "véded", nem értem.
Nem védem. Az okot próbálom megérteni, amiért ilyen döntés született...

Sok baleset történik egy adott ponton, akkor előbb utóbb lesz rá egy intézkedés, átkelő, veszélyre figyelmeztető jelzés, lassító, trafi stb. Ezt is így szemlélem, már pár éve követem a hirdetmény evolúcióját.

Egyszer rákérdeztem náluk pár dologra, pár ciklussal később már a hirdetményben viszont láttam. (nem bankkártya, személyi téma volt).

Az emberek kis többsége használja a hitelkártyáját mindennapi vásárlásra. Nem te vagy ennek a célcsoportja. :)

(#31999) RR-13 válasza Gallmix (#31998) üzenetére


RR-13
őstag

Attól, hogy engem most éppen nem érint, nem érv, mert van még családban más is, akit meg érinteni fog.
Nem az összeggel van bajom, hanem az elvvel.
Ráadásul én globálisan értékelem az ilyen feltételeket, nem főleg a saját érdekeim miatt.
Most is védted őket amúgy, kb. ugyanazokat írtad le más szavakkal.

"Az emberek kis többsége használja a hitelkártyáját mindennapi vásárlásra."
:F De jó, hogy te ezt is "tudod".

(#32000) dozen válasza Gallmix (#31982) üzenetére


dozen
csendes tag

Még egy változtatás az új Gránit akcióban az, hogy már kizárólag szelfivel lehet nyitni az akcióban résztvevő számlákat, a bankfióki nyitás lehetősége már nem él.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.