Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#9577) Sk8erPeter válasza Dzsekó (#9563) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"de nem tudom mi a különbség a PNR és PNF között."
A válasz a tápos topic első hsz.-ében található:
"FSP-PNR: PNF-nél kisebb hatásfok, nagyobb mértékű melegedés "köszönhetően" a kisebb hűtőbordáknak, kisebb szekunder oldali borda és a primerköri pufferkondenzátor is kisebb. Emiatt hangosabb a PNF modelleknél, mivel a hamarabb felmelegedő bordák miatt már alacsonyabb terhelésen is felszabályoz a ventilátora. Ettől függetlenül ugyanúgy az ajánlott tápok között a helye, minőségi kapcsolástechnikával és alkatrész megválasztással rendelkezik.
[...]
FSP-PNF: Nagyon jó táp, csendes, és ebben már jóval nagyobbak a bordák. Jobb hatásfokkal rendelkezik, mint az előbb említett 2 tápegység, és erősebb is. Sajnálatos módon nagyon nehéz beszerezni, mint ahogy fentebb is írtam, már szinte mindenütt CRG-t kapunk helyette."

(...és még bővebb leírás ugyanitt)

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
(#9559) Dimacherius:

a linked nem működik, mert az oldalon ez szerepel: "Üzletünk a mai nappal befejezi működését." :DDD

Ha PNF-et vásárolsz, ajánlott odafigyelni a következőkre:

"FSP-CRG: PNF néven árulják sok helyen, ezért érdemes utánaérdeklődni vásárlás előtt, hogy milyen típus is igazából, de ez nem azt jelenti hogy a CRG-t nem szabad megvenni. Hasonló a felépítése mint a PNF-nek, de róla is elmondható ugyanaz ami a PNR-ről: "kicsit kispórolták belőle az anyagot", ezt majd az alul lévő képeken lehet is látni. Az FSP-Saga egyszerűsített változata, fényezés nélkül és kevés kábellel. Ha ára kedvező, még mindig jó vételnek számít." ([link])

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
(#9572) toncy: és akkor szerinted mi van benne, levegő? :U A "sima venti" szerinted azt jelenti, hogy nincs benne csapágy? :Y :DDD
Folytathatjuk még a vitát, de szerintem nem sok értelme van... ;]

Sk8erPeter

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.