Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20951) WP14 válasza Hardver Arc (#20950) üzenetére


WP14
őstag

Úgy még 10-et is megér......neked :DDD

Inkább állva meghalok, mint térdelve éljek!

(#20952) RootRulez válasza WP14 (#20951) üzenetére


RootRulez
félisten

:DDD

═════════════════════════════════════════

(#20953) draff válasza s3toraph (#20941) üzenetére


draff
aktív tag

Csinélsz egyet, nem nagy ügy.
Nekem is olyanon van a 300 W-os tápomra utólag ráberhelve, mert az Asus alaplap el sem indulna nélküle.

(#20954) draff válasza WP14 (#20947) üzenetére


draff
aktív tag

Ne mond má, hogy a 450 W-os Mercury táp kevés egy mmx-es kőkorszaki konfighoz, ami valójában simán elmegy még a 200 W-os ATX-es tápokkal is !

Nekem például van egy Mercury-táp a másik gépemben, de az meg csak 300-as.
Semmi baja nincsen, így én nem adok a szóbeszédre.
A nagy gépemben pedig immár 10-nél több éve megy egy majdnem noname táp, és egyszer cseréltem benne kondikat (bár akkor sem igazán kellett volna, de ha már ott voltam ...)

(#20955) WP14 válasza draff (#20954) üzenetére


WP14
őstag

Mindenki úgy kockáztatja a gépe és saját biztonságát, épségét, ahogyan akarja.
Azért a Melyik tápegységet vegyem? szakértőitől kérdezz rá, mielőtt lángra kap a szobád ;]

Inkább állva meghalok, mint térdelve éljek!

(#20956) Hoffer


Hoffer
őstag

Sziasztok!

Adott egy alaplap amiben valamiért elszállt a hálózati csatlakozó (kábel bedugása után sem érzékelte, hogy be lenne dugva kábel) illetve az alaplapi videokártya!
BIOS alatt volt kép, windows alatt már nem!
Oprendszer újratelepítése után a videokártya megjavult de a hálózati csatlakozó továbbra sem akar működni!
Kábel bedugása után nem világítanak a led-ek és eszközkezelőben sem jelenik meg, hogy lenne ilyen csatlakozás!
A szomszédos USB portok működnek!
Valakinek van valami ötlete, hogy lehetne életre kelteni?

Köszi! :R

(#20957) 800.henrik válasza WP14 (#20947) üzenetére


800.henrik
senior tag

Működik :)) :)) a processzort kellett 100mhz-re állítani. Windows xp megy rajta vagy 95? 11 éve volt egy dobozban... és még most is megy :C

[ Szerkesztve ]

A processzor füsttel működik. Ha kijön belőle a füst, nem működik tovább....

(#20958) WP14 válasza 800.henrik (#20957) üzenetére


WP14
őstag

Az, hogy "megy" a táp, csak azt jelenti, hogy felveszi a konektorból a feszültséget, de, hogy azt hogyan továbbítja a gép alkatrészeinek, teljesen más kérdés. Lehet akkora az ingadozás, hogy néha 15V-ot nyom az alaplapra, a procinak meg 8V-ot, ezért mindig legyen kéznél halonnal oltó a gép mellett, ha nem ajánlott, veszélyes tápról üzemel a géped ;] :DDD

[ Szerkesztve ]

Inkább állva meghalok, mint térdelve éljek!

(#20959) MacGyver88


MacGyver88
csendes tag

Sziasztok!

Alaplapot cseréltem, GIGA z68x-ud3h-b3-->p8z68-v/gen3.
Az előző lappal gond nélkül ment a gép, de a mostanival van amikor be sem tud töltődni a windows, van amikor meg netezek és fél óra után fagy le, de úgy hogy még a reset gombra sem reagál.
i5-2500 as processzor van benne, kingston ddr3 1333mhz es ram 2x4gb. Semmi nem változott az alaplapon kívül. Ubuntu alatt is megfagy. Alaplaphiba vagy valami más? Vagy lehet, hogy nem kompatibilis az új lap a ramokkal? A táp fsp aurom 500w. A csere előtt ilyen problémám nem volt.

Kérlek titeket segítsetek!
Köszönöm szépen előre is!

Mindig legyen nálad Svájci bicska! -Nem holmi gagyi kínai...

(#20960) regener válasza MacGyver88 (#20959) üzenetére


regener
veterán

Újratelepítés megvolt az új alaplap miatt?
Alaplaphoz kapott driverek mind fentvannak?

(#20961) stefyY


stefyY
őstag

Szép estét mindenkinek!

Barátnőm gépében ma este folyamán elhalt az ethernet port. Mivel kollégista, és elég messze van, nem tudok segíteni neki közvetlenül sajnos...bedugja a kábelt, fel is villan, de a gép azt írja, hogy "egy hálózati kábel nincs bedugva". Köszönök előre is minden segítséget.

[ Szerkesztve ]

"Ha Istenhez szólunk, az ima; ha Isten szól hozzánk, az skizofrénia." "Mi ez, génkezelt lazac? Nem, csak háromszor visszafagyasztott hekk."

(#20962) MacGyver88 válasza regener (#20960) üzenetére


MacGyver88
csendes tag

igen, és szintén igen
de ubuntu alatt is fagy amihez azt hiszem nem kell driver. Főleg amikor live ként, de úgy is fagy.

[ Szerkesztve ]

Mindig legyen nálad Svájci bicska! -Nem holmi gagyi kínai...

(#20963) Kityeszto válasza MacGyver88 (#20962) üzenetére


Kityeszto
tag

szia nézted már a hömérsékleteket ha nem nézd meg biosba vagy programmal ha elindul esetleg a gép

Egyszer egy számítógép megvert sakkban - de aztán alulmaradt kick-boxban

(#20964) szabonagyur válasza stefyY (#20961) üzenetére


szabonagyur
félisten

A fali végpont tutira jó? Meg kéne szerintem azt is nézni. Vagy esetleg a port tesztelésre az is jó lehet ha két gépet simán össze dug kábellel akkor is ki kellene írnia, hogy hálózatot keres. (Az más kérdés, hogy nem talál vagy azonosítatlan hálózat).

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#20965) MacGyver88 válasza Kityeszto (#20963) üzenetére


MacGyver88
csendes tag

néztem, cpu 30fok, alaplap aida szerint 64, de kezemmel elég melegnek érzem.
De nem hinném, hogy melegedés gondja lenne.

Mindig legyen nálad Svájci bicska! -Nem holmi gagyi kínai...

(#20966) Kityeszto válasza MacGyver88 (#20965) üzenetére


Kityeszto
tag

hát a 64 az durva az én sza..m :D 35 fokos az nagyon nemjo valami chipsetnél melegszik ugye? vedd le és pasztázd ujra meg takaritsd ki ha koszos

[ Szerkesztve ]

Egyszer egy számítógép megvert sakkban - de aztán alulmaradt kick-boxban

(#20967) regener válasza MacGyver88 (#20965) üzenetére


regener
veterán

Úgyvan ahogy Kityeszto mondja, az nagyon meleg, max 40° körül kéne lennie, de szellőző házban a legtöbb alaplap 30-35° körül van.
Ha garanciás akkor takarítás, ha még mindig nemjó akkor szervíz.

(#20968) stefyY válasza szabonagyur (#20964) üzenetére


stefyY
őstag

Semmi baj nem volt vele eddig...nem hinném, hogy ott a gond, és a kábel is jó, mert abból is több meg lett próbálva... :(

"Ha Istenhez szólunk, az ima; ha Isten szól hozzánk, az skizofrénia." "Mi ez, génkezelt lazac? Nem, csak háromszor visszafagyasztott hekk."

(#20969) MacGyver88 válasza regener (#20967) üzenetére


MacGyver88
csendes tag

bocs elírtam aida64 szerint 24 fok , de nagyon melegnek érzem kézzel. zsír új lap.
memória kompatibilitási gond nem lehet?

[ Szerkesztve ]

Mindig legyen nálad Svájci bicska! -Nem holmi gagyi kínai...

(#20970) Kityeszto válasza stefyY (#20968) üzenetére


Kityeszto
tag

bocsi félrement :)

[ Szerkesztve ]

Egyszer egy számítógép megvert sakkban - de aztán alulmaradt kick-boxban

(#20971) Kityeszto válasza MacGyver88 (#20969) üzenetére


Kityeszto
tag

pedig az ugy rendben van :K

Egyszer egy számítógép megvert sakkban - de aztán alulmaradt kick-boxban

(#20972) MacGyver88 válasza Kityeszto (#20971) üzenetére


MacGyver88
csendes tag

igen a hőmérsékleti adatok nekem is megfelelőek voltak, de a bordát megfogtam, eléggé melegnek éreztem.
Azért nem gondolok melegedési hibára, mert van amikor bekapcsolás után előjön, de van amikor csak jó fél óra, vagy 10 perc után, tehát változó. És még a live linux is megakadt.

Mindig legyen nálad Svájci bicska! -Nem holmi gagyi kínai...

(#20973) regener válasza MacGyver88 (#20972) üzenetére


regener
veterán

Ha csak az egyik memóriát rakod bele a 2 modul helyett?

(#20974) Kityeszto válasza MacGyver88 (#20972) üzenetére


Kityeszto
tag

vagy esetleg a bios frissités??? lehet megszüntetné

Egyszer egy számítógép megvert sakkban - de aztán alulmaradt kick-boxban

(#20975) MacGyver88 válasza regener (#20973) üzenetére


MacGyver88
csendes tag

próbáltam csak 1 memóriával, aztán a másikkal is, másik foglalatba is, de ugyan az. Holnap még esetleg kipróbálom másfajta ramokkal. Ha azzal is marad a hiba akkor valószínűleg az alaplap a rossz nem?
Bios-t is frissítettem, a legújabb van fent. Asus hivatalos oldaláról.

Mindig legyen nálad Svájci bicska! -Nem holmi gagyi kínai...

(#20976) Kityeszto válasza MacGyver88 (#20975) üzenetére


Kityeszto
tag

winyoval mi a helyzet nem lehet hogy az problémázik mert a táp biztos nem vagy a másik hogy minden jol van bekötve jo érintkezik ?

Egyszer egy számítógép megvert sakkban - de aztán alulmaradt kick-boxban

(#20977) MacGyver88 válasza Kityeszto (#20976) üzenetére


MacGyver88
csendes tag

szétszedtem, újra összeraktam, hogy ezt a hibát is elkerüljem, próbáltam másik vinyóval is, úgy hogy a jelenlegit lekötöttem, azzal is fennállt a probléma. ezért is fordultam a fórumban hozzátok mert úgy gondolom szinte már mindent kipróbáltam amit itthon lehet. Még holnap marad a másik ram kit aztán kifogytam az ötletekből.

+ érdekes, hogy amíg megy addig semmi gondja pl a 3dmark06 2-3x is lefut egymás után gond nélkül, utána 3-5 perc youtube vagy akármi, akár egy zene vagy avi teljesen mind1, megfagy, de úgy hogy a reset gombra se reagál.

[ Szerkesztve ]

Mindig legyen nálad Svájci bicska! -Nem holmi gagyi kínai...

(#20978) Kityeszto válasza MacGyver88 (#20977) üzenetére


Kityeszto
tag

hát igen igy már minden kizárva vagy lap vagy ram de szerintem ez a lap lesz egyébként még utolso ötlet bár uj biosnál alapra álnak az értékek de biztos nincs elállitodva valami biosba feszültség vagy bármi

Egyszer egy számítógép megvert sakkban - de aztán alulmaradt kick-boxban

(#20979) #90933760


#90933760
törölt tag

Van egy pofás kis kérdésem. XP 32 bit, ugye lát közel 4 Giga memót. Most váltok új gépre és abba 2*4 Giga memó van, dualba. De ha 4 Gigát se címez meg belőle, akkor tulajdonképp csak az egyik ramba fog dolgozni? És akkor csak 64 bit lesz, olyan mintha single lenne? Vagy elosztja ugyanúgy mindkettőre és megy a full sebességen 128 biten?

(#20980) MacGyver88 válasza Kityeszto (#20978) üzenetére


MacGyver88
csendes tag

frissítés után benyomtam a default értékeket, aztán mentettem, 1.5V os a ram, annyin is megy. Próbáltam a lapon lévő MemOK gombbal, de nem jártam sikerrel. Holnap még kipróbálom a másikkal, a tapasztalatokat majd beírom, talán "jó" hírrel jövök majd.
Esetleg ha egyéb ötlet még jön annak örülök, és próbálok válaszolni, hogy én ezt már néztem-e. Eléggé otthon vagyok a témában de ez eléggé idegesítő, és kellemetlen probléma mivel nem mindig ugyan akkor jelentkezik... A vinyók amúgy hdsentinel szerint 100/100 asok.

Mindig legyen nálad Svájci bicska! -Nem holmi gagyi kínai...

(#20981) Rivaul válasza MacGyver88 (#20977) üzenetére


Rivaul
addikt

Az a 24 fok nem túl reális ha csak nem egy hűtőkamrában laksz. Ha kézzel is meleg akkor jóval magasabb mint amit az aida ír. Szedj le egy másik verziót vagy egyéb tesztprogramot pl hwinfo64 s nézz szét ott is. Feszt is visszább vehetsz a memóriából egy próba erejéig mert a bios csak "vaktába" állít egyet rajta de attól még nem biztos hogy az jó is.

Mod:

(#20982) MacGyver88 válasza Rivaul (#20981) üzenetére
Nem tudom mennyivel lehetne alul feszelni. Próbálkozz apránként amennyit enged/érzel.


Baltoafarkas

Ne matekozz. Nem fog vele vesződni s osztogatni a rendszer. 64bites telepítés oda már mindenképp kell különben a géped "fele elvész".

[ Szerkesztve ]

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#20982) MacGyver88 válasza Rivaul (#20981) üzenetére


MacGyver88
csendes tag

Mennyire vegyem le? 1.5V alapból. Másik tesztprogival holnap nézek hőfokot.

Mindig legyen nálad Svájci bicska! -Nem holmi gagyi kínai...

(#20983) draff válasza WP14 (#20955) üzenetére


draff
aktív tag

Azért az eléggé érdekes, hogy vannak ezek a közszájon forgó "jó tápok", és vannak a nagyon szar tápok. Furcsa módon egyébként mindegyik működik, és én még nem láttam lakástüzet holmi gagyi táp miatt.

Egyenlőre nyugodtan alszom .... még tizen-akárhány év után is.

A szakértők pedig miféle szakértők?
- Azt hallották, a szomszédnak is olyanja van, az volt a bótban a legdrágább, vagy "mert az a márkás" szövegek engem valahogy nem győznek meg a szakértelemről.
Ami működik - az jó, ami meg nem - az egy az egyben szar.
Láttam én már karón varjút vagy sokak által eléggé márkásnak mondott DELL tápot is meghalni ...
És hajtottam már agyba-főbe 2 db. Codegen tápot, amelyeket mindenki csak átkoz. Miért is?

(#20984) Hoffer


Hoffer
őstag

Sziasztok!

Adott egy alaplap amiben valamiért elszállt a hálózati csatlakozó (kábel bedugása után sem érzékelte, hogy be lenne dugva kábel) illetve az alaplapi videokártya!
BIOS alatt volt kép, windows alatt már nem!
Oprendszer újratelepítése után a videokártya megjavult de a hálózati csatlakozó továbbra sem akar működni!
Kábel bedugása után nem világítanak a led-ek és eszközkezelőben sem jelenik meg, hogy lenne ilyen csatlakozás!
A szomszédos USB portok működnek!
Valakinek van valami ötlete, hogy lehetne életre kelteni?

Köszi!

(#20985) lajosx


lajosx
őstag

Sziasztok.

Lenne itt nálam egy ascrok alaplappal szerelt gép.Inditáskor f1 et kér ezzel a hiba üzenettel. Mac address are invalid in both cmos and flash! Most tudok vele valamit kezdeni?vagy egyáltalán ez mire való igy nincs net?mert ha f1et nyomok akkor betölti a rendszert.Köszi a választ.

(#20986) BogyóBP


BogyóBP
addikt

Sziasztok. Van valami különbség a GANGED dual channel és az Unganged Dual channel közt? ÉN azt olvastam egy forumon hogy a :

GANGED az 1x128bit es dual channel mod
UNGANGED az 2x64bit es dual channel mod.

Valamiért mindenhol az ungangeded hozták ki mint jobb performance csak azt nem értem mért.. Lehet amúgy alkalmazás függő is a dolog de hogy ez hol mutatkozik, azt a rák tudja.. :F

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#20987) BogyóBP válasza lajosx (#20985) üzenetére


BogyóBP
addikt

Valószinüleg a bootolás LAN option ra van téve, szimplán lépj be biosba csinálj egy alapértelmezett beállitást mentsd el és kész. Az F1 re meg azért megy tovább mert úgy minden hiba üzentetet figyelmen kivül hagy. Lehet valami home server volt aztán futott rola valami..

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#20988) BogyóBP válasza Hoffer (#20984) üzenetére


BogyóBP
addikt

Feltételezem (bár lehet nem) hogy régebbi Asus P5K-s lapról beszélünk. Azoknál rendszerességel volt olyan hogy az integrált hálokártya megadta magát. Az hogy bios alatt volt kép az még nem jelent semmit, nem kapcsolt még 3D be. Amúgy vicces mert én inkább arra gondolok hogy egy rossz táp eldurrant benne és odavágott neki egy kicsit, vitte az integrált VGA egy részét meg a lant. Ugye ott LED van ami jelzi hogy bevan e dugva a kábel. Nem lehet hogy a csatlakozo belül olyan koszos és retkes hogy nem érintkezik? Csak úgy lehet életre kelteni ha beteszel egy perifériás LAN kártyát valamelyik PCI slotba.

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#20989) BogyóBP válasza draff (#20983) üzenetére


BogyóBP
addikt

Igazábol ez egy kicsit most közhelynek hangzik majd de van azért valami igazság abban hogy ami drágább az jobb. Tápegységnél meg főleg, bár én sose névről vásárolok hanem hogy mi van benne. Engem a beljese érdekel nem a matricája. Láttam én már Vargáné felépitésü codegent és olyant is ami majdnem úgy nézett ki mint egy FSP táp belseje. Régebben (olyan jó 5-7 évvel ezelőtt) nem volt ekkora választék. Volt egy fajta táp, volt vagy 3kg de vannak olyanok (nekem is van) ami a mai napig még hibátlanul fut. Igaz már megterhelésre kicsit cicereg a benne lévő trafó meg a tekercsek de stabil..Ellenben a nagymárka CHIEFTEC iarena ami kerül kb 10.000ft ba egy rakás szar. Én 6 tápot vágtam gallyra abból a szériából, ellenben pedig egy 460W os Codegen táp meg teljesen jól birta még most is halk a ventije és stabil a leadott értéke így 4 év után is és kerül kb 8000ft ba. Bár én azért nem azt használom mert kicsit hurka lenne, nekem most Chieftec CTG-500-80P van, egy átlag konfigba a 13 ezer ft os irányárával a lehető legjobb választás. Van benne minden olyan védelem ami elvárt egy korszerü táptól és ugyanakkor 2x lyan nehéz mint egy iarena gondolom a belseje miatt. Meg aztán én úgyis vagyok vele hogy maradjon mindenki a kaptafánál. Vonatkozik egy pl a Coolermaster re. Nem kell minden gyártonak minden ágba beférköznie valahogyan..a Codegen már kitudja miota gyárt tápokat, meg a chieftec is. Jól bevált márka, megbizható és csak ez számit. Hiába mondják nekem hogy a tuti a Corsair meg a Coolermaszter, ezek számomra semmit nem mondanak. Még talán az FSP az aki eléggé régimotorosnak számit és gyárt igazán jó tápokat. Láttam én már akkorát durranni Chieftec tápot is hogy ugrottam egyet mindenhol van szélsőség és ami elektronika az elromolhat az idő mulásával kiszáradnak a kondik stb stb..Előfordulhat hogy egy hajdan megvett 500W os táp 3-4 év mulva már 400 al is alig birkozik meg..

[ Szerkesztve ]

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#20990) >Noname<


>Noname<
tag

Sziasztok nekem olyan gondom lenne hogy 2x2GB 1600mhz-es ramom de csak 1333mhz-en tudom őket használni mert ha beállítom őket 1600-ra akkor a gép random újraindul vagy kékhalálozik pedig a lap tudja kezelni csak nem tudom minek vannak ezek a problémák :F

(#20991) lajosx válasza BogyóBP (#20987) üzenetére


lajosx
őstag

persze tudom hogy az f1 re tovább megy,de nincs lan bootolásra állítva valami mac címe hiba ez ahogy a neten olvastam valahogy törlődött. Azt nem tudom viszont hogyan tudnám vissza írni?

(#20992) BogyóBP válasza #90933760 (#20979) üzenetére


BogyóBP
addikt

Szia. Előszőr is tegyünk rendbe mindent. Az hogy csak 3.5Gb ot lát nem azt jelenti hogy a másik ram nem megy hanem nem tudja megcimezni. Látja hogy ott van de nem tud rá cimzéskiosztást leosztani, szóval ezt úgy kell elképzelni hogy van mondjuk 2x2 GB két oldalas ram, ebből az egyiken mind2 oldalon mennek a chippek, a másikon meg csak az egyiken, de ettől még a dual channel ÉL. Ostobaság lenne Xp-t tenni egy olyan konfigra amibe már 2x4GB memoria van mert 3.5gb nál többet ugyse tud vele kezdeni. Az egyik modulod szinte teljesen kihasználatlan lenne akár ki is vehetnéd. Ilyenkor mér valami korszerübb oprendszert javasolnak (pl windows 7 és abbol is kapásbol a 64 bites), igaz hogy mivel 64 bites oprendszer az összes ramot lekezeli egészen 32GB ig tud cimezni, viszont a 32 bites alkalmazások nativ futtatása miatt több memoriát igényel minden 32 bites program futtatása. Nincs ezen semmi meglepő, 8gb nál meg amúgy sem hiszem hogy megtelited azt a 8GB ot, hiszen csak átmeneti tárolorol beszélünk. Ezt kb úgy lehetne elképzelni hogy a Processzor végzi a műveleteket, de önmagában nem tud egyszerre tárolni és és számolni is ezért van szükség a RAM okra mint átmeneti tárolokra. Ha elfogy a ram, akkor sem a CPU ba szemetel hanem elkezdi a merevlemezre leraktározni az adatokat addig amig nem szabadul fel hely a memoriában. Az hogy Dual vagy singe channel ez egy fontos tényező hiszen ha single ről beszélünk akkor a cpu csak 64 bites sávszélességen képes áthúzni az adatokat feldolgozásra, ami lassabb reakcióidőt és lassulást eredményezhet, szóval hiába gyors a CPU ha a memoria és a processzor között lévő ugynevezett kommunikáló csatorna csak 64 bites. Képzeld el hogy egy nagy tartályba akarnál átpumpálni gyorsan egy vékony csövön a vizet. Eredmény: hiába nagy a nyomás a túl oldalon ahonnan akarod és hiába nagy a tartály ahova szeretnéd ha a keresztmetszet kicsi. Ha viszont Dual channel aktiválodik azaz 2db egyforma ram kerül be akkor a CPU érzékeli hogy nyithatja a nagyobb 128 bites (duplaszéles cső effektus) vezérlést, hamarabb jut át az adat egyik helyről a másikra, eredménye pedig gyorsulás lesz és nem fog a HDD re pakolni mivel bőven elfér az átmeneti tároloban az adott alkalmazás vagy épp információ. Remélem érthetően irtam le és tudtam segiteni a döntésben.

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#20993) BogyóBP válasza >Noname< (#20990) üzenetére


BogyóBP
addikt

Ezzel a napokban én is voltam igy mivel minden alaplap alapból az összes 1333mhz feletti ramot 1333mhz re lövi be. Azért van kékhalálod mert vagy kevés a feszültség ahhoz a frekvenciához amit beállitasz hozzá vagy az időzités helytelen amit automatán belő neki (nálam utobbi volt). Ha ez tuningram, akkor rajta van a dobozán hogy hány volton operál és milyen időzitéssel azon a frekvencián. Ezeket kézileg is beállithatod a biosban, van rá lehetőség nem kell tőle félni. Ha nincs a dobozon rajta semmi, mert pl kingmax ramokat vettél, akkor nézd meg hogy 1333mhz en milyen időzítést és Volt értéket lőtt be a lapod, majd állitsd őket manuálisra, rakd át ugyanazokat az időzitéseket 1600mhz en ugyanazon volt értékre és menni fog. Ha ezután is kékhalál van akkor valoszinüleg vagy a megadott feszülség kevés, vagy a megadott modul hibás, vagy az alaplap nem tudja 1600 on hajtani őket. Pontosan milyen lapról és milyen ramokról van szó?

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#20994) BogyóBP válasza lajosx (#20991) üzenetére


BogyóBP
addikt

Frissitsd a biost. Csak azzal tudod újrairni az értékeket az eredetire. Nézd meg mivan most rajta, szedd le a gyártó honlapjáról (ügyelve nagyon a REV-re) ugyanazt a biost és csinálj egy flasht. Az biztos helyreállitja mert letörli a régi biost és betölti helyére az újat. Gigabyte alaplap ez vagy milyen? Vagy Asrock?

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#20995) lajosx válasza BogyóBP (#20994) üzenetére


lajosx
őstag

Asrock lap,ahogy olvastam a bios update se segitett egy srácnak,de azért ha nem lesz rá más megpróbálom.Egyébként routeren keresztül van net,csak mindig nyomni kell az f1et az azért elég idegesítő! Köszi.

(#20996) Zsolty001


Zsolty001
tag

Erre valakinek lenne megoldása?

Asrock p4i65g lappal kapcsolatban.

(#20997) invasio válasza Zsolty001 (#20996) üzenetére


invasio
tag

Sok ASRock lap csinál ilyet, de ezek nem hibajelzések.
Ez egy diagnosztikai kód, attól függően, hogy a boot folyamat mely részénél jár a lap.
Nem eltüntethető, és nem probléma.

Csak a puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#20998) Zsolty001 válasza invasio (#20997) üzenetére


Zsolty001
tag

Köszi az infót! :R

(#20999) draff válasza lajosx (#20985) üzenetére


draff
aktív tag

Nekem az egyik HP-s Asus alaplapom csinálja csaknem ugyanezt, de ő a procifrekire szenved egyet, mert a lap még 2,4 GHz-es P4-re van beállítva és én egy 3 GHz-es professzorral hajtom.
MInden induláskor előadja a műsort, hogy vegyem fel a kapcsolatot a HP céggel és frissítsem a rendszert .
Igazán nem halok bele, ha nyomok egy F1-et.

De arra én is nagyon kiváncsi lennék, ilyenkor mit lehetne csinálni?
A BIOS az ilyen módosításokhoz lazán nem enged hozzáférni - magyarul ...
szerintem a frissítése lenne az igaz megoldás.
Ezt én csaknem tudom - illetve csak sejtem.

(#21000) Hgovi válasza draff (#20999) üzenetére


Hgovi
aktív tag

A BIOS-osban ki tudod venni,hogy ne kelljen F1-et nyomni.

Üdv Hgovi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.