Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Arch Linux

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-02-28 11:06:49

LOGOUT.hu

Arch Linux topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2601) Blum1866_2 válasza Fritz Teufel (#2598) üzenetére


Blum1866_2
tag

Nekem is tetszik az új GNOME (ez nagy szó, eléggé konzervatív usernek számítok! :D), ez kezeli a legjobban a 2 monitort, XFCE és társaival mindig volt valami nyűgöm. Ja, a Unity is kezelte Ubinál de azért annyira perverz nem vagyok, hogy azt használjam Arch alatt :D

(#2602) ubyegon2 válasza Fritz Teufel (#2600) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Nem írtad ezt kicsit hamar? Még nincs január, hogy hihető is legyen! :DD

(#2603) Fritz Teufel válasza ubyegon2 (#2602) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Le vagytok ti... :DD

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#2604) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

A meglévő Gnome, Cinnamon, Mate mellé szeretném feltenni az XFCE-t is, de problémába ütköztem.

$ sudo pacman -S xfce4
:: There are 18 members in group xfce4:
:: Repository extra
1) exo 2) garcon 3) gtk2-xfce-engine 4) gtk3-xfce-engine 5) thunar
6) thunar-volman 7) tumbler 8) xfce4-appfinder 9) xfce4-mixer
10) xfce4-panel 11) xfce4-power-manager 12) xfce4-session
13) xfce4-settings 14) xfce4-terminal 15) xfconf 16) xfdesktop 17) xfwm4
18) xfwm4-themes

Enter a selection (default=all):
resolving dependencies...
looking for inter-conflicts...

Packages (23): libkeybinder2-0.3.0-2 libxfce4ui-4.10.0-2
libxfce4util-4.10.1-2 vte-0.28.2-5 xorg-xinit-1.3.4-1
exo-0.10.2-2 garcon-0.2.1-1 gtk2-xfce-engine-3.0.1-2
gtk3-xfce-engine-3.0.1-2 thunar-1.6.3-2 thunar-volman-0.8.0-2
tumbler-0.1.30-1 xfce4-appfinder-4.10.1-1 xfce4-mixer-4.11.0-1
xfce4-panel-4.10.1-1 xfce4-power-manager-1.4.2-2
xfce4-session-4.10.1-5 xfce4-settings-4.10.1-1
xfce4-terminal-0.6.3-1 xfconf-4.10.0-4 xfdesktop-4.10.3-2
xfwm4-4.10.1-1 xfwm4-themes-4.10.0-2

Total Download Size: 0.51 MiB
Total Installed Size: 32.20 MiB

:: Proceed with installation? [Y/n] y
:: Retrieving packages ...
xfce4-power-manager... 526.8 KiB 377K/s 00:01 [######################] 100%
(23/23) checking keys in keyring [######################] 100%
(23/23) checking package integrity [######################] 100%
(23/23) loading package files [######################] 100%
(23/23) checking for file conflicts [######################] 100%
error: failed to commit transaction (conflicting files)
xfce4-session: /etc/xdg/autostart/xscreensaver.desktop exists in filesystem
Errors occurred, no packages were upgraded.

Hogy tudom feloldani ezt a helyzetet?

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#2605) Siriusb válasza Bici (#2604) üzenetére


Siriusb
veterán

Ki birtokolja az adott fájlt?
pacman -Qo fájl

(#2606) ubyegon2 válasza Fritz Teufel (#2603) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Voltunk! Én már lezuhiztam. :Y
Vajon mi lesz az újévi fogadalmad? :DDD

(#2607) whbear válasza Istju (#2595) üzenetére


whbear
senior tag

Köszönöm szépen a válaszokat, először felteszem az awesome-t, aztán megpróbálom a Frankenwm-et is és ha sikerül, amelyik megtetszik kap egy tiszta telepítést. Nem szeretek egyszerre csak egy DE-t egy gépen az esetlegesen ütköző csomagok miatt.

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#2608) Istju válasza Bici (#2604) üzenetére


Istju
senior tag

Ütközik az xfce4-session az etc/xdg/autostart/xscreensaver.desktop file -al. Töröld, vagy nevezd át az xscreensaver.desktop file -t.

A bonyolultság elrejtése még bonyolultabb rendszert eredményez, és ezért kerülendő. KISS

(#2609) Siriusb válasza Istju (#2608) üzenetére


Siriusb
veterán

Azért ne ész nélkül cselekedjünk. Amikor találkozunk egy ilyen hibaüzenettel, az legyen az első lépés, hogy tájékozódunk. Valamelyik csomagé a fájl? Régről maradt ott? Esetleg én másoltam oda valamiért, mi lehetett a célom?
Tudom, ez nem egy létfontosságú fájl, de a helyes eljárást kell tudatosítani, hogy ha legközelebb hasonló helyzetbe kerül valaki, tudja merre kell elindulni.

(#2610) Istju válasza Siriusb (#2609) üzenetére


Istju
senior tag

Ezért írtam azt is, hogy nevezze át. Ha valaki nincs tisztában a file -ok eredetével, az törlés helyett inkább nevezze át. Így szükség esetén bármikor helyreállítható lesz, de valószínű, hogy a fájl új verzióját a telepítés létrehozza, ebben az esetben a mentés esetén megmaradnak a régi beállításai. Különben köszönöm a helyreigazítást. :-)
Nem néztem utána, de valószínű, hogy ez a fájl hozza vissza az xscreensaver képernyővédőből a WM -et, mivel , most új DE kerül fel, ez a fájl a jelenlegi formában szükségtelen lesz, kivéve, akkor ha a régi WM-et szeretnénk használni.

[ Szerkesztve ]

A bonyolultság elrejtése még bonyolultabb rendszert eredményez, és ezért kerülendő. KISS

(#2611) Istju válasza Siriusb (#2609) üzenetére


Istju
senior tag

De abban igazad van, hogy tisztább módszer az, h lecsekkolod, hogy melyik csomag bökte oda ezt a fájlt, és ha nincs szükséged már rá törlöd az egész csomagot. Kövezz meg:D Igazad van.

A bonyolultság elrejtése még bonyolultabb rendszert eredményez, és ezért kerülendő. KISS

(#2612) Bici válasza Siriusb (#2605) üzenetére


Bici
félisten

Köszi a tippet, sajna még láma vagyok. Este megnézem a file tulajdonosát. :)

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#2613) Siriusb válasza Bici (#2612) üzenetére


Siriusb
veterán

Épp ilyenkor fontos a megfelelő lépések megismerése. :)
Egyébként ez a könyvtár csupán arra szolgál, hogy rendszerszinten meghatározd, mely alkalmazások induljanak el automatikusan a bejelentkezés után (minden felhasználónál). Felhasználói szinten ez a ~/.config/autostart/. Persze pl. az ablakkezelőknél (openbox), van saját fájl, ahol mindezt megadhatod.

(#2614) Blum1866_2


Blum1866_2
tag

Skacok, ha veszek egy FiiO USB DAC-ot akkor az tutira működne Arch mellett is? Kell ahhoz valami spéci program/driver/akármi?

(#2615) Istju válasza Blum1866_2 (#2614) üzenetére


Istju
senior tag

Ezt találtam Neked

A bonyolultság elrejtése még bonyolultabb rendszert eredményez, és ezért kerülendő. KISS

(#2616) _Dumber_ válasza ubyegon2 (#2606) üzenetére


_Dumber_
őstag

Az, hogy mostmár isten bizony, de tényleg! :DD

Vagy az, hogy 2015-ben felteszi a GUI-t is

[ Szerkesztve ]

(#2617) Fritz Teufel válasza _Dumber_ (#2616) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Az Újévi fogadalmam, hogy kitakarítom a gépet :P :D

[ Szerkesztve ]

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#2618) N0zer0 válasza Fritz Teufel (#2617) üzenetére


N0zer0
senior tag

Szerintem nagyon gyorsan váltsál Archra, mert különben míg élsz, ezzel fog csesztetni :DDD

Ünnepek között még én is lehet megpróbálom, ha működésre tudom bírni Arch alaprendszer alatt a mobilstickem.

(#2619) Bici válasza Siriusb (#2605) üzenetére


Bici
félisten

$ pacman -Qo /etc/xdg/autostart/xscreensaver.desktop
error: No package owns /etc/xdg/autostart/xscreensaver.desktop

Ez azt jelentheti, hogy törölhetem?

Egyébként a file tartalma a következő:

[Desktop Entry]
Name=xscreensaver
Exec=/usr/bin/xscreensaver -no-splash &
Terminal=false
Type=Application
Icon=screensaver
StartupNotify=false
X-GNOME-Autostart-Delay=30
Categories=System;Display;GTK;.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#2620) Siriusb válasza Bici (#2619) üzenetére


Siriusb
veterán

Igen, törölheted. :)

Majd írd meg, melyik asztali környezet tetszik a legjobban, kíváncsi vagyok a benyomásaidra.

(#2621) _Dumber_ válasza Fritz Teufel (#2617) üzenetére


_Dumber_
őstag

:DDD ;)

(#2622) Bici válasza Siriusb (#2620) üzenetére


Bici
félisten

Átneveztem, hogy vissza tudjam állítani később, ha kellene.
Fel is ment az xfce.

Melyik tetszik? Kinézetre a Gnome 3.14, mert szép, letisztult. Használhatóságra a Cinnamon, Mate, és xfce között eddig nem láttam különbséget. Szerintem mindegyiknél tök egyszerű, hogy mi hol van.
Mondjuk nem most raktam fel az archot, szóvala gnome3 már szokás alatt van egy ideje, de valahogy a többi még mindig átláthatótt számomra. A Gnome inkább tabletes.
Az a gnome előnye, hogy oldalra tudok pakolni mindent; bal oldal dash (dash-to-dock), jobb oldalt Docky.
Elul felül semmi, hogy legyen hely a függőleges dolgoknak is. 16:9-en ez szerintem jobb, mint az alul felül sávok.
A másik háromból ezt hiányolom, bár ott is tuti meg lehet oldani, de a 2.4-es cinnamon-nál szinte minden kiegészítő arra panaszkodik, hogy nem kompatibilis verzió. A GNOme3-nél ilyet csak egyszer tapasztaltam, de arra jött a frissítés hamar.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#2623) whbear válasza Bici (#2622) üzenetére


whbear
senior tag

A gnome-t először 2 percig bírtam, most meg már el sem tudok képzelni mást. Azaz próbálkozom megszeretni a KDE-t kisebb nagyobb sikerrel. Valamint tapasztalatom szerint gnome alatt megy rendesen a programok többsége.

[ Szerkesztve ]

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#2624) BoB válasza whbear (#2623) üzenetére


BoB
Topikgazda

Én olyannal nem találkoztam hogy valami máshogy menne KDE alatt, pedig előtte GNOME-ot használtam.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#2625) Blum1866_2


Blum1866_2
tag

Miért csinálja azt a gép, hogy amikor aksiról megy (laptop) akkor nem tudom állítani a fényerőt? Se az fn gombokkal se a csúszkával (Gnome3)
Terminálból tudom vezérelni az xbacklight paranccsal. Sőt, tegnap este már sehogyse működik, akkorse ha bedugom a töltőt, restart is volt. Csak a terminál játszik.

[ Szerkesztve ]

(#2626) whbear válasza Blum1866_2 (#2625) üzenetére


whbear
senior tag

Nekem ez segített, igaz Fedora 20-on:

go to the terminal and type these commands:

sudo touch /usr/share/X11/xorg.conf.d/20-intel.conf
and

sudo gedit /usr/share/X11/xorg.conf.d/20-intel.conf
now you will need to copy and paste this into the file

Section "Device"
Identifier "card0"
Driver "intel"
Option "Backlight" "intel_backlight"
BusID "PCI:0:2:0"

EndSection
save the file. then reboot your laptop, and it should work.

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#2627) whbear


whbear
senior tag

Vasárnap éjszakai kalandom eredménye:

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#2628) Zoli0726 válasza whbear (#2627) üzenetére


Zoli0726
aktív tag

Nem rossz, de nekem ezektől a fontoktól kifolyna a szemem.
Nekem ezt sikerült összehozni:

(#2629) whbear válasza Zoli0726 (#2628) üzenetére


whbear
senior tag

Igen, a fontokkal nekem is bajom van. Hogy oldottad meg? Infinality? Ez biztos KDE??? Nálam a Cinnamonnal nem megy a Bluetooth.

Más: Sleepből úgy ébred, hogy a kijelző nem éled fel. Még a háttérvilágítás sem megy... Semmi billentyűkombinációra sem reagál. pm-utils is fent van. Valami ötlet valakinek?

[ Szerkesztve ]

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#2630) Zoli0726 válasza whbear (#2629) üzenetére


Zoli0726
aktív tag

Ááá, ez cinnamon.

Az ubuntu fontconfigját varázsoltam fel rá ubuntus fontokkal, meg pár windowsossal.
A bluetooth bug-ot már javították a múlthéten legjobb tudomásom szerint.

Intel vga van a gépben?

[ Szerkesztve ]

(#2631) whbear válasza Zoli0726 (#2630) üzenetére


whbear
senior tag

Tegnap próbáltam a Cinnamont is, mert szeretem de a Bluetooth nem működött még, pedig feltettem a cinnamon-bluetooth csomagot az AUR-ból. Nekem jó a KDE, csűröm még a fontokat. Most nem akarom ráengedni az Infinalityt.

Resume bug: A 3.17.3/4 kernelek ismert bugja. Meg tudnád próbálni? Sleep aztán indítás de nincs háttérvilágítás sem. Intel GMA 945

[ Szerkesztve ]

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#2632) Zoli0726 válasza whbear (#2631) üzenetére


Zoli0726
aktív tag

Én nem laptopot használok, nekem nincs vele gondom.

De ha ismert probléma, akkor valszeg javítják majd. Addig visszatérhetsz egy régire, vagy felteszed a linux-lts csomagot.

(#2633) whbear válasza Zoli0726 (#2632) üzenetére


whbear
senior tag

Megvagyok nélküle, majd javítják. Csak a 32 bites kernel érintett.

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#2634) N0zer0 válasza whbear (#2631) üzenetére


N0zer0
senior tag

Wall-hacker Bear felé az lenne a tanácsom, hogy cserélgesse a fontokat. Nyugodt szívvel lehet kísérletezni, mert a beállítások bármikor visszarakhatók defaultra. A képernyőre mindenképp talpatlan betűtípus ajánlott, olyan, ami kicsi felbontáson is jól néz ki (Sans Serif, Free Serif, Ubuntu font, DjVu Sans, Tahoma, Verdana, Oxygen Sans). Egyedül szövegszerkesztőben és hosszabb szöveghez nyomtatásban jó a talpas.

Az is jót szokott tenni KDE alatt, ha az élsimítást lowon van, ilyenkor nem rosszabb minőségű, hanem vastagabbak a betűk és könnyebben olvashatók. High-ra téve már nagyon vékonyan jelennek meg a fontok.

Ezt a homi Oxygen-témát ezzel az buzilila Elarun-háttérrel is ki lehet nyomni a rákba, mert szvsz. nagyon ótvar, sokan emiatt nem szeretik a KDE-t, azt hiszik, hogy csak így tud kinézni, ahogy alapból kijön. Az alattad publikáló cinnamonös kolléga köves háttere pl. sokkal jobb, vagy válogatsz az interfacelift.com oldalról, egy ilyen hátteret felteszel sötét vagy világos, de lehetőleg átlátszó ablak- és asztaltémával, az egész sokkal jobban fog kinézni. KDE-re van egy rakat téma, eléggé Darwin-díjas az alapértelmezettet használni. Végül, ha már vannak, effektekkel is meg lehet pakolni, még a GMA945 is kibírja a mosottan átlátszó, tekergő és ki-be csúszó ablakokat, a sarokból nyíló asztalelőnézeti képet, ha több asztalt használsz, akkor a 3D-s ablakváltó kocka is must-have. Érdemes kihasználni, hogy nincs az ember a Májkrémszaftos Nyílászárók korlátozottságához kötve, és már 2014 van.

(#2635) whbear válasza N0zer0 (#2634) üzenetére


whbear
senior tag

Van benne valami amit írsz :) Én kicsit konzervatív vagyok, de már nem így néz ki azért az az asztal. A fontokat is sikerült kicsit helyrepofozni, köszi a tanácsot. Jó az MS megnevezése :)

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#2636) Istju válasza N0zer0 (#2634) üzenetére


Istju
senior tag

Like:-) it: "Májkrémszaftos Nyílászárók" --nagyon jóóóóóó!

A bonyolultság elrejtése még bonyolultabb rendszert eredményez, és ezért kerülendő. KISS

(#2637) whbear válasza Istju (#2636) üzenetére


whbear
senior tag

Köszönhetően az általad linkelt Evolution Installernek és a Fedora tegnapi elhalálozásának már a munka gépemen is Arch fut KDE-vel. Ezt már onnan írom. Nem mertem még belevágni a tillingezésbe. Majd előbb az otthoni gépen kipróbálom. Egy gond van csak. Igaz a Fedora is elakadt néha, de most mikor elindul a boot, kiírja hogy loading 217, ott kellene a hdd-hez nyúlni de csak vár és vár. Nem megy tovább. Viszont ha lehúzom az IDE kábelről a CD drivet akkor szépen felbootol. PATA IDE, 64bit Arch....

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#2638) Istju válasza whbear (#2637) üzenetére


Istju
senior tag

Hmmm. Ez akkor valami Bogár lehet. Ezt nekem is kiírta boot közben, de nekem a cd rom helyén egy caddy van , abban pedig egy 750gb-os vinyó. Igazából én is elcsodálkoztam ezen a bejegyzésen, de nekem semmi hibát nem okozott. Ha lesz időm , utána nézek. Addig is oszd meg légyszi a tapasztalataidat. Én ma reggel próbáltam csak ki élesben ezt a telepítőt. Abszolút pozitívum, hogy a nyelvi beállításokkal semmi gáz nem volt. Minden műkszik, még az idő beállítások is jók. Eddig nekem , még csak a hangkarim életrekeltésével volt gondom.

[ Szerkesztve ]

A bonyolultság elrejtése még bonyolultabb rendszert eredményez, és ezért kerülendő. KISS

(#2639) Istju válasza whbear (#2637) üzenetére


Istju
senior tag

Írtam a féjszen az evolution oldalára, ezzel a problémával kapcsolatban. Remélem okosabbak leszünk:-)

A bonyolultság elrejtése még bonyolultabb rendszert eredményez, és ezért kerülendő. KISS

(#2640) whbear válasza Istju (#2639) üzenetére


whbear
senior tag

Nekem telepíteni kellett a kde-l10hu csomagot mert igaz magyar lett de valami miatt visszaváltott angolra és nem volt ott a magyar nyelv.

Határozottan fenáll a hiba. Ha feldugom az IDE kábelt a DVD-re ami primary slave, akkor nem bootol fel hanem megáll a starting 217 (nem emlékszem pontosan) feliratnál. Utána jönne az, hogy odanyúl a sda1-hez, de csak villog a kurzor. Ha DVD nincs ott akkor minden rendben. Legrosszabb esetben veszek egy SATA-s DVD-t, mert nem tenném már vissza a Fedorát, mert az Arch nagyon gyors és szép egy Intel Atom procival és 2Gb RAM-mal.(HDD az szinte új, azt nem szívesen cserélném.) Igaz, a Fedora is elakadt néha néha, de ott nem az elején hanem mielőtt indulna a GDM. De itt állandó hibáról van szó.

Mivel a telepített rendszer akad el, van ennek köze az Evolutionhoz? Nekem nincs már Facem, kérlek oszd meg a választ.

Hangkártyára: Nekem csak azután lett hang, hogy feltettem a pulseaudio-t. Utána meg egyből előjött a Notification bug amit mát írtam hogy lehet elhárítani.

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#2641) whbear


whbear
senior tag

Telepítettem a gvfs-smb és smbclient csomagot. Így már gyors a másolás, de a könyvtár struktúrát ugyanolyan lassan olvassa be...

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#2642) whbear


whbear
senior tag

Hosszas kutatás után azt találtam, hogy ez (is) KDE bug. Megoldás nincs. Lassan tallózza be a listát. A másolás már gyors. Szerintetek lassít a rendszeremen az, hogy telepítettem mindenféle smb plugint?

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#2643) N0zer0 válasza whbear (#2641) üzenetére


N0zer0
senior tag

Nálam nem csinált ilyet akkor sem, amikor a KDE-t külön telepítettem a kdefull csomaggal. Időben betallózta a listát, nem volt gond vele. Semmi extrát nem telepítettem hozzá.

(#2644) BoB válasza BoB (#2111) üzenetére


BoB
Topikgazda

Aki exfat miatt visszatartotta az util-linux csomagokat, most már frissíthet, működik.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#2645) whbear válasza BoB (#2644) üzenetére


whbear
senior tag

Ez az util-linux mit csinál?
Feltettem a Fedorát KDE-vel. Live rendszerként gyorsan beolvasta az smb könyvtár szerkezetet, de telepítve ugyanolyan lassú volt. Ment vissza az Arch, máshol kell keresni a hibát.

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#2646) Rimuru válasza whbear (#2645) üzenetére


Rimuru
veterán

Tartalmaz csomó alapvető dolgot.

Vigyázat, csalok!

(#2647) whbear válasza BoB (#2644) üzenetére


whbear
senior tag

Van a gparted. Telepítettem a plugineket, exfat, exfat-utils de nem tud létrehozni exfat fájlrendszert. Lehet hogy ez az util-linux miatt? Frissítés megvolt.

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#2648) BoB válasza whbear (#2647) üzenetére


BoB
Topikgazda

Nem, jogi okokból kivették a gparted-ből.

mkfs -el meg tudod csinálno terminálból.

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#2649) Fritz Teufel válasza BoB (#2648) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Én is a napokban vettem észre, hogy grafikus felületről nem lehet exFAT-ot formázni. Akkor ez a gyökérok :F

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#2650) Apollyon válasza Fritz Teufel (#2649) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Na azért gparted nem = grafikus felület :DDD Bár hirtelen nem ugrik be más alternatíva :D
Itt van miket kezel: [link]

[ Szerkesztve ]

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Arch Linux
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.