Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Arch Linux

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-02-28 11:06:49

LOGOUT.hu

Arch Linux topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3201) korobi


korobi
aktív tag

Sziasztok.

szükségem lenne egy ki segítségre.

miért van az hogy ha másolok usb3-as pendrivera kis idő után baromira lelassul (6-10mb/s)
és utána a az egész rendszer belaggol.... :O

(#3202) F34R válasza korobi (#3201) üzenetére


F34R
nagyúr

Nem veletlenul usb2-es porton hasznalod? Nalam is volt hasonlo tobbszor is de nem foglalkoztam vele tulsagosan.

(#3203) korobi válasza F34R (#3202) üzenetére


korobi
aktív tag

nem...
de a rendszernek nem kellene belaggolnia.... intel ssd...
a másik hagyományos merevlemezről másolok

[ Szerkesztve ]

(#3204) F34R válasza korobi (#3203) üzenetére


F34R
nagyúr

Detto SSD, detto HDD-rol. En valami raw io lag-ra gondoltam, azota mondjuk alitottam a nice-n es mostanaban nem csinalja.

(#3205) korobi válasza F34R (#3204) üzenetére


korobi
aktív tag

ez itt nekem nem sok mindent mond, de szerintem ennek nincs köze hozzá.
nem lehet valahogy a merevlemez és a pendrive között a cache-t kikapcsolni? úgy túnik ez nekem hogy ott van a gond. addig elsem kezdi írni, míg fel nem tölti a cache-t, és ha szüneteltetem, vagy véget ér a másolás a program szerint, még akkor írja a pendrive-ot egy jó darabig. ez eléggé bosszantó...

(#3206) F34R válasza korobi (#3205) üzenetére


F34R
nagyúr

Nalam is igy szokott lenni. Mivel szoktal masolni?

(#3207) korobi válasza F34R (#3206) üzenetére


korobi
aktív tag

most épp double commander, de bármivel másolok lunux alatt ez a probléma fenn áll.
ez így nem normális dolog.

(#3208) F34R válasza korobi (#3207) üzenetére


F34R
nagyúr

probald mar ugy felcsatolni az usb-t hogy

mount -o sync /dev/*{pendrive} /mnt/{csatolasi pontod}

(#3209) korobi válasza F34R (#3208) üzenetére


korobi
aktív tag

megtörtént 130kb/s másolási sebesség :DDD

(#3210) BoB


BoB
Topikgazda

qbittorrent bekerült a hivatalos tárolóba! (community) :))

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#3211) _Dumber_ válasza BoB (#3210) üzenetére


_Dumber_
őstag

Én is azt használom. Kösz a jelzést.

Más:
Vettem egy banana pi r1-et. Van hozzá openwrt, de megpróbálom az ARCH ot hozzá. (egy másik sd-n). Jöhetek kérdésekkel? :)

(#3212) Csarlee válasza _Dumber_ (#3211) üzenetére


Csarlee
tag

Kérdések mindig jöhetnek....

(#3213) BoB válasza Csarlee (#3212) üzenetére


BoB
Topikgazda

Max válasz nem érkezik :DDD

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#3214) _Dumber_ válasza BoB (#3213) üzenetére


_Dumber_
őstag

Titkon azt reméltem, hogy kb 5-en felteszik a kezüket (csak az egyiket), hogy rengeteg tapasztalatuk van az eszközzel :D

[ Szerkesztve ]

(#3215) BoB válasza _Dumber_ (#3214) üzenetére


BoB
Topikgazda

Még ha azt mondod PC talán lett volna 5 kéz :D

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#3216) qisqaqas válasza _Dumber_ (#3214) üzenetére


qisqaqas
senior tag

Nekem sok tapasztalatom van az eszközzel. :)

Csak sajnos egyik sem pozitív.

CMstorm QF TK eladó || Nem jó a keyboardod? Építs -> http://prohardver.hu/tema/igy_epitsd_a_billentyuzeted/ || Jolla!

(#3217) Istju válasza _Dumber_ (#3211) üzenetére


Istju
senior tag

Nekem rpi-m van nem banana. Volt rajta arch is, de jelenleg openelec fut rajt. Ez a htpc-m. Szívesen segítek persze ha tudok. Johetnek a kerdesek.

A bonyolultság elrejtése még bonyolultabb rendszert eredményez, és ezért kerülendő. KISS

(#3218) BoB válasza Istju (#3217) üzenetére


BoB
Topikgazda

Dettó, bár lecseréltem pi2-re. :))

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#3219) _Dumber_


_Dumber_
őstag

Nát.. nem túl jó kilátások..

majd meglátjuk. Most még csak szerelek, aztán kipróbálom az openwrt-t. Arch majd később.

Lehet, hogy itt fogok kérdezni. Had pörögjön az a topik is

[ Szerkesztve ]

(#3220) Istju


Istju
senior tag

Sziasztok.

Beállítanák otthon egy htpc-t. Alaplapnak egy ilyet néztem ki: Asrock Q1900Dc .
A feladata a következő lenne:
- hálózati adattálolás
-dlna server
-ftp server
-web server
-torrent kliens
-htpc (a tv -m még nem dlna képes, hdmi porton kötném rá a tv-t)
Igazából az elsődleges cél a letöltött HD filmek a tv-n való lejátszása.
Valaki csinált már ilyet? Mennyi memória kellene bele, milyen szoftver összeállítást javasolnátok erre a célra?
Vinyóm van, a géphez van laptop töltőm, ez az alaplap elmegy arról is. Memóriám a polcon 1,5gb van régebbi laptopokból kimaradt cucc. (tudom, hogy ez elég kevés, de kezdetnek ennyi van)
A mostani rendszerem szeretném lecserélni. Jelenleg TPlink WR842 routerem torrentezik OpenWrt -ről, erre van rádugva egy laptop vinyó házban. A letöltött filmeket a router ossza samba-n és erre van rádugva az rpi, amin kodi megy. RPI --HDMI--TV.
A jelenlegi rendszer leggyengébb pontja a routerre dugott vinyo, itt az usb 2.0 miatt alacsony a sávszélesség, na és az rpi, és a router sem egy erőgép.
Minden javaslatot és hozzászólást szívesen fodadok. Az alap elképzelés természetesen Arch Linux lenne.
Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

A bonyolultság elrejtése még bonyolultabb rendszert eredményez, és ezért kerülendő. KISS

(#3221) qisqaqas válasza Istju (#3220) üzenetére


qisqaqas
senior tag

Jelenlegi rendszered leggyengébb pontja a proci. Hidd el nekem. :)

1,5G elég. Csak figyelj arra hogy a max kapcsolatok száma maradjon alacsony(tud ám az ramot enni), és használj rtorrentet a linux iso-k szedésére, illetve nginx-et a fájlmegosztásra(http-n kicsi az overhead, és nem túl számításigényes). Ezek kímélni fogják a ramodat. Ha nem muszáj kerüld el a sambat. Nem mondom hogy rossz de ha nem muszáj ne használd. NFS is megoldás lehet.

CMstorm QF TK eladó || Nem jó a keyboardod? Építs -> http://prohardver.hu/tema/igy_epitsd_a_billentyuzeted/ || Jolla!

(#3222) Csarlee válasza qisqaqas (#3221) üzenetére


Csarlee
tag

Már bocs de hülyeséget írsz... Nekem egy HP N40L G7 Microserver csinálja ugyanezt és abban gyengébb CPU van (AMD N40L Turion 1.6 GHz) de nem "izzad" meg tőle...
Amúgy rtorrent meg Debian és kb 120-130 torrentet seedel.

(#3223) qisqaqas válasza Csarlee (#3222) üzenetére


qisqaqas
senior tag

Jelenleg TPlink WR842 routerem torrentezik OpenWrt -ről,

Erre értettem. Szerintem nem mondtam hülyeséget.

CMstorm QF TK eladó || Nem jó a keyboardod? Építs -> http://prohardver.hu/tema/igy_epitsd_a_billentyuzeted/ || Jolla!

(#3224) Istju válasza qisqaqas (#3223) üzenetére


Istju
senior tag

A routeremen Openwrt az OS, ez alatt megy a transmission. Így jó?

[ Szerkesztve ]

A bonyolultság elrejtése még bonyolultabb rendszert eredményez, és ezért kerülendő. KISS

(#3225) Csarlee válasza qisqaqas (#3223) üzenetére


Csarlee
tag

Elnézést kérek, persze, így egyértelmű.

(#3226) Istju


Istju
senior tag

A plexről mi a véleményetek? De, mint írtam a főfeladat az lenne, hogy egy gép vigye a NAS-t és a HTPC -t. A torrent másodlagos, full hd filmek lejátszása elsődleges.
A torrenteket teljesen jól viszi a router, semmi gondom vele. Az 1st.be -n már 5x az arányom, feltöltöttem vagy 2 terrát.

[ Szerkesztve ]

A bonyolultság elrejtése még bonyolultabb rendszert eredményez, és ezért kerülendő. KISS

(#3227) qisqaqas válasza Istju (#3224) üzenetére


qisqaqas
senior tag

Jónak jó, csak nem optimális. OpenWRT alatt nagyságrendekkel korlátozottabbak a lehetőségek, nem fogok kardoskodni hogy márpedig haxolj rá rtorrentet, webguival meg minden ilyen lótúróval. Ellenben, ha már rendes vasat szentelsz a feladatnak akkor azért na. :) Érdemes ilyesmibe energiát fektetni.

Nem ismerem a plexet. Egyébként funkciót mondj, mire kell, miért lenne jobb mint más, stb.

Csarlee: Semmi gond, nem volt egyértelmű. :)

CMstorm QF TK eladó || Nem jó a keyboardod? Építs -> http://prohardver.hu/tema/igy_epitsd_a_billentyuzeted/ || Jolla!

(#3228) Istju


Istju
senior tag

Az Rpi-t meg a routert viszont eladom. Routerből van 2 db is. Veszek helyettük egy gigabiteset. Legalábbis ez a terv. Csak az alaplapra kell 30ezer, a többit megoldom.

[ Szerkesztve ]

A bonyolultság elrejtése még bonyolultabb rendszert eredményez, és ezért kerülendő. KISS

(#3229) Istju


Istju
senior tag

A plex egy média szerver, futtatnám a vason, és rádobná a hdmi -n a TV-re a jelet. Egy csomó jó szolgáltatása van, full magyar, és pl letölti a médiatárban levő filmekhez az egyéb infokat is. Könnyen kezelhető az egész család számára.

A bonyolultság elrejtése még bonyolultabb rendszert eredményez, és ezért kerülendő. KISS

(#3230) F34R


F34R
nagyúr

Archlinux XBMC-vel is jo megoldas lehet. Ott is van sok kiegeszito plugin. Vagy csak siman Openelec vagy Kodi.

(#3231) Istju válasza F34R (#3230) üzenetére


Istju
senior tag

Valószínű, a választás Arch Linux/ Pekwm /KODI lesz. Köszönöm a hozzászólásokat, ha kész lesz ígérem pár sort írok róla. Köszi.

A bonyolultság elrejtése még bonyolultabb rendszert eredményez, és ezért kerülendő. KISS

(#3232) Siriusb


Siriusb
veterán

Lenne egy olyan kérdésem, hogy ha a rendszer alá beteszek egy új alaplapot (bios helyett efi), akkor milyen teendőim vannak?

(#3233) qisqaqas válasza Siriusb (#3232) üzenetére


qisqaqas
senior tag

Javaslom kikapcsolni az EFI-t. Úgy elég fájdalommentes.

CMstorm QF TK eladó || Nem jó a keyboardod? Építs -> http://prohardver.hu/tema/igy_epitsd_a_billentyuzeted/ || Jolla!

(#3234) BoB válasza qisqaqas (#3233) üzenetére


BoB
Topikgazda

Ja, sokat nem nyersz vele. Nekem az X220 ugyanolyan sebességgel boot-ol mindkét módban, GPT-re nincs szükségem, a sima megoldás szimplább és egyszerűbb.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#3235) Istju válasza Siriusb (#3232) üzenetére


Istju
senior tag

Az új hardvereknek telepíteni kell a drivert, ha szerencséd van, akkor -nomodeset boot opcióval, ha nem is a grafikus felületet, hanem valamelyik tty-t eléred, ha a neted ilyenkor működik konzolos módban telepítheted a megfelelő drivereket. Mindenképpen légy tisztában a régi és az új alaplapi eszközök meghajtóival. Különösen figyelj az ide vs ahci módra. Ha ide -ről (régi) ahci -ra állítod a vinyót valószínűleg új telepítés szükséges.Sok sikert.

A bonyolultság elrejtése még bonyolultabb rendszert eredményez, és ezért kerülendő. KISS

(#3236) Siriusb


Siriusb
veterán

Köszönöm! Nem tudom, mivel foglalkoztam régebben, hardverekkel vagy Arch telepítéssel/beállítással :D

(#3237) F34R válasza Siriusb (#3236) üzenetére


F34R
nagyúr

van mellette SSD-d is? mert akkor az achi modullall csak egy mkinitcpio -p {linux,linux-lts,linux-ck} es elvileg kell neki menni. Jah UEFI-t en is kerulnem.

(#3238) qisqaqas válasza BoB (#3234) üzenetére


qisqaqas
senior tag

Nekem UEFIvel(+GPT) gyorsabb lett. Ne kérdezd miért. Én sem tudom az okát.

CMstorm QF TK eladó || Nem jó a keyboardod? Építs -> http://prohardver.hu/tema/igy_epitsd_a_billentyuzeted/ || Jolla!

(#3239) F34R válasza qisqaqas (#3238) üzenetére


F34R
nagyúr

Merevlemezzel?

(#3240) qisqaqas válasza F34R (#3239) üzenetére


qisqaqas
senior tag

Azzal.

CMstorm QF TK eladó || Nem jó a keyboardod? Építs -> http://prohardver.hu/tema/igy_epitsd_a_billentyuzeted/ || Jolla!

(#3241) Siriusb válasza Siriusb (#3236) üzenetére


Siriusb
veterán

Ez tényleg nem volt vészes, köszönöm mindenki hozzászólását.

Kernel paraméterben systemd.unit=rescue-val boot, netctl-ben átírtam az interface nevét, profilt újra engedélyeztem, net már ment is (a megfelelő modul szépen be volt töltve). Régi VGA driver gyalu, új fel. Modprobe.d és társai környékén körülnéztem, kivettem (legalábbis remélem) minden beállítást, ami az előző alaplaphoz tartozott. Initramfs újragenerál (na, itt szökött könny a szemembe, amikor még ki sem adtam a parancsot és már befejezte... :)) ), oszt reboot. No meg persze a conkyrc-t kellett módosítgatni. :)

(#3242) F34R válasza Siriusb (#3241) üzenetére


F34R
nagyúr

Egy konfigot irhatnal :DDD

(#3243) Siriusb válasza F34R (#3242) üzenetére


Siriusb
veterán

Conkyra?

(#3244) F34R válasza Siriusb (#3243) üzenetére


F34R
nagyúr

GEPRE. :D

(#3245) Csarlee válasza Siriusb (#3243) üzenetére


Csarlee
tag

Engem Conky is érdekelne...

(#3246) Istju


Istju
senior tag

Megvettem a kicsikét. Majd tudósítok :-)


Asrock Q1900DC-ITX alaplap 12+24 hó gar. 28 475 Ft 1 28 475 Ft
Szállítási díj 999 Ft
Összesen: 29 474 Ft

A bonyolultság elrejtése még bonyolultabb rendszert eredményez, és ezért kerülendő. KISS

(#3247) F34R válasza Istju (#3246) üzenetére


F34R
nagyúr

Fu ez jo kis egybelap :K BDMV meg sem kottyan majd neki :)

(#3248) Istju válasza F34R (#3247) üzenetére


Istju
senior tag

2 szer 4gb samsung ddr3 1600mhz rammal, egy 128gb samsung sata3 SSD -vel lesz felélesztve.
Remélem tekerni fog rajta az arch linux:-)

A bonyolultság elrejtése még bonyolultabb rendszert eredményez, és ezért kerülendő. KISS

(#3249) BoB válasza Istju (#3246) üzenetére


BoB
Topikgazda

Mire fogod használni?

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#3250) F34R válasza BoB (#3249) üzenetére


F34R
nagyúr

Egyszer mar lehet leirta, media player :DDD

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Arch Linux
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.