Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Arch Linux

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-02-28 11:06:49

LOGOUT.hu

Arch Linux topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3251) BoB válasza F34R (#3250) üzenetére


BoB
Topikgazda

Na tényleg :D

Istju azért majd kipróbálhatnád mennyire bírja a netezést a "nehéz" oldalakon. Kíváncsi vagyok be lehetne-e fogni netezős gépnek.

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#3252) Istju válasza BoB (#3251) üzenetére


Istju
senior tag

HDMI-n tv re kötve kodival fog menni. Egy másik 19 colos monitoron pekwm, vagy frankenwm alatt egy teljes arch fog futni. Valószínűleg a legnehezebb feladat a két monitor beállítása lesz. Igazából egy Nas+Web+HTPC konfigurációt futtatnék torrent kliensel, sambával, ftpvel, levelező szerverrel és dlna-val. WEB részről minimum kellene pluszban a mysql és a php. Ezen kívül tűzfal QOS stb. Majd meglátom , mit is bír a kis vas.

A bonyolultság elrejtése még bonyolultabb rendszert eredményez, és ezért kerülendő. KISS

(#3253) Istju válasza BoB (#3251) üzenetére


Istju
senior tag

A netezést bírnia kell egy 19 colos monitoros konzolon, mert emiatt a laposom megszűnik létezni. Memória, ssd, 2. vinyó kiugrik a laposból, mivel ebben már akku nincs, melegszik , mint egy hősugárzó, a tapipad lyukasra koptatva.

A bonyolultság elrejtése még bonyolultabb rendszert eredményez, és ezért kerülendő. KISS

(#3254) BoB válasza Istju (#3253) üzenetére


BoB
Topikgazda

Ez lesz az egyetlen géped ha jól értem? Pár dolgot vinnie kell majd ahogy látom :)

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#3255) Istju válasza BoB (#3254) üzenetére


Istju
senior tag

Asszonynak van netbookja, a nagylánynak van egy korrekt laposa, ez a gép csak a tv-ről és az én hülyeségemről fog szólni:-) A lényeg az, h csak alaplapot veszem meg, a többi megvan. Kivéve a mini tv billentyűt, amit 3500 ért rendeltem kínából.

A bonyolultság elrejtése még bonyolultabb rendszert eredményez, és ezért kerülendő. KISS

(#3256) Siriusb válasza Csarlee (#3245) üzenetére


Siriusb
veterán

conkyrc http://pastebin.com/9d0tvMzD
Az alapja a netről lett leszedve, aztán mindig módosítottam rajta valamit. :)

@Istju
Nekem is AsRock van most, ventivezérlés nagyon jó, s a boot során is gyorsnak bizonyult.

(#3257) Fritz Teufel válasza Siriusb (#3256) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Egy képet dobnál fel róla?

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#3258) Siriusb válasza Fritz Teufel (#3257) üzenetére


Siriusb
veterán

(#3259) F34R válasza Siriusb (#3258) üzenetére


F34R
nagyúr

Az micsoda a sarokban? ioquake?

(#3260) Siriusb válasza F34R (#3259) üzenetére


Siriusb
veterán

A Guake Terminálra gondolsz? Mert az egyik sarokban a Thunderbird van, a másikban az óra.

(#3261) F34R válasza Siriusb (#3260) üzenetére


F34R
nagyúr

Ami mellette van :)

(#3262) spammer válasza F34R (#3261) üzenetére


spammer
veterán

Nem akarod elárulni, melyik sarokra gondolsz, mi? :DDD Thunderbird mellett a Midori browser van.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#3263) F34R válasza spammer (#3262) üzenetére


F34R
nagyúr

Azt is tudom, a jobb sarokra gondolok a parcellite mellett.

(#3264) Siriusb válasza F34R (#3263) üzenetére


Siriusb
veterán

Az a Kupfer. :D

(#3265) _Dumber_ válasza F34R (#3263) üzenetére


_Dumber_
őstag

Quake :DDD

[ Szerkesztve ]

(#3266) spammer


spammer
veterán

Nincs nagy pörgés itt, úgyhogy jövök egy problémával: nem érzékeli a rendszer a touchpadet.

xf86-input-synaptics telepítve
dmesg|grep synap semmi
dmesg|grep elan semmi
dmesg|grep touch semmi
xinput list nem mutatja (a bedugott usb-s egeret igen)
cat /proc/bus/input/devices nem mutatja (a bedugott usb-s egeret igen)
sudo lshw -C input nem mutatja (a bedugott usb-s egeret igen)
wiki alapján is megpróbáltam a xorg.conf fájlokat (/etc/X11/xorg.conf.d -be), arch fórumokon találtak alapján is, többfélét is, de semmi eredménye. Nem mozdul a kurzor, hiába tapperolom. :U
psmouse-alps-drivert is felraktam AUR-ból, hátha, de nem.

A touchpad be van kapcsolva, ubuntut bootolva működik.

Minden friss.

X.Org X Server 1.17.1
Linux arch 4.0.2-1-ARCH
Acer ES1-512

Tudtok valami okosat mondani, mit kellene megpróbálnom még? :F

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#3267) _Dumber_


_Dumber_
őstag

Gondolom az arch wikin végigmentél.

(#3268) spammer válasza _Dumber_ (#3267) üzenetére


spammer
veterán

Igen, és közben indítottam egy Antergos live-ot is, ott sem működik. Gyanús, hogy kernel/modul lesz, vagy a tököm se tudja. De valaminek mindig meg kell szivatnia. :(

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#3269) Istju


Istju
senior tag

Sziasztok. Valaki tudna segíteni két monitor beállításában. (fullhdtv -hdmi+monitor-dsub)
Még sohse csináltam ilyet. Intel videó kari van.

A bonyolultság elrejtése még bonyolultabb rendszert eredményez, és ezért kerülendő. KISS

(#3270) spammer válasza spammer (#3266) üzenetére


spammer
veterán

Kernel probléma volt, felraktam az LTS kernelt (Linux arch 3.14.41-1-lts) és megy a touchpad.

sudo pacman -S linux-lts linux-lts-headers
sudo mkinitcpio -p linux-lts
sudo grub-mkconfig -o /boot/grub/grub.cfg

Jó, hogy órákat képes vagyok szopni ilyenekkel, és kiderül, hogy nem is én szúrtam el valamit, és feleslegesen erőlködök 100 dolog végigpróbálgatásával. :U No mindegy, legalább megy. :)

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#3271) F34R válasza spammer (#3270) üzenetére


F34R
nagyúr

Ennyit az uj kernelekrol :DDD

Tudtam en hogy nem vagyok propeller es meg mindig 3.14-s kerot hasznalok a mai napig. Sot lefogadom hogy a 3.10-s kernel is mefelelo volna.

Akinek meg van uj hardvere az rakja fel az uj kerneleket.

(#3272) _Dumber_ válasza spammer (#3270) üzenetére


_Dumber_
őstag

Ez lett volna a következő tippem. (Későn jöttem vissza.) Gratula

Nekem a 3.18 tol nincs wifim....

[ Szerkesztve ]

(#3273) qisqaqas válasza spammer (#3266) üzenetére


qisqaqas
senior tag

synclient mit mond? kimeneteket majd pastezd(ubuntu es arch) legyszives!

Meg a xorg.xonf.d/ mappat neznem meg. Hatha ubuntu tud valami okosat.(egyeni hegeszteses valami a xorg.conf generalasnal, vagy ha statikus file akkor lehet kezzel kell beleverni. :) )

CMstorm QF TK eladó || Nem jó a keyboardod? Építs -> http://prohardver.hu/tema/igy_epitsd_a_billentyuzeted/ || Jolla!

(#3274) spammer válasza qisqaqas (#3273) üzenetére


spammer
veterán

synclient mindkettőnél:

Couldn't find synaptics properties. No synaptics driver loaded?

Viszont Ubuntun 3.13.0-45-generic kernellel simán működött. Archon meg LTS kernel nélkül fel sem ismerte sehogy (hardvert sem listázta sehol). Synaptics, evdev stb telepítve volt.

xinput list (Ubuntu): PS/2 Elantech Touchpad (ez lesz a megfelelő)
xinput list (Arch) Azt hiszem PS/2 Mouse-nak látta az LTS kernellel (most épp nem tudom megnézni). [Wiki] erről, de hiába, mert fel lett rakva az csomag is, a friss kernel azzal sem ismerte fel.

Most már gondolom lehetne Arch alatt is variálni .conf fájlokkal, így, hogy az LTS kernel már felismerte a hardvert. De nem érdekel annyira, mert most működik buherálás nélkül is. Meg annyira sűrűn úgysem használom, csak azért jó ha van, mert kellhet néha. :)

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#3275) qisqaqas válasza spammer (#3274) üzenetére


qisqaqas
senior tag

y510p laptopom van. Touchpad működik, de előbb nyúlok szarba mint ahhoz a retekhez amit a géppel adtak. :DD Borzalmas. Találkoztam már katasztrofális touchpadokkal, (pl MMben végignyomkodom a gépeket) de messze ez volt a legrosszabb.

Örülök hogy megy azért. :)

CMstorm QF TK eladó || Nem jó a keyboardod? Építs -> http://prohardver.hu/tema/igy_epitsd_a_billentyuzeted/ || Jolla!

(#3276) F34R válasza spammer (#3274) üzenetére


F34R
nagyúr

3.14-stol maskepp kezeli a bill.t is, esetleg meg regebbi LTS-el is megnezheted.
Vagy ha nagyon nem megy ahogy szeretned akkor forgass magadnak egyet.
Xorg.conf.d-ben megvan a synaptics.conf?

(#3277) #82679040


#82679040
törölt tag

Üdv.Help pls,nagyon nincs most hajlandóságom olvasgatni meg keresgélni.

figyelmeztetés : /etc/pacman.d/mirrorlist telepítve mint /etc/pacman.d/mirrorlist.pacnew
Van ezzel valami dolgom?

(#3278) qisqaqas válasza #82679040 (#3277) üzenetére


qisqaqas
senior tag

Ha nincs akkor miért van archlinuxod? :)
Nem igazán.

CMstorm QF TK eladó || Nem jó a keyboardod? Építs -> http://prohardver.hu/tema/igy_epitsd_a_billentyuzeted/ || Jolla!

(#3279) spammer válasza qisqaqas (#3275) üzenetére


spammer
veterán

Ezen is egy fos a touchpad, mint a mai gépek többségén is. Én sem szeretem, főleg, ha nem lehet beállítani rendesen, hogy gépelés közben letiltsa, akkor agyfaszt kap az ember, ha gépelés közben hozzáér az XL-es touchpadhez a csuklója és a kurzor össze-vissza ugrál. Ha ráadásul érdes/recés is a touchpad felülete, az nálam már kb. kizáró ok egy gépnél. Enyém mondjuk sima felületű, ennyiben okés. Amúgy egyik haveromnak azt hiszem pont olyan Lenovoja van, bár ő átlagjúzer és Windowsozik, szóval neki tökmindegy nagyjából minden. ;]

(#3276) F34R : persze, be volt másolva xorg.conf.d-be (sőt, próbáltam mindenféle változatot), friss kernel akkor sem ismerte fel. LTS kernelhez meg nem is kell semmi hozzá. Annyira nem fontos, hogy kernelt forgassak (hiszen megfelel a felrakott LTS kernel is). A múltkor már más miatt forgattam kernelt, cirka 3 óra volt, úgyhogy inkább most kihagyom. :D

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#3280) spammer


spammer
veterán

64 bites rendszerre kellene Wine-t feltenni, és ehhez ugye engedélyezni kell a multilibet. Oké, csak hogy a Wine behúzna magával jelenleg 60 db 32 bites csomagot, köztük:

lib32-systemd-219-1 lib32-util-linux-2.26.1-1 lib32-wayland-1.7.0-1

446 MB installálva. :Y

Enélkül nem fog menni, mi? :)

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#3281) F34R válasza spammer (#3280) üzenetére


F34R
nagyúr

Nem. Sot WINEARCH=win32 beallitas nelkul sem.

(#3282) N0zer0 válasza spammer (#3280) üzenetére


N0zer0
senior tag

Ez nem csak a Wine-vel van így. 64 bites linux-rendszeren nagyon sok program (főleg, ha a 32 bites, és bináris) lehúzza a 32 bites libeket is, ezért van egy átlag 64 bites desktop rendszeren átlag kétszer annyi telepített csomag, mint 32 bitesen. Ezzel meg kell tanulni együtt élni 64 biten, míg ki nem halnak legalább mainstream desktopon a 32 bit only és kis RAM-os (<2GB) gépek.

Örülj, hogy csak 446 MB, vannak durvább esetek is.

(#3283) F34R válasza N0zer0 (#3282) üzenetére


F34R
nagyúr

Nekem nincsenek multilibek gentoo-n, cserebe veszett mondjuk a wine meg egyes specifikus programok.

(#3284) whbear


whbear
senior tag

Arch 64 bit KDE Plasma 5 a network ikon a tálcán az óra mellett hol van hol nincs.
Találkozott már valaki ezzel a jelenséggel?

[ Szerkesztve ]

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#3285) spammer


spammer
veterán

Használtok Thunart? Nálatok nem záródik be állandóan magától? :F Eddig semmi baja nem volt, ma felraktam élesbe a rendszert, és állandóan összecsuklik. Thunar 1.6.8

kernel: 4.0.2-1-ARCH

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#3286) joecontra válasza spammer (#3285) üzenetére


joecontra
addikt

Arch alatt nálam is csinálta. Ubuntu alatt teljesen jó.

Üdv,
J

(#3287) F34R válasza spammer (#3285) üzenetére


F34R
nagyúr

Regen volt fent ugy kb egy eve, elotte rendszeresen hasznaltam. Nekem a pcmanfm-el egyetemben kezde el osszefosni magat, akkoriban felvaltha hasznaltam oket marmikor tudtam. Utanna talaltam ra a spacefm-re, de az annyira nem jott be. Most meg semmit, vagyis csak command line only. A kerdesedre a valasz IGEN.
Es azt hiszem, mar ha jol emlekszem, hogy ki kellett kapcsoljam a kepek elonezetet (preview) mert valami gebasz volt a libekkel es emiatt allandoan kilepett.

[ Szerkesztve ]

(#3288) spammer


spammer
veterán

Köszi srácok, akkor ez így fasza. :( Ubuntu alatt semmi gondja nem volt. No mindegy, úgyis át kellene térnem Rangerre. :))

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#3289) Siriusb válasza spammer (#3288) üzenetére


Siriusb
veterán

Nekem tökéletesen működik, démonként van indítva.

(#3290) F34R válasza spammer (#3288) üzenetére


F34R
nagyúr

Hogy micsoda? nem jol hallottam ;]

(#3291) spammer válasza F34R (#3290) üzenetére


spammer
veterán

:DD

De de, csak nálam egy kicsit azért színesebb lesz. :D Ismerősöm használja már egy ideje, és mindig mondja, hogy ne szarakodjak a Thunarral. ;]

(#3289) Siriusb: Köszi az infót neked is!

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#3292) F34R válasza spammer (#3291) üzenetére


F34R
nagyúr

A root-nal nekem is szinesebb mert ott nem alitottam be temat.

(#3293) qisqaqas válasza F34R (#3290) üzenetére


qisqaqas
senior tag

Meghoztátok az étvágyamat hozzá. Kicsit olyan mint amikor a lekvár helyett is pálinkát főzöl és azzal eszed a palacsintát. Elsőre kicsit furcsa, de meg lehet szokni. :DD Bele kell tanulnom.

Köszi a tippet! :R

Ha van még valakinek ilyen cucca amit megelégedéssel használ/használt szívesen veszem. Szeretem az ilyen célszerszámokat. :U

Apropó: nekem megy a thunar mindenhogyan. Nincs vele baj.

CMstorm QF TK eladó || Nem jó a keyboardod? Építs -> http://prohardver.hu/tema/igy_epitsd_a_billentyuzeted/ || Jolla!

(#3294) F34R válasza qisqaqas (#3293) üzenetére


F34R
nagyúr

esetleg vifm?

(#3295) Rimuru válasza qisqaqas (#3293) üzenetére


Rimuru
veterán

Írjak le mindent amit használok? ;]

Vigyázat, csalok!

(#3296) qisqaqas válasza Rimuru (#3295) üzenetére


qisqaqas
senior tag

Én nem bánom. :) Sőt akár összerakhatánk valami listát piratepadon vagy hasonló szolgáltatáson.

CMstorm QF TK eladó || Nem jó a keyboardod? Építs -> http://prohardver.hu/tema/igy_epitsd_a_billentyuzeted/ || Jolla!

(#3297) #16820480


#16820480
törölt tag

Sziasztok!

Egy olyan problémám lenne (Manjaro linux alatt, de lényegében Arch az is), hogy úgy egy-másfél hónapja a Gwenview valamiért nem működik normálisan, néha vízszintes fehér csíkot húz a képek alján keresztben (nem teljes képernyőben, hanem csak a sima képnézetben), illetve valamiért nem működik a kipi-plugins, rányomok a Plugins menüre, és nem jön elő már a menüpont sem.

Próbáltam leszedni a Gwenview-t és a kipi-plugins csomagot az összes függőségükkel együtt és cache törlés után újratenni, de valamiért még mindig csinálja. Ami még fura, hogy a pacman -Rnsu után nem törlődtek a Gwenview beállításai, pedig ez elvileg törli azt is, nem?

Más esetleg találkozott ilyen hibával, vagy van ötlete, hogy miként lehetne visszanyerni az eredeti funkcionalitást?

[ Szerkesztve ]

(#3298) F34R válasza #16820480 (#3297) üzenetére


F34R
nagyúr

Nekem nincs fent, de talan ha torlod a hozzatartozo konyvtarat a /home/user alatt.

ha mas nem akkor egyel regebbi verziot a downgrade-el visszarakod

[ Szerkesztve ]

(#3299) Rimuru válasza qisqaqas (#3296) üzenetére


Rimuru
veterán

Egy gyors lista, van ezek között minden. Simán lehetne még bővíteni/"javítani" én se írtam bele mindent amit használok.

Vigyázat, csalok!

(#3300) spammer


spammer
veterán

Az komoly, hogy libreoffice-ból is csak a komplett pakkot lehet lehúzni a tárolókból? :F Writer és Calc kellene csak, a többi nekem hulla felesleges. De ez megint fél gigányi cuccot akar így felpakolni. Nesze neked lightweight.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Arch Linux
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.