Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Arch Linux

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-02-28 11:06:49

LOGOUT.hu

Arch Linux topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2101) ubyegon2 válasza _Dumber_ (#2100) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Azt csak halkan írom le itt is, hogy a 3 pitbula kutya a nagymamával azért otthon tartózkodik! :)

(#2102) Fritz Teufel válasza ubyegon2 (#2101) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Nincs az a pitbula, ami a megfelelő méretű karajos csont hatására ne változna át pitpulivá. ;]

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#2103) ubyegon2 válasza Fritz Teufel (#2102) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Sorry, de a pitbula az vega, azért van, hogy csak ráharap a sípcsontra és nem engedi! Ha szeretné, elkezdené finoman elrágcsálni! :D

Most már nyomjad azt a BSD- t, mert engem piszkálnak vele unalom űzésileg.

[ Szerkesztve ]

(#2104) _Dumber_ válasza ubyegon2 (#2101) üzenetére


_Dumber_
őstag

És a kutyák csak azért vannak, hogy megfékezzék a nagymamát....!

Jut eszembe.. Tudjátok hogy mondják angolul a nagymamát?

.
.
.
.
.
.
.

Hát....: BigTodayToday

(#2105) Fritz Teufel válasza _Dumber_ (#2104) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Ha menten nem fog la valaki, agyonverem!!!! :))

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#2106) ubyegon2


ubyegon2
nagyúr

:DD

(#2107) BoB válasza _Dumber_ (#2100) üzenetére


BoB
Topikgazda

Ez nem windows, nem *.* kell hanem csak egy *

Há minnyá száműzlek az Ubuntu topikba :D

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#2108) _Dumber_ válasza BoB (#2107) üzenetére


_Dumber_
őstag

mostanában sokat foglalkoztam win-nel.. már fertőzve vagyok :D

Ja bocsánat...
sokat foglalkoztam PiciPuha Ablakok 7-tel :D

[ Szerkesztve ]

(#2109) Rimuru válasza N0zer0 (#2090) üzenetére


Rimuru
veterán

A konfigurálhatóságot és a lua nyelvet hozom fel (ez a kettő lényegében össze is kapcsolódik). A tilling ablakkezelést meg kell szokni és tanulni (és be kell állítani) utána nagyon kényelmes tud lenni. Bármilyen gép el ülök, mindig szidom hogy nem azt csinálja amit szeretnék. :P

Blum1866_2: Visszatérve a dmrc-re, olvasgattam valamit és ott belefutottam így már lehet semmisnek venni amit korábban mondtam. :B

[ Szerkesztve ]

Vigyázat, csalok!

(#2110) Blum1866_2 válasza Rimuru (#2109) üzenetére


Blum1866_2
tag

Ugye, hogy ugye :P

(#2111) BoB


BoB
Topikgazda

Ha valaki azt tapasztalja hogy exfat -ra formázott pendrive-ot nem tud használni:

Downgradelni kell az util-linux csomagot 2.24-re (plusz a libutil-linux -ot). Ha nincs meg a pacman cache-ben, innen tölthető: ARM (ez a 64 bites link)

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#2112) Fritz Teufel válasza BoB (#2111) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Köszi, reggel ellenőrzöm a dolgot!

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#2113) BoB


BoB
Topikgazda

Rootless X -et használva problémái vannak a VLC-nek. Ha bezárom lejátszás közben, a megnyitott média mappájában hagy egy szép csomag crash data -t. (pár száz mega :D )
Ha leállítom, crash -el, szintén csomagot hagyva hátra :)

Dragon player (KDE alap), mplayer viszont tökéletesen megy.

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#2114) Rimuru válasza BoB (#2113) üzenetére


Rimuru
veterán

Itt az idő mpv-re váltani. :P

Vigyázat, csalok!

(#2115) N0zer0 válasza Rimuru (#2114) üzenetére


N0zer0
senior tag

Miben jobb az mpv, mint az mplayer2 és az mplayer?

(#2116) Apollyon válasza BoB (#2113) üzenetére


Apollyon
Korrektor

SMplayer?
VLC elég bugos, még korábban amikor használtam akkor volt olyan hogy filmnézés közben egyszer csak úgy magától bezáródott.

Viszont SMp. is ugyanúgy mindent lejátszik, és legalább a bill kiosztás is értelmes ;p

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#2117) BoB válasza Apollyon (#2116) üzenetére


BoB
Topikgazda

Dragon player teljesen jól megy.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#2118) N0zer0 válasza Apollyon (#2116) üzenetére


N0zer0
senior tag

Ja, én is az SMPlayerrel tolom, egész kényelmes és barátságos felületet húz az mplayer fölé. Kicsi az erőforrásigénye is (mármint a mögötte futó mplayeré), a legkisebb szerintem, ami létezik. Nálam csak ezzel folyamatosak az 1080p-s videók, gyenge gépem van. VLC alatt már szaggat, pedig a VLC sem rossz, de több erőforrás kell neki, meg itt-ott bugos tud lenni.

(#2119) Blum1866_2 válasza N0zer0 (#2118) üzenetére


Blum1866_2
tag

En is szeretem az mplayert (terminal futtatom, nem hasznalok hozza GUI-t) de egyszeruen az ideg megb.sz, hogy az m2ts videokat nem viszi rendesen. Es semmi mas nem viszi csak az a retek VLC.
(40-50 gigas BD-krol van szo)

(#2120) whbear


whbear
senior tag

Aki Fedorával barátkozik és nem ismerné találtam egy rendszer konfiguráló programot.

[link] Fedy a neve.

Kipróbáltam és nekem minden funkciója hibátlanul működött. Immáron maradok is a Fedoránál, működik a sztereo bluetooth, minden hardware, stb..

[ Szerkesztve ]

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#2121) Rimuru válasza N0zer0 (#2115) üzenetére


Rimuru
veterán

A kettő előnyeit viszi tovább. :P
Nem emlékszem már hogy mi baj volt az mplayerekkel ami megadta az utolsó lökést az mpv felé. A frontendekkel feliratproblémáim voltak lehet az jött elő azoknál is.

Vigyázat, csalok!

(#2122) Apollyon válasza Rimuru (#2121) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Feliratprobléma?
Én ha magyar feliratot használok, akkor előfordulhat hogy váltani kell UTF8-ról Szlávra (ebben vannak még rendes öüóúű stb karakterek) ill. vice versa, problem solved.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#2123) Fritz Teufel


Fritz Teufel
addikt

mplayer-t használok, smplayer frontenddel és szinte kizárólag feliratos filmjeim vannak. Még nem futottam felirat problémába. A feliratkereső is szépen működik a VLC-val szemben.

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#2124) Rimuru válasza Apollyon (#2122) üzenetére


Rimuru
veterán

Tényleg mplayerrel néha szórakozni kell a kódolásokkal is, lehet ez volt amit meguntam. :DDD
Az igazi probléma:

Vigyázat, csalok!

(#2125) joecontra


joecontra
addikt

Én a VLC-vel nem tapasztaltam olyan bugokat mint amik itt le lettek írva. Azonban SMPlayer-t is tartok, de csak azért mert tudja használni a vdpau kimenetet így az 1080p videók is folyékonyan mennek.

Amit utoljára tapasztaltam, hogy egy YouTube linkről a VLC lejátszotta a videót viszont az SMPlayer hozzá sem szagolt.

Üdv,
J

[ Szerkesztve ]

(#2126) BoB válasza joecontra (#2125) üzenetére


BoB
Topikgazda

Azt a VLC is tudja. + VA API -t is.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#2127) joecontra válasza BoB (#2126) üzenetére


joecontra
addikt

Nálam ugyanez így néz ki:

Nincs VDPAU.

Üdv,
J

(#2128) BoB válasza joecontra (#2127) üzenetére


BoB
Topikgazda

Akkor a probléma nálad van. Nem tudom a disztród melyik vlc-t használja, és mit változtatott a csomagban.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#2129) N0zer0 válasza BoB (#2128) üzenetére


N0zer0
senior tag

Meg lehet azt is csinálni, hogy a VLC nightlyt használja (bár nem tudom, hogy Archra elérhető-e), mert abba bele van fordítva mindenféle támogatás, a disztró csomagkezelőjének VLC stable csomagját meg lehet karcsúsítva fordították. Ugyanez szokott lenni az mplayerrel is.

(#2130) Istju válasza BoB (#2128) üzenetére


Istju
senior tag

Nálam is tökéletes a vlc. Soha nem volt gondom vele.

A bonyolultság elrejtése még bonyolultabb rendszert eredményez, és ezért kerülendő. KISS

(#2131) Istju válasza joecontra (#2127) üzenetére


Istju
senior tag

Szia. A video karid drivere fenn van rendesen?

A bonyolultság elrejtése még bonyolultabb rendszert eredményez, és ezért kerülendő. KISS

(#2132) joecontra


joecontra
addikt

Nem akarnék az Arch topikban offolni, mert Ubuntu-ról van szó. Pontosabban cmd-ből/minimal-ból felépített 14.04-ről XFCE felülettel.
A VLC-t a repókból tettem fel az apt-get install paranccsal, a videokártya drivert szintén (nvidia-331).

Üdv,
J

[ Szerkesztve ]

(#2133) Istju válasza joecontra (#2132) üzenetére


Istju
senior tag

Szia. Akkor ne offolj:-)
Szívesen segítünk bárkinek, de az ARCH az rolling. Nekem a vlc 2.1.5 Rincewind 2014 júliusi kiadás.Talán rávehetnéd az ubuntu terjesztőit gyorsabban frissítsenek.
A 3D megy a gépeden rendesen?
fglrxinfo kimenete mit ad?

A bonyolultság elrejtése még bonyolultabb rendszert eredményez, és ezért kerülendő. KISS

(#2134) N0zer0 válasza joecontra (#2132) üzenetére


N0zer0
senior tag

Távolítsd el a VLC-t, és tegyed fel a VLC Nighltyt PPA-ból, az azt hiszem a legújabb 3.0-ás. Ha azzal sem jelenik meg ez a kimenet, akkor tényleg a videodriver lesz a ludas.

(#2135) Siriusb válasza Rimuru (#2114) üzenetére


Siriusb
veterán

Nem is rossz program, kösz, hogy megemlítetted.

(#2136) joecontra válasza Istju (#2133) üzenetére


joecontra
addikt

Istju
Nekem a vlc 2.1.5 Rincewind 2014 júliusi kiadás.
Nekem 2.1.4 Rincewind van.

fglrxinfo kimenete mit ad?
fglrxinfo: a parancs nem található

A glxinfo ezt adja:
name of display: :0.0
display: :0 screen: 0
direct rendering: Yes
server glx vendor string: NVIDIA Corporation
server glx version string: 1.4

Meg még egy csomó mindent.

N0zer0
Megnézem.

Üdv,
J

[ Szerkesztve ]

(#2137) joecontra válasza joecontra (#2136) üzenetére


joecontra
addikt

VLC 3.0.0-git Vetinari

Üdv,
J

(#2138) Fritz Teufel


Fritz Teufel
addikt

A Manjaro a 0.9-es sorozathoz új grafikus installert fog kapni: Calamares.

Ezzel egyidőben elérhetővé tették a 0.9.0 Dev xfce minimal verziót is.

[ Szerkesztve ]

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#2139) Istju válasza Fritz Teufel (#2138) üzenetére


Istju
senior tag

Nem kell nekünk semmiféle hókuszpókusz grafikus installler, mert akkor esélyünk sem lesz tudni, h mi miért nem műkszik. Utána meg jössz kérdezgetni:-) a válaszom garantált:-) :::: KISS

A bonyolultság elrejtése még bonyolultabb rendszert eredményez, és ezért kerülendő. KISS

(#2140) Fritz Teufel


Fritz Teufel
addikt

Ehh, ez a WINE mekkora egy ratyi! :W Nálam még soha nem működött. Ubuntu alatt legalább elindult a telepítés, még, ha 1/3 környékén össze is omlott. Most még csak el sem indul a World of Tanks telepítője. Asszem, hogy jobban járok, ha Virtualboxban próbálkozom.

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#2141) Rimuru válasza Fritz Teufel (#2140) üzenetére


Rimuru
veterán

WoT-ot soha nem próbáltam (nem is fogom), de eddig a wine mindent vitt (ami nekem kellett). Jobban járnál vele mint egy virtuális géppel, akkor már inkább dual boot. :P

Vigyázat, csalok!

(#2142) Fritz Teufel válasza Rimuru (#2141) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Eddig a Wine-t csak erre próbáltam használni, minden mást kiváltottam Linux applikációkkal. Sem Ubuntu alatt, sem itt nem sikerült működésre bírni. Amikor torrentről szedné a telepítőt, 1% elérése előtt lefagy. Mindegy, nem kísérletezem vele tovább.

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#2143) N0zer0 válasza Rimuru (#2141) üzenetére


N0zer0
senior tag

Nekem is szinte mindent vitt a Wine. Konkrétan csak a Vietcong nevű játékra emlékszem, amit nem vitt.

(#2144) ubyegon2 válasza N0zer0 (#2143) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

MOHAA- t, COD- ot és hasonlókat vitte?

[ Szerkesztve ]

(#2145) N0zer0 válasza ubyegon2 (#2144) üzenetére


N0zer0
senior tag

MOHAA-t nem próbáltam, de hasonló játékokat vitt. Érdemes a Wine adatbázisában nézni, milyen minősítést kapott egy adott játék futtatása.

(#2146) Fritz Teufel válasza N0zer0 (#2145) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Hát, irigyellek titeket. Próbálkoztam a 'wine-wot-ati'-val és a 'wine-wot'-tal, de azok még csak települni sem hajlandóak. Mind a kettő telepítése végtelen loop-ba torkollik, nem tudja létrehozni a csomagot. A sima Wine felmegy, és a Playonlinux is, a WoT torrent elindul, majd 60-80MB letöltése után hibaüzenettel kilép. Soha nem jut tovább. A mutatvány disztró független. Soha többet nem veszek olyan laptopot, amiben ATI kártya van :((( ennyi szívni miatta! :W

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#2147) BoB válasza Fritz Teufel (#2146) üzenetére


BoB
Topikgazda

A WOT letöltés és az ATI kártya között milyen összefüggés van? Ja hogy semmilyen... :U

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#2148) Istju válasza Fritz Teufel (#2146) üzenetére


Istju
senior tag

Videó karid típusa?
Esetleg terminálba:
lspci | grep ATI
mit ad?

Én is ATI -s vagyok. Néha szenvedni kell ezzel, de azért manapság az ATI/AMD támogatottsága már nagyon jó.

A bonyolultság elrejtése még bonyolultabb rendszert eredményez, és ezért kerülendő. KISS

(#2149) Fritz Teufel válasza Istju (#2148) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Ez annak ellenére, hogy csak ~6 éves, már nem támogatott évek óta: AMD/ATI RV635/M86 Mobility Radeon HD 3650

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#2150) BoB


BoB
Topikgazda

Vim -nél csomag átnevezés került végrehajtásra:

- vim-minimal: identical to the previous vim package

- vim: now includes all the features from gvim which includes the python, lua, and ruby interpreters, without GTK/X support

- vim-python3: same as the above for gvim-python3

- gvim: same as before

- gvim-python3: same as before

- vim-runtime: same as before

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Arch Linux
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.