Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Arch Linux

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-02-28 11:06:49

LOGOUT.hu

Arch Linux topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3101) Siriusb válasza qisqaqas (#3100) üzenetére


Siriusb
veterán

Kipróbáltam, az Inkscape tényleg gyorsan betölt, nem is kicsi a különbség. :)

(#3102) Siriusb válasza qisqaqas (#3100) üzenetére


Siriusb
veterán

Nos, azt kell mondjam, nem raknám vissza a rendszert HDD-re, pedig nem valami nagy szám SSD-t raktam a gépbe, egy Kingston V300-t. Tizenéves gépnél észrevehető a különbség.
Bírom, ahogy a Thunar a képembe ugrik a gyorsbillentyű megnyomása után. Kikapcsolás 2 mp! Persze nem minden területen hozott látványos változást a csere, de összességében, véleményem szerint, megéri, ha valaki még egy kis pluszt szeretne kicsikarni a gépéből.

(#3103) BoB válasza Siriusb (#3102) üzenetére


BoB
Topikgazda

Laptopban nekem is V300 van, és hiába csak 120GB, nem raknék bele HDD-t én sem már. :)

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#3104) Siriusb válasza BoB (#3103) üzenetére


Siriusb
veterán

Laptopnál akár az optikai meghajtó helyére is be lehet tenni a merevlemezt, vagy éppen USB-s tárolót használni, attól függően, mi a felhasználás módja. Már ha szükséges. Ilyen hordozható kütyünél persze még több előnye van az SSD-nek, gondolok itt a merevlemezek hőtermelésére, vagy a fizikai sérülékenységére.

A jót olyan hamar meg lehet szokni. Aztán visszaül az ember egy olyan gép elé, amivel éveken keresztül elégedett volt... :)

Emlékszem, amikor azt mondtam: 20 megás(!) vinyó, aztaaaaaa! :)) És ment föl rá a program (a nevét már elfeledtem), hogy megduplázzuk a kapacitását. És milyen nagy szám volt a 3,5"-os "kislemez" is.
Na jó, nosztalgia OFF. :D

(#3105) Rimuru válasza Siriusb (#3104) üzenetére


Rimuru
veterán

"Laptopnál akár az optikai meghajtó helyére is be lehet tenni a merevlemezt" - Ez a tervem már egy ideje, de valahogy sose veszem rá magam a bevásárlásra. Majd mikor nagyon megunom a dög lassú notebook vinyót...

Vigyázat, csalok!

(#3106) qisqaqas válasza Rimuru (#3105) üzenetére


qisqaqas
senior tag

Nekem két hard diskem van a laposban és egy SSD. :) Kollégám úgy hívja a gépemet: storage :DD

CMstorm QF TK eladó || Nem jó a keyboardod? Építs -> http://prohardver.hu/tema/igy_epitsd_a_billentyuzeted/ || Jolla!

(#3107) whbear


whbear
senior tag

Régebben beállítottam, hogy ne jegyezze meg a legutóbb megnyitott dokumentumokat a KDE alkalmazásindítója. Most szeretném visszaállítani, de sehol sem találom hol lehet.

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#3108) ztsoft


ztsoft
őstag

Sziasztok!

Van egy kis gondom, azaz az energiatakarékossági beállítások nem működnek (nem sötétedik el, nem kapcsol ki a képernyő). Nem reagál az áram kihúzására, azaz a hangjelzés működik.
Kerestem a neten, amit eddig találtam az nem segített. Az upower szolgáltatás megy, a power csoportba benne vagyok. Már próbáltam LTS kernel-el is.
Érdekes, az előző telepítésnél működött, Chakra, openSUSE alatt is megy. Ja, KDE-t használok.
A gép adatai: ACER aspire 5310, Core 2 T7200 CPU, Intel 950 GMA.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#3109) Brogyi


Brogyi
senior tag

Arch linux probálgatásnál egy picit elakadtam. Munin dynazoom nem működik. Ubuntu/Mint vonalon kizárólag Apache konfigurációval megoldható. Gondolom itt is. Tehát hogy módosítsam az Apache konfigurációs file-jait, hogy működjön a CGI/FastCGI. Kell-e még valamit feltelepíteni.
Szeretem a gyors megoldásokat, így küldhetek conf file-kat is. :D
Köszi

Linux brogyi 3.19.2-1-ARCH #1 SMP PREEMPT Wed Mar 18 16:21:02 CET 2015 x86_64 GNU/Linux
apache 2.4.12-2
munin-node 2.0.25-1

(#3110) ztsoft válasza ztsoft (#3108) üzenetére


ztsoft
őstag

Át néztem a logokat. Csak egy bejegyzést találtam a hibával kapcsolatban:

Object::connect: No such signal org::freedesktop::UPower::Device::Changed()

Az UPower tökéletesen megy, megy az alvás, aksi jelzés is. Kézzel tudom állítani a fényerőt.

upower -d
Device: /org/freedesktop/UPower/devices/line_power_ACAD
native-path: ACAD
power supply: yes
updated: 2015. ápr. 4., szombat, 19.19.40 CEST (39 seconds ago)
has history: no
has statistics: no
line-power
warning-level: none
online: yes
icon-name: 'ac-adapter-symbolic'

Device: /org/freedesktop/UPower/devices/battery_BAT1
native-path: BAT1
vendor: ACER
model: Primary
power supply: yes
updated: 2015. ápr. 4., szombat, 19.19.41 CEST (38 seconds ago)
has history: yes
has statistics: yes
battery
present: yes
rechargeable: yes
state: charging
warning-level: none
energy: 39,3828 Wh
energy-empty: 0 Wh
energy-full: 41,4474 Wh
energy-full-design: 44,4 Wh
energy-rate: 12,1323 W
voltage: 12,308 V
time to full: 10,2 minutes
percentage: 95%
capacity: 93,35%
technology: lithium-ion
icon-name: 'battery-full-charging-symbolic'
History (charge):
1428167980 95,000 charging
1428167970 96,000 discharging
History (rate):
1428167981 12,132 charging
1428167980 14,574 charging
1428167971 4,662 discharging
1428167970 1,798 discharging

Device: /org/freedesktop/UPower/devices/DisplayDevice
power supply: yes
updated: 2015. ápr. 4., szombat, 19.19.41 CEST (38 seconds ago)
has history: no
has statistics: no
battery
present: yes
state: charging
warning-level: none
energy: 39,3828 Wh
energy-full: 41,4474 Wh
energy-rate: 12,1323 W
time to full: 10,2 minutes
percentage: 95%
icon-name: 'battery-full-charging-symbolic'

Daemon:
daemon-version: 0.99.2
on-battery: no
lid-is-closed: no
lid-is-present: yes
critical-action: HybridSleep

Valakinek ötlet?

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#3111) ztsoft válasza ztsoft (#3110) üzenetére


ztsoft
őstag

Sikeresen meg oldottam a problémát. :D Valami zűr volt a rejtett kde mappában. Át neveztem és minden működik!

Amúgy egy kicsit érdekes, mert teljesen új telepítés volt. :F Amit észre vettem, hogy pár header fájl hiányzott a cmake fordítóhoz, de az újra telepítés meg oldotta.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#3112) elttiL


elttiL
senior tag

Üdv! A "failed to execute login command" hibára közvetlenül telepítés után van valamilyen megoldás? Az user/pass biztos hogy jó. (ctrl+alt+f1 után szövegesre váltva szépen be lehet lépni root-tal és másikkal is) 5let? Biztos hogy másnak mis volt, én viszont hüle vagyok ehhez. Köszi

(#3113) qisqaqas válasza elttiL (#3112) üzenetére


qisqaqas
senior tag

Nálam akkor volt ilyen ha a passwd fájlban elírtam a shell-emet.

CMstorm QF TK eladó || Nem jó a keyboardod? Építs -> http://prohardver.hu/tema/igy_epitsd_a_billentyuzeted/ || Jolla!

(#3114) elttiL válasza qisqaqas (#3113) üzenetére


elttiL
senior tag

...az a helyzet, hogy nem lépésenként telepítettem, hanem egy script futtatásával, mindent beállított, szépen feltette az irodai s egyéb programokat stb. nincs tudásom, hogy belenyúljak és rendbe tegyem. Az user/pass biztos hogy jó, mert nem grafikus felületen beenged...

(#3115) BoB válasza elttiL (#3114) üzenetére


BoB
Topikgazda

SLiM lett feltéve? Meg milyen grafikus környezet? Vagy mit választottál ki?

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#3116) elttiL válasza BoB (#3115) üzenetére


elttiL
senior tag

nem választottam, adódott. xfce lett volna, mind1 azóta nem akar karaktereket irni, csak szóközöket, újrarakom, probálkozok. vagy keresek egy step by step telepítőt.

(#3117) qisqaqas válasza elttiL (#3114) üzenetére


qisqaqas
senior tag

...az a helyzet, hogy scriptet használni nem jó. Most nem arról van szó hogy két hét stabil működés után kiírja hogy PWND! és olyan rm parancsot indít meg hogy a billentyűzeted feliratai is eltűnnek; hanem arról hogy ha elsz@aródik valami akkor tudod majd javítani mert tudod hova kell nyúlni.

Ha nem akarsz ennyire a mélyére ásni a dolgoknak akkor ott a Manjaro. Ott egy kész rendszert kapsz, és nem kell szenvedni semmiféle scripttel.

CMstorm QF TK eladó || Nem jó a keyboardod? Építs -> http://prohardver.hu/tema/igy_epitsd_a_billentyuzeted/ || Jolla!

(#3118) cubix válasza elttiL (#3116) üzenetére


cubix
tag

Én először Colomb2 ft. írása alapján telepítettem az archot. Szerintem minden szükséges benne van.

「시작이 반이다」

(#3119) elttiL válasza cubix (#3118) üzenetére


elttiL
senior tag

Ezt a leírást nyomtattam ki magamnak, de a particionálásnál kicsit értetlen voltam. Kutakodtam a neten és megtaláltam a scriptes dolgot. Gondoltam ha ez ilyen egyszerű, akkor nem vacakolok step-by-step leírások követésével. Csak egy napra kellene működő archlinuxot feltennem valamelyik gépemre kipróbálni valamit. De akkor a linkelt leírást újra előveszem... Furcsa mód a letöltött 04.02-es verzió gyakorlatilag a live cd módban elhasal (nem futnak le a "dolgok"), megjelenik a root promt és kész, de még a root pass-t sem kéri hogy állítsam be, szóval szar, így maradnom kell a 02.04-es verziónál.

[ Szerkesztve ]

(#3120) qisqaqas válasza elttiL (#3119) üzenetére


qisqaqas
senior tag

Nem érted az Archlinux lényegét szerintem. Nem kér semmit. Megmondod mit csináljon és azt megcsinálja ha jól állítottad be. Archlinux feltétélezi hogy hozzáértő vagy, és nem nézi sz@rba a juzert mint mondjuk a májkrémszaft operációs rendszere.

CMstorm QF TK eladó || Nem jó a keyboardod? Építs -> http://prohardver.hu/tema/igy_epitsd_a_billentyuzeted/ || Jolla!

(#3121) Rimuru válasza elttiL (#3119) üzenetére


Rimuru
veterán

Jó hogy nem kér jelszót, alapból belép. Ha tényleg elolvastad az írást akkor tudnod kéne ("Az elindult rendszer alapból bejelentkezik root felhasználóba"), plusz ha ismernéd kicsit is jobban a Linuxot akkor látnád hogy mit kapsz. :D Particionálást szerintem nehéz megmagyarázni másképp minthogy egy példán végigvezetem, cfdisk-ben pedig még mindig nem bízok.

Vigyázat, csalok!

(#3122) BoB válasza elttiL (#3119) üzenetére


BoB
Topikgazda

Ha csak egy napra kell kipróbálni valamit, akkor tedd fel az antergos-t.

Más disztróknál már megszokott, egyszerű grafikus telepítővel érkezik.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#3123) elttiL válasza qisqaqas (#3120) üzenetére


elttiL
senior tag

Tévedsz. Értem az Archlinux lényegét, megérteni nem akarom. Fel kellene tennem egy nagyon rövid időre, gondoltam szkripttel pikk-pakk felmegy, megcsinálom amit kell és jónapot, még az egyéb dolgokat is felrakattam (firefox stb.), hogy kicsit szétnézzek, ne adj isten kicsit még utána is használjam, ha már felteszem ezt. (általában win mellett van fent egy Ubuntu nálam, de az alatt sajna nem működött amit szerettem volna, külföldi fórumban irták, hogy archlinux alatt sikerült a történet.
Az ajánlott Antergos-t megnézem.
Kérem, hogy indulatokat ne váltson ki az ha ettől a linux-tól csak ennyit akarok, amennyit. (remélem feltünt, hogy nem szaroztam semmit, becsülöm, hogy otthagyom telepítéskor pl.: az ubuntut, és mire újra mellé ülök lehet vele dolgozni)

colomb2: akkor lehet, hogy rosszul fogalmaztam: a két különböző kiadásnál (02.03. ill 04.02.) cd-ről boot-olásnál nem ugyan az fogadott a végén (még mielőtt egy billentyűt is lenyomhatna az ember fia), a későbbi kiadásnál valami zizi van, biztos csak nálam.
De tök mind1. Megoldom valahogy.

(#3124) spammer válasza elttiL (#3123) üzenetére


spammer
veterán

Ha leírod, hogy mit szerettél volna, ami máshol nem ment, akkor lehet, hogy lenne valakinek ötlete. :) Az Arch sajnos nem az a "pikk-pakk" kategória, nem next-next-finishre találták ki.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#3125) BoB válasza spammer (#3124) üzenetére


BoB
Topikgazda

Legalábbis addig nem az a kategória, amíg el nem készíted a saját scripted a saját gépedre, amit csak elindítanod kell, minden más megy magától. Ez az igazi pikk-pakk :))

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#3126) Rimuru válasza BoB (#3125) üzenetére


Rimuru
veterán

pacman -Syu, és kész is van pik-pakk. :DDD Évekig nem fogom (akarom) újratelepíteni, így script se kell.

Vigyázat, csalok!

(#3127) Brogyi válasza Rimuru (#3126) üzenetére


Brogyi
senior tag

Ezt nagyon szeretem benne. :D No meg a fodító környezetet.

(#3128) Istju válasza BoB (#3125) üzenetére


Istju
senior tag

Így van:-) Csak azért scriptelgetek, hogy gyorsabb és egyszerűbb legyen a saját eszközömre optimalizálva. Csak az a gáz, hogy édes ritkán kell telepíteni az archot, és így az egésznek inkább csak a tanulás az értelme.

A bonyolultság elrejtése még bonyolultabb rendszert eredményez, és ezért kerülendő. KISS

(#3129) Istju válasza elttiL (#3123) üzenetére


Istju
senior tag

Ha érted az arch linux lényegét, akkor sajna meg is kell tanulnod. Azért szűnt meg a grafikus telepítő is, hogy a felhasználó ne távolodjon el a rendszer megértésétől és a terminál használatától. Az aláírásomban is egy erre hajazó arch arspoetica idézet van.-) Ha nem akarod megérteni, akkor ez nem a te világod sajna.

A bonyolultság elrejtése még bonyolultabb rendszert eredményez, és ezért kerülendő. KISS

(#3130) qisqaqas válasza elttiL (#3123) üzenetére


qisqaqas
senior tag

spammernek igaza van. Nem vált ki indulatokat nálam ha valaki nem akar ezzel foglalkozni, csak szimplán értetlen vagyok, mert egy babrálós rendszerrel ha nem akarsz babrálni akkor azzal csak a saját idődet vesztegeted.

Archban az a szép hogy minden csavart neked kell meghúzni és annyira húzod feszesre amennyire neked tetszik. Ha mást kérsz meg hogy húzza meg a csavarokat és rájössz hogy valamelyik nincs is behajtva akkor ne sértődj meg. Ha valami valakinél működik akkor nálad nem biztos hogy fog. Ezt kell szem előtt tartani.

CMstorm QF TK eladó || Nem jó a keyboardod? Építs -> http://prohardver.hu/tema/igy_epitsd_a_billentyuzeted/ || Jolla!

(#3131) joecontra válasza Rimuru (#3121) üzenetére


joecontra
addikt

Én már használtam cfdisk-et párszor és semmi baj vele tapasztalatom alapján. Egy kezdőnek inkább attól kell tartania hogy az fdisk-ben elüt egy vagy két karaktert.

Üdv,
J

(#3132) BoB


BoB
Topikgazda

rii:

Először ezt:
# pacman -Rdd libltdl
# pacman -S base-devel

És ha eddig minden rendben:
% yaourt -S linssid
(már nem rootként!)

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#3133) rii válasza BoB (#3132) üzenetére


rii
nagyúr

báziskulcs .-(

már az első lépésnél elhasalt .-(

[root@machine ~]# pacman -Rdd libltdl
error: target not found: libltdl
[root@machine ~]#

ha ennek vége, -bár kéne illu meg 3d meg PS-t tanulnom, de - eskü h megtanulom méllyebb szinten a Linux-ot .-)

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#3134) BoB válasza rii (#3133) üzenetére


BoB
Topikgazda

Na ez érdekes ez még mindig nem megy?
# pacman -S base-devel

Mert az volt a gyíkja hogy az fent volt de ahogy kiderült mégsem, vagy elbaszták valamelyik csomagot amit nem hiszek.

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#3135) rii válasza BoB (#3134) üzenetére


rii
nagyúr

baja van, de moost már más mint korábban .-/

[root@machine ~]# pacman -S base-devel
:: There are 26 members in group base-devel:
:: Repository core
1) autoconf 2) automake 3) binutils 4) bison 5) fakeroot 6) file 7) findutils
8) flex 9) gawk 10) gcc 11) gettext 12) grep 13) groff 14) gzip 15) libtool
16) m4 17) make 18) pacman 19) patch 20) pkg-config 21) sed 22) sudo
23) texinfo 24) util-linux 25) which
:: Repository multilib
26) lib32-flex

Enter a selection (default=all):
warning: gzip-1.6-1 is up to date -- reinstalling
warning: m4-1.4.17-1 is up to date -- reinstalling
warning: pacman-4.2.1-1 is up to date -- reinstalling
warning: sed-4.2.2-3 is up to date -- reinstalling
resolving dependencies...
looking for conflicting packages...
error: failed to prepare transaction (could not satisfy dependencies)
:: locale-info: requires glibc=2.19
[root@machine ~]#

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#3136) BoB válasza rii (#3135) üzenetére


BoB
Topikgazda

- fáradt vagyok majd holnap :))

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#3137) rii válasza BoB (#3136) üzenetére


rii
nagyúr

én is már csak dögölni vagyok képes a babzsákban ,-D

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#3138) BoB válasza rii (#3137) üzenetére


BoB
Topikgazda

Felraktam virtuál gépre a Manjaro-t. Base-devel-t én sem tudom feltenni egyből (tovább nem is foglalkoztam vele), de más függőségi hiba miatt mint ami neked volt :)) Nemtom mit művelnek Manjaro-éknál :)

Mindenesetre nézd meg a frissítés után fel tudod-e rakni amit akartál (mert nekem felment):
yaourt -S linssid --noconfirm

Ha nem akkor tovább bogarászunk, de addig is megcsináltam neked a csomagot, amit már fel tudsz rakni és tudod használni: [link]

Így tudod felrakni: # pacman -U ./linssid-2.7-2-x86_64.pkg.tar.xz
(feltéve hogy abban a mappában van a terminál, a ./ jelentése: jelenlegi könyvtárban)

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#3139) Rimuru válasza joecontra (#3131) üzenetére


Rimuru
veterán

Talán valami eltolási hibát olvastam még róla, egy kezdőnek pont nem jönne jól. :D

Vigyázat, csalok!

(#3140) rii válasza BoB (#3138) üzenetére


rii
nagyúr

most értem haza melóhelyről ...
.-)

amit csináltál pkg.tar.xz-t ésa parancssort amit írtál, felment .-)
(5/8) installing qt5-svg [###############################] 100%
(6/8) installing libxkbcommon-x11 [###############################] 100%
(7/8) installing iw [###############################] 100%
(8/8) installing linssid [###############################] 100%
Optional dependencies for linssid
sudo: privilege escalation to use wireless tools [installed]

de lehet h még nem executable?
mert benne is van a xwindow menüjében, de nem indul még .-)

[ Szerkesztve ]

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#3141) rii válasza BoB (#3138) üzenetére


rii
nagyúr

asziszem a /usr/bin-be tette (asszem ez az a default a futtatható állományoknak)

és eszonyga:

[root@machine bin]# ./linssid
./linssid: error while loading shared libraries:
libicui18n.so.54: cannot open shared object file:
No such file or directory
[root@machine bin]#

csak ezt tanátam .-)
vagyis jobban mondva nem találtam semmi használhatót

[ Szerkesztve ]

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#3142) spammer válasza rii (#3141) üzenetére


spammer
veterán

Amit a /usr/bin-be rak (vagy bárhova, ami a $PATH változóban van, amit az echo $PATH paranccsal tudsz megnézni), az system-wide működik, tehát nem kell bemenned abba a könyvtárba, bárhonnan indíthatod simán a paranccsal.

Tehát simán linssid (bárhonnan)

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#3143) qisqaqas válasza rii (#3141) üzenetére


qisqaqas
senior tag

Keress a /lib /lib64 mappákban egy hasonló file után. Lehet megvan csak más verzióban és vissza kell symlinkelni. 3rd party cuccoknál elő szokott fordulni. Hátha itt is ugyanez van...

CMstorm QF TK eladó || Nem jó a keyboardod? Építs -> http://prohardver.hu/tema/igy_epitsd_a_billentyuzeted/ || Jolla!

(#3144) rii válasza spammer (#3142) üzenetére


rii
nagyúr

ja mint a dos 5.0 nevű 300-500 kilobyte -os program ban volt ,-D

jogos!
köszönöm .-)
-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-

(#3143) qisqaqas:

54 nincs .-/
csak 52

libicui18n.so.52
libicui18n.so.52.1

[ Szerkesztve ]

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#3145) BoB válasza rii (#3144) üzenetére


BoB
Topikgazda

# pacman -S lib32-icu

Bocs hogy eddig nem írtam, mobilról néztem aztán kiment a fejemből :D

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#3146) cigam


cigam
félisten

Megpróbáltam colomb2 logout írása alapján felvarázsolni de igen érdekes problémába futottam bele.
az fdisk-el nem tudok partíciót létrehozni.
Van egy 120GB-os SSD-m, annak az elején a Windows (44GB) a maradék üres
Az első 128MB még sikerült, a 4GB-os is, de utánna semmi. Elméletileg van hely, de valamiért nem látja/kezeli?
Fotón be is jelöltem, hogy ha 234441648 szektora van, miért csak a 8282111-es az uccsó?!

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#3147) ubyegon2 válasza cigam (#3146) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Nem értek az Arch telepítéshez, de a kép alapján létrehoztál sda4 néven egy extended partíciót 3,7 GB mérettel és erre szeretnél logikai partíciót sda5 néven, ami az extended mérete miatt nem lehet több 3,7 GB- nál.

Elképzelhető, hogy ennél többet írtál sda5- nek?

Ha kijelölöd a maradék területet extended- nek, akkor menni fog a dolog, overprovisioninggal se nagyon kell foglalkoznod, mivel 120 GB- os a meghajtód, nem 128 GB- os!

Képzeld magad elé a gpartedes partícionálást, akkor könnyebb ezt a parancssoros módszert is átlátni.

Nagyon az elején vagy még az Arch telepítésnek, kitartást hozzá és az ilyen apróságokra érdemes figyelni, mert szerintem ez a partícionálás volt a legegyszerűbb része! :)

[ Szerkesztve ]

(#3148) cigam válasza ubyegon2 (#3147) üzenetére


cigam
félisten

Ez magyarázat lenne, ha nem csak 4,5GB-ot látna üresnek:

Aztán rájöttem: Feltünt, hogy a rendszertöltő partíció vége utáni címet ajánlja fel első szektornak. Pedig ott van még utánna a C: windows partíció.
A windows valamiért ott hagyott 4,5GB-ot parlagon, és ezt akarta kiosztani az fdisk.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#3149) ubyegon2 válasza cigam (#3148) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ezzel a második képpel már érdekesebb a felállás, a default értéket nem lehet átírni?
Win partíció mögött még volna elég hely, nem egyszerű ez az fdiskes módszer. :U
Az is furcsa, hogy a Win így partícionálta magát, ide tényleg Arch guru kell, kár volt belevau! :B

[ Szerkesztve ]

(#3150) qisqaqas válasza cigam (#3148) üzenetére


qisqaqas
senior tag

Én úgy csinálnám a helyedben hogy: letörlöm a windowst primary particiót hozok ottan létre, jó lesz az swapnak vagy /bootnak vagy ilyesminek. Aztán létrehozok egy extended partíciót, a windowsos után és azon belül garázdálkodnék.

Ez volt az egyszerű mód. Ha saját maganak kellene akkor UEFI, GPTvel, és az úgy jó. Ez persze magában foglalja az Májkrémszaft operációs rendszerének újratelepítését, amit amúgy is megtennék ha ilyen elba

rmolt módon telepedik fel. Én a windows helyett ezt szoktam használni. Teljesen jól működik. ;]

CMstorm QF TK eladó || Nem jó a keyboardod? Építs -> http://prohardver.hu/tema/igy_epitsd_a_billentyuzeted/ || Jolla!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Arch Linux
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.